Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 15:02:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 175 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128365 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107649 Dátum: 2017.12.24., 12:48:17 »

Babits Mihály: A második ének (1928)


Megmondom a titkát, édesem a dalnak:
Önmagát hallgatja, aki dalra hallgat.
Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.

Tegnap harangoztak,
Holnap harangoznak,
Holnap után az angyalok
Gyémánt-havat hoznak.

Szeretném az Istent
Nagyosan dícsérni,
De én még kisfiú vagyok,
Csak most kezdek élni.

Isten-dícséretre
Mégis csak kiállok,
De boldogak a pásztorok
S a három királyok.

Én is mennék, mennék,
Énekelni mennék,
Nagyok között kis Jézusért
Minden szépet tennék.

Uj csizmám a sárban
Százszor bepiszkolnám,
Csak az Urnak szerelmemet
Szépen igazolnám.

(Így dúdolgattam én
Gyermek-hittel, bátran,
1883
Csúf karácsonyában.)

Ady Endre: Kis, karácsonyi ének
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107648 Dátum: 2017.12.24., 06:06:31 »

Vasárnapra virradóan nyugat felől megkezdődik a felhőzet csökkenése. Több felhő még a keleti tájakon lesz, északkeleten gyenge eső is előfordulhat. Az északnyugati szél a középső szélcsatornában mérsékelt vagy élénk lesz, főként a hegyvidéki területeken meg is erősödhet, másutt gyenge marad a légmozgás. Elsősorban délnyugaton, de kisebb eséllyel északkeleten is ködfoltok is képződhetnek. A hőmérséklet általában -3 és +6 fok közé csökken, délnyugaton, nyugaton lesz a hűvösebb, míg a szeles területeken az enyhébb idő.
Vasárnap napközben keleten is csökkenésnek indul a felhőzet. Az ország nagy részén gyengén vagy közepesen felhős égbolt mellett több órás napsütésre lehet számítani. Délután változó mennyiségű fátyolfelhőzet szűrheti a napsütést. Csapadék nem lesz. A nyugati, északnyugati szél továbbra is az ország középső részén és az Alföldön lesz élénkebb, míg másutt gyenge légmozgás várható. Tovább enyhül az idő, a legmagasabb hőmérséklet már általában 6 és 11 fok között várható, ennél kissé hűvösebb csak északkeleten lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107647 Dátum: 2017.12.24., 06:05:28 »

Babits Mihály: A második ének (1928)


Megmondom a titkát, édesem a dalnak:
Önmagát hallgatja, aki dalra hallgat.
Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107646 Dátum: 2017.12.23., 18:20:15 »

De kijött. Szerencsére nagyon metsző szél fújt, ezért hamar hazaindult. (A temetőből rálátok a házunkra, hát nem kísértem el, csak a szememmel, míg el nem tűnt a lonc mögött, de a kutyák köszöntéséből tudtam, hogy hazaért!)
Én kicsit elidőztem, beszélgettem a múlttal, az emlékekkel....  nekem ez is hozzátartozik a Karácsonyhoz.

A kocsonya készen van és a többi étel is megfelelő előkészítettségi állapotban leledz... Okszikám holnap akarja befejezni, hogy friss legyen amikor az asztalra teszi.

Most délután kiderült, hogy Vityusomnak itt Pesten nem volt igazi Karácsonya....   shock  így aztán holnap egy utolsó rohammal beszerzek egy igazi fenyőt, hiszen egy kisgyermeknek nem lehet műfenyőt állítani!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107645 Dátum: 2017.12.23., 18:18:28 »

Jó reggelt!

