Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 04:32:10
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 103 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128616 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107909 Dátum: 2018.01.27., 08:58:36 »

Könnyen beszélek kényelmesen fotelból ám egy VT-t érdemelne meg a helyzet.
Tudom mondani könnyű ám még becsült elképzelésem sincs a várható létszámról.

Jó reggelt!

Tudnám sorolni, attól függően, hogy hol tarjuk...

Én a tatabányai helyszínt tudnám pártolni több okból is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107908 Dátum: 2018.01.27., 06:47:06 »

Szombatra virradó reggel nagy területen képződik alacsonyszintű rétegfelhőzet, a Dunántúlon és északon köd is, majd a délelőtti óráktól mindenhol lassan javulnak a látási viszonyok, de kisebb körzetekben tartósabban megmaradhat az éjszaka képződött köd. Számottevő csapadékra nem kell készülnünk, maximum a ködből alakulhat ki gyenge ónos szitálás. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, a Duna vonalában és attól keletre a déli-délkeleti légmozgás gyenge marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -4 és +3 fok között alakul, de az Északi-középhegység mélyebben fekvő fagyzugos területein akár -5 fokig is lehűlhet a levegő.
Szombaton napközben a Dunántúlon, a főváros, valamint az Északi-középhegység térségében tartósan megmarad a rétegfelhőzet, itt általában borult, párás, helyenként tartósan ködös időre készülhetünk. Ezzel szemben az ország déli felében és a Tiszántúlon szakadozott lesz a felhőzet, de itt is alapvetően erősen felhős marad az ég. Csapadék sehol sem várható. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, délen a déli szél gyenge marad, máshol szélcsendes időre számíthatunk. Délutánra a hőmérséklet tág határok között 3 és 10 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107907 Dátum: 2018.01.27., 06:45:39 »

Talán annyival másabb, hogy a mi történelmünknek én is részese voltam.
S milyen érdekes a világ! A Fb-on szinte az összes korábbi Harminckettes ott van, még annál is kevesebb a kommunikáció, mint itt... ez is megérne egy tanulmányt!

Könnyen beszélek kényelmesen fotelból ám egy VT-t érdemelne meg a helyzet.
Tudom mondani könnyű ám még becsült elképzelésem sincs a várható létszámról.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107906 Dátum: 2018.01.26., 08:24:32 »

Ahogy olvasom, nézegetem a múltat, azt hiszem ilyen érzés lehetett Abonyi Gábornak ránézni a közönségre a lova hátáról huszár egyenruhájában a 2000-es évek elején...

Talán annyival másabb, hogy a mi történelmünknek én is részese voltam.
S milyen érdekes a világ! A Fb-on szinte az összes korábbi Harminckettes ott van, még annál is kevesebb a kommunikáció, mint itt... ez is megérne egy tanulmányt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107905 Dátum: 2018.01.26., 08:21:43 »


Ahogy olvasom, nézegetem a múltat, azt hiszem ilyen érzés lehetett Abonyi Gábornak ránézni a közönségre a lova hátáról huszár egyenruhájában a 2000-es évek elején...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107904 Dátum: 2018.01.26., 07:53:00 »

Jó reggelt!

Nálunk vélhetően felhős az ég, mert tegnap ilyenkor sokkal világosabb volt.
Remélem esőnk nem lesz, mert ma kinti munkákat tervezek!

Arról nem is beszélve, hogy a tegnap gyújtósnak kiválogatott nyárfa deszkákat nem tettem fedél alá... szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107903 Dátum: 2018.01.26., 07:50:39 »

Marad az alapvetően változóan felhős idő, északon, északnyugaton több, délen kevesebb felhővel. A délies szél az északkeleti területek kivételével már az éjszaka első felében, megélénkül kissé, és a reggeli, délelőtti órákban is mérsékelt, időnként élénk légmozgásra számíthatunk. Csapadék nem várható. A Dunántúl nyugati felén enyhe lesz az éjszaka, fagypont feletti, 2 és 5 fok körüli értékekre számíthatunk. A középső és keleti tájakon fagypont körüli, illetve az alatti értékek várhatóak.
Péntek délután északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, napsütés inkább csak délkeleten, keleten lehetséges. Csapadék nem várható. A délies szél délnyugaton megélénkülhet, másutt gyenge marad. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 13 fok között alakul, a tavaszt idéző értékek délnyugaton és nyugaton várhatóak.

Jó reggelt!

