Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 01:54:20
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 116 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128044 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105869 Dátum: 2017.01.17., 08:36:16 »

Keddre virradó éjszaka is marad a sok felhő, a déli, délnyugati megyékben pedig gyenge vagy mérsékelt havazás is lehet. Élénk marad az északi, északkeleti szél. -3 és -14 fok közötti minimum értékeket mérhetünk a legtöbb helyen, de a havas helyeken ismét születhetnek -15 fok alatti értékek is.
Az északkeleti országrészben csökken a felhőzet és napsütés is várható, ugyanakkor az ország többi részén erősen felhős, vagy borult marad az ég. Délen-délnyugaton további kisebb havazás előfordul. Az északi-északkeleti szél a Dunakanyar környéke és Nógrád megye térsége kivételével megélénkül, nyugaton és északkeleten időnként megerősödik. A csúcshőmérséklet -3 és +1 fok között alakul, délkeleten mérhetjük a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105868 Dátum: 2017.01.16., 21:17:49 »

Reggel 7 tájt, amikor elindultunk -10 fok volt, de az úton találkoztunk +/- 1 fokos eltéréssel. Útközben voltak ködös szakaszok. Minden nehézség ellenére (az M5 helyett a 4-t választottam) is 8-ra beértünk a Hengersor utcába. Az óta folynak a vizsgálatok.
Vannak már részeredmények, de a vége még messze van...

Magam is meglepődtem, ám 12:45-kor kiléptünk a központ ajtaján. Ez alatt az idő alatt megvolt a laborvizsgálat, az MR, a röntgen, a csontsűrűség vizsgálat, valamint elkészült egy járást segítő talpbetét is. No meg természetesen egy vizsgálat és egy injekció.
Szóval nem hónapokig járkáltunk mindenféle vizsgálatokra koszos, lepukkant rendelőkbe, rossz kedvű ápolók mellett, és az orvos nem úgy beszélt párommal, mint egy kutyával!
Fél órás csúszásban voltak és nem győztek bocsánatot kérni!

A labor eredmények egy része majd csak napok múlva lesz készen. Ez után vissza kell mennünk kontrollra, de az már nem kerül külön pénzbe.  táncika

Szóval ez is egészségügy, csak kicsit másképp.... valahogy így kellene lennie az államiban is!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105867 Dátum: 2017.01.16., 12:03:36 »


"Én" vagyok a legnagyobbnak innen üzenném: már majdnem megérkeztünk...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105866 Dátum: 2017.01.16., 11:58:25 »

Éjjel fokozatosan megnövekszik a felhőzet, reggelre már jellemzően erősen felhős, főként délen és északkeleten borult égre számíthatunk. Számottevő csapadék sehol sem várható, de hószállingózás néhol kialakulhat. Kisebb körzetekben ködfoltok is megjelenhetnek zúzmarával, erre legnagyobb esély északkeleten van. Az északi, északkeleti szél többnyire gyenge marad. A legtöbb helyen -4 és -10 fok közé hűl a levegő reggelre, de a vastag hóval borított alföldi és északkeleti helyeken ennél több fokkal hidegebb is lehet, egy-két helyen akár -15 fok alá is benézhet a hőmérő higanyszála.
Hétfőn napközben is az erősen felhős lesz a jellemző égkép az ország északi részén, délen ugyanakkor lehetnek tartósan borult időszakok is és főként a déli, délnyugati területeken hószállingózás, kisebb havazás is előfordulhat. Megélénkül az északi, északkeleti szél, néhol akár erős széllökés is lehet. A csúcshőmérsékletek általában fagypont körül várhatóak, de északkeleten ennél pár fokkal hidegebb maradhat az idő.

Reggel 7 tájt, amikor elindultunk -10 fok volt, de az úton talalálkoztunk +/- 1 fokos eltérèssel. Útközben voltak ködös szakaszok. Minden nehézség ellenére (az M5 helyett a 4-t választottam) is 8-ra beértünk a Hengersor utcába. Az óta folynak a vizsgálatok.
Vannak már részeredmények, de a vége még messze van...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105865 Dátum: 2017.01.16., 11:52:46 »

          Mi abban a fejlesztés?Rosszabb mint volt! robban fejbever

Szép napot!

