Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 19:07:03
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 147 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1544 1545 [1546] 1547 1548 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132476 alkalommal)
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81013 Dátum: 2013.07.05., 17:35:15 »

Nagyon igen !
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
csuhas
Vendég
« Válasz #81012 Dátum: 2013.07.05., 17:35:02 »

Jelentem az iphone 4S-nek is sokk volt!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #81011 Dátum: 2013.07.05., 17:24:38 »

A sávszélesség nőni fog, mint ahogy az eszközök teljesítménye is, ezen nem kell morfondírozni.

AKI...! Külön köszönöm az infót, a kisebb méret mobilelhasalásával kapcsolatban! Ezek szerint jobb eszközön nem lesz gond a nagyobb mérettel!

Tetem! A nagyobb méret minőségjavulását Te észreveszed?
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81010 Dátum: 2013.07.05., 17:15:44 »

Nekem bejon rendesen, igaz, valoban szelessavot hasznalok Mosolyog



Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...


Ez Ukran szeles sav!  zizi  uuuhhh
Annak is orulok, hogy van, sot, gyorsabb, mint az en otthonim!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81009 Dátum: 2013.07.05., 17:14:47 »

Ennek örülök, és nekem is megfelelt, de egyetlen embert sem hagyunk figyelmen kívül, ha lehet megoldjuk úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Az mondjuk aggasztó, hogy most meg az én mobilom nem tudja megnyitni. Sok herce-hurca volna nekem ez amúgy is, de ha most meg a mobileszközöknek sok, akkor nem értem el sehová, feladtam a függetlenségem a semmiért. Akkor már egyszerűbb ha Akelának veszek új szemüveget és/vagy monitort.

Ugyanakkor szemmel láthatóan jobb minőség, és ha a jövőre gondolok, akkor azt kell mondjam, hogy a merevlemezek, a tárhelyek rohamléptekben nőnek, ha már archiválunk, akkor azt úgy érdemes, hogy még sokáig megállja a helyét.
Ha a mostani méretben mentünk, akkor az lehet, hogy 5 év múlva már csúnyának fog számítani, viszont bőven lesznek akkora tárhelyek, ahová a szebb is simán felmehetne. Nem szoktam sírni, de hatalmas munka ez, nem lesz hozzá mégegyszer erőnk. Így is sokat köszönhetek Ketrinnek, a mostaniak főként az Ő munkája nyomán lettek olvashatóak!
Ha nagyobb méretben archiválunk, rontani még mindig könnyen ronthatunk rajta, hogy időlegesen felférjen valahová, de egyenlőre meg fogom próbálni kihasználni a minus-os lehetőséget. Oda elfér minden, csak meg ne szűnjön! Na de ha úgy is lesz, majd akkor kitalálok valamit!

A kérdés: A nagyobb méretet meg tudjátok jeleníteni?
Tetem! IOS-en, IPhone-on megy?
Mert a kis androidoson elhasalt, de van a közelben nagyobb teljesítményű, meg fogom azon is nézni!
AKI...! Nálad mobilról megy?


Azt nem igerem, hogy a het elejen megnezem, de megprobalom!
Holnap delelott indulunk haza, vasarnap pesti varosnezes utlevel elhozatallal, hetfon a konyvelom var, kedden repter, es melot is jeleztek elore, szerda az elso eselyes nap.
De az en C5-om mar az elso verzional elfekudt, tehat nem hiszem, hogy ezt birna.
Talan Okszi Luminaja...  H���t Az Win-os
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81008 Dátum: 2013.07.05., 17:12:23 »

Nekem bejon rendesen, igaz, valoban szelessavot hasznalok Mosolyog



Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...

Mar szeles savon is varni kell a teljes betoltodesre.
Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81007 Dátum: 2013.07.05., 17:09:28 »

Nálam csörög csattog villámlik és szakad az eső. Medárd még nem hagyta abba.

Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla

Itt most jon Romania felol. Gurul le a hegyrol.
Keszitettem fenykeopeket, csak a csatlakozot hagtam otthon!  uuuhhh

Itt nincs WiFi, mint ahol tegnap voltunk a Fekete hegy labanal levo udulo kozpontban (bar ott is akadozott), ezert nem tudm meg a Fb-ra sem feltenni, hogy onnan ide masoljam.

