Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.21., 08:47:53
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 488 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 420 421 [422] 423 424 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7139909 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103494 Dátum: 2016.03.24., 18:31:48 »

Az előttünk álló éjszakán lassanként elhagyja térségünket a mediterrán ciklon csapadékrendszere. Gyenge eső, havas eső a tiszántúli tájakon még előfordulhat, illetve nyugat felől Sopron térségébe besodródhat egy-egy zápor, hózápor. Másutt a felszakadozó felhőtakaróból már nem valószínű csapadék. Az északias irányú légmozgás többnyire mérsékelt-élénk lesz, nyugaton és északkeleten erős, olykor viharos széllökések kíséretében. A hőmérséklet minimuma jellemzően 0 és 4 fok között alakul, de a szélvédett nógrádi térségben a mélyebben fekvő helyeken gyenge fagyok várhatók.
Csütörtökön napközben változóan felhős, szeles időre számíthatunk. Helyenként - leginkább az Alpokalján és a Tiszántúlon - alakul ki gyenge eső, záporeső. Az északi szél tovább erősödik, a Dunántúlon és keleten gyakran viharossá fokozódik a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul, de a szélnek köszönhetően a hőérzet alacsonyabb lesz.

Reggel korán keltem.
A felkelő nap első sugarai a konyhában értek. Addigra már meleget varázsoltam a kályhával, és éppen írtam a húsvéti publicisztikámat (holnap már olvashatjátok a http://alterirsa.hu oldalon). Aztán némi kert takarítás következett, mert 10 óra körül megjött a traktoros, felszántotta a kertet.
Utána egy gyors látogatás az állatorvosnál (nem, nem volt semmi bajom,  vigyor ,szponzorált riport készül Húsvét utánra, mert változtak a kötelező veszettség elleni oltással kapcsolatos teendők -erről sem írok most bővebben, majd az alterirsán elolvassátok, vélhetően jövő héten szerdán-.) Délután már gereblyézéssel múlattam az időt, most pedig itt vagyok, mert kicsit elfáradtam ebben a csodálatos napsütésben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #103493 Dátum: 2016.03.24., 18:04:03 »


Jó napokat!

...és legfőképpen.. Boldog Gazembernapot kívánok!

A wikipédia.: szerint:

Név jelentése:
a Gabriel magyar változata. Jelentése Isten embere vagy Isten erősnek bizonyult   Nagytaps2
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103492 Dátum: 2016.03.24., 18:01:28 »

Manócska mobilja: Remélem nem haragszik érte:  0670xxxxxxx

Csak azért, mert kivételesen fontos. Bocs, Mártonom.


 bye bye köszi_2

Biztosan nem haragszik meg érte, ám nem az Ő száma kellett, az megvan!  vigyor

Talántól kaptam egy hosszú listát, őket fogom hívogatni, de az első oldalon egyetlen szám sem volt. Aztán jött a többi, ahol már találtam telefonszámokat!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103491 Dátum: 2016.03.24., 17:59:34 »

Jedves Gazember Barátom!

Névünnepeden sok szeretettel köszöntelek!

Engedd meg, hogy lemosassam a kocsidat ajándékul (Már a születésnapodra is ezt akartam adni! Nevet):
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #103490 Dátum: 2016.03.24., 17:01:05 »



Köszönöm Barátaim !

Világünnep, ez megtisztelő ! Köszönöm !


 köszi_2  bye bye
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #103489 Dátum: 2016.03.24., 08:55:53 »

            Gazember!

           Köszöntelek névünnepeden!

Minden jót a mai VILÁGÜNNEP alkalmából !!!
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #103488 Dátum: 2016.03.24., 07:45:42 »

Az előttünk álló éjszakán lassanként elhagyja térségünket a mediterrán ciklon csapadékrendszere. Gyenge eső, havas eső a tiszántúli tájakon még előfordulhat, illetve nyugat felől Sopron térségébe besodródhat egy-egy zápor, hózápor. Másutt a felszakadozó felhőtakaróból már nem valószínű csapadék. Az északias irányú légmozgás többnyire mérsékelt-élénk lesz, nyugaton és északkeleten erős, olykor viharos széllökések kíséretében. A hőmérséklet minimuma jellemzően 0 és 4 fok között alakul, de a szélvédett nógrádi térségben a mélyebben fekvő helyeken gyenge fagyok várhatók.
Csütörtökön napközben változóan felhős, szeles időre számíthatunk. Helyenként - leginkább az Alpokalján és a Tiszántúlon - alakul ki gyenge eső, záporeső. Az északi szél tovább erősödik, a Dunántúlon és keleten gyakran viharossá fokozódik a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet általában 7 és 12 fok között alakul, de a szélnek köszönhetően a hőérzet alacsonyabb lesz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #103487 Dátum: 2016.03.24., 05:56:44 »


            Gazember!

