Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 08:41:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 182 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1547 1548 [1549] 1550 1551 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132068 alkalommal)
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80953 Dátum: 2013.07.01., 08:52:57 »

A 428. számban 1993. IX. 22-én megjelent írások
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80952 Dátum: 2013.07.01., 08:45:43 »

A 4 orult Dioszegi es a Tetemgyar RT bemutatja:

Vasarnapi kirandulas a kozelunkben levo Beaulieu nemzeti auto es motor muzeumban, ahhol az eppen 50. szulinapjat unneplo James Bond egykori autoi es a filmekben feltuno jarmuvek, eszkozok is megtekinthetoek voltak.  A Beaulieu Abbey 1203 ota all, meg ha ma mar inkabb romokban is. Ezt is megneztuk a mai napon. Meg sok minden mast is Mosolyog
Amint igertem - jojjenek a kepek es egy vidam kis video Mosolyog

Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80951 Dátum: 2013.07.01., 08:40:05 »

Jó reggelt!

Ma olyan nap van, hogy reggeli előtt pálinkát ittam.
Nem tudom, mikor volt ilyen legutóbb.                        táncika

Tedd tobbszor, gyorsabban fogsz menni!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80950 Dátum: 2013.07.01., 06:52:09 »

Eleinte a keleti megyékben még lehetnek felhősebb tájak, majd a napsütést itt is csak gomolyfelhőzet zavarhatja, csapadékra nem kell számítani. Az északi, északnyugati szelet a nap nagy részében már csak élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23, 26 fok között várható, késő este 13, 18 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80949 Dátum: 2013.06.30., 21:07:20 »

A 4 orult Dioszegi es a Tetemgyar RT bemutatja:

Vasarnapi kirandulas a kozelunkben levo Beaulieu nemzeti auto es motor muzeumban, ahhol az eppen 50. szulinapjat unneplo James Bond egykori autoi es a filmekben feltuno jarmuvek, eszkozok is megtekinthetoek voltak.  A Beaulieu Abbey 1203 ota all, meg ha ma mar inkabb romokban is. Ezt is megneztuk a mai napon. Meg sok minden mast is Mosolyog
Amint igertem - jojjenek a kepek es egy vidam kis video Mosolyog

Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #80948 Dátum: 2013.06.30., 08:29:57 »

Jó reggelt!

Ma olyan nap van, hogy reggeli előtt pálinkát ittam.
Nem tudom, mikor volt ilyen legutóbb.                        táncika
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80947 Dátum: 2013.06.30., 05:43:14 »

Az előző éjszakához hasonlóan estétől fokozatosan megszűnik a csapadéktevékenység, és eleinte sokfelé csökken, feloszlik a felhőzet. Legtovább keleten, délkeleten marad felhősebb az ég, valamint a nyugati tájakon a hajnali óráktól lehet számottevő felhősödés, ott reggel-délelőtt kisebb csapadékhullás is előfordulhat. Nagyjából a Mosonmagyaróvár-Baja vonal mintegy 150 km-es sávjában kissé feltámad az északi, északnyugati szél, másutt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A szélvédett területeken néhol ismét pára- és ködfoltok képződhetnek. Többnyire 9 és 13 fok közé várható a leghűvösebb napszak hőmérséklete, általánosságban délnyugaton várhatók alacsonyabb értékek.
Vasárnap délután ismét a Dunától keletre lesz kevesebb a napsütés, ott növekednek erőteljesebben a gomolyfelhők és várható zápor illetve zivatar, de valószínűleg kisebb számban, mint a hétvége első napján. Elvétve előfordulhat felhőszakadás, kisebb jégeső. A Dunántúlon többfelé élénk, időnként erős vagy viharos lesz az északi, északnyugati szél, másutt többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 21 és 25 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80946 Dátum: 2013.06.29., 18:54:09 »

Nem is akarok, ez csak egy elméleti felvetés volt arra az esetre, ha akadályoztatva lennél és épp beütne a nagy ménkű, és valakinek muszáj volna... Ez amúgy a Te dolgod, mindig is az volt és az is lesz.

A többit meg már át és talán szét is beszéltük... Jó munkát!

Teszt sikertelen. Lehet, hogy a driver nem volt jó, keresek majd másikat.
Almafák ismét megpermetezve, a korai alma részben leszedve.
Borsó helye felkapálva, vethető másodvetésre (cékla, bab, újra borsó).
Kocsitakarítás elmaradt, és ez így is fog maradni.
Könyvelés lezárva, már csak a kocsi elszámolása van hátra, de azt majd Ukrajna után.

