Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 15:43:30
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 177 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128382 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106689 Dátum: 2017.06.30., 21:36:48 »

Éjjel fokozatosan csökken a felhőzet, egy-egy futó zápor vagy zivatar legfeljebb az esti órákban fordulhat elő az északi megyékben, később mindenütt megszűnik a csapadék. A délnyugati szél többfelé élénk marad. 16 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet hajnalra.
Pénteken napközben eleinte változóan felhős idő várható, később egyre több fátyol- és középmagas szintű felhő vonulhat fel az égre. Délután gomolyfelhő-képződés is beindulhat, ám e felhőkből kora estig csak kevés helyen fordulhat elő egy-egy zápor vagy zivatar. A délnyugati szél megerősödik, néhol egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A hőmérséklet csúcsértékei 26 és 33 fok között várhatóak ezen a napon.

Igyekeztem kihasználni a délelőtti jó időt és gyorsan lenyírtam a füvet az udvar hátsó részében, hogy a holnapi esős idő előtt ott rendben legyen.
Közben kicsit pofozgattam a http://viadukt.hu oldalt is. Már kitettem, mert napra készebb, mint a régi volt, bár még rengeteg a javítani való rajta!
De lassan összehozom!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106688 Dátum: 2017.06.30., 21:34:02 »


15 éve voltam Sástón. Ott is éjszakáztam egy hmmm. camping jellegű szálláson. A tó, akkor nem tett rám mély benyomást, de a nem messze levő kilátóba felkapaszkodtam. Viszont vettem ott egy kókuszdióhéjnak tűnő  darabokból össze állított "szélharangot" (nem is értem miért árultak ott ilyet) Az még mindig meg van és ki van függesztve a terasz sarkára. Teszi a dolgát. A mintázata nekem olyan "ausztrálos benszülöttesnek" tűnik, legalábbis a rajzok és a színezetük. Egyik zsinórt kellett azt hiszem csak megreparálnom. Szeretem a hangját.

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106687 Dátum: 2017.06.30., 21:32:58 »

Jó estlétet!


Ma kihozták a fát, mármint a tűzifát. Általában egy "idényben" kb. 30 mázsát szoktunk venni, ehhez még hozzájön kb. 5-6 mázsa egyéb fa ami a munkákból származik. (fakivágás stb...) Így ennyi elég is a fűtésre, meg arra is ha künn főzünk a szaletli alatti kályhán.
No nem egyszerre vesszük a 30 q-t, hanem három részletben. Ilyenkor nyár elején 10-et, majd augusztus-szeptemberében megint 10-t és februárban még 10-et. Most is így teszünk, tölgyet vettem hasítva 3,3 ezer volt mázsája. De mondta a tűzépes, hogy emelni fogják 200 Ft-tal kábé...év  végére. Én hasítva rendelem, ez azt jelenti, hogy a kuglit négybe hasítja a gép. Persze így is néha kell hasogatni, de az az igazság, hogy jobban elfér, könnyebb elraknom. 100 Ft-tal drágább így mázsája. Ez a tölgy most elég jó száraz, de amit még februárban vettem az is igen jó volt, most már még szárazabb.
Őszre beinvesztálok egy un. infrapanelbe, erről már volt szó itt a fórumban. A fürdőszobába akarom felszerelni. Ott jelenleg egy gázszieszta van télen, aki előbb kell fel reggel, az gyújtja be, hogy meleg legyen a reggeli tisztálkodáshoz. Napközben már nem használjuk. A nappaliból - ha be van fűtve a kandalló-kályhába - akkor megy be elég meleg. Általában egy idényben (téli szezon- fűtési szezon, azaz októbertől április elejéig) 1,5 palack megy el. Tehát összegezve egy fűtési idényre, ami nálunk azért akár szeptember végén is beindulhat és tarthat áprilisig...kb. 110.000 Ft megy el.  Igaz ezért plussz melózni is kell, fát pakolni hasogatni, kályhát hamuzni, tüzet rakni. Ősz elején a kályhát kitisztítani belül a járatokat a kéményt átnézni stb...  és hát nincsen folyamatosan azonos hőmérséklet. Azért egy komolyabb hideg időszakban reggelre a nappaliban lecsökken a hőmérséklet akár 15-16 c fokra. De ez igazából nem hideg... Viszont ha már be van fűtve a 22-23 fokot kényelmesen lehet tartani és takarékosan is. A fürdőszobába azért szeretném ezt az infrapanelt, mert akkor kikerülne a szieszta onnan és azért egy kis hely felszabadulna. Mert a panelt a plafonra szerelném fel.. Szerintem ahogy kiszámoltam egy 300 w-os elegendő lesz arra a kis helyiségre. Ahogy Csuhás rovattársunk felhívta a figyelmemet rá, vszeg tennék fel mellé egy termosztátos szabályozót is.