Hát ez az!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105864 Dátum: 2017.01.16., 07:28:20 »

Éjjel fokozatosan megnövekszik a felhőzet, reggelre már jellemzően erősen felhős, főként délen és északkeleten borult égre számíthatunk. Számottevő csapadék sehol sem várható, de hószállingózás néhol kialakulhat. Kisebb körzetekben ködfoltok is megjelenhetnek zúzmarával, erre legnagyobb esély északkeleten van. Az északi, északkeleti szél többnyire gyenge marad. A legtöbb helyen -4 és -10 fok közé hűl a levegő reggelre, de a vastag hóval borított alföldi és északkeleti helyeken ennél több fokkal hidegebb is lehet, egy-két helyen akár -15 fok alá is benézhet a hőmérő higanyszála.
Hétfőn napközben is az erősen felhős lesz a jellemző égkép az ország északi részén, délen ugyanakkor lehetnek tartósan borult időszakok is és főként a déli, délnyugati területeken hószállingózás, kisebb havazás is előfordulhat. Megélénkül az északi, északkeleti szél, néhol akár erős széllökés is lehet. A csúcshőmérsékletek általában fagypont körül várhatóak, de északkeleten ennél pár fokkal hidegebb maradhat az idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105863 Dátum: 2017.01.16., 07:02:17 »

A 2. évfolyam 98. számában 1991. VIII. 1-jén megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105862 Dátum: 2017.01.16., 06:01:00 »

Azt írták, fejlesztik az indamailt.... jobb volt, mint lett...  robban

          Mi abban a fejlesztés?Rosszabb mint volt! robban fejbever
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105861 Dátum: 2017.01.15., 20:36:37 »

Érdekesnek találtam: http://nabukodonozor.webnode.hu/news/tescos-kandallobol-tomegkalyha/
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105860 Dátum: 2017.01.15., 19:25:58 »

Azt írták, fejlesztik az indamailt.... jobb volt, mint lett...  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105859 Dátum: 2017.01.15., 19:10:08 »

Vasárnapra virradóan fokozatosan csökken a felhőzet, reggel az északkeleti országrészt leszámítva már jobbára gyengén felhős vagy derült időre ébredhetünk. Számottevő csapadék nem várható, északkeleten lehet csak hószállingózás, gyenge havazás. Az északnyugati, nyugati szél nagyrészt gyenge, a Bakonyban mérsékelt lesz. A hőmérséklet reggelre többnyire -10 és -5 fok közzé csökken, de északkeleten és délnyugaton a szélcsendesebb, kevésbé felhős és hóval borított tájakon ennél néhány fokkal hidegebb lesz.
Napközben általában kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk, északkeleten lehet még továbbra is több felhő az égen. Csapadék nem várható. Az északnyugati szél a Dunántúl északi felén időnként megélénkül, másutt viszont gyenge marad a légmozgás. A délutáni órákra -3 és +2 fok közé melegszik fel a levegő.

Errefelé ma szép, napsütéses idő volt, ismét olvadt, bár nem annyira, mint tegnap.
No a tegnapi olvadás alaposan megdolgoztatott! A házunk előtt álló hatalmas hársfa elszáradt levelei és termései egy része a tetőnkön landolt. Hiába takarítottam ki az eresz csatornát lombhullás után, a cserépen megtapadt anyagok viszont a lecsúszó hóval szépen megérkeztek... aztán folyt is a hólé az összeillesztéseknél... No, másztam a létrával, szedtem ki a cuccot a csatornából... a jó hideg vízből....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105858 Dátum: 2017.01.15., 19:06:10 »




Nálunk nagyon kevés hó esett, aminek a mértéke meg sem ütötte az 1 cm-t. Viszont havaseső, eső azért volt, és mivel a talaj még fagyott el sem tudott szivárogni, hanem megállt és reggelre megfagyott. Engem is megtréfált majdnem....úgy közlekedtem mint a birodalmi lépegetők, abban a bizonyos klasszikus scifiben.

Délelőtt átmentem Kevére a piacra, mert van egy hely , illetve árus akinél szeretek venni szalonnát mert nagyon jónak tartom a füstölését és jó izű az áruja. A parkolóból a piac felé a legrégibb és legnépesebb tröténelmi egyház temploma mellett vezetett el a gyalogutam. Illetve volna....annyira le volt fagyva, hogy inkább kerültem egyet.....A szép kövezeten vastagon állt megfegyva a latyakos hó.  Arra gondoltam lehet a főlelkész órája elromolhatott és nem csörgött reggel, vagy hajnalban....vagy a templomszolga aludt el.... Vagy úgy gondolják, hogy "az Úr adta..majd el is takarítja..."
 

