Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 21:39:47
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 158 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 967 968 [969] 970 971 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129804 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92553 Dátum: 2014.10.25., 22:30:18 »

Nincs Windowsom, ezért nem tudom megmondani, hogy pontosan hol, de valahol meg lehet nézni benne a leírás szerint a forgalmat napi, heti vagy akár havi lebontásban.
Ha marad a törvény az eredeti formájában, akkor nektek az utóbbira volna szükségetek, hogy tudjátok, az adott hónapban hány GiB-nál tartotok.
Minden megkezdett GIB 150 Ft.
1 GiB 150,- Ft
1,01 GiB 300, -Ft
2,5 GiB 450,- Ft
Ha jól értem az elmebajt.
Persze ezt a szolgáltatóra róják, nem ránk, de nem rég vettem a kezembe a kötelezőről szóló levelet, olyan szépen benne van, hogy a biztosítóra kirótt adó nélkül negyedévente 2.000-rel kevesebb lenne a fizetendő, mint a pinty. Szóval ezeket igenis mi fizetjük, hiába próbálnak más mesét beadni.


Nekem a modem ablakának van olyan funkciója felső menűsorban, hogy "időtartam statisztikája" Amott megjeleníti egy vizsgált időszakban a le-és feltöltött adatmennyiséget. ...és persze van egy "aktuális  folyamat" ábra is ahol szintén az épp aznapi, illetve aktuális bejelentkezés óta elfogyasztott adatgigákat mutattya meg.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92552 Dátum: 2014.10.25., 22:23:46 »



Varga miniszter úr nevével fémjelzett törvényeket módosító csomagocska...jelentős pénzekről, új pénzecskék bevonásáról dönt majdan....
hjába...köll a pénz..ami viszont érthető

a netadóra utaló szakaszocskák, paragrafussal jelölve...

"...
 149.   
A Tktv. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: „4. § (1) Az adó alapja telefonszolgáltatás esetén a szolgáltató előfizetőjének előfizetéséhez, előfizetés hiányában a szolgáltatóhoz tartozó hívószámró l a) indított hívások időtartama; b) küldött üzenetek - szolgáltatóval kötött szerződés szerint számított - száma. (2) Az adó alapja internet-szolgáltatás esetén az előfizető vagy az elektronikus hírközlésről szóló törvény szerinti felhasználó által lebonyolított, gigabyte-ban kifejezett adatforgalom .”   
150. §   
A Tktv. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: „5. § (1) Az adó mértéke a) a 4. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adóalap esetén, ha a hívást aa) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 2 forint/megkezdett perc, ab) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 3 Ft/megkezdett perc , b) a 4. § (1) bekezdés b) pontja szerinti adóalap esetén, ha az üzenetet: ba) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról küldik, akkor 2 forint/darab , bb) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról küldik, akkor 3 Ft/darab.
(2) A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege nem lehet több, mint: a) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószám esetén 700 Ft/hó/hívószám , b) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez és a szolgáltatóhoz tartozó hívószám esetén 5000 Ft/hó/hívószám. (3) Az adó mértéke a 4. § (2) bekezdése szerinti adóalap esetén 150 Ft/megkezdett gigabyte . (4) Csökkenthető az adóalany által fizetendő havi adó az adó-megállapítás hónapját megelőzően utoljára benyújtott társasági adóbevallásban bevallott és megfizetett — 12 hónapná l rövidebb adóévről benyújtott bevallás esetén napi időarányosítással évesített — társasági adó egytizenketted részével.”   
...."





és persze érdemes elmazsolázgatni a termékdíjköteles termékek körének jelentős kibővítésében is..a Kg-kénti árak nem magasak ...akár... még talán ...

A király tárnokmesterei ügyesek...ügyesek a szárnysegédei is...ügyesen osztanak meg és szalámiznak fel köröket, rétegeket...ügyesen altatnak.
  Mindenki elélvezett, hogy ócsóbb lett a benzin, no meg a gázolaj...szinte hihetetlen...írtam..(igaz más események kapcsán) "Óvakodj a görögöktől ha ajándékot hoznak"...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92551 Dátum: 2014.10.25., 22:18:22 »

Csuhásom. Lásd hogy utána néztem. De nekem ez a táblázat még 15 kb/s is kiírt. Az elszámolásnál úgy is azt kellene elfogadni amit a hatóság megállapít.