Jó estét!

Okos gondolat ilyenkor megvenni a fát, így van ideje kiszáradni télig bőven!
Én most -bár meg tudnám tenni, de az építkezés miatt- nem veszek, mert nem tudom hova elrakni egyelőre. Remélem még augusztusban sem fogok elkésni vele!
Nálunk több fa fogy. Igaz, a nappaliban telente igyekszem egész éjjel óvni a tüzet, így a hőmérséklet reggelre 19 foknál nem megy lejjebb. Az idén szeretném kicserélni az egyszerű fa bejárati ajtót, ami mellett és alatt gyakorlatilag egy lovas is beférne... Már kinéztük a megfelelő nyílászárót, meg kell rendelni, hazahozatni. Gyuri sógor vállalta a cserét. Ha a saját házában meg tudta csinálni, a miénkben sem lehet neki gond.  H���t
Ezzel az infra panellel viszont betetted a bogarat a fülembe!
Mama (Okszikám) elég régóta rágja a fülemet egy elektromos törölköző szárítós radiátorért. Nem gondolkodtunk központi fűtésen, inkább a konvektorokat cserélnénk modernebbekre, hatékonyabbakra. (nagyságrendekkel olcsóbb, mint egy központi kazánt felrakni egy aprócska fürdőszobába... vigyor ) Na szóval láttam olyan infrapanelt, ami törölköző szárogatós... igaz, nem olcsó, ám fele annyit fogyaszt, mint az az elektromos melegítő, amit most használunk.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106686 Dátum: 2017.06.30., 07:06:35 »

Éjjel fokozatosan csökken a felhőzet, egy-egy futó zápor vagy zivatar legfeljebb az esti órákban fordulhat elő az északi megyékben, később mindenütt megszűnik a csapadék. A délnyugati szél többfelé élénk marad. 16 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet hajnalra.
Pénteken napközben eleinte változóan felhős idő várható, később egyre több fátyol- és középmagas szintű felhő vonulhat fel az égre. Délután gomolyfelhő-képződés is beindulhat, ám e felhőkből kora estig csak kevés helyen fordulhat elő egy-egy zápor vagy zivatar. A délnyugati szél megerősödik, néhol egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A hőmérséklet csúcsértékei 26 és 33 fok között várhatóak ezen a napon.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106685 Dátum: 2017.06.30., 06:04:59 »


A 2. évfolyam 166. számában 1991. XII. 9-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106684 Dátum: 2017.06.29., 23:05:14 »

Valaki magyarázza már el ezt nekem. Foci,  Európa liga selejtező, a Vasas Jeruzsálemben a 88. percben még vezet 3:1 arányban, a Beitar Jerusalem ellen. Aztán a 92. percben már 4:3 a hazaiaknak.
Emlékszem anno, még Hofi megmondta a mérkőzés a bíró kezdő sípszavától, a befejezést jelző sípszóig tart. Tán 30 éve mondta.

Legalább a Fradi nyert itthon, a Vidi meg még küzd, ők is itthon.

1975-ben Fradi - ÚTE a vége előtt 3 perccel  1:3, a 90. percben 3 : 3...
elég egy váratlan gól és a rutintalanabb csapat összeesik és ott a vég!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106683 Dátum: 2017.06.29., 21:13:38 »

Valaki magyarázza már el ezt nekem. Foci,  Európa liga selejtező, a Vasas Jeruzsálemben a 88. percben még vezet 3:1 arányban, a Beitar Jerusalem ellen. Aztán a 92. percben már 4:3 a hazaiaknak.
Emlékszem anno, még Hofi megmondta a mérkőzés a bíró kezdő sípszavától, a befejezést jelző sípszóig tart. Tán 30 éve mondta.

Legalább a Fradi nyert itthon, a Vidi meg még küzd, ők is itthon.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106682 Dátum: 2017.06.29., 20:54:04 »

Üdv.
A Mátrában voltam kirándulni a Nyugdíjas Klub szervezésében.
Sástóra mentünk busszal.
Előző este még izgalmasnak tűnt a meteorológiai jelentés, azonban a helyszínen sok árnyékos hely volt, s gyengén fújt a szél is.



