Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 17:48:59
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 137 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 966 967 [968] 969 970 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129724 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92573 Dátum: 2014.10.27., 15:20:51 »

Csakhogy az a pénz lehet be sem folyik, mert nem lehet a mostani forgalommal számolni, ha nincs felső korlát, akkor a forgalom (az internethasználat) jelentősen vissza fog esni. Valamennyi pénz befolyik, de az eredőt kell nézni, és az viszont egyértelműen mínuszos lesz, mert közben az internetes forgalom visszaesése mérhetetlen károkat okoz a szabad információ áramlásban, az információhoz való hozzáférésben, aminek viszont gazdasági kihatása lesz és következményeként kevesebb pénz fog befolyni a költségvetésbe.

Én bótos vagyok na! Ha megemelem a kenyér árát, akkor nem számolhatok azzal, hogy mennyivel több bevételem lesz az eddig eladott kenyerek számát alapul véve, mert nem fognak annyi kenyeret megvenni mint előtte, hanem kevesebbet, sőt akik nem jönnek be kenyérért, azok nem vesznek felvágottat, sajtot, tejet, rágót, semmit. Szóval megemelem a kenyér árát és nem több bevételem lesz, hanem jóval kevesebb.

Egy normális országban érték az infrastruktúra, az utak, a vasút. biztos emlékeztek, voltak korok, amikor ott alakult ki virágzó élet, ahol volt folyó, aztán ott, ahol volt út, aztán ott, ahol volt kikötő, aztán ott, ahol volt vasút, aztán ott, ahol volt autópálya...
Most az a fejlett rész, ahol van ingyenes szélessávú internet.

Nem véletlen ez, hisz az információ szabad áramlása, az ahhoz való hozzáférés képessége nagyon fontos.
Ahol van minden családban számítógép (okos telefon, tablet) és ingyenes internetelérés, ott a gyerekek ezzel nőnek fel, észre sem veszik és megtanulják, ahol ez nincs meg, ott ebben a kultúrában lemaradnak.
A világ fejlődik. Régen alig néhányan tudtak olvasni. Aztán a fejlett társadalmakban már alig voltak analfabéták.

A ma vezető társadalmában már ez is kevés, az számít, hogy az emberek ne legyenek funkcionális analfabéták, azaz ne csak el tudjanak olvasni egy eléjük tett szöveget, hanem értelmezni is tudják azt, valamint beszéljék az angol nyelvet és alapvető készségként kezeljenek egy számítógépet, mert különben nem tudják lebonyolítani a munkájukkal járó kapcsolattartási, dokumentálási kötelezettséget.
Ebből mi hol állunk?
Hol tudják használni azokat az embereket, akik ezekkel a tulajdonságokkal nincsenek felvértezve? Súgok: Lassan sehol.

A közmunkában tudják őket alkalmazni, ami egyre inkább, úgy látszik, kívánatos elem...
Hogy ez mennyire jó, vagy sem, azon lehet vitatkozni, mert vannak érvek mellette, ellene.

Én -most így megnézve a parlamenti közvetítést- azt látom, hogy szimpla irigység van a dolgok mögött. Varga  nem először jelentette ki, hogy a telekommunikációs adó részének tekintik az internetadót. Tehát számomra az világlik a dolgokból, hogy aki ezt az adót kitalálta, annak fogalma sincs arról, amit Csuhás kifejtett: mi is az internet?!
Mert van telekommunikációs része, ez tény, de nem azért van! A Skype, a Viber, az MSN mind-mind azért lehettek vezető távkommunikációs csatornák, mert a telekommunikáció egyéb vonalait már „szétadóztatták”, s lassan pont olyan áron lesz, mint ezelőtt 25-30 éve, holott a technikai fejlesztések eredményeként pontosan az ellenkezője lenne a törvényszerű!
A többiben igazad van!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92572 Dátum: 2014.10.27., 13:07:13 »



hát szóval kéremszépen...
 A Southampton legyőzte a Stoke-t (ez várható volt és mégse erre tippeltem.)
A Swansea hozta magát ahogy vártam, OK ez bejött.
Parma és a Sassuoló meccs....Tuttttam...a kis Sassuoló hozta magát és idei első győzelmét aratta méghozzá idegenben, legyőzte a "sonkásokat"
Ám azonban Robinhúd városának csapatát, a Nottinghamot meglepte a Blackburn... és elvitte Nottinghamból a három pontot...ezt benéztem, ugyanis én egált éreztem, rosszul.

