Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.08., 02:28:41
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3498 3499 [3500] 3501 3502 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7130373 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #41933 Dátum: 2011.02.26., 19:14:59 »

Most kaptam meg Kacsa és Misimókus köszöntését.

 köszi_2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41932 Dátum: 2011.02.26., 19:11:05 »

Van egy új bővítmény gyengén-látóknak.
Naplózva
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #41931 Dátum: 2011.02.26., 19:03:17 »

Nem látod az avatarom?

De látom, csak kicsi ahhoz, hogy változást véljek felfedezni.
Naplózva

Bonbonier
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #41930 Dátum: 2011.02.26., 19:02:07 »

Egyébként ilyesmire gondoltam, csak jobb minőségben.
Naplózva

Bonbonier
csuhas
Vendég
« Válasz #41929 Dátum: 2011.02.26., 19:01:04 »

Nem látom.
Úgyhogy tökéletes!  hahota

Nem látod az avatarom?
Naplózva
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #41928 Dátum: 2011.02.26., 18:51:03 »

Fügénk további sajátossága, hogy funkcionálisan kétlaki növény....

Valamint, hogy nagyon finom.  Mosolyog
Naplózva

Bonbonier
Ket
Száj-
Hős tag
*****

Karma: +31/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 619


Brumm a fejbe :)


Profil megtekintése
« Válasz #41927 Dátum: 2011.02.26., 18:48:50 »

Ketrinke!
<- Így jó lesz?

Nem látom.
Úgyhogy tökéletes!  hahota
Naplózva

Bonbonier
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #41926 Dátum: 2011.02.26., 18:47:31 »

Onnan majd taxival megyünk fát nyűni, de csak az szállhat be Mikulás autójába, aki egy szuszra lehajt 2 dl. tejet. Úgyhogy te gyalogolni fogsz!  bleee

A 75-ös busszal olyan közel van onnan, sétánál több azért.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #41925 Dátum: 2011.02.26., 18:37:33 »

Csuhásom ! Te részegen ülsz utána az autúba ? A jó ligeti levegő lerészegít.

 yes_yes bleee

Onnan majd taxival megyünk fát nyűni, de csak az szállhat be Mikulás autójába, aki egy szuszra lehajt 2 dl. tejet. Úgyhogy te gyalogolni fogsz!  bleee
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41924 Dátum: 2011.02.26., 18:33:28 »

Kedves Csuhás!

De van mit köszönnöm neked (és Ketrinnek is).
Legalább megpróbáltad a helyzetembe képzelni magad, átérezni mi mehet végbe bennem...nem pedig hallgatni vagy pedig egy "meg ne sértődjél már" üzenetet kapni privátba, és meg sem próbálni az előbb említett dolgokat.
Át értékeltem ma egy csomó mindent. Emlékszel? Mondtam hogy az arcoskodón én is fent vagyok, s azt hitted megsértődök vagy mi a szösz hogy nem jelölsz be. 4-en bejelöltek. Ma ezt a 4 emberkét töröltem az ismerőseim közül.
Nekem a barátság szent dolog, és azt jelenti, mint a házastársi eskü: jóban rosszban. Az nem barátság, hogy amikor szükséged lenne legalább csak egyetlen jó szóra, akkor néma csend, az állítólagos barátoknak ilyenkor elmegy a hangja és eltűnnek mint a kámfor.
Nem igazság tételt vártam (lökött szó, mert nem várom el), hanem csak egyetlen jól irányzott szót.
Mondjuk: fel a fejjel, ne vedd a szívedre, hagyjad már, butaság az egész...

Te voltál az első. Szóval ezért köszönöm.

Kedves Ket!
A Hirdit inkább hagyjuk, mert téged lehet, hogy kihozott a depiből, de a "nagy magányos" miatt majdnem depis lettem.  _juhhh
Neki megbocsájtottam, mert igaz mocsokul elbánt velem, de ő keresett meg, s kérte az elnézésem.
Nem magyarázkodott. Írt egy levelet, hogy X napon Y időpontban legyek a "telefonfülkénknél" -akkor nem volt se vezetékes se mobil telefonunk. Mára vezetékes nincs.- mert szeretne velem beszélni.
Igaz a mai napig fáj, mert kinek nem, ha csalódás éri? De megbocsájtottam.
Nem ragozom tovább.

