Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.15., 20:50:54
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 408 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 340 341 [342] 343 344 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131113 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105093 Dátum: 2016.10.08., 20:07:37 »

Szűkített étlapról volt választható leves + második + desszert + ital= 3.700,- Ft-ért.

Na így már viselhető a költség.
Annak idején a kétszemélyes Corner tálból hárman simán jóllaktunk és még Pancsika is két napig vidáman bevacsizott...  vigyor
Hogy mennyi volt az ára akkor, arra nem emlékszem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105092 Dátum: 2016.10.08., 20:03:57 »



Hujjuj  shock   uuuhhh   ez ám a tippsor..... Örményland beszakadt de nagyon. Jereván gyászba öltözik... a románok rúgtak egy ötöst.... amire a hazaiak nem tudtak válaszolni....
na de ez még csak hagyján...
Montenegró is "beszedett valamit" mert igencsak megtáltosodtak. Ők is rúgtak egy ötöst, míg a kazah zsábik lába megpókosodhatott, mert a kapuba be nem találtak.

Remélem a skótok nem hagynak cserben, és a kosok meg a bölények sem bírnak egymással.

Ezek a kisebb csapatok szoktak meglepetést okozni... lásd a hazai válogatott korábbi szereplését!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105091 Dátum: 2016.10.08., 20:01:59 »

 Jó estlétet!


Erre a hétre igen izgalmas tippeket hoztam. Főképp a foci uralja a szerencsevadászatot és ezen belül is a VB selejtező mérkőzések.

....


A fociról jut eszembe... megint kikaptunk. Most éppen Svájctól. A meccset szokás szerint nem láttam, viszont a hozzáértők azt mondták, hogy a játékunk jó volt, a svájciak győzelmét viszont egy potya gól okozta. A mi bajunk - a régi probléma, mondom én- az, hogy hiába jó a játékunk, de a kapu előtt elfogyunk, a lövéseink valahogy mellé mennek.
Jelenleg az ötödik helyen állunk egyetlen árva pontocskával....


hajnalban viszont egy csodás frame-t láttam a Snookerben. Shelby szépen lepakolta az asztalt, és 100 fölötti előnnyel nyert ellenfelével szemben 4 : 0-ra.
Sajnálom, hogy korábban nem kapcsoltam be a telefont, holott hajnal óta ébren voltam. Valami miatt nem tudtam aludni.  shock Mivel Okszikámat nem akartam zavarni, ezért kiültem a nappaliba híreket olvasni,. Amikor már nem maradt olvasnivaló, belenéztem a tv műsorba. Itt láttam meg az Eurosport 2-n a Snookert, de már csak az utolsó néhány percet láttam. Aztán elkezdtem egy filmet nézni a Paramount channelen, de fél hétkor lezártam és kimentem a konyhába. begyújtottam, elmosogattam, elpakoltam a tegnap esti mosogatott cuccot. Melegítettem tejet a macskáknak, kaját a Kócosnak és mentem etetni. A kacsák a hideg ellenére is vidáman lubickoltak a teknőben... Már nem sokáig lesz erre lehetőségük, mert 20-a környékén kigombolják őket a tollazatukból. Sajnos jövőre nem lesznek, mert a szomszéd nagyon berzenkedik ellenük... a szomszéddal meg nem szívesen veszekszik az ember....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105090 Dátum: 2016.10.08., 19:52:00 »

 Jó estlétet!


Erre a hétre igen izgalmas tippeket hoztam. Főképp a foci uralja a szerencsevadászatot és ezen belül is a VB selejtező mérkőzések.

Skócia – Litvánia :  (0:2es hendikeppel) D (döntetlen) odds: 3,95
Örményország – Románia : félidő/végeredmény kimenetele D/D odds: 4,05
Montenegró – Kazahsztán : D (döntetlen) odds: 3,35
Los Angeles Rams – Buffalo Bils : D (hosszabbítás egál a meccs végén) odds: 10,0

............  




