Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.06., 18:01:56
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40961 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #87 Dátum: 2016.03.06., 20:05:32 »

Jó Napokat!



Ma délelőtt elég változó idő volt, de a "melegházba" ami azért nem meleg, csak védett és kevésbé hideg mint a kinti levegő. Szóval elvetettem palántának, egy kis tavalyról maradt cseresznyepaprika magot. No meg Lugas és San Marzano paradicsom magokat is. Nemrég egy áruházban az asszony rábeszélt - miután felfedezte a polcon - hogy vegyek fekete paradicsom magokat. No azt is elvetettem egy cserépbe. Egy nagyobb edénybe meg gumós zeller mag került.
Jövő hétre betervezem még két borsó ágyást. Mivel pár napja megmetszettem a meggyfákat és a barackfa csemetéket meg amit kellett valószínű megcsinálom a lemosó permetezést is. A meggyfákat azt mondják nem kell metszeni, lehet de mindenképpen meg kell ritkítani, Vágtam le egy nagyobb ágat is és bizony jól tettem mert a mellékágain mézgásodást láttam. A diófáról is le kellett vágnom két ágat, nagyon ránőttek a kertre. Van két szilvafa növekményem. Az egyik az szépen hozott szilvát tavaly, legalábbis ahhoz képest hogy nagyon fiatal még. A másik az még virágot sem. Azt most igen visszavágtam, ha nem segít rajta akkor kiveszem. Ezt a két kis csemetét akkoriban kb. 4 éve....egy kert irtásból kaptam, vadon nőttek, vagy sarjról... nem tudom milyen fajta. De amelyik hozott gyümölcsöt az szép kék szilva. 

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #86 Dátum: 2016.03.02., 18:34:52 »

Jó estlétet!


Ma elvetettem pár sornyi zöldborsót, a  korai Garai fajtából. Lehet még korán van neki, de szerintem kibírja.
Hagymát is dugtam le, szerintem az is kibírja.  A paradicsompalántáim,  amelyeket magról vetettem pár hete, már szépen kibújtak. A balkon fajtával meg vagyok elégedve, erősnek tűnnek. Ám a lugas fajta, az kicsit megnyúlt és nagyon a fény felé hajlik. Ahogy korábban négyfajta paprikát vetettem el egyelőre. Abból az a bizonyos sárga színű, kaliforniai jellegű hibridek közül úgy látom kettő már kandikál ki felé.  A múlt héten levágtam az olasz nádat, le leveleztem az jó lesz majd begyújtani. A hosszú nádszálakat, amelyek azért alul a tőnél jócskán elérik a 4-5 cm-es átmérőt meg karónak lesznek jók. Valamint azokból csinálok kis kerítéseket z ágyások köré a kutyák "ellen". A nádat egy helyen ki is irtottam, mert már vagy 3 négyzetméternyi helyet is elfoglalt és nagyon beárnyékolta az egyik veteményest és elnyomta a futóbabot egy helyen. Megszenvedtem vele rendesen.  

A mai szép időben kivágtam azt a vadon nőtt celtiszt, ami tavaly árnyékolta a földi eper táblát.
A hétvégén kitakarom, aztán nekilátunk palántázni, mert gyönyörű palántáink vannak róla!
Ma megvolt a lemosó permetezés is.
Már csak a gallyakat kell összegyűjtenem; a tavalyi fakivágás melléktermékei.
Aztán lehet összevágni gyújtósnak. Jövőre jó lesz! Akác.

A héten egyeztetek a traktorossal is, aztán a jövő héten jó lenne, ha felszántaná a birtokot. Igaz, előtte még el kellene égetnem a sok gizgazt, ami összegyűlt ősztől fogva...

Mondtam Okszinak, hogy vetni kéne a palántának valót, azt válaszolta, hogy a piacon jó palántát tud venni nem drágán, neki meg sosem sikerülnek a palánták. (Mondjuk ebben is van igazság... )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #85 Dátum: 2016.02.28., 20:26:58 »

Jó estlétet!


