Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 19:36:43
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 143 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 968 969 [970] 971 972 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129760 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92533 Dátum: 2014.10.25., 13:40:42 »

Szóval, szép napot!

Az igencsak hideg hajnal után volt néhány barátságosnak is nevezhető óra, ám mostanra ismét csak felhők borítják az eget!
Szerencsére akkor nem esett és nem fújt, amikor Okszi jött haza a fodrásztól; hozta az új frizuráját (igen klassz lett! Legalábbis nekem tetszik, a többi vélemény meg nem kompetens!  vigyor )
Aztán ln futottam egy bolt-kört.

Most újból kellemesen pattog a tűz a kályhában, és langyulattal tölti be az egész házat.  táncika
(Szegény Akela, vajon van-e neki lehetősége fűteni?)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92532 Dátum: 2014.10.25., 13:37:02 »

Ez több mint cinizmus. A szabadság korlátozása. A gazdagok kiváltsága legyen az amúgy ingyenes információ, a tájékozottság lehetősége?
Ma töltöttem le és telepítettem fel az Utopic Unicorn-t. Tudom, csak engem érint, köztes Ubuntu verzió mindössze kilenc hónapnyi támogatással leginkább kísérletezőbb kedvű, az újdonságok után érdeklődő inkább haladó szintű felhasználóknak. 1,1 GiB a telepítő. Ingyen Linux. Én meg fizessek érte 150 Ft-ot? És a frissítések letöltése? Az is pénzbe kerül? Na ne szórakozzunk már! Hát hol élünk?! És ha visszaosztom ezt az ingyen Linuxot, akkor azért is fizessek, mert adatforgalom? A világ rajtunk röhög, komolyan mondom!



Akkor az amúgy igencsak gyakori frissítési igényét az egyebekben elég komoly pénzekbe kerülő Windowsnak már ne is emlegessük...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92531 Dátum: 2014.10.25., 13:12:25 »

Eddig is mérték a Gb fogyasztást csak a korlátlan fogyasztók nem érezték meg. Miden adatnak megvan a maga kiterjesztése Giga súlya, hogy én is értsem. Pl. ha csak 1-10 Gigára fizetnék elő és elfogy a Gb levonják a kártya értékéből. Vagy lassabb sebességre kapcsolnak, hogy ne legyen értelme használni esetleg, drágább csomagra kelljen előfizetni. Minden esetre ellenőrizhetetlen a felhasználó részéről.

Az ellenőrizhetetlen szót  megnéztem a helyesírások között és így írta helyesen. Nekem gyanús.

Ha szeretnéd ellenőrizni, hogy mennyi, akkor talán ezt a kis programot érdemes kipróbálni Windowson:
NetMeter
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #92530 Dátum: 2014.10.25., 10:21:32 »

          Jó reggelt!

      Még egy naív vagy butuska kérdés.  Hogyan mérik meg az internet fogyasztást?He???  
Eddig is mérték a Gb fogyasztást csak a korlátlan fogyasztók nem érezték meg. Miden adatnak megvan a maga kiterjesztése Giga súlya, hogy én is értsem. Pl. ha csak 1-10 Gigára fizetnék elő és elfogy a Gb levonják a kártya értékéből. Vagy lassabb sebességre kapcsolnak, hogy ne legyen értelme használni esetleg, drágább csomagra kelljen előfizetni. Minden esetre ellenőrízhetetlen a felhasználó részéről.

Az ellenőrízhetetlen szót  megnéztem a helyesírások között és így írta helyesen. Nekem gyanús.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92529 Dátum: 2014.10.25., 08:14:03 »

          Jó reggelt!

      Még egy naív vagy butuska kérdés.  Hogyan mérik meg az internet fogyasztást?He???  