Én több dolgot is az utolsó napra hagytam. Így az ajándékok becsomagolását is.
Mármint az utolsó tanítási napra.  vigyor Így aztán ezzel telt a nap nagy része. Amíg Viktor iskolában van, addig sem kíváncsiskodik!  vigyor
Ő úgy tudja, hogy a megtalált könyvvel és kisvasúttal, valamint a tv-vel véget ért az ajándékok sora, de mi készültünk néhány apróbb meglepetéssel is...  vigyor
Mivel nem szerettem volna, hogy sanyarúnak érezze a sorsát, miközben mások ajándékát csomagoljuk, ezért aztán mindenki ajándékát díszbe öltöztettem tegnap.
Szegénykémnek amúgy is nagyon rossz időszaka fog következni!  S�r Ennek előjeleit már látom napok óta. A korábban kinyílt gyermek ismét jóval visszafogottabb, visszahúzódóbb és tegnap is hazajövetel után állandóan csak mellettem akart lenni, este pedig be kellett ülnöm hozzá a szobájába, bekucorodott az ölebe, megfogta mindkét kezemet és magához ölelt. Aztán csak annyit mondott: Most így jó nekem.

Azt hiszem ma nem viszem magammal a temetőbe, mert ki akarok menni apukám s az ő anyukája sírjához, mécsest tenni rájuk. 25-én anyukámhoz is el fogok menni....

De kijött. Szerencsére nagyon metsző szél fújt, ezért hamar hazaindult. (A temetőből rálátok a házunkra, hát nem kísértem el, csak a szememmel, míg el nem tűnt a lonc mögött, de a kutyák köszöntéséből tudtam, hogy hazaért!)
Én kicsit elidőztem, beszélgettem a múlttal, az emlékekkel....  nekem ez is hozzátartozik a Karácsonyhoz.

A kocsonya készen van és a többi étel is megfelelő előkészítettségi állapotban leledz... Okszikám holnap akarja befejezni, hogy friss legyen amikor az asztalra teszi.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107644 Dátum: 2017.12.23., 14:59:47 »

Én azóta reggelente a Cegléd rádiót hallgatom!

Ti mit?


Ha hosszabb"vidéki" járat van, autózom, akkor általában Bartók, vagy Klasszik. Rövidebb autózás Lánchíd, Ha otthon vagyok a műhelyben Rock Fm vagy Lánchíd rádió.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107643 Dátum: 2017.12.23., 14:57:05 »

Ebben az évben ma van utoljára újra-megjelentetés.
A főként Szivárvány és Wolfram atyánk által rendelkezésünkre bocsátott lapok feldolgozásának ezennel a végére értünk.
Köszönöm a megtisztelő figyelmet mindazoknak, akik ebben az esztendőben, vagy az elmúlt négy év során bármikor velem tartottak e nosztalgikus időszak felidézésében.
Még tartozom PihentAgy(ú) rovattárs gyűjteményének feldolgozásával, erre valamikor jövőre kerül sor.

Kívánok kellemes karácsonyt és boldog új esztendőt mindenkinek a 32-esen belül és kívül egyaránt!



Nem kevés tevékenység volt ez. Köszönjük.

....és természetesen


Én is Boldog és Békés Karácsonyt kívánok mindenkinek !


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107642 Dátum: 2017.12.23., 14:53:56 »

Jó napokat!!!


A takarítás reám eső része (lényegében minden) kész.   A délutáni torna után hajnyírás és a "karmok" igazítása van már csak  hátra.
Utána pihenés. Meccsnézés stb...
Az ünnepi étekkészítés nagy része is kész van már.

  


 





Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107641 Dátum: 2017.12.23., 09:38:09 »

Szombat reggelre közepesen, illetve erősen felhős lesz az ég, kevés napsütésben bízhatunk, a legkevesebb felhő a Duna-Tisza közén és északon várható. Az északnyugati szél főleg Sopron térségében, Balaton-felvidéken, a főváros térségében és az Északnyugati-középhegységben lesz mérsékelt, időnként élénk, máshol gyenge lesz a légmozgás. A szélcsendesebb délnyugati és a keleti, északkeleti tájakon párássá, ködössé válhat a levegő, ami a délelőtt folyamán hamar feloszlik majd. A hőmérséklet -3 és +4 fokig csökken, keleten az alacsonyabb értékekkel.
Szombat délután ismét megnövekszik a felhőzet, ugyanakkor eleinte csak északkeleten lehet kisebb hószűllingózás, szitálás. A késő esti óráktól az ország északkeleti sarkában elered az eső, helyenként akár ónos eső. Az északnyugati szél mérsékelt, keleten gyenge marad, a Balaton környékén és a középső országrészben élénkülhet meg.

