Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.17., 22:01:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 435 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7134223 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104833 Dátum: 2016.09.04., 07:11:58 »

Éjjel változóan felhős - jellemzően fátyolfelhős - lesz az ég, csapadék nem várható. A délies irányú légmozgás többnyire gyenge marad. Hajnalra 13 és 18 fok közé hűl a levegő, de a szélvédett völgyekben ennél kicsit hűvösebb is lehet.
Vasárnap napközben is eleinte változóan, gyakran erősen fátyolfelhős időre készülhetünk szűrt napsütés mellett, majd a déli óráktól gomolyfelhők is megjelennek az égen és késő délután a Kisalföld nyugati felében, az Alpokalján, illetve esetleg északi határaink mentén egy-egy zápor vagy zivatar már kialakulhat. Többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, néhol egy-egy erős lökés is lehet. 26 és 31 fok közötti csúcsértékekre számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104832 Dátum: 2016.09.03., 21:00:23 »

                A Bányásznap tiszteletére!




      https://www.youtube.com/watch?v=rm97D6PqGEk




...és egy másik ország szomorú bányászdala...

https://www.youtube.com/watch?v=7DzUd4aq5sI



"....Temessétek el oda ahol az örök nap ragyog,
ahol nem az ördög vérével álmodik,
és lelkéből messze száll a fekete por......"
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #104831 Dátum: 2016.09.03., 20:58:18 »


     2016. Szeptember 04. 00:00, vasárnap

             Jó szerencsét!

          A Bányásznap kialakulása

    A Bányásznap hosszú múltra tekint vissza. A II. világháború előtt bányavidékenként eltérő időpontban rendezték ezeket az ünnepségeket.
A háború és az azt követő új politikai berendezkedés ezt a rendet felbontotta, és 1951-től szeptember első vasárnapján van országosan, egységesen a Bányásznap.
     A tatabányai bányászat rendkívül sanyarú viszonyai, az 1950-es nagy bányaszerencsétlenség és az ezek miatti elégedetlenség késztette az akkori politikát, a bányászok helyzetének javítására, erkölcsi és anyagi elismerésére. És ennek egyik eszköze volt a Bányásznap törvénybe iktatása és azt az 1919-ben eldördült tatabányai csendőrsortűzhöz, annak áldozataihoz kötötték.
        A Bányásznap megünneplésének módja az évek során formálódott, több helyen színvonalas kulturális műsor, nívós népművészeti vásár, ad méltó keretet az ünnepnek.
        Bányászegyenruha
   Az első egyenruha a bányászoké volt, ezért egyenruháink ősének is a bányászruhát tekinthetjük.
   Az öltözet többszáz év alatt különböző változásokon ment át, amíg elnyerte végleges formáját. Változott színében, szabásában is, néha díszesebb, színesebb lett, de leginkább csak egyszerű ezüst, aranygombokkal és sújtásokkal ellátott fekete ruha terjedt el.
A bányászok egyenruhája sokáig nem volt egyöntetű, mert nem előírások, hanem hagyományok szabták meg a viselet jellegét. Korábban bányavidékenként más-más díszes egyenruhát hordtak, amely utalt az egyenruha viselőjének a bányásztársadalomban betöltött helyére, rangjára. Egyenruhánk jelenlegi formája központi döntés eredményeként született 1978-ban. Magyarországon egységesen minden bányavidéken szerényen díszített fekete öltöny, a hideg időben kabát. Eredetileg bordó színű, 1989 után zöld színű nyakkendő, és természetesen a sapka, ami az egyenruha elengedhetetlen tartozéka. A gombokat a bányász jelvény ékesíti.
            Az egyenruhák tartozékai:
   A régi viselethez hozzátartozott a hosszúszárú pipa, a fokos, és a farbőr.
A farbőr egy hosszúkás félellipszis alakúra szabott, fekete és durva disznóbőrből készült olyan védőeszköz volt, amit a bányász bőrszíjjal a derekára csatolt. A hátsó felén hordva a meredek, szűk vágatokban való lecsúszáskor védte meg a nadrágukat és az ülepüket. A munkaruha célja az volt, hogy megvédje a bányász testi épségét a kőhullástól, portól, nedvességtől.


