Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 10:57:47
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 170 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128264 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106709 Dátum: 2017.07.04., 05:49:08 »

Kedd reggel az ország legnagyobb részén gyengén fátyolfelhős vagy derült időre ébredhetünk, de északnyugaton több és kissé vastagabb felhő lehet az égen. Csapadék nem várható. A szél éjszaka országszerte jelentősen gyengül, átmenetileg több helyen el is áll. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul, de az északkeleti, északi fagyzugokban ennél néhány fokkal hidegebb is lehet.
Kedden a sok napsütés mellett délen ritkán, északon gyakrabban megnövekszik a gomolyfelhőzet. Északon, északnyugaton néhol egy-egy zápor is előfordulhat. Az északnyugatias szél az ország északi felén ismét megélénkül kissé, míg, máshol gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet többnyire 26-27 fok körül alakul a legmelegebb órákban.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106708 Dátum: 2017.07.03., 20:34:08 »

Nah, ma volt lehetőségem alaposabb kapcsolatba kerülni az új motoros fűkaszával. Nem voltam nagyon elragadtatva.
Sikerült egy túl erős gépet vennem, ezért nehezen tudom kézben tartani munka közben. vagy túl lágyan dolgozom vele, vagy felszántom a területet....  robban
Kicsit hangosnak és rázósnak ítélem meg. Viszont tény, hogy a nagy gazban úgy megy, hogy szinte észre sem veszi....
Mindent összevetve azt hiszem az eggyel kisebbet kellett volna megvennem....

Vannak még apróbb dolgok, amikkel meg kell barátkoznom, de szerintem sikerülni fog!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106707 Dátum: 2017.07.03., 20:22:12 »

Na, hazaértem.

Délutáni program: fűnyírás.

Nah, ma volt lehetőségem alaposabb kapcsolatba kerülni az új motoros fűkaszával. Nem voltam nagyon elragadtatva.
Sikerült egy túl erős gépet vennem, ezért nehezen tudom kézben tartani munka közben. vagy túl lágyan dolgozom vele, vagy felszántom a területet....  robban
Kicsit hangosnak és rázósnak ítélem meg. Viszont tény, hogy a nagy gazban úgy megy, hogy szinte észre sem veszi....
Mindent összevetve azt hiszem az eggyel kisebbet kellett volna megvennem....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106706 Dátum: 2017.07.03., 13:56:26 »

Az éjszaka első felében csökken a felhőzet, majd éjféltől egy újabb, szakadozott és gyengülő felhősáv éri el északnyugatról határainkat. Ez reggelig beteríti az ország felett az eget, azonban csapadékot csak néhol -várhatóan a nyugati határ környezetében és a Dél-Alföldön- ad gyenge zápor formájában. Az északnyugati, északi szél gyenge, helyenként mérsékelt lesz. A leghűvösebb órákban 13-17 fokot mérhetünk, északkeleten a legalacsonyabb értékekkel.
A több órás napsütés mellett, gomolyos felhőzet átvonulása várható, a Tiszántúlon és a nyugati határ környezetében több, másutt kevesebb felhővel. A nyugati határvidéken elszórtan fordul elő záporeső, de gyenge zápor itt-ott bárhol kialakulhat az országban. Az élénk északnyugati, északi szelet a Dunántúlon és északkeleten erős lökések kísérhetik. Délután 23 és 28 fok közé melegedhet fel a levegő.

Na, hazaértem.

Délutáni program: fűnyírás.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106705 Dátum: 2017.07.03., 13:55:53 »


Jó napot!

Nem tudom, sikerült-e a kapcsolat az űrlényekkel...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106704 Dátum: 2017.07.03., 06:08:00 »

Az éjszaka első felében csökken a felhőzet, majd éjféltől egy újabb, szakadozott és gyengülő felhősáv éri el északnyugatról határainkat. Ez reggelig beteríti az ország felett az eget, azonban csapadékot csak néhol -várhatóan a nyugati határ környezetében és a Dél-Alföldön- ad gyenge zápor formájában. Az északnyugati, északi szél gyenge, helyenként mérsékelt lesz. A leghűvösebb órákban 13-17 fokot mérhetünk, északkeleten a legalacsonyabb értékekkel.
A több órás napsütés mellett, gomolyos felhőzet átvonulása várható, a Tiszántúlon és a nyugati határ környezetében több, másutt kevesebb felhővel. A nyugati határvidéken elszórtan fordul elő záporeső, de gyenge zápor itt-ott bárhol kialakulhat az országban. Az élénk északnyugati, északi szelet a Dunántúlon és északkeleten erős lökések kísérhetik. Délután 23 és 28 fok közé melegedhet fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106703 Dátum: 2017.07.03., 06:03:55 »


