Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.29., 22:10:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 85 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1967 1968 [1969] 1970 1971 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127122 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #72549 Dátum: 2012.10.23., 06:47:04 »

A Skype magyarítás nem gond: http://urbalazs.hu/blog/index.php?cikk=6
Én gratulálok az első napodhoz, amit egy ismeretlen operációs rendszer feltérképezésével töltöttél, szép eredményeket értél el!  Nagytaps2
Sikerült magadtól rájönnöd, hogy hogyan tudod létrehozni a legfontosabbat, az internetkapcsolatot!  kicsi taps
Magyarítottad az operációs-rendszert,  kicsi taps
Feltetted rá a Skype-ot is, melynek írásos felületén kapcsolatot is tudtunk teremteni egymással.  kicsi taps

Én magam már több olyan gépre, ami korántsem mondható korszerűnek, telepítettem Ubuntut. Egy esetben az egész merevlemez teljes törlését követően a „megrendelő” kívánsága szerint felkerült egymás mellé az XP és a Linux  (méghozzá azonos méretű helyre). Azonos feltételek mellett telepítettem tehát mindkét rendszert, így tárgyilagosan tudtam mérni a telepítésre fordított időt, illetve össze tudtam hasonlítani a két rendszer teljesítményét azonos hardveren.
Mindkettőben a Linux volt a nyertes. Az XP addig még egész használható volt, míg csak simán felkerült, de amikor rátettem a vírusirtót is, a használhatatlanság határáig belassult.

Viszont azt ehhez tudni kell, hogy az Ubuntu alapértelmezett felületét csak adminisztrálásra használtam, amivel a felhasználó megkapta az LXDE asztali környezet volt. Igazán jó teljesítményt a boltban lévő gyengécske gép is ezzel az asztali környezettel tud, a többinél néhány alkalmazás egyidejű indításánál már érezhető a lassulás. Hogy neked akkor miért nem küldtem egy olyan lemezt, amin eleve LXDE az asztalkezelő? Mert nem ismered a rendszert és majd az összes leírás a gnome felülethez van, ahhoz könnyeben kapsz segítséget, találsz anyagot. Emlékszel mi történt, amikor csupán a csökkentet módú gnome asztali környezetbe jelentkeztünk be? Máris nem találtuk hol kell beállítani a netkapcsolatot. Hát ezért.
Az LXDE telepítéséig még nem jutottunk el. De azt a Wubira nem is biztos hogy fel kellene rakni, talán adottak a feltételek, hogy feltegyünk egy éles rendszert, és majd arra.
Van itt még egy dolog, az internet. Az internet lassúsága. Olyan szinten lassú az a net, hogy jelentősen megnöveli a telepítési időt, ezen körülmények között már valóban tovább tarthat az Ubuntu telepítése, mint a Windows-é. A Windows 7 nagyjából egy korú az Ubuntu 10.04-el, az előbbinek a telepítőlemeze 2 GB körül van, az Ubuntué 700 MB, hogy ráférjen egy CD-re is, a többit viszont az internetről le kell tölteni. Nyugati norma szerint az internetnek legalább 5Mbit/s-osnak kellene lennie... Mindegy nekünk most ez a körülményünk, ezzel kellene eredményre jutnunk.
Aztán van olyan videokártya, aminek szinte nincs is támogatása Ubuntun, én még nem találkoztam ilyennel, de ha véletlen pont ilyen van a gépedben az komoly akadály lehet. De hát  csak nincs ekkora balszerencsénk!