Tehát elment két meccsem a három közül, így csak tapasztalattal lettem gazdagabb. Ám öröm az ürömben, hogy a kis kedvenc a Sassuoló nyert végre... táncika

 Meglep�d�tt

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92571 Dátum: 2014.10.27., 12:28:39 »


        Bejött a tippem!

        N.Robertson  -  M.Selt      6:3

        Jó mérkőzés volt! Nagytaps2

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92570 Dátum: 2014.10.27., 12:28:25 »

Éreztem de nem voltam benne biztos. A gyanúm beigazolódott. Pedig úgy írtam ahogy a gép felkínálta. Azt hiszem kopíroztam. Most megint megnéztem az ellenőrizhetetlent amit alá is húz hogy hibás, a fotómásolatban 4 X is így szerepel. Hosszú í- vagy rövid i-vel. A gép hosszú í-vel írja.Hol van itt a magyar igazság?

A magyar helyesírást nagyon jó szinten meg lehet tanulni, de az igazi az, amikor nem kell gondolkodnod egy-egy szó írásmódján.
A legegyszerűbben egyébként úgy tudsz tájékozódni, ha megkeresed a szó tövét, ami jelen esetben az „ellenőriz”.
Nekem szokott segíteni. Persze nem mindig...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92569 Dátum: 2014.10.27., 12:18:10 »



        Bejött a tippem!

        N.Robertson  -  M.Selt      6:3

        Jó mérkőzés volt! Nagytaps2
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92568 Dátum: 2014.10.27., 12:16:19 »

Ezt itt hagytam nektek, kíváncsian arra mit szóltok hozzá.
Úgy látom semmit.  Vigyorog

Tudjátok nagy híve vagyok a Linuxnak, a szabad szoftvernek, a szabad internetnek, de erre mégis azt kell mondjam, hogy ebben a formájában blődli.
Annyi igaz, hogy MS szoftverek pénzbe kerülnek, a Linux meg ingyen van, tehát az átállással az MS-nek fizetett pénzt meg lehetne spórolni.
Na de ez nem egy ilyen hipp-hopp elérhető megtakarítás.
A hivatalnokok most az MS szoftverekkel felszerelt gépeket és azok hálózatait, az azokon futó programokat használják.
Nem egy gépről van szó, hanem sokról. „Egyszerre” nem egy gépre kellene Linuxot tenni, hanem sokra. Ez nagy munka, kérdés hogy van-e aki megcsinálja, ért hozzá. Ezek a gépek ráadásul különbözőek, különböző MS verziók lehetnek rajtuk, az egyiken még XP fut, a másikon meg már WIn 7, lehet, hogy az egyiknek a hálózati kártyáját magától felismerné a Linux a másikét meg nem.
A gépek hálózatba vannak kötve, különböző személyeknek különböző belépési jogosultságai vannak különböző helyekre, egy új telepítésnél ezt is újra be kellene állítani.
Aztán az államigazgatásban MS alapon futó szoftverek egy része valószínűleg nem futna Linux alatt, ezek speciális szoftverek (például az amit a kisasszonyok használnak a kormányhivatali ablakoknál amikor lakcímkártyát, jogosítványt, forgalmit, személyit, útlevelet intézel) melyeket Linux alá meg kellene írni...
És akkor az új környezet, a Linux és a rajta futtatott alkalmazások használatára a személyzetet meg kellene tanítani. Ugye nem szeretnél a kormányhivatalban egy olyan ablaknál ülni, ahol a bájos kisasszony a számítógéppel bénázik és közben a Linuxot szidja.

