Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 18:42:19
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127574 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108149 Dátum: 2018.03.02., 08:19:17 »

Pénteken reggel erősen felhős vagy borult idő lesz, és többfelé várható havazás délnyugatról északkelet felé haladva egyre kisebb mennyiségben, az északkeleti tájakon még szakadozott lesz a felhőtakaró. A keleti, északkeleti szelet a nyugat-dunántúli tájak kivételével többfelé élénk lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérsékletek általában -7 és -12 fok között alakulnak, északkeleten, ahol vékonyabb lehet a felhőtakaró, -15 fok körüli értékek is előfordulhatnak.
Pénteken napközben marad a túlnyomóan borult ég, további, jellemzően gyenge intenzitású csapadékkal. A legtöbb helyen ennek formája hószállingózás, kisebb havazás lesz, azonban átmeneti jelleggel a déli határszélen gyenge ónos eső, fagyott eső is előfordulhat. Az esti órákra újabb és erősebb csapadékmező érkezik délnyugat felől. A keleties szél a Dunántúl délnyugati felében lehet csak gyenge, máshol továbbra is megélénkülhet. A hőmérséklet az északkeleti tájakon már fagypont köré emelkedik, máshol -1 és -5 fok közötti maximumokat mérhetünk.

Voltam kint, de nem néztem a hőmérőt...  szégyenlem
Csak gyorsan vágtam egy kevés gyújtóst, enni-inni antam a „raptoroknak" aztán szaladtam letakarítani a kocsibejárót és a járdát, no meg az autót.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108148 Dátum: 2018.03.02., 08:15:54 »

Jó estlétet!


Egy kis szívmelengető a tél utolsó támadása közt.

Egy kedves dal :

https://www.youtube.com/watch?v=-OVl-0m5ssA


És a dal eredetije:
A Snowman c-ű mese után készült film zenéjéből

https://www.youtube.com/watch?v=ubeVUnGQOIk


És akit érdekelne az eredeti mesefilm az unokáknak.

https://www.youtube.com/watch?v=5A3THighARU

Igaz az álom messze, de melegít a sál.


Egyelőre a hóesés uralja a reggelt! No meg a hideg!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108147 Dátum: 2018.03.02., 08:15:19 »

Tapasztalatok után kiderítem.
Egyébként a VIII., a helyszín.

Jó reggelt!

Annak is vannak jó helyei, sőt! Olyan részt is ismerek, amiről azt sem mondanád meg, hogy Budapesten van! (Tisztviselő telep)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108146 Dátum: 2018.03.02., 08:03:44 »

Pénteken reggel erősen felhős vagy borult idő lesz, és többfelé várható havazás délnyugatról északkelet felé haladva egyre kisebb mennyiségben, az északkeleti tájakon még szakadozott lesz a felhőtakaró. A keleti, északkeleti szelet a nyugat-dunántúli tájak kivételével többfelé élénk lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérsékletek általában -7 és -12 fok között alakulnak, északkeleten, ahol vékonyabb lehet a felhőtakaró, -15 fok körüli értékek is előfordulhatnak.
Pénteken napközben marad a túlnyomóan borult ég, további, jellemzően gyenge intenzitású csapadékkal. A legtöbb helyen ennek formája hószállingózás, kisebb havazás lesz, azonban átmeneti jelleggel a déli határszélen gyenge ónos eső, fagyott eső is előfordulhat. Az esti órákra újabb és erősebb csapadékmező érkezik délnyugat felől. A keleties szél a Dunántúl délnyugati felében lehet csak gyenge, máshol továbbra is megélénkülhet. A hőmérséklet az északkeleti tájakon már fagypont köré emelkedik, máshol -1 és -5 fok közötti maximumokat mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108145 Dátum: 2018.03.02., 08:03:13 »

Akkor ha a helyet jónak látod, levajazhatnál mindjárt egy VT-t is!
Rám számít6tsz, ott lennék!  táncika
Tapasztalatok után kiderítem.
Egyébként a VIII., a helyszín.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108144 Dátum: 2018.03.01., 21:11:48 »

Jó estlétet!


Egy kis szívmelengető a tél utolsó támadása közt.

