Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 10:44:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 165 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128808 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111109 Dátum: 2020.11.14., 19:28:31 »



Jó napokat!
Én is töröm a felfüggesztésről a fejem, de sok távoli ismerősömről csak így kapok hírt,  illetve látom, hogy létezik ...van.

Asszony esetében sajnos a fiókhoz nem férünk hozzá, így felfüggeszteni,  vagy megszüntetni sem tudjuk. Azt látom, hogy aki átvette a „hatalmat” felette az vagy 4-500 új ismerőst generált. Sajnos a levelezését nem láthatom. A szolgáltató az semmilyen lehetőséget nem ad, hogy ezt a hibát ( a fiókhoz történő hozzáférés hiányát)  orvosolhassuk. Az a fajta űrlap, amelyen személyi okmánnyal lehetne igazolni a jogosultságot, az nem működik. Szóval valaki a nejem nevében ismerkedik... azért ez kicsit idegesít. Persze akit tudtunk azt értesítettünk. Az ismeretlen meg ha ettől "megy el," akkor hajrá.... Persze valam sokkal prózaibb oka volt ennek a feltörésnek, minden bizonnyal.
Annyit tudok, hogy a bitorló egy Komárom-Esztergom megyei Digi-s IP számról lépett be és rombolta le a fiókot és vette hülyére a közösségi oldal biztonsági rendszerét..

Nagyon sajnálom a történteket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111108 Dátum: 2020.11.14., 07:04:54 »

Szombat reggel a borult, vagy erősen felhős égbolt mellett sokfelé párás idő várható, több helyen képződhet köd is. Helyenként szitálás kialakulhat. A déli szél gyenge marad. A hőmérséklet általában 1 és 7 fok közé csökken.
Szombat délután is borult, vagy erősen felhős idő lesz jellemző, több helyen párássággal, esetleg köddel. Gyenge szitálás előfordulhat. A délies szél gyenge marad. A hőmérséklet általában 6 és 11 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #111107 Dátum: 2020.11.13., 17:56:23 »



         https://www.youtube.com/watch?v=Fes16_jsDC4&fbclid=IwAR0GswCob8UY036mRzVS4JUt3wmMmvgHBiehBhVSsFOJlO3o04wDxD2ZsHY

          Itt dolgoztam én is! A bácsin kívül mindenkit ismertem.

           A 20. perc környékén látható régi hagyományos bányatérség és munkálatok!
           Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #111106 Dátum: 2020.11.13., 16:18:48 »

Idézet

100/2!
Ma ki kell töltsünk egy lottószelvényt!  Tegnap csütörtök volt és 12-e. bye bye

            Kitöltöttem, Icu feladta! Én még nem, bízom Fortuna néni kegyében!
 
           Tényleg Jó szerencsét!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111105 Dátum: 2020.11.13., 14:58:52 »

Az új verzióval nagyon nem vagyok kibékülve, lehetőség szerint nem használom.
Lassú és nem kényelmes a használata. A fazonja sem tetszik... vergődök, mit kzdjek magammal, illetve vele. Túl sok kapcsolatot tartok ezen keresztül ahhoz, hogy töröljem az egészet és kiszálljak... de azt hiszem ez csak idő kérdése.




Jó napokat!
Én is töröm a felfüggesztésről a fejem, de sok távoli ismerősömről csak így kapok hírt,  illetve látom, hogy létezik ...van.

Asszony esetében sajnos a fiókhoz nem férünk hozzá, így felfüggeszteni,  vagy megszüntetni sem tudjuk. Azt látom, hogy aki átvette a „hatalmat” felette az vagy 4-500 új ismerőst generált. Sajnos a levelezését nem láthatom. A szolgáltató az semmilyen lehetőséget nem ad, hogy ezt a hibát ( a fiókhoz történő hozzáférés hiányát)  orvosolhassuk. Az a fajta űrlap, amelyen személyi okmánnyal lehetne igazolni a jogosultságot, az nem működik. Szóval valaki a nejem nevében ismerkedik... azért ez kicsit idegesít. Persze akit tudtunk azt értesítettünk. Az ismeretlen meg ha ettől "megy el," akkor hajrá.... Persze valam sokkal prózaibb oka volt ennek a feltörésnek, minden bizonnyal.
Annyit tudok, hogy a bitorló egy Komárom-Esztergom megyei Digi-s IP számról lépett be és rombolta le a fiókot és vette hülyére a közösségi oldal biztonsági rendszerét..
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #111104 Dátum: 2020.11.13., 14:32:02 »