Mint ezt a kepet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Tetemgyári Láncfűrész
Törzstag
****

Karma: +37/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 430



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81006 Dátum: 2013.07.05., 17:09:16 »

iPhone, iPad, Safari OSX-en, Opera,Chrome, Firefox, IE, Windows 7 alatt tokeletes minden.
Igazad van, nagyobb felbontas, jobb minoseg - evekre elore garantalt a megorizhetoseg.
Meg az lenne egy megoldas, ha be lehetne recognitazni valami szovegfelismero software-el, majd elmenteni az egeszet az utokornak Mosolyog

Tetemgyari Lancfuresz
...torzulaaasss...

Ennek örülök, és nekem is megfelelt, de egyetlen embert sem hagyunk figyelmen kívül, ha lehet megoldjuk úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Az mondjuk aggasztó, hogy most meg az én mobilom nem tudja megnyitni. Sok herce-hurca volna nekem ez amúgy is, de ha most meg a mobileszközöknek sok, akkor nem értem el sehová, feladtam a függetlenségem a semmiért. Akkor már egyszerűbb ha Akelának veszek új szemüveget és/vagy monitort.

Ugyanakkor szemmel láthatóan jobb minőség, és ha a jövőre gondolok, akkor azt kell mondjam, hogy a merevlemezek, a tárhelyek rohamléptekben nőnek, ha már archiválunk, akkor azt úgy érdemes, hogy még sokáig megállja a helyét.
Ha a mostani méretben mentünk, akkor az lehet, hogy 5 év múlva már csúnyának fog számítani, viszont bőven lesznek akkora tárhelyek, ahová a szebb is simán felmehetne. Nem szoktam sírni, de hatalmas munka ez, nem lesz hozzá mégegyszer erőnk. Így is sokat köszönhetek Ketrinnek, a mostaniak főként az Ő munkája nyomán lettek olvashatóak!
Ha nagyobb méretben archiválunk, rontani még mindig könnyen ronthatunk rajta, hogy időlegesen felférjen valahová, de egyenlőre meg fogom próbálni kihasználni a minus-os lehetőséget. Oda elfér minden, csak meg ne szűnjön! Na de ha úgy is lesz, majd akkor kitalálok valamit!

A kérdés: A nagyobb méretet meg tudjátok jeleníteni?
Tetem! IOS-en, IPhone-on megy?
Mert a kis androidoson elhasalt, de van a közelben nagyobb teljesítményű, meg fogom azon is nézni!
AKI...! Nálad mobilról megy?

Naplózva

Tetemgyári Láncfűrész aki mostanában csak Dixi
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81005 Dátum: 2013.07.05., 17:06:26 »

Akelácska és mindenki!

Kérek véleményt!

Mar szeles savon is varni kell a teljes betoltodesre.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81004 Dátum: 2013.07.05., 17:05:30 »

Nálam is jól olvasható mindegyik, de ha azt mondjátok, hogy a 20. oldal jobb, akkor Akela panaszából kiindulva mehetünk abba az irányba is.
Persze azért nem mindegy.
A kezdeti lapszámok egyes oldalai 1,7 MB méretűek,
ezt később felemeltem 2,1 MB-ra.
A mostani 20. oldal 3,4 MB-nyi.

Hogy ennek hol a jelentősége? A tárhely mérete 4000 MB.
Durván számolva, ha a 19. oldal méretében tesszük fel, akkor majdnem 2000 oldal megjelentethető,
ha a 20. oldal méretében, akkor 1100.
Jó ezek még mindig nagy számok, talán nem érezni a dolog súlyát, de gondoljatok bele, hogy egy-egy lapszám akár 5 oldalból is állhat!
Ha így számolok, akkor 225 kiadás megjelentetésével elfogy a helyem.
Akkor pedig kell venni még, vagy más megoldást kell keresni.

