Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 13:08:34
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 162 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 302 303 [304] 305 306 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128325 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105849 Dátum: 2017.01.14., 18:32:57 »

Szombaton a hajnali és reggeli órákban főleg keleten még számíthatunk havazásra, a Szatmár-Beregi-síkon havas eső is lehet. Másutt már csak hószállingózásra lehet számítani, nyugat felől fokozatosan megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A nyugatias irányú szél az Északi-középhegység középső területeinek kivételével időnként megélénkül. A legalacsonyabb kora reggeli hőmérsékletek -4 és +1 fok között alakulnak. Nyugaton lehet a hidegebb.
Szombat délután tovább vékonyodik a felhőtakaró, de nyugat felől időnként ismét megnövekedhet és a nap első felében nyugaton, késő délután a középső országrészben és keleten lehet hószállingózás, kisebb havazás. A nyugati, délnyugati szél mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet szűk tartományban alakul: mindössze -2 és +2 fok között várható.

Az éjjel lehullott 17 cm-nyi hó a mai napos időjárásban hamar olvadásnak indult!
Viszont nem várhatom meg a tavaszt, holnap és holnapután menni kell a kocsival, hát kénytelen voltam kiásni az udvart...  shock
Ezzel el is ment az egész délelőttöm!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105848 Dátum: 2017.01.14., 18:30:25 »

Örülök, hogy nem lett bajod!

Köszönöm!
Én is örültem neki, mert nagyot koppant a fejem...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105847 Dátum: 2017.01.14., 08:17:42 »

Szombaton a hajnali és reggeli órákban főleg keleten még számíthatunk havazásra, a Szatmár-Beregi-síkon havas eső is lehet. Másutt már csak hószállingózásra lehet számítani, nyugat felől fokozatosan megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A nyugatias irányú szél az Északi-középhegység középső területeinek kivételével időnként megélénkül. A legalacsonyabb kora reggeli hőmérsékletek -4 és +1 fok között alakulnak. Nyugaton lehet a hidegebb.
Szombat délután tovább vékonyodik a felhőtakaró, de nyugat felől időnként ismét megnövekedhet és a nap első felében nyugaton, késő délután a középső országrészben és keleten lehet hószállingózás, kisebb havazás. A nyugati, délnyugati szél mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet szűk tartományban alakul: mindössze -2 és +2 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105846 Dátum: 2017.01.14., 08:14:32 »

   

A mai napon a csapadék majd' minden formájával találkoztam. Reggel ónos eső esett, ami utána egyszerű rendes esőbe váltott át, majd volt havas eső, végezetül pedig több centinyi hó hullott. Persze sokat azzal sem kellett bajlódnom, mert az ismét rákezdő eső sokat segített az eltakarításában.
Reggel kénytelen voltam felszórni az ónos eső után, közben (?) az udvart és a ház előtti részt, nehogy a postás néni is úgy járjon mint én, amikor kimentem behozni a szórólapokat.

Ekkor ugyanis egy kísérletet végeztem, de nem volt eredményes. Megpróbáltam a fejemmel összetörni a viacolort ... nem jártam sikerrel, nem tört el.
Viszont a pozitívuma a dolognak, hogy sem a kezemben tartott telefonomnak, sem az eséskor lerepülő szemüvegemnek nem lett semmi baja, de még a koppanástól is csak egy kisebb púp lett a fejemen és nem kellett a nap hátralevő részét a kórházban, vagy a rendelőben tölteni!