Egyelőre gyenge faggyal erősen felhős ég alatt telik a reggel.

Remélem ez változni fog!
Mára autó porszívózást terveztem be.

Persze előtte el kell mennem kenyérért és vajért. Ez utóbbi valahogy napok óta elkerülte a figyelmemet amikor boltban voltam.  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107640 Dátum: 2017.12.23., 08:19:12 »

Jó reggelt!

Én több dolgot is az utolsó napra hagytam. Így az ajándékok becsomagolását is.
Mármint az utolsó tanítási napra.  vigyor Így aztán ezzel telt a nap nagy része. Amíg Viktor iskolában van, addig sem kíváncsiskodik!  vigyor
Ő úgy tudja, hogy a megtalált könyvvel és kisvasúttal, valamint a tv-vel véget ért az ajándékok sora, de mi készültünk néhány apróbb meglepetéssel is...  vigyor
Mivel nem szerettem volna, hogy sanyarúnak érezze a sorsát, miközben mások ajándékát csomagoljuk, ezért aztán mindenki ajándékát díszbe öltöztettem tegnap.
Szegénykémnek amúgy is nagyon rossz időszaka fog következni!  S�r Ennek előjeleit már látom napok óta. A korábban kinyílt gyermek ismét jóval visszafogottabb, visszahúzódóbb és tegnap is hazajövetel után állandóan csak mellettem akart lenni, este pedig be kellett ülnöm hozzá a szobájába, bekucorodott az ölebe, megfogta mindkét kezemet és magához ölelt. Aztán csak annyit mondott: Most így jó nekem.

Azt hiszem ma nem viszem magammal a temetőbe, mert ki akarok menni apukám s az ő anyukája sírjához, mécsest tenni rájuk. 25-én anyukámhoz is el fogok menni....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107639 Dátum: 2017.12.23., 08:13:35 »

Szombat reggelre közepesen, illetve erősen felhős lesz az ég, kevés napsütésben bízhatunk, a legkevesebb felhő a Duna-Tisza közén és északon várható. Az északnyugati szél főleg Sopron térségében, Balaton-felvidéken, a főváros térségében és az Északnyugati-középhegységben lesz mérsékelt, időnként élénk, máshol gyenge lesz a légmozgás. A szélcsendesebb délnyugati és a keleti, északkeleti tájakon párássá, ködössé válhat a levegő, ami a délelőtt folyamán hamar feloszlik majd. A hőmérséklet -3 és +4 fokig csökken, keleten az alacsonyabb értékekkel.
Szombat délután ismét megnövekszik a felhőzet, ugyanakkor eleinte csak északkeleten lehet kisebb hószűllingózás, szitálás. A késő esti óráktól az ország északkeleti sarkában elered az eső, helyenként akár ónos eső. Az északnyugati szél mérsékelt, keleten gyenge marad, a Balaton környékén és a középső országrészben élénkülhet meg.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107638 Dátum: 2017.12.22., 22:00:44 »

Jó estlétet!


Az alábbi sorokban olvashatóak a karácsonyi tippelések.


Leichester – Manchester Ubited: D (döntetlen) odds: 3,2
Al-Ittihad – Al Faiha : H (hazai siker) odds: 1,7
New England Patriots – Buffalo Bills 1. félidő : D (döntetlen) odds: 9,5
Lazio – Fiorentina 1 félidő: D (döntetlen) odds: 2,35

