Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 11:39:43
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 180 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1790 1791 [1792] 1793 1794 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128281 alkalommal)
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #76089 Dátum: 2013.01.05., 17:59:16 »


100/2-ke!

Nagyon kikaptál?  siros_2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #76088 Dátum: 2013.01.05., 17:30:19 »

Ha emlékeztek, talán néhány napja, hogy belinkeltem a skype-os segítségnyújtási cikkemet.
Annyira gyorsak a srácok! Illetve most konkrétan egy srác. Már hozzá is tette az önkéntes segítségnyújtási térképhez a Skype elérhetőség megadásának és kijelzésének lehetőségét.
Feltettem magam a térképre, és tényleg, ha be vagyok kapcsolva, már lehet is hívni! Erről mellékelem is a képet nektek.
Plusz csinált egy szkriptet is, ha valaki azt felteszi, akkor az ikonok megjelennek a hozzászólásaim mellett is!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #76087 Dátum: 2013.01.05., 10:52:36 »

Marad a három.
Egy a Win-nek, a korábban programoknak félretett helyre lesz elképzelésem szerint az Ubi, a harmadikon pedig maradnak az adatok, amik jelenleg is rajta vannak.

Amúgy mindenkinek kellemes, tavaszias napot kívánok!

A mérettől függően (még nem árultad el mennyi is az a bizonyos korábban programoknak félretett hely) az Ubinak szántat érdemes lesz esetleg felszabdalni (7. ábra). Azt javaslom, amikor az Ubit telepíted a laposról skype-oljunk!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #76086 Dátum: 2013.01.05., 09:39:07 »

A lényeg, hogy egy merevlemezen maximum négy elsődleges partíció lehet, erre figyelj oda, amúgy logikai partícióból annyit hozol létre amennyit csak akarsz.
Nem tudom, hogy azon a winchesteren mennyi és milyen partíció van jelenleg és azt se, hogy ebből mennyit szándékozol megtartani, mert ugye új telepítés lévén akár az összeset törölheted is, és teljesen újraszabhatod az egész merevlemezt.

XP alatt jó esetben két NTFS partíciót szokás csinálni, egyet a rendszernek és egyet az ADAToknak.
Ha most is így teszel, akkor gondolom, hogy aztán az ADAT-ot fel kell csatolnunk a Linux alá. Ekkor azzal számolj, hogy az NTFS töredezik és a töredezettség-mentesítés Linux alól nem megoldott.Nem nagy gáz, a boltban lévő laptopot még mindig ezzel az örökséggel használom, csak szólok, hogy tudd.

Amúgy csak ismételni tudom magamat. Ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódóan a 2;4;7 ábrákat és a hozzájuk kapcsolódó magyarázatot ajánlom a figyelmedbe.
Ha valami nem tiszta dobj egy privátat és beizzítjuk a Skype-ot.
Nekem a particionálást és a terminál használatát volt legnehezebb megérteni, a többi bébijátéknak bizonyult, persze ez nem azt jelenti, hogy neked is ezek fogják okozni a nehézséget, de igyekszem nem elfelejteni mi volt velem, és türelmet tanúsítani.

Marad a három.
Egy a Win-nek, a korábban programoknak félretett helyre lesz elképzelésem szerint az Ubi, a harmadikon pedig maradnak az adatok, amik jelenleg is rajta vannak.

Amúgy mindenkinek kellemes, tavaszias napot kívánok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #76085 Dátum: 2013.01.05., 08:19:17 »

A gyakran változó felhőzet mellett hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, délután a középső területeken már határozottan csökken a felhőzet. Elszórtan valószínű zápor, északkeleten hózápor. Az északnyugati, északi szelet többfelé erős, a Dunántúlon és a főváros környékén viharos széllökések kísérik. A hőmérséklet napközben 6, 11, késő este 0, +5 fok között valószínű
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #76084 Dátum: 2013.01.05., 06:27:02 »

A reggeli teáról.

