Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.04., 10:03:58
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó Atom Manó és 102 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1520 1521 [1522] 1523 1524 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129220 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81493 Dátum: 2013.07.24., 06:49:13 »

Rosszul kőzelíted meg a kérdést. Seprűvel nem lehet nevelni, csak szeretettel.  _lov_
És ne engedd ki,mert elszőkik tőled aki nem szereted, és mit mondasz a fiadnak?He???  _morcos
Akela viszont a szép szó nem elég neki a karom meg rövid és nem érem el. Szeretetemet inkább az unokáimra hagyom.  
Mert Ők megérdemlik. Majdnem sírtak mikor eljöttem. De megértették hogy egy macska miatt kellet haza jönnöm.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81492 Dátum: 2013.07.24., 06:42:34 »

Rosszul kőzelíted meg a kérdést. Seprűvel nem lehet nevelni, csak szeretettel.  _lov_
És ne engedd ki,mert elszőkik tőled aki nem szereted, és mit mondasz a fiadnak?He???  _morcos
Akela Először szeretettel közeledtem felé. Kaptam valami macska nyelven mondva finomságot. És azt mondták ezt úgy szereti, hogy még kézből is elfogadja. Próbáltam kézből etetni, de messzire elkerült. Finomságot a doboz fedelére öntöttem és letettem a többi kaja mellé. Csak akkor ette meg ha nem is néztem. Hiába ez egy vad állat. Különben is ő a vendég alkalmazkodjon hozzám. Egy hétig nem mehetek sehova. Még az unokáimat is ott hagytam miatta. Egész éjjel azt ugatta a bejárati ajtónál AUUUU. Én viszont nem leszek az anyja.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81491 Dátum: 2013.07.24., 06:27:58 »

A híradóban mondták, hogy 30 fokos. yes_yes
Akela Akkor még napsütésben a levegő hőmérséklete se volt csak 28°.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81490 Dátum: 2013.07.24., 06:01:14 »

A képek nagyobb méretű megjelentetése, és a PDF fájlok megjelenése külső felhő alapú szolgáltatás bevonását tette szükségessé.
A Dropbox igénybevételével gyorsítani tudjuk az oldalra linkelt fájlok (a Hirdetés újság archivált oldalainak) a betöltődését. Ez a szolgáltatás gyors, de mindössze 2 GB helyet biztosít számunkra ingyenesen. Ez idővel kevés lesz.
Ha a http://db.tt/nxFhoi1o linkre kattintva regisztráltok magatoknak Ti is Dropbox fiókot, akkor a 32 Olvasók fóruma.hu-t további 500 MB ingyenes tárhelyhez tudjátok juttatni regisztrációnként.

Nektek ez nem kerülne semmibe, nekünk viszont segítséget jelentene.
Ha esetleg akad olyan, aki ezt megteszi, azt nagyon szépen megköszönöm!

Légy szíves lökd át nekem priviben, és a biztonság kedvéért jövő héten kedd-szerda magasságában noszogass meg, ha addig nem jelzem, hogy megvagyok a regisztrációval!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #81489 Dátum: 2013.07.24., 03:13:10 »

Kedves Blondy!

