Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 21:09:50
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 123 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 5161 5162 [5163] 5164 5165 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128543 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #8669 Dátum: 2009.02.03., 16:55:59 »

          Értem én Amadeust!
          Belevitték egy hosszúlejáratú,kétes kamatozású hitelbe.Valamit sejt és úgy nyugtatja magát,lelkiismeretét,hogy magyarázza a "bizonyítványát"!

         Jól teszi,hiszen ez nyugtatja!Vagy azt szeretné, hogy más is járjon úgy mint ő.Szerencsésen!!!!!!!!

           _morcos yes_yes bleee
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8668 Dátum: 2009.02.03., 16:55:16 »

Gaz-ember tel.szám mentve
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Gazember
Vendég
« Válasz #8667 Dátum: 2009.02.03., 16:51:05 »

Figyelem, 32-es csapat ! Bizonyos okból a mobilom simkártyáját cserélnem kellett. Akit érdekel, az új mobilszámom:  Akinek a mobiljában a régi számom van, törölje. Új számomat kivánságra házhoz szállítom.

 köszi_2 bye bye
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #8666 Dátum: 2009.02.03., 16:49:08 »

Kedves Amadeus!

Mondjuk üzleti érdekből.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8665 Dátum: 2009.02.03., 16:38:53 »

Éngem 3 éve a K/H bank ba....tt át piszkosúúúú. Bevittem a kis rokkant nyugdíjbóóó összespórúúút forintyaimat, hagy szeretném lekötni egy évre, mennyi kamatot kapok %-ban ? Ekkor egy ludmilla rábeszélt a "HOZAMFA" nevü konstrukcióra, mejjel 25-34 %-ot kapok 3 év után. Csak elfelejtette hozzátenni, hogy "akár" A végén 5 %-ot kaptam. Majdnem fölrobbantam, a negyedrészét se, amivel kecsegtetett. Ezt a bankot azóta leírtam.


 bu_mm bu_mm bu_mm




Gaz-ember

a KH -nál lekötött pénzed kérd  Kulcsár Atillától, biztos forrásból tudom hogy lenyúlta. Ebből finanszírozták a választásoknál az mszp-ét is kb 120 millát. Néz utána ha még nem késő. Most lesz a sokadik tárgyalása és fel fogják menteni. Suschlák is már majd nem szabadlábon, lassan őt is felfogják felső utasításra menteni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #8664 Dátum: 2009.02.03., 14:51:42 »

Hozzászólás nosztalgiával ((is))  fűszerezve:

Kasszandra::::: Férfi
Opti Miska::::::Nő
Farkas Virág ::::Férfi
Egér Ede:::: Nő
Elne Hiddám:::Férfi.

         Benson Madam::::Férfi
         Gazember::::: Gyerek!!!!!!!!!!

                      bleee bleee
Naplózva
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #8663 Dátum: 2009.02.03., 14:35:37 »

Kedves Amadeus!

Elolvasod, amit írok?


Kedves Rovattársak!

Egy harminckettestől  esetleg könnyebben elfogadunk ajánlatot, mintha azt egy vadidegen tenné. Olyan ajánlat esetében, amely már a pénzről szól, azonban nem árt elővigyázatosnak lenni és megnézni, hogy az általa közölt információk milyen forráson alapulnak, legyen szó akár csodalámpáról, krémről, routerről, bankbetétről, vagy életbiztosításról.

Ha úgy találjátok, hogy az illető fél, negyed, vagy akár tized információk birtokában koptatta a billentyűzetet, ahelyett, hogy vette volna a fáradságot és legalább utánaolvasott volna a dolognak, ráadásul a témával kapcsolatban konkrét tapasztalatokkal sem rendelkezik, járjatok vele szemben el úgy, ahogyan egy vadidegennel viselkednétek hasonló szituációban.



  Hello Csuhás!

