Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.06., 05:06:15
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 109 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 293 294 [295] 296 297 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129931 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106033 Dátum: 2017.02.20., 07:05:13 »

Éjszaka az ország nagy részén erősen felhős vagy borult lesz az ég. Több helyen sűrű ködfoltok képződnek, helyenként zúzmaralerakódással. Itt-ott kisebb csapadék is hullhat szitálás, ónos szitálás, a hegyekben hószállingózás, gyenge havazás formájában. A délnyugati szél gyenge marad. A leghidegebb órákra jellemzően -4 és +1 fok közé hűl a levegő.
Hétfőn napközben egy közeledő frontrendszer előterében lassacskán melegedés indul meg a magasban, ennek hatása már a felszín közelében is érezhető lesz. Jobbára erősen felhős égre számíthatunk, csak a Dunántúl nyugati felén várható naposabb idő. Az északkeleti megyékben kisebb csapadékhullás is lehetséges a Kárpátoknak torlódó rétegfelhőzetből. A nyugatias irányú légmozgás többfelé feltámad, nagyjából a Csorna-Siófok-Mohács vonal választja el a szeles és kevésbé szeles országrészeket. A csúcshőmérséklet általában 3 és 10 fok között szóródik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106032 Dátum: 2017.02.20., 07:02:20 »

A 2. évfolyam 110. számában 1991. VIII. 23-án megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106031 Dátum: 2017.02.19., 22:08:14 »


Jó estlétet!


Utolsó in formációm, 5:3 Bingham javára, ám a meccs valamiért félbeszakadt. Amúgy érdekes módon a fogadó irodák Trumpot hozzák ki esélyesebbnek.


6-5 (bingham javára) kapcsolódtam be a küzdelembe az egyik sportadón....20-26-nál Bingham rontott, így ebben a freme-ben még nem tudta beérni Trumpot, aki amúgy nem azonos avval a másikkal. Bingham-on most másik cipő van, ez szolidabban elegáns. Nem látom jól, de vszeg ez is Oxford féle lehet.  Tettem Bingham-re 150 Ft-ocskát online....csak az" íze" kedvéért.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106030 Dátum: 2017.02.19., 20:10:59 »


             Szürketesó!

          A döntő mostani állása:

         S.Bingham   -   J.Trump

                        4 : 0


Jó estlétet!


Utolsó in formációm, 5:3 Bingham javára, ám a meccs valamiért félbeszakadt. Amúgy érdekes módon a fogadó irodák Trumpot hozzák ki esélyesebbnek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106029 Dátum: 2017.02.19., 16:13:37 »



             Szürketesó!

          A döntő mostani állása:

         S.Bingham   -   J.Trump

                        4 : 0
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106028 Dátum: 2017.02.19., 07:52:54 »

Az éjszaka folyamán egyre kevesebb felhő lesz az égen. Így a reggeli órákra zártabb felhőtakaróra csupán a középső tájakon számítunk. Elszórtan még kisebb eső vagy hószállingózás is lehetséges. Az északias légmozgás gyenge marad, sőt nagy területen szélcsendre számíthatunk. Általában -4 és +1 fok közé hűl a levegő.
A déli, délnyugati megyékben kevesebb, másutt időnként több felhő úszik majd az égen. Csapadékhullásra nem kell számítani. A légmozgás a Dunától keletre alig-alig fog lengedezni, a Dunántúlon is csak gyenge délies szél várható. A hőmérséklet csúcsértéke 4 és 9 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106027 Dátum: 2017.02.18., 21:33:16 »

A mai tippsor

Valencia – Athletico Bilbao : D (döntetlen) odds: 3,2
Malaga – Las Palmas : 1. félidő D (döntetlen) odds: 2,05
Bordeaux – Guingamp: D (döntetlen) odds: 3,25


Az első mérkőzés spanyol csúcsliga találkozója. A Valencia csapatának igen kell a pont, jelenleg a bajnokságban a 15. helyen áll, hárompontnyira a legelső kieső helytől. A baszk Bilbao erős középcsapat benyomását kelti, jelenleg a 8. helyen tanyázik 35 ponttal. A Valenciának 19 pontja van. Az előző fordulóban a Valencia a Betis otthonában gólnélküli egállal végzett, azonban azt megelőző héten az otthonában négyet kapott a szintén baszk Eibar csapatától.  A Bilbao előző fordulóban a Deportivo-t fogadta és győzni is tudott. Előtte Barcelonában kaptak egy hármast. Szerintem a Valencia megrázza magát, és megint újít egy döntetlent.

