Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 05:54:04
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 183 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128173 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106649 Dátum: 2017.06.23., 06:08:18 »


      Tatabányán remek locsoló eső van.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106648 Dátum: 2017.06.23., 06:03:21 »


A 2. évfolyam 163. számában 1991. XII. 2-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106647 Dátum: 2017.06.22., 22:58:25 »

Csütörtökre virradóan megszűnik a csapadékképződés, a zivatarfelhők feloszlanak. A hajnali, reggeli órákban többnyire gyengén, északon és délnyugaton közepesen felhős lesz az ég, ez utóbbi helyen egy-egy zápor is előfordulhat. A légmozgás legyengül, illetve az északi megyékben tartósabb szélcsend várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 19 fok között alakul.

Csütörtök délután időnként erősebben megnövekszik a gomolyfelhőzet, de csak néhol várható záporeső, zivatar, elsősorban a Dunántúlon. A nyugati, délnyugati szél időnként megélénkül, az esetleges zivatarok környezetében megerősödik. A legmagasabb kora délutáni hőmérsékletek 30 és 34 fok között alakulnak, nyugaton, délnyugaton várható valamivel melegebb.


Most nézem:
Albertirsa 26 fok.
Lviv 17....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106646 Dátum: 2017.06.22., 22:36:52 »


Jó estlétet!


A tippelések szünetelnek, ahogy az európai bajnokságok is, mármint fociban és más labdasportágban. Néha dobok fel egy variációt, de inkább online-n. Ott   eljátszogatok. Egyszer feltöltöttem az egyenlegemet pár ezer forinttal és néha emelkedik az egyenleg, néha vészesen lecsökken, de aztán visszatornászom az alapra. Így megy ez hónapok óta. Ez csak hobby.  No meg jobban szeretem a totozók milliőjét.... na és persze a  vigyor   vigyor ha nyerek akkor a markomba számolt készpénz érzetét. Igaz nem sűrűn.

Bár most a korábban írtaknak megfelelően, a hosszútávú fogadásaim ( a lényege az hogy az ember még a szezon elején, vagy közepén, vagy akár a vége felé fogad egy  csapatra amelyik megnyeri  abajnokságot. Lehet ez foci, kézi, kosár stb....illetve bármely nemzeté)  viszonylag jól fizettek. A lényeg ebből a nyereményből plussz ráadásként megrendeltem a tetőtérben, a tűzfalakon levő ablakokra a rolós szúnyoghálót. A faluban adtam le a barkácsboltban a rendelést egy hét alatt meg is hozták. Megrendelhettem volna a neten is, de úgy voltam vele, hogy inkább a helyi vállalkozó forgalmát  támogatom evvel.  Tisztességes emberek. Szóval meg is jött és be is szereltem. Úgy szerettem volna, ha addigra kész mire az asszony hazajön, de csúszott pár napot. De így is jó.
Közben felállítottam a medencét is. Vagy két hétig töltöttem mire megtelt nagyjából. Igaz én a kerti kútból eresztem bele a vizet, és igazából csurgósan.  Egy hidrofort szereltem fel a kútra az nyomja. Olcsó eccerű tecsós (kínai, bár már szinte minden az) aztán még keresztül vezetem egy homokszűrön, mivel a kerti kút vize azért igen homokos és vasas. Nagyon régi fúrt kút lehet. Amúgy a hidrofor előtt is van egy szűrő felszerelve ami megfogja a nagyobb szemcséket. De látható, a vízen, hogy alig volt télen és tavasszal csapadék. Rusnya a víz. Most már a homoszűrő tisztítja, de nem lesz egyszerű.

Közben a házban, a háztartást ellátó házi vizmű (hidrofor) is beadta az unalmast. Igazából a gumibugyi, a levegő tartályban, levő gumizsák szakadhatott szét benne. Utóbbi időben amikor bekapcsolt rövideket húzott, és sűrűbben kapcsolt be. Akartam levegőt fújni a tartályba, de a szelepnél már víz spriccelt ki. Mivel nem volt tartalék hidroforom, így kénytelen voltam venni egyet. (erre mifelén sok mindenből kettő van az embernek, mindig kell egy tartalék) Ezt még megcsinálom majd. A gumi benne  cserélhető, legalábbis remélem. Hál istennek az új szivattyú bekötése elsőre sikerült., úgy értem sehol n em csöpögött. A kútról bejövő cső az KPL és a nyomó is az egy darabig. De a szivattyúnál közvetlen rézidomokat használtam és kócot.  A KPL-nél pár csatlakozónál kicseréltem a tömítő gyűrűket, egyik másik repedt volt. Amúgy a háztartást egy másik fúrt kút látja el. Ennek tiszta a vize. Nálunk nincsen vezetékes víz.  De a szennyvízet az elvezetik ( ez nagyon jó) igaz átemelő rendszerrel, háztartásonként a gerincvezetékbe. De nagy segítség, mivel nem kell szippantatni. És hát nagy valószínűséggel hosszabb távon talán a talaj szennyezés is mérséklődik.