Át lehet állni, de nem így. Szépen fokozatosan, mint ahogyan a hétköznapi felhasználónak is inkább azt szoktam javasolni, hogy először ne a Windows helyére tegye / tetesse a Linuxot, hanem mellé, használja a két rendszert párhuzamosan és tanuljon bele, ismerje meg, hogy mit hol talál.
Ha van egy ilyen szándék, ami alapjában véve szerintem helyes, mert sok milliárd megy ki  feleslegesen az MS-nek, van rá ingyenes alternatíva, akkor az új gépeket már ennek szellemében kell beszerezni és telepíteni.

Ha a kormánynak hirtelen kell a pénz, arra is van megoldás, ezt az igazságtalan egykulcsos 16%-os SZJA-t kell megszüntetni és visszaállítani a sávos adózást. Nem a legkisebb keresetűektől a nincstelenektől kell megpróbálni behajtani újabb évi 8.000 forintot, nem kell a leggazdagabbak zsebében hagyni a milliókat.
Akinek a zsebében hagytak havi 1-1,5 milliót, vagy ki tudja mennyit, az persze, hogy meg sem érzi a 700 Ft-ot, kiröhögi.

        Én szólok!

       Amit értettem, azzal nagyon egyetértek, a többinél rád hagyatkozom!
       Az utolsó bekezdésednek nagy az igazságtartalma, pontosítok,c sak az van!!!! robban fejbever
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92567 Dátum: 2014.10.27., 10:00:29 »


Ezt itt hagytam nektek, kíváncsian arra mit szóltok hozzá.
Úgy látom semmit.  Vigyorog

Tudjátok nagy híve vagyok a Linuxnak, a szabad szoftvernek, a szabad internetnek, de erre mégis azt kell mondjam, hogy ebben a formájában blődli.
Annyi igaz, hogy MS szoftverek pénzbe kerülnek, a Linux meg ingyen van, tehát az átállással az MS-nek fizetett pénzt meg lehetne spórolni.
Na de ez nem egy ilyen hipp-hopp elérhető megtakarítás.
A hivatalnokok most az MS szoftverekkel felszerelt gépeket és azok hálózatait, az azokon futó programokat használják.
Nem egy gépről van szó, hanem sokról. „Egyszerre” nem egy gépre kellene Linuxot tenni, hanem sokra. Ez nagy munka, kérdés hogy van-e aki megcsinálja, ért hozzá. Ezek a gépek ráadásul különbözőek, különböző MS verziók lehetnek rajtuk, az egyiken még XP fut, a másikon meg már WIn 7, lehet, hogy az egyiknek a hálózati kártyáját magától felismerné a Linux a másikét meg nem.
A gépek hálózatba vannak kötve, különböző személyeknek különböző belépési jogosultságai vannak különböző helyekre, egy új telepítésnél ezt is újra be kellene állítani.
Aztán az államigazgatásban MS alapon futó szoftverek egy része valószínűleg nem futna Linux alatt, ezek speciális szoftverek (például az amit a kisasszonyok használnak a kormányhivatali ablakoknál amikor lakcímkártyát, jogosítványt, forgalmit, személyit, útlevelet intézel) melyeket Linux alá meg kellene írni...
És akkor az új környezet, a Linux és a rajta futtatott alkalmazások használatára a személyzetet meg kellene tanítani. Ugye nem szeretnél a kormányhivatalban egy olyan ablaknál ülni, ahol a bájos kisasszony a számítógéppel bénázik és közben a Linuxot szidja.

Át lehet állni, de nem így. Szépen fokozatosan, mint ahogyan a hétköznapi felhasználónak is inkább azt szoktam javasolni, hogy először ne a Windows helyére tegye / tetesse a Linuxot, hanem mellé, használja a két rendszert párhuzamosan és tanuljon bele, ismerje meg, hogy mit hol talál.
Ha van egy ilyen szándék, ami alapjában véve szerintem helyes, mert sok milliárd megy ki  feleslegesen az MS-nek, van rá ingyenes alternatíva, akkor az új gépeket már ennek szellemében kell beszerezni és telepíteni.