A 2. évfolyam 167. számában 1991. XII. 11-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106702 Dátum: 2017.07.02., 21:20:39 »

Vasárnap reggel az ország nagy részén kevés lesz a felhő, inkább csak a Dunántúl nyugati részén lesznek felhősebb körzetek, arrafelé futó zápor, kisebb eső is előfordulhat. Az északnyugati szél főleg a Kisalföldön időnként megerősödik. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 13 és 18 fok között alakulnak, északkeleten az alacsonyabb értékekkel. Az Északi-középhegység szélcsendes völgyeiben rövid életű párafoltok előfordulhatnak.
Vasárnap napközben az időnként erősebben megnövekedő gomolyfelhőzetből a Dunántúlon fordulhat elő néhol záporeső. Máshol változóan felhős lesz az ég, több-kevesebb napsütés mellett. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, főleg az Észak-Dunántúlon meg is erősödik. A hőmérséklet csúcsértéke 23 és 28 fok között alakul majd.

A kora reggeli zápor után egész nap szinte felhőtlen volt az ég. Ennek ellenére nem igazán beszélhettünk jó időről, mert fújt a szél. Ezt azért sem szeretem, mert azt a kevés kis csapadékot hamar kiszárítja.   _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106701 Dátum: 2017.07.02., 21:12:07 »

Jó estlétet!


A minap írtam, hogy lecseréltem a ház vízellátására hivatott hidrofort. Aztán a minap az asszony reggel avval "ébreszt" hogy nem folyik a víz a csapokból. Valóban. Kimentem a ház előterébe, ott van elhelyezve egy beépített szekrénybe a hidrofor. Alatta egy kis pince van ott jön be a kútból a szívócső.  Kinyitom a szekrény ajtaját
  hát mit látok?
 shock és megint  shock
Gyuri bácsi ottan térdepel a gép mellett, Soros Gyuri bá'. Na mondom ki nevet a végén? Mert én nem igazán, mivel - a viccet félretéve - nem igazán jöttem rá a hibára. A tartály tele, a nyomást jelző műszer is a megfelelő maximumon. Ám a beöntő nyílást, vagy az előszűrő légtelenítő csavarját kilazítva semmi komolyabb nyomást nem észleltem. Arra gondoltam, talán a jelzőműszer beragadt és a vizet meg elhasználtuk, majd valamiért a motor nem indult be, n em húzott utána. Volt már ilyen a történelemben. Talán a nyomáskapcsoló beragadt, vagy kiragadt az előfordulhat. Gyorsan lecsatlakoztam a gépet a szívó és nyomó oldalról is. Semmi. Ahogy kiemeltem a helyéről a hidrofort, éreztem, hogy igen nehéz, mintha tele lenne vízzel.  Meglazítottam a nyomáskapcsoló bekötését a tartálynál és iszonyú erővel spriccelt ki a víz. Aztán már a nyomóoldalon is. Alig volt rá időm, hogy kinyissam a bejárati ajtót és arra felé irányítsam a vízsugarat. Valahol valami dugulás volt, vszeg a tartályból a nyomó oldal felé vezető flexi csőben, vagy a környékén. Visszaraktam a gépezetet és működött. Aztán  a hiba két nap múlva újból előjött, hasonlóan cselekedtem és azóta ismét működik minden, már egy hete lassan. Nem tudom elképzelni mi lehet, ha a flexi cső akkor az a hiba újból előfog jönni elébb-utóbb. Úgy hogy be kell szereznem egyet, a gyártótól. Magyar gyártmány a szivattyú, Fehérgyarmaton állítják elő.

Jó estét!

- Mi az? Égig ér, vasból van és csicsereg.
- ?
- Égig érő vascsicsergő.
- És az mi, hogy égig ér, vasból van és nem csicsereg?
- ?
- Ugyanaz, csak magyar gyártmány....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106700 Dátum: 2017.07.02., 20:28:26 »

Jó estlétet!