Örülök, hogy az apróbb gondokat kivéve nincs nagy baj!

Olyan gumi be- kiszerelhető a tartályok jelentős hányadánál.

Nálunk is meg kell fontolni a locsolást, mert éppen hétfőn kellett lejjebb engednem a szivattyút a kútba... nem jön az utánpótlás.
Amúgy a szivattyút nekem is ki kellett cserélnem a locsolási szezon előtt... naná, hogy kínai...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106645 Dátum: 2017.06.22., 22:28:59 »

Csütörtökre virradóan megszűnik a csapadékképződés, a zivatarfelhők feloszlanak. A hajnali, reggeli órákban többnyire gyengén, északon és délnyugaton közepesen felhős lesz az ég, ez utóbbi helyen egy-egy zápor is előfordulhat. A légmozgás legyengül, illetve az északi megyékben tartósabb szélcsend várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 19 fok között alakul.

Csütörtök délután időnként erősebben megnövekszik a gomolyfelhőzet, de csak néhol várható záporeső, zivatar, elsősorban a Dunántúlon. A nyugati, délnyugati szél időnként megélénkül, az esetleges zivatarok környezetében megerősödik. A legmagasabb kora délutáni hőmérsékletek 30 és 34 fok között alakulnak, nyugaton, délnyugaton várható valamivel melegebb.


Jó estét!
A kezdeti hűvös reggel után szépen kivinnyant a napocska és kellemes melegben telt a délután.
No persze délelőtt is vert a víz, amikor kiderült, hogy a méreg drága fordítás nem jó, mert.... aztán az apostille-t is le kell fordítani, amire otthon azt mondták, hogy tilos. Az egészért pedig fizetnem kellett nagyjából 30 ezer forintot. Itthon ez 160 volt!  robban fejbever
Este megint nyakunkba vettük a várost, mondván elég sokba kerül ez az egész, akkor nyaraljunk!
Az éttermi árakra jellemző:
3 pizza, 2 korsó és 6 pohár sör borravalóval 5 ezer volt. Igaz, vannak ennél drágább helyek is, de ezt most eltaláltuk!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106644 Dátum: 2017.06.22., 21:40:33 »

Pénteken nem volt fogadási tipp.

Remélem Szürketestvérrel minden rendben van!  H���t


Jó estlétet!


A tippelések szünetelnek, ahogy az európai bajnokságok is, mármint fociban és más labdasportágban. Néha dobok fel egy variációt, de inkább online-n. Ott   eljátszogatok. Egyszer feltöltöttem az egyenlegemet pár ezer forinttal és néha emelkedik az egyenleg, néha vészesen lecsökken, de aztán visszatornászom az alapra. Így megy ez hónapok óta. Ez csak hobby.  No meg jobban szeretem a totozók milliőjét.... na és persze a  vigyor   vigyor ha nyerek akkor a markomba számolt készpénz érzetét. Igaz nem sűrűn.

Bár most a korábban írtaknak megfelelően, a hosszútávú fogadásaim ( a lényege az hogy az ember még a szezon elején, vagy közepén, vagy akár a vége felé fogad egy  csapatra amelyik megnyeri  abajnokságot. Lehet ez foci, kézi, kosár stb....illetve bármely nemzeté)  viszonylag jól fizettek. A lényeg ebből a nyereményből plussz ráadásként megrendeltem a tetőtérben, a tűzfalakon levő ablakokra a rolós szúnyoghálót. A faluban adtam le a barkácsboltban a rendelést egy hét alatt meg is hozták. Megrendelhettem volna a neten is, de úgy voltam vele, hogy inkább a helyi vállalkozó forgalmát  támogatom evvel.  Tisztességes emberek. Szóval meg is jött és be is szereltem. Úgy szerettem volna, ha addigra kész mire az asszony hazajön, de csúszott pár napot. De így is jó.
Közben felállítottam a medencét is. Vagy két hétig töltöttem mire megtelt nagyjából. Igaz én a kerti kútból eresztem bele a vizet, és igazából csurgósan.  Egy hidrofort szereltem fel a kútra az nyomja. Olcsó eccerű tecsós (kínai, bár már szinte minden az) aztán még keresztül vezetem egy homokszűrön, mivel a kerti kút vize azért igen homokos és vasas. Nagyon régi fúrt kút lehet. Amúgy a hidrofor előtt is van egy szűrő felszerelve ami megfogja a nagyobb szemcséket. De látható, a vízen, hogy alig volt télen és tavasszal csapadék. Rusnya a víz. Most már a homoszűrő tisztítja, de nem lesz egyszerű.