Jó estét!

Bizony, tegnap sem mozdultam ki a házból. Szépen kilapátoltam az udvart és az utcát azért, hogy ma tudjak biztonsággal kihajtani.
Addig nem is volt gondom. Hanem a kapu bizony befagyott.  shock
Már a kulcsot sem tudtam beletuszkolni a helyére. Kénytelen voltam  jégoldó segítségét igénybe venni... Aztán a retesz elhúzása is csak jégmentesítés után sikerült!  shock
Végezetük persze kijutottam, bevásárolta, elhoztam anyukámat. Holnap délelőtt Ő tart ügyeletet, mert mi Okszikával folytatjuk kanosszánkat az orvosi rendelőben...
Szóval fogalmam sincs, holnap hogyan leszek, leszek-e egyáltalán. Attól függ, mennyire kínozzák meg szegényemet, Anyukámat mikor kell kivinni a vonathoz... és mennyire leszek fáradt.  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105857 Dátum: 2017.01.15., 19:00:26 »


Jó estlétet!


Azért ma adtam fel tippelést az alább mellékelt kép alapján: Mindenik foci meccs, mármint európai.




Jó estét!

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105856 Dátum: 2017.01.15., 07:53:26 »

Vasárnapra virradóan fokozatosan csökken a felhőzet, reggel az északkeleti országrészt leszámítva már jobbára gyengén felhős vagy derült időre ébredhetünk. Számottevő csapadék nem várható, északkeleten lehet csak hószállingózás, gyenge havazás. Az északnyugati, nyugati szél nagyrészt gyenge, a Bakonyban mérsékelt lesz. A hőmérséklet reggelre többnyire -10 és -5 fok közzé csökken, de északkeleten és délnyugaton a szélcsendesebb, kevésbé felhős és hóval borított tájakon ennél néhány fokkal hidegebb lesz.
Napközben általában kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk, északkeleten lehet még továbbra is több felhő az égen. Csapadék nem várható. Az északnyugati szél a Dunántúl északi felén időnként megélénkül, másutt viszont gyenge marad a légmozgás. A délutáni órákra -3 és +2 fok közé melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105855 Dátum: 2017.01.14., 20:53:58 »

   

A mai napon a csapadék majd' minden formájával találkoztam. Reggel ónos eső esett, ami utána egyszerű rendes esőbe váltott át, majd volt havas eső, végezetül pedig több centinyi hó hullott. Persze sokat azzal sem kellett bajlódnom, mert az ismét rákezdő eső sokat segített az eltakarításában.
Reggel kénytelen voltam felszórni az ónos eső után, közben (?) az udvart és a ház előtti részt, nehogy a postás néni is úgy járjon mint én, amikor kimentem behozni a szórólapokat.

Ekkor ugyanis egy kísérletet végeztem, de nem volt eredményes. Megpróbáltam a fejemmel összetörni a viacolort ... nem jártam sikerrel, nem tört el.
Viszont a pozitívuma a dolognak, hogy sem a kezemben tartott telefonomnak, sem az eséskor lerepülő szemüvegemnek nem lett semmi baja, de még a koppanástól is csak egy kisebb púp lett a fejemen és nem kellett a nap hátralevő részét a kórházban, vagy a rendelőben tölteni!

Szóval mondhatom, hogy a mai napot szerencsésem megúsztam!  vigyor

Viszont letettem arról, hogy elmenjek a postára...  H���t




Nálunk nagyon kevés hó esett, aminek a mértéke meg sem ütötte az 1 cm-t. Viszont havaseső, eső azért volt, és mivel a talaj még fagyott el sem tudott szivárogni, hanem megállt és reggelre megfagyott. Engem is megtréfált majdnem....úgy közlekedtem mint a birodalmi lépegetők, abban a bizonyos klasszikus scifiben.

