Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.06., 16:30:27
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40961 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2014.05.15., 21:18:14 »

Még tegnapelőtt és tegnap is kikaróztam a paradicsomokat. Általában egy jó méter huszas hosszúságú és viszonylag vastag olasz nád darabokat szúrtam melléjük.
Szerencsére a paprikapalántákat még nem tettem ki, igaz hely se nagyon van neki, mert a zöldborsó helyére terveztem.
Hát a szamóca az is lenyomódott a földre, bár egyik helyen igen védve volt. A fügebokron amúgy is kevés levél volt, de most az is a multkori jégtől lukacsos lett, meg hát sokat lesodort a szél.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #46 Dátum: 2014.05.15., 07:30:37 »

Ej Bonifác, Bonifác...

Fúj a szél....messze viszi a meggyet, lesodorja a kisdiót....beletapossa a zöldborsót a földbe, csavargatja a karókat a piszkék körül... A nyurga bab még kicsi, épp hogy előbújtak...bár a hideg nem tetszik nekik.

És veri bele az epret is a földbe!  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2014.05.14., 18:56:41 »

Ej Bonifác, Bonifác...

Fúj a szél....messze viszi a meggyet, lesodorja a kisdiót....beletapossa a zöldborsót a földbe, csavargatja a karókat a piszkék körül... A nyurga bab még kicsi, épp hogy előbújtak...bár a hideg nem tetszik nekik.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #44 Dátum: 2014.05.09., 19:07:21 »




Nem levélben kell gondolkodni, hanem erre "tenyésztett" fákban. vigyor
Lehet ezé' találták fel a vegyszereket...
Csak a fertőzött helyeket permeteztem meg a lével, de lehet kicsit sűrű lett, vagy nyálkás, mert a szórófejet többször kellett tisztogatnom.

No, akkor ezt a módszert majd a leandereknél fogom alkalmazni...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2014.05.09., 18:55:14 »

Háát, én egy permetezéssel 20 litert spriccelek szét. Mennyi diólevél kell ehhez?  He?




Nem levélben kell gondolkodni, hanem erre "tenyésztett" fákban. vigyor
Lehet ezé' találták fel a vegyszereket...
Csak a fertőzött helyeket permeteztem meg a lével, de lehet kicsit sűrű lett, vagy nyálkás, mert a szórófejet többször kellett tisztogatnom.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42 Dátum: 2014.05.08., 19:17:03 »



Mondjuk a diólétől a kezem szép barna lett. Lehet holnap szedek csalánt is...Épp beszélgettem a bótossal, hogy alig lát csalánt. Tényleg kevesebb van...nem is tünt fel. De aztán az egyik árok mellett láttam szépeket.

A másik háznál van, de annyi...!  shock
Igaz, ott is nekiláttam gyomirtózni egy részét a területnek...  szégyenlem
De muszáj, ha művelni is akarjuk jövőre!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #41 Dátum: 2014.05.08., 19:15:38 »


Egy nagy lábosban vizet forraltam fel,  majd belegyömködtem jó sok diólevelet kaccsostul. Megvártam míg kihül aztán egy kis kézi permetezőbe töltöttem a levet és avval fújtam. Valamit használt, csak a leveleket amelyek a fonákjukra hajlottak vissza. azokat felemelgettem és alájuk kellett permetezni, mivel ott lapultak a tetvek. Teljesen sötét (szürke) volt a levelek csonkja és az ágacskák. Aztán persze az egész bokrot ( magas törzsre oltott egres) lepermeteztem vele. Használ, de meg kell ismételni. Igen anyám is csinálta a "dohányos" permetet. Ám most már nem dohányzunk....bár cigi az van. Lehet csinálok egy levet.