Mi az internet?
Sok-sok számítógép egymással összekötve, melyek adatokat küldenek-fogadnak egymás közt.
Van a géped a szoba közepén magában, akkor ugye nincs internet.
Bedugod a madzagot, „felmész” az internetre, mi történik ilyenkor valójában? A géped adatokat küld és fogad.
Bármi, ami megjelenik a gépeden, azt valójában letöltöd (egy ideiglenes helyre). Ezt szokták a legnehezebben megérteni. A honlap, a weboldal is letöltés, hiszen ahhoz, hogy megjelenjen a monitorodon ott kell lennie a gépeden, ami nincs a gépeden azt nem tudja megjeleníteni. Pontosan ez történik akkor, amikor elromlik az internetkapcsolatod, kiírja a gép, hogy egy adott oldalt nem ér el. Nem tudja letölteni a gépedre, így nem tudja megjeleníteni. A honlapok igazából nem mások, mint számítógépen tárolt adatok, amiket letöltesz. Amikor beírod, hogy www.harminckettes.hu, akkor valójában egy számítógépet hívsz meg, amin a harminckettes fórum weboldala található.
Egy kicsit olyan az egész, mint egy telefon, ha csak felveszed, akkor búg hogy van vonal. ahhoz hogy valamit meghallgass, fel kell hívnod. Az internetes honlapokat telefonszám helyett webcímmel éred el. 1235678965 helyett itt betűkombináció van, a harminckettes fórum ezen „telefonszáma” harminckettes.hu. Szóval igen, ez a honlap, amit most éppen olvasol, az is letöltődött a gépedre egy ideiglenes helyre és megjelent a monitorodon. Ugyanez történik, ha megnézel vagy lementesz egy fényképet, egy zenét, vagy videót, ezek mind letöltődnek a gépedre.
Ha úgy teszel, mint én, írsz ide, akkor ehhez először be kell jelentkezned, ez adatküldés, el kell küldened a felhasználónevedet és a jelszavadat, akkor visszaküldi neked a harminckettes.hu azt az oldalt, amit bejelentkezett felhasználók láthatnak, ez meg letöltődik a gépedre. Ha megírod a hozzászólásodat, és beküldöd, az adatküldés, feltöltés.
Vegyük a Skype-ot. Írunk egymásnak, beszélünk egymással, még nézhetjük is egymást. A gépeink össze vannak kötve, amit te írsz, azt te feltöltöd, eljön hozzám a vezetéken, én letöltöm és megjelenik a gépemen. Amit és beszélek, az én felőlem lévő részen feltöltődik, elmegy hozzád a vezetéken, a te gépedre letöltődik, és azon te pedig meghallgathatod... Amikor videóhívást végzünk, akkor mindketten egyszerre feltöltjük egymás felé a saját kameraképünket, és közben letöltjük a másikét...

Az internetre minden gép, eszköz végső soron csak valamilyen szolgáltatón keresztül tud csatlakozni.
Azt már most is mérik, a szolgáltatód pontosan tudja, hogy mennyi adatforgalmat bonyolítottál, mennyit töltöttél le és fel, ezt az adatot általában a szolgáltatód honlapján meg is tudod nézni.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #92528 Dátum: 2014.10.25., 08:01:30 »

Északkelet, kelet felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a délnyugati tájakon egész nap maradhat a borús idő. Ezeken a tájakon délelőttig további, gyengülő csapadék is lehet. A késő délutáni, esti óráktól többfelé válik párássá a levegő. Reggel 0 és 6, délután 9 és 12 fok között alakul a hőmérséklet - ez még mindig alacsonyabb, mint a sokéves átlag.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92527 Dátum: 2014.10.25., 06:19:02 »

          Jó reggelt!

      Még egy naív vagy butuska kérdés.  Hogyan mérik meg az internet fogyasztást?He???  