15 éve voltam Sástón. Ott is éjszakáztam egy hmmm. camping jellegű szálláson. A tó, akkor nem tett rám mély benyomást, de a nem messze levő kilátóba felkapaszkodtam. Viszont vettem ott egy kókuszdióhéjnak tűnő  darabokból össze állított "szélharangot" (nem is értem miért árultak ott ilyet) Az még mindig meg van és ki van függesztve a terasz sarkára. Teszi a dolgát. A mintázata nekem olyan "ausztrálos benszülöttesnek" tűnik, legalábbis a rajzok és a színezetük. Egyik zsinórt kellett azt hiszem csak megreparálnom. Szeretem a hangját.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106681 Dátum: 2017.06.29., 20:45:22 »

Jó estlétet!


Ma kihozták a fát, mármint a tűzifát. Általában egy "idényben" kb. 30 mázsát szoktunk venni, ehhez még hozzájön kb. 5-6 mázsa egyéb fa ami a munkákból származik. (fakivágás stb...) Így ennyi elég is a fűtésre, meg arra is ha künn főzünk a szaletli alatti kályhán.
No nem egyszerre vesszük a 30 q-t, hanem három részletben. Ilyenkor nyár elején 10-et, majd augusztus-szeptemberében megint 10-t és februárban még 10-et. Most is így teszünk, tölgyet vettem hasítva 3,3 ezer volt mázsája. De mondta a tűzépes, hogy emelni fogják 200 Ft-tal kábé...év  végére. Én hasítva rendelem, ez azt jelenti, hogy a kuglit négybe hasítja a gép. Persze így is néha kell hasogatni, de az az igazság, hogy jobban elfér, könnyebb elraknom. 100 Ft-tal drágább így mázsája. Ez a tölgy most elég jó száraz, de amit még februárban vettem az is igen jó volt, most már még szárazabb.
Őszre beinvesztálok egy un. infrapanelbe, erről már volt szó itt a fórumban. A fürdőszobába akarom felszerelni. Ott jelenleg egy gázszieszta van télen, aki előbb kell fel reggel, az gyújtja be, hogy meleg legyen a reggeli tisztálkodáshoz. Napközben már nem használjuk. A nappaliból - ha be van fűtve a kandalló-kályhába - akkor megy be elég meleg. Általában egy idényben (téli szezon- fűtési szezon, azaz októbertől április elejéig) 1,5 palack megy el. Tehát összegezve egy fűtési idényre, ami nálunk azért akár szeptember végén is beindulhat és tarthat áprilisig...kb. 110.000 Ft megy el.  Igaz ezért plussz melózni is kell, fát pakolni hasogatni, kályhát hamuzni, tüzet rakni. Ősz elején a kályhát kitisztítani belül a járatokat a kéményt átnézni stb...  és hát nincsen folyamatosan azonos hőmérséklet. Azért egy komolyabb hideg időszakban reggelre a nappaliban lecsökken a hőmérséklet akár 15-16 c fokra. De ez igazából nem hideg... Viszont ha már be van fűtve a 22-23 fokot kényelmesen lehet tartani és takarékosan is. A fürdőszobába azért szeretném ezt az infrapanelt, mert akkor kikerülne a szieszta onnan és azért egy kis hely felszabadulna. Mert a panelt a plafonra szerelném fel.. Szerintem ahogy kiszámoltam egy 300 w-os elegendő lesz arra a kis helyiségre. Ahogy Csuhás rovattársunk felhívta a figyelmemet rá, vszeg tennék fel mellé egy termosztátos szabályozót is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106680 Dátum: 2017.06.29., 16:32:58 »

Jó reggelt!

A mai futkosós nap előtt benéztem. Jól tettem.  vigyor

Örülök, hogy minden rendben! Remélem jól érezted magad!