Szóval mondhatom, hogy a mai napot szerencsésem megúsztam!  vigyor

Viszont letettem arról, hogy elmenjek a postára...  H���t

Örülök, hogy nem lett bajod!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105845 Dátum: 2017.01.13., 20:54:47 »

Délután azért igencsak szép volt a hóesés...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105844 Dátum: 2017.01.13., 19:05:48 »

Éjszaka nyugat felől ismét beborul az ég, és egy érkező ciklon hatására főként az ország északi, északkeleti kétharmadán már több helyen előfordul csapadék is. Északon, északkeleten (leginkább az Északi-középhegység tágabb környezetében) havazás várható, másutt viszont havas eső, ónos eső, északnyugaton eső lesz a jellemző. Ónos eső veszélye Komárom, Pest és Bács-Kiskun megyékben lehet a legnagyobb. A délies szél többfelé élénk, a Kisalföldön időnként erős lesz. A hajnali órákban jellemzően -4 és +4 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk majd, északkeleten az alacsonyabb, északnyugaton a magasabb értékekkel.
Pénteken napközben folytatódik a csapadékos időjárás, az ország nagy részén jelentős mennyiségű csapadékkal. A déli órákban északnyugat felől azonban megérkezik a ciklon hidegfrontja, mely mentén a Dunántúlon és az északi országrészben egyre inkább havazás lesz jellemző, délnyugaton több helyen lehet intenzív havazás is. Másutt eleinte még eső, ónos eső hull majd, de este ezeken a területeken is havazásba vált a csapadék. A front mögött a szél északias irányúra fordul, de nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet többnyire -1 és +5 fok között alakul majd, de a Dunántúlon délután már lehűlésre számíthatunk.
   

A mai napon a csapadék majd' minden formájával találkoztam. Reggel ónos eső esett, ami utána egyszerű rendes esőbe váltott át, majd volt havas eső, végezetül pedig több centinyi hó hullott. Persze sokat azzal sem kellett bajlódnom, mert az ismét rákezdő eső sokat segített az eltakarításában.
Reggel kénytelen voltam felszórni az ónos eső után, közben (?) az udvart és a ház előtti részt, nehogy a postás néni is úgy járjon mint én, amikor kimentem behozni a szórólapokat.

No ilyen is rég volt, hogy én itt egy nap alatt több írással is jelentkezzek!

Az egyik ok, amiért bejelentkeztem, kötelességemnek érzem, hogy jelezzem, péntek van, ráadásul 13-a.

Viszonyuljék hozzá ki-ki vérmérséklete szerint.

Ekkor ugyanis egy kísérletet végeztem, de nem volt eredményes. Megpróbáltam a fejemmel összetörni a viacolort ... nem jártam sikerrel, nem tört el.
Viszont a pozitívuma a dolognak, hogy sem a kezemben tartott telefonomnak, sem az eséskor lerepülő szemüvegemnek nem lett semmi baja, de még a koppanástól is csak egy kisebb púp lett a fejemen és nem kellett a nap hátralevő részét a kórházban, vagy a rendelőben tölteni!

Szóval mondhatom, hogy a mai napot szerencsésem megúsztam!  vigyor

Viszont letettem arról, hogy elmenjek a postára...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105843 Dátum: 2017.01.13., 18:56:32 »


 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105842 Dátum: 2017.01.13., 18:55:59 »



hát nem tudom...én nagyon megfontolnám....ahogy leírtad a szükségletet, tehát hány helyiséget kellene melegen tartania, hm....ahhoz azért kell teljesítmény. Folyamatos hő a tűztérben....Arra talán egy kazán jobb.... Most nagyon nyomják az un. tömegkályhát....akár benne elhelyezett un. patkóval is, ami gondoskodik egy kb. vízteres megoldásról...
Valóban jó a tömegkályha....ha ősszel, annak vége felé begyújtják és tavaszig csak a fát pótolják benne, Akkor valóban takarékos is és egy állandó meleget ad.... Mivel felmelegszik a hőtároló és átadó közeg és nem tud kihűlni, így nem megy el energia az újabb és újabb fölfűtésre, így takarékos és jó is....... Amúgy azért tömegkályha, mert tömege van....pár tonna.  A benne elhelyezett un sekunder , vagy inkább utánégető kamra....az "előfordul" jobb északi országbeli un kandallókályhákban is.... és valóban remek hatásfokúak...drágák.... ahogy egy jó tömegkályha is...igaz az bútordarab is....
nehéz döntés...és a rakásához tényleg jó szakember kell, vagy annak irányítása.

