Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 01:19:45
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 321 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1813 1814 [1815] 1816 1817 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134913 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #75633 Dátum: 2012.12.27., 09:09:41 »

A reggeli, kora délelőtti, illetve az esti időszakban számolni kell sűrű ködfoltokkal, sőt a köd, illetve az alacsonyszintű rétegfelhőzet egy része akár napközben is megmaradhat, főként keleten, északkeleten. Ezt leszámítva ma nem egy helyen több órára kisüt a nap, és számottevő csapadék nem valószínű. A szél délnyugatira fodul és helyenként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 3, 8 fok között várható, északkeleten lesz a hidegebb. Késő este 0, +5 fokra számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #75632 Dátum: 2012.12.27., 09:07:06 »

 Kösz a segítséget. Valóban most sok jó van a gépemen. Ha valami újabb dolgot változást teszek a gépen az asszony már bekapcsolni sem tudja. Meg ha az unokák jönnek Ők is nyüstölik.. 
Majd 1 X ha úgy állok ,  össze állítok egy masinát melyen Ubuntu lesz. Habár az én képeségem korlátozott. Gyakorlatilag majd minden alkatrész megvan hozzá.
Jelenleg különböző mentéseket gyakorlom és szeretném megérteni a digitalizálás műveletét és használatát.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #75631 Dátum: 2012.12.27., 08:50:20 »

Mikulásom!

Értem én, hogy most te csak autót tudsz vezetni és nem vágod mit is akarnak mondani a leírások a biciklizésről. Azt is tudom, hogy a biciklizés félelmetesnek tűnik, fura dolog lehet ez az egyensúlyozás négy kerékről nézve. És persze hogy eszed ágában sincs a jól ismert autódat biciklire cserélni.
Elég jó a géped, nagy a tárhelyed, sok a memóriád, gyors a processzorod. Elbírná azt is, hogy minden kockázat nélkül egy másik gépet futtass a mostanin belül. Erre van egy alkalmazás, úgy hívják virtuális gép, én is ezzel szoktam játszadozni, sok mindent kipróbálni.
Van belőle több féle is, ha gondolod valamelyikbe tanulj bele.
Ezen aztán próbálgathatnád, tanulhatnád a ma tárgyalt particionálást, vagy akár az Ubuntut is.

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
http://hvg.hu/Tudomany/20090525_virtualbox

Ha kell segítség szólj!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #75630 Dátum: 2012.12.27., 07:53:52 »


Azt mondják a linux sokkal egyszerűbb mint WINDOWS mégis olyan mint a süket (nem halló) némának ( nem tudó) megtanulni beszélni. Az XP sem könnyű mégis többen elsajátítták az 1-2 % tudást. Már be tudják kapcsolni a gépet.  Ezzel szemben a Linux vagy Ubuntu. minden kifejezése idegen. Még az is hogy űlj vagy állj. Az XP-re is úgy ahogy, de magamtól jöttem rá sok dologra. Még a nyelvezetét is sokszor ismerem. Pedig nem tudok számító gépül ( angolul). Kb olyan mintha a kínaiak közé csöppennék. Egy gyerek meg tud tanúlni kínaiúl akkor én miért nem tudnék Ubuntúl.
Ezt meg ki mondta?! Valójában nincs egyszerű és nincs bonyolult. Amit már ismersz és értesz azt egyszerűnek érzed, amit meg még nem ismersz vagy nem értesz azt meg bonyolultnak.
A Windowst használod, az Ubuntut meg nem. Csupán leírásból a Windowst se értenéd. Autót vezetni sem lehet megtanulni a szobában ülve, csinálni kell, nincs mit csodálkozni ezen.
Van a gépeden Ubuntu? Nincs! Akkor nem is értheted! Ennyi.
Egyetlen családtagomnak, munkatársamnak, vagy éppen Ketrinnek sem jelentett még problémát az Ubuntu használata.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #75629 Dátum: 2012.12.27., 07:42:37 »

Az optimális az ha van ennél még több is, de elmehet akár ennyivel, vagy kevesebbel is. Pici RAM-mal rendelkező gépben a SWAP-nak a képlet SWAP=2xRAM szokott lenni, rendszernek meg kell legalább 5 GB, de 15-nél több semmiképp. Az hogy a rendszer mennyit foglal el valójában függ a feltelepített programok számától és attól hogy hányféle asztali környezet van fenn. A /home mérete függ a felhasználói fiókok számától, és a feltelepített programok számától (minél több program van fenn, annál több programnak a beállításai tárolódnak egy-egy felhasználóra vonatkozóan...)

