Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 21:02:26
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 161 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129794 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106493 Dátum: 2017.05.20., 21:02:19 »

Szombat hajnalban az ország nyugati és középső része felett megnövekszik a fátyolfelhőzet - északnyugaton és keleten erősen felhősnek, másutt jellemzően gyengén vagy közepesen felhősnek ígérkezik a napkelte. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 10 és 14 fok között alakul. A mérsékelt északnyugati irányú átlagszelet a Kisalföldön élénk és erős lökések kísérhetik, az ország többi részén szélcsendes vagy gyenge lesz a légmozgás.
Szombat délután döntően napos idő várható. Napközben csak elvétve - főként északkeleten és délnyugaton - lehet egy-egy zápor, késő estétől azonban több helyen megnövekszik a gomolyfelhőzet és záporok-zivatarok kialakulása valószínű. Az éjszakai órákban egy északkelet-délnyugat tengelyen mozgó jelentősebb csapadékmező is kialakulhat, mely Budapest tágabb környékétől a délnyugati határ közelébe helyeződik át, éjszaka áthaladva a Balaton felett is. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon, azon belül is az északi kétharmadán megélénkül, időnként meg is erősödik. Másutt gyenge változó irányú szél lesz a jellemző. A legmagasabb hőmérséklet a felhősebb nyugaton 20 és 23, míg keleten 24 és 27 fok között alakul.

Az utóbbi napok időjárása miatt arra gondoltunk a Mamával, hogy megörvendeztetjük ezt a gyereket egy medencével. Eddig mi elvoltunk „kád” nélkül, de a gyerek az gyerek.... Szóval irány Vecsés és mivel ott van egy bolt, ahol mindenre van több ötletük és még búvárszivattyút is árulnak, hát arrafelé vettük az irányt. Be is vásároltunk rendesen...
A medence és a szivattyú mellé vettünk még két nagy zsák földet és bespájzoltam csavarokból is.
Na ebéd után megkezdtük a fürdőzési előkészületeket: a leírás szerint felpumpáltuk a medence szélén levő felfújható részt, aztán hosszú órákon keresztül (unásig!) engedtük bele a vizet. Holnap folytatjuk...  shock

 shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106492 Dátum: 2017.05.20., 20:56:47 »

Az én osztálytársam is nagyon magas.



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.

Ám én mégsem gondolom, hogy ugyanarról a személyről van. Már csak a köztetek lévő korkülönbség miatt sem....
 H���t H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106491 Dátum: 2017.05.20., 20:50:59 »

Isten éltesse
100/2-t!



Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106490 Dátum: 2017.05.20., 20:47:35 »

Jó estlétet!



Ma 481 éve hogy Angliában, lefejeztek egy királynőt. Azaz Boleyn Anna Anglia királynőjét., Pembroke márkinőjét, a Francia YSaint Omer-ből hivatott hóhér a Tower udvarán lefejzte. A vád felségárulás volt...ami a történelmi tények, vagy vélt tények alapján abban az időben abban is kimerült, hogy a királynő megcsalta hites urát. Persze ha ez igaz.... a vád szerint 5 férfival is, közte testvérével is.... A felségárulásért máglyahalál járt volna, ám Henrik ezt, fő vesztésre mérsékelte...és igen hozzáértő hóhért hozatott Franciahonból.
 A királyné  - amúgy I. Erzsébet anyja - a legenda szerint, a kivégzésre várva írta meg a oh death rock me a sleep c-ű költeményét.

https://www.youtube.com/watch?v=8AyKxnBsH0A     (egy Kathy Rose feldolgozás, a kép a Tudorok c-ű filmből származtatott)

aztán egy másiuk feldolgozás:


https://www.youtube.com/watch?v=VK8WuxD6b2g


Jó estét!

 Nem láttam a filmet és a történetben sem merültem el ennyire. Ezek után viszont érdekelni kezdett!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106489 Dátum: 2017.05.20., 05:03:26 »