Nektek, kettőtöknek küldöm IZ előadásában ezt a csodaszép dalt: http://www.youtube.com/watch?v=R0xoMhCT-7A
Ajánlom ezt is: http://www.youtube.com/watch?v=7O-LDea7SHY&feature=related

Én pedig épp a napokban gondolkodtam azon, hogy talán bejelöllek az arcoskodón, mert megmutattál magadból itt annyit már, hogy elmondhatom, egy nagyon kicsit már ismerlek. De számomra az, hogy valaki ismerősöm valamelyik közösségi portálon, még nem jelenti azt, hogy a barátom is volna. A barátság az más – az ismeretség felett áll minőségben – egy kölcsönös és jórészt közös cselekedetekben megnyilvánuló kapcsolat, ahol hol egyik, hol a másik fél hajlandó is tenni a másikért aszerint, hogy a másiknak mire van szüksége. Ha egy barátságnak időlegesen, vagy véglegesen vége szakad, nem szűnik meg az ismeretség.
Épp ezért A négy embert (rovattársat) meglátásom szerint hiba volt törölni az ismerőseid közül, ezzel továbbra is teret engedsz a túláradó érzelmeidnek és vagdalkozol magad körül. Talán amikor megnyomtad a Törlés gombot, azt hitted, hogy majd ettől jobb lesz, jobban fogod magad érezni. Esetleg így is lett néhány másodperc erejéig. Érezted az elégtétel ízét?
És most? Most mi van? Ha a szívedre teszed a kezed, mit érzel? Jobb lett?
Ami akkor jónak tűnt hamarosan elkezd majd kétessé válni, mert nem vitt közelebb a célodhoz, sőt távolított tőle.

Csak egyetlen fegyver van, mellyel harcolni érdemes.
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #41923 Dátum: 2011.02.26., 18:33:11 »

Üdv.. Gazember....
A füge nagy bokrokat nevelő, hosszú életű növény. Levelei nagyok, alakjuk a majdnem teljesen éptől az erősen (ujjasan) — szeldelt típusig változik. Élénkzöldek, rajtuk szőrképletek találhatók. Egy- vagy kétlakiak — csak hímvirágokat és csak nővirágokat hordó bokrokon kívül egyes fajtáknál (pl. szmirnai csoportban) hímnős virágú öntermékenyülésre képes egyedek is előfordulnak. A nálunk termő típusok csak nővirágot fejlesztenek és beporzás nélkül érlelik be mag nélküli gyümölcseiket.

A virágok serlegvirágzatba tömörülnek. Sok száz parányi virág alkot egy, a füge terméséhez hasonló virágzatot. A virágok a serleg alakú virágzati tengely belső oldalán, sűrűn egymás mellett helyezkednek el. A virágzati tengely a nyílás után tovább növekszik, elhúsosodik, és ez alkotja a füge gyümölcsét. A virágzási időszakban hosszában kettévágott „fügékben" jól látszanak a befelé néző virágok; később a szivacsszerű üreg összeolvad, és összefüggő húsos állományt alkot. Ez a folyamat az érésig tart. A gyümölcs sok apró csonthéjas termésből kifejlődő terméságazat, amit áltermésnek neveznek. A gyümölcsök alakja — a lapos gömbtől a megnyúlt körtéig — fajtánként és típusonként eltérő. Színe a lilásfeketétől a zöldessárgáig a legkülönbözőbb árnyalatú lehet.

Misimókus czimbora ! Annak ellenére, hogy Kőbányán kéményiug érő fám van, Gyömrőn meg egy nagy bokor, de én ennyire tudományosan csak a fügeborról és fügepálinkáról, mint tapasztalat, tudok tudományos értekezést akár kandidátusi szinten tartani. Ölellek, a minden szeszt szertő Gazember.