A minap írtam, hogy lecseréltem a ház vízellátására hivatott hidrofort. Aztán a minap az asszony reggel avval "ébreszt" hogy nem folyik a víz a csapokból. Valóban. Kimentem a ház előterébe, ott van elhelyezve egy beépített szekrénybe a hidrofor. Alatta egy kis pince van ott jön be a kútból a szívócső.  Kinyitom a szekrény ajtaját
  hát mit látok?
 shock és megint  shock
Gyuri bácsi ottan térdepel a gép mellett, Soros Gyuri bá. Na mondom ki nevet a végén? Mert én nem igazán, mivel - a viccet félretéve - nem igazán jöttem rá a hibára. A tartály tele, a nyomást jelző műszer is a megfelelő maximumon. Ám a beöntő nyilást, vagy az előszűrő légtelenítő csavarját kilazítva semmi komolyabb nyomást nem észleltem. Arra gondoltam, talán a jelzőműszer beragadt és a vízet meg elhasználtuk, majd valamiért a motor nem indult be, n em húzott utána. Volt már ilyen a történelemben. Talán a nyomáskapcsoló beragadt, vagy kiragadt az előfordulhat. Gyorsan lecsatlakoztam a gépet a szívó és nyomó oldalról is. Semmi. Ahogy kiemeltem a helyéről a hidrofort, éreztem, hogy igen nehéz, mintha tele lenne vízzel.  Meglazítottam a nyomáskapcsoló bekötését a tartálynál és iszonyú erővel spriccelt ki a víz. Aztán már a nyomóoldalon is. Alig volt rá időm, hogy kinyissam a bejárati ajtót és arra felé irányítsam a vízsugarat. Valahol valami dugulás volt, vszeg a tartályból a nyomó oldal felé vezető flexi csőben, vagy a környékén. Visszaraktam a gépezetet és működött. Aztán  ahiba két nap múlva újból előjött, hasonlóan cselekedtem és azóta ismét működik minden, műr egy hete lassan. Nem tudom elképzelni mi lehet, ha a flexi cső akkor az a hiba újból előfog jönni elébb-utóbb. Úgy hogy be kell szereznem egyet, a gyártótól. Magyar gyártmány a szivattyú, Fehérgyarmaton állítják elő.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106699 Dátum: 2017.07.02., 05:54:14 »

Vasárnap reggel az ország nagy részén kevés lesz a felhő, inkább csak a Dunántúl nyugati részén lesznek felhősebb körzetek, arrafelé futó zápor, kisebb eső is előfordulhat. Az északnyugati szél főleg a Kisalföldön időnként megerősödik. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 13 és 18 fok között alakulnak, északkeleten az alacsonyabb értékekkel. Az Északi-középhegység szélcsendes völgyeiben rövid életű párafoltok előfordulhatnak.
Vasárnap napközben az időnként erősebben megnövekedő gomolyfelhőzetből a Dunántúlon fordulhat elő néhol záporeső. Máshol változóan felhős lesz az ég, több-kevesebb napsütés mellett. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, főleg az Észak-Dunántúlon meg is erősödik. A hőmérséklet csúcsértéke 23 és 28 fok között alakul majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106698 Dátum: 2017.07.01., 23:50:57 »

Jó estét!
Ma megint taxis vagyok... igaz, most nem rokon, hanem haver miatt dekkolok Vecsésen a benzinkúton.
Mindjárt megyek, mert néztem az infót, leszállt a gép.
Csak gondoltam benézek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106697 Dátum: 2017.07.01., 15:35:12 »

Kisütött a nap!  táncika

A szomszédom mindjárt neki is állt füvet nyírni.  H���t Eszem a benzines fűnyíróját...
Szerintem most nem szerencsés a fűnyírás, mert ilyenkor rondán összeáll a levágott fű, eltömíti a rendszert. Hallom, küzd is a szomszéd rendesen, sokszor leáll a gépe. Én ezt elteszem hétfőre. Annál is inkább, mert egyrészt holnap jön anyukám, másrészt a fűkaszával akarok dolgozni az utcán és vasárnap nem szívesen berregnék.... felénk ez nem szokás.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106696 Dátum: 2017.07.01., 13:55:28 »

Jó kis esővel köszöntött a reggel. Esőkabátban reggeliztettem az állományt. szerencsére hideg nincs, inkább frissnek mondanám a levegőt...  vigyor

Kisütött a nap!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106695 Dátum: 2017.07.01., 09:18:42 »

Megérkeztünk júliusba.

