Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 18:57:58
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 435 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 352 353 [354] 355 356 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134111 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104853 Dátum: 2016.09.06., 07:29:01 »

Keddre virradó reggelen többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, inkább csak a Dunántúl déli felén szakadozhat fel határozottabban a felhőzet. Az Észak-Dunántúlon, illetve a keleti országrészben szórványosan alakulhat ki gyenge eső, záporeső. Az északi irányból fújó szél a Dunántúlon többször megélénkül, a Balaton térségében időnként meg is erősödik, másutt gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet általában 14-15 fok köré csökken, ennél néhány fokkal hűvösebb csupán azokon a területeken lehet, ahol hosszabb időre felszakadozik a felhőzet.
Napközben továbbra is általában erősen felhős lesz az ég, nyugaton valószínű a legtöbb felhő. A délután folyamán északkelet felől viszont megkezdődik a felhőzet felszakadozása, vékonyodása. A Dunántúlon elszórtan, másutt csak helyenként alakulhat ki kisebb eső, záporeső. A Dunántúl nyugati felén élénk északi légmozgásra számíthatunk, másutt mérsékelt északkeleti szél lesz a jellemző. A hőmérséklet csúcsértéke a Dunántúlon mindössze 18 és 23, keleten 22 és 27 fok között várható, északkeleten a legmagasabb értékekkel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104852 Dátum: 2016.09.05., 17:34:48 »



Természetesen szívesen látlak. Lényegében amikor rácsatlakoztál az 51-es számú megyéket összekötő főközlekedési útra Tass-nál, onnan kb. 9 km-re vagyok található. Igaz az utolsó 2,5 kilométer, a töltésről a "víz fele"az nem egyszerű, szóval ahhoz képest a "Kunpeszéri zötyögős" álmosító gurulás.

Őszintén szólva a földutat szárazságban jobban kedvelem, mint a cakkos szélű aszfaltot. Kevesebb kárt tesz a futóműben, de főleg a gumikban!
Ami előtt megyek, feltétlen előre egyeztetünk, nehogy belezavarjak bármiféle programotokba!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104851 Dátum: 2016.09.05., 17:12:01 »


Próbáltam böngészni, ám csak a linkelt oldalon, azaz a bakker.com-nál lehet megrendelni. Az árát csöppet magasnak találom, bár igaz 100 gr a mennyiség a tasakban. Más babok esetében (efféle csomagolásban) általában 50 gr.
Európai cég, itt Ma-o-n a postával kézbesít ami szintén költség. Igazából úgy éri meg rendelni, hogy többen összeállnak, mert a szállítási költség "ésszerű méreteken belül" nem emelkedik és ahogy olvastam van egy biz össz. minimális értékű rendelés, (3.990 Ft). Így már a szállítási ár nem rakódik rá a vetőmag árra.
Találtam hasonló magokat, de minden bizonnyal ez  a fajta....Más a szinezetük... pl.

http://www.szepzold.hu/bokorbab_vetomag__carioca
Talán ez ami még a legjobban hasonlít rá a bokorbabok közül. Ezt még soha nem vetettem, bár én bokorbabot sem szoktam nagyon vetni, de ezt a fajtát sem ismerem.

és a

http://www.szepzold.hu/karosbab_vetomag__borlotto
én általában ezt a fajtákat szoktam vetni, ám ez karós


Szóval ha beazosításnak megfelelően a sárkánybabod   https://www.vermontbean.com/P/01106/Dragon+Tongue+Bush+Bean    van, akkor az nem kis érték, ha teszel el belőle vetni babot. De mindenképpen jó frissíteni az állományt.  



Egyik klf-i weboldalon is árusítják  https://www.vermontbean.com/P/01106/Dragon+Tongue+Bush+Bean ,  ott 2 uncia vetőbab ára 2,85 USD, ami összevetve a  bakker-rel nem annyira kedvező, hiszen klf-n kb. a (2 uncia) 57 gr ára 792 Ft persze "köbő" jelenlegi árfolyamnál, míg  Bakkernél 100 gr. 1250 Ft...Grammra átszámítva klf-n 1gr/ 13,8 Ft itthon meg 1gr/12,5 Ft.... Most a szállítási és egyéb klt-kel nem foglalkozunk...ugye-ugye hogy nálunk minden óóccsóbb, ahogy a kereset is picivel... shock vigyor zizi
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104850 Dátum: 2016.09.05., 15:57:43 »

Jó napot!