Háát, én egy permetezéssel 20 litert spriccelek szét. Mennyi diólevél kell ehhez?  He?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2014.05.08., 17:05:17 »


Egy nagy lábosban vizet forraltam fel,  majd belegyömködtem jó sok diólevelet kaccsostul. Megvártam míg kihül aztán egy kis kézi permetezőbe töltöttem a levet és avval fújtam. Valamit használt, csak a leveleket amelyek a fonákjukra hajlottak vissza. azokat felemelgettem és alájuk kellett permetezni, mivel ott lapultak a tetvek. Teljesen sötét (szürke) volt a levelek csonkja és az ágacskák. Aztán persze az egész bokrot ( magas törzsre oltott egres) lepermeteztem vele. Használ, de meg kell ismételni. Igen anyám is csinálta a "dohányos" permetet. Ám most már nem dohányzunk....bár cigi az van. Lehet csinálok egy levet.



Mondjuk a diólétől a kezem szép barna lett. Lehet holnap szedek csalánt is...Épp beszélgettem a bótossal, hogy alig lát csalánt. Tényleg kevesebb van...nem is tünt fel. De aztán az egyik árok mellett láttam szépeket.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2014.05.08., 17:02:38 »

A természetes permetszereknél nincs is jobb!
Hogy csináltad a permetlét?

(Annak idején nagymamám a krumpli bogarak ellen apám csikkjeinek levét használta nagy sikerrel!)


Egy nagy lábosban vizet forraltam fel,  majd belegyömködtem jó sok diólevelet kaccsostul. Megvártam míg kihül aztán egy kis kézi permetezőbe töltöttem a levet és avval fújtam. Valamit használt, csak a leveleket amelyek a fonákjukra hajlottak vissza. azokat felemelgettem és alájuk kellett permetezni, mivel ott lapultak a tetvek. Teljesen sötét (szürke) volt a levelek csonkja és az ágacskák. Aztán persze az egész bokrot ( magas törzsre oltott egres) lepermeteztem vele. Használ, de meg kell ismételni. Igen anyám is csinálta a "dohányos" permetet. Ám most már nem dohányzunk....bár cigi az van. Lehet csinálok egy levet.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #38 Dátum: 2014.05.08., 15:09:17 »

Az egyik egres (piszke, köszméte stb) borom megtetvesedett. A friss, új leveleket zabálják, szívogatják. Közben a levél bependerül és a fonákján megbújnak a tetvek. A hangyák meg őrzik és simogatják őket. Láttam a bokornál valami zengő légy félét, ami állítólag eszi a tetveket, de nem fér hozzájuk a fonákjára csukódott levelek miatt. Olvastam hogy a diólevél is jó a tetű ellen. Ma csináltam levet és jól megpermeteztem, a levelek alá is nyomtam a nagyobb gócokat jól eláztattam. Kíváncsi  vagyok lesz-e valami hatása.  

A természetes permetszereknél nincs is jobb!
Hogy csináltad a permetlét?

(Annak idején nagymamám a krumpli bogarak ellen apám csikkjeinek levét használta nagy sikerrel!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2014.05.06., 19:29:58 »

Az egyik egres (piszke, köszméte stb) borom megtetvesedett. A friss, új leveleket zabálják, szívogatják. Közben a levél bependerül és a fonákján megbújnak a tetvek. A hangyák meg őrzik és simogatják őket. Láttam a bokornál valami zengő légy félét, ami állítólag eszi a tetveket, de nem fér hozzájuk a fonákjára csukódott levelek miatt. Olvastam hogy a diólevél is jó a tetű ellen. Ma csináltam levet és jól megpermeteztem, a levelek alá is nyomtam a nagyobb gócokat jól eláztattam. Kíváncsi  vagyok lesz-e valami hatása.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #36 Dátum: 2014.05.05., 07:45:20 »

A zöldhagyma sokkal jobb és több lett mint tavaly. Ám most a maradék egy részét ki kellett vennem, megkukacosodott.

Somogyban is unokabátyámék hasonlóan csinálják a palántanevelőt.

Én a retket rontottam el. Még kiskorában kellett volna permeteznem rovarirtóval.... nem tettem, most a kukacok többet fogyasztanak belőle, mint mi!  uuuhhh
(A nyulak nagy örömére, hiszen így a gumót a tyúkok, a zöldjét pedig ők eszik.

