Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.30., 00:17:06
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 55 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1849 1850 [1851] 1852 1853 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127169 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74909 Dátum: 2012.12.13., 09:44:00 »

Lucából nem én vagyok ennyire okos -még mielőtt megvádolna bárki ezzel-, hanem : http://hetenyigeza.blogter.hu/215401/luca-napi_hagyomanyok_nepszokasok oldalról néztem le.
Mert érdekelt.

Bocsánat, már itt sem vagyok...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74908 Dátum: 2012.12.13., 09:41:08 »

Amikor életbe lépett a Gergely-naptár, december 13-a volt az év legrövidebb napja. Ezért lett ez a nap Luca napja, a név a lux szóból származik, jelentése fény, fényesség, világosság. Az év leghosszabb éjszakája megfelelő volt például a boszorkányok leleplezésére, és jövendőmondásra.

Luca széke
Ennek egy szabályos ötszög köré írt, öt egyenlő szárú háromszögből formált csillag volt az alakja, állítólag már a kelták varázsló papjai, a druidák is ismerték. Ezt az ötszög-alakot boszorkányszögnek hívták. Készítője Luca napjától kezdve mindennap faragott rajta egy kicsit, s csak karácsony estjére volt szabad elkészülnie vele. Ezért terjedt el a mondás: Lassan készül, mint a Luca széke. A hagyomány szerint többnyire kilencféle fából állították össze: kökény-, boróka-, körte-, som-, jávor-, akác-, jegenye-fenyő-, cser- és rózsafából.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74907 Dátum: 2012.12.13., 09:40:18 »

Amikor életbe lépett a Gergely-naptár, december 13-a volt az év legrövidebb napja. Ezért lett ez a nap Luca napja, a név a lux szóból származik, jelentése fény, fényesség, világosság. Az év leghosszabb éjszakája megfelelő volt például a boszorkányok leleplezésére, és jövendőmondásra.

Luca-búza keltetése.
A falusi asszonyok lapos tálakban búzaszemeket kezdtek csíráztatni a kemence közelében, amelyek karácsony tájára kizöldültek. Ebből a jövő évi termésre következtettek, de kuruzslásra is használták, a beteg állatokkal etették fel. Később e szokás átlényegült, kapcsolódott a keresztény liturgiához: a karácsonyi oltárt díszítették fel a Luca-búzával, vagy az ünnepi asztalra tették. Egyes vidékeken kék szalaggal kötötték át, sőt égő gyertyát is helyeztek közéje. Zöldje az adventi remény beteljesülését, fénye a Megváltó érkezését volt hivatott hirdetni, maga a búza pedig az élő kenyeret, Jézust jelképezte.
Az ősi hiedelem szerint e napon tilos volt a lányoknak, asszonyoknak dolgozniuk. Ha ezt a parancsot megszegték, súlyosan megbűnhődtek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74906 Dátum: 2012.12.13., 09:37:05 »

Luca napra.
Amikor életbe lépett a Gergely-naptár, december 13-a volt az év legrövidebb napja. Ezért lett ez a nap Luca napja, a név a lux szóból származik, jelentése fény, fényesség, világosság. Az év leghosszabb éjszakája megfelelő volt például a boszorkányok leleplezésére, és jövendőmondásra.

Pontosan nem tudom hogyan történhetett, de jelenleg december 21-e a legrövidebb napja az évnek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74905 Dátum: 2012.12.13., 09:35:29 »

Jó reggelt!

Jó reggelt!
Bár én most kicsit mérges vagyok magamra....

Össze-vissza kutattam mindent, hogy megoldjam Gazember problémáját, erre tessék, már készen van!  robban

Nem baj, legalább tudom, hogyan lehet visszaszerezni a jelszavamat, ha esetleg elfelejteném....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74904 Dátum: 2012.12.13., 09:32:19 »

1. Gazembernek volt egy jól működő skype-ja, de mivel nem tudta a jelszavát, abba a pillanatban, amikor nem jelentkezett be a program magától, nem tudta használni.
felhasználónév: gazember32
jelszó:?

2. Valahogy feltelepítette újra ám a bejelentkezéshez a facebook azonosítóját és jelszavát adta meg.
felhasználónév: gabika.kukuc.kobanya.hu
jelszó: ******

3. Mivel láthatóan két különböző skype fiókról van szó, innentől kezdve a skype-ban eléri mindazon ismerőseit, akik a FB-ra be vannak jelentkezve, azonban a skype-ba bejelentkezett ismerőseit nem, de mivel a korábbi skype fiókban partnerként szereplő személyek és a FB-on ismerősként szereplő személyek köre nagy mértékben fedi egymást, élheti meg úgy, hogy a skype-ja átkerült a FB-ra. Ha jól megnézzük bizonyára a FB-os skype fiókban más a partnerek neve, mint a normál skype-ban.