Nincs Windowsom, ezért nem tudom megmondani, hogy pontosan hol, de valahol meg lehet nézni benne a leírás szerint a forgalmat napi, heti vagy akár havi lebontásban.
Ha marad a törvény az eredeti formájában, akkor nektek az utóbbira volna szükségetek, hogy tudjátok, az adott hónapban hány GiB-nál tartotok.
Minden megkezdett GIB 150 Ft.
1 GiB 150,- Ft
1,01 GiB 300, -Ft
2,5 GiB 450,- Ft
Ha jól értem az elmebajt.
Persze ezt a szolgáltatóra róják, nem ránk, de nem rég vettem a kezembe a kötelezőről szóló levelet, olyan szépen benne van, hogy a biztosítóra kirótt adó nélkül negyedévente 2.000-rel kevesebb lenne a fizetendő, mint a pinty. Szóval ezeket igenis mi fizetjük, hiába próbálnak más mesét beadni.
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92550 Dátum: 2014.10.25., 21:57:01 »



Jó estlétet!


Evvel bizony teljesen egyetértek..

elkesztem bőngészkenni a

".....
                          T/1705. számú
                        törvényjavaslat
az egyes adótörvények és azokkal összefüggő más törvények, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény módosításáról
................."




irományban.


Felettébb érdekes olvasmány.



Varga miniszter úr nevével fémjelzett törvényeket módosító csomagocska...jelentős pénzekről, új pénzecskék bevonásáról dönt majdan....
hjába...köll a pénz..ami viszont érthető

a netadóra utaló szakaszocskák, paragrafussal jelölve...

"...
 149.   
A Tktv. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: „4. § (1) Az adó alapja telefonszolgáltatás esetén a szolgáltató előfizetőjének előfizetéséhez, előfizetés hiányában a szolgáltatóhoz tartozó hívószámró l a) indított hívások időtartama; b) küldött üzenetek - szolgáltatóval kötött szerződés szerint számított - száma. (2) Az adó alapja internet-szolgáltatás esetén az előfizető vagy az elektronikus hírközlésről szóló törvény szerinti felhasználó által lebonyolított, gigabyte-ban kifejezett adatforgalom .”   
150. §   
A Tktv. 5. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: „5. § (1) Az adó mértéke a) a 4. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti adóalap esetén, ha a hívást aa) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 2 forint/megkezdett perc, ab) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról indítják, akkor hívásonként 3 Ft/megkezdett perc , b) a 4. § (1) bekezdés b) pontja szerinti adóalap esetén, ha az üzenetet: ba) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószámról küldik, akkor 2 forint/darab , bb) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez vagy a szolgáltatóhoz tartozó hívószámról küldik, akkor 3 Ft/darab.
(2) A hívószámról indított hívások, küldött üzenetek utáni adó összege nem lehet több, mint: a) magánszemély előfizető előfizetéséhez tartozó hívószám esetén 700 Ft/hó/hívószám , b) nem magánszemély előfizető előfizetéséhez és a szolgáltatóhoz tartozó hívószám esetén 5000 Ft/hó/hívószám. (3) Az adó mértéke a 4. § (2) bekezdése szerinti adóalap esetén 150 Ft/megkezdett gigabyte . (4) Csökkenthető az adóalany által fizetendő havi adó az adó-megállapítás hónapját megelőzően utoljára benyújtott társasági adóbevallásban bevallott és megfizetett — 12 hónapná l rövidebb adóévről benyújtott bevallás esetén napi időarányosítással évesített — társasági adó egytizenketted részével.”   
...."
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92549 Dátum: 2014.10.25., 21:18:13 »

E heti tippmixelkédeseim:

Southampton – Stoke  D (döntetlen)  3,45 szorzó
Swansea – Leicester     H (hazai)         1,93
 Parma – Sassuolo        V (vereség, azaz Sassouló győzelem) 4,35
Nottingham – Blackburn  D (döntetlen)   3,25