Amikor megyünk Ukrajnába, mindig megsajdul a szívem az egri lejárónál. Annyira szeretném megmutatni Okszánának az egri várat és a Kékes tetőt! De valahogy sosincs erre időnk.  _juhhh
Nehéz megoldani a három gazdi-függő kutya és a gazdaság normális kezekbe helyezését és Marika néni gondozását -bá Ő nem sok vizet zavar-. Anyukám jól megvan a kutyusokkal, de a 78 évétől ennél többet nem kívánhatok! A gyerekeim dolgoznak, most vannak a legnagyobb hajrában. Lányom amúgy sem ilyen bevállalós, sosem volt az. Fiam régebben benne volt ilyenekben, bár sok hibával, de összességében elfogadható módon viselte gondját a gazdaságnak ám most együtt dolgoznak a lánnyal, közösen készülnek egy új projektre. Ezen felül még nem teljesen békült meg Viktor nálunk való létezésével sem. Mindegy, nem erőltetem.
A Mátra megvár, egyszer biztosan mi is eljutunk oda, hogy lesz néhány gondtalanabb napunk.

A mai futkosást elmosta az eső.
Igazából nem is bánom...  szégyenlem

Ezzel viszont két csirke biztosan nincs így...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106679 Dátum: 2017.06.29., 07:39:08 »

A reggeli órákban eleinte keleten várható a kevesebb felhő, máshol erősen felhős lesz az ég és délnyugat felől elszórtan várható további záporok, zivatarok kialakulása. Később keleten is előfordulhat csapadék. A délnyugati szélnek főleg a Dunántúlon lesznek erős lökései, majd a délelőtti órákra máshol is megerősödik, és egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A szeles, felhős időnek köszönhetően a hajnali minimumok igen magasan alakulnak majd, 19 és 25 fok közötti értékeket mérhetünk.
Csütörtök délután az ország északi részein többfelé kialakulhatnak záporok, zivatarok. A déli területek felett jellemzően gyengén felhős lesz az égbolt, itt csapadék nem várható. A maximum hőmérséklet az előző napokhoz képest pár fokot visszaesik, a legmelegebb órákban 28 és 32 fok közötti értékeket mérhetünk. A délnyugati irányú szél országszerte megélénkül, többfelé erős, helyenként viharos széllökések kísérhetik.

Hajnali 4-kor a feltámadt szél becsapta a bejárati ajtót, erre ébredtem. Azóta változó intenzitással fúj és néhány percre el-elered az eső is. Legalább nem kell locsolnom! Az elmúlt egy hónapban úgyis olyan vízszámlát hoztam össze a locsolással, hogy még!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106678 Dátum: 2017.06.29., 07:34:35 »

Üdv.
A Mátrában voltam kirándulni a Nyugdíjas Klub szervezésében.
Sástóra mentünk busszal.
Előző este még izgalmasnak tűnt a meteorológiai jelentés, azonban a helyszínen sok árnyékos hely volt, s gyengén fújt a szél is.


Jó reggelt!

A mai futkosós nap előtt benéztem. Jól tettem.  vigyor

Örülök, hogy minden rendben! Remélem jól érezted magad!

Amikor megyünk Ukrajnába, mindig megsajdul a szívem az egri lejárónál. Annyira szeretném megmutatni Okszánának az egri várat és a Kékes tetőt! De valahogy sosincs erre időnk.  _juhhh
Nehéz megoldani a három gazdi-függő kutya és a gazdaság normális kezekbe helyezését és Marika néni gondozását -bá Ő nem sok vizet zavar-. Anyukám jól megvan a kutyusokkal, de a 78 évétől ennél többet nem kívánhatok! A gyerekeim dolgoznak, most vannak a legnagyobb hajrában. Lányom amúgy sem ilyen bevállalós, sosem volt az. Fiam régebben benne volt ilyenekben, bár sok hibával, de összességében elfogadható módon viselte gondját a gazdaságnak ám most együtt dolgoznak a lánnyal, közösen készülnek egy új projektre. Ezen felül még nem teljesen békült meg Viktor nálunk való létezésével sem. Mindegy, nem erőltetem.
A Mátra megvár, egyszer biztosan mi is eljutunk oda, hogy lesz néhány gondtalanabb napunk.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106677 Dátum: 2017.06.29., 04:29:44 »

A reggeli órákban eleinte keleten várható a kevesebb felhő, máshol erősen felhős lesz az ég és délnyugat felől elszórtan várható további záporok, zivatarok kialakulása. Később keleten is előfordulhat csapadék. A délnyugati szélnek főleg a Dunántúlon lesznek erős lökései, majd a délelőtti órákra máshol is megerősödik, és egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A szeles, felhős időnek köszönhetően a hajnali minimumok igen magasan alakulnak majd, 19 és 25 fok közötti értékeket mérhetünk.
Csütörtök délután az ország északi részein többfelé kialakulhatnak záporok, zivatarok. A déli területek felett jellemzően gyengén felhős lesz az égbolt, itt csapadék nem várható. A maximum hőmérséklet az előző napokhoz képest pár fokot visszaesik, a legmelegebb órákban 28 és 32 fok közötti értékeket mérhetünk. A délnyugati irányú szél országszerte megélénkül, többfelé erős, helyenként viharos széllökések kísérhetik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106676 Dátum: 2017.06.29., 04:29:02 »

Jó napot!