Ahhoz hogy ebben a kérdéskörben vizsgálódjunk először is azt kell megértenünk, hogy az idő nem más, mint csupán a minőség mérésének egyetlen lehetséges eszköze.
Ezért is van az, hogy ez a Világ úgy van megalkotva, hogy a benne lévő testek idősíkon történő mozgatásához szükséges energia végtelen mennyiségű, egész egyszerűen több, mint ami rendelkezésre áll.
Vegyük például egy szög beverését. Ha még sose csináltál ilyet, akkor is be fogsz tudni verni egyet a falba. Előbb vagy utóbb. Ha jók a készségeid ezen a téren, akkor talán első próbálkozásra is, de megeshet, hogy az ujjadra csapsz, és egy-két szöget el is görbítesz, mire végre eljutsz oda, hogy a fényképet a falra fel is akaszthasd.
Ha ez már megy, akkor megpróbálhatsz összeszögelni egy széket, de egy gyakorlott asztalosmesternek valószínűleg hamarabb fog sikerülni.
És így van ez az élet más területeivel is.
Minél több mindenben tehetséges*** és gyakorlott valaki, annál több mindent tud rövidebb idő alatt egy bizonyos minőségben végrehajtani.
Ha az életre úgy tekintünk, mint az újjászületések láncolatán keresztül egy feladatra, melynek végső célja a teljes tökéletesség elérése, akkor mondhatjuk azt is, hogy aki már elérte a teljes tökéletességet, az nulla időegységnyire van attól, hogy bármit tökéletesen elvégezzen, hiszen mindent tökéletesen tud, bármit a lehető legrövidebb idő alatt képes tökéletesen végrehajtani. Hozzá képest egy kevésbé fejlettnek ugyanez valamivel több ideig tart, pontosan annyival több ideig, amennyivel nála fejletlenebb.
Vagyis azt, hogy mennyire vagyunk a végcéltól az írja le, hogy egy feladatot mennyi idő alatt tudunk tökéletesen végrehajtani.
Ha megelégszünk dolgokkal „Jó az úgy is!” alapon és még csak nem is törekszünk arra, hogy valamit a tőlünk telhető legjobban tegyünk le az asztalra, akkor valószínűleg még később fogjuk tudni produkálni azt a bizonyos felülmúlhatatlan minőséget.
A kétpólusú világ létezésének egyik értelme az, hogy másokhoz mérni tudd magad, így érzékelve, hogy minőségben van-e még javulni valód, de ha valaki felfogja, hogy igazából nem is a többiekkel, hanem saját magával versenyzik, akkor máris egy lépéssel közelebb van ahhoz, hogy ne legyen szüksége e pozitív-negatív rendszerre.


*** Az újjászületés elméletének van olyan értelmezése, hogy mindenki nulla képességgel kezdi, aztán ahogy fejlődik valaki, úgy visz magával egyre több és több képességet az újabb életekbe. Vagyis a képesség, a tehetség sem más, mint a gyakorlás eredménye. Egy feladat megfelelő minőségben való teljesítéséhez szükséges időt ezek szerint az határozza meg, hogy mennyit gyakorolt valaki korábban és mennyit gyakorolt ebben az életében.


Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81488 Dátum: 2013.07.23., 22:52:22 »

Tudtam ám, hogy nem beszéltetek össze!  _cupp

A Te gépedről a Te szemednek jó, mint ahogy már az első variáció is jó volt nekem is, különben nem tettem volna közzé.
Másoknak viszont nem, és az Ő körülményeikre, lehetőségeikre is figyelemmel kell lenni. A „mindenhol és mindenkinek jó” a cél.
Weboldal, vagy szöveges dokumentum, szöveges dokumentumból készült PDF esetén viszonylag egyszerű a helyzet, ám ezeknél az apró betűvel szedett újságból készült fényképeknél nem annyira.
(A szövegfelismeréses beolvastatás is elbukott, szerintem ez a járható, a jó irány.)

Mostantól kevesebbet fogok pofázni a háttérről, hogy ne zavarjon Titeket.
Ha tudjátok jól olvasni a lapokat, akkor minden rendben, a többi lényegtelen.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81487 Dátum: 2013.07.23., 22:21:14 »

Halk, óvatos és lényegre törő a kérdésem:

Csuhi, azon kívül, hogy kihívásnak tekinted és úgy tűnik nyerésre is állsz, van értelme ennyire túl... hogy is nevezzem csak... bonyolítani, vagy túlmisztifikálni ezt a nosztalgia oldalt?
Muszáj pdf és amolyan is egyszerre?
Minek?
Speciel én szívesen olvastam a sima, nem pdf-es verziót is, sőt, felnagyítottam magamnak, ha kedvem volt.

(A kérdés ellenére természetesen én is regisztráltam oda, az e-mail szerint sikeresen. Remélem hasznát veszed Mosolyog  )

Kapunk e-mailt róla, hogy milyen cím regisztrációjának köszönhetően nőtt a felhasználható tárhely, ezért bizton állíthatom, használt.  _cupp  köszi_2
(Nem mintha nem tudnék néhány perc alatt új levelezőcímet szerezni és azzal új dobozra szert tenni, de az nem építené a közösségi szellemet!  Kacsint )

A túlbonyolítást próbálta már homlokráncolással megfogalmazni a borús-tekintetű Ketrin is, de ilyen attrakcióknak nem dőlök be, szóval hiába beszéltetek össze.
Ha már csinálunk valamit, azt csináljuk jól, úgy hogy lehetőleg mindenkinek megfelelő legyen.