Éjfélre reptér, holnap reggel 5-6 körül indulás.
Hétfőn vásárlás a keresztlányomnak, hiszen 3-án születésnapja lesz. Kedden 10-re be kell jönni Mátészalkára útlevelet csináltatni a gyereknek.
3-án, szerdán születésnap.
szombaton indulunk haza.
Jövő hét vasárnap Budapest, városnézés, anyukám meglátogatása, útlevél kiváltása.
Hétfőn szőlő permetezés, könyvelés befejezése, leadása a könyvelőnek.
Kedden repülőtérre viszem a csapatot.
Csütörtökön egy másik megbízás leadása, mert addigra elkészülök azzal is.

No, röviden ennyi a program a meglevő internetes munkám mellé....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #80945 Dátum: 2013.06.29., 16:28:25 »

Drága Barátom!

Egyszer majd biztosan kifejtem a véleményemet, de az nem valószínű, hogy most lesz!  vigyor
Nem csupán azért, mert nincs rá időm és energiám, hanem azért sem, mert nehezen foglak tudni meggyőzni arról, hogy rossz kiindulási ponton állsz!

A tesztelést köszönöm, remélhetőleg lesz rá módom és lehetőségem a következő héten, hogy a frissítést elvégezzem, hogy szebb, jobb, és egyszerűbben kezelhető legyen az oldalunk.

A G.m. státuszod átmeneti visszaállítása felhasználóra nem valamiféle homályos bosszú terméke, hanem valamire kíváncsi voltam. Tehát nem kell megköszönni, hiszen nem újra megkaptad, hanem egy hibát kellett kijavítanom. Ugyanis voltak egyes fórumok, amiknek Te voltál a Moderátora, és -ki kellett máshol próbálnom-, amikor kilépési szándékodat bejelentetted, kivettelek, hiszen nem aktív tag hogyan lehet Moderátor? Azokban a fórumokban, ahol korábban moderátor voltál, bizonyos jogosultságaid nem működtek, amikor azokban a fórumokban egyszerű tag voltál, Globális moderátorként. Mivel nem akartam kockáztatni, egyszerű és biztonságos megoldásnak tűnt, hogy egyszerű taggá tettelek, aztán amikor már működött a rendszered megfelelően, újból az eredeti sorrendben visszaállítottam a jogosultságaidat. Ennyi a nagy történet.

Biztos vagyok abban, hogy képes lennél elvégezni a frissítést, azonban nem fogok bejutást engedni számodra a szerverre, s ennek több oka is van. Azonban nem fogom leírni őket.  bee

Most pedig megyek, mert még egy nyomtatót is le kell tesztelnem, ezen kívül van még vagy ezer dolgom, amiket nem végezhetek el éjszaka.

 bye bye

Nem is akarok, ez csak egy elméleti felvetés volt arra az esetre, ha akadályoztatva lennél és épp beütne a nagy ménkű, és valakinek muszáj volna... Ez amúgy a Te dolgod, mindig is az volt és az is lesz.

A többit meg már át és talán szét is beszéltük... Jó munkát!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80944 Dátum: 2013.06.29., 16:08:27 »

De örülök, hogy ezt írtad. Csak kár hogy nem ma!  vigyor Bár remélem, hogy ez a kijelentés még ma is megállja a helyét!
Egyébként még ha valaki úgy is vélné, hát leszögezem, hogy nekem sincs veled semmi bajom, folyamatosan keressük az együttműködés formáit és úgy látom rendre meg is találjuk.
Amúgy meg az vesse rád az első követ, aki egyszerre ennyi tisztséget betöltve sose esik tévedésbe!  _cupp

Megállja!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80943 Dátum: 2013.06.29., 16:07:56 »

Na elolvastam, amit tegnap írtam.
Nem tudom még milyen árat fog szabni AKI... a fele királyságért, de

Bejáratott fórum Adminisztrátori tisztségét akciós áron továbbértékesíteném!
Norton és Odin nevű ivadékokkal rendelkező szülők a pályázat elbírálása során előnyt élveznek!
Feltétel: Több éves jártasság Wordpress terén. Az ellentételezést kizárólag forintban fontban áll módomban elfogadni!


 hahota

Fele királyság nem eladó. Az egészen pedig még nem gondolkodtam. Biztosan van az a pénz, de nem biztos, hogy Neked van annyid, vagy megér Neked annyit!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80942 Dátum: 2013.06.29., 16:05:10 »

Már a reggeli írásodat látva is ezen morfondíroztam. Itt van egy kis pontatlanság a fogalmazásban, és talán emögött rejlik a kettőnk közötti nézetkülönbség oka.