 A Southampton a múlt hét fordulójában (angol premier liga /foci/ )  8-at rúgott a Sunderlandnak. A Stoke viszont szintén otthonában legyőzte a Swansea-t ez bizony engem szíven ütött. Ám bízva a Stoke lendületében és abban, hogy a 'hampton elbízza magát és eltüzelte lőszereit és bármennyire is toronymagasan esélyes, én mégis megteszem egy döntetlenre.
Swansea Leischester mérkőzés. A szvaenzi – bármennyire is küzdött – kikapott a Stoke otthonában egy fával. A Leichester ebben az idényben újonc az első ligában és meglepően jól szerepel, ám az idény is hosszú és a bajnokság is.A „velszieknek” győzniük kell otthonukban és megtesznek mindent ezért, amit megkövetel a haza...(ám ma már nincsenek vándorok akik ezt megvigyék, mint hírt)
Parma Sassoulo. A Pármáról nekem mindig a fiatalon elhunyt francia szinész Gerard Philippe jut eszembe,  aki játszott a  Marie-Henri Bayle (Stendhal) azonos című regénye alapján készült Pármai kolostor c. filmben. (régi változatban) Ám ettől függetlenül a Pármai csapat jó, ( és a sonkája is) elég jó, bármennyire is jelenleg a bajnokság utolsó helyezettje. Viszont a Sassuoló a múlt heti fordulóban otthonában leixelt a Juvével. Bár – akik látták a meccset azok szerint – a Juve elég gyengécske volt...vagy inkább tartalékolt az európai kupafordulóra. A Sassuoló kisváros kiscsapattal képes meglepetésekre...és remélem most idegenben győzni fog, mert amúgy ennek már ideje is lenne.
Nottingham és a Blackburn csatája. Robin of Lockesly (Robinhúd) kedvenc városa  a legendák szerint, valaha szebb napokat is látott, ahogy a Blackburn is. A Nottingham ebben az idényben jelenleg profi az ikszekben, ám hosszú még az idény, nagyon sok mérkőzés lesz az angol champion liga bajnokságban, ahol 24 csapat küzd egymással. Tehát bizony belefér egy-két elvesztegetett pont, így tippem döntetlen.
 
Holnap feladom, 3–4 es kombinációban, összesen 400 Ft-ért. (azaz egy meccs elmehet, még akkor is nyerhetek) Ha minden bejönne, akkor kb  12.660 Ft-t nyerhetek ha jól számoltam. Az esély kevés, mert lényegében a szvaenzi meccs kivételével mindegyik meglepetés, „erős”szorzós mecs.  




hát szóval kéremszépen...
 A Southampton legyőzte a Stoke-t (ez várható volt és mégse erre tippeltem.)
A Swansea hozta magát ahogy vártam, OK ez bejött.
Parma és a Sassuoló meccs....Tuttttam...a kis Sassuoló hozta magát és idei első győzelmét aratta méghozzá idegenben, legyőzte a "sonkásokat"
Ám azonban Robinhúd városának csapatát, a Nottinghamot meglepte a Blackburn... és elvitte Nottinghamból a három pontot...ezt benéztem, ugyanis én egált éreztem, rosszul.

Tehát elment két meccsem a három közül, így csak tapasztalattal lettem gazdagabb. Ám öröm az ürömben, hogy a kis kedvenc a Sassuoló nyert végre... táncika
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92548 Dátum: 2014.10.25., 21:10:09 »