Az új verzióval nagyon nem vagyok kibékülve, lehetőség szerint nem használom.
Lassú és nem kényelmes a használata. A fazonja sem tetszik... vergődök, mit kzdjek magammal, illetve vele. Túl sok kapcsolatot tartok ezen keresztül ahhoz, hogy töröljem az egészet és kiszálljak... de azt hiszem ez csak idő kérdése.


Én már korábban felfüggesztettem az enyémet.

Más.
100/2!
Ma ki kell töltsünk egy lottószelvényt!  Tegnap csütörtök volt és 12-e. bye bye
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111103 Dátum: 2020.11.13., 07:53:06 »

Pénteken nyugaton inkább erősen felhős, keleten inkább borult időre ébredhetünk. Főként északkeleten szitálás kialakulhat. Keleten többfelé továbbra is megmarad a párásság, helyenként köd kialakulhat. Nyugaton, délnyugaton helyenként foltokban ismét köd alakulhat ki. Többnyire szélcsend, vagy gyenge déli szél várható. A hőmérséklet általában 1 és 7 fok közé csökken, ezúttal a kevésbé felhős nyugaton lehet a hidegebb.
Péntek délután a középső és a keleti országrészben szakadozhat fel átmenetileg a felhőtakaró, egy-két órás napsütésnek is esélyt adva. Keleten és nyugaton párás, másutt borult időre készülhetünk, keleten szemerkélő esővel, ködszitálással. A déli, délnyugati szél gyenge marad, csak a KIsalföldön lehet mérsékelt. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111102 Dátum: 2020.11.12., 18:04:45 »

Közben történt egy kis gond is, a nejem közösségi portálon levő profilját, vagy inkább fiókját feltörték.  (Azt hiszem Ma-on a legnézettebb közösségi portálon  ) Próbált belépni, de nem fogadta el a jelszót. Aztán megnéztük az e-mail fiókját, ott volt négy üzenet is a portáltól. Három amelyben állítólag új jelszó azonosítót, illetve jelszó alaphelyzetbe állítást kért és adtak is, illetve egy utolsó amelyben tájékoztatták, hogy vszeg feltörték a fiókját és tegye azt biztonságosabbá. Persze ezek hajnali órákban történtek, így akkor nem is olvastuk el, hiszen nem szokásunk az e-mailjeit nézegetni. Így nem lehetett arra se reagálni, hogy „...ha nem te voltál, akkor kattints ide....” Próbáltunk ismét belépni, vagy jelezni a közösségi oldal felé, hogy nem frankó az ügy, talán a telefonján a messengeren keresztül sikerült addig belépni, hogy talán jelszót módosítottunk,  vagy legalábbis sikerült az első lépésig eljutni,  azonban a rendszer ezt követően biztonsági kódot kért, amelyet egy olyan régi email címre küldött, amelyet 2019-ben már megváltoztattunk, arra az email címre,  amelyre amúgy hajnalban a korábban írt figyelmeztető üzenetek érkeztek.   ...és a rendszer azóta is ahányszor próbálunk belépni és az „elfelejtett jelszóra kattintunk” folyamatosan erre a régi email címre küldi a biztonsági kódokat... Azonban ehhez az e-mailhez a hozzáférésünk régen megszűnt. Próbáltam a közösségi portál sugó renmdszerén segítséget találni, de lényegében lehetetlen. Találtam egy űrlapot, amely a hamis fiókok jelentésére szolgál, azonban nem lehet elküldeni az üzenetet, hiába töltöm ki az ”űrlapot” megfelelőeb. Elküldés során visszaüzen...hiba lépett fel, amelynek elhárításán dolgozunk”  Lényegében a közösségi oldalnak van egy fiókprofilja amelyet nem az azt létrehozó használ, ahhoz nincs hozzáférése, onnan valaki kizárta. Valahogy megtalált egy biztonsági rést, amelyet kihasznál. A fiók  be volt zárva, amikor a feltörés megtörtént, sőt a gép sem volt csatlakozva a hálózatra (net). A fiókot valaki használja, mivel az internetböngészőn, a nejem közö9sségi profil avatarján jelzi a böngésző, hogy hány értesítése van és ez a szám folyamatosan változik növekszik. Noha a feltörést megelőzően hetente volt neki 5-6, Most 99 +....
Próbáltuk jelenteni a fiókot....de a portál nem nyújt lehetőséget arra, hogy az ember két-három rövid sorban leírja a miértjét. Jelentettem, hogy hamis fiók, erre két nap múlva visszajött egy sablon válasz, hogy megvizsgálták a fiókot, abban semmi közösségre néző sértő dolgot nem találtak. Van egy lehetőség, hogy jelezzem a közösségi oldal felé – ha van olyan – jobbítási, vagy fejlesztési javaslatom. Szóval ide is írtam az adatbiztonsági „kategória”-hoz röviden és velősen....hiszen lyuk van a rendszeren...és ha nem is kicsi, de nagy....erre még nem érkezett válasz.... Szerintem nem is fog.
Tulajdonképpen nem nagy probléma ez, hiszen nejem ritkán szokta használni a fiókját és nem is igazán érdekli. Csak attól tartunk hogy valaki ismeretlenül a nejem nevében leveleket küld el, vagy hirdetéseket ad fel stb...... mindenesetre az emaileket, amelyeket kaptunk, illetve amit elpróbáltam küldeni azokat elmentettük, archiváltuk.       