Én a mennyezeti (vszeg) infrapanel esetében egy kiegészítő fűtésben gondolkozom. ...és a fürdőszobában is. Ott jelenleg most egy szieszta gázsugárzó van (palackos). Aki reggel előbb felkel az begyútja....és csak tisztálkodásig üzemeltetjük. Napközben már lassan felmelegszik a nappaliból beszüremlő hővel.... Persze azért nem annyira nagyon, de tűrhető. Így egy téli idényben 1,5 palack gáz megy el. Arra gondolok, hogy egy 350 W-os infrapanellel, no meg a bővítésben is és a vezérléssel kiváltanám a sziesztát.... Mert azt nem kedvelem, helyet is foglal el....és mint minden ember a gáztól azért kicsit félek...

Hááát... körülnéztem ezekre a tömegkályhákra, de nem csupán a tömegük nagy, hanem a térfogatuk is, így nálam sajnos nem jöhet számításba. Még tépelődök, mert időnk igazából van.

A fürdőben nálunk jelenleg elektromos fali fűtőberendezés van. Hasonlóan működtetjük mi is: este bekapcsoljuk, beállítjuk 24 - 25 fokra. Fél óra alatt felfűti a helyiséget, utána lehet tusolni. Aztán kikapcsoljuk, reggel meg én kapcsolom be Mamának, de akkor már csak 21 fokra. Annyi reggel elég.
Ha végzett lekapcsolja. Nappal nálunk is a kandalló fűti.
Kandalló... szóval hetek óta nem kellett begyújtani benne, mert minden reggelre van annyi parázs, hogy némi száraz nyárfával megbiztatva hamarosan fellobbannak benne a lángok! Rájöttem, hogyan kell este viselkedni vele ahhoz, hogy még reggel is langyulat legyen. ,Eehhez persze bizonyára hozzájárul az is, hogy a szobánk ajtaja nincs teljesen becsukva így onnan csak jön ki némi meleg is...  vigyor
De bent reggel mindig melegebb van, minta nappaliban. Igaz, itt sem nagyon megy 17 - 19 fok alá...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105841 Dátum: 2017.01.13., 18:29:41 »



Jó estlétet!


Milyet, milyet, a neve B-vel kezdődik és orbás-val végződik. Egyébként vannak egész jó dolgai, csak ne akarná bizonygatni, hogy ő is tudja meg jól tudja...

Vasalással nincsenek gondjaim....mosással sem. A mosogatás is elmegy, mert kifejezetten utálom ha a mosogatóban piszkos edény van.  Amikor a nejem tavaly kórházba került, akkor főtt kaja-ügyileg az egyik szomszéd látott el....

Persze hazudnék ha azt mondanám, hogy nem főztem már. Amikor pár éve az asszony minden nap dolgozott - hogy balesetet szenvedett kolléganőjét helyettesítse, nehogy kirúgják - szóval akkor én voltam kénytelen rittyentgetni néha pár dolgot... Természetesen telefonos segítséggel...Mivel akkor még anyu élt és velünk....neki meg főtt és meleg étel kellett.

Jó estét!

Hiába no, nem vagyok az a főzőműsor néző....  szégyenlem
Páromnak napi elfoglaltsága, hogy kicsit nézi a paprika tv-t.... általában esténként, amíg a Nat.Geon, vagy a Discovery-n lógok...  szégyenlem  Még jó, hogy majd' minden helyiségben van egy tv....

