Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.01., 09:45:03
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 180 181 [182] 183 184 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7127766 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108289 Dátum: 2018.03.23., 10:36:21 »

Kitöltöttem a gyerek Erzsébet tábori papírját.
Tanító néni előzékenyen bejelölte, hogy miket kell kitölteni és hol kell aláírni.
Az előre nyomtatott szövegben két hosszú bekezdés taglalja, hogy mennyire hozzájárulok én ahhoz, hogy a gyerekről fénykép és/vagy videofelvétel készüljön, amit aztán a tábor népszerűsítéséhez felhasználhatnak, televízióban és egyéb csatornákon (felsorolva, egy stb.-vel a végén).  shock
Nos, azt a két bekezdést szépen le „Z”-ztem és aláírtam.
Délben leadom a papírt. Kíváncsi leszek, ezek után mehetünk-e táborba! Ha ez feltétel, akkor nem lesz Erzsébet tábor, találok Vityusnak mást! De nem lesz a gyerek biodíszlet semmiféle propaganda anyagban!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108288 Dátum: 2018.03.23., 08:09:04 »

Péntekre virradó éjszaka egy mediterrán ciklon hatására délkelet felől egyre inkább megnövekszik és megvastagszik a felhőzet - a déli, délkeleti területeken beborul az ég. Az északi és nyugati tájakon lehetnek gyengén vagy közepesen fátyolfelhős területek. A déli, délkeleti országrészben, illetve az Alpokalján hószállingózás, gyenge havazás előfordulhat, számottevő csapadék nem várható. A légmozgás az ország nagy részén gyenge marad, délelőttől az Alpokalján és a Hernád völgyében élénk lökések kísérhetik az északi szelet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és -8 fok között alakul.
A délutáni órákban az ország nagy része felett erősen felhős marad az égbolt, az északi területeken gyengén fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Csapadék a délkeleti területeken és a keleti hatás mentén várható, havas eső, gyenge eső formájában. A délutáni csúcshőmérséklet 2 és 10 fok között alakul, a délkeleti területeken mérhetjük az alacsonyabb, északon a magasabb értékeket. Az északias szél általában gyenge lesz, a Dunántúl északi és nyugati felén időnként megélénkülhet a légmozgás.


Látom, hogy növekszik a felhőzet dél felől, de még átdereng a napsütés. A levegő hőmérséklete -2 fok.
Lassan talán vissza fogom tudni hozni a rózsafát és a leandereket a műhelyből, ahova hajnali nagy hidegek elől menekítettem őket.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108287 Dátum: 2018.03.23., 08:07:18 »


Jó napokat!

Havonta 20 q-t ? shock Hát az ha "innéntől" , azaz márciustól számolom, akár októberig csak, az akkor is 6 hó (nem számolva a kezdő és végződő hónapot)  Szóval az 120 mázsa. Annak elégnek kell lennie egy darabig.

Jó reggelt!
Bizony, az egy tél. Nálunk két kályha „eszi” a fát. Amikor napközben is mínusz van, akkor napközben is égnek a tüzek. A nappaliban is, ahol éppen nem tartózkodunk. Azért, hogy amikor a gyerek hazajön ne fázzon és ne hűljön ki a ház.  Az étkezőben pedig azért, mert ott vagyunk, tehát mi ne fázzunk.
Régebben, amikor még nem volt sem Marika néni, sem Viktor, ennek a fele is elég volt, mert napközben nem gyújtottunk be csak délután tájban.
Amikor 0 fok körüli a nappali hőmérséklet, vagy éppen pluszban van, akkor most sem gyújtunk be, csak dél tájban, hogy rendben legyen minden, mire a gyerek hazaér.
A nappaliban van a kandalló és a nagy szobát is onnan fűtjük napközben, mert abban konvektor van.
Általában akkor gyújtunk be, amikor a nappali hőmérséklete 18 fokra csökken. Estére már 24 körüli hőmérsékletet biztosítunk. Én ott érzem jól magam. De már mindenki...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108286 Dátum: 2018.03.23., 07:09:38 »