A másik oldali, későbbi vetésnek már adtam a Mospilannal! Úgyis közel van hozzá a krumpli, s ha már azon végigmentem (bogarasodott rendesen!) rajta, akkor nem tartott semeddig még néhány lépést tennem az egy sor retekhez!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #35 Dátum: 2014.05.05., 07:42:22 »


Jeget megúsztuk és csak tegnap volt nagy eső, felhőszakadás.

Azon a talajon az sem jó.
Apósoméknál nagyon kötött öntéstalaj van, ezért ha három-négy napig esik az eső, akkor áll a víz a kertjében! Tavaly az összes földieper kipusztult; megfulladtak.

Erre felénk inkább homokos a talaj, ezért a víz könnyen leszivárog. Előnye, hogy nincsenek sokáig állóvizek, nem alakul ki pangó víz, hátránya, hogy a hét közepén már valószínűleg locsolnom kell majd!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2014.05.04., 18:58:25 »

A zöldhagyma sokkal jobb és több lett mint tavaly. Ám most a maradék egy részét ki kellett vennem, megkukacosodott.

Somogyban is unokabátyámék hasonlóan csinálják a palántanevelőt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2014.05.04., 18:55:30 »

Most kezd látszani a jég pusztítása a szamócásban.  S�r
Nagyon sok eperszem megbarnult! A termés jó fele biztosan tönkrement!


Jeget megúsztuk és csak tegnap volt nagy eső, felhőszakadás.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #32 Dátum: 2014.05.04., 15:38:00 »

Most kezd látszani a jég pusztítása a szamócásban.  S�r
Nagyon sok eperszem megbarnult! A termés jó fele biztosan tönkrement!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #31 Dátum: 2014.05.02., 09:24:24 »



Uborkát ma délután vetettem el, igaz nem egy nagy mennyiség. Három meggyfa van, meg két kis szilvafa, azok még kicsik. A meggy az tavaly is és az idén is aszalásra megy. Elég sok gyümölcsöt szoktunk leaszalni. Itt nem volt eső, dörgött, vonultak a felhők, de nem esett.

Az egyik zöldbab parcella nem kelt ki...vele egy időben vetettem más hova az már kikelt és szépen fejlődnek. Igaz amelyik nem kelt ki az árnyékosabb helyen van, de mintha lótücsök járatot fedeztem volna fel a közelében. 


No, a 30-i jég elverte a cseresznye egy részét, és nagyon sok kárt tett az almában, az őszibarackban.  S�r
Nem tudom, a szamócával (földieper) mi lesz... vagy öt percig csak jég esett, víz nélkül! Szörnyű látvány volt!
Kisebb borsószemnyi darabok.... fehérlett tőle minden!
Ami viszont érdekes, hogy két utcával északabbra egy szem jég nem volt!

Tegnap délelőtt a másik ház kertjében megejtettem a második gyomirtós permetezést is. Részben a másodjára előjövő gyomok, részben pedig a tarack második rohama ellen!
A frissel telepített gyümölcsfácskáink közül a körtéért és egy alámért izgulok nagyon, igencsak nehezen viselték a telepítést. Még nem tudom, túlélik-e!
A többi 7 fácska, amiket zömmel innen vittem át, azok jól érzik magukat, még a 40 cm magas kis őszibarack is!
Tegnap alig találtam meg, mert igencsak megnőtt a fű a környezetében. Persze kiszabadítottam őket, de nagyon kellett vigyázzak a motoros kaszával, nehogy kicsapjam tőből! Még az a szerencse, hogy tudtam, merre kell keresni!  vigyor
Alaposan körbenéztem, ott nem volt jég!  táncika
Elkezdtem feldolgozni a szerte heverő akác gyökértuskókat, amiket már évekkel ezelőtt kiszedtek!
Persze sógornőméknek nem volt láncfűrészük, nem csodálom, hogy kereszt komám nem vállalta a szétdarabolásukat kézi fűrésszel!
Viszont nekem remek alapot adott a tegnap délutáni grillezéshez!  vigyor
A kora délutánt még az uborkaháló kifeszítésével töltöttük, Okszi pedig gyorsan elvetette az ubit is.
A bab nálunk szépen növekszik!