Jó reggeleket!



hm...nekem eccerű, mivel én stick-kel, azaz mobilszolgáltatós modemmel netezek. Mivel itten nincs más lehetőség. Ám ahol  vezeték van, ottan nem tudom. Lehet shock kitalálják, hogy fel kelletik szerelni minden háztartásban egy mérőórát 10.000 Ft plussz áfáért, hogy lehessen mnérni.  _morcos De szóval én is hülye vagyok hozzá.
Nálunk pl. mostan építik ki a szennyvíz elvezetést, (ami annyiban közös a nettel, hogy itten is adat áramlik, nem kis mennyiségben ám csak egyirányban és jelentősen fizetni kell érte) de mivel nincsen vezetékes víz, így jelentős és lényeges kérdés, hogy mi után fogunk fizetni szennyvízdíjat. Átalány, vagy mi? Egy lakossági forumon aztat mondta a prodzsekt egyik vezetője, hogy szereltessünk fel vízórát a kútból kivett vízre Az én saját kutamra, amelyet a saját pénzemből fúrattam, amelyet senki nem tisztít meg és igazából csak én törődöm vele, ami után majdnem fizettem bejelentési díjat,  mert az önkormányzatnál azt sem tudták, hogy enni-e vagy inni-e kell-e a piláfot és a  kútból a saját áramommal húzza fel a szivattyú a vizet, amely után az villanyosáramot is én perkálom. Szóval mivel védetten fontos övezet és uniós előírás, amelyet még igen régen vállaltunk, hogy az élő vizek, kiváltképp a Duna környezetéből kivezetik a szennyező anyagokat, szóval nem én akartam - de persze egyetértek vele teljesen - szóval nyomott zárt rendszert alakítanak ki. Azaz minden ingatlanra egy darálós szivattyú kerül, amely kitolja a szrt az elvezető csőgerincbe. Tehát erre a szivattyúra szereljenek fel egy üzemóramérőt, aztán ki lehet számolni, hogy mennyit fogyasztott villanybó lés ennek mennyi a megfelelő  óköbmétere....De mintha lenne is hozzá jobb helyeken.

Tehát kedves 100/2 megoldják a netnél, mérőóra!!!  shock (ahogy az amerikai elnök mondaná "Atomot nekik!")... és lehet kerekítenek is fölfelé a számolásnál.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92526 Dátum: 2014.10.25., 05:56:54 »


           Jó reggelt!

      Még egy naív vagy butuska kérdés.  Hogyan mérik meg az internet fogyasztást?He??? 
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92525 Dátum: 2014.10.24., 21:25:09 »

E heti tippmixelkédeseim:

Southampton – Stoke  D (döntetlen)  3,45 szorzó
Swansea – Leicester     H (hazai)         1,93
 Parma – Sassuolo        V (vereség, azaz Sassouló győzelem) 4,35
Nottingham – Blackburn  D (döntetlen)   3,25

 A Southampton a múlt hét fordulójában (angol premier liga /foci/ )  8-at rúgott a Sunderlandnak. A Stoke viszont szintén otthonában legyőzte a Swansea-t ez bizony engem szíven ütött. Ám bízva a Stoke lendületében és abban, hogy a 'hampton elbízza magát és eltüzelte lőszereit és bármennyire is toronymagasan esélyes, én mégis megteszem egy döntetlenre.
Swansea Leischester mérkőzés. A szvaenzi – bármennyire is küzdött – kikapott a Stoke otthonában egy fával. A Leichester ebben az idényben újonc az első ligában és meglepően jól szerepel, ám az idény is hosszú és a bajnokság is.A „velszieknek” győzniük kell otthonukban és megtesznek mindent ezért, amit megkövetel a haza...(ám ma már nincsenek vándorok akik ezt megvigyék, mint hírt)
Parma Sassoulo. A Pármáról nekem mindig a fiatalon elhunyt francia szinész Gerard Philippe jut eszembe,  aki játszott a  Marie-Henri Bayle (Stendhal) azonos című regénye alapján készült Pármai kolostor c. filmben. (régi változatban) Ám ettől függetlenül a Pármai csapat jó, ( és a sonkája is) elég jó, bármennyire is jelenleg a bajnokság utolsó helyezettje. Viszont a Sassuoló a múlt heti fordulóban otthonában leixelt a Juvével. Bár – akik látták a meccset azok szerint – a Juve elég gyengécske volt...vagy inkább tartalékolt az európai kupafordulóra. A Sassuoló kisváros kiscsapattal képes meglepetésekre...és remélem most idegenben győzni fog, mert amúgy ennek már ideje is lenne.
Nottingham és a Blackburn csatája. Robin of Lockesly (Robinhúd) kedvenc városa  a legendák szerint, valaha szebb napokat is látott, ahogy a Blackburn is. A Nottingham ebben az idényben jelenlehg döntetlen speszeizmológiata, ám hosszú még az idény, nagyon sok mérkőzés lesz az angol champion liga bajnokságban, ahol 24 csapat küzd egymással. Tehát bizony belefér egy-két elvesztegetett pont, így tippem döntetlen.
 