Csináltam neked egy kis ismertetőt, ha ezen átrágod magad, talán jobban fogod érteni a fenti sorokat is.
Nagyobb mérethez kattints a képre!

Elöljáróban tisztáznunk kell, hogy egy merevlemezen maximálisan négy elsődleges partíció hozható létre, a többinek logikainak, vagy más néven kiterjesztettnek kell lennie. Jó ha elsődlegesek a rendszerpartíciók (mert ezáltal gyorsabb lehet a gép bekapcsolásisi folyamata), valamint a Linux swap partíciója, amit cserehely néven is említenek (ez felel meg a Windows virtuális memóriájának, amennyiben használat közben betelik a számítógép RAM-ja, vagy pedig a hibernálás opciót választjuk, ide kerülnek tárolásra a használathoz szükséges (további) adatok).


XP

1. A teljes merevlemezre a Windows XP rendszerpartíciója került telepítésre.
Ebben az esetben valamennyi dokumentumunk, adatunk is ezen a partíción lesz tárolva ez két okból sem szerencsés: Egyrészt minden egyes eltárolt adatunk a rendszer adatai közé íródik, sokkal töredezettebb és ezáltal lassabb is lesz a rendszer, mintha az adatainkat egy másik partíción tartanánk, másrészt a Windows esetleges sérülésével az összes adatunkat is elveszthetjük amiről nem volt mentésünk.

2. Itt merevlemezt már két részre osztottuk, az adatainkat lehetőségünk van egy külön partíción tartani, ha így teszünk, a Windows újratelepítésekor nem vesztjük el őket. (Sajnos a rendszer újratelepítése mellett továbbra is az összes programot újra kell telepíteni, és valamennyi beállításunk is elvész.)


Ubuntu

3. Az 1. pontban tárgyalthoz hasonlóan a teljes lemez felhasználható az Ubuntu számára is, akár már két partíció is elegendő a teljes értékű működéshez, a swap mellé mindössze egy rendszerpartíció (amelyet /-rel jelölünk) kerül létrehozásra. A rendszerpartíció alá a telepítő létrehozza a /home mappát, ami alá kerül(nek) aztán a felhasználó(k). Egy felhasználó almappáiban lesznek tárolva az összes rá vonatkozó beállítások és az általa létrehozott valamennyi mappa és fájl is. Ilyen partíció elosztást a gyakorlatban csak abban a helyzetben szokás csinálni, ha valamiért extrém kicsi a rendelkezésünkre álló lemezterület, ugyanis az Ubuntu újratelepítésével valamennyi beállításunkat és máshová nem mentett adatunkat elvesztjük.

4. Itt már létrehoztunk egy külön partíciót, melyet a telepítés során a /home alá csatoltunk.
Ha újra kell telepíteni az Ubuntut, akkor csak a / rendszerpartíciót kell formáznunk, a most /home-mal jelöltet semmiképp, mindössze simán /home csatolási ponttal csatlakoztatni a telepítés során a rendszerhez. Ekkor a felhasználók valamennyi beállítása (háttérkép, levelező, internetböngésző kedvencei és előzményei...), fájljai és mappái is megmaradnak, a rendelkezésünkre állnak. Néhány meghajtóprogramot és a hiányzó programokat is újra kell telepítenünk, de ez egy sokkal kevésbé macerásabb és időigényesebb eljárás, mint azt a Windowson esetleg megszoktuk.

5. Valahogy így néz ki a partíciós tábla, ha létrehozunk pluszban még egy adat partíciót is. Ez akkor lehet hasznos ha több felhasználóval dolgozunk, és azt szeretnénk, hogy az adatok egy részét, vagy egészét több felhasználó egyszerre elérje, vagy akár módosíthassa is. (Az adat partíció automatikus felcsatolása a telepítés közben megadható, illetve utólagosan az fstab szerkesztésével is megoldható, vagy minden alkalommal kézzel is felcsatolható.)


XP és Ubuntu
A két rendszer megfér egymás mellett is egy merevlemezen. Ezt szokás azoknak javasolni, akik sokáig XP-t használtak és most ismerkednek az Ubuntuval.


