Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.18., 01:10:14
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 328 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 425 426 [427] 428 429 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134889 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103393 Dátum: 2016.03.11., 20:56:35 »

Én  sem  tudok  napirendre  térni, de  azt  tudom, hogy  annak, aki  szenved, jobb  Távoznia. Én  tudok  olyaskit, akit  10 éven át  hempergettek  az ágyban.
Valaha  voltam  egyszer  Nála, a  Rozi  főzött, nagyon  klassz  volt. Nekem  Wolfram  örökre  megmarad. Nagy  Hős  volt.
A Mennyországban van.  

Wolframot nem lehet elfelejteni! Nem szabad, hiszen nélküle nem lenne 32! (Igaz, lehet lenne helyette valami, valami más. Azt talán pont így szeretnénk... )
Ám Wolfram és a 32 elválaszthatatlan!
Azon gondolkodtam, hogyan lehetne ide felapplikálni Wolfram képét.... vagy kell-e egyáltalán...
Ebben kérem a segítségeteket!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103392 Dátum: 2016.03.11., 20:34:32 »

Ezek tényleg elgondoltató adatok. Apám 60 Anyám 65 évesen távoztak az örök vadászmezőkre, én meg elmúltam 81 de semmi késztetésem nincs a föld alá költözni. Az az érzésem, hogy a FÓRUMLAKÓK viszik a Szentmihály lovát a gödör felé, a ládára rá lesz írva:   BUDAI GÁBOR élt 113 évet.  Köszönöm, Barátaim, hogy elbírtátok a 100 kilómat.


      hahota hahota hahota köszi_2

Jó, hogy szólsz elkezdek gyúrni!  vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103391 Dátum: 2016.03.11., 20:33:08 »

Kevésbé fekete (Szürke) Tesóm ! A felfűzve száradt paprikának nem sok esélye meredt a kikelésre, attól függ, a napon kiszáradt, vagy árnyékban csak érett.  Az én tulipán paprikám sem biztos, hogy kikel, majd jelentkezem pár szál palántáért.  Ha kabaktök mag kell, az van sok. Akkorára megnőnek, mint egy bili.


   bee bye bye zizi zizi zizi zizi zizi

Jó estét!

Lesztedtük, felfűztük, és száradt a spájzban, a konyhában...
Mindegy, megpróbálom, aztán vagy sikerül, vagy nem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #103390 Dátum: 2016.03.11., 16:47:57 »

Elmúltam 55. Tavaly, november végén.
Karácsony előtt átmentem a temetőbe, hogy rendet tegyek, felkészítsem őket Karácsonyra.
Néztem a fejfákat:
Kecser István, Élt 58 évet....
mostoha testvérem Guba István, Élt 46 évet....
Azt mondják szerencsés vagyok.
Azt mondják veszélyeztetett korban vagyok... kérdem én: Ki nincs?

Ezek tényleg elgondoltató adatok. Apám 60 Anyám 65 évesen távoztak az örök vadászmezőkre, én meg elmúltam 81 de semmi késztetésem nincs a föld alá költözni. Az az érzésem, hogy a FÓRUMLAKÓK viszik a szentmihály lovát a gödör felé, a ládára rá lesz írva:   BUDAI GÁBOR élt 113 évet.  Köszönöm, Barátaim, hogy elbírtátok a 100 kilómat.


      hahota hahota hahota köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #103389 Dátum: 2016.03.11., 16:37:53 »

Felfűzött, szárított paprikáról lehet venni magot vetésre?
Ezt nem is tudtam!

Kevésbé fekete (Szürke) Tesóm ! A felfűzve száradt paprikának nem sok esélye meredt a kikelésre, attól függ, a napon kiszáradt, vagy árnyékban csak érett.  Az én tulipán paprikám sem biztos, hogy kikel, majd jelentkezem pár szál palántáért.  Ha kabaktök mag kell, az van sok. Akkoréra megnőnek, mint egy bili.


   bee bye bye zizi zizi zizi zizi zizi
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Talán
Újonc
*

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


Profil megtekintése
« Válasz #103388 Dátum: 2016.03.11., 13:22:48 »

Én  sem  tudok  napirendre  térni, de  azt  tudom, hogy  annak, aki  szenved, jobb  Távoznia. Én  tudok  olyaskit, akit  10 éven át  hempergettek  az ágyban.
Valaha  voltam  egyszer  Nála, a  Rozi  főzött, nagyon  klassz  volt. Nekem  Wolfram  örökre  megmarad. Nagy  Hős  volt.
A Mennyországban van.  
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #103387 Dátum: 2016.03.11., 07:04:14 »


Az 1000. számban 1997. VIII. 1-jén megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103386 Dátum: 2016.03.10., 20:14:46 »

Ehhez az kell, hogy sokan olvassák a Facebook-on az Alterirsa oldalát, mert akkor lesz jó az ismertség!
Az utolsó cikk, ami komoly visszhangot is kiváltott, már 2700 feletti olvasószámmal dicsekedhet, de az a tapasztalatom, hogy a kultúrával foglalkozó írásokat jó, ha néhány százan elolvassák!
Nem baj, lesz ez még jobb is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103385 Dátum: 2016.03.10., 20:11:07 »

Még van néhány adósságom, mert az idei évre azt határoztam el, hogy a tavalyi nagy sikerű Csárdáskirálynő bemutatója után szerveznék egy kiállítást a helyi és környékbeli festőművészek munkáiból.
Ehhez persze még akarok néhány portrét készíteni a művészekről, hogy amikor megrendezzük a tárlatot, az olvasóink számára ismerősen csengjenek a nevek!