Van regisztrációm egy ingyenes helyre is, csak akkor nem tudom, hogy mi van, ha az egyszer csak elérhetetlenné válik, vagy például mi van a licencjogokkal?
Mert sok munka ez az archiválás ahhoz, hogy valaki esetleg egyszerűen letölthesse, és a magáénak tudhassa, azért annyit megérdemlünk, hogy legalább a nevünket, a forrást (32.Olvasók fóruma.hu) meg kelljen említeni, ha valaki felhasználja a beszkennelt anyagot.

Szóval mehetnék felfelé még akár felbontásban is, technikai lehetősége megvan, lehetne egy oldal akár 6-7 MB is, de akkor nagy tárhely kellene ennek a kiszolgálására is, ami évente elég jelentős összegbe kerülne, tehát komoly finanszírozási problémát jelent.

Viszont ha már belefektetjük a munkát, akkor abba se szeretnék belefutni, hogy rossz minőséget csinálunk.
Az úgy érzékelteti számotokra valamennyire a dolgot, hogy a már beszerzett újságok anyaga sem fog ráférni egyetlen DVD lemezre?

A hely kerdeskoron felul arra is szamitani kell, hogy minel nagyobb egy allomany, annal tobb idot vesz igenybe a megnyitasa!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81003 Dátum: 2013.07.05., 17:02:42 »

Kedves Rovattársak!

Akela észrevételének következtében eltértem az eddig követett gyakorlattól.
Olvashatósági szempontból mi a tapasztalásotok a 430. szám 19. és 20. oldalával kapcsolatban?
Visszajelzésetektől függően akár változhat az archiválás és a közzététel procedúrája is, ezért most a közreműködésetekre kiemelten számítok!
Előre is köszönöm!

Jelenlegi velemenzem nem mervado, a jovo heten mar otthon leszek, tuzetesebben akkor fogok tudni vizsgalodni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81002 Dátum: 2013.07.05., 17:00:31 »


        A számzáras lakat  nyitását nem sikerült megoldani.Feladtam!!!

       Vettem egy mindenféle cifrázás nélküli egyszerű kulcsos lakatot.  Itthon bemutatóval egybekötött gyakorlás kezdődött.  A kb 10. nyitás-zárás után eltörött a kulcsbefogadó része. Ennek is "kaput"!!!!!

     Nem adom fel! Csak rám talál egy megfelő!  vigyor

A lakat hasznalhatosaga egyenes aranyban all az araval!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #81001 Dátum: 2013.07.05., 16:59:02 »

Nem magamtól jöttem rá, hanem egyedül kerestem meg.
Az internet olyan, mint egy nagy függvénytáblázat, már le van benne írva sok minden, nem kell újra kitalálni, csak tudni kell fellapozni.
Amit gyakran használ az ember azt úgy is megtanulja, de az egészet amúgy is képtelenség, jobb ha megtanul az ember keresni.

Akkor jol kerestel!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #81000 Dátum: 2013.07.05., 15:37:29 »


        Csuhás!

    Nekem nagyszerűen megfelelt az eddigi,vagyis a régi alakzat!  yes_yes

Ennek örülök, és nekem is megfelelt, de egyetlen embert sem hagyunk figyelmen kívül, ha lehet megoldjuk úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Az mondjuk aggasztó, hogy most meg az én mobilom nem tudja megnyitni. Sok herce-hurca volna nekem ez amúgy is, de ha most meg a mobileszközöknek sok, akkor nem értem el sehová, feladtam a függetlenségem a semmiért. Akkor már egyszerűbb ha Akelának veszek új szemüveget és/vagy monitort.

Ugyanakkor szemmel láthatóan jobb minőség, és ha a jövőre gondolok, akkor azt kell mondjam, hogy a merevlemezek, a tárhelyek rohamléptekben nőnek, ha már archiválunk, akkor azt úgy érdemes, hogy még sokáig megállja a helyét.
Ha a mostani méretben mentünk, akkor az lehet, hogy 5 év múlva már csúnyának fog számítani, viszont bőven lesznek akkora tárhelyek, ahová a szebb is simán felmehetne. Nem szoktam sírni, de hatalmas munka ez, nem lesz hozzá mégegyszer erőnk. Így is sokat köszönhetek Ketrinnek, a mostaniak főként az Ő munkája nyomán lettek olvashatóak!
Ha nagyobb méretben archiválunk, rontani még mindig könnyen ronthatunk rajta, hogy időlegesen felférjen valahová, de egyenlőre meg fogom próbálni kihasználni a minus-os lehetőséget. Oda elfér minden, csak meg ne szűnjön! Na de ha úgy is lesz, majd akkor kitalálok valamit!