Péntekre virradó éjszaka egy mediterrán ciklon hatására délkelet felől egyre inkább megnövekszik és megvastagszik a felhőzet - a déli, délkeleti területeken beborul az ég. Az északi és nyugati tájakon lehetnek gyengén vagy közepesen fátyolfelhős területek. A déli, délkeleti országrészben, illetve az Alpokalján hószállingózás, gyenge havazás előfordulhat, számottevő csapadék nem várható. A légmozgás az ország nagy részén gyenge marad, délelőttől az Alpokalján és a Hernád völgyében élénk lökések kísérhetik az északi szelet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és -8 fok között alakul.
A délutáni órákban az ország nagy része felett erősen felhős marad az égbolt, az északi területeken gyengén fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Csapadék a délkeleti területeken és a keleti hatás mentén várható, havas eső, gyenge eső formájában. A délutáni csúcshőmérséklet 2 és 10 fok között alakul, a délkeleti területeken mérhetjük az alacsonyabb, északon a magasabb értékeket. Az északias szél általában gyenge lesz, a Dunántúl északi és nyugati felén időnként megélénkülhet a légmozgás.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108285 Dátum: 2018.03.22., 14:00:05 »

A héten még egy kis tartalék tűzifát is akarok hozatni, hogy hadd száradjon a nyáron! Azt gondoltam, minden hónapban veszek vagy 20 q-t, azzal ki fogjuk húzni a telet. Ősszel és télen is fogok fát venni, de az már a 2020-as évre szól. Azért télen, mert a téli termelésű faanyag sokkal tömörebb, mint a tavaszi-nyári. Nyilván, hiszen vegetációs időszakban tele van vízzel a sejtfalak még nem fásodtak meg, sokkal lágyabbak.
Na, ennyit a szakmázásról.  vigyor


Jó napokat!

Havonta 20 q-t ? shock Hát az ha "innéntől" , azaz márciustól számolom, akár októberig csak, az akkor is 6 hó (nem számolva a kezdő és végződő hónapot)  Szóval az 120 mázsa. Annak elégnek kell lennie egy darabig.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108284 Dátum: 2018.03.22., 08:04:53 »

Az esti, kora éjszakai órákban a Duna vonalának széles sávjában, illetve a Duna-Tisza közén még erősen felhős lesz az ég, és elszórtan fordulhat elő hózápor vagy gyenge havazás. Az éjszaka második felében mindenütt megszűnik a csapadék, és az ország nagy részén kiderül az ég. Ezzel egyidejűleg jelentősen mérséklődik a légmozgás is, gyenge, lengedező északkeleti szél lesz a jellemző. Fentiek következtében, illetve a felettünk tartózkodó igen hideg levegő hatására erős lesz az éjszakai lehűlés, fagyos reggelre ébredhetünk: általában -3 és -8 fok közé csökken a hőmérséklet, de a hóval fedett északkeleti tájakon akár -10 fok alá is hűlhet a levegő.
A középső területek konvergenciájának felhőzete fokozatosan feloszlik, bár kisebb körzetekben felhős maradhat ég. Ezzel egyidejűleg a délelőtti napsütést követően a hazánktól délre örvénylő mediterrán ciklon felhőzete délkelet felől benyúlik országunk fölé, így délkeleten már erősen felhős égbolt lesz a jellemző délután, miközben az északi és nyugati tájakon ragyogó napsütésben bízhatnak az ott élők. Számottevő csapadék nem hullik, legfeljebb néhány hópehely kószálhat a levegőben a felhős területeken. Az ország déli felén megélénkül az északkeleti szél, északabbra gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 4-5 fok körül alakul, az északkeleti megyékben maradhat néhány fokkal ez alatt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108283 Dátum: 2018.03.22., 07:46:53 »

A héten még egy kis tartalék tűzifát is akarok hozatni, hogy hadd száradjon a nyáron! Azt gondoltam, minden hónapban veszek vagy 20 q-t, azzal ki fogjuk húzni a telet. Ősszel és télen is fogok fát venni, de az már a 2020-as évre szól. Azért télen, mert a téli termelésű faanyag sokkal tömörebb, mint a tavaszi-nyári. Nyilván, hiszen vegetációs időszakban tele van vízzel a sejtfalak még nem fásodtak meg, sokkal lágyabbak.
Na, ennyit a szakmázásról.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108282 Dátum: 2018.03.22., 07:43:50 »

Tegnap elhoztam a szervizből a másik laptopot, az enyémet. Vinchestert kellett cserélni benne, megetette az idő vasfoga. Viszont most nem HDD-t, hanem SSD-t tettek bele. Ez valami olyan, mint a pendrive, csak sokkal nagyobb kapacitással. Nincs benne mozgó alkatrész és egy helyett 3 év garancia van rá, gyorsabban áll fel a rendszer és nem termel annyi hőt sem.
Namármost a HDD-t úgy kell elképzelni, mint egy nagyon nagy kapacitású hajlékony lemezt - a régi gépesek még emlékeznek a floppy-ra-, annyi különbséggel, hogy ez a lemez nem műanyagból volt és légüres térben pörgött, míg egy olvasófej ide-oda ugrált felette és olvasta ki a mágneses jeleket.