Hujjuj  shock   uuuhhh   ez ám a tippsor..... Örményland beszakadt de nagyon. Jereván gyászba öltözik... a románok rúgtak egy ötöst.... amire a hazaiak nem tudtak válaszolni....
na de ez még csak hagyján...
Montenegró is "beszedett valamit" mert igencsak megtáltosodtak. Ők is rúgtak egy ötöst, míg a kazah zsábik lába megpókosodhatott, mert a kapuba be nem találtak.

Remélem a skótok nem hagynak cserben, és a kosok meg a bölények sem bírnak egymással.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105089 Dátum: 2016.10.08., 19:49:12 »

Szombatra virradóan országszerte jelentősen csökken a felhőzet. Reggelre azonban kisebb körzetekben alacsonyszintű rétegfelhőzet képződhet, illetve északnyugat felől fátyolfelhők érik el az országot. Emellett elsősorban a szélcsendes északkeleti és délnyugati vidékeken köd is kialakulhat. Csapadék nem várható. Az északnyugati, északi irányú légmozgás gyenge lesz. Hajnalra többnyire -2 és +3 fok közé hűl le a levegő. 2 m-es magasságban fagy leginkább a mélyebb völgyekben várható, de talaj menti fagy több helyen előfordulhat.
Szombaton napközben a hosszabb napos időszakok mellett időnként erősebben megnövekedhet a gomoly- és fátyolfelhőzet. Csapadékra azonban nem kell számítani. Az északnyugatias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután 10 és 14 fok közé emelkedik.

Jó estét!
Ma szép idő volt. Igaz, reggel elég komoly deresedést tapasztaltam a kocsikon. A baromfinál a víz nem volt befagyva, tehát annyira hideg nem lehetett. Igaz, a jégkristályok megtalálhatók voltak a kelkáposzta levelein.
Délelőtt volt kutyadoki bácsi, és adott Kócosnak még egy injekciót. A kis kócos ma már elég vidám volt, jött-ment, evett derekasan, még futkosott és ugatott is!  táncika
Most olyan szurit kapott, ami elnyújtott hatású, így a héten szépen, folyamatosan fog hatni, de holnaptól megint lehet adni neki a fél-fél Algopyrint. Aztán egy hetet kihagyunk és majd meglátjuk, hogy viselkedik a kutyus szervezete. Ha rendben van, akkor túl vagyunk a nehezén, ha megint jelentkeznek a tünetek, akkor folytatjuk a kezelést.
Minden esetre megdicsért az állatorvos és azt mondta, hogy a javulás mértékét a gondos ápolás jelentősen befolyásolta. Ennek nagyon örültem!  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105088 Dátum: 2016.10.08., 19:08:49 »

Szép napot!

Derék dolog volt a biztonsági mentés!  kicsi taps  A jó, ha más példája, a rossz, ha a magad tapasztalata alapján tetted meg...
És igen, a 8 elég régen volt utoljára javítva. Érdekes, mert és a 7-re is kapok is frissítéseket...
Nálam igazából minden pendin van, amit csak lehet kitenni!
Kivéve a számlázó program, mert annak vagy egy része, ami beleír a Windows mappába, nélküle pedig a rendszer nem dolgozik.... Igen, természetesen a többi része pendrive-on van....  vigyor Tehát meg tudom nézni, a régi számlákról tudok 3. példányt is nyomtatni, de valamiért nem tudok új számlát létrehozni (a programot eredetileg az asztali gépen telepítettem, XP alá, és a laptop a W7-alól nem készít új számlát). Ezért aztán tartom az asztali gépet is, holott már igazából csak számlázáshoz használom. Lehet, hogy januártól feltelepítem a laptopra is (a progi együttműködik XP-vel, W7-el és W8-al is), és onnan folytatom. Év közben nem szerencsés, mert ez végső soron nem frissítés, hanem új telepítés lesz, így a számlaszámok újrakezdődnének. Azt pedig nehéz lenne megmagyarázni a NAV-nak...