A ma szerzett komoly és fontos tapasztalataid alapján próbálnék meg tovább lépni. A Windost azonban én még mindig nem kockáztatnám, csak akkor száműzném, ha már az Ubuntu bizonyosan bevált.
1. Tedd  hát be az Ubuntu lemezt, bootolj róla, majd az Ubuntu kipróbálását választva próbáld meg létrehozni az internet-kapcsolatot (Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog).
2. Indítsd el az XP-t, töröld le a Wubi által létrehozott mappát, ezzel felszabadul az a hely ahová ma az XP alá telepítetted az Ubuntut. Töredezettség-mentesítsd a partíciót, majd csökkentsd a méretét úgy hogy a Windows működéséhez szükséges szabad hely még rendelkezésre álljon.
3. Megint tedd be az Ubuntu lemezt és indítsd újra a gépet. Most megint csináld meg a netkapcsolatot és utána válaszd az Ubuntu telepítését.
Fel fog ajánlani különböző könnyebb lehetőségeket a telepítő, de gyenge gép esetében ezeket nem érdemes választani, a kézzel történő particionálás mellett kell maradni.
Ez számodra lehet, hogy nem lesz oly könnyű, mert nem ismered. A Windows partícióból felszabadított üres helyre létre kell hoznod egy 1024 MB-os SWAP (más néven cserehely) partíciót, a maradék helyre pedig egy ext3 vagy ext4 fájlrendszerű partíciót / csatolási ponttal.

Aztán mehet is  a telepítés. A frissítések és a harmadik féltől származó szoftverek letöltését én be szoktam jelölni, de nálad a lassú net miatt ez jelentősen megnövelheti a telepítés idejét. Ha úgy döntesz, ezeket egy későbbi időpontban is letöltheted majd, nem muszáj bejelölni...

A többit meglátjuk.
Én a helyedben a frissítések és például az LXDE asztali környezet letöltését olyan időpontra próbálnám meg időzíteni, amikor amúgy nem akarom használni a gépet, hanem mondjuk a kertben tevékenykedem, mert akkor nem kerget az őrületbe, hogy milyen soká kell várni, mire minden letöltődik.

Jó reggelt!
Eszembe jutott még valami (illetve sok minden a fejembe van csak nem merem őket leírni, mert nem fogod tudni a végén, hogy mit is akarok mondani. és azok a gondolatok úgyse a mostról, hanem a majdról szólnának...  vigyor ). Mintha két napja a LIve rendszer futtatásakor elismerően nyilatkoztál volna a rendszerről! Valami olyasmire emlékszem, hogy meg voltál elégedve a sebességével. Ha ez így van, akkor nincs mitől tartanunk, mert én még gyors LIVE rendszert nem láttam, csak igen lomhát, attól az éles rendszer mindig nagyságrendekkel használhatóbb és gyorsabb lett.
Könnyen meglehet, hogy mi most a Wubi tökéletlenségét szívjuk. Egy amúgy nagyon kulturált, intelligens és nagy tudású Ubuntu fórumtárs kiszólását idézném egy Wubis kérdéssel kapcsolatban (persze nem szó szerint, mert azt a mi rendszerünk kimoderálná): „A Wubi egy bugos hímtagság!”
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72548 Dátum: 2012.10.22., 23:39:49 »

No, ez azért nem egészen az, amit megszoktam... és nem tud magyarul.  uuuhhh
Mindegy, gondolom csak lesz lehetőség valamikor, valahogy beállítani a magyar nyelvet is. Ezen a szinten már nem veszek el az angollal.

Az Open Office nem okozott meglepetést: úgy lefogta a gépet percekig, hogy már majdnem elkezdtem aggódni...
Viszont a pdf olvasóra nem kellett órákat várni, és ez jó.
A telepítések alatt rettenetesen lassú volt a rendszer, sokkal többet szenvedtem, mint win alatt!
Most majd azt fogom még tesztelni, hogy amikor nem áll semmi az utunkba, hogyan fogunk tudni haladni!