...



Drága Barátom!

Egyszer majd biztosan kifejtem a véleményemet, de az nem valószínű, hogy most lesz!  vigyor
Nem csupán azért, mert nincs rá időm és energiám, hanem azért sem, mert nehezen foglak tudni meggyőzni arról, hogy rossz kiindulási ponton állsz!

A tesztelést köszönöm, remélhetőleg lesz rá módom és lehetőségem a következő héten, hogy a frissítést elvégezzem, hogy szebb, jobb, és egyszerűbben kezelhető legyen az oldalunk.

A G.m. státuszod átmeneti visszaállítása felhasználóra nem valamiféle homályos bosszú terméke, hanem valamire kíváncsi voltam. Tehát nem kell megköszönni, hiszen nem újra megkaptad, hanem egy hibát kellett kijavítanom. Ugyanis voltak egyes fórumok, amiknek Te voltál a Moderátora, és -ki kellett máshol próbálnom-, amikor kilépési szándékodat bejelentetted, kivettelek, hiszen nem aktív tag hogyan lehet Moderátor? Azokban a fórumokban, ahol korábban moderátor voltál, bizonyos jogosultságaid nem működtek, amikor azokban a fórumokban egyszerű tag voltál, Globális moderátorként. Mivel nem akartam kockáztatni, egyszerű és biztonságos megoldásnak tűnt, hogy egyszerű taggá tettelek, aztán amikor már működött a rendszered megfelelően, újból az eredeti sorrendben visszaállítottam a jogosultságaidat. Ennyi a nagy történet.

Biztos vagyok abban, hogy képes lennél elvégezni a frissítést, azonban nem fogok bejutást engedni számodra a szerverre, s ennek több oka is van. Azonban nem fogom leírni őket.  bee

Most pedig megyek, mert még egy nyomtatót is le kell tesztelnem, ezen kívül van még vagy ezer dolgom, amiket nem végezhetek el éjszaka.

 bye bye
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #80941 Dátum: 2013.06.29., 12:54:11 »

Kedves Csuhas

Otletekkel es tippekkel tudok segiteni WP ugyben (szinte) barmikor, viszon egy teljes project jelenleg nem fer bele az idokeretembe - barmennyire is szeretnem.
Remelem megerted ezt - koszonom.

Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...
Ó hát nem baj, ha nincs időd rá, hisz AKI... SMF admin jogának felét akarom Neked elpasszolni öttel kevesebb fontért, mint amennyiért adja nekem forintban!:-D
Naplózva
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80940 Dátum: 2013.06.29., 10:38:57 »

Kedves Csuhas

Otletekkel es tippekkel tudok segiteni WP ugyben (szinte) barmikor, viszont egy teljes project jelenleg nem fer bele az idokeretembe - barmennyire is szeretnem.
Remelem megerted ezt - koszonom.

Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
csuhas
Vendég
« Válasz #80939 Dátum: 2013.06.29., 10:27:48 »

Jó reggelt!
...
Nincs nekem bajom Veled...!

De örülök, hogy ezt írtad. Csak kár hogy nem ma!  vigyor Bár remélem, hogy ez a kijelentés még ma is megállja a helyét!
Egyébként még ha valaki úgy is vélné, hát leszögezem, hogy nekem sincs veled semmi bajom, folyamatosan keressük az együttműködés formáit és úgy látom rendre meg is találjuk.
Amúgy meg az vesse rád az első követ, aki egyszerre ennyi tisztséget betöltve sose esik tévedésbe!  _cupp
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #80938 Dátum: 2013.06.29., 06:59:06 »

Na elolvastam, amit tegnap írtam.
Nem tudom még milyen árat fog szabni AKI... a fele királyságért, de

Bejáratott fórum Adminisztrátori tisztségét akciós áron továbbértékesíteném!
Norton és Odin nevű ivadékokkal rendelkező szülők a pályázat elbírálása során előnyt élveznek!
Feltétel: Több éves jártasság Wordpress terén. Az ellentételezést kizárólag forintban fontban áll módomban elfogadni!