Elég sok adat és információ van a gépen. Általában mindig kimentem frissítve egy idő után külső adathordozóra. De most lényegesen nagyobb adatmennyiséget mentettem ki...mert hátha nem jön össze a frissítés. Bizonyára sokak megmosolyognak aggódásaimon a számítógépes témában, de nekem valahogy nincs sok érzékem a dologhoz. Természetesen az alap felhasználói dolgokat igyekeztem elsajátítani, de többre se időm, se affinításom.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105087 Dátum: 2016.10.08., 19:02:16 »

Ügyes!
A fontos adatokról készített mentés miatt kapsz tőlem egy + karmát!  kicsi taps
Támogatottságát vesztett rendszert nem javasolt internetre kiengedve használni (akkor meg minek), mert ha találnak a rossz fiúk egy biztonsági rést, akkor azt senki nem foltozza be egy frissítéssel, így az idő előrehaladtával egyre nagyobb eséllyel válhat a gép valamilyen támadás áldozatává.



Azért az eltelt évek során igyekeztem figyelni a fórumon megosztott számítógépes témákat. Ha sok nem is ragadt rám - főképp lustaságom miatt - azért néhány dolog belém-ivódott.  vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105086 Dátum: 2016.10.08., 18:36:28 »

Jó estét!

És volt más is, aki hasonlóan vélekedett már akkor:

„Kedves Nefertiti! Ha megírod és megfelelő időben adod át a gyermekeidnek, mérhetetlen kincset kapnak tőled. Csak tapasztalatból mondom: Az őszintén nevelt gyermekeknél is nagyon meg kell várni a megfelelő érettséget, tapasztalatot.”

Viszont a kérdés: Kinek volt ez a reflexiója?  H���t



Egy kóbor macska, Mirr-Murr barátja....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105085 Dátum: 2016.10.08., 18:15:33 »

Ma sem mentem be addig, a Kökinél megálltam.  vigyor
Anyukámmal találkoztam, mert a társasház, amiben lakik közgyűlést fog ismét tartani, és mivel én szoktam anyut képviselni, elhozta a szükséges anyagot. Meghíyó, meg egyéb dolgok, amik segítenek nekem a felkészülésben.

Menet közben útba ejtettem a monori Kormányablakot (régi nevén Okmányirodát, bár nem teljesen ugyanaz, de szerintem marha felesleges volt az átalakítás, vélhetően annyi célt szolgált, hogy legyen ok lecserélni a személyi állományt...), mert figyelmetlen voltam és aláírtam, hogy bemegyek az útlevelemért. Egyszerre intéztük Feleségemmel, mert az előzőt is úgy csináltuk, ezért egyszerre jár le, még mielőtt Ukrajnába megyünk, tehát muszáj volt cserélni. Viszont neki azt írták, hogy kipostázzák, én meg nem figyeltem, hogy az én lapomra azt írta az ügyintéző, hogy bemegyek érte. Mondjuk nem tudom miért, de így jártam! Szóval túléltem, úgyis mennem kellett, hát „egy kosszal” letudtam a két dolgot. A Terminálban azonban már fejfájásig éhes voltam, ezért a KFC-be -ahova amúgy igencsak szeretek járni  szégyenlem -  meghívtam anyukámat is egy pár falatra. Szóval, újabban ilyen gyorsétterembe járok, járunk... Régi szép időkben havonta megfordultunk a Cornerben, vagy valamelyik közeli étteremben. Itt most kicsit nehezebben tudnánk megoldani és nem csupán az étterem választék szűkössége miatt...



Annyi már bizonyos - utalva egy későbbi X3-as tartalmú hsz-re is - beszédtéma leszel bizonyos körökben a városkában..... A "suttogó szellőhírek" információi alapján,,".....hmmmm látod....BMW-vel jár...sőt saját szerelője is van neki  vigyor  .....áááá ott driftel minden este a Penny-nél....   evil  No meg a Kentákiban étkezik....is....  óóóó és jövőhéten hozza ki neki a GLS a kacsalábat....állítólag 'Csútról jön neki majd a daru is hogy alátolja a lábat a ház alá....  shock    Mondtam én már akkor is hogy így lesz amikor saját újságot csinált..  - meg ilyesmik.... vigyor
Az emberek szeretnek elméleteket gyártani, meg persze mindent jobban tudni....
Amúgy a KFC-be én is szívesen bemegyek, igaz nem túl gyakran. Én a tortillas Twistert kedvelem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105084 Dátum: 2016.10.08., 17:58:36 »