A Skype magyarítás nem gond: http://urbalazs.hu/blog/index.php?cikk=6
Én gratulálok az első napodhoz, amit egy ismeretlen operációs rendszer feltérképezésével töltöttél, szép eredményeket értél el!  Nagytaps2
Sikerült magadtól rájönnöd, hogy hogyan tudod létrehozni a legfontosabbat, az internetkapcsolatot!  kicsi taps
Magyarítottad az operációs-rendszert,  kicsi taps
Feltetted rá a Skype-ot is, melynek írásos felületén kapcsolatot is tudtunk teremteni egymással.  kicsi taps

Én magam már több olyan gépre, ami korántsem mondható korszerűnek, telepítettem Ubuntut. Egy esetben az egész merevlemez teljes törlését követően a „megrendelő” kívánsága szerint felkerült egymás mellé az XP és a Linux  (méghozzá azonos méretű helyre). Azonos feltételek mellett telepítettem tehát mindkét rendszert, így tárgyilagosan tudtam mérni a telepítésre fordított időt, illetve össze tudtam hasonlítani a két rendszer teljesítményét azonos hardveren.
Mindkettőben a Linux volt a nyertes. Az XP addig még egész használható volt, míg csak simán felkerült, de amikor rátettem a vírusirtót is, a használhatatlanság határáig belassult.

Viszont azt ehhez tudni kell, hogy az Ubuntu alapértelmezett felületét csak adminisztrálásra használtam, amivel a felhasználó megkapta az LXDE asztali környezet volt. Igazán jó teljesítményt a boltban lévő gyengécske gép is ezzel az asztali környezettel tud, a többinél néhány alkalmazás egyidejű indításánál már érezhető a lassulás. Hogy neked akkor miért nem küldtem egy olyan lemezt, amin eleve LXDE az asztalkezelő? Mert nem ismered a rendszert és majd az összes leírás a gnome felülethez van, ahhoz könnyeben kapsz segítséget, találsz anyagot. Emlékszel mi történt, amikor csupán a csökkentet módú gnome asztali környezetbe jelentkeztünk be? Máris nem találtuk hol kell beállítani a netkapcsolatot. Hát ezért.
Az LXDE telepítéséig még nem jutottunk el. De azt a Wubira nem is biztos hogy fel kellene rakni, talán adottak a feltételek, hogy feltegyünk egy éles rendszert, és majd arra.
Van itt még egy dolog, az internet. Az internet lassúsága. Olyan szinten lassú az a net, hogy jelentősen megnöveli a telepítési időt, ezen körülmények között már valóban tovább tarthat az Ubuntu telepítése, mint a Windows-é. A Windows 7 nagyjából egy korú az Ubuntu 10.04-el, az előbbinek a telepítőlemeze 2 GB körül van, az Ubuntué 700 MB, hogy ráférjen egy CD-re is, a többit viszont az internetről le kell tölteni. Nyugati norma szerint az internetnek legalább 5Mbit/s-osnak kellene lennie... Mindegy nekünk most ez a körülményünk, ezzel kellene eredményre jutnunk.
Aztán van olyan videokártya, aminek szinte nincs is támogatása Ubuntun, én még nem találkoztam ilyennel, de ha véletlen pont ilyen van a gépedben az komoly akadály lehet. De hát  csak nincs ekkora balszerencsénk!

A ma szerzett komoly és fontos tapasztalataid alapján próbálnék meg tovább lépni. A Windost azonban én még mindig nem kockáztatnám, csak akkor száműzném, ha már az Ubuntu bizonyosan bevált.
1. Tedd  hát be az Ubuntu lemezt, bootolj róla, majd az Ubuntu kipróbálását választva próbáld meg létrehozni az internet-kapcsolatot (Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog).
2. Indítsd el az XP-t, töröld le a Wubi által létrehozott mappát, ezzel felszabadul az a hely ahová ma az XP alá telepítetted az Ubuntut. Töredezettség-mentesítsd a partíciót, majd csökkentsd a méretét úgy hogy a Windows működéséhez szükséges szabad hely még rendelkezésre álljon.
3. Megint tedd be az Ubuntu lemezt és indítsd újra a gépet. Most megint csináld meg a netkapcsolatot és utána válaszd az Ubuntu telepítését.
Fel fog ajánlani különböző könnyebb lehetőségeket a telepítő, de gyenge gép esetében ezeket nem érdemes választani, a kézzel történő particionálás mellett kell maradni.
Ez számodra lehet, hogy nem lesz oly könnyű, mert nem ismered. A Windows partícióból felszabadított üres helyre létre kell hoznod egy 1024 MB-os SWAP (más néven cserehely) partíciót, a maradék helyre pedig egy ext3 vagy ext4 fájlrendszerű partíciót / csatolási ponttal.