 _cupp köszi_2
Naplózva
Misimókus
Teljes tag
***

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



Profil megtekintése
« Válasz #41922 Dátum: 2011.02.26., 18:28:22 »

Fügénk további sajátossága, hogy funkcionálisan kétlaki növény, vagyis külön hímivarú (porzós) és külön nőivarú (termős) fák léteznek. A „hímivarú” egyedek is hordoznak termős virágokat, de ezek nem termőképesek. Ezek a már említett gubacsvirágok. A hímivarú fák porzós virágai a serlegvirágzatok nyílásainak közelében vannak. A serleg középső és alsó részének falán találhatók a gubacsvirágok. A belőlük fejlődő képletek nem tekinthetők valódi gubacsoknak, mivel ezeket a növény minden külső hatás nélkül hozza létre. A gubacsvirágok kizárólagosan a fügedarazsak petézőhelyéül és bölcsőjéül szolgálnak. A hímivarú füge egyedeknek három időszakban fejlődő háromféle virágzatuk létezik: Az I. virágzat (profichi) a vessző csomóján fejlődik, s benne a virágok 2/3-a porzós, a további 1/3 pedig gubacsvirág (utóbbiak száma virágzatonként 200-300). A hajtáson fejlődik a II. virágzat (mammoni), amely kizárólag gubacsvirágokat tartalmaz. Ősszel fejlődik ki a hajtások csúcsán a porzós füge III. virágzata, amelyben csak a fügedarázs áttelelését szolgáló gubacsvirágok találhatók. A nőivarú fügék I. virágzatai a vesszők csomóin, II. virágzatai a hajtáson, a levelek tövében fejlődnek. A termős virágok a virágzati vacok belső falát teljesen elborítják, számuk 1500-2000 is lehet.
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #41921 Dátum: 2011.02.26., 18:27:03 »

Nem csak, hanem ez egy jó felvetés, egy kitűnő ötlet.

 Nagytaps2

Csuhásom ! Te részegen ülsz utána az autúba ? A jó ligeti levegő lerészegít.

 yes_yes bleee
Naplózva
Misimókus
Teljes tag
***

Karma: +1/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



Profil megtekintése
« Válasz #41920 Dátum: 2011.02.26., 18:26:03 »

Na figyelj Skye, meg Aki. A fügének nincs virágja, mármint ami szirmokból áll. Ilyenkor márciusban, ha jön a napsütés, meg a meleg, egy rügyszerü képződmény bújik elő egy ágon több és az kezd el nőni, júniusra, ha elég idős a fa, beérik. Utána ismét rügy, ismét nő és szeptemberre beérik. Ugyanis megfelelő kezelés mellett kétszer terem a füge egy évben.
Aki, ha jössz felénk,megmutatom, lábszár vastagok a törzsei, mert van vagy három. Gyömrőn én is meghagytam kb. 5 m. átmérőjü bokornak, mert úgy szebb és terem bőven. Tavaly lett 50 liter fügebor, és 3 liter pálimka. Abból már nincs, de a borból egy kóstolásnyi van. Fogy, mert finom.
Igaz, mikor ősszel kitakarítom a tyukólat, kap a töve egy talicskával, aztán a hóólvadás a többit elintézi. De az egész bokor gyönyörű, 5 méter átmérő, 4 m. magas, libatojás nagyságu termésekkel. Aszalni is lehet, megy dzsemnek is kiváló.

 yes_yes yes_yes yes_yes bye bye

Üdv.. Gazember....
A füge nagy bokrokat nevelő, hosszú életű növény. Levelei nagyok, alakjuk a majdnem teljesen éptől az erősen (ujjasan) — szeldelt típusig változik. Élénkzöldek, rajtuk szőrképletek találhatók. Egy- vagy kétlakiak — csak hímvirágokat és csak nővirágokat hordó bokrokon kívül egyes fajtáknál (pl. szmirnai csoportban) hímnős virágú öntermékenyülésre képes egyedek is előfordulnak. A nálunk termő típusok csak nővirágot fejlesztenek és beporzás nélkül érlelik be mag nélküli gyümölcseiket.

A virágok serlegvirágzatba tömörülnek. Sok száz parányi virág alkot egy, a füge terméséhez hasonló virágzatot. A virágok a serleg alakú virágzati tengely belső oldalán, sűrűn egymás mellett helyezkednek el. A virágzati tengely a nyílás után tovább növekszik, elhúsosodik, és ez alkotja a füge gyümölcsét. A virágzási időszakban hosszában kettévágott „fügékben" jól látszanak a befelé néző virágok; később a szivacsszerű üreg összeolvad, és összefüggő húsos állományt alkot. Ez a folyamat az érésig tart. A gyümölcs sok apró csonthéjas termésből kifejlődő terméságazat, amit áltermésnek neveznek. A gyümölcsök alakja — a lapos gömbtől a megnyúlt körtéig — fajtánként és típusonként eltérő. Színe a lilásfeketétől a zöldessárgáig a legkülönbözőbb árnyalatú lehet.
Naplózva
Gazember
Vendég
« Válasz #41919 Dátum: 2011.02.26., 18:24:12 »