Holnap feladom, 3–4 es kombinációban, összesen 400 Ft-ért. (azaz egy meccs elmehet, még akkor is nyerhetek) Ha minden bejönne, akkor kb  12.660 Ft-t nyerhetek ha jól számoltam. Az esély kevés, mert lényegében a szvaenzi meccs kivételével mindegyik meglepetés, „erős”szorzós mecs.  





Fogadok hogy AKI a 1, 1, 1, 1-t tenné meg. ....és lehet igaza is lenne. vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92524 Dátum: 2014.10.24., 21:18:02 »

E heti tippmixelkédeseim:

Southampton – Stoke  D (döntetlen)  3,45 szorzó
Swansea – Leicester     H (hazai)         1,93
 Parma – Sassuolo        V (vereség, azaz Sassouló győzelem) 4,35
Nottingham – Blackburn  D (döntetlen)   3,25

 A Southampton a múlt hét fordulójában (angol premier liga /foci/ )  8-at rúgott a Sunderlandnak. A Stoke viszont szintén otthonában legyőzte a Swansea-t ez bizony engem szíven ütött. Ám bízva a Stoke lendületében és abban, hogy a 'hampton elbízza magát és eltüzelte lőszereit és bármennyire is toronymagasan esélyes, én mégis megteszem egy döntetlenre.
Swansea Leischester mérkőzés. A szvaenzi – bármennyire is küzdött – kikapott a Stoke otthonában egy fával. A Leichester ebben az idényben újonc az első ligában és meglepően jól szerepel, ám az idény is hosszú és a bajnokság is.A „velszieknek” győzniük kell otthonukban és megtesznek mindent ezért, amit megkövetel a haza...(ám ma már nincsenek vándorok akik ezt megvigyék, mint hírt)
Parma Sassoulo. A Pármáról nekem mindig a fiatalon elhunyt francia szinész Gerard Philippe jut eszembe,  aki játszott a  Marie-Henri Bayle (Stendhal) azonos című regénye alapján készült Pármai kolostor c. filmben. (régi változatban) Ám ettől függetlenül a Pármai csapat jó, ( és a sonkája is) elég jó, bármennyire is jelenleg a bajnokság utolsó helyezettje. Viszont a Sassuoló a múlt heti fordulóban otthonában leixelt a Juvével. Bár – akik látták a meccset azok szerint – a Juve elég gyengécske volt...vagy inkább tartalékolt az európai kupafordulóra. A Sassuoló kisváros kiscsapattal képes meglepetésekre...és remélem most idegenben győzni fog, mert amúgy ennek már ideje is lenne.
Nottingham és a Blackburn csatája. Robin of Lockesly (Robinhúd) kedvenc városa  a legendák szerint, valaha szebb napokat is látott, ahogy a Blackburn is. A Nottingham ebben az idényben jelenleg profi az ikszekben, ám hosszú még az idény, nagyon sok mérkőzés lesz az angol champion liga bajnokságban, ahol 24 csapat küzd egymással. Tehát bizony belefér egy-két elvesztegetett pont, így tippem döntetlen.
 