A második esemény, ahogy az előzőekben szintén spanyol foci, a Laliga összecsapása. A Malaga fogadja a szigetlakó Las Palmas együttesét. A két csapat között 5 pontnyi a különbség, ami a tabellán, a sárgáknak (Las Palmas) a 12, míg az andalúzok a 14. helyet jelenti. A sárgák mintha kis gödörbe kerültek volna, az utóbbi 5 meccsükből a bajnokságban, 3-at elvesztettek, egyszer győztek, és egy egáljuk van. Az előző fordulóban, otthonukban a Sevilla lepte meg a csapatot. A Malaga 11 meccs óta nem tudott nyerni (bajnokság és kupa) Utoljára még a tavalyi év novemberében érezték a győzelem mámorát, amikor is a Deportivot fogadták és 12.679 szurkoló előtt 4:3 arányban nyerni tudtak. Szóval kell a siker a csapatnak nagyon. De szerintem az első félidőben a nézők még csak a körmüket rághatják az izgalomban a döntetlen eredmény miatt.

Harmadik esemény francia első liga focimeccs, a Bordeaux fogadja a Guingamp csapatát. A Bordeaux jelenleg 7. a bajnokságban, míg vendége közvetlenül mögötte üldögél a 8. helyen. A köztük levő pontkülönbség, csupán csak 2 pontocska. Ám a hazaiak gólaránya negatív 29-31-es, az ellenfélé azonos 30-30. Szerintem a Bordeaux nem engedi maga elé a Guingamp csapatát, de elhúzni sem tud tőle, tippem döntetlen.


Feladtam ma a lottózóban, papír alapon patent kötésben, 80 Ft-os alaptéttel, így a játék 560 Ft-ba került. A várható nyeremény, ha minden ülne, akkor 4.275 Ft-ocska lenne.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106026 Dátum: 2017.02.18., 20:54:54 »

A mai sortesemények egyik nagy meglepetése volt, az angol FA kupa küzdelmek során (foci) a Burnley otthonában a kis Lincoln City csapata kiharcolta a továbbjutást 1:0-ra győzött. A Burnley jelenleg a premier ligában (legmagasabb liga) a 12. helyen áll, a Lincoln 4 osztállyal lejjebb küzd, igaz jelenleg vezeti ott a tabellát.
Íme a logója:

 https://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_City_F.C.#/media/File:Lincoln_city_(2014).png
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106025 Dátum: 2017.02.18., 20:41:06 »

           S.Bingham      -      S.Carrington
      
                              5 : 3

          Megnyugodhatott Szürketesó,jó lett a tippsor!



Jó estlétet!



Jó kis meccs volt, bár nem értek hozzá annyira, de izgalmas volt, főleg a vége. Bár úgy éreztem Bingham sokat hibázott.  Több mint három órás mérkőzés volt. Úgy nézem ma is játszik Bingham Milkins-vel. Milkins hátrébb van a világranglistán, a nyerési odds rá 2,85 és 3,2 között a különféle fogadó irodáktól függően. Bingham-é 1,35 általában. Kétségkívül esélyesebb. Lehet dobok egy 100 Ft-ot Milkinsre, online....csak a dicsőségért....
Amúgy Binghamen ha jól láttam egy Oxford Full Brogue blue cipő volt, alaphangon 279 Euró , de lehet akciósan vette  vigyor 159-ért... Azért gondolom a meccs végére fájt benne már a lába.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106024 Dátum: 2017.02.18., 17:46:36 »

Szép napot!

Mi lett a vége? Én 9-kor bealudtam....  szégyenlem

            S.Bingham      -      S.Carrington
      
                              5 : 3

          Megnyugodhatott Szürketesó, jó lett a tippsor!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106023 Dátum: 2017.02.18., 16:54:31 »

Jó estlétet!
 


Rágom a körmeimet, welsh open Bingham és Carrington összecsapása (snooker) . Bingham vezetett 4:0-ra, most 4:3 az állás. Fogadtama meccsre, de több mással kötésben, a többi egyéb esemény bejött, ha ez elmegy akkor a többi is leves.... Binghamnek szurkolok.