 hahota
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #80937 Dátum: 2013.06.29., 06:40:59 »

A tegnap utoljára írt üzenetemnek végül egy rövidített formája jelent meg, (így most már idézetekkel együtt alig több, mint 9000 karakter) mert a fórum nem engedte elküldeni, mondván túlléptem a megengedett leütésszámot!  zizi
Igazán nem szép tőlem, hogy így megkurtítottam, ahelyett hogy kettébontottam volna, így már majdnem olyan, mintha csak egy smileyt küldtem volna el, aztán szegény AKI... meg találja ki, mi van a fejemben!  beteg
Ui: Innen is szeretettel üdvözlöm Mártit a gépelés tanárnőmet!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80936 Dátum: 2013.06.29., 06:06:27 »

Szombaton északkeleten, keleten gyakrabban, nyugaton, délnyugaton ritkábban növekszik meg a felhőzet. Elsősorban a keleti tájakon fordulhat elő szórványosan záporeső. Az északnyugati szél délutántól egyre inkább megélénkül. Pár fokkal tovább melegszik a levegő: délután 21-26 fokos értékeket mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #80935 Dátum: 2013.06.28., 17:48:13 »

Nos, reményeim szerint ismét minden helyen tudsz képet csatolni, és még a moderátori jogaidat is visszakaptad.

Már a reggeli írásodat látva is ezen morfondíroztam. Itt van egy kis pontatlanság a fogalmazásban, és talán emögött rejlik a kettőnk közötti nézetkülönbség oka.

Most gyakorlatilag négyféle beosztás van ezen a fórumon:

Tag
Jogai: Üzeneteket küldhet és témákat hozhat létre.
Kötelezettsége: A fórumszabályzat (felhasználói feltételek) betartása

Moderátor
Jogai: Egy-egy adott téma valamennyi hozzászólásához hozzáfér, azt tudja módosítani.
Kötelezettsége: A fórumszabályzattól való eltérések megszüntetése az általa felügyelt témában.

Globális moderátor
Na ez a nagy kérdés!
Csalóka a megnevezés, hiszen aki ezt a tisztséget viseli, az nem csak moderálni képes, hanem a fórum adminisztrációs részeihez is vastagon hozzáfér. Bőven vannak nem csak moderálási, hanem adminisztrációs feladatai is. Valamennyi téma felügyeletén kívül ide tartozik: a tagok regisztrálásával kapcsolatos tennivalók ellátása; a kéretlen regisztrálók távol tartása; a fórumidő beállítása; a csatolmányok számára fenntartott esetleges hely szabályzása; a másik globális moderátor csitítása, ha vitába keveredne és tévedésbe esne  vigyor; elveszett jelszavak pótlása; kint rekedt fórumtársak bejutásának segítése;...
(Itt mindenki ingyen dolgozik, legfeljebb jogokkal tudod jutalmazni valaki munkáját.)
Vajon a Globális moderátort adminisztrációs munkájáért megilletik-e bizonyos adminisztrációs jogok a döntések terén, vagy sem?
Az én véleményem az, hogy egy Globális moderátornak véleményezési és vétó joga kellene, hogy legyen a fórumot érintő adminisztrációs változásokkal kapcsolatban a másik Globális moderátorral szemben. Szerintem úgy járná, hogy egy (komolyabb) adminisztrációs változás (Gmail kitiltás) előtt illene kikérni a véleményét, és ha nagyon tiltakozik, akkor esetleg megfontolni, annak a változtatásnak az elnapolását. Ez az álláspontom, és ennek elmaradását sérelmeztem én.

Én a Globális moderátor szerepkörét betöltve azt a viselkedést véltem helyesnek, hogy a másik Globális moderátort, (AKI... egyben az adminisztrátor is) igyekeztem egyeztetésre hívni az általam eszközölni kívánt változtatásokról, illetve ha erre nem volt lehetőség (például azonnali beavatkozást kívánt az ügy), vagy nem véltem olyan jelentősnek a változást, akkor mindig egy privát üzenetben jeleztem, hogy hol és mit változtattam, ezzel biztosítva a lehetőséget, hogy amennyiben nem ért vele egyet, könnyedén vissza tudja állítani a korábbi állapotot.