Úgy néz ki, hogy félreérthető voltam, pedig megírtam, hogy én csak felhívom a figyelmet a lehetőségre, aztán, ha valakit komolyabban érdekel a dolog / hitel és megtakarítás / akkor beszéljen a hitel-biztosítási szakértőmmel.
Akinél felvettük a lakásra a hitelt, meg akinél a biztosításainkat is kötöttük.
Beszél vele, aztán eldönti a személyreszabott ajánlattal kapcsolatosan, hogy jó e?
Nincs itt semmiféle félinformáció: csak szóltam, hogy van egy szerintem nagyon jó szakember. Akit én ismerek, meg nem egy egyszeri ügyintéző.
Másként miért is menne fel Bpestre hozzátok, ha kéritek.
Hiszen biztosításokra mindenkinek szüksége van, és a legtöbb embernek hitelekre is.

De én írtam is, hogy ez csak egy lehetőség, nem én intézem, nem kapok érte juttatást, hiszen nem én vagyok szakembere ennek a témának.
Ha kéritek, felkeres benneteket egy megbeszélt időpontban.
Aztán a többi a ti dolgotok.

Elnézést Csuhás, ha félreérthető voltam: igyekszem olvasni a soraid, jól odafigyelve.
De te is tedd ezt.

                 Úgy is egy a lényeg, a párt egysége!  bye bye
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #8662 Dátum: 2009.02.03., 14:32:50 »

Amadeus Kóma ! Arra a kékkel írt "jó éjt" -re kattintva,egy marha jó műsort néztam végig.  Tompikát éppen az altató dallal ba....gatja Dolák Sali Robi. El akartam menteni, de nem sikerült. Jobb egérre katt, megjelent egy ablak, két sor németül, ami nekem ugyebár japán. Melyikre kattincsak, hogy eee tugggyam tárúúúnyi ?
Kösz a segicccséget.

 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2

  Hello Gazember!

Ezt élőben egyszerübb lenne elmondani, de ahhoz meg kellene egy számítógép.
Először is van egy program, ami nem tom, hogy meg van e neked. Belinkeltem a helyet, ahonan letöltheted.
A kis viziló mellet van a letöltést indító rész.
Vagy meg van neked ez a programod már?
Aztán ha letöltötted és használod, akkor van egy ablak, és annak az egyik részében egy kicsi, alig látható rész, ahova be kell írni, azt ahova mented.
Az Open mellet van ez a rész, ha egy féle programról beszélünk.

Például létre hozol egy YOUTUB mappát a zenéknél a sajátgépen.

Aztán ezt adod meg mentés helyeként.
Majd a YOUTUB mappában külön mappákat érdemes létrehozni az egyes előadóknak,
amiba utólag belehuzkodod, hogy rend legyen.

    Mondom, azt sem tom, hogy milyen programod van.
A linkemre ha reája kattintól, akkor tán már többet tudsz majd.
Ketrince a közeledben van, szerintemen többet tud segíteni.

         Sok sikert és praktikert!
Naplózva

Gazember
Vendég
« Válasz #8661 Dátum: 2009.02.03., 13:35:31 »

Éngem 3 éve a K/H bank ba....tt át piszkosúúúú. Bevittem a kis rokkant nyugdíjbóóó összespórúúút forintyaimat, hagy szeretném lekötni egy évre, mennyi kamatot kapok %-ban ? Ekkor egy ludmilla rábeszélt a "HOZAMFA" nevü konstrukcióra, mejjel 25-34 %-ot kapok 3 év után. Csak elfelejtette hozzátenni, hogy "akár" A végén 5 %-ot kaptam. Majdnem fölrobbantam, a negyedrészét se, amivel kecsegtetett. Ezt a bankot azóta leírtam.


 bu_mm bu_mm bu_mm
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8660 Dátum: 2009.02.03., 13:27:59 »

Én is elmentettem az öcsém BKV igazolványát
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Gazember
Vendég
« Válasz #8659 Dátum: 2009.02.03., 13:27:23 »

Amadeus Kóma ! Arra a kékkel írt "jó éjt" -re kattintva,egy marha jó műsort néztam végig.  Tompikát éppen az altató dallal ba....gatja Dolák Sali Robi. El akartam menteni, de nem sikerült. Jobb egérre katt, megjelent egy ablak, két sor németül, ami nekem ugyebár japán. Melyikre kattincsak, hogy eee tugggyam tárúúúnyi ?
Kösz a segicccséget.