     Szerencse fel!



  Nagytaps2, köszönjük!!!!!

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104830 Dátum: 2016.09.03., 14:08:42 »

Mint tudjátok vannak macskáink és kutyáink egyaránt.
Mi úgy szoktattuk őket, hogy a kutyák birtoka az első udvar, a macskák a hátsó traktust lakják.
Igen ám, de két hozott cicánk mellé egy événél valamivel több, hogy beszegődött egy cirmos is. Ha jól emlékszem meséltem már róla. Mivel Ő is fiú, Marcinak kereszteltem el; nevelőpapám szokta volt mondogatni, hogy egy tisztességes fiú macskának Marci a neve. Némi nosztalgikus szentimentalizmus volt részemről, hogy amikor a macska már egy hete itt tanyázott és láttam, hogy fiú, Marcinak kereszteljem.
Nos, Marci bizonyára benti macska volt előző életében, illetve gazdájánál, mert gyakorlatilag a legcsekélyebb félelemérzet nélkül mászkál be a konyhába reggel-este. Olyannyira nincsenek gátlásai, hogy képes odamenni bármelyik kutyához és dorombol, törleszkedik hozzá!  shock
Bátor még ahogy tűri ezt a bizalmaskodást, ha a többiek nem látják, Bundás kicsit zavarban van: tudja, hogy kergetni kéne, de ha a Marci nem fut, akkor hogyan lesz ebből kergetőzés...?  He? Meglep�d�tt
Kormos hajthatatlan, ő bizony azonnal és határozottan ráharap a macsekra, ha csak teheti.
Marci mindennek ellenére járkál be a konyhába reggel és este, némi plusz szeretgetés és kaja reményében.
A minap még az előszobába is bemerészkedett kora hajnalban amikor készülődtem a fürdőszobában.
Miután felkeltem és kiengedtem az ebeket, ők dolguk végeztével visszamentek Okszi mellé még kicsit szundikálni; minek kelnének fel reggel fél hatkor, ha nem muszáj? Marci látva a nyitott bejárati ajtót, valamint azt, hogy a kutya-veszély elmúlt, bejött, leült az előszobában és engem bűvölt, hogy menjek és adjak neki valami extra reggelit...

Marci kicsit hasonlít a lentebbi segítőszándékú cicushoz...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104829 Dátum: 2016.09.03., 14:06:02 »

Mint tudjátok vannak macskáink és kutyáink egyaránt.
Mi úgy szoktattuk őket, hogy a kutyák birtoka az első udvar, a macskák a hátsó traktust lakják.
Igen ám, de két hozott cicánk mellé egy événél valamivel több, hogy beszegődött egy cirmos is. Ha jól emlékszem meséltem már róla. Mivel Ő is fiú, Marcinak kereszteltem el; nevelőpapám szokta volt mondogatni, hogy egy tisztességes fiú macskának Marci a neve. Némi nosztalgikus szentimentalizmus volt részemről, hogy amikor a macska már egy hete itt tanyázott és láttam, hogy fiú, Marcinak kereszteljem.
Nos, Marci bizonyára benti macska volt előző életében, illetve gazdájánál, mert gyakorlatilag a legcsekélyebb félelemérzet nélkül mászkál be a konyhába reggel-este. Olyannyira nincsenek gátlásai, hogy képes odamenni bármelyik kutyához és dorombol, törleszkedik hozzá!  shock
Bátor még ahogy tűri ezt a bizalmaskodást, ha a többiek nem látják, Bundás kicsit zavarban van: tudja, hogy kergetni kéne, de ha a Marci nem fut, akkor hogyan lesz ebből kergetőzés...?  He? Meglep�d�tt
Kormos hajthatatlan, ő bizony azonnal és határozottan ráharap a macsekra, ha csak teheti.
Marci mindennek ellenére járkál be a konyhába reggel és este, némi plusz szeretgetés és kaja reményében.
A minap még az előszobába is bemerészkedett kora hajnalban amikor készülődtem a fürdőszobában.
Miután felkeltem és kiengedtem az ebeket, ők dolguk végeztével visszamentek Okszi mellé még kicsit szundikálni; minek kelnének fel reggel fél hatkor, ha nem muszáj? Marci látva a nyitott bejárati ajtót, valamint azt, hogy a kutya-veszély elmúlt, bejött, leült az előszobában és engem bűvölt, hogy menjek és adjak neki valami extra reggelit...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104828 Dátum: 2016.09.03., 13:46:55 »