       Jó, hogy mondod,megyek és csinálok,de kávét is! Légy a vendégem!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76083 Dátum: 2013.01.05., 06:20:17 »

Reggel 4 órakkor azért ébredtem, hogy a Kisvárost lássam.
Tegnap 11 órakkor adták a 166. részt és most ismételték. Így nem kellett újra megnéznem.
Most meg Nagy Bandó monológok vannak. Még ma is aktuálisak. Vagy még jobban.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76082 Dátum: 2013.01.05., 06:14:27 »

Akela (Nemcsák) neked kell bevásárólni hanem nekem is. Mi viszont mostantól át megyünk spórolásba. Fizetni kell a kötelező biztosítást. Még 2 hét és kés alá fexik a jobb (rosszabb) szemem.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76081 Dátum: 2013.01.05., 06:08:38 »

Itt van Tetemke is.  bye bye

Nálatok is ilyen szép tavaszi idő van mint itt?  kicsi taps 
Tetem helyett szabadon. Londonban ugyan olyan csillag és napfényes nap van és lesz
Itt látható Európa műhold képén
Hogy a felhők csak jönnek meg jönnek.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76080 Dátum: 2013.01.05., 06:04:00 »


          Jó reggelt!

        Miről maradtam le?
A reggeli teáról.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76079 Dátum: 2013.01.05., 06:03:18 »

Képzeld  Mikulás, elmondom amíg nincsenek itt a többiek, hogy  a csaj, nekem akarta adni új évre az autót!  kicsi taps
Erre 3 nappal előtte szétesik.  S�r
Ez az én formám,ilyen az én szerencsém.  S�r
Egyszer kapnék valami komolyabb ajándékot, azt is elveszi a sors tőlem.  :_
Tegnap is két óra altt értem haza,ma meg kétszer kell ezt az utat megtennem, csak kétszerre tudom hazacipelni a cuccokat.  S�r
Be is fejezem a nyafogást mielőtt más is elolvasná.  shock  
I'm sory
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #76078 Dátum: 2013.01.05., 05:58:26 »



          Jó reggelt!

        Miről maradtam le?
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #76077 Dátum: 2013.01.05., 05:42:43 »

Itt van Tetemke is.  bye bye

Nálatok is ilyen szép tavaszi idő van mint itt?  kicsi taps 
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #76076 Dátum: 2013.01.05., 05:40:42 »

Jó reggelt.

Kettesben vagyunk?   bye bye
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #76075 Dátum: 2013.01.05., 05:27:49 »

Jó reggelt.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #76074 Dátum: 2013.01.04., 20:35:36 »

Ki kell találnom, mert az új winchi már három részre van particionálva, tehát teljesen nem új, de újonnan vettem, csak a másik gép, amiben volt selejtezésre került.
Szóval, őt kell majd beigazítanom!

A lényeg, hogy egy merevlemezen maximum négy elsődleges partíció lehet, erre figyelj oda, amúgy logikai partícióból annyit hozol létre amennyit csak akarsz.
Nem tudom, hogy azon a winchesteren mennyi és milyen partíció van jelenleg és azt se, hogy ebből mennyit szándékozol megtartani, mert ugye új telepítés lévén akár az összeset törölheted is, és teljesen újraszabhatod az egész merevlemezt.

XP alatt jó esetben két NTFS partíciót szokás csinálni, egyet a rendszernek és egyet az ADAToknak.
Ha most is így teszel, akkor gondolom, hogy aztán az ADAT-ot fel kell csatolnunk a Linux alá. Ekkor azzal számolj, hogy az NTFS töredezik és a töredezettség-mentesítés Linux alól nem megoldott.Nem nagy gáz, a boltban lévő laptopot még mindig ezzel az örökséggel használom, csak szólok, hogy tudd.