 

Az új verzióval nagyon nem vagyok kibékülve, lehetőség szerint nem használom.
Lassú és nem kényelmes a használata. A fazonja sem tetszik... vergődök, mit kzdjek magammal, illetve vele. Túl sok kapcsolatot tartok ezen keresztül ahhoz, hogy töröljem az egészet és kiszálljak... de azt hiszem ez csak idő kérdése.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111101 Dátum: 2020.11.12., 18:02:46 »

aztán :


Mifelénk, a hajnalok itt csendesek és ezt vegyük így szó szerint. Ködösek és csendesek. Nem úgy értve, mint Vasziljev megrázó kisregényében, vagy az abból készült döbbenetesen jó filmben. A filmet igen régen láttam, a könyv is megvan, vagy meg volt valahol. De lehet korábbi csavargások során elkallódott valamikor. Ahogy a régi bakelit lemezeim, stb... nem tudom merre vannak, arra se emlékszem, hol maradtak el, vagy le.
Na mindegy e kis kitérő után, ahogy elébb írtam beállt a késő őszi monoton, szürkeség. A télre nagyrészt előkészültem. Elraktam az esővíz fogó hordókat, dézsákat (műanyagok), a tűzifát elpakoltam. A legutolsó 10 q-nyi eresztést úgy pakoltam az épület egyik falához, a hosszú eresz alá, hogy száradhasson. Tölgy, hasogatva. A legszárazabbakat behordtam a szaletli alá – az most úgy sincs használatban – onnan kerül behordásra, felhasználásra. Vágtam fel pár öl, a begyújtáshoz szükséges hasábot is. December közepéig biztos kitart. Utána újból vágok majd fel.
A gerincem – lekopogom ahogy kell – egész jól helyrejött. Most már csak hetente három alkalommal végzek tornát, vagy  inkább nyújtásokat.
Ahogy mindenkit engem is aggaszt a járványhelyzet, itt a környékünkön nem tudok olyanról aki beleesett volna – persze ez nem jelent semmit – de azért igyekezünk betartani a szabályokat. Lányunk is megosztott munkaidőben dolgozik, illetve valamiféle homeoffice-ban, legalábbis telefonon erről beszélt. Hétvégén úgy volt meglátogat minket, de inkább nem jön. Így valószínű mi felugrunk hozzá autóval és viszünk neki kis utánpótlást kajaügyileg. Gondolok itt kis szalonnára, paprikára, savanyú káposztára stb...Ne kelljen erre is költenie. Valószínű csak átadjuk és már jövünk is haza. Én elviselem, de látom azért a nejemnek nehezebb.