4. Tegnap sikerült megszerezni az eredeti skype fiók felhasználónevét és jelszavát, én Gazember nevében normálisan be is tudtam jelentkezni vele.
Megpróbáltuk újratelepíteni a skype-ot, de mivel már telepítve van, ez természetesen nála nem vezetett eredményre.

5.1 Ki kellene jelentkezni a jelenleg aktív skype fiókból, majd bejelentkezni a tegnap papírra felíratott eredeti skype felhasználónévvel és jelszóval.
5.2 Vagy ha ez nem működik, el kellene távolítani, majd újratelepíteni a skype-ot és a a tegnap papírra felíratott eredeti skype felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezni.

Remélem nem túl bonyolult, van AKI... érti.


 uuuhhh uuuhhh uuuhhh uuuhhh
Megint előbb írtam, és csak aztán olvastam!!!
 uuuhhh uuuhhh uuuhhh uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74903 Dátum: 2012.12.13., 09:30:40 »


Akkor Akimesterem, fel tudnál homályosítani, hogy a régi Skypeom hogy a p..túróba tünt el ? Egyáltalán vissza lehet még csalni ? A baj, hogy olyan sok helyre kellett felhasználó nevet, e-mailt, jelszót megadni, hogy a túró tudja, hogy ide mi volt megadva. Végigpróbáltam egy v..rakással, de egyiket sem fogadta el.  HELP    HELP    HELP


 n_e_m_m_e_g_y megolazideg_ uuuhhh köszi_2

Vissza, de ahhoz a következő variációk valamelyikét kellene csinálni:

a.)
- letörlöd a mostanit
- felmész a Skype honlapjára (http://skype.hu)
- letöltöd és telepíted a Skype-ot
- a régi felhasználóneveddel és jelszavaddal belépsz

b.)
- kijelentkezel a mostani Skype-ból
- bejelentkezel a régi felhasználó neveddel és jelszavaddal

Én tudom, hogy számodra az alapvető problémát az jelenti, hogy nem tudod a régi jelszavadat, tehát én most ugyan leírtam, hogy mit kellene tenni, de nagyon jól tudom, hogy feleslegesen, hiszen én nem jegyezhetem meg helyetted a jelszavaidat, és a Skype-on nincsenek adminisztrátori jogaim!

Viszont a Skype tud Neked segíteni, csak Neked is figyelmesnek kell lenned!

Ugyanis, az elfelejtett jelszó esetén a következő a tennivalód:
Ha még mindig használod azt az e-mail címet, amivel regisztráltad magad, amikor létrehoztad a Skype fiókodat, akkor vissza tudod állítani a jelszót a következő módon:
- a Te esetedben kilépsz a Skype-ból, majd
- Ugrás az Elfelejtette a jelszavát oldalra.
- Add meg a regisztrált e-mail címedet, majd kattintsa Küldés lehetőségre.
- Ekkor küldünk Önnek egy e-mailt egy jelszóval.
- Ellenőrizze e-mail postafiókját, amiben egy levélnek kell lennie a következő e-mail címmel: Skype Password token. Ha nem találja a levelet, ellenőrizze a kéretlen vagy spam mappákat. Az e-mail megérkezése eltarthat akár 30 percig is, de a megérkezés után fel kell használni hat órán belül.
- Nyissa meg az e-mail, majd kattintson az ideiglenes kód linkre.
    ( Ha az ideiglenes kód link nem működik, kattintson a második linkre és adja meg a kódot kézzel, majd kattintson a Küldés lehetőségre.)
- Több Skype-név esetén, válassza ki a megfelelőt a legördülő listából.
- Írja be az új jelszót. Az új jelszónak  6 és 20 karakter hosszúság között kell lennie, és tartalmaznia kell legalább egy számot és egy betűt.
- Írja be a jelszót a második alkalommal.
- Kattintson a Jelszó módosítása és jelentkezzen be!

Ennyi!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #74902 Dátum: 2012.12.13., 08:16:39 »

1. Gazembernek volt egy jól működő skype-ja, de mivel nem tudta a jelszavát, abba a pillanatban, amikor nem jelentkezett be a program magától, nem tudta használni.
felhasználónév: gazember32
jelszó:?

2. Valahogy feltelepítette újra ám a bejelentkezéshez a facebook azonosítóját és jelszavát adta meg.
felhasználónév: gabika.kukuc.kobanya.hu
jelszó: ******

3. Mivel láthatóan két különböző skype fiókról van szó, innentől kezdve a skype-ban eléri mindazon ismerőseit, akik a FB-ra be vannak jelentkezve, azonban a skype-ba bejelentkezett ismerőseit nem, de mivel a korábbi skype fiókban partnerként szereplő személyek és a FB-on ismerősként szereplő személyek köre nagy mértékben fedi egymást, élheti meg úgy, hogy a skype-ja átkerült a FB-ra. Ha jól megnézzük bizonyára a FB-os skype fiókban más a partnerek neve, mint a normál skype-ban.