Macerás hónap lesz, sok születésnappal...  H���t

Ilyenkor még a munka is kevesebb szokott lenni.  _juhhh
Ez a tartalékokból élés időszaka... no meg a kertből élésé.  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106694 Dátum: 2017.07.01., 09:16:46 »

Szombatra virradó éjszaka délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, reggelre az ország túlnyomó részén erősen felhős vagy borult időre készülhetünk. Az éjszakai óráktól nyugat felől egyre többfelé ered el az eső, záporok, néhol egy-egy zivatar is kialakulhat. A nagyobb mennyiségű csapadék az ország egy délnyugat-északkeleti tengelyében a legvalószínűbb, körülbelül a Kaposvár-Budapest-Miskolc vonalon. Itt akár jelentős mennyiségű (5-15 mm) csapadék is lehullhat délelőttig. Nem kizárt, hogy északnyugaton és délkeleten egyes területek csapadék nélkül maradnak. A nyugatias légmozgás továbbra is többfelé lehet élénk. 15 és 19 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk hajnalban.
Szombat délután délnyugat felől elvékonyodik, felszakadozik a felhőzet és a csapadék is fokozatosan északkeletre, majd az országhatáron kívülre szorul. Egy-egy záportól eltekintve megszűnik a csapadék, kisüt a nap, ugyanakkor hűvös levegő érkezik. A szél nyugatira fordul, és időnként megélénkül. A legmagasabb hőmérséklet mindössze 21 és 27 fok között alakul.

Jó kis esővel köszöntött a reggel. Esőkabátban reggeliztettem az állományt. szerencsére hideg nincs, inkább frissnek mondanám a levegőt...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106693 Dátum: 2017.07.01., 09:15:21 »


Jó reggelt!

Ez is egy lehetőség....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106692 Dátum: 2017.07.01., 05:57:33 »

Szombatra virradó éjszaka délnyugat felől egyre nagyobb területen megnövekszik a felhőzet, reggelre az ország túlnyomó részén erősen felhős vagy borult időre készülhetünk. Az éjszakai óráktól nyugat felől egyre többfelé ered el az eső, záporok, néhol egy-egy zivatar is kialakulhat. A nagyobb mennyiségű csapadék az ország egy délnyugat-északkeleti tengelyében a legvalószínűbb, körülbelül a Kaposvár-Budapest-Miskolc vonalon. Itt akár jelentős mennyiségű (5-15 mm) csapadék is lehullhat délelőttig. Nem kizárt, hogy északnyugaton és délkeleten egyes területek csapadék nélkül maradnak. A nyugatias légmozgás továbbra is többfelé lehet élénk. 15 és 19 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk hajnalban.
Szombat délután délnyugat felől elvékonyodik, felszakadozik a felhőzet és a csapadék is fokozatosan északkeletre, majd az országhatáron kívülre szorul. Egy-egy záportól eltekintve megszűnik a csapadék, kisüt a nap, ugyanakkor hűvös levegő érkezik. A szél nyugatira fordul, és időnként megélénkül. A legmagasabb hőmérséklet mindössze 21 és 27 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106691 Dátum: 2017.07.01., 01:08:10 »

Valaki magyarázza már el ezt nekem. Foci,  Európa liga selejtező, a Vasas Jeruzsálemben a 88. percben még vezet 3:1 arányban, a Beitar Jerusalem ellen. Aztán a 92. percben már 4:3 a hazaiaknak.
Emlékszem anno, még Hofi megmondta a mérkőzés a bíró kezdő sípszavától, a befejezést jelző sípszóig tart. Tán 30 éve mondta.

Legalább a Fradi nyert itthon, a Vidi meg még küzd, ők is itthon.

http://trollfoci.blogstar.hu/2017/06/30/nagyon-furcsa-golokkal-kapott-ki-a-vasas/39827/
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106690 Dátum: 2017.06.30., 21:52:40 »


 Nagytaps2  köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!