Ma elvetettem pár sornyi zöldborsót, a  korai Garai fajtából. Lehet még korán van neki, de szerintem kibírja.
Hagymát is dugtam le, szerintem az is kibírja.  A paradicsompalántáim,  amelyeket magról vetettem pár hete, már szépen kibújtak. A balkon fajtával meg vagyok elégedve, erősnek tűnnek. Ám a lugas fajta, az kicsit megnyúlt és nagyon a fény felé hajlik. Ahogy korábban négyfajta paprikát vetettem el egyelőre. Abból az a bizonyos sárga színű, kaliforniai jellegű hibridek közül úgy látom kettő már kandikál ki felé.  A múlt héten levágtam az olasz nádat, le leveleztem az jó lesz majd begyújtani. A hosszú nádszálakat, amelyek azért alul a tőnél jócskán elérik a 4-5 cm-es átmérőt meg karónak lesznek jók. Valamint azokból csinálok kis kerítéseket z ágyások köré a kutyák "ellen". A nádat egy helyen ki is irtottam, mert már vagy 3 négyzetméternyi helyet is elfoglalt és nagyon beárnyékolta az egyik veteményest és elnyomta a futóbabot egy helyen. Megszenvedtem vele rendesen.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #84 Dátum: 2016.02.17., 20:14:16 »

Jó napokat!

 
Ma elvetettem a palántának való paprika és paradicsom magokat. Két nagy, hosszúkás virágládába. Vetettem el, kápia, kosszarvú, pepperoni és valami sárga színű hibrid paprikákat. A paradicsomból, egy másik ládába bele került, balkon és lugas paradicsom magok. Vettem palánta földet...és a Flóra-t használom. Nekem az bevált. Persze lesz még elvetve zöldség mag, de egyelőre ezeket most megcsináltam és a dolgozószobában, az ablak mellé helyeztem el a ládákat. Fény is éri és 20 Cfok körüli a hőmérséklet. Hajnalra 15-16. Amúgy általában 120-150 tő paradicsom palánta szokott lenni, és paprikából is kb. ennyi. Az egy harmadát mindig elosztogatom,
Hétvégén a melegházba kigazoltam a kibújt saláták körül a talajt, meg elvetettem jó pár sor francia retket. Igaz szabadföldra írja a zacskó hátoldalán az okosító, de tavaly éis melegházba vetettem és jó lett.

Az idén talán nálunk is készen lesz a melegház.
A vetést én a jövő hétre terveztem, de lehet, hogy nekilátok most én is.
Holnap beszélek a traktorossal, hogy mikor tudna jönni szántani, mert ásáshoz túl nagy a terület!
A hét végén a málnával akarok még foglalkozni egy keveset. Most is ki van kordonozva, de cserélni akarom az oszlopokat. Jelenleg fából vannak, betonra váltom őket. Egyúttal megnyújtom közöttük a távolságot, és még egy oszlopot hozzáteszek a meglevőkhöz. Ekkor majd a rakoncátlankodó töveket kiásom és beültetem az új helyükre; sorba.
Tavaly véletlenül lekaszáltam a piros ribizlit... majd nagyon fogok figyelni rá! Ha nem találom meg az új hajtást, pótolni kell! A fekete ribizlivel nem volt gondom, abból a magas növésűt vettem...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #83 Dátum: 2016.02.17., 14:52:51 »

Jó napokat!