Az SSD-ről többet a wikipédián tudhatsz meg, ha érdekel


A délelőttöm egy része azzal telt, hogy visszatelepítsem rá azokat a programokat, amik rajta voltak, de most jöttem rá, hogy a webszerkesztőm lemaradt... na mindegy, az a mai nap feladata lesz.
Úgy határoztam, hogy Húsvét előtt rendbe teszem számítógépeinket amennyire ez lehetséges, ennek keretében, amikor tegnap elhoztam a lapost, elvittem a PC-met, amiben DVD írót kell cserélni. Ha meglesz, akkor lecserélem az öreg XP-t is. A szükséges operációs rendszert megvásároltam, itthon majd elbíbelődök a telepítésekkel. Az egy jó időt igénybe fog venni, de megoldom.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108281 Dátum: 2018.03.22., 07:38:46 »

Tegnap elhoztam a szervizből a másik laptopot, az enyémet. Vinchestert kellett cserélni benne, megetette az idő vasfoga. Viszont most nem HDD-t, hanem SSD-t tettek bele. Ez valami olyan, mint a pendrive, csak sokkal nagyobb kapacitással. Nincs benne mozgó alkatrész és egy helyett 3 év garancia van rá, gyorsabban áll fel a rendszer és nem termel annyi hőt sem.
Namármost a HDD-t úgy kell elképzelni, mint egy nagyon nagy kapacitású hajlékony lemezt - a régi gépesek még emlékeznek a floppy-ra-, annyi különbséggel, hogy ez a lemez nem műanyagból volt és légüres térben pörgött, míg egy olvasófej ide-oda ugrált felette és olvasta ki a mágneses jeleket.

Az SSD-ről többet a wikipédián tudhatsz meg, ha érdekel
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108280 Dátum: 2018.03.22., 07:27:03 »

         -4°C ,nagyon gyenge szél mellett napsütéses a kezdődő délelőtt!

                   táncika

Valahogy én mindig azt várnám, hogy északabbra, magasabbra mindig hűvösebb . ha nem is hidegebb, de hűvösebb- az idő!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108279 Dátum: 2018.03.22., 07:18:05 »

Jó reggelt!

Felhős időre, de legalább mérsékelt hidegre ébredtünk! A mai reggel -3 fokkal kezdődött.

Napközben ma előkészítem az albertirsai iskolai tehetséggondozással kapcsolatos cikksorozatom következő állomásait. Tegnap az állami iskolában voltam, de szeretném feltenni ugyanezen kérdéseimet a városban működő három felekezeti iskolának is.
A tegnapi riport során sok érdekes információhoz jutottam, amit ugyan sejteni lehetett, de igazán nem mondtak ki máig előttem.
Ilyen a centralizált oktatási rendszer olyan visszásságai,mint amiről annak idején a vasúttal kapcsolatban Konzerv is beszámolt: egy izzót nem tud kicserélni, mert nincs az iskolában pénz, úgy kell kérvényezni a tankerülettől izzót. Míg régebben fél óra alatt ki volt cserélve, most nagyjából két hétig tart!
A kérdésemre, hogy miért nincsenek tantárgyi is meglepő választ kaptam! Bővebben a hamarosan megjelenő cikkben lesz erről szó! (Remélem sikerült felcsigáznom a kíváncsiságotokat és elolvassátok, amikor kiteszem a http://alterirsa.hu -ra!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108278 Dátum: 2018.03.21., 16:07:34 »

         -4°C ,nagyon gyenge szél mellett napsütéses a kezdődő délelőtt!

                   táncika

Szép napot!