6. Az egyik gépedre a kis merevlemez méret miatt ez került volna. Volt ugye kiindulásnak az 1. szerinti kialakítás, ennek a méretét csökkentjük, és a rendelkezésre álló szabad helyre kerül a swap (max 2 GB), és mivel nincs meg a rendszerpartíciónak és külön a /home-nak szükséges hely, ezért egy darab rendszerpartíció.

7. Ez a 2. állapotból kiindulva lett létrehozva. Az ADAT méretéből csíptünk le, majd az így keletkezett szabad helyre hoztuk létre a Linux partíciókat. Az ADAT partíción lévő állományok mindkét operációs rendszer alól elérhetőek.


Azt mondják a linux sokkal egyszerűbb mint WINDOWS  mégis olyan mint a süket (nem halló) némának ( nem tudó) megtanulni beszélni. Az XP sem könnyű mégis többen elsajátítták az 1-2 % tudást. Már be tudják kapcsolni a gépet.  Ezzel szemben a Linux vagy Ubuntu. minden kifejezése idegen. Még az is hogy űlj vagy állj. Az XP-re is úgy ahogy, de magamtól jöttem rá sok dologra. Még a nyelvezetét is sokszor ismerem. Pedig nem tudok számító gépül ( angolul). Kb olyan mintha a kínaiak közé csöppennék. Egy gyerek meg tud tanúlni kínaiúl akkor én miért nem tudnék Ubuntúl.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #75628 Dátum: 2012.12.27., 07:28:02 »

Szia  bye bye


Ma bácskait reggeliztem. Megyek dolgozni.  bye bye
Meg etted a macskáit vagy kinek a macskáit etted meg?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #75627 Dátum: 2012.12.27., 07:18:47 »

Jó reggelt
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #75626 Dátum: 2012.12.27., 07:17:35 »


        Jó reggelt!

        Nehéz volt,de végig olvastam és probáltam értelmezni Csuhás tanumányának kivonatát. 

       Nehéz anyag nekem!

      Akeát várom és jól beszalonnázunk! _cupp

Igazából rád jelenleg mindössze az 1. és 2. pont vonatkozik, ha néhányszor elolvasod szerintem biztosan megérted, és ez neked most elég is!  A többi számodra csak csemege, láttál ilyet is, amiről sokan azt se tudják, hogy egyáltalán létezik! _cupp
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #75625 Dátum: 2012.12.27., 07:12:04 »


        Jó reggelt!

        Nehéz volt,de végig olvastam és probáltam értelmezni Csuhás tanumányának kivonatát. 

       Nehéz anyag nekem!

      Akeát várom és jól beszalonnázunk! _cupp

Szia  bye bye


Ma bácskait reggeliztem. Megyek dolgozni.  bye bye
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #75624 Dátum: 2012.12.27., 06:59:25 »



        Jó reggelt!

        Nehéz volt,de végig olvastam és probáltam értelmezni Csuhás tanumányának kivonatát. 

       Nehéz anyag nekem!

      Akeát várom és jól beszalonnázunk! _cupp
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #75623 Dátum: 2012.12.27., 06:14:45 »

És neki is szüksége van 10 Gb helyre a működéséhez?
Az optimális az ha van ennél még több is, de elmehet akár ennyivel, vagy kevesebbel is. Pici RAM-mal rendelkező gépben a SWAP-nak a képlet SWAP=2xRAM szokott lenni, rendszernek meg kell legalább 5 GB, de 15-nél több semmiképp. Az hogy a rendszer mennyit foglal el valójában függ a feltelepített programok számától és attól hogy hányféle asztali környezet van fenn. A /home mérete függ a felhasználói fiókok számától, és a feltelepített programok számától (minél több program van fenn, annál több programnak a beállításai tárolódnak egy-egy felhasználóra vonatkozóan...)

Csináltam neked egy kis ismertetőt, ha ezen átrágod magad, talán jobban fogod érteni a fenti sorokat is.
Nagyobb mérethez kattints a képre!

Elöljáróban tisztáznunk kell, hogy egy merevlemezen maximálisan négy elsődleges partíció hozható létre, a többinek logikainak, vagy más néven kiterjesztettnek kell lennie. Jó ha elsődlegesek a rendszerpartíciók (mert ezáltal gyorsabb lehet a gép bekapcsolásisi folyamata), valamint a Linux swap partíciója, amit cserehely néven is említenek (ez felel meg a Windows virtuális memóriájának, amennyiben használat közben betelik a számítógép RAM-ja, vagy pedig a hibernálás opciót választjuk, ide kerülnek tárolásra a használathoz szükséges (további) adatok).