 
Ma elvetettem a palántának való paprika és paradicsom magokat. Két nagy, hosszúkás virágládába. Vetettem el, kápia, kosszarvú, pepperoni és valami sárga színű hibrid paprikákat. A paradicsomból, egy másik ládába bele került, balkon és lugas paradicsom magok. Vettem palánta földet...és a Flóra-t használom. Nekem az bevált. Persze lesz még elvetve zöldség mag, de egyelőre ezeket most megcsináltam és a dolgozószobában, az ablak mellé helyeztem el a ládákat. Fény is éri és 20 Cfok körüli a hőmérséklet. Hajnalra 15-16. Amúgy általában 120-150 tő paradicsom palánta szokott lenni, és paprikából is kb. ennyi. Az egy harmadát mindig elosztogatom,
Hétvégén a melegházba kigazoltam a kibújt saláták körül a talajt, meg elvetettem jó pár sor francia retket. Igaz szabadföldra írja a zacskó hátoldalán az okosító, de tavaly éis melegházba vetettem és jó lett.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #82 Dátum: 2015.09.11., 13:44:24 »


No hát....Az idei paradicsom termés jól sikeredett. Bőven termett, jutott befőzésre (bár keveset főztünk be, mivel még maradt előző évről sok üveggel) jutott az asztalra is és  jutott több szomszédnak is. Most már kevés van...lassabban érik, és ahogy Aki-nek nekem is megtámadta valami betegség. Igazság az hogy nem permeteztem meg (lehet meg kellene fogadnom Gazember rovattársunk tanácsát) Igazából palánta korában kapott Championt....illetve amikor kiültetem, vagy még pikirozáskor szoktam adni a földbe kis rézgálicot...egy csippetnyit (most már más a rézgálic neve) A paprika palántákat is csak palánta korukban permeteztem, tripsz ellen és szintén a championnal.  A Kápia paprikák szépen kifejlődtek...nagyok...hatalmasak...de még zöldek...Remélem lesz még idejük beérni.

A zöldbab is igen jó lett...a fajteni való bab az a tavalyinál is gyengébb lett.

A rézgálic „asszonyneve” Rézoxid-Klorid.

A paprikákkal nekem sincs gondom, azok gyönyörűek! Igaz, még most is kell felkötögetnem őket, mert a q..amacskák kiugrálják, ledöntögetik, eltörik őket!

A paprikát sem permeteztem többször, mint a paradicsomot, mégis a paradicsom két nap alatt lebarnult, leszáradt. De még a termésen is barna foltok jelentek meg!  shock  Ki kellett húzgálni az összeset!  uuuhhh

Így aztán a paradicsommal óvatosan fogunk bánni!
Még szerencse, hogy az elején nagyon szépen indult, így piros és sárga koktél fajta vegyesen bent figyel az üvegben, savanyúságként eltéve!  vigyor

Már csak annyi élő tő van, amiről reggelire és vacsorára jut néhány szem, jobbára sárga paradicsom.

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #81 Dátum: 2015.09.09., 21:10:53 »

Ültettem Kapia paprika magokat, olyan húsz-huszonkettő maradt meg palántának. Lassabban fejlődnek mint a többi, a budai hegyes, kecskeszarv igen rávert, de úgy nézem egészségesek. Holnap átpilkírozom őket és vszeg a melegházban lesznek majd később végleg "kiültetve" a retek helyére, miután annak földjét felújítom. A tetvek ellen bevetettem valami mospilan nevű szert, elég lazára keverve, de úgy nézem hatott.
Ami aggaszt, hogy a szomszéd rózsatöviről átterjedt, vagy inkább kezd átterjedni, valami olyan betegség, amely a leveleket keskeny csővé sodorja össze. Nem értek hozzá, a szomszéd meg sza- rik bele.


No hát....Az idei paradicsom termés jól sikeredett. Bőven termett, jutott befőzésre (bár keveset főztünk be, mivel még maradt előző évről sok üveggel) jutott az asztalra is és  jutott több szomszédnak is. Most már kevés van...lassabban érik, és ahogy Aki-nek nekem is megtámadta valami betegség. Igazság az hogy nem permeteztem meg (lehet meg kellene fogadnom Gazember rovattársunk tanácsát) Igazából palánta korában kapott Championt....illetve amikor kiültetem, vagy még pikirozáskor szoktam adni a földbe kis rézgálicot...egy csippetnyit (most már más a rézgálic neve) A paprika palántákat is csak palánta korukban permeteztem, tripsz ellen és szintén a championnal.  A Kápia paprikák szépen kifejlődtek...nagyok...hatalmasak...de még zöldek...Remélem lesz még idejük beérni.