Amúgy csak ismételni tudom magamat. Ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódóan a 2;4;7 ábrákat és a hozzájuk kapcsolódó magyarázatot ajánlom a figyelmedbe.
Ha valami nem tiszta dobj egy privátat és beizzítjuk a Skype-ot.
Nekem a particionálást és a terminál használatát volt legnehezebb megérteni, a többi bébijátéknak bizonyult, persze ez nem azt jelenti, hogy neked is ezek fogják okozni a nehézséget, de igyekszem nem elfelejteni mi volt velem, és türelmet tanúsítani.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #76073 Dátum: 2013.01.04., 20:12:29 »

Tegyed fel a Windows-t, csak arra vigyázz, ha akarsz Ubit is akkor hagyjál neki szabad helyet, illetve két elsődleges partíciónál ne hozz létre többet, hogy maradjon két ilyen lehetőség az Ubuntunak is.
Azt majd szólsz, ha van kérdés, óhaj, sóhaj.

Ki kell találnom, mert az új winchi már három részre van particionálva, tehát teljesen nem új, de újonnan vettem, csak a másik gép, amiben volt selejtezésre került.
Szóval, őt kell majd beigazítanom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #76072 Dátum: 2013.01.04., 12:40:39 »

Azt hiszem rá kell szánnom magam, hogy a fiamtól örökölt, ennél a PC-nél néhány évvel fiatalabb, és jobban felszerelt, ámde lényegesen hangosabb gépet hozom a számomra kívánatos állapotba: kicserélem a hűtőjét ennek a gépnek a hűtőjére, mert ezt szinte alig hallom, aztán kicserélem a winchestert egy újra, feltelepítek mindent, amit kell (igen, az Ubit is külön partícióra!) aztán hadd menjenek a dolgok. Ámde ez azzal jár, hogy a sarkot totálisan ki kell „ganézni”, az összes tyúkbelet kihúzkodni, majd újra visszapakolni, a két nyomtatót is feltelepíteni, a hangrendszert is felpakolni....  zizi..... szóval egy nap  uuuhhh
De valamikor meglesz!  vigyor

Tegyed fel a Windows-t, csak arra vigyázz, ha akarsz Ubit is akkor hagyjál neki szabad helyet, illetve két elsődleges partíciónál ne hozz létre többet, hogy maradjon két ilyen lehetőség az Ubuntunak is.
Azt majd szólsz, ha van kérdés, óhaj, sóhaj.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #76071 Dátum: 2013.01.04., 11:36:28 »

Az ösküi örörk sötétséggel kapcsolatos tapasztalaidat megoszthatnád velünk, amennyiben nem titkosak.

Meg fogom tenni, mihelyt lesz erre időm!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #76070 Dátum: 2013.01.04., 11:20:43 »

Nekem időnként még az Open Office is behal!
Van egy meglehetősen nagy és bonyolult, kersztbe-össze-vissza számolós excell táblázatom, egy készlet nyilvántartó rendszer, amit még én készítettem megboldogult fatelepes koromban; no annál szokott összeomlani a rendszer, mert ott több int száz tételt kell folyamatos változásban figyelnie.
Ezért gondolom, hogy ez a wincester és a porcesszor is megette már a kenyere javát, és nem azért tételezem fel, mert ezt a gépet még én raktam össze 2004-ben, vagy 2005 elején...  vigyor

Próbáld megnövelni a virtuális memória méretét, én azt gyanítom az lesz a kevés. Ha jól gondolom a többi csak türelem kérdése kellene legyen, gyorsabb processzorral hamarabb lezajlana a folyamat, de a rendszernek kiakadnia ettől még nem kellene.
Annak idején Pentium IV-es géppel és 512 MB RAM-mal szerkesztettem DVD-ket, úgy hogy a kameráról teljes egészében be kellett játszani a filmet, digitalizálni, aztán jött a vágás és a menü szerkesztés. Ha hajnalban nekifogtam este már lehetett vetíteni a filmet, hagyni kellett a fázisok között időt a gépnek a munkára, az igaz, és a részeredményeket is ajánlatos volt elmenteni, de egy-egy folyamatot végig vitt, nem akadt ki.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1790 1791 [1792] 1793 1794 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!