XP

1. A teljes merevlemezre a Windows XP rendszerpartíciója került telepítésre.
Ebben az esetben valamennyi dokumentumunk, adatunk is ezen a partíción lesz tárolva ez két okból sem szerencsés: Egyrészt minden egyes eltárolt adatunk a rendszer adatai közé íródik, sokkal töredezettebb és ezáltal lassabb is lesz a rendszer, mintha az adatainkat egy másik partíción tartanánk, másrészt a Windows esetleges sérülésével az összes adatunkat is elveszthetjük amiről nem volt mentésünk.

2. Itt a merevlemezt már két részre osztottuk, az adatainkat lehetőségünk van egy külön partíción tartani, ha így teszünk, a Windows újratelepítésekor nem vesztjük el őket. (Sajnos a rendszer újratelepítése mellett továbbra is az összes programot újra kell telepíteni, és valamennyi beállításunk is elvész.)


Ubuntu

3. Az 1. pontban tárgyalthoz hasonlóan a teljes lemez felhasználható az Ubuntu számára is, akár már két partíció is elegendő a teljes értékű működéshez, a swap mellé mindössze egy rendszerpartíció (amelyet /-rel jelölünk) kerül létrehozásra. A rendszerpartíció alá a telepítő létrehozza a /home mappát, ami alá kerül(nek) aztán a felhasználó(k). Egy felhasználó almappáiban lesznek tárolva az összes rá vonatkozó beállítások és az általa létrehozott valamennyi mappa és fájl is. Ilyen partíció elosztást a gyakorlatban csak abban a helyzetben szokás csinálni, ha valamiért extrém kicsi a rendelkezésünkre álló lemezterület, ugyanis az Ubuntu újratelepítésével valamennyi beállításunkat és máshová nem mentett adatunkat elvesztjük.

4. Itt már létrehoztunk egy külön partíciót, melyet a telepítés során a /home alá csatoltunk.
Ha újra kell telepíteni az Ubuntut, akkor csak a / rendszerpartíciót kell formáznunk, a most /home-mal jelöltet semmiképp, mindössze simán /home csatolási ponttal csatlakoztatni a telepítés során a rendszerhez. Ekkor a felhasználók valamennyi beállítása (háttérkép, levelező, internetböngésző kedvencei és előzményei...), fájljai és mappái is megmaradnak, a rendelkezésünkre állnak. Néhány meghajtóprogramot és a hiányzó programokat is újra kell telepítenünk, de ez egy sokkal kevésbé macerásabb és időigényesebb eljárás, mint azt a Windowson esetleg megszoktuk.

5. Valahogy így néz ki a partíciós tábla, ha létrehozunk pluszban még egy adat partíciót is. Ez akkor lehet hasznos ha több felhasználóval dolgozunk, és azt szeretnénk, hogy az adatok egy részét, vagy egészét több felhasználó egyszerre elérje, vagy akár módosíthassa is. (Az adat partíció automatikus felcsatolása a telepítés közben megadható, illetve utólagosan az fstab szerkesztésével is megoldható, vagy minden egyes bekapcsolás után egyetlen kattintással elvégezhető.)
(Továbbá hasznos lehet az ilyen kialakítás akkor is, ha valaki egyszercsak vissza akar térni a Windowsra, mert ha a swap;/;/home-ot tartalmazó partíciókat törli és helyükre feltesz egy Windowst, akkor a hiedelmekkel ellentétben egyetlen programocska telepítésével tudja simán kezelni az ext4 fájlrendszerű partíciót.)


XP és Ubuntu
A két rendszer megfér egymás mellett is egy merevlemezen. Ezt szokás azoknak javasolni, akik sokáig XP-t használtak és most ismerkednek az Ubuntuval.


6. Az egyik gépedre a kis merevlemez méret miatt ez került volna. Volt ugye kiindulásnak az 1. szerinti kialakítás, ennek a méretét csökkentjük, és a rendelkezésre álló szabad helyre kerül a swap (max 2 GB), és mivel nincs meg a rendszerpartíciónak és külön a /home-nak szükséges hely, ezért egy darab rendszerpartíció.