A zöldbab is igen jó lett...a fajteni való bab az a tavalyinál is gyengébb lett.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80 Dátum: 2015.05.11., 07:06:27 »

Ültettem Kapia paprika magokat, olyan husz-huszonkettő maradt meg palántának. Lassabban fejlődnek mint a többi, a budai hegyes, kecskeszarv igen rávert, de úgy nézem egészségesek. Holnap átpilkirozom őket és vszeg a melegházban lesznek majd később végleg "kiültetve" a retek helyére, miután annak földjét felújítom. A tetvek ellen bevetettem valami mospilan nevű szert, elég lazára keverve, de úgy nézem hatott.
Ami aggaszt, hogy a szomszéd rőzsatöviről átterjedt, vagy inkább kezd átterkedni, valami olyan betegség, amely a leveleket keskeny csövé sodorja össze. Nem értek hozzá, a szomszéd meg sza- rik bele.

A Mospilan jó, én évek óta azt használom. Még a molnárkák ellen is hatásos!
A levélsodró (mert vélhetően az okozza a levelek összepödrődését) rovar, így elvileg a Mospilan jó lehet hozzá, csak bele kell spriccelni a „csőbe”!

Mi nem szívesen foglalkozunk palánta neveléssel, nincs meg a szükséges szaktudás, sem a feltételek nem adottak. Remélem, hogy csak „még”...
Szabadföldi vetéssel neveljük a palántázni valót. Erre meg a paprika nem alkalmas. A saláta, a cékla (bár ez elég nehezen palántázható, mert sok nedvességre van szüksége az elején), a káposzta, a karalábé szokott sikerülni, tavaly még a paradicsommal is szerencsénk volt, de paprikát nem mertük még megpróbálni.

Most elkezdem kialakítani a melegágyat. Elkészítem az ágyást, és telerakom trágyával. Egy sor trágya, egy sor föld szisztémával. Aztán ha tele van a fele - mert két fél ágyást szeretnék-, akkor készítek neki egy tetőt, amivel fedhetővé és valóban melegággyá válik. No, de ez a terv, a gyakorlatot majd meglátjuk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #79 Dátum: 2015.05.10., 19:50:13 »

Ültettem Kapia paprika magokat, olyan husz-huszonkettő maradt meg palántának. Lassabban fejlődnek mint a többi, a budai hegyes, kecskeszarv igen rávert, de úgy nézem egészségesek. Holnap átpilkirozom őket és vszeg a melegházban lesznek majd később végleg "kiültetve" a retek helyére, miután annak földjét felújítom. A tetvek ellen bevetettem valami mospilan nevű szert, elég lazára keverve, de úgy nézem hatott.
Ami aggaszt, hogy a szomszéd rőzsatöviről átterjedt, vagy inkább kezd átterkedni, valami olyan betegség, amely a leveleket keskeny csövé sodorja össze. Nem értek hozzá, a szomszéd meg sza- rik bele.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #78 Dátum: 2015.05.09., 10:52:57 »


A bab elvetve, a korábban elvetett zöldbab elég hiányosan kelt ki...
Kiültettem már 12 tő lugas paradicsomot, a támrendszert majd holnap összetákolom. Paradicsom palánta megen van bőven, San marzano...Korall, a korai paradicsomok nem igazán fejlődtek ki, sok bennük a csökött. A balkonparadicsom is le van maradva. Igaz annak magvait elég későn ültettem el. A paprikára kiváncsi leszek, a Budai hegyes, meg a kecskeszarvú magok szép kis palántává fejlődnek. Cseresznye paprikám elvétve kelt ki, az elefántormány is eléggé hézagos.
A retek, utána néztem franciaretek jól bevált...szépen adott termést és egészségesek is voltak.