Holnap feladom, 3–4 es kombinációban, összesen 400 Ft-ért. (azaz egy meccs elmehet, még akkor is nyerhetek) Ha minden bejönne, akkor kb  12.660 Ft-t nyerhetek ha jól számoltam. Az esély kevés, mert lényegében a szvaenzi meccs kivételével mindegyik meglepetés, „erős”szorzós mecs.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #92523 Dátum: 2014.10.24., 20:29:43 »

Ez több mint cinizmus. A szabadság korlátozása. A gazdagok kiváltsága legyen az amúgy ingyenes információ, a tájékozottság lehetősége?
Ma töltöttem le és telepítettem fel az Utopic Unicorn-t. Tudom, csak engem érint, köztes Ubuntu verzió mindössze kilenc hónapnyi támogatással leginkább kísérletezőbb kedvű, az újdonságok után érdeklődő inkább haladó szintű felhasználóknak. 1,1 GiB a telepítő. Ingyen Linux. Én meg fizessek érte 150 Ft-ot? És a frissítések letöltése? Az is pénzbe kerül? Na ne szórakozzunk már! Hát hol élünk?! És ha visszaosztom ezt az ingyen Linuxot, akkor azért is fizessek, mert adatforgalom? A világ rajtunk röhög, komolyan mondom!



Jó estlétet!


Evvel bizony teljesen egyetértek..

elkesztem bőngészkenni a

".....
                          T/1705. számú
                        törvényjavaslat
az egyes adótörvények és azokkal összefüggő más törvények, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló 2010. évi CXXII. törvény módosításáról
................."




irományban.


Felettébb érdekes olvasmány.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92522 Dátum: 2014.10.24., 20:14:54 »

Én a hivatali autók magán célú használatát adóztatnám meg, kivétel nélkül!
Erre miért nem készül egyéni képviselői indítvány?

Soha olyan szabályt nem hoznak, ami őket érintené hátrányosan. Ezért gondolom, hogy lesz korlátja a havi netadónak. Egy ezres nekik meg sem kottyan, de 10-15 ezret nem fognak fizetni azért, mert a gyerekük orrba-szájba letölt.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92521 Dátum: 2014.10.24., 20:12:43 »

Namost mindenképpen legalább annyira cinikusnak érzem ezt az adót, mint a tranzakciós illetéket!
Ugyanis az új támogatások (fűtés korszerűsítés, nyílászáró csere) már eleve ügyfélkapus belépést követelnek meg! Az összes dokumentáció .pdf kiterjesztésű, és elektronikusan kell benyújtani. Tehát az állam arra kényszerít, hogy adózz, ha EU-s támogatást akarsz igénybe venni. -Az már csak hab a tortán, hogy két korosabb ismerősöm is lemondóan legyintett, amikor kérésükre megnézve a pályázati kiírást jeleztem, hogy 40%-os utófinanszírozásos pénzről van szó, és ÉMI szakvéleményeket kérnek, ráadásul elektronikusan kell benyújtani a pályázatot.- Szóval itt nem részletezném a véleményemet, mert akkor ki kellene tiltanom saját magamat, ha konzekvens akarnék lenni...

