Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 16:33:22
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 154 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128452 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107409 Dátum: 2017.11.12., 07:06:15 »



           S N O O K E R !
   
         2017 november 13-18.  Sanghai Masters!

        Az Eurosport közvetíti! buli
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107408 Dátum: 2017.11.12., 05:42:19 »

Vasárnapra virradó éjszaka erősen felhős vagy borult lesz ég, és szórványosan, ám kiemelten az északi területeken számíthatunk kisebb eső, záporeső kialakulására. A délnyugati szél főként északkeleten élénkül meg, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 4 és 9 fok között alakul.
A délelőtti órákban az erősen felhős ég mellett még előfordulhatnak átmenetileg napsütéses periódusok, délutánra azonban bezáródik a felhőtakaró, a szürkeség lesz úrrá. Délelőtt még csak helyenként, délután azonban északnyugat felől egyre többfelé eredhet el az eső, illetve beágyazott záporok is előfordulhatnak. Még viszonylag magasra, általában 9 és 14 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála, sőt a déli megyékben helyenként 15 fokot is mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107407 Dátum: 2017.11.12., 05:41:09 »

Nagyon köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #107406 Dátum: 2017.11.11., 19:58:40 »


Kedves Manócska!
Isten éltessen, sok boldog névnapot kívánok  puszi_2
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107405 Dátum: 2017.11.11., 16:52:32 »

Jó estlétet!

E heti tippelések:


Tampa  Bay Buccaneers – New York Jets 1 félidő: H ( hazai vezetés) odds: 2,05
Atlanta Falcons – Dallas Cowboys : D (döntetlen) odds: 11,5
Cremonese – Palermo : D (döntetlen) odds: 2,95
Paris SG – Veszprém : + 2,5 hedikeppel V (Veszprém győzelem) odds: 1,9


Az első két fogadási esemény amerikai foci.  
Az első a Tampa Bay kalózai fogadják a Nyújorki lökhajtásos gárdát. A hazaiaknak nem igazán megy a játék, az eddigi 8 találkozójuk során 6 esetben vesztettek és csak két alkalommal hagyták el győztesen a pályát. Jelenleg  5 mérkőzés óta képtelenek nyerni. Az előző fordulóban New Orleans városában a szentek „bűnbarlangjában” játszottak és a hazaiak lelépték a kalózokat 30-10 arányban. Annyi biztos szvsz már, hogy a csapat nem jut el a play off-ig azaz a rájátszásig. A csapat támadósorának irányítója a 34 éves Ryan  Fitzpatrick talán nincs jó passzban két ligában résztvevő összesen 32 csapat közül a 8. legkevesebb pontot szerezték. A csapat jelenleg a nemzeti liga 14. helyén áll, a 16 csapat között. Bár az is igaz, hogy a csapatnál elég sok a sérült. A 6 pontos akciójuk nagy része is passzból adódott, kevés a látványos futás. Pedig nem rosszak a futóembereik. A NewYork Jets csapata sem remekel  nagyon mostanában. Jelenleg a lejátszott kilenc mérkőzésükből 3 alkalommal nyertek, 1 ízben döntetlen után a hosszabbításban szerezték meg a győzelmet és 5 esetben vesztesen hagyták el a pályát. Ők is küzdenek a sérülésekkel, de talán jobb b formában vannak mint  a hazai csapat. A csapat irányítója, a 38 éves Josh McCown (193 cm /99 kg) az előző hét mérkőzésén, a Buffalo Bills ellen jó formában játszott,  két touchdown  passzot is adott. Nyerni is tudtak 34-21 arányban. A kalózoknak össze kell szedniük magukat, hogy a hazai közönség előtt tisztesen helytálljanak. Szerintem sikerülni is fog, legalábbis az első félidőben minden bizonnyal, amelyet előnnyel zárnak.

A második esemény is az „Újvilághoz” kapcsolódik, ahogy fentebb írtam, azaz a Atlantai sólymok megvendégelik a texasi cowboyokat Dallasból. A sólymoknak égetően szükségük van a győzelemre, ha céljuk rájátszás elérés. Jelenleg nincsenek kirobbanó formában,  8 meccsből 4-4 az arány, a győzelem és vereség tekintetében. Utoljára két hete tudtak nyerni a korábban említett Jets otthonában. Azonban előtte zsinórban három vereségük volt, és az előző héten is kikaptak a  Carolinai párducok otthonában.  A vendég csapat, a Dallasi fiúk viszont mintha elkapták volna a fonalat. Az utóbbi három meccsüket megnyerték, az előző héten Kansast megvendégelve legyőzték őket, az előtte meg idegenben a Washington rézbőrű bandát és a San Franciscoi 49-eseket lepték meg. Szóval a csapat támadósorának irányítója, Dak Prescott jól kezében tartja  a csapatot. A védelem is jó, viszonylag kevés pontot enged az ellenfélnek. Mind a két csapatnak igen kell a pont. Szerintem nagy küzdelem várható, viszonylag kevés ponttal és a meccs végén következhet a hosszabbítás, mivel az idő lejártakor döntetlen lesz az eredmény.