7. Ez a 2. állapotból kiindulva lett létrehozva. Az ADAT méretéből csíptünk le, majd az így keletkezett szabad helyre hoztuk létre a Linux partíciókat. Az ADAT partíción lévő állományok mindkét operációs rendszer alól elérhetőek.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #75622 Dátum: 2012.12.26., 23:43:26 »

 bye bye bye bye al_vos al_vos
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #75621 Dátum: 2012.12.26., 21:16:50 »

És neki is szüksége van 10 Gb helyre a működéséhez?
„A gyökér fájlrendszer (/) számára legalább 5 GB helyet biztosítson; 15 GB-nál nagyobb partíció nem szükséges a gyökér fájlrendszernek.” Igen, egy tízest hagynék a gyökérnek, mert aztán vér ciki, ha kicsi.
+ kb. 1 GB swap, ha más nem lesz a gépen mint ubi akkor a maradék merevlemez lehet a /home.
Ezen a gépen jelenleg a rendszerpartíción (/) 5.07 GB hely van elhasználva. A /home-ban 5.36 GB, de ebből 2.6 GB a Ketrinnel megosztott tartalom, ami lehetne máshol is, és 1,1 GB az Ubuntu One felhőmappám mérete, ami szintén nem írható a rendszer számlája 5,36-3,7=1,66 GB. Ezzel számolj.

Mekkora a rendelkezésünkre álló merevlemez teljes mérete?
De amúgy mindegy is, minden helyet el lehet használni, és 20 GB helyet is be lehet osztani, a legnagyobb gond inkább az, ha valakinél csak egy partíció van és folyamatosan változik az adatai tárolására felhasználható hely mérete, így nem tud vele kalkulálni.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #75620 Dátum: 2012.12.26., 19:54:38 »

Akkor csalódni fogsz, mert az Ubuntuhoz szinte minden hétköznap érkezik frissítés.

És neki is szüksége van 10 Gb helyre a működéséhez?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #75619 Dátum: 2012.12.26., 19:53:58 »

        AKI!

      Ismered a bányász fejszét?He???

Tudomásom szerint nem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #75618 Dátum: 2012.12.26., 18:51:40 »

Egy férfi és egy nő állnak egymás mellett egy koktélparty-n.
A nő ránéz a férfira, és megjegyzi:
- Tudja, Ön nagyon hasonlít a harmadik férjemre.
- Tényleg? Hányszor volt már férjnél?
- Kétszer.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #75617 Dátum: 2012.12.26., 18:49:15 »

Én úgy döntöttem, hogy nem kísérletezem tovább a Windows-al, meglépem Csuhás javaslatára az Ubuntut.
Azt vettem észre, hogy a win-ban rengeteg a hibajavítás, a biztonsági réseket tömködik állandóan, ráadásul ind nagyobb és nagyobb helyet igényel a winchesteren!
Lassan már nem tudok tárolni semmit, mert  kell a hely a „rencernek”!  shock

Akkor csalódni fogsz, mert az Ubuntuhoz szinte minden hétköznap érkezik frissítés.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #75616 Dátum: 2012.12.26., 18:30:33 »


         AKI!

      Ismered a bányász fejszét?He???
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #75615 Dátum: 2012.12.26., 17:56:06 »

      Elvetted Tetem munkaeszközét!!!!!! shock

 _morcos
Az enyém elektromos!

Múlt héten vasárnap egy haveromnál kidöntöttem vele egy beteg cseresznyefát.
Meglehetősen rossz helyen is volt, de a szerencse -mert a tudáson felül ez is kell!- mellém állt, és nem tépettem le a melléképület és a garázs tetejét sem!  táncika
Nagyjából 10 o-os szögben dönthettem, hogy ne okozzak kárt. Kicsit meg kellett előtte nyírni az ágakat, hogy áthelyezzem a fa súlypontját, és már nem is volt akkora gond!
Aztán feldaraboltam neki.
A hasogatást viszont nem vállaltam be!  vigyor
De a fejszémet kölcsönadtam hozzá.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #75614 Dátum: 2012.12.26., 17:50:18 »


         Bocskoros pajtás és AKI mester!

        Köszöntelek benneteket névnapotokon!!!!!!! buli

Köszönöm szépen!  köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1813 1814 [1815] 1816 1817 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!