A kérdés: A nagyobb méretet meg tudjátok jeleníteni?
Tetem! IOS-en, IPhone-on megy?
Mert a kis androidoson elhasalt, de van a közelben nagyobb teljesítményű, meg fogom azon is nézni!
AKI...! Nálad mobilról megy?
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80999 Dátum: 2013.07.05., 15:32:40 »



        Csuhás!

    Nekem nagyszerűen megfelelt az eddigi,vagyis a régi alakzat!  yes_yes
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #80998 Dátum: 2013.07.05., 15:29:13 »

Akelácska és mindenki!

Kérek véleményt!

Az én mobilomat kiakasztotta!  shock vigyor
(De szerintem sokkal jobb amúgy, lehet kell egy másik telefont szereznem?)
(Ketrinnek üzenem: Azt hiszem szerkesztőségi értekezlet lesz!)
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80997 Dátum: 2013.07.05., 15:21:57 »

Nálam csörög csattog villámlik és szakad az eső. Medárd még nem hagyta abba.

Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #80996 Dátum: 2013.07.05., 15:15:08 »

A 20-as tisztábbnak tünik.Jobbak a betük kontúrjai, nincs olyan elmosódott széle.  kicsi taps
De az is lehet, hogy a szemem nem jó?  shock S�r

Akelácska és mindenki!

Kérek véleményt!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #80995 Dátum: 2013.07.05., 14:08:52 »

   Mindenképpen nekem jobb, mert most van és van!!!!!!!!!! yes_yes
Nálam is jól olvasható mindegyik, de ha azt mondjátok, hogy a 20. oldal jobb, akkor Akela panaszából kiindulva mehetünk abba az irányba is.
Persze azért nem mindegy.
A kezdeti lapszámok egyes oldalai 1,7 MB méretűek,
ezt később felemeltem 2,1 MB-ra.
A mostani 20. oldal 3,4 MB-nyi.

Hogy ennek hol a jelentősége? A tárhely mérete 4000 MB.
Durván számolva, ha a 19. oldal méretében tesszük fel, akkor majdnem 2000 oldal megjelentethető,
ha a 20. oldal méretében, akkor 1100.
Jó ezek még mindig nagy számok, talán nem érezni a dolog súlyát, de gondoljatok bele, hogy egy-egy lapszám akár 5 oldalból is állhat!
Ha így számolok, akkor 225 kiadás megjelentetésével elfogy a helyem.
Akkor pedig kell venni még, vagy más megoldást kell keresni.

Van regisztrációm egy ingyenes helyre is, csak akkor nem tudom, hogy mi van, ha az egyszer csak elérhetetlenné válik, vagy például mi van a licencjogokkal?
Mert sok munka ez az archiválás ahhoz, hogy valaki esetleg egyszerűen letölthesse, és a magáénak tudhassa, azért annyit megérdemlünk, hogy legalább a nevünket, a forrást (32.Olvasók fóruma.hu) meg kelljen említeni, ha valaki felhasználja a beszkennelt anyagot.

Szóval mehetnék felfelé még akár felbontásban is, technikai lehetősége megvan, lehetne egy oldal akár 6-7 MB is, de akkor nagy tárhely kellene ennek a kiszolgálására is, ami évente elég jelentős összegbe kerülne, tehát komoly finanszírozási problémát jelent.

Viszont ha már belefektetjük a munkát, akkor abba se szeretnék belefutni, hogy rossz minőséget csinálunk.
Az úgy érzékelteti számotokra valamennyire a dolgot, hogy a már beszerzett újságok anyaga sem fog ráférni egyetlen DVD lemezre?
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #80994 Dátum: 2013.07.05., 11:51:24 »

Mind a kettő jobb, mint eddig volt?

    Mindenképpen nekem jobb,mert most van és van!!!!!!!!!! yes_yes
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1544 1545 [1546] 1547 1548 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!