 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2 köszi_2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8658 Dátum: 2009.02.03., 13:20:30 »

Valóban, az egyik legkockázatosabb dolog a befektetési alapokban való pénz elhelyezés. A City-Group most éppen ezért van bakban, mert a legnagyobb befektetési alapkezelője éveken keresztül hamis jelentéseket adott ki, és gyakorlatilag fizetésképtelen. A City Bank pedig ezeket a protfóliókat értékesítette az országban.
Jelenleg kapkodnak fűhöz-fához, aki pedig náluk fektette be a pénzét, az nem tudja, mit fog viszontlátni belőle, és bank nem igazán tüsténkedik segíteni a kuncsaftjainak (tv műsor volt -ha jól emlékszem a múlt héten hétfőn m1-en, 8:15-kor kezdődő Juszt műsorban erről!)

Magam nem egy ilyen "képzésen" vettem részt -többek között Ausztriában  is-, ahol tényleg nagyon jól, és meggyőzően elmagyarázzák ezeket a dolgokat.
Az átlagember simán "beveszi", mint ahogyan az első esetben én is felültem neki, aztán a "terepen" találkoztam a valósággal.
Korábbi üzletkötőkkel beszélgettem, pénzügyi szakemberekkel beszélgettem, vállalkozókkal tárgyaltam.

Én azt gondolom, hogy érdemes meghallgatni Mikulást, és más embereket, akik most már kezdik visszakapni a pénzeket, lejárnak a biztosítások, hogy mennyire "biznisz" ez a szerződő félnek.
Ha ők pozitívan nyilatkoznak -legalább többségében-, akkor jó a rendszer. Ha nem, akkor csak ügyes értékesítővel állunk szemben!

Több esetben engem is már majdnem meggyőztek dolgokról, ám a "belső sugallat" hatására mégsem mentem bele semmibe. Mint utólag kiderült, az én döntésem volt a jó!


Aki

 végül is nem bántam meg hogy volt aza biztosításom ,mert csak össze vakartam annyit hogy a gyemekemen tudtam 1 kicsit segíteni. De sajnálom hogy tisztességesen átvágtak
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #8657 Dátum: 2009.02.03., 13:14:39 »

Kedves Amadeus!

Elolvasod, amit írok?


Kedves Rovattársak!

Egy harminckettestől  esetleg könnyebben elfogadunk ajánlatot, mintha azt egy vadidegen tenné. Olyan ajánlat esetében, amely már a pénzről szól, azonban nem árt elővigyázatosnak lenni és megnézni, hogy az általa közölt információk milyen forráson alapulnak, legyen szó akár csodalámpáról, krémről, routerről, bankbetétről, vagy életbiztosításról.

Ha úgy találjátok, hogy az illető fél, negyed, vagy akár tized információk birtokában koptatta a billentyűzetet, ahelyett, hogy vette volna a fáradságot és legalább utánaolvasott volna a dolognak, ráadásul a témával kapcsolatban konkrét tapasztalatokkal sem rendelkezik, járjatok vele szemben el úgy, ahogyan egy vadidegennel viselkednétek hasonló szituációban.


 Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8656 Dátum: 2009.02.03., 13:09:10 »

Akimester ! Hogy a túróba tuttad lefotózni a gépemet, mikóóó a paplan alatt zongozázok. Jóóó objectived lehet.

Ketrinke ! Ezekszerint Te avandzsíroztál a munkahelyeden ? Tutttam, hogy Belőled ecceeee még lesz VALAKI. Mer én is itthon VALAKI vagyok. Valaki mennnyen a bótba, valaki vágjon fát, valaki hágja meg a zanyósát.....
Gratulation !

 bye bye

Gaz-ember

Mit játszól a paplan alatt mint Benkő Dániel?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8655 Dátum: 2009.02.03., 12:53:50 »

Semmit, csak előtte szólj, hogy erre jársz, és éhes vagy, kaphatnál-e egy ebédet.
Mondaná, hogy gyere!