Még múlt héten a karácsonyra is bevásároltunk, mármint magunknak ajándékot. Az étkezőbe vettünk négy széket. Az egyik „skandináv bútorban” igen jó akció volt és a szék is tetszett, úgy méretileg és kinézetre is, no meg persze árban is. A régieket meg odaadtuk egy ismerősünknek, neki  épp jól jött.
  
    


 

Megvolt az orrban turkálás, nem volt annyira vészes. Azért azt nem mondanám, hogy kellemes lett volna...

Szóval örüljetek, hogy minden rendben van!

Mi is alakítgatjuk a dolgainkat, még a jövő héten hozatok 15q fát, aztán remélem kitartunk tavaszig.
Amit még szeretnék az az, hogy a korábban összerakott gallyakat ledaráljuk. Ez egy jó napos elfoglaltság.
Még nem végeztem a kerítés lebontásával, így a fák kidöntése a volt baromfiudvar területén még várat magára...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111100 Dátum: 2020.11.12., 07:05:47 »

Csütörtök reggel az ország nagyobb részén ismét borongós, párás időre ébredhetünk, és északon több helyen előfordulhat szitálás, gyenge eső. A délnyugati határvidéken ugyanakkor reggelre már kissé felszakadozhat a felhőtakaró. A délkeleti szél nagyrészt gyenge marad, csak a Dunántúli-középhegység térségében lehet néhol mérsékelt a légmozgás. A hőmérséklet 2 és 7 fok közé csökken.
Csütörtökön délen és nyugaton egyre több helyen felszakadozik a felhőzet, főként délnyugaton akár néhány órás napsütés is lehet. Másutt viszont folytatódik a borult, párás idő, északon időnként szitálással, kisebb esővel. A délkeleti, déli szél általában gyenge, főként a délkeleti tájakon olykor mérsékelt lesz. A csúcshőmérséklet jellemzően 6 és 12 fok között alakul, délnyugaton mérhetjük a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111099 Dátum: 2020.11.12., 07:01:17 »

Atom Márton, Isten éltessen névnapodon (is!)!
Köszönöm szépen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111098 Dátum: 2020.11.12., 07:00:02 »

Jó napokat!


Először is

 Boldog nevenapját kívánok Atom Manó rovat-és fórumtársunknak.!  


Nagyon köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111097 Dátum: 2020.11.12., 06:58:58 »

Atom Márton, Isten éltessen névnapodon (is!)!
Nagyon szépen köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111096 Dátum: 2020.11.11., 16:57:03 »


