Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 22:26:15
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem 0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Keresem...nem lelem  (Megtekintve 16131 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #62 Dátum: 2016.01.05., 19:32:51 »



Köszönöm, ám úgy néz ki rokonaim szerint, hogy érdemes lesz az öreg padláson körülnézni. A régi könyvek felkerültek nem dobták ki azokat. Lehet tavasszal - amúgy is ideje lesz neki - meglátogatom őket.

Ami Téged nem érdekel, azt én még szívesen átbogarásznám...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #61 Dátum: 2016.01.05., 18:44:42 »

A pesti antikváriumok nem szégyenlősen!
Annyit tudok tenni az érdekedben, hogy a veszprémi antikvárius haveromtól megkérdezem, van-e neki ilyenje, és ha igen, mennyiért.



Köszönöm, ám úgy néz ki rokonaim szerint, hogy érdemes lesz az öreg padláson körülnézni. A régi könyvek felkerültek nem dobták ki azokat. Lehet tavasszal - amúgy is ideje lesz neki - meglátogatom őket.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #60 Dátum: 2016.01.05., 18:30:22 »



Ó igen, valóban ez az a könyv. Rögtön ráismertem. hm...szép ára va az antikváriumban....lehet leutaznék a koppány folyó völgyibe még talán meg is lelném az öreg ház padlásán.  

Én is ékezettel kerestem és csak egy forumhoz történő hsz-t adta ki nekem. Abban idézték a könyv címét. Ebből gondoltam, hogy nem csak álmodtam a könyvet.

Érdekes Kósa Jánost, mint írót illetve korban beleillőt sem adja ki a Wik, igaz pl. Karczag Györgyöt sem pedig neki igen szép és jó könyvei jelentek meg.

A pesti antikváriumok nem szégyenlősen!
Annyit tudok tenni az érdekedben, hogy a veszprémi antikvárius haveromtól megkérdezem, van-e neki ilyenje, és ha igen, mennyiért.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #59 Dátum: 2016.01.05., 18:28:49 »



Igen nyerni valóban jó érzés....vagyis több annál.

A „több annál” nálam a nyeremény értékének függvényében változik!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2016.01.04., 20:10:12 »




Ó igen, valóban ez az a könyv. Rögtön ráismertem. hm...szép ára va az antikváriumban....lehet leutaznék a koppány folyó völgyibe még talán meg is lelném az öreg ház padlásán.  

Én is ékezettel kerestem és csak egy forumhoz történő hsz-t adta ki nekem. Abban idézték a könyv címét. Ebből gondoltam, hogy nem csak álmodtam a könyvet.

Érdekes Kósa Jánost, mint írót illetve korban beleillőt sem adja ki a Wik, igaz pl. Karczag Györgyöt sem pedig neki igen szép és jó könyvei jelentek meg.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2016.01.04., 20:05:49 »

köszi_2

Ha már kaptam, kipróbálom!
Nem a pénzért, csak, hogy érezzem: nyertem! (Nem, nem NER-tem!)



Igen nyerni valóban jó érzés....vagyis több annál.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #56 Dátum: 2016.01.04., 18:40:07 »



Ha meg akarod játszani.... akkor elég ha egy papírra felirkálod a kódszámokat...és mellé a tippeket hogy hazai, vagy vendég
pl. 22936  H
    ...............
    ...............
Ha normális a lottozós és nincsenek sokan, akkor beüti a gépbe max megkérdezi simán kötésben (ahogy én írtam) és mennyiért.... a minimum tét 200 Ft...
Én vszeg feladom holnap 300 v 330 Ft-ért....és ezt szánom az un. hétközi megélhetési tippsornak. (de lehet megjátszok egy másikat mellé)  Nem hoz sokat....de abból 300-at visszaforgatok jövő hétre és a maradék 400-at meg feldobom egy kombinációs meglepire....

