Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 21:07:09
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 439 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1006 1007 [1008] 1009 1010 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131207 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91773 Dátum: 2014.09.06., 14:44:27 »

Na, megyek vissza festeni!

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91772 Dátum: 2014.09.06., 14:42:55 »

20 liter friss, ropogós vegyes pálinka megérkezett!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91771 Dátum: 2014.09.06., 10:30:16 »

       Erős emberek találkozója és versengése lesz előttünk.

       Én félkarú versenyt fogok űzni!  

      A cvekedli nekem sok káposztával, rengeteg borssal megszórva smakkol! yes_yes

Én is úgy szeretem!
Okszika egy másik módszert is tud:
a káposzta apróra szelve, nem reszelve, és nem karamellizálva, olajon pirítva, hanem olajon pirospaprikával. Úgy is nagyon finom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #91770 Dátum: 2014.09.06., 10:19:01 »


        Erős emberek találkozója és versengése lesz előttünk.

       Én félkarú versenyt fogok űzni!  

      A cvekedli nekem sok káposztával, rengeteg borssal megszórva smakkol! yes_yes
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91769 Dátum: 2014.09.06., 08:40:31 »

    Jó reggelt!
    Borult a programunk. Csöpörög az eső. Előttünk az út lezárva, rendezvény miatt. Parkolóhely már nincs. Kimozdulni sem merünk.
  

     Maradok a fenék kockásításnál!!!

     Van cvekedlim, de nem hívok rá senkit, végre dőzsölhetek belőle, vele! vigyor

Ismerős a helyzet. Amikor még Veszprémben laktam, exemmel együtt, akkor ott is előfordult, hogy FOTEX meccs idején egy gombostűt sem lehetett leejteni, még a nagy, murvás parkolóban sem!
Aztán oda építettek egy református templomot... így még annyi hely sem maradt a kézilabda rajongói számára, mint annak előtte volt. Aki kiállt a helyéről, fél napot sétált, mire hazaért a kocsijától!

A minap nálunk is cvekedlit csinált párom. Ő többféle módját ismeri, de most úgy csinálta, ahogyan én szeretem. Viszont Ő úgy nem, így hát fél kiló tésztát egyedül nyomtam az arcba.
Egy egész délután betartott!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #91768 Dátum: 2014.09.06., 08:01:52 »

     Jó reggelt!
    Borult a programunk. Csöpörög az eső. Előttünk az út lezárva, rendezvény miatt. Parkolóhely már nincs. Kimozdulni sem merünk.
  

     Maradok a fenék kockásításnál!!!

     Van cvekedlim, de nem hívok rá senkit, végre dőzsölhetek belőle, vele! vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91767 Dátum: 2014.09.06., 08:01:04 »

 


A 70-es évekből nem sokra emlékszem legalábbis olyan szinten hogy a döntések milyen szintről és milyen irányba indultak el. Ipari tanulóként három nap munka, három nap suli volt. Mint villanyszerelő tanonc a területi áramszolgáltatónál oszlopra fel, oszlopra le. Amikor Dzsuri (aki amúgy romagyerek volt Szenyérből) leejtette a kombinált fogót az oktató hátára az oszlopról, akkor az üvöltözött eltorzult arccal, hogy "A rákosi rendszer kéne nektek....stb.) Mai ésszel leüvöltöttem volna neki az oszlopról, hogy nem kéne a munkavégzés környezetében tartózkodni 3 méteres sugarú körben, meg kéne viselni a védősisakot.....De nem tettem. Aztán Dzsuri leejtette a lámpafoglalat egyik kis csavarját is...akkor nem mertünk már szólni sem. Hanem lemásztam és vittem fel neki egyet.
Aztán lett szabad szombat is...minden második....de akkor már segéd voltam... igaz nem sokáig és aztán lehet pályát tévesztettem.

Én már csak a szépre emlékezek...