Közben történt egy kis gond is, a nejem közösségi portálon levő profilját, vagy inkább fiókját feltörték.  (Azt hiszem Ma-on a legnézettebb közösségi portálon  ) Próbált belépni, de nem fogadta el a jelszót. Aztán megnéztük az e-mail fiókját, ott volt négy üzenet is a portáltól. Három amelyben állítólag új jelszó azonosítót, illetve jelszó alaphelyzetbe állítást kért és adtak is, illetve egy utolsó amelyben tájékoztatták, hogy vszeg feltörték a fiókját és tegye azt biztonságosabbá. Persze ezek hajnali órákban történtek, így akkor nem is olvastuk el, hiszen nem szokásunk az e-mailjeit nézegetni. Így nem lehetett arra se reagálni, hogy „...ha nem te voltál, akkor kattints ide....” Próbáltunk ismét belépni, vagy jelezni a közösségi oldal felé, hogy nem frankó az ügy, talán a telefonján a messengeren keresztül sikerült addig belépni, hogy talán jelszót módosítottunk,  vagy legalábbis sikerült az első lépésig eljutni,  azonban a rendszer ezt követően biztonsági kódot kért, amelyet egy olyan régi email címre küldött, amelyet 2019-ben már megváltoztattunk, arra az email címre,  amelyre amúgy hajnalban a korábban írt figyelmeztető üzenetek érkeztek.   ...és a rendszer azóta is ahányszor próbálunk belépni és az „elfelejtett jelszóra kattintunk” folyamatosan erre a régi email címre küldi a biztonsági kódokat... Azonban ehhez az e-mailhez a hozzáférésünk régen megszűnt. Próbáltam a közösségi portál sugó renmdszerén segítséget találni, de lényegében lehetetlen. Találtam egy űrlapot, amely a hamis fiókok jelentésére szolgál, azonban nem lehet elküldeni az üzenetet, hiába töltöm ki az ”űrlapot” megfelelőeb. Elküldés során visszaüzen...hiba lépett fel, amelynek elhárításán dolgozunk”  Lényegében a közösségi oldalnak van egy fiókprofilja amelyet nem az azt létrehozó használ, ahhoz nincs hozzáférése, onnan valaki kizárta. Valahogy megtalált egy biztonsági rést, amelyet kihasznál. A fiók  be volt zárva, amikor a feltörés megtörtént, sőt a gép sem volt csatlakozva a hálózatra (net). A fiókot valaki használja, mivel az internetböngészőn, a nejem közö9sségi profil avatarján jelzi a böngésző, hogy hány értesítése van és ez a szám folyamatosan változik növekszik. Noha a feltörést megelőzően hetente volt neki 5-6, Most 99 +....
Próbáltuk jelenteni a fiókot....de a portál nem nyújt lehetőséget arra, hogy az ember két-három rövid sorban leírja a miértjét. Jelentettem, hogy hamis fiók, erre két nap múlva visszajött egy sablon válasz, hogy megvizsgálták a fiókot, abban semmi közösségre néző sértő dolgot nem találtak. Van egy lehetőség, hogy jelezzem a közösségi oldal felé – ha van olyan – jobbítási, vagy fejlesztési javaslatom. Szóval ide is írtam az adatbiztonsági „kategória”-hoz röviden és velősen....hiszen lyuk van a rendszeren...és ha nem is kicsi, de nagy....erre még nem érkezett válasz.... Szerintem nem is fog.
Tulajdonképpen nem nagy probléma ez, hiszen nejem ritkán szokta használni a fiókját és nem is igazán érdekli. Csak attól tartunk hogy valaki ismeretlenül a nejem nevében leveleket küld el, vagy hirdetéseket ad fel stb...... mindenesetre az emaileket, amelyeket kaptunk, illetve amit elpróbáltam küldeni azokat elmentettük, archiváltuk.       

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111095 Dátum: 2020.11.11., 16:22:54 »

 aztán :


Mifelénk, a hajnalok itt csendesek és ezt vegyük így szó szerint. Ködösek és csendesek. Nem úgy értve, mint Vasziljev megrázó kisregényében, vagy az abból készült döbbenetesen jó filmben. A filmet igen régen láttam, a könyv is megvan, vagy meg volt valahol. De lehet korábbi csavargások során elkallódott valamikor. Ahogy a régi bakelit lemezeim, stb... nem tudom merre vannak, arra se emlékszem, hol maradtak el, vagy le.
Na mindegy e kis kitérő után, ahogy elébb írtam beállt a késő őszi monoton, szürkeség. A télre nagyrészt előkészültem. Elraktam az esővíz fogó hordókat, dézsákat (műanyagok), a tűzifát elpakoltam. A legutolsó 10 q-nyi eresztést úgy pakoltam az épület egyik falához, a hosszú eresz alá, hogy száradhasson. Tölgy, hasogatva. A legszárazabbakat behordtam a szaletli alá – az most úgy sincs használatban – onnan kerül behordásra, felhasználásra. Vágtam fel pár öl, a begyújtáshoz szükséges hasábot is. December közepéig biztos kitart. Utána újból vágok majd fel.
A gerincem – lekopogom ahogy kell – egész jól helyrejött. Most már csak hetente három alkalommal végzek tornát, vagy  inkább nyújtásokat.
Ahogy mindenkit engem is aggaszt a járványhelyzet, itt a környékünkön nem tudok olyanról aki beleesett volna – persze ez nem jelent semmit – de azért igyekezünk betartani a szabályokat. Lányunk is megosztott munkaidőben dolgozik, illetve valamiféle homeoffice-ban, legalábbis telefonon erről beszélt. Hétvégén úgy volt meglátogat minket, de inkább nem jön. Így valószínű mi felugrunk hozzá autóval és viszünk neki kis utánpótlást kajaügyileg. Gondolok itt kis szalonnára, paprikára, savanyú káposztára stb...Ne kelljen erre is költenie. Valószínű csak átadjuk és már jövünk is haza. Én elviselem, de látom azért a nejemnek nehezebb.