Na persze nem biztos, hogy bejön a dolog....de általában be szokott...

 köszi_2

Ha már kaptam, kipróbálom!
Nem a pénzért, csak, hogy érezzem: nyertem! (Nem, nem NER-tem!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #55 Dátum: 2016.01.04., 18:39:16 »



hmmmm


ez gugli, ez a gugli...pedig részben ráleltem....ám csak utalással és nem értem a gugli miért nem dobta fel...

Hja kérem, Snuko és nem Snúkó!
https://www.antikvarium.hu/konyv/kosa-janos-snuko-elindul-a-grundrol-397817?utm_source=moly.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=moly.hu
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2016.01.04., 18:03:44 »

köszi_2

Már csak abban kell reménykednem, hogy nem felejtem el!  H���t



Ha meg akarod játszani.... akkor elég ha egy papírra felirkálod a kódszámokat...és mellé a tippeket hogy hazai, vagy vendég
pl. 22936  H
    ...............
    ...............
Ha normális a lottozós és nincsenek sokan, akkor beüti a gépbe max megkérdezi simán kötésben (ahogy én írtam) és mennyiért.... a minimum tét 200 Ft...
Én vszeg feladom holnap 300 v 330 Ft-ért....és ezt szánom az un. hétközi megélhetési tippsornak. (de lehet megjátszok egy másikat mellé)  Nem hoz sokat....de abból 300-at visszaforgatok jövő hétre és a maradék 400-at meg feldobom egy kombinációs meglepire....

Na persze nem biztos, hogy bejön a dolog....de általában be szokott...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2016.01.04., 17:57:20 »

Google: semmi  S�r



hmmmm


ez gugli, ez a gugli...pedig részben ráleltem....ám csak utalással és nem értem a gugli miért nem dobta fel...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #52 Dátum: 2016.01.04., 17:45:54 »

...és íme a következő kutató kérdés:

gyerekkormban valaha elkezdtem olvasni egy könyvet. Nagy méretű, talán egy jó A4-es méretű, kemény borítású könyv volt. Vszeg háború előtti kiadású (II. vh)
Nem lelem a könyvet sehol...

A címe : Snúkó elindul a grundról  

vagy valami hasonló.
Nem olvastam végig....

Talán Gazember, Mikulás esetleg Atom Manó emlékezik rá....  

Google: semmi  S�r
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #51 Dátum: 2016.01.04., 17:44:02 »

 

Jó napokat!


A megfejtés helyesnek bizonyult.... az első kép 18. ...míg a B opción 22 dab vérszívó látható már akcióban.


a következő tippsor, akár még szerencsét is hozhat:

   22936  tipp: H (hazai) Gran Canaria - Strasbourg    odds 1,3
   23543  Tipp: H (hazai) Galatasaray - Zaragoza     odds 1,35
                12183  Tipp: V (vendég) Empoli - Internazionale /0:2 hendikep/    odds.: 1,06
                05171  Tipp: H (hazai) Accrington - Notts Conty /Hazai vagy Döntetlen/    odds.: 1,2
                23274  Tipp: H (hazai) West Ham - Wolverhampton / hazai vagy Döntetlen/   odds.: 1,16

5 meccs simán összekötve kötésben, azaz minden tippnek ülnie kell: eredő odds: 2,58 azaz 300 Ft-os téttel: a várható nyeremény 776 Ft

A tippsor elején levő 5 jegyű számsor, az esemény kódja. utána a tipp hazai győzelem, vagy vendég győzelem. A meccsek közül az első kettő kosárlabda nemzetközi klubcsapatok, illetve a többi olasz A bejnoki és két angol meccs, egy harmadosztályú bajnoki és egy FA kupa. A meccsek 6-án illetve később kezdődnek...így feladási határidő 6. dél kb...

 köszi_2

Már csak abban kell reménykednem, hogy nem felejtem el!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2016.01.04., 17:06:57 »

...és íme a következő kutató kérdés:

gyerekkormban valaha elkezdtem olvasni egy könyvet. Nagy méretű, talán egy jó A4-es méretű, kemény borítású könyv volt. Vszeg háború előtti kiadású (II. vh)
Nem lelem a könyvet sehol...

A címe : Snúkó elindul a grundról  

vagy valami hasonló.
Nem olvastam végig....