Közben a házban, a háztartást ellátó házi vizmű (hidrofor) is beadta az unalmast. Igazából a gumibugyi, a levegő tartályban, levő gumizsák szakadhatott szét benne. Utóbbi időben amikor bekapcsolt rövideket húzott, és sűrűbben kapcsolt be. Akartam levegőt fújni a tartályba, de a szelepnél már víz spriccelt ki. Mivel nem volt tartalék hidroforom, így kénytelen voltam venni egyet. (erre mifelén sok mindenből kettő van az embernek, mindig kell egy tartalék) Ezt még megcsinálom majd. A gumi benne  cserélhető, legalábbis remélem. Hál istennek az új szivattyú bekötése elsőre sikerült., úgy értem sehol n em csöpögött. A kútról bejövő cső az KPL és a nyomó is az egy darabig. De a szivattyúnál közvetlen rézidomokat használtam és kócot.  A KPL-nél pár csatlakozónál kicseréltem a tömítő gyűrűket, egyik másik repedt volt. Amúgy a háztartást egy másik fúrt kút látja el. Ennek tiszta a vize. Nálunk nincsen vezetékes víz.  De a szennyvízet az elvezetik ( ez nagyon jó) igaz átemelő rendszerrel, háztartásonként a gerincvezetékbe. De nagy segítség, mivel nem kell szippantatni. És hát nagy valószínűséggel hosszabb távon talán a talaj szennyezés is mérséklődik.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106643 Dátum: 2017.06.22., 07:11:34 »


Csütörtökre virradóan megszűnik a csapadékképződés, a zivatarfelhők feloszlanak. A hajnali, reggeli órákban többnyire gyengén, északon és délnyugaton közepesen felhős lesz az ég, ez utóbbi helyen egy-egy zápor is előfordulhat. A légmozgás legyengül, illetve az északi megyékben tartósabb szélcsend várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 19 fok között alakul.

Csütörtök délután időnként erősebben megnövekszik a gomolyfelhőzet, de csak néhol várható záporeső, zivatar, elsősorban a Dunántúlon. A nyugati, délnyugati szél időnként megélénkül, az esetleges zivatarok környezetében megerősödik. A legmagasabb kora délutáni hőmérsékletek 30 és 34 fok között alakulnak, nyugaton, délnyugaton várható valamivel melegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106642 Dátum: 2017.06.21., 22:51:06 »

Az éjszaka első felében kevés felhő lesz felettünk, az Alpokban kialakuló zivatarok maradványfelhőzete kúszhat a délnyugati tájak fölé. Később észak, északnyugat felől magasszintű felhők érkeznek, majd a reggeli időszakban már gomolyképződésre is számítani lehet, elsősorban az északi országrészben. Ekkor az Északi-középhegységben és annak déli előterében helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Kezdetben jellemzően gyenge vagy mérsékelt nyugati, délnyugati szél fúj, reggelre viszont a Kisalföldön és a Dunántúli-középhegységben északnyugati irányúra fordul és kissé megélénkül a légmozgás. Enyhe éjszaka előtt állunk, hajnalra a legtöbb helyen mindössze 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
Napközben a többórás napsütés mellett folytatódik a gomolyfelhők kialakulása. Egy gyenge hidegfront hatására labilissá válik a levegő, több helyen záporok, zivatarok pattannak ki. Helyenként intenzív zivatar is előfordulhat viharos széllökésekkel, aprószemű jéggel, felhőszakadással. A Dunántúl északi és középső részén várhatóan szétáramlás gátolja a csapadékképződést, így ez a terület nagyrészt szárazon marad. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt lesz, időnként élénk széllökésekkel. A hőmérséklet csúcsértéke általában 27 és 33 fok között tetőzik.