A főzéssel az az egyetlen bajom, hogy rengeteg időt rabol el. Nem véletlen, hogy a komplikáltabb étkeket, mint pl. rántott hús, igazán nem szívesen állok neki! Az egyszerűbb kajákat gyorsan összecsapom, ha arról van szó. De hála Istennek Okszikám elkényeztet, nekem nem kell főzni!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105840 Dátum: 2017.01.13., 08:30:56 »

A másik, pedig hogy Szürketestvérnek válaszolnék.
Bár leírásokat inkább csak a forgalmazóktól találtam, és azok nekem azért kissé reklámszagúnak tűnnek, de ez a plafonra szerelhető infrapanel – a technikai adatok, működési elv alapján – nem tűnik rossz választásnak.
A paneleket, melyeket én elsőre találtam, a méretüktől (teljesítményüktől) függően cirka 35 és 70 ezer között lehet kapni.
Aztán egy másik oldalon találtam egy ilyet is:
„Az infrafűtésnél nem a szoba légköbmétere számít, hanem a falak mérete. Hogy megkönnyítsük Önnek a számítást, egy egyszerű módszert ajánlunk:
Mérje le a szoba hosszát és szélességét, legyen mondjuk 3x4 méter, szorozza össze, és megkapja a szoba alapterületét, jelen esetben 12 m2.
Minden négyzetméterre számoljon 75 wattot, azaz 12 m2 x 75 Watt/m2 = 900 Watt.
Ez az érték 2,6 méteres plafonmagasságig érvényes, e fölött számoljon 10 centiméterenként + 10 wattot négyzetméterenként. Egy panel megfelelően 3-4 méteres sugarú körben tud megfelelő meleget elérni. Ha ennél nagyobb a szoba, javasoljuk több panel használatát egymástól 2-4 méterre elhelyezve. Nagyobb összteljesítmény, mint amit kiszámolt, felesleges!”

Ebből talán már el lehet kezdeni a számolgatást. Olyan javaslattal is találkoztam, ami azt írta, ha nagy a belmagasság, akkor lógassuk be panelt.
Ami még feltétlen kell szerintem hozzá, az a termosztát, annak darabja olyan 10 és vélhetően helységenként érdemes telepíteni, de az üzemeltetési költséget olyan jelentős mértékben befolyásolhatja, hogy és saját tapasztalatból, ezt semmiképp nem hagynám ki.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105839 Dátum: 2017.01.13., 08:14:54 »

No ilyen is rég volt, hogy én itt egy nap alatt több írással is jelentkezzek!

Az egyik ok, amiért bejelentkeztem, kötelességemnek érzem, hogy jelezzem, péntek van, ráadásul 13-a.

Viszonyuljék hozzá ki-ki vérmérséklete szerint.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105838 Dátum: 2017.01.13., 07:46:44 »

Éjszaka nyugat felől ismét beborul az ég, és egy érkező ciklon hatására főként az ország északi, északkeleti kétharmadán már több helyen előfordul csapadék is. Északon, északkeleten (leginkább az Északi-középhegység tágabb környezetében) havazás várható, másutt viszont havas eső, ónos eső, északnyugaton eső lesz a jellemző. Ónos eső veszélye Komárom, Pest és Bács-Kiskun megyékben lehet a legnagyobb. A délies szél többfelé élénk, a Kisalföldön időnként erős lesz. A hajnali órákban jellemzően -4 és +4 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk majd, északkeleten az alacsonyabb, északnyugaton a magasabb értékekkel.
Pénteken napközben folytatódik a csapadékos időjárás, az ország nagy részén jelentős mennyiségű csapadékkal. A déli órákban északnyugat felől azonban megérkezik a ciklon hidegfrontja, mely mentén a Dunántúlon és az északi országrészben egyre inkább havazás lesz jellemző, délnyugaton több helyen lehet intenzív havazás is. Másutt eleinte még eső, ónos eső hull majd, de este ezeken a területeken is havazásba vált a csapadék. A front mögött a szél északias irányúra fordul, de nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet többnyire -1 és +5 fok között alakul majd, de a Dunántúlon délután már lehűlésre számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105837 Dátum: 2017.01.13., 07:06:14 »


Az 1430. számban 1999. VII. 16-án megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105836 Dátum: 2017.01.12., 22:21:52 »

Jó estét!