A délelőtt nagy része ide-oda kujtorgással telt. Naná, hogy közben mindenféle boltot útba ejtettem...
Most viszont, F1 időmérő ide, vagy oda, mennem kell a falunapra... izé... városnapra.

A helyi sajtónak ott a helye, különben learatják mások babaért!  shock

Nagyon jó, hogy van nekünk egy olyan hulladékudvarunk, ahova bármiféle mindenfélét le lehet adni és nem kell érte külön fizetni! Járok oda, mint a kútra!
Ma is vittem üvegeket (törött és visszaválthatatlan flaskák), kis sittet (lassacskán elfogy az is), és néni olyan műanyag hulladékot, amit nem szabad belerakni a szelektíven gyűjthetők közé.
Lassan tisztul az udvar, a padlások... jó ez!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104827 Dátum: 2016.09.03., 13:43:59 »

A délelőtt nagy része ide-oda kujtorgással telt. Naná, hogy közben mindenféle boltot útba ejtettem...
Most viszont, F1 időmérő ide, vagy oda, mennem kell a falunapra... izé... városnapra.

A helyi sajtónak ott a helye, különben learatják mások babaért!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104826 Dátum: 2016.09.03., 13:37:38 »

És még egy kis vidámság a mai napra:

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104825 Dátum: 2016.09.03., 13:36:33 »

Tiszelt kettők az ötödiken !

Az idézett "műben" Lola nem kutya volt, hanem Alfonz nővére.

Szép napot!

 hahota

Számomra kiderült, hogy valamiféle női testvér, esetleg egyéb nőnemű rokon közös háztartásban.

Azt, hogy Lola egy kutyus, azt én mondtam. Lányomnak vettük, extra mini Yorkshire terrier.
Történetesen róla van szó (Mármint a szőrösebbikről):



Én voltam, aki viccelni próbált...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104824 Dátum: 2016.09.03., 07:21:02 »

Alfonznak, a vicsorgó klinkertéglának:
Lola egy tündéri kiskutya.
Hogyhogy nem lehet elviselni?
 shock

Tiszelt kettők az ötödiken !

Az idézett "műben" Lola nem kutya volt, hanem Alfonz nővére.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104823 Dátum: 2016.09.03., 07:02:49 »

Szombatra virradóan eleinte szétoszlanak a gomoly- és maradványfelhők, majd az éjszaka második felében északnyugatról fátyolfelhők érik el hazánkat. Csapadékra nem kell számítani. Az északias szél gyenge lesz. A pénteki csapadék által érintett és szélcsendesebb helyeken reggelre köd képződhet. A hőmérséklet többnyire 11 és 16 fok közé csökken, de az északkeleti fagyzugokban 1-2 fokkal hűvösebb is lehet.
Szombaton napközben tovább növekszik a fátyolfelhőzet, illetve kevés gomolyfelhő is képződik majd. Emellett azonban mindenütt számíthatunk hosszabb (szűrt) napsütésre, és csapadék nem hull. A változó irányú légmozgás gyenge marad. A hőmérséklet csúcsértéke ismét 25 és 30 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104822 Dátum: 2016.09.03., 05:45:26 »



     2016. Szeptember 04. 00:00, vasárnap

             Jó szerencsét!