Szombat hajnalban az ország nyugati és középső része felett megnövekszik a fátyolfelhőzet - északnyugaton és keleten erősen felhősnek, másutt jellemzően gyengén vagy közepesen felhősnek ígérkezik a napkelte. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 10 és 14 fok között alakul. A mérsékelt északnyugati irányú átlagszelet a Kisalföldön élénk és erős lökések kísérhetik, az ország többi részén szélcsendes vagy gyenge lesz a légmozgás.
Szombat délután döntően napos idő várható. Napközben csak elvétve - főként északkeleten és délnyugaton - lehet egy-egy zápor, késő estétől azonban több helyen megnövekszik a gomolyfelhőzet és záporok-zivatarok kialakulása valószínű. Az éjszakai órákban egy északkelet-délnyugat tengelyen mozgó jelentősebb csapadékmező is kialakulhat, mely Budapest tágabb környékétől a délnyugati határ közelébe helyeződik át, éjszaka áthaladva a Balaton felett is. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon, azon belül is az északi kétharmadán megélénkül, időnként meg is erősödik. Másutt gyenge változó irányú szél lesz a jellemző. A legmagasabb hőmérséklet a felhősebb nyugaton 20 és 23, míg keleten 24 és 27 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106488 Dátum: 2017.05.20., 05:02:17 »



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.

Az én osztálytársam is nagyon magas.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106487 Dátum: 2017.05.19., 21:37:38 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.



hmmm ...érdekes nekem is volt egy Blum József nevű osztálytársam....még a 70-es évek végén....De az Somogyban volt még. Pedig nem egy gyakori név... a srác se volt egy virágszál az biztos...vagy 2 méter magas lehetett, mint egy megtermett napraforgó.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #106486 Dátum: 2017.05.19., 21:21:34 »

Jó estlétet!



Ma 481 éve hogy Angliában, lefejeztek egy királynőt. Azaz Boleyn Anna Anglia királynőjét., Pembroke márkinőjét, a Francia YSaint Omer-ből hivatott hóhér a Tower udvarán lefejzte. A vád felségárulás volt...ami a történelmi tények, vagy vélt tények alapján abban az időben abban is kimerült, hogy a királynő megcsalta hites urát. Persze ha ez igaz.... a vád szerint 5 férfival is, közte testvérével is.... A felségárulásért máglyahalál járt volna, ám Henrik ezt, fő vesztésre mérsékelte...és igen hozzáértő hóhért hozatott Franciahonból.
 A királyné  - amúgy I. Erzsébet anyja - a legenda szerint, a kivégzésre várva írta meg a oh death rock me a sleep c-ű költeményét.

https://www.youtube.com/watch?v=8AyKxnBsH0A     (egy Kathy Rose feldolgozás, a kép a Tudorok c-ű filmből származtatott)

aztán egy másiuk feldolgozás:


https://www.youtube.com/watch?v=VK8WuxD6b2g
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106485 Dátum: 2017.05.19., 21:10:08 »

A hajnali és reggeli órákban a Dunától keletre és a nyugati határszélen közepesen fátyolfelhős, másutt derült vagy kissé felhős idő valószínű, továbbra is csapadék nélkül. A délkeleti szél csupán az északnyugati megyékben élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul, az előző napokban megszokott területi eloszlásban.
Az ország nagy részén szinte zavartalanul érvényesülhet a napsütés, kevés felhő csak az északkeleti megyékben jelenhet meg, javarészt fátyolfelhő képében, illetve a Bükk környezetében kevés gomolyfelhőztet is képződhet. Csapadékhullásra itt sem kell készülni. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon megélénkül, a Kisalföld környezetében időnként meg is erősödhet, ezzel szemben a keleti országrészben gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke a kora nyárias 23 és 29 fok között várható.

A nagy melegben is reparáltam a baromfiudvart. Kicseréltem a műanyag kerítés hálót fém drótra, a billegő, gyenge oszlopot normálisra. Előkészítettem a terepet egy plusz ól építésére.
Sok a tennivaló!
De legalább szépül az egész!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106484 Dátum: 2017.05.19., 21:07:57 »

Jó estét!

Nem tudom, Paganini Mesternek sikerült-e befírolni azt a növendékét... s csak remélni tudom, hogy a leány nagykorú volt....
Pedig Paganini Mester elég sokáig jelen volt a rovatban...

1991-ben még keményen erdészkedtem!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106483 Dátum: 2017.05.19., 21:05:33 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.

Akkor várjuk!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106482 Dátum: 2017.05.19., 21:04:57 »


Jó estét!