Én maradok a földön... egy vízteres kandalló beszerzésén tépelődök. Azzal lehetne fűteni a jelenlegi nappalit, a hálószobákat és a fürdőszobát, ami jelenleg WC-fürdő. Azon még tépelődünk, hogy a WC-t átrakjuk a bővítés során valahova...



hát nem tudom...én nagyon megfontolnám....ahogy leírtad a szükségletet, tehát hány helyiséget kellene melegen tartania, hm....ahhoz azért kell teljesítmény. Folyamatos hő a tűztérben....Arra talán egy kazán jobb.... Most nagyon nyomják az un. tömegkályhát....akár benne elhelyezett un. patkóval is, ami gondoskodik egy kb. vízteres megoldásról...
Valóban jó a tömegkályha....ha ősszel, annak vége felé begyújtják és tavaszig csak a fát pótolják benne, Akkor valóban takarékos is és egy állandó meleget ad.... Mivel felmelegszik a hőtároló és átadó közeg és nem tud kihűlni, így nem megy el energia az újabb és újabb fölfűtésre, így takarékos és jó is....... Amúgy azért tömegkályha, mert tömege van....pár tonna.  A benne elhelyezett un sekunder , vagy inkább utánégető kamra....az "előfordul" jobb északi országbeli un kandallókályhákban is.... és valóban remek hatásfokúak...drágák.... ahogy egy jó tömegkályha is...igaz az bútordarab is....
nehéz döntés...és a rakásához tényleg jó szakember kell, vagy annak irányítása.

Én a mennyezeti (vszeg) infrapanel esetében egy kiegészítő fűtésben gondolkozom. ...és a fürdőszobában is. Ott jelenleg most egy szieszta gázsugárzó van (palackos). Aki reggel előbb felkel az begyútja....és csak tisztálkodásig üzemeltetjük. Napközben már lassan felmelegszik a nappaliból beszüremlő hővel.... Persze azért nem annyira nagyon, de tűrhető. Így egy téli idényben 1,5 palack gáz megy el. Arra gondolok, hogy egy 350 W-os infrapanellel, no meg a bővítésben is és a vezérléssel kiváltanám a sziesztát.... Mert azt nem kedvelem, helyet is foglal el....és mint minden ember a gáztól azért kicsit félek...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105835 Dátum: 2017.01.12., 22:12:08 »


 szégyenlem
Milyen Marcsikát?  szégyenlem

Én csak akkor főzök, ha éppen rá vagyok szorulva. Anyukám annak idején nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy megtanuljak főzni, kézzel- és géppel mosni, mosogatni, vasalni (még inget is), takarítani.
Annak idején városi gyerek voltam egészen 7 éves koromtól, s mindezeket a tudományokat akkor gyömöszölte belém anyukám.



Jó estlétet!


Milyet, milyet, a neve B-vel kezdődik és orbás-val végződik. Egyébként vannak egész jó dolgai, csak ne akarná bizonygatni, hogy ő is tudja meg jól tudja...

Vasalással nincsenek gondjaim....mosással sem. A mosogatás is elmegy, mert kifejezetten utálom ha a mosogatóban piszkos edény van.  Amikor a nejem tavaly kórházba került, akkor főtt kaja-ügyileg az egyik szomszéd látott el....