A harmadik eseményhez visszahajózunk Európába, az olasz labdarúgás B ligájába, ahol is a Cremonese fogadja a Palermo csapatát. A seria C-ből idén feljutott, hazaiak jól helytállnak a bajnokságban, a  22 csapatos bajnokságban jelenleg a 4. helyen állnak, a lejátszott 13 meccs során szerzett 21 pontjukkal. Az előző fordulóban a Foggia otthonában 10967 néző előtt, kétgólos hátrányból felállva tudtak győzni 3:2 arányban.   A csapat eddig lőtt 22 gólt és kapott 15-öt. A vendégcsapat a Palermo gárdája tavaly még a Seria A-ban kergette bőrt, de az elért 19. helyezésük a kiesésre volt elegendő. Jelenleg a B liga  bajnokságában, eggyel megelőzve a hazai csapatot a harmadik helyen állnak. Eddig 5 esetben győztek, 7-szer döntetlent játszottak és csak 1 alkalommal hagyták el a pályát vesztesként. Akkor a Novara csapata lepte meg őket Palermóban és 2:0-al elvitte a három pontot.  Nem rossz a Palermo védelme, eddig 11 gólt engedtek csak az ellenfeleiknek: Igaz a támadósoruk azért nem vitte túlzásba a gólgyártást az eddig elért 15 találattal.   Szerintem jó kis meccs lesz ez, de a végén a csapatok örülnek majd a megszerzett 1-1 pontnak.

A negyedik esemény kézilabda BL (bajnokok ligája) csoport mérkőzés, a hazai nagyágyú Veszprém kiruccan Párizsba  A fogadóirodák alapján a párizsiak az esélyesek, de szerintem  a Veszprém megszorongatja őket és, ha adunk neki – mármint  fogadásilag – 2,5 gólelőnyt, hendikepet, akkor nyerhet is.  Így tippem Veszprém +2,5 hendikeppel győzelem.

Feladtam Lucky15-ös variációba, alaptétnek megtettem a 70 Ft-t, így a játék 1 050-be került.

A múlt héten egy meccs elment, de így is azért beesett 860 Ft, hát ezt most elköltöm.



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107404 Dátum: 2017.11.11., 08:50:41 »

Jó reggelt!

Isten éltessen Atom Manót e jeles napon!
Köszönöm szépen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107403 Dátum: 2017.11.11., 08:20:14 »

Jó reggelt!

Isten éltessen Atom Manót e jeles napon!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107402 Dátum: 2017.11.11., 07:01:07 »

Éjjel északon, északnugaton számíthatunk átmenetileg vastagabb felhőtakaróra és főként e tájakon kisebb eső is több helyen lehet, az ország többi részén reggelig csak elvétve fordulhat elő kevés csapadék. Hajnaltól nyugat felől szakadozni kezd a felhőzet. Elsősorban délnyugaton többfelé erősen párássá válhat a levegő, ködfoltok is kialakulhatnak. A nyugati, délnyugati szél továbbra is az északi megyékben maradhat élénk, majd reggel a Kisalföldön már északnyugatira fordul a légmozgás és élénk, időnként erős lökések kísérhetik. A szombati minimumok általában 3 és 7 fok között alakulnak, délnyugaton várható a hidegebb, ott helyenként akár egy-két fokkal alacsonyabb értékeket is mérhetünk.
Szombaton eleinte változóan felhős időre számíthatunk több-kevesebb napsütéssel, majd napközben délnyugat felől erős felhősödés kezdődik, de estig számottevő csapadék sehol sem valószínű, legfeljebb északon, északnyugaton lehet néhol gyenge eső a nap második felében. A nyugati, északnyugati szél többfelé megélénkül majd estefelé mérséklődik a légmozgás és délire fordul. Jellemzően 10 és 14 fok közé emelkedik a hőmérő higanyszála a kora délutáni órákra.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107401 Dátum: 2017.11.11., 06:56:20 »

         Boldog névnapot kívánok Atom Manónak!

         (Nyomom a gombot!)
Nagyon szépen köszönöm,
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107400 Dátum: 2017.11.11., 05:26:14 »


         Boldog névnapot kívánok Atom Manónak!