          A Bányásznap kialakulása

    A Bányásznap hosszú múltra tekint vissza. A II. világháború előtt bányavidékenként eltérő időpontban rendezték ezeket az ünnepségeket.
A háború és az azt követő új politikai berendezkedés ezt a rendet felbontotta, és 1951-től szeptember első vasárnapján van országosan, egységesen a Bányásznap.
     A tatabányai bányászat rendkívül sanyarú viszonyai, az 1950-es nagy bányaszerencsétlenség és az ezek miatti elégedetlenség késztette az akkori politikát, a bányászok helyzetének javítására, erkölcsi és anyagi elismerésére. És ennek egyik eszköze volt a Bányásznap törvénybe iktatása és azt az 1919-ben eldördült tatabányai csendőrsortűzhöz, annak áldozataihoz kötötték.
        A Bányásznap megünneplésének módja az évek során formálódott, több helyen színvonalas kulturális műsor, nívós népművészeti vásár, ad méltó keretet az ünnepnek.
        Bányászegyenruha
   Az első egyenruha a bányászoké volt, ezért egyenruháink ősének is a bányászruhát tekinthetjük.
   Az öltözet többszáz év alatt különböző változásokon ment át, amíg elnyerte végleges formáját. Változott színében, szabásában is, néha díszesebb, színesebb lett, de leginkább csak egyszerű ezüst, aranygombokkal és sújtásokkal ellátott fekete ruha terjedt el.
A bányászok egyenruhája sokáig nem volt egyöntetű, mert nem előírások, hanem hagyományok szabták meg a viselet jellegét. Korábban bányavidékenként más-más díszes egyenruhát hordtak, amely utalt az egyenruha viselőjének a bányásztársadalomban betöltött helyére, rangjára. Egyenruhánk jelenlegi formája központi döntés eredményeként született 1978-ban. Magyarországon egységesen minden bányavidéken szerényen díszített fekete öltöny, a hideg időben kabát. Eredetileg bordó színű, 1989 után zöld színű nyakkendő, és természetesen a sapka, ami az egyenruha elengedhetetlen tartozéka. A gombokat a bányász jelvény ékesíti.
            Az egyenruhák tartozékai:
   A régi viselethez hozzátartozott a hosszúszárú pipa, a fokos, és a farbőr.
A farbőr egy hosszúkás félellipszis alakúra szabott, fekete és durva disznóbőrből készült olyan védőeszköz volt, amit a bányász bőrszíjjal a derekára csatolt. A hátsó felén hordva a meredek, szűk vágatokban való lecsúszáskor védte meg a nadrágukat és az ülepüket. A munkaruha célja az volt, hogy megvédje a bányász testi épségét a kőhullástól, portól, nedvességtől.


     Szerencse fel!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104821 Dátum: 2016.09.02., 19:06:40 »

               A Bányásznap tiszteletére!




      https://www.youtube.com/watch?v=rm97D6PqGEk


Fotó: Wikipédia - Amba

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104820 Dátum: 2016.09.02., 17:10:03 »


                A Bányásznap tiszteletére!




      https://www.youtube.com/watch?v=rm97D6PqGEk
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104819 Dátum: 2016.09.02., 14:21:16 »

Jó napot!

Igazad van! Ennyi kun... és mind a másé!  shock
 hahota

Szóval -miután most bementem a térképre, már tudom, Kunpeszér körül az út.... hát... az Ukrajna útjait idézi!  shock Nem gondoltam volna, hogy nálunk is vannak olyan utak, ahol két kocsi nem fér el egymás mellett! A padkán teljesen kitöredezett az aszfalt, gyakorlatilag cakkos szélű, és ha el kell haladni egy másik autó mellett, bizony porol a jobb kerék!

Legközelebb, mert tervezek egy dunaújvárosi túrát, ha nem zavarunk, belépünk egy baráti ölelésre!