Az egres bokraimon (négy db.) megjelentek a tetvek...a fiatal szilvafán is láttam. Azt hiszem holnap diólevél áztatás...aztán permetezés vele...Ha nem használ akkor mást kell alkalmaznom.     

Az idei vetésből egy sor retek egyáltalán nem kelt ki, a többiek szépen jöttek.
A csili paprika volt még roppant gyöszös, egy zacskó magból 5 db kelt ki, de abból is kettő elkonyult, majd megadta magát a sorsnak...  robban
Viszont a tavalyról meghagyott apró krumpli, ami vetőmaggá avanzsált, nagyszerűen kikelt, már kapálható!  vigyor
Csakúgy, mint a kukorica, amit szintén nem vettem, hanem csövön hagytam télen, és most onnan morzsoltam a vetéshez.
Van négy sor piros kukorica is vetve! Tavalyelőtt volt belőle egyetlen tő, tavaly már ötöt hagytunk. Nem csupán finom, hanem dekoratív is az ételhez! Többet fogunk lefagyasztani az idén, mert már nincs is főtt kukoricánk!
A másik retek sor, ami viszont gyönyörűen kijött, nagyon finom, és csak a csiga bántja! (Igaz, jó egy hete megkínáltam Aktarával....  szégyenlem )
A gyümölcsfák és a szőlő permetezését már elkezdtem, mi több, az eső után teljesen el is végeztem!
A tetveket lepucolta, de a szőlőn a peronosz megragadt, úgyhogy annak neki kell mennem ismét az este folyamán!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #77 Dátum: 2015.05.08., 21:37:29 »



A bab elvetve, a korábban elvetett zöldbab elég hiányosan kelt ki...
Kiültettem már 12 tő lugas paradicsomot, a támrendszert majd holnap összetákolom. Paradicsom palánta megen van bőven, San marzano...Korall, a korai paradicsomok nem igazán fejlődtek ki, sok bennük a csökött. A balkonparadicsom is le van maradva. Igaz annak magvait elég későn ültettem el. A paprikára kiváncsi leszek, a Budai hegyes, meg a kecskeszarvú magok szép kis palántává fejlődnek. Cseresznye paprikám elvétve kelt ki, az elefántormány is eléggé hézagos.
A retek, utána néztem franciaretek jól bevált...szépen adott termést és egészségesek is voltak.

Az egres bokraimon (négy db.) megjelentek a tetvek...a fiatal szilvafán is láttam. Azt hiszem holnap diólevél áztatás...aztán permetezés vele...Ha nem használ akkor mást kell alkalmaznom.     
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #76 Dátum: 2015.05.01., 20:53:19 »

Régeb írtam....

a tavalyi évhez képest sok mindennel lemaradtam. Kések a palántázással, később vetettem el a borsót is. Talán kezdem magam behozni valamennyire. A melegházba vetettem el retket. Nem tudom a fajta nevét, de egy hosszúkásabb fajta és úgy néz ki szépen bejön. Klasszul híznak és van belőle bőven. Saláta is van a melegházban, szépen fejesednek. Megen helyhiánnyal küszködök....a pikírozás során alig van helyem. A hét végén elvetem a karós szárazbabot...meg kaptam un. "kolbászbab" fajtát...erre kíváncsi vagyok. A három meggyfa szépen virágzott. Tavaly elhanyagoltam a terméseket, de idén újból aszalni fogom a termést. Illetve ahogy tavaly is...az egyik szomszédnak odaadtam - persze ő maga szedte le - a termés jó részét.Krumplit nem vetettem, csak pár fekete zsákba (földbe)tettem pár negyedelt szemet. No meg az uborka vissza van ültetésre... és hát majd a sk palántázás és kiültetés.