Az első tippelési „történet” angol foci, a csúcsliga, a premier liga egyik találkozója. Az utóbbi időben magukra lelt 8. helyen álló „rókák” fogadják a 2. helyezett „vörös ördögök” csapatát. A vendégcsapatot Murinho edző jól összerakta a tavalyi évhez képest. A csapat jelenleg – 18 forduló után – 41 pontot gyűjtött, a 13 győzelmével, 2 döntetlenjével és 3 vesztes csatájával. Lőttek 39 gólt és kaptak 12-t. A hazaiak kicsit botladoztak, de az utóbbi időben úgy néz ki, hogy kievickéltek a hullámvölgyből. Zsinórban nyertek 4 meccset. Igaz az előző fordulóban, szintén itthon játszottak és a Crystal Palace meglepte őket egy 3-0 –ás vereséggel. Aztán a kupaküzdelemben is – igaz tizenegyesekkel – de alulmaradtak a Manchester City-vel szemben és ki is estek.  Tehát maradt már csak a bajnokság. A vendégeket zavarba lehet hozni, így tett a Huddersfield is még októberben. Szerintem a Leicesternek fontos az év végi jó helyezés, hogy jól induljon neki a tavaszi idénynek, így egy döntetlent ki fog harcolni.

A 2. esemény Szaud –Arábiai 1. ligás összecsapás, szintén foci (európai) A bajnokság 5. helyezettje fogadja a 11. helyen álló csapatot. A hazaiaknak igencsak kell kapaszkodniuk, hogy a dobogó közelébe jussanak. Jelenleg azonos ponttal állnak a 3. és 4. helyezettel. Így nagyon kell ez a győzelem. A két csapat találkozóinak eddigi mérlege két győzelem a hazaiak javára. Most se lesz ez másképp.

A 3. tipp amerikai foci a bajnokságra és a superbowl-ra igen csak esélyes New England Patriots fogadja a Buffalo Bills csapatát. A két csapat utoljára e hónap 3-án találkozott akkor Buffalóban. A patrióták győzni tudtak 23-3 arányban. Az előző fordulóban a Buffaló győzni tudott avval a Miami Dolphins-val szemben, aki előtte épp a Patriots-t verte meg. A Patriots már benne van a rájátszásban, a Buffaló is közel áll hozzá, de nem csak tőle függ. Az előző héten a Patriots Pittsburgh-i Steelersnél vendégeskedett és egy igen jó kis küzdelemben győzni tudott 27-24 arányban. Bár nagy viták vannak, hiszen az utolsó 30 másodpercben lényegében történt egy un. touchdown a Pittsburgh (6pont) részéről, amit később a „videóbíró” illetve a felvételek visszanézése után töröltek. Én sem értettem, de én elég „hülye” vagyok a szabályokhoz. A mérkőzéseket, annak részleteit nagyon sok kamera  rögzíti és vitás esetekben azt visszanézik a bírók (7-en vannak) illetve visszanézik azt a szövetségek központjában is. Alapfelfogás az, hogy amit a bíró helyben megítél az a kiinduló. Változtatni csak akkor lehet, ha a videófelvételek (több kamera is több szögből rögzíti a jeleneteket) kétséget kizáróan bizonyítják az ítélet ellenkezőjét. Szóval a Patriots sokak szerint vitathatóan nyert. Lehet. Egy biztos, hogy a csapat támadósorának „tight end”-je (összekötője) Rob Gronkowsky (198 cm/ 120 kg) nagyott játszott. Sokszor képtelenek voltak tartani a Pittsburgh védői. Főként Sean Davis (185 cm/91 kg) próbálta akadályozni, furtásában, elkapásában Gronkowsky-t, de bizony néha lepattant róla. Alant egy rövid összefoglaló Gronkowsky teljesítényéről. Kétségkívül sokat köszönhet neki a csapat.
https://www.youtube.com/watch?v=nMXeLqj_dhc
Úgy gondolom, hogy a hazaiak, a patrióták esélyesebbek, jóval. De bízom a Buffalóban, hogy vissza akar vágni a korábbi vereségért. Az sem lehetetlen, hogy a hazaiak pihentetnek pár kulcsjátékost, igaz amúgy is sok a sérültjük. Szóval szerintem az első két negyed nem hoz döntést, így a félidő döntetlen lesz.

Az utolsó tippelés európai foci, mégpedig, Itália kupaküzdelme, negyeddöntő a Lazió és a Fiorentina között. A kupák mások, mint a bajnoki összecsapások. Az esélyek változóak és sokszor kiszámíthatatlanok. Így a tipp, az első félidő döntetlenje.