A Tatárszentgyörgy felé vezető út, most, hogy megnéztem a térképen.
Amit láttam Tatárszentgyörgyből az igazából tetszett. A főút mellett, környékén tiszta volt a falu, és rendezett!
Örkényben pedig egy csodaszép játszóteret láttam! Szívesen vinném ilyen játszótérre az unokámat!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104818 Dátum: 2016.09.02., 14:12:49 »


Alfonznak, a vicsorgó klinkertéglának:
Lola egy tündéri kiskutya.
Hogyhogy nem lehet elviselni?
 shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104817 Dátum: 2016.09.02., 14:08:54 »

Jó napot!

Igazad van! Ennyi kun... és mind a másé!  shock
 hahota

Szóval -miután most bementem a térképre, már tudom, Kunpeszér körül az út.... hát... az Ukrajna útjait idézi!  shock Nem gondoltam volna, hogy nálunk is vannak olyan utak, ahol két kocsi nem fér el egymás mellett! A padkán teljesen kitöredezett az aszfalt, gyakorlatilag cakkos szélű, és ha el kell haladni egy másik autó mellett, bizony porol a jobb kerék!

Legközelebb, mert tervezek egy dunaújvárosi túrát, ha nem zavarunk, belépünk egy baráti ölelésre!

Másik csúnya meglepetés az 51 főút volt! Amikor egy-egy magáról megfeledkezett kamionos fél métert átlógott a sávomba a kanyarban, akkor bizony akadt némi halálfélelmem...  Meglep�d�tt
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104816 Dátum: 2016.09.02., 14:05:55 »



Jó estlétet!


hm....jó nagyot kerültél.   shock  Ez már igazi Kunföld megkerülő túra is volt....  vigyor Vagy lehet a Kunszentmárton, inkább Kunszentmiklós lehetett??? vigyor

Mert akkor nem messze jöttél el tőlem....éreztem is valamit az erőtérben  vigyor 

Jó napot!

Igazad van! Ennyi kun... és mind a másé!  shock
 hahota

Szóval -miután most bementem a térképre, már tudom, Kunpeszér körül az út.... hát... az Ukrajna útjait idézi!  shock Nem gondoltam volna, hogy nálunk is vannak olyan utak, ahol két kocsi nem fér el egymás mellett! A padkán teljesen kitöredezett az aszfalt, gyakorlatilag cakkos szélű, és ha el kell haladni egy másik autó mellett, bizony porol a jobb kerék!

Legközelebb, mert tervezek egy dunaújvárosi túrát, ha nem zavarunk, belépünk egy baráti ölelésre!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104815 Dátum: 2016.09.02., 06:34:21 »

Az esti óráktól északnyugat felől fátyolfelhő-mezők sodródnak át az ország felett. Emellett csillagfényes lesz az éjszaka. A mélyebben fekvő helyeken, elsősorban délnyugaton, ködfoltok képződhetnek. Nagy területen szélcsendes lesz az idő, csupán a reggeli óráktól kezd kissé élénkülni a Dunántúl északi felén az északnyugati szél. Hajnalra 12-17 fok közé hűl le a levegő. Az Északi-középhegység völgyeiben ennél néhány fokkal hűvösebb is lehet.
Északnyugat felől időnként megnövekszik a gomolyos felhőzet. A legtöbb felhőre a Dunántúlon és Észak-Magyarországon számíthatunk. Emellett mindenhol lesz napsütés, a legtöbb az Alföld déli és keleti tájain. Észak-Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében zápor, zivatar helyenként kialakulhat. Általában gyenge lesz az északnyugati, északi szél. Kissé erősödik a nappali felmelegedés. A legmagasabb hőmérsékletek elérik a 25, 29 fokot.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104814 Dátum: 2016.09.02., 06:02:22 »


Az 1280. számban 1998. XII. 8-án megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 353 354 [355] 356 357 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!