Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 19:23:33
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 441 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 360 361 [362] 363 364 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134130 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104693 Dátum: 2016.08.19., 06:03:09 »


Az 1236. számban 1998. X. 6-án megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104692 Dátum: 2016.08.18., 22:43:28 »

Jó estlétet!



Ma egy kolompot próbáltam felszerkeszteni a ház bejárata ajtaja fölé. Az a gond, ha kinn vagyok az udvaron, vagy a ház mögötti részen, akkor nem hallom meg azt, hogy valaki elől bebocsátást kérve nyomkodja a csengőt. A csengő beltéri egysége az belül van az előtérben. Annak hangereje nem igazán hallatszik ki. Ám ha egy kolompőot szerelek fel az ajtó fölé és annak "cibálóját" kivezetem a kapuhoz, akkor ha azt valaki megrángatja azt biztos meghallom. A kolomp már meg van, az elgondolás is nagy vonalakban. Holnap azt hiszem összerakom.

Amikor anyu meghalt tavaly, akkor az ő általa még régebben, a kerítéshez ültetett rózsabokrot áttettük a terasszal szembeni helyre. Nem volt vele semmi komoly elgondolásunk, ám a kerítés mellett nem ment semmire. Mindig hozott egy-két bimbót, de nem tudtak kinyílni, még tömör korukban elrozsdásodva lehullottak.

Most az új helyen nyár elején szépen virágzott. Aztán egy hete láttam, hogy újra hoz 2 bimbót, és ma anyu nevenapján,"Ilona" napján és egyben szülinapjára 20-ra kinyíltak az egyik bimbó szirmai. Talán 20-ra kibomlik a másik virág is.

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104691 Dátum: 2016.08.18., 15:32:23 »

Figyelem a család költekezését. No nem azért, csak nézzük, hogy mire mennyit fordítunk egy évben. Örömmel tapasztalom, hogy a ennivalóra fordított költségen jelentősen meglátszik, hogy érnek a kertben a dolgaink; jó 20 ezer forinttal kevesebbet költünk a boltban, mint általában! Mégis minden reggel és este is van paradicsom, paprika, uborka az asztalon, de a húsra is kevesebbet költünk. A főzelékeket teljes egészében, és a levesek nagy részét is saját termelésből fedezzük!
Ez, illetve ennek várható bekövetkezése is volt annak az oka, hogy -bár városnak hívják, de mégis- eljöttünk falura, kicsit gazdálkodni!  táncika

80 üveg csemegeuborka van a kamrában és pincében.  táncika
Feleség ma kezdett neki a lecsó befőzésének.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104690 Dátum: 2016.08.18., 15:07:35 »

Figyelem a család költekezését. No nem azért, csak nézzük, hogy mire mennyit fordítunk egy évben. Örömmel tapasztalom, hogy a ennivalóra fordított költségen jelentősen meglátszik, hogy érnek a kertben a dolgaink; jó 20 ezer forinttal kevesebbet költünk a boltban, mint általában! Mégis minden reggel és este is van paradicsom, paprika, uborka az asztalon, de a húsra is kevesebbet költünk. A főzelékeket teljes egészében, és a levesek nagy részét is saját termelésből fedezzük!
Ez, illetve ennek várható bekövetkezése is volt annak az oka, hogy -bár városnak hívják, de mégis- eljöttünk falura, kicsit gazdálkodni!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104689 Dátum: 2016.08.18., 15:03:09 »

Szép napot mindenkinek!

A sok keserűség után, tegnap egy kellemes meglepetés, ma pedig egy csodálatos meglepetés ért!  _lov_

Reggel gyorsan elszaladtam boltba, hogy be tudjak fejezni egy munkát, ám mire hazaértem egy csomag fogadott, melynek feladója Szürketestvér volt.
Már maga a doboz is csodaszámba megy, hiszen egy őskori tv-játék doboza (ergo el is tettem íziben!  vigyor ), s belőle nem is egy, hanem mindjárt három darab Szovjet kiadású csodálatos könyv került elő!
Az egyik az Ermitázs csodáiba ad bepillantást, a másik Tiziano életművének válogatása, a harmadik pedig az NDK (!) múzeumainak anyagaiból válogat, az Ermitázs kiadása.
Külön érdekessége ( azon túl, hogy Tiziano mellett magyar nyelvű ismertető is van!), hogy mindhárom könyv a születésem évében látott napvilágot!
Nagy-nagy hála és köszönet ezekért a könyvekért, számomra nagyon értékesek!
 Vannak abszolút tiszta Szovjet bélyeg blokkjaim is, még a '70-es évekből!  táncika

Hallatlan öröm volt számomra, nagyszerűen indult a napom!