Nem mondom, ez egy komoly szervezést és némi kockázatot is rejtő dolog, de remélem, hogy ha a Csárdáskirálynőt meg tudtam szervezni rentábilisra, akkor ez sem lesz sokkal rosszabb!
Utána kell majd járnom, mekkora költség lesz, és megint futnom kell néhány kört, hogy összekalapoljam a rávalót, de remélem sikerülni fog ez is!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103384 Dátum: 2016.03.10., 20:09:09 »

Délután szeretnék elmenni egy helyi grafikus művész ismerősöm megnyíló tárlatára; megsértődne, ha őt kihagynám, hiszen a másik grafikusművész és a szobrászművész tárlatán ott voltam és méltattam őket az alterirsa hu-n.

Még van néhány adósságom, mert az idei évre azt határoztam el, hogy a tavalyi nagy sikerű Csárdáskirálynő bemutatója után szerveznék egy kiállítást a helyi és környékbeli festőművészek munkáiból.
Ehhez persze még akarok néhány portrét készíteni a művészekről, hogy amikor megrendezzük a tárlatot, az olvasóink számára ismerősen csengjenek a nevek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103383 Dátum: 2016.03.10., 20:05:39 »

Holnap még lesz némi menni valóm, aztán folytatnom kell a levelek, gallyak eltüzelését, hogy minél előbb tudjunk szántatni!

Délután szeretnék elmenni egy helyi grafikus művész ismerősöm megnyíló tárlatára; megsértődne, ha őt kihagynám, hiszen a másik grafikusművész és a szobrászművész tárlatán ott voltam és méltattam őket az alterirsa hu-n.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103382 Dátum: 2016.03.10., 20:01:44 »

Holnap még lesz némi menni valóm, aztán folytatnom kell a levelek, gallyak eltüzelését, hogy minél előbb tudjunk szántatni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103381 Dátum: 2016.03.10., 20:00:48 »



Jó napokat!


Őszintén szólva nem tudom, de tavaly mintha valami chili fajtát vetett volna el az asszony és ki is jött. De szóval nem találtam más tulipánpaprika magot, így evvel a trükkel próbálkoztam.

Jó estét!

Egy hosszú nap végére teszek most pontot!
Reggel volt egy futásom Ferihegyre (nekem az csak Ferihegy marad, mint anyukámnak az Andrássy út, meg a Nagy körút akkor is, amikor az Lenin körút volt), Onnan mentem a Kiskorona utcába, a III. kerületbe. Volt egy jelenésem a postán is, hogy megszabadulhassak némi kis pénztől; feladtam egy köteg csekket, amik mostanában voltak esedékesek. (naná, hogy itt tornyosul előttem még 8 db, de azok ráérnek 15-e után) Miután ott végeztem, meglátogattam sarjamat a Városligeti Sörsátorban, ahol nagy elánnal készülnek a szombati nyitásra. Ma hozták meg a hűtőket, a kávégépet, sörhöz a cuccok egy részét és elkezdték feltölteni a raktárakat is.
Miután fiam élettársa is befutott, beültünk a kocsiba, és elmentünk hozzájuk.

Szerencsére egész nap kellemes idő volt, némi napsütéssel. Többször megfakult kicsit a napfény ugyan, ám mindig győzedelmeskedett a felhők felett; sikerült neki kikukucskálni!  vigyor

Három óra felé indultam haza tőlük, útba ejtve a madarast, ahol egy alaposabb bevásárlást is megejtettem. A fogyóeszközök egy részét vettem meg, részben tartalékolási célzattal is.
Háromnegyed ötre értem haza, ám nem volt pihenés, mert akinek nincs a fejében, hát legyen a lábában; mennem kellett a patikába, mert a receptet reggel otthon felejtettem!

Onnan hazaérve végre ebédeltem, és nekiláttam az esti rutinnak...

Szerencsére most itt vagyok! táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #103380 Dátum: 2016.03.10., 18:44:23 »

Felfűzött, szárított paprikáról lehet venni magot vetésre?
Ezt nem is tudtam!



Jó napokat!


Őszintén szólva nem tudom, de tavaly mintha valami chili fajtát vetett volna el az asszony és ki is jött. De szóval nem találtam más tulipánpaprika magot, így evvel a trükkel próbálkoztam.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103379 Dátum: 2016.03.09., 16:44:19 »

Kedves Rovattársak!
Néhány napig Londonban leszek nagyobbik lányomnál, Celluxnál.
Március 14-én este érek haza.