Ha a kormánynak hirtelen kell a pénz, arra is van megoldás, ezt az igazságtalan egykulcsos 16%-os SZJA-t kell megszüntetni és visszaállítani a sávos adózást. Nem a legkisebb keresetűektől a nincstelenektől kell megpróbálni behajtani újabb évi 8.000 forintot, nem kell a leggazdagabbak zsebében hagyni a milliókat.
Akinek a zsebében hagytak havi 1-1,5 milliót, vagy ki tudja mennyit, az persze, hogy meg sem érzi a 700 Ft-ot, kiröhögi.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #92566 Dátum: 2014.10.27., 08:06:53 »

Hétfőre virradóan a Dunántúlon továbbra is több helyen borítja majd az eget, illetve alakul ki újra alacsonyszintű rétegfelhőzet, illetve párásság vagy köd. Keleten ugyanakkor kevesebb lesz a felhő, és itt csak kisebb körzetekben számíthatunk köd vagy ködfelhőzet kialakulására. Számottevő csapadék nem hull majd, legfeljebb néhol lehet ködszitálás. A keleties irányú légmozgás gyenge marad. Reggelre többnyire -3 és +5 fok közé hűl le a levegő. A tartósan felhős nyugati tájakon lesz az enyhébb, míg keleten, északkeleten a hűvösebb idő, de a Dunántúl kevésbé felhős és s
Hétfőn a reggeli ködfoltok általában gyorsan, a délelőtti órákban feloszlanak majd, és ezúttal már a Dunántúlon is egyre nagyobb területen szétoszlik a rétegfelhőzet. Csapadékra nem kell számítani. A keleties szél ezúttal is gyenge lesz. A csúcshőmérséklet jellemzően 10 és 14 fok között alakul. szélcsendes vidékein sem kizárt gyenge fagy.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92565 Dátum: 2014.10.27., 07:43:36 »

Jó reggelt!

Tegnap családi napom volt. Anyukám és fiamék is itt voltak. Pistivel felraktuk a konyhaszekrény felső elemit, anyukámmal megvitattuk a közelgő társasházi közgyűlésük napirendi pontjait. Mindenesetre ott is érdekes helyzet van; megválasztották régebben a közös képviselőt, de már bánják és nem tudnak megszabadulni tőle. A ház fele nyudgíjas, akik nem is tudják hogyan és mit kellene tenni, a másik felében albérlők laknak, akik meg nem is szólhatnak bele. A közös képviselő egy 80 év feletti bácsi, akit az a számvizsgáló bizottság elnőke segít, akinek a lakások több, mint 10%-a a birtokában van. Ráadásul a figura nem is túl okos, de legalább akarnok...
Mire mindennel végeztünk, öreg este vol => tegnap számítógépmentes napom volt.

Kellemes hetet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92564 Dátum: 2014.10.27., 07:10:06 »

A 706. számban 1995. VIII. 7-én megjelent írások
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92563 Dátum: 2014.10.27., 00:46:51 »

A Linux és társai lennének az internetadó alternatívái?
http://www.ma.hu/itmania.hu/229318/A_Linux_es_tarsai_lennenek_az_internetado_alternativai?place=srss
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92562 Dátum: 2014.10.26., 09:15:17 »



           SNOOKER.         CHINA.   



          International  Championshif.  2014.

         
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #92561 Dátum: 2014.10.26., 07:40:21 »


          Itt még nincs visszaállítva!
Már van.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92560 Dátum: 2014.10.26., 07:11:43 »


            Kitöltöttem és megnyomtam! fejbever
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92559 Dátum: 2014.10.26., 06:56:10 »


Átállított órás jó reggelt!