Adminisztrátor
Ő az aki rendelkezik az FTP felhasználónévvel és jelszóval, Ő az aki a szerverhez és az adatbázisokhoz közvetlen hozzáfér, Ő az aki ezekről mentést tud például csinálni, valamint az adminisztrátor feladata a fórummotor karbantartása, frissítése, hisz galiba esetén (a szerverhez való hozzáférés miatt) kizárólag ő  tud gyorsan, hadhatósan intézkedni. Ő vállalja a jogi felelősséget az oldalért és intézi a finanszírozását. (Jogi felelősséget ugyan még nem vállaltam az oldalért, de a finanszírozás területén amikor kellett már volt szerepem, ezért is nagyon rosszul eset ám, hogy itt ki az erősebb kutya!)

Mindketten többféle tisztséget is egyszerre töltünk be ezen a fórumon.
Az nagyon visszás szerintem, amikor valaki valamelyik minőségében keletkezett vitát úgy próbálja meg megoldani, hogy egy másik magasabb minőségében intézkedik. Nehéz feladat ezen a téren észnél lenni, nehezebb, mint azt első olvasatra az ember gondolná.
[Például: Az üzeneteket mint tagok írjuk. Egy taggal vitába kerekedünk, mondunk neki ezt-azt (Persze ezt sose érezzük annyira súlyosnak ám!), erre aztán amaz is hozzánk vág valamit, amit naná, hogy rettentően sértőnek érzünk. Súlyosan sértőt márpedig nem szabad írni a fórumba, úgyhogy már nyúlna is az ember a moderáló gomb után, de nem szabad! Itt van a másik moderátor, ha szerencsénk van akkor Ő majd kellő távolból szemlélve a történteket közbeavatkozik, ha szükségesnek érzi.]
Nincs ez másképp a Globális moderátor és az adminisztrátor szerepkörével sem. Ha valaki egyszerre Globális moderátor és adminisztrátor is, akkor milyen kérdésekben kell(ene-illene) egyeztetnie a másik Globális moderátorral?
Mik azok a dolgok amik az adminisztrátorra tartoznak?
Vajon hibát követ-e el az aki egy olyan kérdésben, amikor talán illene egyeztetnie az másik Globális moderátorral, adminisztrátorként lép fel?
Miután Globális moderátorként nem egyeztetve a másik G.m.-ral,, hanem inkább adminisztrátorként fellépve törölte a fórumot (meglehet hibásan, de mégiscsak) védő szűrőt, ezzel kéretlen regisztrálók sokaságát napi szinten az oldalra zúdítva, vajon jogos elvárás-e a másik Globális moderátor felé, hogy most aztán ezeket törölgesse?

Jó reggelt!
Ne temesd magad, nem fosztalak meg ettől a tisztségtől, csak a kíváncsiság tétette velem, hogy egyszerű taggá tettelek! Mivel rájöttem a hiba okára, helyreállítom a hiba előtti állapotot!  _cupp
Nincs nekem bajom Veled, ráadásul a feladataidat is - az utóbbi időket kivéve, ami meg érthető is - kifogástalanul láttad el!
Szóval nem kell a búcsúbeszéd, nincs oka!

Moderátori feladatok az utóbbi időben szerintem nem voltak, mostanság ritkán is vannak, tehát ezek ellátásáról, vagy ellátatlanságáról nem is igazán beszélhetünk.
Az adminisztrátori teendők Globális moderátorként való ellátásától valóban tartózkodtam az elmúlt hetekben mert úgy láttam, hogy a vitás kérdéseket adminisztrátorként fellépve, erőből rendezed el, és így bár címem van, de gyakorlatilag hatalmam (jogom) nincs, hiszen a szavazatom a másik G.m.-ral szemben nem ér egyet. Ha döntetlenre állunk, akkor Te előkapod az adukártyát, az admin szavazatot, azt el van intézve.
A Globális moderátor szerepkörének csak akkor van értelme, ha az admin nem nyomja agyon.
(Adminisztrátor egyedül vagy, így ezen a szinten nincs olyan, aki személyes belátásodon túl korlátozhatna.
Nem tudom mennyiért adnád el nekem a harminckettes.hu felét, de tételezzük fel, hogy megvenném.
Akkor egy bizonyos kérdésben pont annyi tulajdonosi jogom és felelősségem, pont annyi admin jogom volna mint Neked. Akkor hogy rendeznél el egy ilyen vitás kérdést?
Amúgy a harminckettes.hu-ra történő regisztrálást az általad rossznak titulált módszerrel csak sikerült realizálnom és ehhez némileg hasonló módszert kellett alkalmaznom. Először is nekem is admin jogokat kellett szereznem. Ezt egy negyed tank üzemanyag áráért domain és tárhely formájában sikerült megvennem, a séta meg úgy is rám fér!  Vigyorog Aztán kellett csinálni egy oldalt, amire azzal az elavult módszerrel lehet regisztrálni, majd pedig, mint admin az adminnal megbeszélni veled, ha érkezik hozzám regisztrációs kérelem, akkor azt átdobom Neked, hogy ide is be legyen az illető regisztrálva. És mi lett? Hát így már rendben lévőnek találtad, van is tagod, akit így regisztráltál be.  Kacsint Ha nem lépsz fel az admin szintre, akkor nekem se kell utánad lépnem és megbeszélhettük volna a kérdést mint mondjuk két Globális moderátor, vagy mint két egyszerű tag, két mezei harminckettes. Lehet érteni, amit próbálok itt magyarázni?)