Ez több mint cinizmus. A szabadság korlátozása. A gazdagok kiváltsága legyen az amúgy ingyenes információ, a tájékozottság lehetősége?
Ma töltöttem le és telepítettem fel az Utopic Unicorn-t. Tudom, csak engem érint, köztes Ubuntu verzió mindössze kilenc hónapnyi támogatással leginkább kísérletezőbb kedvű, az újdonságok után érdeklődő inkább haladó szintű felhasználóknak. 1,1 GiB a telepítő. Ingyen Linux. Én meg fizessek érte 150 Ft-ot? És a frissítések letöltése? Az is pénzbe kerül? Na ne szórakozzunk már! Hát hol élünk?! És ha visszaosztom ezt az ingyen Linuxot, akkor azért is fizessek, mert adatforgalom? A világ rajtunk röhög, komolyan mondom!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92520 Dátum: 2014.10.24., 19:41:25 »

A népharag mérséklése miatt azt hiszem, ha mást nem, akkor a személyenkénti/vállalkozásonkénti internet adó/hó összegét maximalizálni fogják.
Ezzel egyrészt meg lehet osztani a népet, másrészt a gyakorlatban annyit fog jelenteni, hogy drágább lesz a korlátlan net havidíja a kivetett adó összegével, merthogy a szolgáltató valahogy át fogja hárítani, az szinte biztos.
Mennyi a havidíjad most? 4500? 5500  lesz.
Ha így lesz, akkor azért attól tán nem kell tartani, hogy a Mirelite Parkban nem lesz szabad WiFi, csak hát az aki biztosítja 1000 vagy 5000 forinttal többet perkál le érte.

Ha viszont úgy kerül bevezetésre az adó, hogy GiB-onkét 150 Ft, és nincs előfizetésenként maximalizálva az összege, akkor tényleg annyi a szabad WiFi-knek is.

Persze sehogy se legyen bevezetve, az internet ne drágább legyen, hanem olcsóbb, és alapszinten ingyenesen hozzáférhető, mert a világgal kell tartanunk, nem szabad leszakadnunk tőle. Egy finn vagy német gyereknek természetes a számítógép- és internet használat, a mi gyerekeink is érnek annyit mint ők, ha nem kapják meg a lehetőséget, hogy ebbe belenőjenek, akkor olyanok lesznek más nemzetek sarjaihoz képest, mintha analfabéták lennének.

Én a hivatali autók magán célú használatát adóztatnám meg, kivétel nélkül!
Erre miért nem készül egyéni képviselői indítvány?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92519 Dátum: 2014.10.24., 19:38:36 »

Röviden: Nem.
Biztos lesz mindenképp neted, legfeljebb egy kicsit drágábban, vagy az is lehet, hogy a nagy adatforgalom sokba fog kerülni, szóval nem fogsz nézni YouTobe-ot, ritkán és csak hangban Skype-olsz, de az ügyintézés, egy kis fórumozás nem jár nagy adatforgalommal.
Ez inkább azoknak fogja megnehezíteni az e ügyintézésbe való bekapcsolódást, akik most sem tudnak internetet előfizetni, mert ezután még úgyse fognak tudni,mert legvalószínűbb, hogy mindegyik, így a legolcsóbb is ezentul valamivel (mondjuk egy ezressel havonta) drágább lesz.

Namost mindenképpen legalább annyira cinikusnak érzem ezt az adót, mint a tranzakciós illetéket!
Ugyanis az új támogatások (fűtés korszerűsítés, nyílászáró csere) már eleve ügyfélkapus belépést követelnek meg! Az összes dokumentáció .pdf kiterjesztésű, és elektronikusan kell benyújtani. Tehát az állam arra kényszerít, hogy adózz, ha EU-s támogatást akarsz igénybe venni. -Az már csak hab a tortán, hogy két korosabb ismerősöm is lemondóan legyintett, amikor kérésükre megnézve a pályázati kiírást jeleztem, hogy 40%-os utófinanszírozásos pénzről van szó, és ÉMI szakvéleményeket kérnek, ráadásul elektronikusan kell benyújtani a pályázatot.- Szóval itt nem részletezném a véleményemet, mert akkor ki kellene tiltanom saját magamat, ha konzekvens akarnék lenni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92518 Dátum: 2014.10.24., 19:32:48 »

           Nem értek hozzá, ezért félve kérdezem, azokat az "e" ügyintézéseket, fizetéseket, hivatali elkérhetőségeket nem fogja ez az adó befolyásolni!