Köszönöm Neked Szürketestvér!!!
 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104688 Dátum: 2016.08.18., 06:41:56 »

Csütörtökre virradó éjszaka inkább csak a déli, délkeleti területeken lesz felhősebb idő és errefelé esetleg egy-egy zápor, zivatar is előfordul. A változó irányú légmozgás gyenge marad. A szélcsendes helyeken foltokban köd képződhet. A hőmérséklet mélypontja 10 és 16 fok között alakul.
Csütörtök délután szinte mindenütt számíthatunk több órás napsütésre, a megnövekvő gomolyfelhőzetből késő délután főleg a nyugati, délnyugati határ mentén számíthatunk záporra, esetleg zivatarra. Általában gyenge délies szélre számíthatunk, az Alföldön nagyobb területeken is szélcsendes maradhat az idő. A legmagasabb hőmérséklet 24 és 28 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104687 Dátum: 2016.08.17., 11:01:20 »

Reggel szerelőnél kezdtem a napot, a „Bömbit” kellett elvinnem, mert jelzett a fékbetét kopásjelzője.
Még lehet menni vele 3 - 4 ezer km-t, de aztán fékbetét és féktárcsa csere javallott. Összesen vagy 200 000,- ft...  shock  Most örülök annak igazán, hogy nem az enyém a kocsi!  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104686 Dátum: 2016.08.17., 10:58:17 »

Az éjszaka folyamán észak felől fokozatosan országszerte megnövekszik a felhőzet, így reggel általában erősen felhős vagy borult égre tekinthetünk fel. Észak, északnyugat felől egyre többfelé alakul ki eső, záporeső, egy-egy zivatar is. Néhol párássá válhat a levegő, itt-ott ködfoltok is előfordulhatnak, különösen a délnyugati megyékben. A változó, de többnyire északias irányú légmozgás gyenge marad, csak zivatarok környezetében erősödhet meg átmenetileg. 14 és 19 fok közötti legalacsonyabb hőmérsékletre készülhetünk.
A délelőtti nagyobbrészt erősen felhős, helyenként még borult időt követően délután észak-északnyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása, csökkenése, így egyre többfelé süt ki a Nap - akár hosszabb időre is. A csapadéktevékenység a nap folyamán fokozatosan a déli és keleti megyékre szorul vissza, ám itt is inkább csak elszórt jelleggel kialakuló záporokra, zivatarokra számíthatunk. A délután megnövekvő gomolyfelhőzetből az északi és nyugati tájakon is kialakulhat egy-egy zápor vagy zivatar. Az északias szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, de zivataroknál átmenetileg erős lökések is kifuthatnak. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 22 és 27 fok között alakul, de északkeleten ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet.

Hajnalban villámlásos, dörgéses ébresztőnk volt.
Én automatikusan nyúltam Pancsikáért, hogy ne féljen.....  S�r
Még meg kell szoknom, hogy hiába keresem....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104685 Dátum: 2016.08.17., 10:56:50 »


„Ezért talán szenvedély beteg”   shock
Szóval a második Higany volt...

Szép délelőttöt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104684 Dátum: 2016.08.17., 07:35:21 »

Az éjszaka folyamán észak felől fokozatosan országszerte megnövekszik a felhőzet, így reggel általában erősen felhős vagy borult égre tekinthetünk fel. Észak, északnyugat felől egyre többfelé alakul ki eső, záporeső, egy-egy zivatar is. Néhol párássá válhat a levegő, itt-ott ködfoltok is előfordulhatnak, különösen a délnyugati megyékben. A változó, de többnyire északias irányú légmozgás gyenge marad, csak zivatarok környezetében erősödhet meg átmenetileg. 14 és 19 fok közötti legalacsonyabb hőmérsékletre készülhetünk.
A délelőtti nagyobbrészt erősen felhős, helyenként még borult időt követően délután észak-északnyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása, csökkenése, így egyre többfelé süt ki a Nap - akár hosszabb időre is. A csapadéktevékenység a nap folyamán fokozatosan a déli és keleti megyékre szorul vissza, ám itt is inkább csak elszórt jelleggel kialakuló záporokra, zivatarokra számíthatunk. A délután megnövekvő gomolyfelhőzetből az északi és nyugati tájakon is kialakulhat egy-egy zápor vagy zivatar. Az északias szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, de zivataroknál átmenetileg erős lökések is kifuthatnak. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 22 és 27 fok között alakul, de északkeleten ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104683 Dátum: 2016.08.17., 06:06:47 »


A 2. évfolyam 55. számában 1991. V. 17-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104682 Dátum: 2016.08.16., 20:15:19 »


Majdnem fekete Tesónak igaza van. Egy tyúk husleves túltesz 6 csirkelevesen.
Tápot adsz a csibéknek ?