Melegház.... hát az bizony csak jövőre lesz... túl sok dolog volt/van ... az idén megkezdem majd, aztán tavaszra már akár üzembe is állhat. Csak találjak neki helyet....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #75 Dátum: 2015.04.29., 21:21:46 »

Régeb írtam....

a tavalyi évhez képest sok mindennel lemaradtam. Kések a palántázással, később vetettem el a borsót is. Talán kezdem magam behozni valamennyire. A melegházba vetettem el retket. Nem tudom a fajta nevét, de egy hosszúkásabb fajta és úgy néz ki szépen bejön. Klasszul híznak és van belőle bőven. Saláta is van a melegházban, szépen fejesednek. Megen helyhiánnyal küszködök....a pikírozás során alig van helyem. A hét végén elvetem a karós szárazbabot...meg kaptam un. "kolbászbab" fajtát...erre kíváncsi vagyok. A három meggyfa szépen virágzott. Tavaly elhanyagoltam a terméseket, de idén újból aszalni fogom a termést. Illetve ahogy tavaly is...az egyik szomszédnak odaadtam - persze ő maga szedte le - a termés jó részét.Krumplit nem vetettem, csak pár fekete zsákba (földbe)tettem pár negyedelt szemet. No meg az uborka vissza van ültetésre... és hát majd a sk palántázás és kiültetés.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #74 Dátum: 2015.03.16., 13:26:05 »


A fenti listából sok minden elkészüt.....csak a dughagymázás nem. No meg a magaságyás is csúszik alihgahnem egy évet. Fellapoztam a tavalyi kalendáriumomat. (Már hosszú évek óta, minden évben vezetek  határidő naplót (kat) amelyekbe bevésem az elvégzett dolgokat, vagy épp milyen idő volt. Mennyit költöttem, vagy hol voltam, merre jártam.  A tavalyi évhez képest a kerttel elmaradásom van. Tavaly ilyenkor már el volt vetve borsó pár ágyással, sőt paprika, paradicsom magok is már a "keltetőben" voltak. Idén csak ma vetettem el egy ágyás borsót, és ültettem pár acskó paprika és paradicsom magocskát. De már viszonylag sokáig van már világos, így ha hazaérek a melóból, akkor lehet még a kerttel foglalkozni.

 Nagytaps2

Nálunk sok minden most kezdődik... akár elölről is.
Munkák, amiknek sosem lesz vége, és nem tudom, mikor is kezdtem el...
én csak a permetezésről vezetek naplót, mert az fontos. A többi kijön, ahogy Isten kiparancsolja...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #73 Dátum: 2015.03.15., 19:43:56 »


Föl kéne ásni a kertet. Előtte össze kellene szedni a nádkarókat, azokat felaprítani, mert jó lesz tüzelőnek. Jövőre magaságyást tervezek...a "kutyák" ellen. Le kellene vágni a sövényt....kihordani az árok mellé, hogy száradjon...aztán tavasszal vissza. Vszeg kellene még egyszer füvet kaszálni is. A melegházban is ki kellene húzkodni a paradicsom és paprika maradványokat, felásni, a földet felfrissíteni...komposztot rászórni, aztán bele a dughagyma...

Idő kevés....Van petróleum lámpám....valahová felkötöm  shock ...ásás közben lehet zavarna...  vigyor


A fenti listából sok minden elkészüt.....csak a dughagymázás nem. No meg a magaságyás is csúszik alihgahnem egy évet. Fellapoztam a tavalyi kalendáriumomat. (Már hosszú évek óta, minden évben vezetek  határidő naplót (kat) amelyekbe bevésem az elvégzett dolgokat, vagy épp milyen idő volt. Mennyit költöttem, vagy hol voltam, merre jártam.  A tavalyi évhez képest a kerttel elmaradásom van. Tavaly ilyenkor már el volt vetve borsó pár ágyással, sőt paprika, paradicsom magok is már a "keltetőben" voltak. Idén csak ma vetettem el egy ágyás borsót, és ültettem pár acskó paprika és paradicsom magocskát. De már viszonylag sokáig van már világos, így ha hazaérek a melóból, akkor lehet még a kerttel foglalkozni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72 Dátum: 2014.10.11., 21:39:07 »


Föl kéne ásni a kertet. Előtte össze kellene szedni a nádkarókat, azokat felaprítani, mert jó lesz tüzelőnek. Jövőre magaságyást tervezek...a "kutyák" ellen. Le kellene vágni a sövényt....kihordani az árok mellé, hogy száradjon...aztán tavasszal vissza. Vszeg kellene még egyszer füvet kaszálni is. A melegházban is ki kellene húzkodni a paradicsom és paprika maradványokat, felásni, a földet felfrissíteni...komposztot rászórni, aztán bele a dughagyma...