Sajnos befelhősödött...  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108277 Dátum: 2018.03.21., 08:47:58 »


         -4°C ,nagyon gyenge szél mellett napsütéses a kezdődő délelőtt!

                   táncika
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108276 Dátum: 2018.03.21., 08:19:45 »

Napközben az ország északnyugati megyéiben szakadozottabb felhőzetre, másutt erősen felhős, délen túlnyomóan borult égboltra tekinthetünk fel. A déli határ mentén illetve az Északi-középhegység nyugati előterében hószállingózás, gyenge havas eső előfordulhat, ellenben számottevő mennyiségű csapadék sehol sem hullhat. Az északi szél többfelé megélénkül, a Dunántúl nyugati felén és a Tiszántúlon meg is erősödik. A legmagasabb hőmérséklet 1 és 6 fok között alakul.

Jó reggelt!

Csodás napsütésben -4 fokra ébredhettünk itt, az Alföld kapujában.
Ma a délelőttöm meglehetősen elfoglalt. Meg a délutánom is...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108275 Dátum: 2018.03.21., 07:50:59 »

Napközben az ország északnyugati megyéiben szakadozottabb felhőzetre, másutt erősen felhős, délen túlnyomóan borult égboltra tekinthetünk fel. A déli határ mentén illetve az Északi-középhegység nyugati előterében hószállingózás, gyenge havas eső előfordulhat, ellenben számottevő mennyiségű csapadék sehol sem hullhat. Az északi szél többfelé megélénkül, a Dunántúl nyugati felén és a Tiszántúlon meg is erősödik. A legmagasabb hőmérséklet 1 és 6 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108274 Dátum: 2018.03.20., 16:04:47 »

Szeretettel küldöm mindenkinek ezt a számot, akinek nincs kivel megosztani egy kis itókát:

Egy kárpátaljai kis csapat, akik népdalokat is előszeretettel dolgoznak fel.
Amolyan lakodalmas ritmusban. Isten látja lelkem, sokszor kedvem van és táncra perdítem asszonykámat is a zenéjükre, amikor a válogatásaikat hallgatom!  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108273 Dátum: 2018.03.20., 16:03:49 »

      Nagyon kellemetlen hideg szél fúj Északnyugat felől!!!!

                        _juhhh

Nálunk mostanra szerencsére megállt a szél, viszont kellemetlen csípős maradt utána a levegő!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108272 Dátum: 2018.03.20., 16:03:00 »

Ez a kisvernyák már biztosan jól érzi magát nálunk, azonban minden bizonnyal valami hiperaktív gazdája lehetett, mert állandó foglalkozást igényel a kicsike!  shock

Tartottam egy macska roadshaw-t és láss csodát, a negyedik szomszédban meglett a cicus gazdája.  Majdnem eltaláltam. Egy rossz lábú, amolyan negyvenes fickóé. Hogy sokat játszanak az valószínű, mert a fickó nem jár dolgozni, Az egyik lába mintha rövidebb is lenne, mert a jobbos cipő talpa nagyon vastag.
A minap a kutyusa szaladt ki az udvarából, annak is én segítettem hazatalálni.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108271 Dátum: 2018.03.20., 12:36:01 »


      Nagyon kellemetlen hideg szél fúj Északnyugat felöl!!!!

                        _juhhh
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108270 Dátum: 2018.03.20., 07:48:09 »

Éjjel túlnyomóan borult lesz az ég hazánk felett, csupán nyugaton, illtetve délen szakadozhat fel átmenetileg a felhőtakaró. Eleinte szórványosan, majd egyre inkább már csak a keleti országrészben számíthatunk további hószállingózásra, kisebb havazásra. A Dunántúl északi felén megélénkül a nyugati, északnyugati szél, másutt jellemzően gyenge légmozgásra készülhetünk. Többnyire -1 és -5 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk, de egy-két hófödte helyen ennél kissé hidegebb is lehet.
Kedden napközben a Dunántúlon, illetve a Duna-Tisza-köze nagyobb részén már felszakadozik a felhőzet, némi napsütésre is lehet számítani. Ezzel szemben keleten, északkeleten folytatódik a borongós idő elszórtan gyenge havazással, hószállingózással. Az északi, északnyugati szél többfelé megélénkül, helyenként megerősödik, ami néhány helyen hordhatja a havat is. Többnyire 0 és +5 fok közé melegszik fel a levegő, de egy-két helyen napközben is fagypont alatt maradhat a hőmérő higanyszála.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 180 181 [182] 183 184 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!