Aztán mehet is  a telepítés. A frissítések és a harmadik féltől származó szoftverek letöltését én be szoktam jelölni, de nálad a lassú net miatt ez jelentősen megnövelheti a telepítés idejét. Ha úgy döntesz, ezeket egy későbbi időpontban is letöltheted majd, nem muszáj bejelölni...

A többit meglátjuk.
Én a helyedben a frissítések és például az LXDE asztali környezet letöltését olyan időpontra próbálnám meg időzíteni, amikor amúgy nem akarom használni a gépet, hanem mondjuk a kertben tevékenykedem, mert akkor nem kerget az őrületbe, hogy milyen soká kell várni, mire minden letöltődik.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72547 Dátum: 2012.10.22., 20:28:35 »

No, ez azért nem egészen az, amit megszoktam... és nem tud magyarul.  uuuhhh
Mindegy, gondolom csak lesz lehetőség valamikor, valahogy beállítani a magyar nyelvet is. Ezen a szinten már nem veszek el az angollal.

Az Open Office nem okozott meglepetést: úgy lefogta a gépet percekig, hogy már majdnem elkezdtem aggódni...
Viszont a pdf olvasóra nem kellett órákat várni, és ez jó.
A telepítések alatt rettenetesen lassú volt a rendszer, sokkal többet szenvedtem, mint win alatt!
Most majd azt fogom még tesztelni, hogy amikor nem áll semmi az utunkba, hogyan fogunk tudni haladni!

Mára viszont kiörömködtem magam, holnap folytatása következik!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72546 Dátum: 2012.10.22., 18:57:25 »

Viszont a Firefox már magyarul beszél!  táncika

No, akkor nézzük a Skype-ot....

No, ez azért nem egészen az, amit megszoktam... és nem tud magyarul.  uuuhhh
Mindegy, gondolom csak lesz lehetőség valamikor, valahogy beállítani a magyar nyelvet is. Ezen a szinten már nem veszek el az angollal.

Az Open Office nem okozott meglepetést: úgy lefogta a gépet percekig, hogy már majdnem elkezdtem aggódni...
Viszont a pdf olvasóra nem kellett órákat várni, és ez jó.
A telepítések alatt rettenetesen lassú volt a rendszer, sokkal többet szenvedtem, mint win alatt!
Most majd azt fogom még tesztelni, hogy amikor nem áll semmi az utunkba, hogyan fogunk tudni haladni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72545 Dátum: 2012.10.22., 18:22:32 »

Félelmetes ez a tempó....  vigyor
Telepítés alatt lefutott két vakbél műtét, amíg felismerte és kilistázta a pendit egy gyors mandula műtét még belefért...  ::
_)

Viszont a Firefox már magyarul beszél!  táncika

No, akkor nézzük a Skype-ot....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72544 Dátum: 2012.10.22., 17:30:45 »

Ha már hiányol valamit az ebben az esetben nagyon jó hír, hiszen ez azt jelenti, hogy le tudtad tölteni a Skype csomagot, van neted Ubuntuval is!  táncika
Innen már elboldogulunk. A magyarítás nem gond, a Skype-al is megleszünk, legfeljebb kiírja miket hiányol, azt megkeressük, leszeded és ennyi.
Bár most még a korábban hiányolt csomag megkeresésére sincs szükség, mert időközben rájöttem miért hiányolja.
A Skype-ot én már fel is tettem a virtuálison lévő ugyanolyan rendszerre, mint a tiéd. A „Miért ezt kellett beállítani?” kérdéssel most ne foglalkozzunk, íme a megoldás:
1. Rendszer (System)-> Adminisztráció (Administration)-> Frissítéskezelő (Update manager)-> Beállítások (Settings)-> Egyéb szoftver (Other software) fülön
a http://archive.canoncial.com/ubuntu lucid partner
és a http://archive.canoncial.com/ubuntu lucid partner (Forráskód)
elé pipa, aztán Bezárás (Close), majd megint Bezárás(Close).