Nnnna! Enyhén múlik a fejemnek az ő fájása. Lehet, hogy csak nem tudtam kiszemétkedni magam, és az feszített belülről.  H���t

Ketrincém ! Nekem is fáj, igaz ritkán, de én tudom, hogy mitől : A visszafojtott nemi élet, az az oka. (nálam)

 _cupp _morcos bee Nagytaps2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41918 Dátum: 2011.02.26., 18:08:12 »

Kedves Rovattársak !

Nekem már az elkövetkezendő VT. jár az eszemben.

Persze túl sűrűn nincs értelme: májusra képzelem el.


S ha az idő is jó lenne akkorra, akkor  városligeti találkozással indítva, s utána a Fanyűvőben folytatva.


Persze ez még csak felvetés, ötlet.

Nem csak, hanem ez egy jó felvetés, egy kitűnő ötlet.

 Nagytaps2
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #41917 Dátum: 2011.02.26., 17:53:35 »

Kedves Rovattársak !

Nekem már az elkövetkezendő VT. jár az eszemben.

Persze túl sűrűn nincs értelme: májusra képzelem el.


S ha az idő is jó lenne akkorra, akkor  városligeti találkozással indítva, s utána a Fanyűvőben folytatva.


Persze ez még csak felvetés, ötlet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #41916 Dátum: 2011.02.26., 17:51:28 »

<- Annyira szerény kép!  hahota
Naplózva
Skye
Vendég
« Válasz #41915 Dátum: 2011.02.26., 17:48:53 »

Kedves Csuhás!

De van mit köszönnöm neked (és Ketrinnek is).
Legalább megpróbáltad a helyzetembe képzelni magad, átérezni mi mehet végbe bennem...nem pedig hallgatni vagy pedig egy "meg ne sértődjél már" üzenetet kapni privátba, és meg sem próbálni az előbb említett dolgokat.
Át értékeltem ma egy csomó mindent. Emlékszel? Mondtam hogy az arcoskodón én is fent vagyok, s azt hitted megsértődök vagy mi a szösz hogy nem jelölsz be. 4-en bejelöltek. Ma ezt a 4 emberkét töröltem az ismerőseim közül.
Nekem a barátság szent dolog, és azt jelenti, mint a házastársi eskü: jóban rosszban. Az nem barátság, hogy amikor szükséged lenne legalább csak egyetlen jó szóra, akkor néma csend, az állítólagos barátoknak ilyenkor elmegy a hangja és eltűnnek mint a kámfor.
Nem igazság tételt vártam (lökött szó, mert nem várom el), hanem csak egyetlen jól irányzott szót.
Mondjuk: fel a fejjel, ne vedd a szívedre, hagyjad már, butaság az egész...
Te voltál az első. Szóval ezért köszönöm.

Kedves Ket!
A Hirdit inkább hagyjuk, mert téged lehet, hogy kihozott a depiből, de a "nagy magányos" miatt majdnem depis lettem.  _juhhh
Neki megbocsájtottam, mert igaz mocsokul elbánt velem, de ő keresett meg, s kérte az elnézésem.
Nem magyarázkodott. Írt egy levelet, hogy X napon Y időpontban legyek a "telefonfülkénknél" -akkor nem volt se vezetékes se mobil telefonunk. Mára vezetékes nincs.- mert szeretne velem beszélni.
Igaz a mai napig fáj, mert kinek nem, ha csalódás éri? De megbocsájtottam.
Nem ragozom tovább.

Nektek, kettőtöknek küldöm IZ előadásában ezt a csodaszép dalt: http://www.youtube.com/watch?v=R0xoMhCT-7A
Ajánlom ezt is: http://www.youtube.com/watch?v=7O-LDea7SHY&feature=related
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #41914 Dátum: 2011.02.26., 17:48:31 »

Ketrinke!
<- Így jó lesz?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3498 3499 [3500] 3501 3502 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!