Nálunk vélhetően felhős az ég, mert tegnap ilyenkor sokkal világosabb volt.
Remélem esőnk nem lesz, mert ma kinti munkákat tervezek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107902 Dátum: 2018.01.26., 07:03:23 »

A 348. számban 1993. II. 10-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107901 Dátum: 2018.01.26., 06:32:50 »

Marad az alapvetően változóan felhős idő, északon, északnyugaton több, délen kevesebb felhővel. A délies szél az északkeleti területek kivételével már az éjszaka első felében, megélénkül kissé, és a reggeli, délelőtti órákban is mérsékelt, időnként élénk légmozgásra számíthatunk. Csapadék nem várható. A Dunántúl nyugati felén enyhe lesz az éjszaka, fagypont feletti, 2 és 5 fok körüli értékekre számíthatunk. A középső és keleti tájakon fagypont körüli, illetve az alatti értékek várhatóak.
Péntek délután északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, napsütés inkább csak délkeleten, keleten lehetséges. Csapadék nem várható. A délies szél délnyugaton megélénkülhet, másutt gyenge marad. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 13 fok között alakul, a tavaszt idéző értékek délnyugaton és nyugaton várhatóak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107900 Dátum: 2018.01.25., 19:11:15 »

Jó napokat!

Ma reggel az egyik TV csatornán nyilatkozott az egyik DK-s képviselőnő. Zanzásítva a téma a választás volt, hogy a választási körzetében milyen esélyei vannak, illetve lemondana-e egy másik ellenzéki jelölt javára, ha a dolgok úgy alakulnának. A lényeg kerek perec kijelentette, hogy a jelenlegi kormánypártot csak demokratikus párt jelöltje „verheti” meg.  A riporter helyében azért neki szegeztem volna a kérdést, pl…
Ha pl…a választási körzetben (az egyszerűség kedvéért) van kb. 11 szavazat (11 biztos választópolgár), ebből a kormánypárt jelöltje 5-t magának tudhat, valamint a dk- ás 2-t, illetve a jobbikos jelölt 4-et. Akkor lemondana-e a jobbikos javára, hogy a fenti egyszerű egyenlet egyik oldala nyerő legyen, és hogy legyen esély leváltani azt amit akarnak. 
De nem tette fel a kérdést a riporter.
Természetesen ezt az egyszerű egyenletet, kérdésként fel lehet tenni Jobbikos, vagy bármelyik ellenzéki párt képviselőjének. 

 Aztán visszatérve a valóságba, meghozták a tűzifát. Így elpakoltam a régebbit a ház napos oldaláról a szaletli alá, onnan fogyazstjuk majd el. Az új 10 q-t meg a régi helyére tettem. Elég nedves tölgyfát kaptam négybe hasítva a kuglikat. Mentségére legyen mondva a "tűzépesnek", hogy jelezte is. De mivel ez a mennyiség már csak decemberben, vagy jövő januárban lesz felhasználva, így van ideje száradni. Ezért is rakodtam a ház dél-délnyugatra néző oldalához. Így ott hasítva jobban szárad majd. Az ára 4100 Ft/q volt. Igaz ebben benne van a szállítás és a négybehasítás is. 

 


Jó estét!

Én a fát, igaz még valamikor tavaly, talán novemberben, vagy december elején vettem (60 q-t), 3 500,- ért vettem házhoz szállítva. Nem tölgy, hanem bükk, de én azt is nagyon szeretem!
Tegnapelőtt hasogattam fel belőle az utolsó darabokat, mert hiába van hasítva, azért a kandallóba így is túl nagy, hogy a kis román kályháról a konyhában már ne is beszéljek!
Nem, nem fogyott el máris, hanem hátra vittem, ott készítettem egy színt neki. Nincs igazán zárt oldala sehonnan, csak a hátulja van teljesen bedeszkázva és a tetejét fedtem le hevenyében, hogy ne ázzon, mindenféle üreg palával. Majd tavasszal folytatom, mert ennél azért jobb színt szeretnék összehozni a fának!
Úgy tervezem, hogy csak márciusban és áprilisban fogok legközelebb fát venni, megint ilyen 30 - 30 q-t alkalmanként. Szépen felhasogatom és berakom a helyére, hadd száradjon a nyáron!
Óvatosan kell gazdálkodnom a hellyel, mert közben elkezdjük, illetve folytatjuk az építkezést.
Ma voltam a helyi tüzépen, ahol nem tudtak árat mondani a 30-as téglára, de Pilisen simán megvolt és azonnal hozható, pedig 960 db nem kis mennyiség!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107899 Dátum: 2018.01.25., 15:47:15 »

Jó napokat!

Ma reggel az egyik TV csatornán nyilatkozott az egyik DK-s képviselőnő. Zanzásítva a téma a választás volt, hogy a választási körzetében milyen esélyei vannak, illetve lemondana-e egy másik ellenzéki jelölt javára, ha a dolgok úgy alakulnának. A lényeg kerek perec kijelentette, hogy a jelenlegi kormánypártot csak demokratikus párt jelöltje „verheti” meg.  A riporter helyében azért neki szegeztem volna a kérdést, pl…
Ha pl…a választási körzetben (az egyszerűség kedvéért) van kb. 11 szavazat (11 biztos választópolgár), ebből a kormánypárt jelöltje 5-t magának tudhat, valamint a dk- ás 2-t, illetve a jobbikos jelölt 4-et. Akkor lemondana-e a jobbikos javára, hogy a fenti egyszerű egyenlet egyik oldala nyerő legyen, és hogy legyen esély leváltani azt amit akarnak. 
De nem tette fel a kérdést a riporter.
Természetesen ezt az egyszerű egyenletet, kérdésként fel lehet tenni Jobbikos, vagy bármelyik ellenzéki párt képviselőjének. 