Igazad van! Ennyi kun... és mind a másé!  shock
 hahota

Szóval -miután most bementem a térképre, már tudom, Kunpeszér körül az út.... hát... az Ukrajna útjait idézi!  shock Nem gondoltam volna, hogy nálunk is vannak olyan utak, ahol két kocsi nem fér el egymás mellett! A padkán teljesen kitöredezett az aszfalt, gyakorlatilag cakkos szélű, és ha el kell haladni egy másik autó mellett, bizony porol a jobb kerék!

Legközelebb, mert tervezek egy dunaújvárosi túrát, ha nem zavarunk, belépünk egy baráti ölelésre!



Természetesen szívesen látlak. Lényegében amikor rácsatlakoztál az 51-es számú megyéket összekötő főközlekedési útra Tass-nál, onnan kb. 9 km-re vagyok található. Igaz az utolsó 2,5 kilométer, a töltésről a "víz fele"az nem egyszerű, szóval ahhoz képest a "Kunpeszéri zötyögős" álmosító gurulás.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104849 Dátum: 2016.09.05., 15:50:53 »


Próbáltam böngészni, ám csak a linkelt oldalon, azaz a bakker.com-nál lehet megrendelni. Az árát csöppet magasnak találom, bár igaz 100 gr a mennyiség a tasakban. Más babok esetében (efféle csomagolásban) általában 50 gr.
Európai cég, itt Ma-o-n a postával kézbesít ami szintén költség. Igazából úgy éri meg rendelni, hogy többen összeállnak, mert a szállítási költség "ésszerű méreteken belül" nem emelkedik és ahogy olvastam van egy biz össz. minimális értékű rendelés, (3.990 Ft). Így már a szállítási ár nem rakódik rá a vetőmag árra.
Találtam hasonló magokat, de minden bizonnyal ez  a fajta....Más a szinezetük... pl.

http://www.szepzold.hu/bokorbab_vetomag__carioca
Talán ez ami még a legjobban hasonlít rá a bokorbabok közül. Ezt még soha nem vetettem, bár én bokorbabot sem szoktam nagyon vetni, de ezt a fajtát sem ismerem.

és a

http://www.szepzold.hu/karosbab_vetomag__borlotto
én általában ezt a fajtákat szoktam vetni, ám ez karós


Szóval ha beazosításnak megfelelően a sárkánybabod   https://www.vermontbean.com/P/01106/Dragon+Tongue+Bush+Bean    van, akkor az nem kis érték, ha teszel el belőle vetni babot. De mindenképpen jó frissíteni az állományt.  



Persze elméletileg komolyabb és különlegesságekkel foglalkozó kertbarát, vagy gazda boltban talán lehet kapni....de ha az más városban van és nincs ott ismerős...vagy a cég nem szállít, akkor autóval elmenni érte ismét csak költség.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104848 Dátum: 2016.09.05., 15:46:55 »


         Szürketesó!

   Jó amit küldtél bab ügyben.Ezt találtuk azonosnak.Már csak azt kellene tudni,mi a tényleges neve és hol lehet kapni ?

     Köszönöm!




Próbáltam böngészni, ám csak a linkelt oldalon, azaz a bakker.com-nál lehet megrendelni. Az árát csöppet magasnak találom, bár igaz 100 gr a mennyiség a tasakban. Más babok esetében (efféle csomagolásban) általában 50 gr.
Európai cég, itt Ma-o-n a postával kézbesít ami szintén költség. Igazából úgy éri meg rendelni, hogy többen összeállnak, mert a szállítási költség "ésszerű méreteken belül" nem emelkedik és ahogy olvastam van egy biz össz. minimális értékű rendelés, (3.990 Ft). Így már a szállítási ár nem rakódik rá a vetőmag árra.
Találtam hasonló magokat, de minden bizonnyal ez  a fajta....Más a szinezetük... pl.

http://www.szepzold.hu/bokorbab_vetomag__carioca
Talán ez ami még a legjobban hasonlít rá a bokorbabok közül. Ezt még soha nem vetettem, bár én bokorbabot sem szoktam nagyon vetni, de ezt a fajtát sem ismerem.