Mi az internet?
Sok-sok számítógép egymással összekötve, melyek adatokat küldenek-fogadnak egymás közt.
Van a géped a szoba közepén magában, akkor ugye nincs internet.
Bedugod a madzagot, „felmész” az internetre, mi történik ilyenkor valójában? A géped adatokat küld és fogad.
Bármi, ami megjelenik a gépeden, azt valójában letöltöd (egy ideiglenes helyre). Ezt szokták a legnehezebben megérteni. A honlap, a weboldal is letöltés, hiszen ahhoz, hogy megjelenjen a monitorodon ott kell lennie a gépeden, ami nincs a gépeden azt nem tudja megjeleníteni. Pontosan ez történik akkor, amikor elromlik az internetkapcsolatod, kiírja a gép, hogy egy adott oldalt nem ér el. Nem tudja letölteni a gépedre, így nem tudja megjeleníteni. A honlapok igazából nem mások, mint számítógépen tárolt adatok, amiket letöltesz. Amikor beírod, hogy www.harminckettes.hu, akkor valójában egy számítógépet hívsz meg, amin a harminckettes fórum weboldala található.
Egy kicsit olyan az egész, mint egy telefon, ha csak felveszed, akkor búg hogy van vonal. ahhoz hogy valamit meghallgass, fel kell hívnod. Az internetes honlapokat telefonszám helyett webcímmel éred el. 1235678965 helyett itt betűkombináció van, a harminckettes fórum ezen „telefonszáma” harminckettes.hu. Szóval igen, ez a honlap, amit most éppen olvasol, az is letöltődött a gépedre egy ideiglenes helyre és megjelent a monitorodon. Ugyanez történik, ha megnézel vagy lementesz egy fényképet, egy zenét, vagy videót, ezek mind letöltődnek a gépedre.
Ha úgy teszel, mint én, írsz ide, akkor ehhez először be kell jelentkezned, ez adatküldés, el kell küldened a felhasználónevedet és a jelszavadat, akkor visszaküldi neked a harminckettes.hu azt az oldalt, amit bejelentkezett felhasználók láthatnak, ez meg letöltődik a gépedre. Ha megírod a hozzászólásodat, és beküldöd, az adatküldés, feltöltés.
Vegyük a Skype-ot. Írunk egymásnak, beszélünk egymással, még nézhetjük is egymást. A gépeink össze vannak kötve, amit te írsz, azt te feltöltöd, eljön hozzám a vezetéken, én letöltöm és megjelenik a gépemen. Amit és beszélek, az én felőlem lévő részen feltöltődik, elmegy hozzád a vezetéken, a te gépedre letöltődik, és azon te pedig meghallgathatod... Amikor videóhívást végzünk, akkor mindketten egyszerre feltöltjük egymás felé a saját kameraképünket, és közben letöltjük a másikét...

Az internetre minden gép, eszköz végső soron csak valamilyen szolgáltatón keresztül tud csatlakozni.
Azt már most is mérik, a szolgáltatód pontosan tudja, hogy mennyi adatforgalmat bonyolítottál, mennyit töltöttél le és fel, ezt az adatot általában a szolgáltatód honlapján meg is tudod nézni.



Jó estlétet!


ez jó és érthető meghatározása a netnek, teccett.. Nagytaps2
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #92547 Dátum: 2014.10.25., 20:46:11 »

Ha szeretnéd ellenőrizni, hogy mennyi, akkor talán ezt a kis programot érdemes kipróbálni Windowson:
NetMeter
Csuhásom. Lásd hogy utána néztem. De nekem ez a táblázat még 15 kb/s is kiírt. Az elszámolásnál úgy is azt kellene elfogadni amit a hatóság megállapít.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92546 Dátum: 2014.10.25., 20:42:06 »

Megpróbáltam kitölteni. De aláírást nem tudtam kreálni.
Kitöltöd a rubrikákat, megnyomod a Petíció aláírása gombot. Kapsz egy e-mail, abban van egy link, melyre kattintva véglegesíted az aláírásodat.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #92545 Dátum: 2014.10.25., 20:38:39 »

Megpróbáltam kitölteni. De aláírást nem tudtam kreálni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #92544 Dátum: 2014.10.25., 20:29:41 »