Persze hazudnék ha azt mondanám, hogy nem főztem már. Amikor pár éve az asszony minden nap dolgozott - hogy balesetet szenvedett kolléganőjét helyettesítse, nehogy kirúgják - szóval akkor én voltam kénytelen rittyentgetni néha pár dolgot... Természetesen telefonos segítséggel...Mivel akkor még anyu élt és velünk....neki meg főtt és meleg étel kellett.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105834 Dátum: 2017.01.12., 20:29:26 »

Eleinte még marad a kevés felhő, majd éjszaka északnyugat felől beborul az ég. Egyre többfelé kezdődik hószállingózás, havazás, eleinte csak északnyugaton, majd az idő előreheladtával az ország más tájain is, de elsősorban az északi országrészben. Reggel már főként a középső és északi, északkeleti területeken számíthatunk kisebb havazásra. Mindeközben a hőmérséklet keleten -5, -9 fok körül alakul, nyugaton picivel enyhébb lesz az éjszaka, sőt hajnaltól melegedés kezdődik a nyugati tájakon, Sopron térségében már akár reggel is mérhetünk pozitív hőmérsékletet. A Dunántúl más tájain csak a délelőtt folyamán emelkedik 0 fok fölé a hőmérséklet. A Dunántúlon a hó mellett ónos eső is előfordulhat. A csapadékzóna gyorsan mozog kelet felé, délelőtt már csak a keleti, északkeleti tájakon várható kisebb havazás. A Dunántúlon már reggelre felszakadozik a felhőzet, így itt változóan, keleten erősen felhős, borús időre számíthatunk. Éjszaka és reggel még a délies szél lesz mérsékelt, időnként élénk, majd délelőtt nyugatira fordul a légmozgás.
A havazást adó felhőzet gyors tempóban elvonul a délutáni órákra az országunkból, mögötte a felhőátvonulások között több-kevesebb napsütés ígérkezik. Számottevő csapadék napközben nem várható, csupán keleti határ mentén szállingózhat még a hó a késő délutáni órákig. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödhet. Megenyhül az idő, a Dunántúlon és a középső tájakon a hőmérséklet általában +1, +4 fokig emelkedik, keleten, északkeleten azonban tartja magát a fagy, -4 és 0 fok körüli értékekre számíthatunk.


Ma nagyjából jó idő volt.
A reggelem az éjjel esett hó eltakarításával kezdődött, aztán Marika nénit elvittem pedikűröshöz. Közben beugrottam az OTP-be és láss csodát, nyugdíj utalási nap ide vagy oda, alig voltak!  shock
Igaz az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy 11-ig fel sem tudtak állni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105833 Dátum: 2017.01.12., 20:26:57 »



Ne mond hogy nem ismered Marcsikát? shock  shock
A minap épp  egy régebbi "Főtér" adásban is láttam   shock

Ma megkérdeztem az asszonyt hogy csinálta a bundásalmát....
A palacsinta tészta az OK...de tett bele sütőport is....a recept szerint, meg talán még valamit....de azt már elfelejtettem. Én nem főzök....soha nem főztem és nem is fogok....
Szívesen előkészítek mindent, vágás,. kopasztás, nyúzás, bontás, szeletelés....felvágás, aprítás, hámozás, tisztítás...tűzrakás, tűzelés...de nem főzök...
Enni eszek és persze kritizálok is....de nem főzök az nem az én dolgom....és nem is értek hozzá...



 szégyenlem
Milyen Marcsikát?  szégyenlem

Én csak akkor főzök, ha éppen rá vagyok szorulva. Anyukám annak idején nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy megtanuljak főzni, kézzel- és géppel mosni, mosogatni, vasalni (még inget is), takarítani.
Annak idején városi gyerek voltam egészen 7 éves koromtól, s mindezeket a tudományokat akkor gyömöszölte belém anyukám.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105832 Dátum: 2017.01.12., 20:21:17 »


Kibírtam/tuk a ránk eső 2,5 órát, amely eseménymentesen telt el. Igaz jobb lenne eseménnyel eltelnie, mert akkor talán felszámolásra kerülne az a brigád és visszatérhetnék a kényelmes fotelomba, a TV sportadóihoz és egy pohárka, vagy épp kettő, borhoz.  DE most zajra figyelés, telefonhívás várás...ésatöbbi....