Reggel Kócosnak vittem kis meleg húslevest, amit nagy örömmel belafatyolt. Aztán jutifalaiban megkapta a mai gyógyszer adagját, délután pedig örömmel futott hozzám, amikor a vacsoráját vittem!  táncika  Persze a kellemetlen szag még arról árulkodik, hogy teljesen nincs rendben, de nagyságrendekkel jobban van, mint tegnap is akár!
Julika néni (a szembe szomszéd, akivel közösen gondozzuk) nem akart hinni a szemének amikor kihívtam és a kutya odaszaladt! És szaladt!  táncika
Holnap reggel még beszélek a kutyadokival, azt ígérte még kijön, megvizsgálja Kócikát és ad neki még egy szurit.
Örülök, hogy azt látom, rendbe jön a kisasszony!  _lov_



Jó napokat!


háááát....szerencsés dolog ha rendbe jön és nem fog ki és kiújulni.... Mennyi idős a kutyus?  A gazdája sokat köszönhet nektek....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105083 Dátum: 2016.10.08., 09:04:38 »

Az sem rossz, bár emlékeim szerint a Ráday utca és környéke elég drága hely lett... igaz, hozzáteszem, az információim elég régiek!
Szűkített étlapról volt választható leves + második + desszert + ital= 3.700,- Ft-ért.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105082 Dátum: 2016.10.08., 09:02:43 »

Szombatra virradóan országszerte jelentősen csökken a felhőzet. Reggelre azonban kisebb körzetekben alacsonyszintű rétegfelhőzet képződhet, illetve északnyugat felől fátyolfelhők érik el az országot. Emellett elsősorban a szélcsendes északkeleti és délnyugati vidékeken köd is kialakulhat. Csapadék nem várható. Az északnyugati, északi irányú légmozgás gyenge lesz. Hajnalra többnyire -2 és +3 fok közé hűl le a levegő. 2 m-es magasságban fagy leginkább a mélyebb völgyekben várható, de talaj menti fagy több helyen előfordulhat.
Szombaton napközben a hosszabb napos időszakok mellett időnként erősebben megnövekedhet a gomoly- és fátyolfelhőzet. Csapadékra azonban nem kell számítani. Az északnyugatias szél gyenge vagy mérsékelt marad. A hőmérséklet délután 10 és 14 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #105081 Dátum: 2016.10.07., 20:13:59 »

  Jó estlétet!


Erre a hétre igen izgalmas tippeket hoztam. Főképp a foci uralja a szerencsevadászatot és ezen belül is a VB selejtező mérkőzések.

Skócia – Litvánia :  (0:2es hendikeppel) D (döntetlen) odds: 3,95
Örményország – Románia : félidő/végeredmény kimenetele D/D odds: 4,05
Montenegró – Kazahsztán : D (döntetlen) odds: 3,35
Los Angeles Rams – Buffalo Bils : D (hosszabbítás egál a meccs végén) odds: 10,0


Az első esemény a világbajnoki selejtezők egyik meccse az F csoportban. Jelenleg a skótok az első helyen állnak, igaz csak egy mérkőzés sorozat után. Akkor Máltán vendégeskedtek és 5:1 arányban nyertek is. A litván csapat az első fordulóban a Szlovénokat fogadta és a vilniusi stadionba kilátogató 4.114 szurkoló előtt egy 2:0-s félidei sikert produkálva a 2:2-re végzett dél-nyugati szomszédunkkal. A skótok nagyon bekezdtek és szerintem otthon a közönségük előtt sem akarnak fukarkodni a gólokkal. Tippem 2 góllal nyerni fognak, így hendikepben 0:2-ről indulva döntetlen az eredmény.

Örmény és Román összecsapás a vb selejtezők, E csoportjában. Az első fordulóban, az örmény gárda Dániába látogatott el, és Koppenhágai Telia Parken stadionban 1:0-s vereséget szenvedtek el. Azért ez nem is olyan rossz eredmény. Déli szomszédunk, az első meccsét, noha papíron hazai mérkőzésként szerepelt, azonban idegenben játszotta le, Kolozsváron. (szerintük Cluj-Napoca)   Az ellenfél Montenegró együttese volt és a meccs a sípszó után egy sovánka 1:1-el végződött. A fogadóirodák szerint a románok az esélyesebbek, ám szerintem az Örmények okozhatnak meglepetést, így félidőben döntetlen és a meccs vége is egál.