 Aztán visszatérve a valóságba, meghozták a tűzifát. Így elpakoltam a régebbit a ház napos oldaláról a szaletli alá, onnan fogyazstjuk majd el. Az új 10 q-t meg a régi helyére tettem. Elég nedves tölgyfát kaptam négybe hasítva a kuglikat. Mentségére legyen mondva a "tűzépesnek", hogy jelezte is. De mivel ez a mennyiség már csak decemberben, vagy jövő januárban lesz felhasználva, így van ideje száradni. Ezért is rakodtam a ház dél-délnyugatra néző oldalához. Így ott hasítva jobban szárad majd. Az ára 4100 Ft/q volt. Igaz ebben benne van a szállítás és a négybehasítás is. 

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107898 Dátum: 2018.01.25., 08:22:08 »

Na megyek borotválkozni, mert jégteleníteni kell a kocsi ablakait. Ha nem feltétlen szükséges, nem szeretem járatni a motort azért, hogy lefűtse a szélvédőt. A hátsó ablak fűtés szépen és gyorsan leolvaszt, de a tükrök nem olvadnak. Ezt is meg akarom egyelőre nézetni, mert a csere igencsak drága lenne... Ha cserélni kell őket, akkor inkább a bontóban nézek körül, ott töredékáron megkapom! Bár most nyár jön, csak nem lesz szükség a tükörfűtésre!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107897 Dátum: 2018.01.25., 08:18:37 »


      AKI-t a szén füstje megcsapott!!!!!!!

                hahota

Inkább a szén füstje csapjon meg -még akkor is, ha ilyenkor elég nehezen kapok hirtelen levegőt, mint a szomszéd!   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107896 Dátum: 2018.01.25., 08:17:50 »


      AKI-t a szén füstje megcsapott!!!!!!!

                hahota

 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107895 Dátum: 2018.01.25., 08:17:30 »

A lakás nagyobbik szobájában alig lehet mozdulni.
A könyvszekrények másik falsíkra fognak kerülni.
Ezért részben kipakolva, ám még nem lehet újra berakni.
Helyet fog cserélni a fekhely és a tv is, továbbá meg kell hosszabbítani a telefon kábelét is.
Fiam segít, pl. felfúrt egy konzolt a falra a tv-nek, s az már az új helyén van.
Így viszont feleslegessé vált a tv-t tartó üvegasztal, melyre vevőt keresek.

Időnként kell, hogy az ember átalakítsa a környezetét. A telefonkábel hosszabbításának legegyszerűbb, bár nem túl szép módja az, hogy veszel egy toldót és hosszú kábelt. Ilyenkor persze a toldó elhelyezése szokott még gondot okozni, hiszen azt az összenyomódástól óvni kell és bizony szélesebb, mint egy vezeték.....
Az üvegasztalnak biztosan találsz vevőt, csak egy fotó kell és máris hirdethető akár direkt hirdetős oldalakon, akár a közösségi média hirdetési oldalain.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107894 Dátum: 2018.01.25., 08:12:33 »

Ez abból a szempontból igazán rossz, hogy a szomszéd kazánfüstjéből jut nekünk. Ráadásul Ő ott szénnel is tüzel!  shock

      AKI-t a szén füstje megcsapott!!!!!!!

                hahota
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107893 Dátum: 2018.01.25., 08:11:07 »

Jó reggelt!

-3 fok körül van, és magas a légnyomás. Nehezen akar begyulladni a kályha, nyomja le a füstöt.

Kevés a felhő, az is csak amolyan fátyol, így a napsütés szépen átdereng!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107892 Dátum: 2018.01.25., 08:07:04 »

Jó reggelt!

-3 fok körül van, és magas a légnyomás. Nehezen akar begyulladni a kályha, nyomja le a füstöt.

Ez abból a szempontból igazán rossz, hogy a szomszéd kazánfüstjéből jut nekünk. Ráadásul Ő ott szénnel is tüzel!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107891 Dátum: 2018.01.25., 07:48:27 »

Jó reggelt!

-3 fok körül van, és magas a légnyomás. Nehezen akar begyulladni a kályha, nyomja le a füstöt.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107890 Dátum: 2018.01.25., 07:40:59 »

A lakás nagyobbik szobájában alig lehet mozdulni.
A könyvszekrények másik falsíkra fognak kerülni.
Ezért részben kipakolva, ám még nem lehet újra berakni.
Helyet fog cserélni a fekhely és a tv is, továbbá meg kell hosszabbítani a telefon kábelét is.
Fiam segít, pl. felfúrt egy konzolt a falra a tv-nek, s az már az új helyén van.
Így viszont feleslegessé vált a tv-t tartó üvegasztal, melyre vevőt keresek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 199 200 [201] 202 203 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!