Szerencsésen megérkeztünk Lembergbe!
Persze nem most, hanem már kora este. Azóta voltunk ki sit csavarogni, sörözni.
Nagyon tetszett a dolog, ismétcsak jól éreztem magam!
A város nagyon szép! Hamarosan teszek fel képeket a galériámba az útról!
Jó éjszakát!
 al_vos
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106641 Dátum: 2017.06.21., 06:42:11 »

Az éjszaka első felében kevés felhő lesz felettünk, az Alpokban kialakuló zivatarok maradványfelhőzete kúszhat a délnyugati tájak fölé. Később észak, északnyugat felől magasszintű felhők érkeznek, majd a reggeli időszakban már gomolyképződésre is számítani lehet, elsősorban az északi országrészben. Ekkor az Északi-középhegységben és annak déli előterében helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Kezdetben jellemzően gyenge vagy mérsékelt nyugati, délnyugati szél fúj, reggelre viszont a Kisalföldön és a Dunántúli-középhegységben északnyugati irányúra fordul és kissé megélénkül a légmozgás. Enyhe éjszaka előtt állunk, hajnalra a legtöbb helyen mindössze 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
Napközben a többórás napsütés mellett folytatódik a gomolyfelhők kialakulása. Egy gyenge hidegfront hatására labilissá válik a levegő, több helyen záporok, zivatarok pattannak ki. Helyenként intenzív zivatar is előfordulhat viharos széllökésekkel, aprószemű jéggel, felhőszakadással. A Dunántúl északi és középső részén várhatóan szétáramlás gátolja a csapadékképződést, így ez a terület nagyrészt szárazon marad. Az északias szél gyenge vagy mérsékelt lesz, időnként élénk széllökésekkel. A hőmérséklet csúcsértéke általában 27 és 33 fok között tetőzik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106640 Dátum: 2017.06.21., 06:41:34 »

Jó reggelt!

Tegnap. Em akármilyen napot hagytam magam mögött.
Délelőtt elindultunk Ukrajnába. A határinfó szerint sehol sem kellett várakozásra számítanunk, ehhez képest 2 órát tartott az ukrán oldalon átverekedni magunkat!  shock
Először elvittük Ardóba a lányokat, majd Ungvárra vettük az irányt.
Itt egy nagyon kellemes este után tértünk nyugovóra.

A mai program:
Reggel elmenni az adóhivatalba Vityus adószámáért, majd annak birtokában egy négyórás úton eljutni Lvivbe (régi nevén Lemberg). Ez most nem azért lesz sok idő, mert rossz az út, inkább azért, mert majdnem 300 km-t kell megtenni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106639 Dátum: 2017.06.21., 06:28:20 »

Jó reggelt!

Tegnap. Em akármilyen napot hagytam magam mögött.
Délelőtt elindultunk Ukrajnába. A határinfó szerint sehol sem kellett várakozásra számítanunk, ehhez képest 2 órát tartott az ukrán oldalon átverekedni magunkat!  shock
Először elvittük Ardóba a lányokat, majd Ungvárra vettük az irányt.
Itt egy nagyon kellemes este után tértünk nyugovóra.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106638 Dátum: 2017.06.21., 06:02:57 »


A 2. évfolyam 162. számában 1991. XI. 29-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106637 Dátum: 2017.06.20., 06:37:06 »

Derült, szélcsendes, nyugodt, időjárási szempontból eseménytelen éjszaka elé nézünk. A helyenként megjelenő kevés felhőből csapadék természetesen nem hullik. Még fel tud frissülni a levegő éjszakára, a hőmérséklet többnyire 12 és 18 fok közé csökken, fagyzugokban lehet ennél néhány fokkal hűvösebb esetleg.
Túlnyomóan napos, száraz, meleg időben lesz részünk kedden. Csupán kevés fátyol-, illetve gomolyfelhő zavarhatja a napsütést, csapadék nem valószínű - legfeljebb a késő délutáni/kora esti órákban sodródhat át a nyugati határszél fölé egy-egy gyengülő félben lévő zivatar. A mérsékelt délnyugati-nyugati szél főként a nyugati és északi területeken élénkül meg többször. Tovább erősödik a nappali felmelegedés, immáron kánikulai melegre számíthatunk, a hőmérséklet csúcsértéke 32-33 fok körül alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106636 Dátum: 2017.06.19., 13:09:42 »