4. Tegnap sikerült megszerezni az eredeti skype fiók felhasználónevét és jelszavát, én Gazember nevében normálisan be is tudtam jelentkezni vele.
Megpróbáltuk újratelepíteni a skype-ot, de mivel már telepítve van, ez természetesen nála nem vezetett eredményre.

5.1 Ki kellene jelentkezni a jelenleg aktív skype fiókból, majd bejelentkezni a tegnap papírra felíratott eredeti skype felhasználónévvel és jelszóval.
5.2 Vagy ha ez nem működik, el kellene távolítani, majd újratelepíteni a skype-ot és a a tegnap papírra felíratott eredeti skype felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezni.

Remélem nem túl bonyolult, van AKI... érti.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #74901 Dátum: 2012.12.13., 07:22:01 »

Csütörtökön csapadékmentes, többfelé derült, napos időben lesz részünk, csupán keleten lehet kissé felhősebb az ég. A déli, majd délkeleti szél több helyen megélénkül. Hajnalban rendkívül hideg lesz, a déli országrészben -15°C alá süllyedhet a hőmérséklet, napközben is fagyos idő várható, keleten lesz a hidegebb.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74900 Dátum: 2012.12.13., 06:42:57 »

Amikor életbe lépett a Gergely-naptár, december 13-a volt az év legrövidebb napja. Ezért lett ez a nap Luca napja, a név a lux szóból származik, jelentése fény, fényesség, világosság. Az év leghosszabb éjszakája megfelelő volt például a boszorkányok leleplezésére, és jövendőmondásra.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74899 Dátum: 2012.12.13., 06:41:45 »

Luca napra.
Amikor életbe lépett a Gergely-naptár, december 13-a volt az év legrövidebb napja. Ezért lett ez a nap Luca napja, a név a lux szóból származik, jelentése fény, fényesség, világosság. Az év leghosszabb éjszakája megfelelő volt például a boszorkányok leleplezésére, és jövendőmondásra.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74898 Dátum: 2012.12.13., 06:37:17 »

Luca napja és a karácsony közötti 12 nap időjárásából következtettek régen az elkövetkező 12 hónap időjárására. December 13. majd nem péntek, de csütörtök.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #74897 Dátum: 2012.12.13., 06:34:33 »

Jó reggelt!
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #74896 Dátum: 2012.12.13., 06:34:19 »

   

    December 13 egésznap LUCA nap.

A fenébe! Miért nem péntek?   Kacsint
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74895 Dátum: 2012.12.13., 06:32:49 »

   

    December 13 egésznap LUCA nap.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74894 Dátum: 2012.12.13., 05:51:12 »

Jó reggelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74893 Dátum: 2012.12.12., 22:23:37 »



Csuhásom !
Ez egy új feladat, a facebookra áttelepült a Skypeom. Vagy csak úgy magátol, gondolta, jobb helye lesz ott, vagy valamelyik billentyüt nem kellett volna megnyomni, de én még magamra sem hallgatok.


 n_e_m_m_e_g_y n_e_m_m_e_g_y megolazideg_ uuuhhh bee zizi _morcos fejbever
Nem települ át, de ott is lehet telefonon beszélgetni, a face book-os ismerőseiddel.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74892 Dátum: 2012.12.12., 22:19:59 »

Gaz-ember a googliba írd be hogy skype bejelentkezéshez meg a gazember32 felhasználódat és a jelszavadat neked kell kitalálni és pipáld ki hogy jegyezze meg és ha a számító gépet bekapcsolod induljon el. két kocka van a jelszó alatt és pipáld ki mind a kettőt.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #74891 Dátum: 2012.12.12., 22:14:13 »

Gaz-ember A skypod a te adat táblázatod szerint van a képen, csak a jelszavadat kell kitalálni. És vissza jön a régi ismerőseiddel.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #74890 Dátum: 2012.12.12., 20:55:31 »

Köze nincs hozzá, nálam nem új identitással voltál, amikor beszéltünk, pedig már akkor is FB-Skype-al beszéltél!


Akkor Akimesterem, fel tudnál homályosítani, hogy a régi Skypeom hogy a p..túróba tünt el ? Egyáltalán vissza lehet még csalni ? A baj, hogy olyan sok helyre kellett felhasználó nevet, e-mailt, jelszót megadni, hogy a túró tudja, hogy ide mi volt megadva. Végigpróbáltam egy v..rakással, de egyiket sem fogadta el.  HELP    HELP    HELP


 n_e_m_m_e_g_y megolazideg_ uuuhhh köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 1849 1850 [1851] 1852 1853 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!