Talán Gazember, Mikulás esetleg Atom Manó emlékezik rá....  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2016.01.04., 17:02:22 »

Én a „B” lehetőséget látom valószínűbbnek!

Minden esetre emberbaráti, illetve szúnyogbaráti szeretetedről tanúságot tettél...  én mondjuk nem kedvelem őket annyira, hogy ingyen koszthoz juthassanak...

 

Jó napokat!


A megfejtés helyesnek bizonyult.... az első kép 18. ...míg a B opción 22 dab vérszívó látható már akcióban.


a következő tippsor, akár még szerencsét is hozhat:

   22936  tipp: H (hazai) Gran Canaria - Strasbourg    odds 1,3
   23543  Tipp: H (hazai) Galatasaray - Zaragoza     odds 1,35
                12183  Tipp: V (vendég) Empoli - Internazionale /0:2 hendikep/    odds.: 1,06
                05171  Tipp: H (hazai) Accrington - Notts Conty /Hazai vagy Döntetlen/    odds.: 1,2
                23274  Tipp: H (hazai) West Ham - Wolverhampton / hazai vagy Döntetlen/   odds.: 1,16

5 meccs simán összekötve kötésben, azaz minden tippnek ülnie kell: eredő odds: 2,58 azaz 300 Ft-os téttel: a várható nyeremény 776 Ft

A tippsor elején levő 5 jegyű számsor, az esemény kódja. utána a tipp hazai győzelem, vagy vendég győzelem. A meccsek közül az első kettő kosárlabda nemzetközi klubcsapatok, illetve a többi olasz A bejnoki és két angol meccs, egy harmadosztályú bajnoki és egy FA kupa. A meccsek 6-án illetve később kezdődnek...így feladási határidő 6. dél kb...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #48 Dátum: 2015.12.26., 18:10:43 »




és a következő opció B jelöléssel



Ja és béküldési határidő:   ....hát ahogy a kedvem tartja   evil ,  azaz belátható időn belül... vigyor




Íme egy újabb kérdés, aminek a megfejtése bizony, bizony egy jó kis tippsort ér a tippmixben, ami ugye tudjuk  korántsem biztos hogy nagy-vagy akár nyereményt jelent.


A kérdés a következő : A mellékelt két kép közül, melyik képen lakmározik több szúnyog Szürketestvér ábrázatján?

az első kép ehhez a hsz-hez csatolva, a következő egy másik hsz-ben...


(természetesen mint tudjuk, aki nincsen bejelentkezve a fórumba az nem láthatja a képeket...sajnos, ám de minek is látná ha nem tippelhetne)

Én a „B” lehetőséget látom valószínűbbnek!

Minden esetre emberbaráti, illetve szúnyogbaráti szeretetedről tanúságot tettél...  én mondjuk nem kedvelem őket annyira, hogy ingyen koszthoz juthassanak...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2015.12.25., 21:46:02 »

Íme egy újabb kérdés, aminek a megfejtése bizony, bizony egy jó kis tippsort ér a tippmixben, ami ugye tudjuk  korántsem biztos hogy nagy-vagy akár nyereményt jelent.


A kérdés a következő : A mellékelt két kép közül, melyik képen lakmározik több szúnyog Szürketestvér ábrázatján?

az első kép ehhez a hsz-hez csatolva, a következő egy másik hsz-ben...




és a következő opció B jelöléssel



Ja és béküldési határidő:   ....hát ahogy a kedvem tartja   evil ,  azaz belátható időn belül... vigyor


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2015.12.25., 21:44:24 »

Íme egy újabb kérdés, aminek a megfejtése bizony, bizony egy jó kis tippsort ér a tippmixben, ami ugye tudjuk  korántsem biztos hogy nagy-vagy akár nyereményt jelent.


A kérdés a következő : A mellékelt két kép közül, melyik képen lakmározik több szúnyog Szürketestvér ábrázatján?

az első kép ehhez a hsz-hez csatolva, a következő egy másik hsz-ben...