Akkor rosszul adták meg neki!
A szó helyesen: ellenőrizhetetlen
a máik: naiv

( http://www.magyarhelyesiras.hu/?q=ellen%C5%91r%C3%ADzhetetlen&x=51&y=15&ekezet=nemszamit&egyezes=resz )
Éreztem de nem voltam benne biztos. A gyanúm beigazolódott. Pedig úgy írtam ahogy a gép felkínálta. Azt hiszem kopíroztam. Most megint megnéztem az ellenőrizhetetlent amit alá is húz hogy hibás, a fotómásolatban 4 X is így szerepel. Hosszú í- vagy rövid i-vel. A gép hosszú í-vel írja.Hol van itt a magyar igazság?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92543 Dátum: 2014.10.25., 19:47:25 »

Én kevésbé vagyok derűlátó, mint Csuhás! Érzésem szerint, ha lesz ilyen adó, sávosan fogja befolyásolni az internet-számládat.
Abban egyetértek Csuhással, hogy a nagy kiterjesztésű anyagok forgalma jelentősen csökkenni fog (online zenehallgatás, rádió- televízió, film nézés, és letöltés). Vélelmezem, hogy jobban meglódul a tömörítés, a tömörített fájlok forgalma.
Azonban mindenképpen úgy érzem, ezt a fajta adót nem szabad bevezetni.
Én személy szerint mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy ezt ne lehessen bevezetni (értem ez alatt a petíciók aláírásától akár a tüntetésen való résztvételig).
Nem azért, mert úgy vélem, hogy megfizethetetlen terhet rónának ránk, hanem mert ez már nagyon veszélyes terület!
Én mindenképpen nem csupán barátságtalan lépésnek tekintem, amivel a kormány a rossz gazdaságpolitikáját szeretné valamilyen módon mégis egyenesbe hozni; én a diktatúra nyílt és arcátlan kiterjesztésének érzem.

Én már aláírtam:
http://www.peticiok.com/alanyi_jog_legyen_az_internethez_valo_hozzaferes
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92542 Dátum: 2014.10.25., 14:57:41 »

És ugye a probléma igazából pontosan ott van, ahol a reklámadónál is: a bruttó forgalmat veszi a alapul, nem a hasznos forgalmadat! Tehát, hogy megértsük:
Bekapcsolod a gépedet, és felmész az internetre. Már a kapcsolat létrehozásakor a gép elküldi az azonosító adataidat a szolgáltatódnak, aki erre visszaküldi a programnak az igazolást, ami után már tudsz netezni. Szinte ugyanebben a pillanatban elindul a vírusirtó szoftvered, és elküldi a gyártójának az utolsó adatbázisáról való információkat, amiket a gyártó vagy visszaigazol, és akkor nem frissít, vagy jelzi, hogy az adatbázis elavult, és megkezdi az automatikus letöltését a legfrissebb információknak.
Szóval ha a két kis számítógépikont megnyitod, és megnézed, hiába nem csinálsz semmit, a gépeden levő programok kommunikálnak az interneten, tehát képződik adatforgalom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92541 Dátum: 2014.10.25., 14:52:03 »

Ha szeretnéd ellenőrizni, hogy mennyi, akkor talán ezt a kis programot érdemes kipróbálni Windowson:
NetMeter

De ez sem rossz!  yes_yes
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92540 Dátum: 2014.10.25., 14:50:57 »

Eddig is mérték a Gb fogyasztást csak a korlátlan fogyasztók nem érezték meg. Miden adatnak megvan a maga kiterjesztése Giga súlya, hogy én is értsem. Pl. ha csak 1-10 Gigára fizetnék elő és elfogy a Gb levonják a kártya értékéből. Vagy lassabb sebességre kapcsolnak, hogy ne legyen értelme használni esetleg, drágább csomagra kelljen előfizetni. Minden esetre ellenőrízhetetlen a felhasználó részéről.

Az ellenőrízhetetlen szót  megnéztem a helyesírások között és így írta helyesen. Nekem gyanús.

Egyébként tudod ellenőrizni az ez alatt a hsz. alatt hárommal leírt módon!