       Ma is kaptam kérést, egyszerűsítsem le a banki szolgáltatásom ilyenre! robban

Én kevésbé vagyok derűlátó, mint Csuhás! Érzésem szerint, ha lesz ilyen adó, sávosan fogja befolyásolni az internet-számládat.
Abban egyetértek Csuhással, hogy a nagy kiterjesztésű anyagok forgalma jelentősen csökkenni fog (online zenehallgatás, rádió- televízió, film nézés, és letöltés). Vélelmezem, hogy jobban meglódul a tömörítés, a tömörített fájlok forgalma.
Azonban mindenképpen úgy érzem, ezt a fajta adót nem szabad bevezetni.
Én személy szerint mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy ezt ne lehessen bevezetni (értem ez alatt a petíciók aláírásától akár a tüntetésen való résztvételig).
Nem azért, mert úgy vélem, hogy megfizethetetlen terhet rónának ránk, hanem mert ez már nagyon veszélyes terület!
Én mindenképpen nem csupán barátságtalan lépésnek tekintem, amivel a kormány a rossz gazdaságpolitikáját szeretné valamilyen módon mégis egyenesbe hozni; én a diktatúra nyílt és arcátlan kiterjesztésének érzem.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92517 Dátum: 2014.10.24., 18:40:41 »

Hát, Finnországban már alanyi jogon jár az internet. Nálunk is elindultunk sok helyen az ingyenes WiFi felé. Többek között az albertirsai Mirelite Parkban is van
.
Ezzel az intézkedéssel nagy valószínűséggel ezeknek a lehetőségeknek lőttek!  robban
A személyes ismeretségi körömben többen is vannak, akiknek nem telik előfizetésre, ezért a parkba szoktak járni netezni! Ők nagy valószínűséggel ki fognak esni a kapcsolattartás eme módjából!
És igen, egyetértek, ez egy nagyon rossz irányba mutató ötlet, és nem szabad engedni, hogy újra a középkor felé fordítsuk az ország szekerének rúdját!

A népharag mérséklése miatt azt hiszem, ha mást nem, akkor a személyenkénti/vállalkozásonkénti internet adó/hó összegét maximalizálni fogják.
Ezzel egyrészt meg lehet osztani a népet, másrészt a gyakorlatban annyit fog jelenteni, hogy drágább lesz a korlátlan net havidíja a kivetett adó összegével, merthogy a szolgáltató valahogy át fogja hárítani, az szinte biztos.
Mennyi a havidíjad most? 4500? 5500  lesz.
Ha így lesz, akkor azért attól tán nem kell tartani, hogy a Mirelite Parkban nem lesz szabad WiFi, csak hát az aki biztosítja 1000 vagy 5000 forinttal többet perkál le érte.

Ha viszont úgy kerül bevezetésre az adó, hogy GiB-onkét 150 Ft, és nincs előfizetésenként maximalizálva az összege, akkor tényleg annyi a szabad WiFi-knek is.

Persze sehogy se legyen bevezetve, az internet ne drágább legyen, hanem olcsóbb, és alapszinten ingyenesen hozzáférhető, mert a világgal kell tartanunk, nem szabad leszakadnunk tőle. Egy finn vagy német gyereknek természetes a számítógép- és internet használat, a mi gyerekeink is érnek annyit mint ők, ha nem kapják meg a lehetőséget, hogy ebbe belenőjenek, akkor olyanok lesznek más nemzetek sarjaihoz képest, mintha analfabéták lennének.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #92516 Dátum: 2014.10.24., 16:19:07 »

           Nem értek hozzá,ezért félve kérdezem ,azokat az "e" ügyintézéseket,fizetéseket,hivatali elkérhetőségeket nem fogja ez az adó befolyásolni!