(természetesen mint tudjuk, aki nincsen bejelentkezve a fórumba az nem láthatja a képeket...sajnos, ám de minek is látná ha nem tippelhetne)
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #45 Dátum: 2015.12.01., 12:23:52 »



az idézetet átfordítva idegen nyelvre és úgy rákeresve a neten már kiadja a megfejtést. Ez egy ír áldás, vagy "jókivánság" A film amelyben láttam az egy éjszakai filmsorozat (a brutalítás miatt 18-as karika) Sons of anarchy címmel. Az 5. éva 2. részében hangzik el egy esküvői szertartáson. Mivel a filmben egy skót mondja így sokáig rossz helyen, irányban keresgettem, aztán végül is ráleltem a helyes fordításra és onnan már eccerűbb volt.

"...May the Lord keep you in His hand
 And never close His fist too tight..."

Ez esetben végképp nem csodálkozom, hogy nem volt meg a válasz!  vigyor
Amióta falusi lettem, már a 10 után kezdődő filmeket nem nézem, és a 18-as karikásokat sem, mert számomra taszító a sok vér és kegyetlenkedés látványa.
A szöveg viszont fergeteges!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #44 Dátum: 2015.12.01., 12:21:50 »




 köszi_2   táncika megvallom őszintén nem solat értek a kövekhez. Nemrégiben az utakat ( azé' ezt tegyük idézőjelbe) szórták le fehér murva jellegű zúzott kővel. Séta közben találtam ezt a követ, ami elütött a többi élesen tört zúzaléktól. A ráeső erősebb fényben (sajnos a képek nem adják vissza) több helyen apró kis csillogás is látszódik..
Ez a megoládás amit írtál nekem teljesen jónak és hihetőnek tűnik...

Az apró csillámok jelenléte nagy nyomásra is utalhat!
Érdemes lenne egy valódi geológusnak megmutatni, ő biztosan elcsemegézne rajta!

Egyébként a kövek tudománya egy roppant érdekes tudomány ám! Ők adnak igazi felvilágosítást a régmúlt időkről! Én akkor, középiskolás koromban ismerkedtem meg velük egy kicsit (mondhatni felületesen, mint annyi más dologgal), mert a sok turista sokat kérdez, és én szerettem volna minden kérdésre válaszolni. (Annál is inkább, mert azt vettem észre, minél többet mondok olyan dolgokat, amiket nem lehet mindenhol elérni, annál nagyobb a honoráriumom!  vigyor  1976 - 77-ben egy-egy csoporttól 20-50 Ft-ot kaptam, és naponta levezettem 10 -12 csoportot! Szombat-vasárnap szoktam ezzel foglalkozni. Volt olyan hónapom, hogy 2,5 3 ezer forintot is megkerestem hétvégente. Anyámnak ekkor 1800 Ft fizetése volt, mint kiemelt jogú gyógyszertári asszisztens! A zsebpénzemet a család 300 Ft-ban maximalizálta.... ezért kezdtem el lehetőségek után kutatni. Ezt az idegenvezetősködést kevésbé ítéltem fárasztónak, mint a vagonrakást, bár a WC papírokkal az nem volt nehéz, de a konzervek és a szén igazi erőpróbát jelentettek, és nem is tetszettek!  szégyenlem )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2015.11.29., 22:49:38 »

Mindegyik kereső (a Wikipédia kivételével) a kérdés a választ a harminckettes.hu-n véli megtalálni....  hahota



az idézetet átfordítva idegen nyelvre és úgy rákeresve a neten már kiadja a megfejtést. Ez egy ír áldás, vagy "jókivánság" A film amelyben láttam az egy éjszakai filmsorozat (a brutalítás miatt 18-as karika) Sons of anarchy címmel. Az 5. éva 2. részében hangzik el egy esküvői szertartáson. Mivel a filmben egy skót mondja így sokáig rossz helyen, irányban keresgettem, aztán végül is ráleltem a helyes fordításra és onnan már eccerűbb volt.

"...May the Lord keep you in His hand
 And never close His fist too tight..."
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Keresem...nem lelem
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!