Remélem Atom Manóval minden rendben van!

 shock

Üdv.
A Mátrában voltam kirándulni a Nyugdíjas Klub szervezésében.
Sástóra mentünk busszal.
Előző este még izgalmasnak tűnt a meteorológiai jelentés, azonban a helyszínen sok árnyékos hely volt, s gyengén fújt a szél is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106675 Dátum: 2017.06.28., 21:48:53 »

Jó estét!

Nehéz ilyen időben normálisan dolgozni, ráadásul nagyon fárasztó!  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106674 Dátum: 2017.06.28., 12:17:17 »

Jó napot!

Remélem Atom Manóval minden rendben van!

 shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106673 Dátum: 2017.06.28., 06:02:29 »

A 2. évfolyam 165. számában 1991. XII. 6-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106672 Dátum: 2017.06.27., 22:35:59 »

Olyan eső esett, hogy az ungvári közlekedésben is fennakadást okozott! Kerülőúton jutottunk csak Sógornőmék házához. De a lényeg, hogy megérkeztünk! Egyben, épségben, egészségben!

Szombaton vettünk még ezt-azt (pl. szomszédnak higanyos lázmérőt, mert ott még van ilyen), aztán elindultunk haza.

A határ a szokásos packázással ment. Lassan. Az ukrán oldalon. A mieink most kivételesen rendesen tették a dolgukat, ahogy kell!

Az autópálya eseménytelensége unalmas és álmosító...

De lényeg, hogy ötre itthon voltunk!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106671 Dátum: 2017.06.27., 22:27:08 »

Legközelebb Munkácson álltunk meg, kicsit lazítani a szerelésen. Egy kávé és indultunk, hiszen Ungvár már csak 40 km.
De milyen 40 km!  shock
Olyan jeges vihart kaptunk, hogy még nekem is félre kellett állnom, pedig nem szoktam! De itt... itt nem volt mellébeszélés! Az ablaktörlő gyorsban nem bírta, ráadásul úgy kopogott a jég a kocsi oldalán, mintha géppisztollyal lőtték volna!  shock
Kínomban behúzódtam egy fák környezetében levő buszmegálló takarásába, jó közel az előttem álló buszhoz.


Olyan eső esett, hogy az ungvári közlekedésben is fennakadást okozott! Kerülőúton jutottunk csak Sógornőmék házához. De a lényeg, hogy megérkeztünk! Egyben, épségben, egészségben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106670 Dátum: 2017.06.27., 22:22:30 »

Útközben Sztríjben álltunk meg ebédelni egy régi vágású önkiszolgáló étteremben (olyan volt, mint a Pajtás Pesten, amit hamarosan bezárnak, hogy felszámolják a szoszeizmológiata rendszernek az írmagját is, nehogy valakinek nosztalgiázni támadjon kedve). Az étel finom volt, nem utolsó sorban olcsó!
A helyiség egy nagy barkácsáruház láncnak az oldalából nőtt ki. Szemmel láthatólag új építés, de régi stílus. És majdnem tele volt!

Legközelebb Munkácson álltunk meg, kicsit lazítani a szerelésen. Útközben volt egy kis fennakadás, mert éppen mentettek a kanyarokban eltévedt és teljesen maga elé fordult kamiont, ami kicsit meglátogatta a Latorca medrét is....
Munkácson egy kávé és indultunk, hiszen Ungvár már csak 40 km.
De milyen 40 km!  shock
Olyan jeges vihart kaptunk, hogy még nekem is félre kellett állnom, pedig nem szoktam! De itt... itt nem volt mellébeszélés! Az ablaktörlő gyorsban nem bírta, ráadásul úgy kopogott a jég a kocsi oldalán, mintha géppisztollyal lőtték volna!  shock
Kínomban behúzódtam egy fák környezetében levő buszmegálló takarásába, jó közel az előttem álló buszhoz.

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!