Ennél egy picit pontatlanabb, de azonnal megjelnős módszer, hogy a tálca jobb alsó felén levő, időnként villogó két, egymásra csúsztatott monitor jelre klikkelsz. Ekkor felugrik egy ablak, amin van „küldött” és „Fogadott” oldal.
Nincs más dolgod, mit megtudakolni a szolgáltatódtól, hány bájt képez egy csomagot. összeadod a csomagok számát és megszorozd ezzel a számmal, majd elosztod egy milliárddal ( vigyor ).
Persze van egyszerűbb módszer is (ha már tudod a szorzatot, akkor itt könnyen kiszámíttathatod =>
Az így kapott értéket pedig megszorzod az egységárral.

Ez persze azt is jelenti, hogy a Gazember által küldözgetett meztelen nőcis képek időszakának vége, hacsak nem kívánod az adóhivatalnak befizetni a gatyádat is (mondjuk a cukor ÁFA helyett)  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92539 Dátum: 2014.10.25., 14:49:44 »

Eddig is mérték a Gb fogyasztást csak a korlátlan fogyasztók nem érezték meg. Miden adatnak megvan a maga kiterjesztése Giga súlya, hogy én is értsem. Pl. ha csak 1-10 Gigára fizetnék elő és elfogy a Gb levonják a kártya értékéből. Vagy lassabb sebességre kapcsolnak, hogy ne legyen értelme használni esetleg, drágább csomagra kelljen előfizetni. Minden esetre ellenőrízhetetlen a felhasználó részéről.

Az ellenőrízhetetlen szót  megnéztem a helyesírások között és így írta helyesen. Nekem gyanús.


Akkor rosszul adták meg neki!
A szó helyesen: ellenőrizhetetlen
a máik: naiv

( http://www.magyarhelyesiras.hu/?q=ellen%C5%91r%C3%ADzhetetlen&x=51&y=15&ekezet=nemszamit&egyezes=resz )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92538 Dátum: 2014.10.25., 14:46:40 »

Csak addig gondolod, hogy Windowson gyakoriak a frissítések, amíg nem használsz Ubuntut.
Hétvégén nincs frissítés az már észrevettem, és ennek valószínűleg az oka, hogy akkor nem dolgoznak a Canonicalnál.  vigyor

Nos igen, ez is egy oka annak, hogy nem lettem Linux párti... nem tudom, valahogy nem jó az, ha állandóan macerálódnak az op. rendszeremen...
És nem takarékoskodik a hellyel sem... No, de mindegy is, ne menjünk bele!
Ez egy hasonló beszélgetés, mint amikor két favágó azon vitatkozik, hogy a Stihl, vagy a Huskvarna a jobb fűrész... mindegyik azt dicséri és tartja végső soron a legjobbnak, amivel ő dolgozik, hiába ismeri el a másik gép előnyeit...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92537 Dátum: 2014.10.25., 14:42:30 »

Mi az internet?
Sok-sok számítógép egymással összekötve, melyek adatokat küldenek-fogadnak egymás közt.
Van a géped a szoba közepén magában, akkor ugye nincs internet.
Bedugod a madzagot, „felmész” az internetre, mi történik ilyenkor valójában? A géped adatokat küld és fogad.
Bármi, ami megjelenik a gépeden, azt valójában letöltöd (egy ideiglenes helyre). Ezt szokták a legnehezebben megérteni. A honlap, a weboldal is letöltés, hiszen ahhoz, hogy megjelenjen a monitorodon ott kell lennie a gépeden, ami nincs a gépeden azt nem tudja megjeleníteni. Pontosan ez történik akkor, amikor elromlik az internetkapcsolatod, kiírja a gép, hogy egy adott oldalt nem ér el. Nem tudja letölteni a gépedre, így nem tudja megjeleníteni. A honlapok igazából nem mások, mint számítógépen tárolt adatok, amiket letöltesz. Amikor beírod, hogy www.harminckettes.hu, akkor valójában egy számítógépet hívsz meg, amin a harminckettes fórum weboldala található.
Egy kicsit olyan az egész, mint egy telefon, ha csak felveszed, akkor búg hogy van vonal. ahhoz hogy valamit meghallgass, fel kell hívnod. Az internetes honlapokat telefonszám helyett webcímmel éred el. 1235678965 helyett itt betűkombináció van, a harminckettes fórum ezen „telefonszáma” harminckettes.hu. Szóval igen, ez a honlap, amit most éppen olvasol, az is letöltődött a gépedre egy ideiglenes helyre és megjelent a monitorodon. Ugyanez történik, ha megnézel vagy lementesz egy fényképet, egy zenét, vagy videót, ezek mind letöltődnek a gépedre.
Ha úgy teszel, mint én, írsz ide, akkor ehhez először be kell jelentkezned, ez adatküldés, el kell küldened a felhasználónevedet és a jelszavadat, akkor visszaküldi neked a harminckettes.hu azt az oldalt, amit bejelentkezett felhasználók láthatnak, ez meg letöltődik a gépedre. Ha megírod a hozzászólásodat, és beküldöd, az adatküldés, feltöltés.
Vegyük a Skype-ot. Írunk egymásnak, beszélünk egymással, még nézhetjük is egymást. A gépeink össze vannak kötve, amit te írsz, azt te feltöltöd, eljön hozzám a vezetéken, én letöltöm és megjelenik a gépemen. Amit és beszélek, az én felőlem lévő részen feltöltődik, elmegy hozzád a vezetéken, a te gépedre letöltődik, és azon te pedig meghallgathatod... Amikor videóhívást végzünk, akkor mindketten egyszerre feltöltjük egymás felé a saját kameraképünket, és közben letöltjük a másikét...