Idő kevés....Van petróleum lámpám....valahová felkötöm  shock ...ásás közben lehet zavarna...  vigyor

A kertet most a tyúkok művelik. Ötvenketten azért tudnak rendet rakni, ha nagyon akarnak...
Szántás tavasszal lesz, de lehet, hogy még a fagyok előtt megszántatom. Mélyen, nagy traktorral...
Melegház nincs, a komposztgödröt még ki kell alakítanom. Csak tudnám hova... majd lesz valahogy.
örülnék annak is, ha a kiszedett tuskókat be tudnám hordani a farakáshoz, hogy aztán felvágjam őket! Már nekikezdtem. Nem nehéz, csak az idő...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #71 Dátum: 2014.10.10., 20:51:29 »



Föl kéne ásni a kertet. Előtte össze kellene szedni a nádkarókat, azokat felaprítani, mert jó lesz tüzelőnek. Jövőre magaságyást tervezek...a "kutyák" ellen. Le kellene vágni a sövényt....kihordani az árok mellé, hogy száradjon...aztán tavasszal vissza. Vszeg kellene még egyszer füvet kaszálni is. A melegházban is ki kellene húzkodni a paradicsom és paprika maradványokat, felásni, a földet felfrissíteni...komposztot rászórni, aztán bele a dughagyma...

Idő kevés....Van petróleum lámpám....valahová felkötöm  shock ...ásás közben lehet zavarna...  vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #70 Dátum: 2014.09.05., 09:18:31 »



Ez szép....sok munkád van benne. "Vidéki rokonaim"  is jelentős területű kerttel rendelkeznek és persze háziállatokkal is. Kevés a pénzbeni jövedelmük, ám a kert és a tremények nagyon jól kiegészítik ezt. Beszélgettünk, hogy egy városkában nem tudnának megélni... (mert volt tervük, hogy beköltöznek egy közeli városba)..Sok a munka, de megéri....

Hát, van benne igazság!
A minapi ebédhez az a marék búzadara volt csak a boltból, amiből a daragaluska készült a zöldség levesbe.
Másodiknak spenót volt, főtt tojással, de választhattam hozzá sült csirkét is.
Az is jó, amikor a spájzból kihozol egy üveg lecsót, vagy az ebédhez télen nem kell megvenned a savanyúságot. Hogy a kompótokról, lekvárokról már ne is beszéljek!
Szóval igen, tavaly nagyjából 70 ezer forintot spóroltunk meg (számon tartom, hogy mennyibe kerülne, ha úgy kellene megvenni; persze nem pontos a szám, hiszen a tojást pl. annyival számolom, amennyibe az előállítása kerül, és hát igen, az üvegeket sem kell megvásárolni  Kacsint )
És bizony, én számon tartom azt, hogy
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #69 Dátum: 2014.09.04., 21:12:40 »

Mi is elkezdtük a betakarítást, hiszen lassan vissza is kell adni a házat, s vele ezt a kertet is.
Lesz helyette egy másik... nagyjából 400 m2-re nagyobb ennél....
Sikerült megint akkora karalábékat nevelni, mint egy ember feje!  shock

A paprika hozzávetőlegesen jó lett, hála a sok esőnek, a paradicsom és a szőlő viszont fölöttébb sokat szenvedett, és sok tönkre is ment.... hála a sok esőnek  uuuhhh
A krumpli csak módjával: két almás láda tele, viszont a cékla megint nagyon jól sikerült, akárcsak a sárgarépa.
A szilvából megint sok lekvár, és reményeim szerint bőven elégséges mennyiségű cefre lesz  vigyor
Holnap állítólag elviszik a főzőbe a 400 liternyi vegyes cefrét.... remélem két hét múlva mehet a 300 liternyi körte, s majd már csak a szilva marad.