2. Rendszer (System)-> Adminisztráció (Administration)-> Synaptic csomagkezelő (Synaptic package manager)-> Skype elé pipa, majd Alkalmaz (Apply).
(Vagy pedig a 2. lépést megcsinálhatod úgy is, hogy:
Nyitsz egy terminált (CTRL+ALT+T)->beírod: sudo apt-get install skype-> Ánter-> jelszó-> Ánter ;
merthogy ez Linux, nem vagy többé a grafikus felülethez kötve, mindkét módszer végeredménye azonos! Isten hozott a szabad világban!  Mosolyog )

Félelmetes ez a tempó....  vigyor
Telepítés alatt lefutott két vakbél műtét, amíg felismerte és kilistázta a pendit egy gyors mandula műtét még belefért...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72543 Dátum: 2012.10.22., 17:00:00 »

 A kis torkosok!  _morcos

Nekem is az egyik kedvencem.   Kacsint!

       Jobb a birkapörkölt!  Nekem! _cupp
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72542 Dátum: 2012.10.22., 16:34:02 »

Egy hülye egész oldalas reklám elnyomja a kívánt oldalt. Most már rá jöttem hogy trükkösen de hogy lehet belépni.

Az iwiw-et már nagyon régen nem használom.
Nem is tudom, miért nem töröltem a profilomat...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #72541 Dátum: 2012.10.22., 16:13:47 »

Vásároltam az unokáknak macipán szeleteket. Megint el kell menni és venni mert mire oda adnám nekik az asszonnyal megettük.

  A kis torkosok!  _morcos

Nekem is az egyik kedvencem.   Kacsint!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72540 Dátum: 2012.10.22., 15:38:09 »

Nos tehát: futunk Ubunturól!  táncika

Most azért vannak kérdések: magyarítás.... itt is, hiszen annyi a piros aláhúzás,hogy fogalmam sincs, melyik szót is írtam rosszul..  H���t

Ha már hiányol valamit az ebben az esetben nagyon jó hír, hiszen ez azt jelenti, hogy le tudtad tölteni a Skype csomagot, van neted Ubuntuval is!  táncika
Innen már elboldogulunk. A magyarítás nem gond, a Skype-al is megleszünk, legfeljebb kiírja miket hiányol, azt megkeressük, leszeded és ennyi.
Bár most még a korábban hiányolt csomag megkeresésére sincs szükség, mert időközben rájöttem miért hiányolja.
A Skype-ot én már fel is tettem a virtuálison lévő ugyanolyan rendszerre, mint a tiéd. A „Miért ezt kellett beállítani?” kérdéssel most ne foglalkozzunk, íme a megoldás:
1. Rendszer (System)-> Adminisztráció (Administration)-> Frissítéskezelő (Update manager)-> Beállítások (Settings)-> Egyéb szoftver (Other software) fülön
a http://archive.canoncial.com/ubuntu lucid partner
és a http://archive.canoncial.com/ubuntu lucid partner (Forráskód)
elé pipa, aztán Bezárás (Close), majd megint Bezárás(Close).


2. Rendszer (System)-> Adminisztráció (Administration)-> Synaptic csomagkezelő (Synaptic package manager)-> Skype elé pipa, majd Alkalmaz (Apply).
(Vagy pedig a 2. lépést megcsinálhatod úgy is, hogy:
Nyitsz egy terminált (CTRL+ALT+T)->beírod: sudo apt-get install skype-> Ánter-> jelszó-> Ánter ;
merthogy ez Linux, nem vagy többé a grafikus felülethez kötve, mindkét módszer végeredménye azonos! Isten hozott a szabad világban!  Mosolyog )
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72539 Dátum: 2012.10.22., 14:48:57 »

Hazánk nagy részén a ködfoltok feloszlása után napos idő várható, de főleg nyugaton helyenként előfordulnak tartósan felhős, párás, illetve ködös területek is, itt-ott gyenge szitálással. Mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet kora délután általában 17 és 22 fok között alakul, de a tartósabban ködös tájakon néhány fokkal hűvösebb lesz. Késő este 9, 15 fokot mérhetnek.