       Ma is kaptam kérést,egyszerűsítsem le a banki szolgáltatásom ilyenre! robban

Röviden: Nem.
Biztos lesz mindenképp neted, legfeljebb egy kicsit drágábban, vagy az is lehet, hogy a nagy adatforgalom sokba fog kerülni, szóval nem fogsz nézni YouTobe-ot, ritkán és csak hangban Skype-olsz, de az ügyintézés, egy kis fórumozás nem jár nagy adatforgalommal.
Ez inkább azoknak fogja megnehezíteni az e ügyintézésbe való bekapcsolódást, akik most sem tudnak internetet előfizetni, mert ezután még úgyse fognak tudni,mert legvalószínűbb, hogy mindegyik, így a legolcsóbb is ezentul valamivel (mondjuk egy ezressel havonta) drágább lesz.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #92515 Dátum: 2014.10.24., 16:05:18 »

            Nem értek hozzá, ezért félve kérdezem, azokat az "e" ügyintézéseket, fizetéseket, hivatali elkérhetőségeket nem fogja ez az adó befolyásolni!

       Ma is kaptam kérést, egyszerűsítsem le a banki szolgáltatásom ilyenre! robban
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #92514 Dátum: 2014.10.24., 15:47:52 »

Már kozmetikázzák a javaslatot. Láttam olyat, mely szerint maximalizálva lesz az adó mértéke, magánszemélyeknek 1000.- Ft, cégeknek 5000.- Ft havonta.
Számomra ez lefordítva annyit jelent, hogy a szolgáltató ezt a maximális értéket fogja beépíteni az árba, és akkor továbbra is lehet korlátlan forgalmú internet előfizetést kínálni.
Persze, biztos lesz valami bizottság, ami figyelni fogja, hogy nehogy a szolgáltató továbbhárítsa az adót az ügyfelekre, de nem vagyunk már gyerekek, tudjuk, hogy ilyen tétel nem is fog szerepelni a számlán.
Majd szépen megszűnnek a mostani díjcsomagok, és lesznek helyette magasabb le/feltöltési sebességet lehetővé tévők. Az akkori legalacsonyabb sávszél lesz a mostani közepes, és akkor máris lehet emelni.

Ezzel az egésszel csak az a bajom, hogy valójában drágulni fog az alap internethez való hozzáférés díja, ami ugye nonszensz, inkább afelé kellene haladnunk, hogy olcsóbb, vagy akár ingyenes is legyen, hogy mindenki szabadon hozzáférjen az információkhoz, tudjon akadály nélkül intézkedni.

Csupán az üzemeltetéshez szükséges eszköz kell ahhoz, hogy a tv vagy rádióadást elérd, és ennek így kellene lennie az internet esetében is.

Egy minimális széles sávú internethez való ingyenes hozzáférés állampolgári jog kellene legyen. Elégnek kellene hozzá lennie egy hálózati kártyával, vagy WiFi vevővel ellátott számítógépnek, vagy egy okos telefonnak, tabletnek.

Minden ami más irányba mutat, kvázi merénylet az ország ellen.
Szerintem.

Hát, Finnországban már alanyi jogon jár az internet. Nálunk is elindultunk sok helyen az ingyenes WiFi felé. Többek között az albertirsai Mirelite Parkban is van
.
Ezzel az intézkedéssel nagy valószínűséggel ezeknek a lehetőségeknek lőttek!  robban
A személyes ismeretségi körömben többen is vannak, akiknek nem telik előfizetésre, ezért a parkba szoktak járni netezni! Ők nagy valószínűséggel ki fognak esni a kapcsolattartás eme módjából!
És igen, egyetértek, ez egy nagyon rossz irányba mutató ötlet, és nem szabad engedni, hogy újra a középkor felé fordítsuk az ország szekerének rúdját!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 968 969 [970] 971 972 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!