           Köszöntelek névünnepeden!
Naplózva
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #103486 Dátum: 2016.03.23., 22:12:26 »

Telefonszámok nélkül... így viszonylag nehéz dolgom van...

Manócska mobilja: Remélem nem haragszik érte:  0670xxxxxxx

Csak azért, mert kivételesen fontos. Bocs, Mártonom.


 bye bye köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103485 Dátum: 2016.03.23., 22:03:55 »

Eurosport 1 - Snooker

Most: Wilson : Day.  1(7) 2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103484 Dátum: 2016.03.23., 18:18:34 »

Mélységesen megdöbbentettek a tegnapi brüsszeli terrortámadások!
Számomra felfoghatatlan ez a vallásháború, ez az értelmetlen pusztítás!

Nem vagyok egy vérengző típus, de ezeknek nem igazán kegyelmeznék...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103483 Dátum: 2016.03.23., 18:17:08 »

Az éjszaka első felében a felhős tájakon is csökken a felhőzet, jobbára derült lesz az ég. Az éjféli óráktól kezdődően egy mediterrán ciklon hatására dél felől azonban határozott és gyors felhősödés kezdődik, így reggel az ország déli felén már erősen felhős vagy borult lesz az ég, és a határmenti településeken már gyenge csapadékhullás is kezdődhet. Északon még kevés lesz a felhő, helyenként párássá válik a levegő, ködfoltok is kialakulhatnak. A szél északira, északkeletire fordul és egyre többfelé megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és +4 fok között alakul, de az ország északi felén ennél néhány fokkal hidegebb is lehet, délen pedig az éjszaka első felében áll be a minimum-hőmérséklet, a felhők érkezésével enyhül az idő.
Szerdán napközben dél felől tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, a déli és középső országrészben többnyire borult idő várható, északon viszont vékonyabb, szakadozottabb lehet a felhőzet, kevés napsütés sem kizárt. Az ország déli harmadán többfelé valószínű eső, záporeső, de a csapadékzóna gyengébb szakasza akár a Tiszántúlt is elérheti. Az északkeleti szél megélénkül, időnként meg is erősödhet. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 6 és 11 fok között alakul, a kevésbé felhős északi tájakon lehet ennél kissé melegebb, míg a csapadékos déli területeken esetleg hűvösebb.

A délelőttöt hasogatással akartam tölteni, de az élet közbe szólt. A szomszéd kacsái megint nálam legeltek...  shock
Ez ugyebár azt jelenti, hogy valahol van egy hely a kerítésen, ahol át tudnak jönni. Mivel hiába kerestem, hát nekiláttam befoltozni az általam ismert, de eltakart lyukakat. Közben világossá vált számomra, hogy a dróthálót eddig nem rögzítették az alsó vezérdróthoz. Így persze egyáltalán nem csoda, ha mindenféle jószág itt keres eleséget (a szomszéd ugyanis akácost csinált a telkéből, ráadásul az alját rendszeresen gyomirtózza. Ennek következtében szerencsétlen tyúkjai nem jutnak tavaszi zöld növényhez. Mivel nálunk viszont van bőven (  vigyor ) -majd én is fogom gyomirtózni, csak még nem, mert az én baromfijaim is kint vannak még-, így persze, hogy a szárnyasok mindent megtesznek egy kis csemegéért, és átjönnek, ha csak tehetik.
Már korábban nekiláttam a hibák kijavításának; bekötöttem a drótot az alsó vezérszálhoz, alá téglát tettem, hogy ne tudja a tyúk kikaparni, sőt, a biztonság kedvéért még deszkával és egyéb arra alkalmas dolgokkal le is zártam az alját, cövekekkel megtámasztva, azokat pedig dróttal a kerítéshez rögzítve. Ezzel aztán persze el is ment a délelőttöm.
Ebéd utánra pedig elkezdett esni az eső, így egyéb feladatot kerestem magamnak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103482 Dátum: 2016.03.23., 18:08:47 »


 Nagytaps2

Rövid, és érdekes, mondhatni tanulságos.
És mégsem tanultak belőle...  nagyon sokan nem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103481 Dátum: 2016.03.23., 17:49:00 »

Telefonszámok nélkül... így viszonylag nehéz dolgom van...

Aha... az a tegnapi volt, ma új adag jött.
Már van olyan is, ahol van telefonszám!  táncika
Azokkal már egyszerűbb!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103480 Dátum: 2016.03.23., 17:46:52 »

Kérem Atom  Manót  hívjon  fel  ma  a  nullahat 703 102 827-emen .
Lesz 32-es  koszorú  is, intézem. Ezenfelül 16  levelet  megírok (  az  Atom  Manótól ABC-renben levő  32-esek  címeinek  listájából az  F betű  s  az M betű  közöttiek  eltűntek).  A  többit  AKI-nak  elküldtem  telefonálásra.