Én is aláírtam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #92558 Dátum: 2014.10.26., 06:34:41 »

Éjszaka is folytatódik a változóan felhős idő, és továbbra is délen számíthatunk több, míg északon, északkeleten kevesebb felhőre. Utóbbi tájakon átmenetileg akár derült időszakok is lehetnek. Több helyen párássá válhat a levegő, néhol sűrű ködfoltok is megjelenhetnek. A szél mindenhol gyenge marad. Általában 1 és 5 fok közé hűl a levegő, de főként északkeleten gyenge fagy is lehet. Talajmenti fagy viszont máshol is elképzelhető.
Vasárnap napközben a reggeli ködfoltok megszűnte után is északkeleten számíthatunk a több napsütésre, de valamennyi napsütés a déli tájak felett is lesz. Elsősorban utóbbi tájakon azonban a megnövekvő gomolyfelhőzetből egy-két helyen akár jelentéktelen zápor is kialakulhat, de arrafelé sem ez lesz a jellemző. A keleti, délkeleti szél gyenge marad. A vasárnapi maximumok 11 és 13 fok között várhatóak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92557 Dátum: 2014.10.26., 04:52:26 »



          Itt még nincs visszaállítva!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92556 Dátum: 2014.10.26., 04:51:31 »


            Felkeltem visszaállítani az órát és így maradtam!
 
           
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92555 Dátum: 2014.10.25., 23:25:09 »

Csakhogy az a pénz lehet be sem folyik, mert nem lehet a mostani forgalommal számolni, ha nincs felső korlát, akkor a forgalom (az internethasználat) jelentősen vissza fog esni. Valamennyi pénz befolyik, de az eredőt kell nézni, és az viszont egyértelműen mínuszos lesz, mert közben az internetes forgalom visszaesése mérhetetlen károkat okoz a szabad információ áramlásban, az információhoz való hozzáférésben, aminek viszont gazdasági kihatása lesz és következményeként kevesebb pénz fog befolyni a költségvetésbe.

Én bótos vagyok na! Ha megemelem a kenyér árát, akkor nem számolhatok azzal, hogy mennyivel több bevételem lesz az eddig eladott kenyerek számát alapul véve, mert nem fognak annyi kenyeret megvenni mint előtte, hanem kevesebbet, sőt akik nem jönnek be kenyérért, azok nem vesznek felvágottat, sajtot, tejet, rágót, semmit. Szóval megemelem a kenyér árát és nem több bevételem lesz, hanem jóval kevesebb.

Egy normális országban érték az infrastruktúra, az utak, a vasút. biztos emlékeztek, voltak korok, amikor ott alakult ki virágzó élet, ahol volt folyó, aztán ott, ahol volt út, aztán ott, ahol volt kikötő, aztán ott, ahol volt vasút, aztán ott, ahol volt autópálya...
Most az a fejlett rész, ahol van ingyenes szélessávú internet.

Nem véletlen ez, hisz az információ szabad áramlása, az ahhoz való hozzáférés képessége nagyon fontos.
Ahol van minden családban számítógép (okos telefon, tablet) és ingyenes internetelérés, ott a gyerekek ezzel nőnek fel, észre sem veszik és megtanulják, ahol ez nincs meg, ott ebben a kultúrában lemaradnak.
A világ fejlődik. Régen alig néhányan tudtak olvasni. Aztán a fejlett társadalmakban már alig voltak analfabéták.

A ma vezető társadalmában már ez is kevés, az számít, hogy az emberek ne legyenek funkcionális analfabéták, azaz ne csak el tudjanak olvasni egy eléjük tett szöveget, hanem értelmezni is tudják azt, valamint beszéljék az angol nyelvet és alapvető készségként kezeljenek egy számítógépet, mert különben nem tudják lebonyolítani a munkájukkal járó kapcsolattartási, dokumentálási kötelezettséget.
Ebből mi hol állunk?
Hol tudják használni azokat az embereket, akik ezekkel a tulajdonságokkal nincsenek felvértezve? Súgok: Lassan sehol.