Szép napot!

Mi lett a vége? Én 9-kor bealudtam....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106022 Dátum: 2017.02.18., 07:50:09 »

Szombaton napközben a Dunántúlon és a középső megyékben változóan, de inkább erősen felhős időre készülhetünk. Számottevő csapadék nem lesz, de az északnyugati részeken egy-egy futó zápor vagy kisebb eső előfordulhat. Ezzel szemben keleten, délkeleten többnyire zárt marad a felhőtakaró. Főként északkeleten gyenge eső, havas eső, a hegyekben hószállingózás, gyenge havazás is lehet. Az északi, északnyugati szél a Dunántúlon megélénkül. Általában 3 és 8 fok közé melegszik a levegő, keletről nyugat felé haladva mérhetjük a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106021 Dátum: 2017.02.18., 00:07:38 »

Jó estlétet!
 


Rágom a körmeimet, welsh open Bingham és Carrington összecsapása (snooker) . Bingham vezetett 4:0-ra, most 4:3 az állás. Fogadtama meccsre, de több mással kötésben, a többi egyéb esemény bejött, ha ez elmegy akkor a többi is leves.... Binghamnek szurkolok.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106020 Dátum: 2017.02.17., 22:01:45 »

Jó estét!

Istenem, mennyire unalmas volt az éltem e nélkül a gyerek nélkül!  vigyor

Egészen megváltozott a napi rutin!
Reggelente iskolába megyünk, aztán hazafelé vásárolok, postára megyek, majd hazaérve nekilátok a munkámnak. 12:45-re ott vagyok az iskolában. Hazaérünk, ebéd, majd tanulás. Utána rákészülök/rákészülünk az estére - behordok néhány vödör fát (ha Viktor segít, kicsit tovább tart  vigyor ). Ez után persze játszani kell vele! Befészkeli magát az ölembe, és először egy kis olvasás, majd közös játék. Vagy társasozunk hármasban, vagy csak ketten vonatozunk, esetleg labdát gurigatunk... amolyan benti játékok. De már látom, hogy nagyon menne kifele...
Ha beindul a tavasz... még ennyi időm sem lesz.  shock
Én este 8-ra már hulla fáradt vagyok, ő meg még folyvást csacsog!  vigyor shock
Sosem gondoltam volna, hogy ennyire dumagép! Amikor voltunk náluk, mindig az anyukája háta mögé bújt, alig lehetett szavát venni! Mondjuk Natasa mondta nem egyszer, hogy ennyire nem félős, ha kettesben vannak, rengeteget beszél...  vigyor
Viszont ami a bánatom, hogy alig tudjuk rávenni arra, hogy ukránul, vagy oroszul beszéljen; bármit kérdezünk tőle, magyarul válaszol! Alig várom, hogy tavasszal kimenjünk Kárpátaljára, az ottani gyerekek inkább ukránul beszélnek. Amikor január végén keresztlányom itt volt, vele beszélgetett ukránul, mert bár Viktória tud magyarul, de nem szeret beszélni, mert röstelli, ha hibázik. Így aztán inkább ukránul beszél. Kérdeztem tőle, hogy ha az apjával hajlandó magyarul beszélni, akko9r velem miért nem. Erre azt mondta, hogy mert én megértem az ukránt is!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106019 Dátum: 2017.02.17., 08:11:07 »

Péntekre virradó éjszaka terjeszkedik a rétegfelhőzet, illetve a még derült helyeken ismét köd képződik. Ugyanakkor nyugatról keletre egy szakadozott középszintű felhősáv is átsodródik az ország felett. Reggel az ország legnagyobb részén borult, párás, ködös idő valószínű helyenként szitálással, ónos szitálással. Gyenge lesz a változó irányú, a Dunántúlon a délies légmozgás. A Dunától keletre nagy területen szélcsendes lesz az éjszaka és a reggel. A legalacsonyabb éjjeli hőmérséklet általában -3, -4 fok körül alakul.
Általában erősen felhős vagy borult lesz az ég. Kezdetben csökkenhet a rétegfelhőzet mennyisége, oszlanak a ködfoltok. Kora délutántól azonban nyugat felől vastagabb, középszintű felhőzet érkezik. Északnyugaton szórványosan fordul elő gyenge eső. Kisebb csapadék helyenként az ország más területein is hullhat. Északkeleten ónos szitálás, gyenge ónos eső, havas eső is lehet. Az általában gyenge délnyugati szél a Dunántúlon egyre többfelé fordul északnyugatira. Az ország északnyugati harmadán egy-egy élénk széllökésre is számíthatunk. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 1 és 7 fok között alakul, de nyugaton, délnyugaton ennél néhány fokkal melegebb is lehet, ugyanakkor keleten, északkeleten egész nap fagyos területek is előfordulhatnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106018 Dátum: 2017.02.17., 07:02:51 »