.… és maradjunk akkor Montenegrónál, amely a Kazah csapatot fogadja. Kazahsztán feljövőben van fociügyileg. Az előző etap-ban Lengyelországot fogadták és 19.905 szurkoló bűvöletében 0:2-es félidei eredményt követően 2:2-ra végeztek a „polák” csapattal. Én azt mondom ez a Kazah gárda okoz még meglepetést és most a selejtezők elején még sok van bennük, így tippem döntetlen.

Az utolsó esemény amerikai foci, a Los Angeles Rams és Buffalo Bils küzdelme az NFL „ligában” . A „Kosoknak” (Los Angeles Rams) igen jól megy az utóbbi időben. Igaz az első fordulóban SanFrancisco-ban vereséget szenvedtek 28:0-ra, de aztán a következő három meccset hozták. Utoljára pályaválasztóként a 2. fordulóban játszottak, amikor is Seattle-i tengeri sólymokat fogadták és több mint 91.000 néző előtt 9:3-ra nyerni is tudtak. A Buffaló eredménye sem rossz, 2 győzelem mellé 2 vereség társul. Az előző fordulóban a New England otthonából hoztak el a fontos pontokat.  
Utoljára 2012-ben találkoztak a Kosok a Bölényekkel akkor a Buffalo volt a pályaválasztó és Kosok nyerni tudtak 15:12-re. Kétségkívül izgalmas találkozó lesz. Vajon őrzi-e jó formáját a Los Angeles, vagy igazi jó lendületbe jön a Buffalo. Merész tippet teszek, azt mondom a mérkőzésen hosszabbítás fog dönteni, azaz a hivatalos meccs idő végén egál lesz az eredmény. A hosszabbítás, a többi meg már tippügyileg nem izgat.    

Holnap megteszem vszeg Lucky15-ös variációban, alaptétnek 50 Ft-tal. Így a játék ára 750 Ft. lesz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105080 Dátum: 2016.10.07., 20:07:07 »

Jóformán egész nap esik. Volt egy pici szünet, volt némileg csendesebb időszak. Ez utóbbit kihasználva Kócos kutya alatt kicseréltem a pokrócot, mert a tegnap odatett kicsit megázott. Ezen felül kijavítottam a hullámpala takarást is. megszélesítettem, így a kutyus jobban elfér és most már sem ő, sem a pokróc nem lóg ki a fedél alól. A nejlon védi a széltől és az esőtől is, száraz a fekhelye... Nincs más dolga, mint gyógyulgatni! Ma még egy fél Algopyrint is belegyömöszöltem, hogy a fájdalmai is enyhüljenek és a gyulladás is csillapodjon. Nem nagyon akarta megenni, de becsomagoltam neki jutalomfalatba, így szívesen elfogyasztotta!  vigyor Még úgy is, hogy az egyik negyed darab kiesett, azt felette a pokrócról.  táncika  Holnap is kap egy ilyen adagot, szombaton pedig konzultálok a dokival, aki jön és ad neki megint szurit.

Reggel Kócosnak vittem kis meleg húslevest, amit nagy örömmel belafatyolt. Aztán jutifalaiban megkapta a mai gyógyszer adagját, délután pedig örömmel futott hozzám, amikor a vacsoráját vittem!  táncika  Persze a kellemetlen szag még arról árulkodik, hogy teljesen nincs rendben, de nagyságrendekkel jobban van, mint tegnap is akár!
Julika néni (a szembe szomszéd, akivel közösen gondozzuk) nem akart hinni a szemének amikor kihívtam és a kutya odaszaladt! És szaladt!  táncika
Holnap reggel még beszélek a kutyadokival, azt ígérte még kijön, megvizsgálja Kócikát és ad neki még egy szurit.
Örülök, hogy azt látom, rendbe jön a kisasszony!  _lov_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105079 Dátum: 2016.10.07., 19:58:40 »