Egy kedves dal :

https://www.youtube.com/watch?v=-OVl-0m5ssA


És a dal eredetije:
A Snowman c-ű mese után készült film zenéjéből

https://www.youtube.com/watch?v=ubeVUnGQOIk


És akit érdekelne az eredeti mesefilm az unokáknak.

https://www.youtube.com/watch?v=5A3THighARU

Igaz az álom messze, de melegít a sál.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108143 Dátum: 2018.03.01., 17:04:26 »

Szervezem az 58 éves általános iskolai találkozót.
A jövő héten lesz.

Akkor ha a helyet jónak látod, levajazhatnál mindjárt egy VT-t is!
Rám számít6tsz, ott lennék!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108142 Dátum: 2018.03.01., 17:02:27 »

A meteorológiai tavasz első napján, csütörtök reggel nyugaton, délnyugaton gyengén felhős, másutt derült égboltra ébredhetünk. A szél is mindenütt gyenge lesz már, legfeljebb a Tiszaháton lehet egy-egy élénkebb széllökés. Iránya, délkeleti, keletinek ígérkezik. Lesznek ugyanakkor nagyobb szélcsendes területek is, főleg a délnyugati határszélen, az Északi-középhegység nyugati részén és az Alföld középső területein, ezeken a területeken a hőmérséklet nagyon alacsonyra szállhat. A legalacsonyabb kora reggeli hőmérséklet nagyon mélyre, egyáltalán nem a március elejét idéző értékekre süllyed. Általában a -11 és -17 fok közötti tartományba, de a hóval borított szélcsendes helyeken, elsősorban nyugaton, délnyugaton és néhol az Északi-középhegység fagyzugaiban -20 és -23 fok is lehet.
Csütörtök délután délnyugat felől beborul az ég, de késő estig csapadék nem várható, legfeljebb nyugaton, délnyugaton a határ közelében hószállingózás, kisebb havazás. A délkeleti szél gyenge marad, a Kisalföldön és a Bakonyban megélénkülhet, így ott a friss hóréteget megmozgathatja, hófúvás alakulhat ki. A legmagasabb hőmérséklet -1 és -7 fok között alakul.

No, a tegnapi napom elég mozgalmasra sikeredett!
Mire hazaértünk Viktorral az iskolából, nem sokra rá megérkeztek Jancsi sógorék, hozták magukkal Iván sógort, akit aztán hatkor elvittem Pestre, mert akkor találkozott a jövendőbeli főnökével. Ma ők a munkavállalási papírokat intézték már.
Én viszont reggel Jancsit és feleségét, Okszikám tesóját, vittem a reptérre.
Onnan hazaérve némi fa pakolás, majd átmentem Pistiékhez, mert ebadta kölke még mindig nem jött meg Pestről, ezért a tyúkjait én gondozom, nehogy éhen vagy szomjan pusztuljanak. A gyerekek majd megjönnek szerintem, ha már nem lesz ennyire hideg...  robban
Addig naponta járok át és meleg vízzel olvasztom az itató edénybe befagyott vizet, majd frisset teszek nekik. Azt hiszem el fogok beszélgetni sarjammal, hogy ha már egyszer kikunyerálta magának a házat és vett tyúkokat, akkor tessék a házzal és a jószággal együtt járó gondokat is bevállalni! Értem itt a hólapátolást, mert a minap azt is én végeztem el (ugyanis nálunk büntet az önkormányzat, ha a ház előtt nincs eltakarítva a hó. És kit büntet? Naná, hogy a tulajt és nem a használót!  uuuhhh )
Szóval sok kedvem nem lett volna büntit fizetni, ezért inkább nekiduráltam magam és fél óra alatt elszórtam az egészet.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108141 Dátum: 2018.03.01., 07:42:31 »

A meteorológiai tavasz első napján, csütörtök reggel nyugaton, délnyugaton gyengén felhős, másutt derült égboltra ébredhetünk. A szél is mindenütt gyenge lesz már, legfeljebb a Tiszaháton lehet egy-egy élénkebb széllökés. Iránya, délkeleti, keletinek ígérkezik. Lesznek ugyanakkor nagyobb szélcsendes területek is, főleg a délnyugati határszélen, az Északi-középhegység nyugati részén és az Alföld középső területein, ezeken a területeken a hőmérséklet nagyon alacsonyra szállhat. A legalacsonyabb kora reggeli hőmérséklet nagyon mélyre, egyáltalán nem a március elejét idéző értékekre süllyed. Általában a -11 és -17 fok közötti tartományba, de a hóval borított szélcsendes helyeken, elsősorban nyugaton, délnyugaton és néhol az Északi-középhegység fagyzugaiban -20 és -23 fok is lehet.
Csütörtök délután délnyugat felől beborul az ég, de késő estig csapadék nem várható, legfeljebb nyugaton, délnyugaton a határ közelében hószállingózás, kisebb havazás. A délkeleti szél gyenge marad, a Kisalföldön és a Bakonyban megélénkülhet, így ott a friss hóréteget megmozgathatja, hófúvás alakulhat ki. A legmagasabb hőmérséklet -1 és -7 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108140 Dátum: 2018.02.28., 09:26:36 »