Az utolsó bekezdésre utalva....a cél az, hogy legyen sok zsellér, legyen sok közmunkás.
és ha akár ilyen módon is, hogy egy új adónem bevezetésével (illetve régi adónem kibövítésével) gyakorlatilag csökkentik azok körét, akik tájékozódnak...azok körét akik megkisérlik széles szemmel nézni a világot. Mert más lehetőség már nem igen van, ejszen a hallható, nézhető média amely pártatlan és tudósító igen megcsappant. Ha a net elérése is összeszűkül, vagy ezért, vagy azért, akkor már valóban csak a rejtett olómszagú szamizdat marad, vagy a daloskedvű vándorjáró, csövező dalnokok, akik balladákat énekelnek majd - ha lesz hangjuk. Mert vszeg az antikváriumok is eltünnek majd a rájuk kivetett doh-és poradó miatt. De gondolj csak bele a netet más módon korlátozni nem merik, nem vezethetnek be tartalom- és oldalkorlátozásokat ésatöbbi, mert az valahogy furcsa festményt rajzolna az égre a világban Magyarországról. Így inkább burkoltan próbálják meg az információ szabad folyásának gátat emelni. ...és még kis pénzecske is áramolhat be az más csak plussz.
Persze ez - mármint a fentiek - ostoba kis összeesküvés elméletecske...de valahogy én mindig a hátsó szándékot keresem mindenben.   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92554 Dátum: 2014.10.25., 22:40:13 »

Varga miniszter úr nevével fémjelzett törvényeket módosító csomagocska...jelentős pénzekről, új pénzecskék bevonásáról dönt majdan....
hjába...köll a pénz..ami viszont érthető

a netadóra utaló szakaszocskák, paragrafussal jelölve...
...

Csakhogy az a pénz lehet be sem folyik, mert nem lehet a mostani forgalommal számolni, ha nincs felső korlát, akkor a forgalom (az internethasználat) jelentősen vissza fog esni. Valamennyi pénz befolyik, de az eredőt kell nézni, és az viszont egyértelműen mínuszos lesz, mert közben az internetes forgalom visszaesése mérhetetlen károkat okoz a szabad információ áramlásban, az információhoz való hozzáférésben, aminek viszont gazdasági kihatása lesz és következményeként kevesebb pénz fog befolyni a költségvetésbe.

Én bótos vagyok na! Ha megemelem a kenyér árát, akkor nem számolhatok azzal, hogy mennyivel több bevételem lesz az eddig eladott kenyerek számát alapul véve, mert nem fognak annyi kenyeret megvenni mint előtte, hanem kevesebbet, sőt akik nem jönnek be kenyérért, azok nem vesznek felvágottat, sajtot, tejet, rágót, semmit. Szóval megemelem a kenyér árát és nem több bevételem lesz, hanem jóval kevesebb.

Egy normális országban érték az infrastruktúra, az utak, a vasút. biztos emlékeztek, voltak korok, amikor ott alakult ki virágzó élet, ahol volt folyó, aztán ott, ahol volt út, aztán ott, ahol volt kikötő, aztán ott, ahol volt vasút, aztán ott, ahol volt autópálya...
Most az a fejlett rész, ahol van ingyenes szélessávú internet.

Nem véletlen ez, hisz az információ szabad áramlása, az ahhoz való hozzáférés képessége nagyon fontos.
Ahol van minden családban számítógép (okos telefon, tablet) és ingyenes internetelérés, ott a gyerekek ezzel nőnek fel, észre sem veszik és megtanulják, ahol ez nincs meg, ott ebben a kultúrában lemaradnak.
A világ fejlődik. Régen alig néhányan tudtak olvasni. Aztán a fejlett társadalmakban már alig voltak analfabéták.

A ma vezető társadalmában már ez is kevés, az számít, hogy az emberek ne legyenek funkcionális analfabéták, azaz ne csak el tudjanak olvasni egy eléjük tett szöveget, hanem értelmezni is tudják azt, valamint beszéljék az angol nyelvet és alapvető készségként kezeljenek egy számítógépet, mert különben nem tudják lebonyolítani a munkájukkal járó kapcsolattartási, dokumentálási kötelezettséget.
Ebből mi hol állunk?
Hol tudják használni azokat az embereket, akik ezekkel a tulajdonságokkal nincsenek felvértezve? Súgok: Lassan sehol.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 966 967 [968] 969 970 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!