Itt nagyon kellemes, napos az idő, bár a hőmérő csak 19 oC-ot mutat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72538 Dátum: 2012.10.22., 14:47:44 »

És találtam az Ubuntu felhasználói térképén egy albertirsai srácot, aki (d.n. AKI...) öt éve van regisztrálva a fórumon, tehát igencsak tapasztalt Linuxosnak mondható. Igaz az önkéntes segítségnyújtásra hajlandó nincs bejelölve nála, de ilyen alapon én meg rajta se vagyok a térképen...
Ha szerencsénk van, Ő is annál a szolgáltatnál van, akinél te.

Annyit sikerült kinyomoznom itt menet közben, hogy valóban van egy srác, aki totál Linuxos. Aki nekünk kötötte a netet annak idején, ő ajánlotta. Igaz, most nem tudott telefonszámot adni, de megígérte, hogy előkeríti csütörtökre az összes elérhetőségét.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72537 Dátum: 2012.10.22., 14:44:44 »

Vásároltam az unokáknak macipán szeleteket. Megint el kell menni és venni mert mire oda adnám nekik az asszonnyal megettük.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72536 Dátum: 2012.10.22., 14:42:27 »

No, ez valamit még hiányol...
Tehát egyelőre nincs Skype-om...  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72535 Dátum: 2012.10.22., 14:40:01 »

Most lett meg a szükséges körülmény, az hogy kellene egy jogtiszta oprendszer a vállalkozási környezetbe és naná hogy nem bánnád, ha ez ingyenes. Nekem volt jogtiszta XP a cégnél használatos gépemen, azt mégis megszabadultam tőle, de nálam az volt az ok, hogy az Ubuntu jobb, nagyságrendekkel gyorsabban fut.

Most kísérletezgetek, próbálkozgatok... aztán majd minde kiderül!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72534 Dátum: 2012.10.22., 14:38:41 »

És azt honnan tudjuk, hogy az  például nem menne el Wine-nal? Nagyon hamar lemondtál az ingyenes számlázóról.

Nem mondtam le semmiről, csak lassan haladok....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72533 Dátum: 2012.10.22., 14:32:08 »

Halihó!


      Nem vesztem el, csak gomba szezon van.
 Termelem be a fagyasztóba télire.
 Aztán négy napos szünet, meg az unokák, túrák ,  Stb......

Szóval zsúfolt lett ez a hétvége, és még nincs vége.   buli

Jó pihenést mindnyájatoknak !  bye bye

Ine     _cupp

Akkor csak igyekezz, mert  gombák áltLÁBn nem szeretik a fagyos időt.
Ez alól a Lila pereszke kivétel, ő el  van vele, nem tesz kárt benne!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72532 Dátum: 2012.10.22., 14:26:39 »

Jövő hét szombatról vasárnap virradóra óra és idő vissza állítás.

Akkor egész jó időben lesz a futam....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72531 Dátum: 2012.10.22., 14:18:35 »


No erre az elhatározásra jutottam!
A csatlakozást telepítés nélkül próbáltam meg, lehet, hogy ez sem tett jót!  vigyor
A magyar anyagot levettem pendire, majd átírom CD-re, ha kicsomagoltam. Erre nem ma fog sor kerülni...  ::_)Minden esetre azért látod, sikerült felkeltened az érdeklődésemet, és ez már nem semmi!   vigyor

Nos tehát: futunk Ubunturól!  táncika

Most azért vannak kérdések: magyarítás.... itt is, hiszen annyi a piros aláhúzás,hogy fogalmam sincs, melyik szót is írtam rosszul..  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72530 Dátum: 2012.10.22., 10:22:37 »

Arany János ma lenne 130 éves
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 1967 1968 [1969] 1970 1971 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!