Nem tudom, Paganini Mesternek sikerült-e befírolni azt a növendékét... s csak remélni tudom, hogy a leány nagykorú volt....
Pedig Paganini Mester elég sokáig jelen volt a rovatban...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106481 Dátum: 2017.05.19., 06:35:28 »

A hajnali és reggeli órákban a Dunától keletre és a nyugati határszélen közepesen fátyolfelhős, másutt derült vagy kissé felhős idő valószínű, továbbra is csapadék nélkül. A délkeleti szél csupán az északnyugati megyékben élénkülhet meg időnként, másutt gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali, kora reggeli hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul, az előző napokban megszokott területi eloszlásban.
Az ország nagy részén szinte zavartalanul érvényesülhet a napsütés, kevés felhő csak az északkeleti megyékben jelenhet meg, javarészt fátyolfelhő képében, illetve a Bükk környezetében kevés gomolyfelhőztet is képződhet. Csapadékhullásra itt sem kell készülni. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon megélénkül, a Kisalföld környezetében időnként meg is erősödhet, ezzel szemben a keleti országrészben gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke a kora nyárias 23 és 29 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106480 Dátum: 2017.05.19., 06:33:39 »

Kedves Rovattársak !

Elmaradt a beszámolóm arról, hogy egyik középiskolai osztálytársam, Blum József a múlt héten ünnepelte az 50. szakmai jubileumát.
Ezért 12-én volt egy ünnepi koncertje,melyen  -közepes-szerű- szervezéssel  -nyolcan vettünk részt.
Felmerült egy rendkivüli osztálytalálkozó megtartása is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106479 Dátum: 2017.05.19., 06:03:35 »


A 2. évfolyam 148. számában 1991. X. 31-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106478 Dátum: 2017.05.18., 20:25:17 »

Hogy öregszenek a nők!
Június 8-án ballag a keresztlányom a 9-ből....  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106477 Dátum: 2017.05.18., 20:06:15 »

Ma a tervezőmérnök megnyitotta az E-építési naplót!  táncika
Már csak 15 napot kell várni, hogy kezdhessük a nagyobb melót.
No persze ehhez kell az is, hogy a kőműves mikor ér rá...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106476 Dátum: 2017.05.18., 20:04:30 »

Többnyire derült, gyengén felhős lesz az ég, illetve északi tájainkon is csak magas szintű fátyolfelhők szűrik majd a reggeli napsütést. Csapadék nem várható. Nagyrészt gyenge marad a légmozgás, ugyanakkor hajnaltól Kisalföldön a délkeleti, a Viharsarok térségében a déli, délnyugati szél megélénkül kissé. Enyhe lesz a hajnal, többnyire 8 és 13 fok közé hűl a levegő. Északkeleten lehet néhol ennél pár fokkal hűvösebb.
A napsütést csak az újra és újra megnövekvő, időnként megvastagodó fátyolfelhők és kevés gomolyfelhő szűrhetik, zavarhatják. Csapadékhullás nem várható. A Dunántúlon megélénkül a délkeleti szél, sőt a Kisalföldön, a Hanságban, a Fertő-tó vidékén meg is erősödhet. másutt gyenge marad a délies légmozgás. A hőmérséklet általában 23 és 27 fok közé melegszik a délutáni órákra. A szelesebb északnyugaton várható a melegebb.

Jó meleg volt ma!
Az idén először felvettem a rövid nadrágomat.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106475 Dátum: 2017.05.18., 05:57:20 »

Többnyire derült, gyengén felhős lesz az ég, illetve északi tájainkon is csak magas szintű fátyolfelhők szűrik majd a reggeli napsütést. Csapadék nem várható. Nagyrészt gyenge marad a légmozgás, ugyanakkor hajnaltól Kisalföldön a délkeleti, a Viharsarok térségében a déli, délnyugati szél megélénkül kissé. Enyhe lesz a hajnal, többnyire 8 és 13 fok közé hűl a levegő. Északkeleten lehet néhol ennél pár fokkal hűvösebb.
A napsütést csak az újra és újra megnövekvő, időnként megvastagodó fátyolfelhők és kevés gomolyfelhő szűrhetik, zavarhatják. Csapadékhullás nem várható. A Dunántúlon megélénkül a délkeleti szél, sőt a Kisalföldön, a Hanságban, a Fertő-tó vidékén meg is erősödhet. másutt gyenge marad a délies légmozgás. A hőmérséklet általában 23 és 27 fok közé melegszik a délutáni órákra. A szelesebb északnyugaton várható a melegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106474 Dátum: 2017.05.17., 22:24:59 »

Vidám estét!

A hajótörött - összeszedve utolsó erejét - kiúszik a lakatlan szigetre.
Partot érve a fáradságtól elájul.
Arra tér magához, hogy ott áll mellette a felesége és üvölt:
- Hol voltál, Józsi?! A hajó már tegnap elsüllyedt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 270 271 [272] 273 274 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!