Délelőtt átmentem Kevére a piacra, mert van egy hely , illetve árus akinél szeretek venni szalonnát mert nagyon jónak tartom a füstölését és jó izű az áruja. A parkolóból a piac felé a legrégibb és legnépesebb tröténelmi egyház temploma mellett vezetett el a gyalogutam. Illetve volna....annyira le volt fagyva, hogy inkább kerültem egyet.....A szép kövezeten vastagon állt megfegyva a latyakos hó.  Arra gondoltam lehet a főlelkész órája elromolhatott és nem csörgött reggel, vagy hajnalban....vagy a templomszolga aludt el.... Vagy úgy gondolják, hogy "az Úr adta..majd el is takarítja..."
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105854 Dátum: 2017.01.14., 20:39:58 »

A másik, pedig hogy Szürketestvérnek válaszolnék.
Bár leírásokat inkább csak a forgalmazóktól találtam, és azok nekem azért kissé reklámszagúnak tűnnek, de ez a plafonra szerelhető infrapanel – a technikai adatok, működési elv alapján – nem tűnik rossz választásnak.
A paneleket, melyeket én elsőre találtam, a méretüktől (teljesítményüktől) függően cirka 35 és 70 ezer között lehet kapni.
Aztán egy másik oldalon találtam egy ilyet is:
„Az infrafűtésnél nem a szoba légköbmétere számít, hanem a falak mérete. Hogy megkönnyítsük Önnek a számítást, egy egyszerű módszert ajánlunk:
Mérje le a szoba hosszát és szélességét, legyen mondjuk 3x4 méter, szorozza össze, és megkapja a szoba alapterületét, jelen esetben 12 m2.
Minden négyzetméterre számoljon 75 wattot, azaz 12 m2 x 75 Watt/m2 = 900 Watt.
Ez az érték 2,6 méteres plafonmagasságig érvényes, e fölött számoljon 10 centiméterenként + 10 wattot négyzetméterenként. Egy panel megfelelően 3-4 méteres sugarú körben tud megfelelő meleget elérni. Ha ennél nagyobb a szoba, javasoljuk több panel használatát egymástól 2-4 méterre elhelyezve. Nagyobb összteljesítmény, mint amit kiszámolt, felesleges!”

Ebből talán már el lehet kezdeni a számolgatást. Olyan javaslattal is találkoztam, ami azt írta, ha nagy a belmagasság, akkor lógassuk be panelt.
Ami még feltétlen kell szerintem hozzá, az a termosztát, annak darabja olyan 10 és vélhetően helységenként érdemes telepíteni, de az üzemeltetési költséget olyan jelentős mértékben befolyásolhatja, hogy és saját tapasztalatból, ezt semmiképp nem hagynám ki.



Köszönöm, igen én is a vezérlés alatt igazából a termosztátot értettem. Korábban úgy terveztem (pár éve), hogy napelemek telepítésével termelném meg hozzá a szükséges energia jelentős részét. Bár igaz hallottam olyasmit is felsőbb körökben, hogy télen keveset süt a nap, így ez már nem is kifizetődő..... shock Elvetettem az ötletet, igaz nem az előbbi ok, vagy álok miatt, hanem az anyagi forrás, sajnos fontos más irányú kiáramoltatása miatt.  Ám a infrapanel terve az megmaradt és most már kezd aktuálissá válni. Én is több oldalt végiglapozgattam, láttam egész modern, új generációs paneleket is, pl amelyek tükörbevonatúak stb... Szóval a kínálat igencsak kibővült és még nem is vettem számba, a falba, vagy akár a padlóba illeszthető infrafóliákat. De nekem a plafonra szerelhető panel lenne az egyszerűbb és főképp általam is könnyedén kivitelezhető.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105853 Dátum: 2017.01.14., 20:19:42 »



Jó estlétet!


Azért ma adtam fel tippelést az alább mellékelt kép alapján: Mindenik foci meccs, mármint európai.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105852 Dátum: 2017.01.14., 18:40:19 »

Ja, és a hó alól előkerült a zasszony is....  vigyor

A teraszon, igaz a hőmérő befelé van fordítva, tehát csal(!) +11 fokot mértem!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105851 Dátum: 2017.01.14., 18:36:22 »

Viszont ilyen szép lett:

Ja, és a hó alól előkerült a zasszony is....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105850 Dátum: 2017.01.14., 18:35:27 »

Az éjjel lehullott 17 cm-nyi hó a mai napos időjárásban hamar olvadásnak indult!
Viszont nem várhatom meg a tavaszt, holnap és holnapután menni kell a kocsival, hát kénytelen voltam kiásni az udvart...  shock
Ezzel el is ment az egész délelőttöm!  H���t


Viszont ilyen szép lett:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!