 _morcos

Nem kapnak tápot!
Búzát, kukoricát, és rengeteg zöldet kapnak!
No, meg néha kenyeret, és egyéb konyhai maradékot.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104681 Dátum: 2016.08.16., 20:14:17 »


Ezzel én is úgy voltam eleinte. Olyan szelidek, a kezemből ettek, nem volt szivem elvágni a nyakát.
Gazemberné, az más. Kapja a gyilokszerszámot és egyszerre hatnak vágja el a nyakát.
Ilyenkor tükörbe nézegetem a nyakamat, az is könnyen menne ?

 bee zizi zizi zizi zizi

Nekem most a halálozásokból egy picit elegem van...
Ennyi az oka, nem egyéb.
Az én csirkéim nem esznek a kezemből, és nem is szeretném, ha túlontúl közel lkerülnénk egymáshoz.
Bizony, pontosan ezért!   H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104680 Dátum: 2016.08.16., 20:12:37 »


Az egérnek jó odabent, nem igyexik kifelé. Inkább én alszom el igyekezet közben.

 hahota Nagytaps2

Kevesebb bort kell inni és nem leszel álmos!
 bee  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104679 Dátum: 2016.08.16., 20:11:50 »

Ma hazazavart az eső, amely aztán csak ijesztgetett.

Kicsit csavarogtam a világban, a hálóilag....

és az alábbi skót?? ballada feldolgozását nyomon követve egy régi kedvenctől....elméláztam az idő múlásán.

https://www.youtube.com/watch?v=c_T7HgZKZjo  (1968) /kb. 1 perc után indul a lényeg/

https://www.youtube.com/watch?v=qdz8m_PImwI (1981)

https://www.youtube.com/watch?v=JwqEl1ng65o  (2003)


Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104678 Dátum: 2016.08.16., 20:10:25 »

Kedves Rovattársak !
Holnap születeik Éva néni.
Az ünnepség feltehetően hét végén lesz.
Nem én szervezem, hanem vagy ő, vagy a gyerekei.

Tehát

Isten éltesse Éva nénit!



Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104677 Dátum: 2016.08.16., 19:42:51 »




Ha sokáig   shock  halasztgatod, vágás után jó lesz már tyúkhúslevesnek.  vigyor

Hááááát.... kicsit még kegyelmet kaptak.
Nem sokáig, péntekig. Addigra reményeim szerint összeszedem magam...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104676 Dátum: 2016.08.16., 19:41:42 »


Jó estlétet!


Ma vízilabdás lányaink összemérik erejüket, tudásukat az általam végső befutónak megtett Ausztrál csajokkal. A tét az elődöntőbe jutás.

Egye fene, nem bánnám ha egy tippem elmenne, csak nyerjünk. Aztán jön az igazi nagy csata a döntőbe jutásért az Egyesült Államok lányaival.

Jó estét!

Szóval megvolt. Igaz, véres verejtékkel, de sikerült!
Ugye, mondtam én Neked, hogy ne írdd le a magyar pólós csajokat!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #104675 Dátum: 2016.08.16., 14:27:13 »




Ha sokáig   shock  halasztgatod, vágás után jó lesz már tyúkhúslevesnek.  vigyor


Majdnem fekete Tesónak igaza van. Egy tyúk husleves túltesz 6 csirkelevesen.
Tápot adsz a csibéknek ?

 _morcos
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #104674 Dátum: 2016.08.16., 14:24:17 »

Két napja kellene csirkét vágnom..... ma inkább vettem egyet felpucolva a hentesnél....


Ezzel én is úgy voltam eleinte. Olyan szelidek, a kezemből ettek, nem volt szivem elvágni a nyakát.
Gazemberné, az más. Kapja a gyilokszerszámot és egyszerre hatnak vágja el a nyakát.
Ilyenkor tükörbe nézegetem a nyakamat, az is könnyen menne ?

 bee zizi zizi zizi zizi
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Oldalak: 1 ... 360 361 [362] 363 364 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!