Aki

 úgy gondoltam maradok a nép konyhánál hiszen nekem majdnem népautóm van
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #8654 Dátum: 2009.02.03., 12:52:06 »

Kedves Amadeus!

Elolvasod, amit írok?


Kedves Rovattársak!

Egy harminckettestől  esetleg könnyebben elfogadunk ajánlatot, mintha azt egy vadidegen tenné. Olyan ajánlat esetében, amely már a pénzről szól, azonban nem árt elővigyázatosnak lenni és megnézni, hogy az általa közölt információk milyen forráson alapulnak, legyen szó akár csodalámpáról, krémről, routerről, bankbetétről, vagy életbiztosításról.

Ha úgy találjátok, hogy az illető fél, negyed, vagy akár tized információk birtokában koptatta a billentyűzetet, ahelyett, hogy vette volna a fáradságot és legalább utánaolvasott volna a dolognak, ráadásul a témával kapcsolatban konkrét tapasztalatokkal sem rendelkezik, járjatok vele szemben el úgy, ahogyan egy vadidegennel viselkednétek hasonló szituációban.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #8653 Dátum: 2009.02.03., 12:45:49 »

Bp. VIII., Tolnai Lajos u.  ((A pontos címet még nem tudom.))

Ez a víg utcai rendőrségi fogda és vizsgálati börtön. Én már csak tudom hivatalból jártam ott
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #8652 Dátum: 2009.02.03., 12:40:23 »

Valóban, az egyik legkockázatosabb dolog a befektetési alapokban való pénz elhelyezés. A City-Group most éppen ezért van bakban, mert a legnagyobb befektetési alapkezelője éveken keresztül hamis jelentéseket adott ki, és gyakorlatilag fizetésképtelen. A City Bank pedig ezeket a protfóliókat értékesítette az országban.
Jelenleg kapkodnak fűhöz-fához, aki pedig náluk fektette be a pénzét, az nem tudja, mit fog viszontlátni belőle, és bank nem igazán tüsténkedik segíteni a kuncsaftjainak (tv műsor volt -ha jól emlékszem a múlt héten hétfőn m1-en, 8:15-kor kezdődő Juszt műsorban erről!)

Magam nem egy ilyen "képzésen" vettem részt -többek között Ausztriában  is-, ahol tényleg nagyon jól, és meggyőzően elmagyarázzák ezeket a dolgokat.
Az átlagember simán "beveszi", mint ahogyan az első esetben én is felültem neki, aztán a "terepen" találkoztam a valósággal.
Korábbi üzletkötőkkel beszélgettem, pénzügyi szakemberekkel beszélgettem, vállalkozókkal tárgyaltam.

Én azt gondolom, hogy érdemes meghallgatni Mikulást, és más embereket, akik most már kezdik visszakapni a pénzeket, lejárnak a biztosítások, hogy mennyire "biznisz" ez a szerződő félnek.
Ha ők pozitívan nyilatkoznak -legalább többségében-, akkor jó a rendszer. Ha nem, akkor csak ügyes értékesítővel állunk szemben!

Több esetben engem is már majdnem meggyőztek dolgokról, ám a "belső sugallat" hatására mégsem mentem bele semmibe. Mint utólag kiderült, az én döntésem volt a jó!

         Látod, azzé megérte feldobni e témát!