Hamarosan nekilátok a szüretnek is, bár még nem az igazi, de kénytelen leszek feldolgozni a szőlőt...

Tegnap hökkentem meg a baromfi állományon: 31 tojótyúk és jérce, 3 kakas, 16 húscsirke, és 10 tojó kiscsirke, alig 5 hetesek....  a kacsák már a fagyasztóban.



Ez szép....sok munkád van benne. "Vidéki rokonaim"  is jelentős területű kerttel rendelkeznek és persze háziállatokkal is. Kevés a pénzbeni jövedelmük, ám a kert és a tremények nagyon jól kiegészítik ezt. Beszélgettünk, hogy egy városkában nem tudnának megélni... (mert volt tervük, hogy beköltöznek egy közeli városba)..Sok a munka, de megéri....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #68 Dátum: 2014.09.04., 19:37:26 »

Ebben az évben igazából nem lehet panaszom a kis konyhakertre. Termett zöldborsó bőven...zöldbab kevesebb és a fejteni való bab is folyamatosan adja magát. Került a mélyhűtőládába mindegyikből..tűrhető mennyiség. A paprika is a végére szépen beállt...lényegében nem kellett venni és még most is érésben van. A paradicsomból rengeteg lett, az utolja sajnos kezd rohadni még beérés előtt, hála ennek a párás esős időnek és persze annak is, hogy lényegében palánta kor óta - csak az akkor felbukkanó betegségek miatt -  használtam vegyszert, azután már semmit. A paradicsom esetében megéltük azt, hogy vidéki rokonaimnak adtunk egy kisebb vékával. Nekik valami kór megtámadta és nem tudtak megfelelő menyiséget befőzni. Vidéki rokonaink, ez olyan mintha én nem vidéki lennék. Dió kevesebb lesz mint tavaly, de még a tavalyiból is van bőven. Krumplival csak egy kis ágyás erejéig foglalkoztam, még van belőle. Vidéki rokonainknak termett bőven....és a barterezések során mindig cserélünk...mindent mindenre...ruhát...szerszámot ha akad jó ami kell nekik...ők meg csirkét...krumplit. tököt.. Mindenki jól jár...Lassan megkezdődik a föld felásása is...lassan megint lesz szabadidőm...bőven...és lehet jövőre még több.....viszont pénzem lesz kevesebb..

Mi is elkezdtük a betakarítást, hiszen lassan vissza is kell adni a házat, s vele ezt a kertet is.
Lesz helyette egy másik... nagyjából 400 m2-re nagyobb ennél....
Sikerült megint akkora karalábékat nevelni, mint egy ember feje!  shock

A paprika hozzávetőlegesen jó lett, hála a sok esőnek, a paradicsom és a szőlő viszont fölöttébb sokat szenvedett, és sok tönkre is ment.... hála a sok esőnek  uuuhhh
A krumpli csak módjával: két almás láda tele, viszont a cékla megint nagyon jól sikerült, akárcsak a sárgarépa.
A szilvából megint sok lekvár, és reményeim szerint bőven elégséges mennyiségű cefre lesz  vigyor
Holnap állítólag elviszik a főzőbe a 400 liternyi vegyes cefrét.... remélem két hét múlva mehet a 300 liternyi körte, s majd már csak a szilva marad.

Hamarosan nekilátok a szüretnek is, bár még nem az igazi, de kénytelen leszek feldolgozni a szőlőt...

Tegnap hökkentem meg a baromfi állományon: 31 tojótyúk és jérce, 3 kakas, 16 húscsirke, és 10 tojó kiscsirke, alig 5 hetesek....  a kacsák már a fagyasztóban.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!