  Talán

Telefonszámok nélkül... így viszonylag nehéz dolgom van...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #103479 Dátum: 2016.03.23., 08:57:10 »

Az éjszaka első felében a felhős tájakon is csökken a felhőzet, jobbára derült lesz az ég. Az éjféli óráktól kezdődően egy mediterrán ciklon hatására dél felől azonban határozott és gyors felhősödés kezdődik, így reggel az ország déli felén már erősen felhős vagy borult lesz az ég, és a határmenti településeken már gyenge csapadékhullás is kezdődhet. Északon még kevés lesz a felhő, helyenként párássá válik a levegő, ködfoltok is kialakulhatnak. A szél északira, északkeletire fordul és egyre többfelé megélénkül. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és +4 fok között alakul, de az ország északi felén ennél néhány fokkal hidegebb is lehet, délen pedig az éjszaka első felében áll be a minimum-hőmérséklet, a felhők érkezésével enyhül az idő.
Szerdán napközben dél felől tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, a déli és középső országrészben többnyire borult idő várható, északon viszont vékonyabb, szakadozottabb lehet a felhőzet, kevés napsütés sem kizárt. Az ország déli harmadán többfelé valószínű eső, záporeső, de a csapadékzóna gyengébb szakasza akár a Tiszántúlt is elérheti. Az északkeleti szél megélénkül, időnként meg is erősödhet. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 6 és 11 fok között alakul, a kevésbé felhős északi tájakon lehet ennél kissé melegebb, míg a csapadékos déli területeken esetleg hűvösebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #103478 Dátum: 2016.03.23., 07:03:52 »


A 26. számban 1990. XII. 21-én megjelent írások
Naplózva
Talán
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Profil megtekintése
« Válasz #103477 Dátum: 2016.03.22., 22:33:27 »

Kérem Atom  Manót  hívjon  fel  ma  a  nullahat 703 102 827-emen .
Lesz 32-es  koszorú  is, intézem. Ezenfelül 16  levelet  megírok (  az  Atom  Manótól ABC-renben levő  32-esek  címeinek  listájából az  F betű  s  az M betű  közöttiek  eltűntek).  A  többit  AKI-nak  elküldtem  telefonálásra.

  Talán
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103476 Dátum: 2016.03.22., 21:40:33 »

Folyik a Húsvéti készülődés.
Ez persze sok felfordulással jár, főleg így, hogy még tereprendezés, kert elkészítés is van közben.
Nem látszom ki a melóból! Ma is reggel hatkor keltem, aztán este 6 óra volt, mire a műhelyből bejöttem!
Benyeleztem az egyik fejszét is, no meg egy ásót!
A nyél fogyóeszköz errefelé....

Aztán persze a rend rakás.... ól, tároló takarítása, átpakolás....
Nézzem a jó oldalát: nem kell este ringatni....  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103475 Dátum: 2016.03.22., 21:38:32 »

Kedden reggel az északi országrész felett szakadozottabb lesz a felhőzet, míg délen erősen felhős vagy borult lesz az ég. Utóbbi tájakon valószínű kisebb eső, illetve délnyugaton lehet intenzívebb csapadékhullás, és itt fordulhatnak elő beágyazott záporok is. A nyugatias irányú légmozgás reggelig gyenge vagy mérsékelt marad, de a délelőtt folyamán fokozatosan megélénkül. Hajnalra jellemzően 0 és +6 fok közé hűl a levegő, északkeleten helyenként több fokkal fagypont alá csökkenhet a hőmérséklet. Délnyugaton lesz a legenyhébb a reggel.
Napközben a borult tájakon is felszakadozik a felhőzet, északon várható a több, délen a kevesebb napsütés. Délelőtt a déli tájakon még előfordulhat kisebb eső, délután pedig elszórt záporok alakulhatnak ki elsősorban a határmenti területeken. Az északnyugati-nyugati szél napközben megélénkül, ám estére jelentősen veszít erejéből. A hőmérséklet csúcsértéke 10 fok körül alakul, helyenként azonban (főleg nyugaton-délnyugaton, illetve az Észak-Alföldön) akár 13-14 fokig is melegedhet a levegő.

Folyik a Húsvéti készülődés.
Ez persze sok felfordulással jár, főleg így, hogy még tereprendezés, kert elkészítés is van közben.
Nem látszom ki a melóból! Ma is reggel hatkor keltem, aztán este 6 óra volt, mire a műhelyből bejöttem!
Benyeleztem az egyik fejszét is, no meg egy ásót!
A nyél fogyóeszköz errefelé....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 420 421 [422] 423 424 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!