         Ajánlatos viselet mostanság!


 hahota

Ilyen időben bizony az!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108139 Dátum: 2018.02.28., 09:20:47 »

Tegnap délután elvittem Viktort Monorra, hiszen jár úszás oktatásra. A 4 főút nagyjából rendben volt fél négy körül. Takarítva, letolva, sónedvesen lehetett közlekedni. A rend bátor őrei valahol máshol nyaggathatták a jónépet, mert egy darab nem sok, annyit nem láttam a főúton, pedig pofozott ellenőrzés van elrendelve...  H���t
No, visszafelé bezzeg -nem, rendőrt akkor sem láttam- totyogott a hosszú, tömött sor, mert kijárt nyomvonal volt csak! Mit tagadjam, most örültem és ki is használtam a téli gumi + összhajtás adta előnyöket! Bekapcsoltam a 4x4-et direktbe és szépen hazatipegtünk. Nem mondom, volt, akinek nem tetszett, hogy megelőztem, de számomra biztonságos volt a 70-75 km/h-ás tempó az 50 helyett. Egyre jobban tetszik nekem ez az autó!  _lov_ szégyenlem

Ha már az uszodában voltunk, naná, hogy én is megmártóztam és szaunáztam is egyet. Az első két hossz után alig kaptam levegőt!  shock No, ekkor szaladtam be a szaunába öt percre. Utána sokkal tisztább volt a lélegzetem! (Ja, azt nem mondtam, hogy meg vagyok fázva?   H���t )
Mindent összevetve nagyon tetszett az uszoda! Most, hogy nem a lelátóról figyeltem a csemetét, hanem testközelből láttam, no meg magam is mártóztam kicsit, lényegesen jobban éreztem magam, mint a múlt héten!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108138 Dátum: 2018.02.28., 09:17:26 »

Tegnap délután elvittem Viktort Monorra, hiszen jár úszás oktatásra. A 4 főút nagyjából rendben volt fél négy körül. Takarítva, letolva, sónedvesen lehetett közlekedni. A rend bátor őrei valahol máshol nyaggathatták a jónépet, mert egy darab nem sok, annyit nem láttam a főúton, pedig pofozott ellenőrzés van elrendelve...  H���t
No, visszafelé bezzeg -nem, rendőrt akkor sem láttam- totyogott a hosszú, tömött sor, mert kijárt nyomvonal volt csak! Mit tagadjam, most örültem és ki is használtam a téli gumi + összhajtás adta előnyöket! Bekapcsoltam a 4x4-et direktbe és szépen hazatipegtünk. Nem mondom, volt, akinek nem tetszett, hogy megelőztem, de számomra biztonságos volt a 70-75 km/h-ás tempó az 50 helyett. Egyre jobban tetszik nekem ez az autó!  _lov_ szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108137 Dátum: 2018.02.28., 09:10:56 »

Szerdára virradó éjszaka eleinte még folytatódik a túlnyomóan borult idő , majd a hajnali óráktól nyugaton és északkeleten megkezdődik a felhőzet csökkenése. Többfelé - most már az országnak egy középső, a Dunántúl keleti felét és a Duna-Tisza közét magában foglaló sávjában- várható gyengülő intenzitású havazás, hószállingózás. Az északi, északkeleti szél a nyugati határvidéken és északkeleten néha még megélénkül, másutt gyenge lesz a légmozgás. A minimum-hőmérsékletek többnyire -8 és -13 fok között alakulnak, a kevéssé szeles, vastag hóval borított helyeken -15 fok alatti hőmérsékletek is lehetnek.
Közepesen, a Duna vonalának tágabb környezetében erősen felhős idő várható. Kezdetben délkeleten, délen is több lehet a felhő. A felhősebb területeken hószállingózás néhol előfordulhat. Gyenge, vagy mérsékelt lesz a szél, iránya a Dunántúlon északnyugati, északi, a Dunától keletre északi, északkeleti. Északkeleten, a Tiszántúlon még előfordulhat egy-egy erős széllökés, néhol még kisebb hófúvás A legmagasabb hőmérséklet -3 és -8 fok között alakul. Nyugaton és északon mérhetjük az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket.