és a

http://www.szepzold.hu/karosbab_vetomag__borlotto
én általában ezt a fajtákat szoktam vetni, ám ez karós


Szóval ha beazosításnak megfelelően a sárkánybabod   https://www.vermontbean.com/P/01106/Dragon+Tongue+Bush+Bean    van, akkor az nem kis érték, ha teszel el belőle vetni babot. De mindenképpen jó frissíteni az állományt.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104847 Dátum: 2016.09.05., 14:06:26 »


         Szürketesó!

   Jó amit küldtél bab ügyben. Ezt találtuk azonosnak. Már csak azt kellene tudni, mi a tényleges neve és hol lehet kapni ?

     Köszönöm!

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104846 Dátum: 2016.09.05., 08:42:28 »


A gólyának ugyebár azért van hosszú lába, hogy a béka ne tudja tökön rúgni.
Féllábon meg azért áll, mert a béka magasra tud ugrani...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104845 Dátum: 2016.09.05., 08:03:55 »

Jó reggelt!

Nálunk esik. Bő órája kezdett rá. A kacsák nagyon élvezik. Én most nem annyira, bár az etetésen túl vagyok; rommá áztam... sebaj, jó az eső!
Tegnak végre összeraktam a sziklakertet, tettem hozzá földet és az első növénykéket is beültettük. Nem mondom, volt a dologban némi szándékosság, hogy miért most tesszük.

Annak is örülök, hogy tegnap az első adag leszárított citromfű adagot bettem a helyére, és leszedtem a következőt, valamint kitettem száradni. Este persze behoztam a teraszra!  táncika


A mai programterv szerint Ceglédre kellene menni Marika néni törött vállával kontrolra.
Nem lesz egyszerű feladat... H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104844 Dátum: 2016.09.05., 08:02:28 »

Hétfőre virradó éjszaka a hidegfront fokozatosan halad az ország belseje felé, útját egyre többfelé kíséri eső, záporeső, zivatar. A Dunántúlon - kiemelten a délnyugati megyékben - intenzív csapadékhullás valószínű, jelentős mennyiségű esőre van kilátás. Átmenetileg megélénkül az északnyugatira forduló szél, a front mentén egy-egy erős vagy viharos lökés is kifuthat, a Tiszántúlon azonban még gyenge, mérsékelt lesz a légmozgás. 14 és 19 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk ezen az éjszakán.
Délelőtt még sokfelé valószínű csapadék, délutánra azonban fokozatosan áttevődik a csapadék súlypontja a keleti országrészre. Ezzel egyidejűleg nyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása, csökkenése, de a felhőátvonulásokból a Dunántúlon is kialakulhatnak futó záporok, zivatarok. Az északnyugati szél többfelé megélénkül. A hőmérséklet a délutáni órákban mindössze 17 és 22 fok között alakul, a Tiszántúlon délelőtt állhat be a maximum-hőmérséklet.

Jó reggelt!

Nálunk esik. Bő órája kezdett rá. A kacsák nagyon élvezik. Én most nem annyira, bár az etetésen túl vagyok; rommá áztam... sebaj, jó az eső!
Tegnak végre összeraktam a sziklakertet, tettem hozzá földet és az első növénykéket is beültettük. Nem mondom, volt a dologban némi szándékosság, hogy miért most tesszük.

Annak is örülök, hogy tegnap az első adag leszárított citromfű adagot bettem a helyére, és leszedtem a következőt, valamint kitettem száradni. Este persze behoztam a teraszra!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104843 Dátum: 2016.09.05., 06:27:38 »

Hétfőre virradó éjszaka a hidegfront fokozatosan halad az ország belseje felé, útját egyre többfelé kíséri eső, záporeső, zivatar. A Dunántúlon - kiemelten a délnyugati megyékben - intenzív csapadékhullás valószínű, jelentős mennyiségű esőre van kilátás. Átmenetileg megélénkül az északnyugatira forduló szél, a front mentén egy-egy erős vagy viharos lökés is kifuthat, a Tiszántúlon azonban még gyenge, mérsékelt lesz a légmozgás. 14 és 19 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk ezen az éjszakán.
Délelőtt még sokfelé valószínű csapadék, délutánra azonban fokozatosan áttevődik a csapadék súlypontja a keleti országrészre. Ezzel egyidejűleg nyugat felől megkezdődik a felhőzet felszakadozása, csökkenése, de a felhőátvonulásokból a Dunántúlon is kialakulhatnak futó záporok, zivatarok. Az északnyugati szél többfelé megélénkül. A hőmérséklet a délutáni órákban mindössze 17 és 22 fok között alakul, a Tiszántúlon délelőtt állhat be a maximum-hőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104842 Dátum: 2016.09.05., 06:01:43 »