Azon éveket már ifjonci eszméléssel éltem át; különös tekintettel arra, hogy egy rebellis város, rebellis iskolájába jártam. Itt bizony nem minden a párthűségről szólt. Tanáraim egy része Erdélyből érkezett, a többségük nem volt tagja a munkásosztály élcsapatának, így hiába volt különféle tudományos fokozatuk, megragadtak a középiskolai tanár szintjén, s bizony nem nézték jó szemmel a piros könyvvel rendelkező, azonban éppen csak középiskolai végzettségű gyakorlati szakoktatót, aki ráadásul a szakmához nem is igazán értett... No, ők sokat meséltek sok mindenről, s etették mindezt olyan csodálatos módon, hogy mindemellett a tananyagra is tudtak figyelmet fordítani, sőt, úgy tanultuk meg, hogy szinte észre sem vettük! (Amikor felkértek szakoktatónak Veszprémben, nagyon igyekeztem azt a metodikát követni -talán nem esélytelenül, mert az általam vezetett csoportok, a vizsgabizottság értékelése szerint, kiemelkedően jól teljesítettek a többi, hasonló intézmény, és a korábbi időszak hallgatói között-).
Aztán a '70-es évek utolsó évében már a való életben láthattam, hogyan is működik mindez a gyakorlatban; a párttagok érinthetősége erősen korlátozott volt.
Annál is később, a '80-eas évek elején abba is volt lehetőségem belepillantani, hogy Isten malmai miért is őrölnek olyan lassan azokban a körökben: a fegyelmi büntetést meg kellett előznie egy pártfegyelminek. Ha a Párt úgy döntött, hogy csak figyelmeztet, akkor a munkahely sem tehetett mást...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91766 Dátum: 2014.09.06., 07:50:05 »

Éjszaka tovább növekszik, vastagszik hazánk fölött a felhőzet, és dél felől egyre több helyen ered el az eső. A jellemzően északkeleti irányú szél gyenge lesz. A leghűvösebb órákban is enyhe marad az idő, általában 15 és 18 fok közé csökken a hőmérséklet.
Szombat délután főként a nyugati területeken várható további kisebb esőzés, emellett helyenként záporok is kialakulhatnak. Több napsütésre északkeleten van kilátás. A keleties szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A tartósan borús, csapadékos tájakon hűvös időre számíthatunk 20 fok körüli, vagy kevéssel afölötti csúcshőmérséklettel, az ország többi részén jellemzően 23 és 27 fok közé melegszik a levegő.

Hát, csepegős forma az idő, de még nem lyukadtak ki a felhők, csak mélyen csüng a hasuk.... he lennének hegyek, biztosan kiszakítanák az alját!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91765 Dátum: 2014.09.06., 07:48:59 »


Így van..a hétvégék nem szólnak másról...csak a sárgaföldről...
Viszont ha idejöttek hozzánk és nálunk tényleg kánaán volt, úgy az árban úgy a fogyasztás lehetőségében...egy idő után nem ittak kirívóan, sőt....

Igen, a tiltott gyümölcs varázsa...  csak nehezen tudod megmagyarázni azoknak az embereknek, akik mindent a szigorú, és saját szájízük szerinti szabályozásban látják a megoldást, hogy az éppen nem megoldás....

Nehéz azokkal, akik az igazság kizárólagos letéteményeseinek hiszik magukat...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91764 Dátum: 2014.09.06., 07:44:43 »


Jó estlétet!

.......
De hát ez az egész nem erről szól.


No igen, erre írtam azt, hogy a pályázatos dolog ok, de annak valóban tisztességesnek kellene lennie..
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91763 Dátum: 2014.09.06., 07:40:59 »

Gratulálok  Nagytaps2
Bár 20 évvel el vagy maradva mögöttem  hahota


Jó reggelt!

Köszönöm!
El vagyok maradva, el vagyok maradva... 30 évesen nagyapai örömök elé néztem volna, igencsak furcsán állt volna a szemem....  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #91762 Dátum: 2014.09.06., 06:02:31 »

.....
Emlékezetem szerint ennyire szelektív bírálati rendszer a '70-es években volt magasabb vezetői szinten; ahol a párthoz való hűség felülírt minden ész érvet...