Nem temettem én magam, csupán megköszöntem a lehetőséget, mert úgy véltem így illik.
Az utóbbi időben a Globális moderátor cím által biztosított jogok egyikével sem éltem gyakorlatilag, tehát olyan volt, mintha nem is lenne ilyen címem (az hogy ebben a minőségemben beléptem fényképet készíteni talán elhanyagolható), ez mégsem akadályozott meg abban, hogy az SMF 1.1.18-ról 2.0.4-re való frissítését alád toljam, az általad óhajtott regisztrációs rendszerrel együtt, igyekezvén ezzel segíteni a munkádat. Le van tesztelve, most már csak rajtad áll, mikor léped meg.
Én úgy gondolom, hogy nem a címe, a titulusa határoz meg egy embert, hanem a tudása és a szeretete.
Ha „csupán” tag pozícióval bírnék és bármilyen baj lenne (Ne legyen soha!), akkor esetleges akadályoztatásod esetén nem kereshetnél meg vele, hogy segítsek? Dehogynem! Én akár tagként, akár globális moderátorként, de még törölt felhasználóként is ugyanaz a Csuhás vagyok. Egy haver, akire számíthatnak a harminckettesek a bajban, és aki rendelkezik bizonyos moderálási és most már adminisztrálási gyakorlattal is.
Megcsinálnék akár egy egyszerű hozzászólás moderálást, egy tagkitiltást, bármilyen Globális moderátorként eszközölendő  változtatást, vagy PhpMyAdmin-ként adatbázis mentést-visszaállítást, ftp adatok birtokában mentett állapot visszaállítást, frissítést, telepítést (azt remélem, hogy ezt titkon azért Te is tudod). Ahhoz hogy ezt megtehessem, azokhoz a részekhez, melyekhez nem férek hozzá, felhasználónevet és jelszót kellene adjál. Tagként a moderálási és adminisztrálási feladatokhoz is, Globális moderátorként meg az ftp-hez, vagy a PhpMyAdminhoz, de mint látszik csupán az a különbség, hogy mihez kell hozzáférési kulcsot adni, a metódusban maga azonos. Ennyire mindegy mi az ember beosztása.
Optimális esetben az egyes tisztségek azoknál vannak, akik megérdemlik őket. Nekem nem az a dolgom, hogy szerelmes legyek egy tisztség birtoklásába, hanem hogy érdemes legyek a betöltésére.

Ha másképp gondolod a Globális moderátor jogait és kötelességeit, illetve szerinted máshol vannak az adminisztrátor jogainak határai, nyugodtan tárd elém. Én nem bánom azt se ha vitatkozzunk, csiszolódunk még egy kicsit, meg aztán az is könnyen előfordulhat, hogy e témakörben én néztem be valamit ...


Az ismételt Globális moderátori kinevezést természetesen köszönöm, igyekszem amennyire csak tőlem telik a továbbiakban is úgy élni vele, hogy a Harminckettesek javát szolgálja!

Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #80934 Dátum: 2013.06.28., 13:11:13 »

Nos, reményeim szerint ismét minden helyen tudsz képet csatolni, és még a moderátori jogaidat is visszakaptad.
Telefonról tesztelve, minden megfelelően működik.
A többi hosszú, majd gépről...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1547 1548 [1549] 1550 1551 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!