Az internetre minden gép, eszköz végső soron csak valamilyen szolgáltatón keresztül tud csatlakozni.
Azt már most is mérik, a szolgáltatód pontosan tudja, hogy mennyi adatforgalmat bonyolítottál, mennyit töltöttél le és fel, ezt az adatot általában a szolgáltatód honlapján meg is tudod nézni.

Ennél egy picit pontatlanabb, de azonnal megjelnős módszer, hogy a tálca jobb alsó felén levő, időnként villogó két, egymásra csúsztatott monitor jelre klikkelsz. Ekkor felugrik egy ablak, amin van „küldött” és „Fogadott” oldal.
Nincs más dolgod, mit megtudakolni a szolgáltatódtól, hány bájt képez egy csomagot. összeadod a csomagok számát és megszorozd ezzel a számmal, majd elosztod egy milliárddal ( vigyor ).
Persze van egyszerűbb módszer is (ha már tudod a szorzatot, akkor itt könnyen kiszámíttathatod =>
Az így kapott értéket pedig megszorzod az egységárral.

Ez persze azt is jelenti, hogy a Gazember által küldözgetett meztelen nőcis képek időszakának vége, hacsak nem kívánod az adóhivatalnak befizetni a gatyádat is (mondjuk a cukor ÁFA helyett)  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92536 Dátum: 2014.10.25., 14:38:32 »



Akkor az amúgy igencsak gyakori frissítési igényét az egyebekben elég komoly pénzekbe kerülő Windowsnak már ne is emlegessük...
Csak addig gondolod, hogy Windowson gyakoriak a frissítések, amíg nem használsz Ubuntut.
Hétvégén nincs frissítés az már észrevettem, és ennek valószínűleg az oka, hogy akkor nem dolgoznak a Canonicalnál.  vigyor
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92535 Dátum: 2014.10.25., 14:26:16 »




Fogadok hogy AKI a 1, 1, 1, 1-t tenné meg. ....és lehet igaza is lenne. vigyor

Hát, most nem jól gondolod.
Azok fényében is, amit leírtál:
1
X
1
X
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92534 Dátum: 2014.10.25., 13:50:29 »

Soha olyan szabályt nem hoznak, ami őket érintené hátrányosan. Ezért gondolom, hogy lesz korlátja a havi netadónak. Egy ezres nekik meg sem kottyan, de 10-15 ezret nem fognak fizetni azért, mert a gyerekük orrba-szájba letölt.

Én valahogy valóban úgy érzem, az egész jogalkotást a kapkodás, az átgondolatlanság, és az vezeti, hogy ki hogyan akar előnyökhöz jutni, illetve ha korlátokat kell állítani, akkor azok kit nem zavarnak, kinek nem kerül semmibe, vagy éppen nem sokba...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 967 968 [969] 970 971 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!