Érezd jól magad!
Üdvözöljük Celluxot!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103378 Dátum: 2016.03.09., 16:42:21 »



Köszönöm Gazember!  köszi_2
De találtam egy felfűzött tulipánpaprikát és hál'istennek a magjai is tisztának tűnnek, nem látok rajta se penészfoltot, se más elváltozást...persze nagyítóval néztem. Cseresznye van nekem is, meg macskapöcsű is....

Nekünk tavalyról csak krumplink van vetni. Felszedtem az egészen aprókat is, azok külön három ládában vannak, egy sorban leterítve. Már szép nagyok a csírák rajtuk, hamarosan ki kell tenni, de még nem igazán akaródzik, mert fagyok várhatók. No, meg szántatni is kellene előtte...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103377 Dátum: 2016.03.09., 16:40:40 »



Köszönöm Gazember!  köszi_2
De találtam egy felfűzött tulipánpaprikát és hál'istennek a magjai is tisztának tűnnek, nem látok rajta se penészfoltot, se más elváltozást...persze nagyítóval néztem. Cseresznye van nekem is, meg macskapöcsű is....

Felfűzött, szárított paprikáról lehet venni magot vetésre?
Ezt nem is tudtam!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103376 Dátum: 2016.03.09., 16:37:35 »

Jó estlétet!

 Szomorú napok ezek....

Tennap elromlott a kávéfőző, már egy ideje rakoncátlankodott. Hjába minden trükk és vízkőtelenítés. Elértem a kávégépest (még korcsmáros koromból ismertem) hétvégén erre jár, a horgásztanyájára  beugrik megnézi a gépet. Még vasárnap észrevettem, hogy a kinti tűzhely platnija, a szaletli alatt furcsán áll. Hát... kirohadt, vagy inkább szétégett a hátsó fala, és a perem az öntött vas platni alatt megroggyant. Ám megnéztem és a sűtőtér (sütődoboz) is megadta magát. Tény és való igen vékony lemezből volt és csak a tűztért védte samott. Szerencsémre egy ismerősöm megjavítja.
Ma rohadt egy helyen kellett lambériáznom, alig volt több mint 4 négyzetméter amit felraktam, de egy szűk és magas helyen volt. Állványt kellett építenem. Aztán persze az alapanyag is hagyott némi kívánnivalót maga után.
de ezek mind mind elenyésző kicsi dolgok, mert...

...  tennap egy szomorúbb hír, egy számomra ismeretlen ismerős, egy alapító atya távozása

...és ma ahogy hazaértem ismét kaptam egy hírt, hogy eltávozott egy nagyon jó barátom, bajtársam. Tavaly amikor anyám temetésén találkoztunk még beszélgettem vele, hogy hiányzik az erdő, a dombok, meg valahol az anyai gyökerek. Tervezem hogy  visszatérek a hosszú patakok völgyeibe, valamelyik szűk kis falunak egyik házába.  Aztán többször beszéltünk telefonon is. Azóta mondta, hogy "kemóra" jár, még van pár kezelés vissza. Karácsonykor is beszéltünk meg mondta sokat fogyott, csöndes volt a hangja, egykedvű, de büszke.     Tegnapelőtt eljöttek érte a "lovasok" és magukkal vitték, az 55-öt sem tudta megünnepelni.


Sötét színű napok járnak....mostanában.

Elmúltam 55. Tavaly, november végén.
Karácsony előtt átmentem a temetőbe, hogy rendet tegyek, felkészítsem őket Karácsonyra.
Néztem a fejfákat:
Kecser István, Élt 58 évet....
mostoha testvérem Guba István, Élt 46 évet....
Azt mondják szerencsés vagyok.
Azt mondják veszélyeztetett korban vagyok... kérdem én: Ki nincs?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103375 Dátum: 2016.03.09., 16:32:30 »

Nehéz megszólalni... kiszárad a szám, és elszállnak a gondolatok.
Én így gyászolok.
Amerikában, és másfelé is, szerte a világban sokan úgy érzik, beszélniük kell.
Ki kell mondani, el kell mondani, kell valamit mondani...
Én nem tudok.
Csak ülök, nézek magam elé; bámulom a klaviatúrát.... sóhajtozok...
én így gyászolok

Azon gondolkodom, hogy kérése ellenére mentem volna át... hiszen itt lakott a szomszéd utcában.... aztán rájövök: az neveletlenség lett volna.
Most a szomszéd utcából elköltözött. Át, ide a szívem egy olyan részébe, ahol az édes-bús emlékeket dédelgetem; apámmal beszélgetnek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #103374 Dátum: 2016.03.09., 07:50:17 »

Kedves Rovattársak!
Néhány napig Londonban leszek nagyobbik lányomnál, Celluxnál.
Március 14-én este érek haza.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 425 426 [427] 428 429 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!