Ma délelőtt azért tettem egy kört....azt vettem észre hogy tőlem kb. 250 méterre az egyik porta kerítéséről eltűnt a vaskapu...Pedig még múlt héten meg volt...  zizi  Majd holnap  szólok a helyi KMB-snek, most amúgy is van elég dolga a tanyákkal és másokkal.

 shock
Milyen jó, hogy nálunk csak a keret van vasból!
Azért felétek most nagy bajok lehetnek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105831 Dátum: 2017.01.12., 20:19:40 »


Jó estlétet!


Lassan javulgat a derekam, minden bizonnyal megcsapta a hideg. Először megijedtem, hogy megen rátelepedett a sérv... Ugyanis 10 éve volt egy gerincsérvem, eléggé korlátozott a mozgásban és sok mindenben. De szerencsém volt konzervatív kezeléssel és türelemmel valamennyire helyreállítottak.
De most szerintem nem az van...és már javulgatoik. Igaz nem mernék nagyon neki állni fát hasogatni...sőt a kerítéseken se igazán másznék, de a szombat reggelhez képest ég és föld a különbség.

A fűtésre visszatérve, azért észrevenni, hogy hidegebb van az átlagnál és most már azért tartósan, nálunk is több tüzelő fogy el. A korábban írt és tervezett szoba/iroda bővítés esetébe is gondolkoznom kell egy pótfűtés bevezetéséről. A bővítés nem esik bele a kályha sugárzásába, és messze is lesz tőle.  Arra gondoltam, hogy egy falra (plafonra) felszerelhető infrapanelre ruházok be. Vagy a padló alá lerakható infrafőliára is gondoltam.  Döntésben nagy szerept fog játszani a pénz kérdés és a kivitelezhetőség is. A mennyezeti megoldás felé hajlok.


 

Jó estét!

Én maradok a földön... egy vízteres kandalló beszerzésén tépelődök. Azzal lehetne fűteni a jelenlegi nappalit, a hálószobákat és a fürdőszobát, ami jelenleg WC-fürdő. Azon még tépelődünk, hogy a WC-t átrakjuk a bővítés során valahova...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105830 Dátum: 2017.01.12., 07:45:17 »

Eleinte még marad a kevés felhő, majd éjszaka északnyugat felől beborul az ég. Egyre többfelé kezdődik hószállingózás, havazás, eleinte csak északnyugaton, majd az idő előreheladtával az ország más tájain is, de elsősorban az északi országrészben. Reggel már főként a középső és északi, északkeleti területeken számíthatunk kisebb havazásra. Mindeközben a hőmérséklet keleten -5, -9 fok körül alakul, nyugaton picivel enyhébb lesz az éjszaka, sőt hajnaltól melegedés kezdődik a nyugati tájakon, Sopron térségében már akár reggel is mérhetünk pozitív hőmérsékletet. A Dunántúl más tájain csak a délelőtt folyamán emelkedik 0 fok fölé a hőmérséklet. A Dunántúlon a hó mellett ónos eső is előfordulhat. A csapadékzóna gyorsan mozog kelet felé, délelőtt már csak a keleti, északkeleti tájakon várható kisebb havazás. A Dunántúlon már reggelre felszakadozik a felhőzet, így itt változóan, keleten erősen felhős, borús időre számíthatunk. Éjszaka és reggel még a délies szél lesz mérsékelt, időnként élénk, majd délelőtt nyugatira fordul a légmozgás.
A havazást adó felhőzet gyors tempóban elvonul a délutáni órákra az országunkból, mögötte a felhőátvonulások között több-kevesebb napsütés ígérkezik. Számottevő csapadék napközben nem várható, csupán keleti határ mentén szállingózhat még a hó a késő délutáni órákig. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödhet. Megenyhül az idő, a Dunántúlon és a középső tájakon a hőmérséklet általában +1, +4 fokig emelkedik, keleten, északkeleten azonban tartja magát a fagy, -4 és 0 fok körüli értékekre számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 302 303 [304] 305 306 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!