A munka dandárját a lapok beolvasása, igazítása, retusálása, összeillesztése jelenti, ennek folyamata hajszálra azonos 200 és 300 dpi-s felbontás mellett is.

A 300 dpi-s képeket jobban lehet olvasni, valóban sokkal szebbek (ha úgy találjuk később még akár ronthatunk is rajtuk, viszont a rosszabb minőségbe szkennelt képből jobbat már nem lehet csinálni), érdemesebb ezt választani.

A 300 dpi-s képek a számítógépen sokkal szebbek, azonban a jelenlegi mobileszközök nem birkóznak meg velük, ezért került sor a PDF fájlok létrehozására is. (A PDF további előnye, hogy megjelenési számonként egyetlen fájl mentésével is magáénak tudhatja valaki az anyagot a fényképes megjelentetés 2-5 állományával szemben.)

A megnövekedett képméret és a PDF fájlok megjelenése miatt kezdtem el külső tárhelyet keresni, de ez amúgy is foglalkoztatott, korábban is fontolgattam, csak elnapoltam a kérdést, mert még bőven van helyem a saját szerveren is.

A PDF fájlokat a kész képekből létrehozni nem telik egy percbe sem, és az egyes oldalakra is mindössze egyetlen linket kell pluszban felmásolni. Az egész összesen kevesebb mint három perc. Ez szinte elhanyagolható idő az egyetlen lapszám archiválásához és megjelentetéséhez szükséges legalább egy órai munkához képest.

A külső tárhelyek sorában már a harmadikat próbáltam ki, ez igaz. Az első gyors, csak nem bízok benne. A második megbízható, de lassúnak találtam. Ez a harmadik megbízható és gyors is. Azt hiszem ezt kerestem.

Apám túlontúl is maximalista (volt) sok kérdésben, és bármennyire is ennek tagadására rendezkedtem be, azért megeshet, hogy ebből valami azért rám ragadt.  Mosolyog
De a Harminckettesek, a harminckettesség meg is érdemli, hogy a lehető legjobb minőséget kapja, amit képes vagyok nyújtani.

Lehet, hogy néha egy kicsit túlzás ez a nyilvános útkeresés, de úgy látom, hogy sikerült a munka mennyiségének kicsiny növekedése mellett minőségjavulást elérni, a .pdf és .jpg fájlok egyszerre történő szerepeltetése pedig megfelelő alternatívát nyújt az olvasás lehetőségére attól függetlenül, hogy milyen eszközzel és operációs rendszerrel rendelkezik az esetleges érdeklődő.

Szóval igen, szerintem muszáj. Jó olvasni ezeket a múltszázadi lapokat, legyen hát meg másoknak is a lehetősége erre jó minőségben és kényelmesen.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81486 Dátum: 2013.07.23., 20:00:52 »


          Már nem tudom mit és hogyan csináltam az előbb,de jött egy e-mail,melynek tárgya ez:   

       "Complete you Dropbox setup!"

        Ujra belépni nem enged. Jó ez?He???

Úgy nézem igen, már több mint 50%-kal több a rendelkezésemre álló hely!  köszi_2
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81485 Dátum: 2013.07.23., 19:53:56 »

Áááááááááá. A PDF-re jó, de a fényképeket így nem tudom onnan behívni!  uuuhhh
Nincs valami módja, hogy direkt linket adjon a képre?!

Megvan!
https://www.dropbox.com/s/d1w0tp3rbj947bx/435.19.jpg
csere
https://dl.dropboxusercontent.com/s/d1w0tp3rbj947bx/435.19.jpg

Vagy úgy is jó, ha a böngésző címsorában átírja az ember a „www”-t „dl”-re, majd az enter lenyomása után a betöltődő webcímet másolja.
A második módszer talán a könnyebb.