 
 


A 70-es évekből nem sokra emlékszem legalábbis olyan szinten hogy a döntések milyen szintről és milyen irányba indultak el. Ipari tanulóként három nap munka, három nap suli volt. Mint villanyszerelő tanonc a területi áramszolgáltatónál oszlopra fel, oszlopra le. Amikor Dzsuri (aki amúgy romagyerek volt Szenyérből) leejtette a kombinált fogót az oktató hátára az oszlopról, akkor az üvöltözött eltorzult arccal, hogy "A rákosi rendszer kéne nektek....stb.) Mai ésszel leüvöltöttem volna neki az oszlopról, hogy nem kéne a munkavégzés környezetében tartózkodni 3 méteres sugarú körben, meg kéne viselni a védősisakot.....De nem tettem. Aztán Dzsuri leejtette a lámpafoglalat egyik kis csavarját is...akkor nem mertünk már szólni sem. Hanem lemásztam és vittem fel neki egyet.
Aztán lett szabad szombat is...minden második....de akkor már segéd voltam... igaz nem sokáig és aztán lehet pályát tévesztettem.

Én már csak a szépre emlékezek...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #91761 Dátum: 2014.09.06., 05:52:55 »



Jó reggeleket!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #91760 Dátum: 2014.09.06., 05:42:41 »

Éjszaka tovább növekszik, vastagszik hazánk fölött a felhőzet, és dél felől egyre több helyen ered el az eső. A jellemzően északkeleti irányú szél gyenge lesz. A leghűvösebb órákban is enyhe marad az idő, általában 15 és 18 fok közé csökken a hőmérséklet.
Szombat délután főként a nyugati területeken várható további kisebb esőzés, emellett helyenként záporok is kialakulhatnak. Több napsütésre északkeleten van kilátás. A keleties szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A tartósan borús, csapadékos tájakon hűvös időre számíthatunk 20 fok körüli, vagy kevéssel afölötti csúcshőmérséklettel, az ország többi részén jellemzően 23 és 27 fok közé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #91759 Dátum: 2014.09.05., 20:47:32 »

       Volt lehetőségünk megtapasztalni a velejáróját. Kettős életet élnek emiatt!


Így van..a hétvégék nem szólnak másról...csak a sárgaföldről...
Viszont ha idejöttek hozzánk és nálunk tényleg kánaán volt, úgy az árban úgy a fogyasztás lehetőségében...egy idő után nem ittak kirívóan, sőt....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #91758 Dátum: 2014.09.05., 20:41:49 »

Jó reggelt, szép napot!
Én még támogatnám is az ötletet, ha .... és igen, itt jön az a bizonyos „HA”. Nem mondom meg, hogy miért is van ez a két betűs szócska, 'iszen elég csak a földbérlet pályázatokra, vagy a trafik koncessziókra gondolni..... szóval nekik nem engedném a pályáztatást!
Emlékezetem szerint ennyire szelektív bírálati rendszer a '70-es években volt magasabb vezetői szinten; ahol a párthoz való hűség felülírt minden ész érvet...

A dohány- és alkohol termékeket már nagyon régóta nem lenne szabad 18 éven aluli személyeknek eladni... engem 1977-ben is ellenőriztek egy társaságban... illetve engem éppen nem, viszont nálam két évvel idősebb, de néggyel fiatalabbnak kinéző haveromat igen; pedig egyetlen pohárka sör volt mindegyikünk előtt. (Minek utána a rendőr csúfos „vereséget” szenvedett a haverommal, tőlem már nem kérte a személyit. Szerencsémre.... ugyanis ha megfognak, még ki is penderíthettek volna az iskolából, jobb esetben csak a kollégiumból! Na, az ott, akkor meleg pite volt!)



Jó estlétet!

Már régóta nem lehet- ett eladni szeszes italt és dohányárut 18 éve alattiaknak, még a tavalyi szabályozás előtt is.