Az éjszakai órákban hazánk nagyobb részén erősen felhős vagy borult lesz az ég. A Dunántúlon és az Alföld déli részén többfelé várható kisebb eső, illetve északkeleten helyenként záporeső is. A főváros térségében, az Északi-középhegység területén, valamint az Alföld középső tájai fölött felszakadozik a felhőtakaró, hajnalra viszont kiterjedt ködmezők képződnek. Kezdetben helyenként még előfordulnak mérsékelt széllökések, később már csak gyenge, változó irányú légmozgásra vagy szélcsendre számíthatunk. A hőmérséklet általában 1 és 8 fok közé csökken, a tartósabban derült vidékek mélyebben fekvő helyein gyenge fagyok is lehetnek
A Dunántúl déli felén és a Duna-Tisza köze délnyugati részén napközben is folytatódik a borongós időjárás, elszórt záporok, gyenge eső kíséretében. Másutt változóan felhős idő várható, a gomolyfelhőkből északkeleten szintén kialakulhat záporeső. Az északi, északkeleti szél gyenge marad. A hőmérséklet általában 10 és 13 fok között szóródik.

A szomszéd néni (nem, nem Produkciós Iroda!  vigyor ) szerint hajnali fél nyolckor nála 0 oC-ot mutatott a hőmérő.  shock
Én mondjuk korábban mentem ki, de nem tapasztaltam jegesedést, tehát lehet, hogy Julika néni hőmérője nem pontos, de az sem lehetetlen, hogy az utca túloldalán egy-két fokkal hidegebb volt, mint az innensőn...
Lényeg, hogy Okszikám tegnap leszedte a paprikát, én meg beraktam a műhelybe. Ott reggel 13 oC -ot mutatott a mérce.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105078 Dátum: 2016.10.07., 19:54:36 »

Ma sem mentem be addig, a Kökinél megálltam.  vigyor
Anyukámmal találkoztam, mert a társasház, amiben lakik közgyűlést fog ismét tartani, és mivel én szoktam anyut képviselni, elhozta a szükséges anyagot. Meghíyó, meg egyéb dolgok, amik segítenek nekem a felkészülésben.

Menet közben útba ejtettem a monori Kormányablakot (régi nevén Okmányirodát, bár nem teljesen ugyanaz, de szerintem marha felesleges volt az átalakítás, vélhetően annyi célt szolgált, hogy legyen ok lecserélni a személyi állományt...), mert figyelmetlen voltam és aláírtam, hogy bemegyek az útlevelemért. Egyszerre intéztük Feleségemmel, mert az előzőt is úgy csináltuk, ezért egyszerre jár le, még mielőtt Ukrajnába megyünk, tehát muszáj volt cserélni. Viszont neki azt írták, hogy kipostázzák, én meg nem figyeltem, hogy az én lapomra azt írta az ügyintéző, hogy bemegyek érte. Mondjuk nem tudom miért, de így jártam! Szóval túléltem, úgyis mennem kellett, hát „egy kosszal” letudtam a két dolgot. A Terminálban azonban már fejfájásig éhes voltam, ezért a KFC-be -ahova amúgy igencsak szeretek járni  szégyenlem -  meghívtam anyukámat is egy pár falatra. Szóval, újabban ilyen gyorsétterembe járok, járunk... Régi szép időkben havonta megfordultunk a Cornerben, vagy valamelyik közeli étteremben. Itt most kicsit nehezebben tudnánk megoldani és nem csupán az étterem választék szűkössége miatt...