A 2. évfolyam 60. számában 1991. V. 28-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104841 Dátum: 2016.09.04., 20:28:52 »

Természetesen a héten tippeltem, röviden az alábbiakat:

VB selejtezők europai csoportok:

Litvánia - Szlovénia : D (döntetlen) odds: 2,85
Szlovákia - Anglia : D (döntetlen) odds: 3,1
Málta - Skócia : D (döntetlen) odds: 4,1


Patent variációban adtam fel, 110 Ft-os alaptéttel, azaz a játék 770 Ft-ba került. Várható nyeremény, ha minden meccs ül, akkor 8.745 Ft

Sajnos az első meccs már nem jól áll, legalábbbis nekem, a Litvánok 2:0-ra vezetnek.


Én 1 - 2 - 2 tippsort adtam volna le...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104840 Dátum: 2016.09.04., 18:38:58 »

Természetesen a héten tippeltem, röviden az alábbiakat:

VB selejtezők europai csoportok:

Litvánia - Szlovénia : D (döntetlen) odds: 2,85
Szlovákia - Anglia : D (döntetlen) odds: 3,1
Málta - Skócia : D (döntetlen) odds: 4,1


Patent variációban adtam fel, 110 Ft-os alaptéttel, azaz a játék 770 Ft-ba került. Várható nyeremény, ha minden meccs ül, akkor 8.745 Ft

Sajnos az első meccs már nem jól áll, legalábbbis nekem, a Litvánok 2:0-ra vezetnek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104839 Dátum: 2016.09.04., 18:27:07 »

      Ezt a babfajtát évek óta termeljük. Próbáltam beazonosítani, de nem találtam rá  sehol. Akit eddig kérdeztem, sosem találkozott vele, nem ismeri.

     Kérlek benneteket, ha felismeritek, tudtok róla bármit, tudassátok velem.

     Én csak "csodabab"-nak nevezem, annyira finom!


Jó estlétet!


Nem tudtam a képet teljesen nagyítani, de én erre tippelek :


http://www.bakker-holland.hu/termek/zoldbab-merveille-de-piemonte-/;pgid=gtBGSe6dMhtSR0g0alI.u.7V0000nOasZRbs;sid=oD1x6xDFJSp160cJ6RVixRPPQADcq7urLBc=

az oldalon az alábbi fajtára gondoltam:
"Zöldbab 'Merveille de Piemonte"

A név ne tévesszen meg, hogy "zöldbab...." 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104838 Dátum: 2016.09.04., 17:34:45 »

      Ezt a babfajtát évek óta termeljük. Próbáltam beazonosítani, de nem találtam rá  sehol. Akit eddig kérdeztem, sosem találkozott vele, nem ismeri.

     Kérlek benneteket, ha felismeritek, tudtok róla bármit, tudassátok velem.

     Én csak "csodabab"-nak nevezem, annyira finom!

Ha nem felejtem el, a jövő héten bemegyek a gazdaboltba és megnézem Neked a nevét, mert ilyet vetettünk mi is az idén! Valóban nagyon finom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104837 Dátum: 2016.09.04., 17:32:46 »

Ez nagyon édes

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104836 Dátum: 2016.09.04., 16:43:09 »


       Ezt a babfajtát évek óta termeljük. Próbáltam beazonosítani, de nem találtam rá  sehol. Akit eddig kérdeztem, sosem találkozott vele, nem ismeri.

     Kérlek benneteket, ha felismeritek, tudtok róla bármit, tudassátok velem.

     Én csak "csodabab"-nak nevezem, annyira finom!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104835 Dátum: 2016.09.04., 07:34:17 »




...és egy másik ország szomorú bányászdala...

https://www.youtube.com/watch?v=7DzUd4aq5sI



"....Temessétek el oda ahol az örök nap ragyog,
ahol nem az ördög vérével álmodik,
és lelkéből messze száll a fekete por......"

Jó szerencsét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104834 Dátum: 2016.09.04., 07:27:24 »




...és egy másik ország szomorú bányászdala...

https://www.youtube.com/watch?v=7DzUd4aq5sI



"....Temessétek el oda ahol az örök nap ragyog,
ahol nem az ördög vérével álmodik,
és lelkéből messze száll a fekete por......"


            Jó szerencsét!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 352 353 [354] 355 356 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!