A gond mellette az is, hogy pl...
a faluban két italdiszkont működik... A termékskálán megfér az édesség, ropogtatni való, üdítőitalok, energiaitalok, borok sörök, égetett szeszes italok,  koktélok ésatöbbi...
Természetesen elvitelre, és nem helybeni fogyasztásra. Az is természetes, hogy kiskereskedelmi tevékenység ez. Tavaly még volt dohányáru is, azonban azt elvették. Természetesen a tulajok pályáztak a koncesszióra, ahogy még ketten-hárman. A helyi önkormányzat egyik képviselője nyert el kettőt a lehetséges három koncesszióból. (A harmadikat egy virágárus néni vszeg a képviselő asszonyé az is, csak betolta a mamát) A képviselő asszony a jelenleg uralkodó párt helyi vezetője amúgy jogász végzettségű. A dohányáru kiesése a korábban és fentiekben említett két italüzlet esetében (idénytől függően)kb. napi 30-50.000 Ft forgalom csökkenést eredményezett. Ha belegondoltok nem is nagy szám ez, figyelembe véve az akkori 2-3 %-os haszonkulcsot. Azonban úgy már, hogy a pályázatok beadása után azt a kulcsot durván 10 %-ra emelték...és még a megalakuló naszional-bagó  boltok – elején szigorúan meghatározott termékskáláját – árucikkeinek fajtáját jelentősen bővítették már jelentős a kiesés. Mivel a bagóboltokban lehet árulni mindenfajta alkoholterméket...a féldecis tüskéket be is hűtik. kannás bor is van...újságok, édesség üdítőital, főzött kávé (nem csak kávéautomata) és persze kaparós sorsjegy stb...tehát így aki dohányzik, az lehet és biztos hogy egy helyen intézi el az olyan bevásárlást amely a  felsorolt árucikkeket is érinti. Szóval így már érzékelhető a forgalomkiesés az italdiszkontokban. Ha egy újabb egészségetvédő rendelettel elveszik – akár csak bizonyos alkoholfok feletti termékek esetében is – az alkohol árusítás jogát....akkor a faluban a két italdiszkont bezárhat. Nem lesz mit árulniuk. Megszűnik pár munkahely... és mellette azért megfigyelhető volt, hogy a diszkontok igyekeztek a multik ára alatt, vagy velük legalább egy szinten maradni, addig a bagóboltokban az italárak azért magasabbak voltak és még majd lesznek is ha már nem lesz konkurencia. Mert aztán abban sincsen kétségem, hogy ha lélekszám alapján határozzák meg egy településen az alkoholt árusító helyek számát, akkor nagy valószínűséggel már meg vannak a nyertesek.

Eddig sem szolgáltak ki 18 éven alulit szeszesitallal, sem korábban dohánytermékkel a boltokban. Láttam és tapasztaltam. Véleményem szerint nem így kellene megóvni a fiatalok egészségét, illetve az államnak nem így kellene ebbe beleavatkozni. De hát ez az egész nem erről szól.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #91757 Dátum: 2014.09.05., 19:28:54 »



Megtaláltad az SMS-t Mikulás?  zizi
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #91756 Dátum: 2014.09.05., 19:27:29 »

Tegnap egy olyan képet kaptam a lánykámtól, hogy azóta is repkedek!  táncika

Pedig még szinte semmi nincs a képen....  yes_yes

Gratulálok  Nagytaps2
Bár 20 évvel el vagy maradva mögöttem  hahota
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91755 Dátum: 2014.09.05., 14:28:02 »

Csak sejtéseim vannak.
Persze csupa jóra gondolok !!!

Azt hiszem jól sejted, én is csak jóra gondolok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91754 Dátum: 2014.09.05., 14:27:36 »

Mihez kell gratulálni? Én is szeretnék!  bye bye

A reményhez!

És köszönjük!  puszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 1006 1007 [1008] 1009 1010 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!