Jó reggelt!

-10 fok és intenzív havazás volt reggel.
No meg lapátolás...  robban
Holnap meg itt a tavasz első napja. Tudom, lesz neki még 17 pillanata is,de azt majd a bátor Stirlicz-cel még átismételjük, mert csuda dolog az SS főhadiszállásán cirill betűkkel írni!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108136 Dátum: 2018.02.28., 06:51:06 »

Szervezem az 58 éves általános iskolai találkozót.
A jövő héten lesz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108135 Dátum: 2018.02.28., 06:50:06 »




         Ajánlatos viselet mostanság!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108134 Dátum: 2018.02.28., 06:49:56 »

Szerdára virradó éjszaka eleinte még folytatódik a túlnyomóan borult idő , majd a hajnali óráktól nyugaton és északkeleten megkezdődik a felhőzet csökkenése. Többfelé - most már az országnak egy középső, a Dunántúl keleti felét és a Duna-Tisza közét magában foglaló sávjában- várható gyengülő intenzitású havazás, hószállingózás. Az északi, északkeleti szél a nyugati határvidéken és északkeleten néha még megélénkül, másutt gyenge lesz a légmozgás. A minimum-hőmérsékletek többnyire -8 és -13 fok között alakulnak, a kevéssé szeles, vastag hóval borított helyeken -15 fok alatti hőmérsékletek is lehetnek.
Közepesen, a Duna vonalának tágabb környezetében erősen felhős idő várható. Kezdetben délkeleten, délen is több lehet a felhő. A felhősebb területeken hószállingózás néhol előfordulhat. Gyenge, vagy mérsékelt lesz a szél, iránya a Dunántúlon északnyugati, északi, a Dunától keletre északi, északkeleti. Északkeleten, a Tiszántúlon még előfordulhat egy-egy erős széllökés, néhol még kisebb hófúvás A legmagasabb hőmérséklet -3 és -8 fok között alakul. Nyugaton és északon mérhetjük az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108133 Dátum: 2018.02.27., 11:59:39 »

Ma reggel nagy örömben volt részem! Nem, nem az, hogy a teraszon állt a hó, mert pont nyugatról fújt az a nyüves szél és telehordta a gumicipőmet!  robban Sokkal inkább az, hogy reggel a hó alatt megtaláltam Marci macskát, aki már két napja nem volt látható!  _lov_  táncika
Valahova bezárhatták szegényt, mert amúgy nem volt baja, de rettenetesen éhes volt! Megvett 3 zacskó macskakaját, és ha kapott volna még, azt is megette volna talán, de ebédig nem adunk neki, nehogy a hirtelen bezabálás kikészítse a gyomrát!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108132 Dátum: 2018.02.27., 11:56:36 »


         Készüljetek fel a téli időre!


Látod, én megfogadtam a belügyér tanácsát, átültem egy másik autóba!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108131 Dátum: 2018.02.27., 11:56:04 »


         Készüljetek fel a téli időre!


 hahota hahota hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108130 Dátum: 2018.02.27., 11:55:41 »

             S N O O K E R !

    Welsh Open.Cardiff. Egyesült Királyság.

    Közvetíti az Eurosport1 és 2.

Szép napot!

Mivel két napja elég nehezen viselem, hogy a múlt héten sikerült megfáznom, sokszor felébredek éjjel, ezért nem is tudok este sokáig fennmaradni.
Ma ráadásul erős havazásra keltünk. Volt söprés rendesen!
Ami komplikálta még az életemet az az, hogy Jani sógorom öccsének a kocsiját ma 9-re jelentettem be a szerelőhöz (igaz, akkor még nyoma nem volt ennek az időnek!)  shock
Úgyhogy nem volt elég a magam baja, még a Passatot is elő kellett ásnom!  uuuhhh De nem baj, mert ráfért egy kis mozgás! Alig akart elindulni. Igen nehezen tekert az indítómotor! majd mondom is Sanyinak, hogy az akku cserét ütemezze be, ha nem akarja tologatni...   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 187 188 [189] 190 191 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!