Most megint hallottam valamit. Yó sokáig nevettem a hitelek dolgain, mert normális ember ugyebár nem vesz fel hitelt : Soha, Semmikor Semmilyen körülmények közt se!  vigyor

Én most még is felvettem, mert valamit nagyon megértettem!
Tiszta hülye, aki nem normális !  _juhhh
Különben is, még mindig jobb, mint ágyban párnák közt halni meg!  táncika
Naplózva

Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #8651 Dátum: 2009.02.03., 12:16:58 »

Tényleg? Akkor nem úgy van, hogy a bankok melyek becsődöltek részei a világgazdaságnak és éppen ezért most világgazdasági válság van?
Akkor ez nem is úgy működik, hogy Te beteszed a pénzed a bankba, vagy akár életbiztosításba, ők meg szépen forgatják. Ha sikerül a buli, akkor a haszon egy  (a kisebb) részét esetleg megkapod, vagy az inflálódás következtében kevesebbet annál, mint amit reálértékben betettél, csőd esetén meg semmit?
Az fel sem vetődik, hogy a kezelési alap, vagy a bank csak nyerhet, a kockázat a Tiéd.

Aha.

Harmadszor és utoljára kérdezem, honnan vetted a routerral kapcsolatos információdat?
Csak azért mert még terjeszted is őket és Egér Edét, vagy bárki mást, aki írásodat olvassa félretájékoztatod, ha tévedsz.


 

        Hello Csuhás!

Hát épp arról van szó, hogy egy időben már érdeklődtem a vezeték nélküli rendszerekről, de mivel költségesnek tünt, meg nem volt még teljesen aktuális, ezzé
megálltam a témával kapcsolatosan.
De most meg megint érdekel és arra gondoltam, hogy a hiányos tudásom kiegészíted.
Ugyanis amíg az Mpeg 2 és Mpeg 4 közti különbség témáját sikerült jól körüljárnom, jól megértenem, addig ezt a vezeték nélküli témát még nem, mert leálltam vele.
Ugye az volt a felbontással kapcsolatban a kérdés, hogy mennyire érdemes mindenáron az Mpeg 4 újabb felbontású monitort megvenni, mi van, ha csak Mpeg 2-t tud.Mostmár értem
Én  tehát azzé vetettem fel a vezetéknélküli témát, hogy mit tudtok róla?
Miért? Tán nem úgy kezdtem? Meer akkor elnézést!  köszi_2
Természetesen, különféle szakboltokban , ismerősöknél , szervizeknél szoktam érdeklődni az ilyen témában. Tehát igen +lepődtem, hogy nem igazítod ki a hiányos tudásom azonnal. Hadd legyen kerek az egész minnél hamarabb.
Tehát ezt nem fixen állítottam.

Amúgy hallottam ollant, hogy nem mindig a legjobb a kapcsolat a rádiófrekvenciás megoldásnál, mintha vezetékes lenne. Ez is elgondolkodtatot.
Szóval, hamár sikerült eloszlatnom a félreértést a routerral kapcsolatosan, akkor
télleg legyél oly szíves és meséld el ezt a routeres megoldást, hogy lehet vezetékteleníten az egeret is.
Lehet a monitort is ugye?
Ez a vezetéknélküli  megoldás helyszűke helyzetnél jó megoldás lehet.

         

A banki témákra visszatérve, tényleg nem hallottál az újabb megoldásról, mely még teljesen új Magyarországon, hogy a banki vonalat megkerülve, mostmár van lehetőség úgymond alapkezelőn keresztűl közvetlen a világgazdaságba tenni a pénzed.
A hitelem is olyan alapú, hogy van megtakarítási része is, és a befizetet törlesztések egyrésze a világgazdaságban forog meg az alapkezelőn keresztűl közvetlen.
Ezért lehetséges, hogy 17 évre vettük fel a hitelt, de már 9 év alat kitörleszti magát.
De ezt a megoldást az alapkezelőn keresztűl lehet megoldani.
Mindent szószerint nem tudok visszaadni, de úgy gondolom, ez már bőven elég, hogy más is megnézze magának ezt az utat. Menjen, kérdezze meg, tudom, hogy merre kell elindulni. Ne döntsön azonnal, menjen több helyre is, velem is átbeszélhetjük. És tényleg, ha valaki nem is vesz fel hitelt, vagy épp nem is dönt egy megtakarítás elindítása mellet, de elébb-utóbb befog érni az információ és ha döntenie kell, akkor már biztosan hogy nem a szokványos utat fogja választan.
Azt mondják, hogy az osztrákoknak a nyugdíja ilyen megtakarításokban van.
Hogy az alapkezelőn keresztűl közvetlen a világgazdaságban forog a pénzük.
Arról már nem hallottam, hogy miként érintette őket a világgazdasági válság, tán Bocskoros tudna mondani róla valamit. De a lényege épp az lenne, hogy az ember ezen a vonalon öngondoskodni tudna magáról.