Holnap feladom, Lucky15 variésönbe, vszeg alaptétnek 50 Ft-t teszek, így a játék 750 Ft lesz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #107637 Dátum: 2017.12.22., 18:26:56 »


Ebben az évben ma van utoljára újra-megjelentetés.
A főként Szivárvány és Wolfram atyánk által rendelkezésünkre bocsátott lapok feldolgozásának ezennel a végére értünk.
Köszönöm a megtisztelő figyelmet mindazoknak, akik ebben az esztendőben, vagy az elmúlt négy év során bármikor velem tartottak e nosztalgikus időszak felidézésében.
Még tartozom PihentAgy(ú) rovattárs gyűjteményének feldolgozásával, erre valamikor jövőre kerül sor.

Kívánok kellemes karácsonyt és boldog új esztendőt mindenkinek a 32-esen belül és kívül egyaránt!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107636 Dátum: 2017.12.22., 07:42:54 »

A reggeli órákra a melegfront csapadéka kelet felé elhagyja hazánkat. Északnyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet, csak a középső, keleti és északkeleti megyékben maradhat erősen felhős, borult az ég. Az északnyugatira, nyugatira forduló szél főleg a Dunántúl nyugati felében időnként már megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában -1 és +4 fok között alakulnak, az északkeleti megyékben lehet ennél egy-két fokkal alacsonyabb érték.
Az ország keleti felén lesz több a felhő, a Dunántúlon csak a Kisalföld felett lehet számottevő felhőzet az égen. Csapadékhullás csak kevés helyen, inkább csak a Tiszántúlon lehetséges, vegyes halmazállapotban. A Dunántúl északi felén élénk lesz az északnyugati szél, másutt gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke általában 2 és 7 fok között alakul, az északkeleti megyékben maradhatnak fagypont köztelében a hőmérők higanyszálai.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107635 Dátum: 2017.12.22., 07:03:29 »


A Hirdetés 73. számában 2002. III. 8-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107634 Dátum: 2017.12.21., 19:40:18 »

Megindult a havazás!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107633 Dátum: 2017.12.21., 18:31:51 »

Tegnap megjött a biztosítótól a kötvényem az új -csak nálam új- autóra. Meg is lepődtem! A másik kocsin B7-ben voltam, most pedig a-al számolták ki a fizetendő díjat. Azt hiszem nem gondolom rosszul, hogy ez egy 2,2 literes 157 LE-s motorral szerelt géphez jelentős drágulást eredményezett.
Fel is hívtam a biztosítót. Amikor végre nagy nehezen felvette egy hölgy és megkérdezte, hogy hozzájárulok-e ahhoz, hogy rögzítsék a beszélgetést. Amikor azt mondtam, hogy nem sok lehetőségem van, ha el akarom intézni az ügyet, gyorsan közölte velem, hogy erre a kérdésre igennel vagy nemmel felelhetek. No, ez meg is adta a beszélgetés alaphangját... Kérdésemre, hogy hogyan történhetett ez az elírás, valami olyat hablatyolt, hogy később ért be a bónusz fokozatom igazolása, mint a kötvény igényem. Csendesen megjegyeztem, hogy interneten kötötték a biztosítást, ott pedig ez a kérdések közt szerepel ráadásul az előző autóm is náluk volt biztosítva, akkor visszakérdezett, hogy mikor kértem azt, hogy a bónuszt vigyék át a másik kocsira. Közöltem vele, hogy nem én, hanem a kereskedő bróker cégen keresztül intézte a biztosítást, de tudatában volt a dolognak és az igénnyel együtt elküldte a bróker cég azt is.
Erre szárazon közölte, hogy az új kötvényt már 15-én kiküldték, ha a régit ma kaptam meg, akkor hamarosan megjön az új is az új csekkel.
Ha nem vagyok elég figyelmes, befizetek majd 50 ezret és majd jövőre jóváírják...
Ezt csak azért gondolom, mert tegnap jeleztem, hogy csak azért aggódok az időfaktor miatt, mert január 6-án külföldre akarok menni az autóval és ha az ünnepek előtt jön a csekk, hiába fizetem be azonnal, csak a Jó Isten a tudója, mikor könyvelik be, nekem meg csak az után küldenek zöldkártyát. Erre mondta, hogy most elindítja a azt, kapok egy ideigleneset február 3-ig, és majd igényelhetem a véglegest a befizetés után. Láss csodát, ma megérkezett a zöldkártya!   shock De kötvény és csekk még sehol, pedig azt állítólag 15-én kiküldték!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107632 Dátum: 2017.12.21., 18:15:03 »

           
       Ma van az én legrövidebb napja!