A napi macera azért ma is megvolt, tehát oka volt annak, hogy ennyire késve értem Pestre. Indulás után éktelen csiszolást hallottam Jani kocsijának valamelyik kerekétől. Természetesen azonnal a szerelő felé vettem az irányt, hiszen a hideg kirázott: Jani biztatására az ő kocsijával indultam útnak, hogy az autó ne csak ott álljon az udvarban, mert azt nem szereti, erre azonnal valami bajba futok bele...  shock
Szerencsére csak annyi volt a gond, hogy a hosszú állásban berozsdásodott a féktárcsa, és az első fékezésnél egy kis darab rozsda levált és beszorult a féktárcsa és a fékbetét közé, az okozta zajt. A mester kipiszkálta, így nyugodtan indulhattam útnak. Viszont bő fél óra időveszteséget szenvedtem.... Szerencsére csak idő veszteség!  táncika
Azt tanácsolta a szerelő is, amit Jani mondott: hetente legalább egyszer menjek az autóval, ha máshova nem, de a városba kis ügyintézésre. Én engedek a szelíd erőszaknak....  vigyor  (Bár nem szeretem, mert többen is azt hitték, hogy ennyi pénzem van, hogy B?W X3-at tudok venni... Sajnos nincs!  robban )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105077 Dátum: 2016.10.07., 19:46:32 »

Az sem rossz, bár emlékeim szerint a Ráday utca és környéke elég drága hely lett... igaz, hozzáteszem, az információim elég régiek!

Ma sem mentem be addig, a Kökinél megálltam.  vigyor
Anyukámmal találkoztam, mert a társasház, amiben lakik közgyűlést fog ismét tartani, és mivel én szoktam anyut képviselni, elhozta a szükséges anyagot. Meghíyó, meg egyéb dolgok, amik segítenek nekem a felkészülésben.

Menet közben útba ejtettem a monori Kormányablakot (régi nevén Okmányirodát, bár nem teljesen ugyanaz, de szerintem marha felesleges volt az átalakítás, vélhetően annyi célt szolgált, hogy legyen ok lecserélni a személyi állományt...), mert figyelmetlen voltam és aláírtam, hogy bemegyek az útlevelemért. Egyszerre intéztük Feleségemmel, mert az előzőt is úgy csináltuk, ezért egyszerre jár le, még mielőtt Ukrajnába megyünk, tehát muszáj volt cserélni. Viszont neki azt írták, hogy kipostázzák, én meg nem figyeltem, hogy az én lapomra azt írta az ügyintéző, hogy bemegyek érte. Mondjuk nem tudom miért, de így jártam! Szóval túléltem, úgyis mennem kellett, hát „egy kosszal” letudtam a két dolgot. A Terminálban azonban már fejfájásig éhes voltam, ezért a KFC-be -ahova amúgy igencsak szeretek járni  szégyenlem -  meghívtam anyukámat is egy pár falatra. Szóval, újabban ilyen gyorsétterembe járok, járunk... Régi szép időkben havonta megfordultunk a Cornerben, vagy valamelyik közeli étteremben. Itt most kicsit nehezebben tudnánk megoldani és nem csupán az étterem választék szűkössége miatt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105076 Dátum: 2016.10.07., 19:36:35 »

A  Kinizsi utcában voltunk.

Az sem rossz, bár emlékeim szerint a Ráday utca és környéke elég drága hely lett... igaz, hozzáteszem, az információim elég régiek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105075 Dátum: 2016.10.07., 19:33:49 »


Szervusz Aki!
 
Én azt gondolom... hogy jó lenne egy ilyet olvasni.
Nefertiti az édesanyám.
Mosolyog
Winnetou, a túlélő indián



Jó estét!

És volt más is, aki hasonlóan vélekedett már akkor:

„Kedves Nefertiti! Ha megírod és megfelelő időben adod át a gyermekeidnek, mérhetetlen kincset kapnak tőled. Csak tapasztalatból mondom: Az őszintén nevelt gyermekeknél is nagyon meg kell várni a megfelelő érettséget, tapasztalatot.”

Viszont a kérdés: Kinek volt ez a reflexiója?  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105074 Dátum: 2016.10.07., 17:07:56 »

Óóóóó, arra sok jó hely van!
Nekem a kedvencem volt annak idején az Out door Corner, a Trafóval szemben, de ha a Lilom utcán elindulsz az Üllőitől a Mester utca felé, akkor ott is van több jó kis étterem. A Ferenc téren is vagy kettőt ismerek... és akkor a Tompa utcán még nem is néztünk körül...  vigyor

A Cornernek annak idején nagyon jó konyhája volt!

Igaz, az emlékeim 2008 - 2009-esek.... szégyenlem
A  Kinizsi utcában voltunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 340 341 [342] 343 344 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!