Még múlt héten a karácsonyra is bevásároltunk, mármint magunknak ajándékot. Az étkezőbe vettünk négy széket. Az egyik „skandináv bútorban” igen jó akció volt és a szék is tetszett, úgy méretileg és kinézetre is, no meg persze árban is. A régieket meg odaadtuk egy ismerősünknek, neki  épp jól jött.
  
    


 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111094 Dátum: 2020.11.11., 15:48:06 »


Jó napokat!


Először is

 Boldog nevenapját kívánok Atom Manó rovat-és fórumtársunknak.!  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111093 Dátum: 2020.11.11., 12:11:57 »

No, holnap reggel be kell mennem, tesztelik az állományt.

Én örülök ennek!
Jó tudni, hogy bujkál-e bennem a vírus, vagy nyugodtan megölelhetem a családtagjaimat.

Az ügyeletre ugyanis bekopogott a Covid... egy kolléga pozitív lett, a nála albérlő másik kolléga nyilván, mint munkatárs és lakótárs azonnal a kontaktok listájára került és ő sem jöhet dolgozni.
Ma reggelre is egy kolléganő beteget jelentett... szóval azt hiszem kicsit óvatosabbnak kell lennem itthon, de no para, don't fos...  Ugyanis tegnap mentem először dolgozni október 30-a reggel óta, amikor is éppen munkából hazajöttem. Igaz, hogy aznap reggel találkoztam a pozitív kollégával, de ha rajta már szombatra kijöttek a tünetek, akkor rajtam is kellene jelentkezni, ha adott volna kis bacit...
Viszont nem csupán jó az étvágyam, nem köhögök, nem tüsszögök, nincs lázam, még a szaglásom is rendben is, az ízlelésemről nem is beszélve!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111092 Dátum: 2020.11.11., 12:04:37 »

Atom Márton, Isten éltessen névnapodon (is!)!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111091 Dátum: 2020.11.11., 06:41:21 »

Szerdára virradó éjszaka is folytatódik a zömmel borult, erősen párás, több helyen ködös időjárás. Elszórtan szitálás, ködszitálás is lehet. A napkeltét ismét legfeljebb magasabb hegyeinken csodálhatjuk meg, másutt nagy valószínűséggel marad a zárt felhőzet. A változó irányú légmozgás mindenütt gyenge marad. 1 és 6 fok közé csökken a hőmérséklet, gyenge fagyra már inkább csak a talaj mentén lehet néhol készülni.
Szerda délután is a felhők kapják a főszerepet, ezúttal kevesebb helyen számíthatunk párásságra, ködszitálásra, több helyen megemelkedik a felhőtakaró, és egész napos borultságra. A meg-megélénkülő délkeleti szél elvékonyíthatja a Kisalföldön, esetleg délen a felhőzetet, de napsütésre kevés esély mutatkozik. Hegyeinkre is rátelepszik a felhőzet, legfeljebb legmagasabb csúcsaink nyújtózhatnak a felhőtakaró fölé. A hőmérséklet keveset emelkedik a reggeli értékekhez képest, mindössze néhány fokkal lesz magasabb, jellemzően a 4 és 9 fok közötti tartományban tetőzik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111090 Dátum: 2020.11.11., 06:40:42 »

               Manót köszöntöm névnapja alkalmából!
Köszönöm szépen.
A mai étteremzárás miatt tegnap tartootuk libaevéssel egy szuper jó helyen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!