    

       Téli napforduló idején szerte a világon ünnepelnek az emberek, amik gyakran ősi, pogány szokásokhoz kötődnek. Ilyen például az ókori rómaiak Saturnaliája, az afroamerikai Kwanzaa, a skandináv Juul, az iráni Yalda, de a mi karácsonyunk és a zsidó Hanukka is a téli napfordulóhoz köthető. Az emberek ilyenkor esznek-isznak, ajándékoznak, van, ahol különféle, egészen komoly vagy egészen vicces rituálékat tartanak, és van, ahol a kultúra mélyére merülnek, de legfőképpen hangosan ünnepelnek - ha már egyszer az év leghosszabb éjszakája van.

Számomra ez önmagában is ünnep! Azt jelenti, hogy elindultunk a tavasz, a magújulás felé!
Nagyon várom, nehéz év volt az idei!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107631 Dátum: 2017.12.21., 18:13:20 »

A csütörtök hajnal nyugaton és északkeleten erősen, másutt változóan felhős lesz az ég, délnyugaton, illetve északkeleten néhol előfordulhat kisebb hószállingózás, máshol csapadék nem várható, eközben északnyugat felől újból erős felhőzetnövekedés veszi majd kezdetét a reggeli óráktól. Elsősorban az Északi-középhegység völgyeiben köd is képződhet. A nyugatias irányból fújó szél gyenge lesz. A hőmérséklet álltában -7 és -1 fok közé csökken, de a szélvédett völgyekben pár fokkal hidegebb is lehet.
Csütörtökön délutánra egy melegfront felhőzete éri el hazánk térségét, hatására előbb északnyugaton fordul elő csapadékhullás, ami ott döntően esőnek ígérkezik, a Balaton térségében átmenetileg észlelhetünk majd vegyes halmazállapotú csapadékot. A főváros tág térségében havazással kezdődhet, majd a magasban bekövetkező enyhülés hatására itt is eső valószínű. Északkeleten végig havazhat, majd keleten is. Errefelé lepel - 2-3 cm-es hóréteg is kialakulhat síkvidéken is átmenetileg. A délnyugati szél gyenge vagy mérsékelt lesz, főleg a magasabban fekvő helyeken lesznek élénk széllökések. A hőmérséklet -1 és +4 fok között alakul majd, nyugatabbra a magasabb értékekkel.

Jó estét!

Ma még a nap is kisütött, bár kicsit csípős volt a levegő. Persze ez nem gátolt abban, hogy kicsit igazítsak a hevenyében összetákolt fatárolón -jövőre kiigazítom, hogy jó legyen, ez alapnak nagyszerű- és behordjak egy jó adag, korábban felhasogatott tüzelőt, valamint tovább hasogassak. És hol van még a 60q vége!  shock shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107630 Dátum: 2017.12.21., 11:15:08 »

            
       Ma van az én legrövidebb napja!

    

       Téli napforduló idején szerte a világon ünnepelnek az emberek, amik gyakran ősi, pogány szokásokhoz kötődnek. Ilyen például az ókori rómaiak Saturnaliája, az afroamerikai Kwanzaa, a skandináv Juul, az iráni Yalda, de a mi karácsonyunk és a zsidó Hanukka is a téli napfordulóhoz köthető. Az emberek ilyenkor esznek-isznak, ajándékoznak, van, ahol különféle, egészen komoly vagy egészen vicces rituálékat tartanak, és van, ahol a kultúra mélyére merülnek, de legfőképpen hangosan ünnepelnek - ha már egyszer az év leghosszabb éjszakája van.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!