Nyilván, nem ártana ezirányú tanfolyamot is elvégeznem: már tervben van.
Egyik ilyen alapkezelőnél hallgattam is pár órát, meg beszélgettem már többször is befektetési szakértővel...
nem rossz helyen kapisgálok.
Kutatok tovább.

Adott a helyzett, az embereknek mindenképp biztosításra van szükségük.
Adott az is, hogy nehéz yó biztosítást kötni. Tehát, elébb utóbb neki kell indulni a kálváriának. Érdemes minden új információnak utána nézni.
Nem azt mondom, hogy tedd ide, vagy innen vegyél fel, hanem itt érdemes tovább keresgélned. Nem akarok senkit sem belevinni semmibe sem, amit aztán később
megbán. Én sem akarok olyanba belemenni .



Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem a hozzászolásotokat e témákhoz.
Sokat segítettetek! A szem, nektek sem volt hiába való, hogy megírtátok a tapasztalatotokat, nem egyszer a csalódottságotokat.   köszi_2


 
Naplózva

AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #8650 Dátum: 2009.02.03., 09:19:59 »

Tényleg? Akkor nem úgy van, hogy a bankok melyek becsődöltek részei a világgazdaságnak és éppen ezért most világgazdasági válság van?
Akkor ez nem is úgy működik, hogy Te beteszed a pénzed a bankba, vagy akár életbiztosításba, ők meg szépen forgatják. Ha sikerül a buli, akkor a haszon egy  (a kisebb) részét esetleg megkapod, vagy az inflálódás következtében kevesebbet annál, mint amit reálértékben betettél, csőd esetén meg semmit?
Az fel sem vetődik, hogy a kezelési alap, vagy a bank csak nyerhet, a kockázat a Tiéd.

Aha.



Valóban, az egyik legkockázatosabb dolog a befektetési alapokban való pénz elhelyezés. A City-Group most éppen ezért van bakban, mert a legnagyobb befektetési alapkezelője éveken keresztül hamis jelentéseket adott ki, és gyakorlatilag fizetésképtelen. A City Bank pedig ezeket a protfóliókat értékesítette az országban.
Jelenleg kapkodnak fűhöz-fához, aki pedig náluk fektette be a pénzét, az nem tudja, mit fog viszontlátni belőle, és bank nem igazán tüsténkedik segíteni a kuncsaftjainak (tv műsor volt -ha jól emlékszem a múlt héten hétfőn m1-en, 8:15-kor kezdődő Juszt műsorban erről!)

Magam nem egy ilyen "képzésen" vettem részt -többek között Ausztriában  is-, ahol tényleg nagyon jól, és meggyőzően elmagyarázzák ezeket a dolgokat.
Az átlagember simán "beveszi", mint ahogyan az első esetben én is felültem neki, aztán a "terepen" találkoztam a valósággal.
Korábbi üzletkötőkkel beszélgettem, pénzügyi szakemberekkel beszélgettem, vállalkozókkal tárgyaltam.

Én azt gondolom, hogy érdemes meghallgatni Mikulást, és más embereket, akik most már kezdik visszakapni a pénzeket, lejárnak a biztosítások, hogy mennyire "biznisz" ez a szerződő félnek.
Ha ők pozitívan nyilatkoznak -legalább többségében-, akkor jó a rendszer. Ha nem, akkor csak ügyes értékesítővel állunk szemben!

Több esetben engem is már majdnem meggyőztek dolgokról, ám a "belső sugallat" hatására mégsem mentem bele semmibe. Mint utólag kiderült, az én döntésem volt a jó!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 5161 5162 [5163] 5164 5165 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!