Huhh!
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #81484 Dátum: 2013.07.23., 19:34:39 »

Ezért kapcsoltam be neki a ventilátort, hogy jól érezze magát. Erre bebujt az ágy alá.
Majd este lesz nehéz mikor skypolunk és mutassam meg nekik. Azért nem fogok az ágy alá bújni.
Ha megmutatom neki a seprőt megharagszik.Mit lehet egy ilyen vad állaton szeretni?

Rosszul kőzelíted meg a kérdést. Seprűvel nem lehet nevelni, csak szeretettel.  _lov_
És ne engedd ki,mert elszőkik tőled aki nem szereted, és mit mondasz a fiadnak?He???  _morcos
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81483 Dátum: 2013.07.23., 19:31:41 »

https://dl.dropbox.com/s/d1w0tp3rbj947bx/435.19.jpg
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #81482 Dátum: 2013.07.23., 19:31:03 »

Akelána szeretettel. Ahol  világos kék ott 20° De alatta a skála mezőn még 15° is lehet.Siófok környéke 23-25° fokos volt a víz. Döntsd el kinek volt igaza. Legközelebb hő° mérőt viszek magammal.

A híradóban mondták, hogy 30 fokos. yes_yes
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81481 Dátum: 2013.07.23., 19:20:43 »

Kedves Csuhas. Meg is van Mosolyog En anno regisztraltam, megbizhato szolgaltatas.

Kedves 32esek regisztraljatok Ti is Mosolyog
PS. Nagyon fontos, hogy a Csuhas altal megadott linken regisztraljatok, csak akkor jar a bonusz tarhely ! Koszonjuk szives kozremukodeseteket.



Áááááááááá. A PDF-re jó, de a fényképeket így nem tudom onnan behívni!  uuuhhh
Nincs valami módja, hogy direkt linket adjon a képre?!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81480 Dátum: 2013.07.23., 18:35:34 »

Akelána szeretettel. Ahol  világos kék ott 20° De alatta a skála mezőn még 15° is lehet.Siófok környéke 23-25° fokos volt a víz. Döntsd el kinek volt igaza. Legközelebb hő° mérőt viszek magammal.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81479 Dátum: 2013.07.23., 18:11:01 »

Simogasd és majd dorombolni fog.  vigyor
Meg vagyok én karmolások nélkül.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81478 Dátum: 2013.07.23., 18:07:42 »

Ezért kapcsoltam be neki a ventilátort, hogy jól érezze magát. Erre bebujt az ágy alá.
Majd este lesz nehéz mikor skypolunk és mutassam meg nekik. Azért nem fogok az ágy alá bújni.
Ha megmutatom neki a seprőt megharagszik.Mit lehet egy ilyen vad állaton szeretni?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81477 Dátum: 2013.07.23., 18:01:20 »

Simogasd és majd dorombolni fog.  vigyor
Kitettem a napra, ismerje meg a világot. Őrizet nélkül nem mertem hagyni még véletlenül leugrik vagy átmászik a szomszédba.. Fél óra múlva nekem elég volt. Megpróbáltam be tessékelni de nem ismeri a jó szót. Sikerült mint a hímes tojást megfognom és beraktam a szobába. Ne tud meg , hogy rám fújt. Büntiből nem engedem ki. Fiamék nem azért bízták rám hogy napoztassam hanem hogy jövő hét keddig megőrizzem.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81476 Dátum: 2013.07.23., 17:51:19 »


30 fokos a Balaton, az neked hideg?  shock zizi bleee
A levegő csak tegnap volt 28° enyhe széllel. Nekem már csak az a jó ha a vízben is izzadok.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #81475 Dátum: 2013.07.23., 17:48:52 »


30 fokos a Balaton, az neked hideg?  shock zizi bleee
Na hát ebben a formában nem igaz. Ott voltam. Térdig a vízben. lehetett 18- 20° a sör is melegebb volt. Nekem meg fagyos hideg.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #81474 Dátum: 2013.07.23., 16:37:23 »

Én meg a Balatonon voltam 2 napot. Egyiken mentem másikon jöttem.
A sör langyos volt a Balaton vize jég hideg. Na melyiket választottam.
A langyos sört.


30 fokos a Balaton, az neked hideg?  shock zizi bleee
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1520 1521 [1522] 1523 1524 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!