Hétfőre virradó éjjelen kevés lesz felettünk a felhő, csupán kevés fátyolfelhő lesz az égen, emellett hajnaltájt a Dunántúl északkeleti területein lehet helyenként több felhő. A légmozgás már csak a Tiszántúlon lesz számottevő, itt mérsékelt alapszél lesz, élénk lökésekkel, másutt gyenge lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Délelőtt az erős napsütésben gyorsan melegszik a levegő.
Hétfő délután sok napsütésben bízhatunk, a mélykék égen az észak felől átúszó fátyolfelhők mellett lapos gomolyfelhők képződnek, amelyek csupán rövid időre takarják el a napot, ezekből csapadék nem alakul ki, tehát ezek a felhők az időjárás napos jellegét nem veszik el. A légmozgás továbbra is északias irányú lesz, az ország délkeleti felén a mérsékelt alapszelet élénk lökések kísérik, a Viharsarokban egy-egy erős széllökés is előfordulhat. A legmelegebb órákban 26 és 29 fok közé melegszik a levegő.

Ugyancsak meleg van.
A gyerekek a „dézsában” (medence) múlatják az időt. Mi a holnapi utazás előkészületeit tesszük.

Mert menni kell. Ami papír készen van, az készen van, a többit majd elküldjük ajánlva. De a folyamatot el kell indítani, mert kiszaladunk az időből!

A szél nem jelentős és felhő is csak néha takarja el kicsit a napot.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106635 Dátum: 2017.06.19., 13:06:59 »


Szép napot!

Remélem azóta Molnárné is megkapta a kölcsön adott pénzét és nem lett baj!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106634 Dátum: 2017.06.19., 06:29:06 »

Hétfőre virradó éjjelen kevés lesz felettünk a felhő, csupán kevés fátyolfelhő lesz az égen, emellett hajnaltájt a Dunántúl északkeleti területein lehet helyenként több felhő. A légmozgás már csak a Tiszántúlon lesz számottevő, itt mérsékelt alapszél lesz, élénk lökésekkel, másutt gyenge lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul. Délelőtt az erős napsütésben gyorsan melegszik a levegő.
Hétfő délután sok napsütésben bízhatunk, a mélykék égen az észak felől átúszó fátyolfelhők mellett lapos gomolyfelhők képződnek, amelyek csupán rövid időre takarják el a napot, ezekből csapadék nem alakul ki, tehát ezek a felhők az időjárás napos jellegét nem veszik el. A légmozgás továbbra is északias irányú lesz, az ország délkeleti felén a mérsékelt alapszelet élénk lökések kísérik, a Viharsarokban egy-egy erős széllökés is előfordulhat. A legmelegebb órákban 26 és 29 fok közé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106633 Dátum: 2017.06.19., 06:03:05 »


A 2. évfolyam 161. számában 1991. XI. 27-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106632 Dátum: 2017.06.18., 20:18:13 »

Pénteken nem volt fogadási tipp.

Remélem Szürketestvérrel minden rendben van!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106631 Dátum: 2017.06.18., 20:17:38 »

Jó estét!

Tegnap anyukám barátnőjének cicája szenderült jobb létre, s egyben kiderült anyukám egy cicája is a rákos betegségének végén jár....
Nagyon sajnálom anyukámat!  siros_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106630 Dátum: 2017.06.18., 07:44:23 »

Éjszaka kezdetben még a délkeleti, hajnaltól az északkeleti országrészben alakulnak ki elszórt záporok. A délelőtti órákban a csapadékképződés a középső megyékre terjed át. Másutt a változóan felhős égből számottevő csapadék nem várható. Folytatódik a szeles idő, a Dunántúl nyugati, északnyugati részén gyakran erős, olykor viharos széllökésekre is számítani lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 10 és 15 fok között szóródik.
Változóan felhős, továbbra is szeles időre van kilátás a hét utolsó napján. Délnyugaton és északkeleten már a napsütésé lesz a főszerep. A keleti határszélen, délkeleten viszont ismét kialakulhatnak záporok, zivatarok, emellett a középső országrész déli felén is előfordulhat helyenként kisebb csapadékhullás. A mérsékelt-élénk északi, északkeleti szelet időnként erős széllökések kísérik, ez leginkább a délnyugati és északkeleti régióban lehet jellemző. A hőmérséklet csúcsértéke általában 23 és 26 fok között tetőzik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!