Ősszel-tavasszal az új háznál majd megvalósítom azt a melegágyat, amit Kárpátalján láttam: trágya rakásra fakeret, abba föld, és ott a palánta nevelés, 40 cm magas nyitható tetővel!
Valami ilyesmi elképzelésem volt nekem is, csak nem gondoltam, hogy a nyitható részt ennyire egyszerűen is meg lehet oldani! Hiába no, a kárpátaljai szegénység találékonnyá tette az ottani embereket!
Amit még szintén szeretnék lekoppintani, az a japiknak kialakított, magas tartási hely! Egy öreg, kiszáradt fát vágott vissza a srác, és kerítette körbe, tett rá tetőt. Na ott vannak a japik! Hihetetlenül ötletes!
Szép nagy gazdasága van, jó lenne eljutni addig!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #30 Dátum: 2014.04.29., 21:02:40 »

Én az uborkával még odébb vagyok.  szégyenlem
A palánták egy része már kint van, egy része még érik a nevelőben...
a hétvégén szeretnénk még egy kis borsót vetni, hogy elnyújtsuk az érést; leszedjük az első felét, legyen még, mert nálunk nagyon megy!
Ma kicsit aggódtam, mert a nagy esőbe belekeveredett egy kis jég is.
Szerencsére néhány másodperc után elmaradt, de a torma levelét meglyuggatta!
Ha nem jön semmi baj, az idén rekord mennyiségű cseresznyénk és meggyünk lesz!



Uborkát ma délután vetettem el, igaz nem egy nagy mennyiség. Három meggyfa van, meg két kis szilvafa, azok még kicsik. A meggy az tavaly is és az idén is aszalásra megy. Elég sok gyümölcsöt szoktunk leaszalni. Itt nem volt eső, dörgött, vonultak a felhők, de nem esett.

Az egyik zöldbab parcella nem kelt ki...vele egy időben vetettem más hova az már kikelt és szépen fejlődnek. Igaz amelyik nem kelt ki az árnyékosabb helyen van, de mintha lótücsök járatot fedeztem volna fel a közelében. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #29 Dátum: 2014.04.29., 20:39:23 »


Ez esőnél nincsen jobb. Öntözhetek én, de az csak valóban csepp a tengerben soxor. Az idén korán elvetettem sok mindent. Lehet lesz ennek böjtje.

Én az uborkával még odébb vagyok.  szégyenlem
A palánták egy része már kint van, egy része még érik a nevelőben...
a hétvégén szeretnénk még egy kis borsót vetni, hogy elnyújtsuk az érést; leszedjük az első felét, legyen még, mert nálunk nagyon megy!
Ma kicsit aggódtam, mert a nagy esőbe belekeveredett egy kis jég is.
Szerencsére néhány másodperc után elmaradt, de a torma levelét meglyuggatta!
Ha nem jön semmi baj, az idén rekord mennyiségű cseresznyénk és meggyünk lesz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #28 Dátum: 2014.04.29., 20:35:47 »


Lehet, hogy így van. Mert találtam még egy tövet, azt kiraktam az "elkülönítőbe- vizsgálóba" reggelre magához tért. Viszont most megint kitettem három tövet levélfoltosság bukkant fel rajtuk. Minden évben hullik el jó pár tő. Ezért is inkább többet palántázunk.

Van egy fügebokrunk....általában annyi füge szokott rajta lenni, hogy pár kis üveg lekvárt befőzünk belőle. Különösebben nem szoktam figyelgetni, nem is értek nagyon hozzá - igaz más növényhez sem sokkal többet - ám most megdöbbenve tapasztaltam, hogy kis fügék vannak az ágakon. Még alig vannak levelek, de már fügék vannak. Gőzöm sincs, hogy normális-e ez?

Fügéből nem vagyok sehol.  szégyenlem
Annyit tudok, hogy szeretem, és finom.
Amikor lesz rá lehetőségem, biztosan fogok venni tövet, és megkísérlem termeszteni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!