A 2. évfolyam 109. számában 1991. VIII. 22-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106017 Dátum: 2017.02.16., 19:15:22 »

Nemrégiben írtam a portánkhoz csapódott vörös kandúrról. Azóta se jelentkezett a gazdája, vagy valaki, aki hiányolta volna.
Elég sokat nyávog, már messziről tudom, hogy közeledik, mert mauuuu, meauuue, csak ezt hallom. Kap enni, inni aztán kicsit elnyugszik. Érdekes volt a megjelenése, kb. 3 hete lehet hogy felbukkant egy éjjelen. A dolog, vagy a történet felettébb furcsa. Korábban írtam, hogy elég sok betörés történt az utóbbi időben. Szóval egyik éjjel kb. 01 óra után kicsivel, az asszony felrázott, hogy szerinte valaki mozog künn környékben. Igazság az, hogy akkoriban/is igen hidegek voltak éjjelente és a korábban lehullott kevés hó megfagyott. Ha valaki azon lépdelt azt bizony a csendben – és erre mifelénk igen nagy csend tud lenni – olyan  mint amikor a sötét moziban a legfeszültebb résznél valaki elejt egy francia drazsés zacskót. Több ház van környékben, de kb. 1 kilométer sugarú körben, kb. 8-an ha lakunk. Kicsit olyan ez ilyenkor téli, őszi idényben mint a szeres települések a nyugati gyepüknél. Általában éjjel 1-ig fenn vagyok, vagy tévézem, vagy épp a munkával kapcsolatos dolgokat végzem a kis irodában. De e nap már korábban lefeküdtem és be is aludtam hamar, így nem ébredtem fel a neszekre. Amikor az asszony felrázott azt sem tudtam hol vagyok, így ő megelőzött és kiosont a házból. Kinézett a kapun az utcára – no nem kell komoly utcára gondolni, inkább utca jellegre – szóval kinézett és tőlünk kb. 20 méterre észrevett egy emberi alakot. Nagy valószínűséggel az ellenoldal is észrevehette őt, mivel a nejem elmondása szerint a fickó – mert minden bizonnyal férfi volt – megfordult és óvatos léptekkel, görnyedten, előre görnyedve igyekezett elosonni. Olyan volt, mint a kisgyerek, aki azt hiszi  bújócska játék közben, ha a búvóhelyén eltakarja az arcát és nem lát senkit, akkor őt sem látják meg.     
Tehát a hiba az volt, hogy a nejem annyira meglepődött, hogy bekiabált nekem…”itt a betörő”…amit vszeg a fickó is meghallott.  Így nekem csak annyi időm volt, hogy egy kabátot magamra kapjak és úgy prémes kis kalucsniban, a kabát alatt egy kis gatyában kirontottam a házból. Éppen csak hogy magamhoz markoltam a fegyvert és futottam ki a kapun. Ami persze nehezen nyílott a hidegtől. Minden bizonnyal őseim csatakiáltása is elhagyhatta a számat a b-meg ezt a kaput kíséretében. De mire kiértem nem láttam az ipsét. Igazság az, hogy tőlünk kb. 3 villanyoszlopnyira kezdődik az erdő, és csak az előttünk levő cölöpön van közvilágítás. Elfutottam az erdőig és hiába lapultam meg guggolva, hogy esetleg meghallom valamerre a lépteit, vagy futásának zaját. A saját lihegésemen és a vérem lüktetésén kívül nem hallottam mást. Valószínű ő is valahol megbújhatott. Előnyben volt. Az asszony utánam hozta a telefont, így kihívtam a helyi kmb-t. De már késő volt. Nem találtuk. Hibáztunk, elcsíphettük volna. Főleg ha bement volna egy házba, egyszerűen csak rázárjuk az ajtót és kávézgatva meg várjuk a rend őreit.
Szóval ez a vörös kandúr ezen az éjjelen tűnt fel. Akkor és ott, ahol az ismeretlen befuthatott az erdőbe. Legalábbis a macska abból az irányból bukkant elő. Azóta többször elgondolkoztam azon, mi van, ha ez az állat nem is macska, hanem maga a lator. Esetleg menekülés közben valamiféle metamorfózison, átváltozáson ment keresztül annak érdekében, hogy elkerülje az elfogást. Igen, talán elfelejtette a varázsigét, a titkos szavakat, vagy más fizikai okok miatt képtelen visszatérni a lényegébe, a valós alakjába. Ezért nyávog olyan sokat. Mert amúgy megvizsgáltam nem látok rajta semmi sebet, vagy heget, nem érzékeny nyomásra, csak hízeleg és nyávog. És néha, vagy inkább rendszeresen eltűnik és felbukkan. Úgy néz ki senkié ez a macska. A lakásba nem jöhet be. A ház két bejárati ajtajára  lógattam ki fokhagymát, előtte megrajzoltam velük a keresztet a levegőbe. Ez távol tartja a gonoszt. Mindegy a macskának azért adok enni, inni a szaletli alatt megbújhat ha akar, de ennyi. Azóta nem volt sehol betörés sem.


Jó estét!

 hahota  hahota  hahota

Gondolom alaposan ráijesztettetek a huncutra, aki esetleg egy korábbi rablásból lopott egy macskát, amit ijedtében elejtett...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106016 Dátum: 2017.02.16., 07:36:19 »

Csütörtökre virradóan a legvalószínűbb forgatókönyv szerint az ország keleti felén újból szétterjed, megvastagszik a rétegfelhőzet. A Dunántúlon pedig a kezdeti derült órákat követően egyre többfelé sűrű köd képződik. Helyenként továbbra is előfordulhat ónos szitálás, hószállingózás. A déli, délkeleti szél gyenge marad, északon tartósan szélcsendes időszakok is lehetnek. Hajnalban általában 0 és -3 fok közötti értékeket mérhetünk.
Csütörtök délután a reggel képződött köd az egész országban tartósan megmaradhat, legfeljebb nyugaton, délnyugaton szakadozhat fel. A délnyugatias szél gyenge marad. A legmagasabb hőmérséklet a napsütés függvényében alakul: a tartósan ködös, borult helyeken csak 1-2 fokig emelkedik a hőmérséklet. Ott, ahol nagyon rövid időre kisüt a nap, 3 fokig is emelkedhet a hőmérséklet, ahol pedig több órára zavartalanul kisüt a nap, a 8 és 10 fok közötti csúcsérték lesz a jellemző.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106015 Dátum: 2017.02.15., 07:44:56 »

Az előttünk álló éjszakán folytatódik az előző napokban megszokott időjárás. Az ország keleti felén alacsonyszintű rétegfelhőzet takarja az eget, a középső területeken és Baranya térségében pedig többfelé köd, zúzmarás köd képződik, mely reggelre megemelkedve szintén stratus felhőzetté alakulhat. Helyenként ónos szitálás, hószállingózás, gyenge havazás is előfordulhat. Nyugaton jobbára derült időre van kilátás, de párás lesz a levegő, így lokálisan e tájakon is számítani lehet ködfoltokra. A nyugatias irányú légmozgás gyenge lesz, északkeleten tartós szélcsend várható. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -2 és -6 fok között szóródik.
Szerdán napközben a napsütés hatására jelentősen csökken a ködös, borús területek aránya. Ezúttal is az ország keleti felén lesz jellemzőbb a tartós felhőtakaró, a Dunántúl nagy részén szinte zavartalan napsütés valószínű. A nyugati, északnyugati szél gyenge marad. A délutáni csúcshőmérséklet tág határok között alakul. Az egész nap borongós tájakon mindössze fagypont környékére emelkedik a hőmérséklet, míg a Dunántúl nyugati részén akár 10 fok fölé melegedhet a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106014 Dátum: 2017.02.15., 07:06:06 »


A 2. évfolyam 108. számában 1991. VIII. 17-én megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 293 294 [295] 296 297 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!