         (Nyomom a gombot!)
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107399 Dátum: 2017.11.10., 10:46:50 »

Holnap teljes napom lesz a rakodásra!  táncika

Szép napot!

Nyilván, hogy nem így van mégsem!  shock  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107398 Dátum: 2017.11.10., 07:05:48 »


Az 1992. számban 2001. X. 9-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107397 Dátum: 2017.11.10., 06:20:24 »

         Atom Manó kérésére!

        A Vadvirág belülről. (részlet)
Köszönöm a fotót.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107396 Dátum: 2017.11.10., 06:19:52 »

Az éjszaka folyamán szakadozottabbá válik a felhőzet, a reggeli órákban a Tiszántúlon és nyugaton lehet a legtöbb felhő az égen, a Tiszántúl északi részein gyenge eső, szitálás előfordulhat. Helyenként párássá válhat a levegő, északkeleten foltokban köd képződhet. A légmozgás gyenge lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 2 és 7 fok között alakulnak.
Pénteken napközben nyugat felől egy közelgő front hatására ismét megvastagszik a felhőzet, azonban csapadékra még nem kell számítanunk. A nyugati,délnyugati irányú szél az ország északkeleti harmadán mérsékelt lesz, a magasabban fekvő területeken meg is élénkül, máshol gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 10 és 13 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107395 Dátum: 2017.11.09., 20:48:45 »


Szerencsére ma nem volt eső, bár sógornőmet kellett vinnem Ceglédre, elkészült az útlevele.
Aztán vásároltunk volna, ha találtunk volna normális telefont számára, így viszont majd kénytelen lesz Ukrajnában telefont venni...

Holnap teljes napom lesz a rakodásra!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107394 Dátum: 2017.11.09., 20:46:20 »

Csütörtökön a délnyugati területek kivételével mindenhol borultnak ígérkezik a napkelte. A Duna vonalától keletre gyenge eső, záporeső kialakulhat, jelentős mennyiségű csapadék nem valószínű. A hajnal országszerte szélcsendes lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 5 és 10 fok között alakulnak
.Csütörtök délutánra is marad a sok felhő, de csapadék már csak legfeljebb északkeleten lehet szitálás, gyenge eső formájában. Szél továbbra sem várható, a Dunántúlon lehet gyenge északi szél. A legmagasabb hőmérséklet csütörtök kora délután már 9 és 14 fok között alakul.


Szerencsére ma nem volt eső, bár sógornőmet kellett vinnem Ceglédre, elkészült az útlevele.
Aztán vásároltunk volna, ha találtunk volna normális telefont számára, így viszont majd kénytelen lesz Ukrajnában telefont venni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107393 Dátum: 2017.11.09., 20:44:27 »

A hétvégén már elkezdtem a téliesítéseket.
Szétválogattam a lebontott konyhából azokat a faelemeket, amelyek esetleg még valamire jók lesznek, azokat külön tettem. A többi megy a tűzifának felszeletendő kategóriába. A kertben is kirángattam a feleslegessé vált növényeket.
Leengedtem a medencét és szétszedtem. Csővázas típus  viszonylag könnyen elrakható. A medence vastag műanyag testét lemostam, nagy nehezen tárolható méretűre összehajtogattam, Az üvegházban most már nincs növény oda tettem be egy állványra. A homokszűrőt is tisztába tettem, meg a szivattyút is. Azok elfértek a "műhelyben" a medence vizét a sövényre engedtem ki, érdekes meg sem kottyant neki a kb. 12  köbméter A szaletli alá átpakoltam a már megszáradt,  még  tavaly ősz végén hozatott tűzifát, az fogyjon el előbb. Én általában, ahogy korábban is írtam már talán. Egy évben három alkalommal hozatok tüzifát 10 mázsákat. Az összesen 30 mázsa. Ehhez mindig jön favágásból 7-8 mázsa, így elég egy évben bőven. Általában szokott maradni mindig.
Elővettem a motoros fűrészt is. Van még egy két tartalékláncom, mindegyik éles.  Bekevertem egy 10  literes kanna benzint olajjal. 1:40-est használok a gépbe. Úgy nézem van még 1 liter lánckenőolaj is. Azt vszeg kell vennem.

Mivel anyu lakásából ki kell parkolnom -nevelőpapám lányával közös tulajdon, Ő pedig már tegnap el akarta adni- kénytelen voltam rendelni egy 3 x 3,8 m-es kis faházat. Jelenleg ennek a helyét készítem elő.
Én kicsit több fát használok Náladnál, nekem most van itt 40q. Remélem elég lesz. Azt hátra hordtam, ahol csináltunk neki helyet Pisti fiammal.
A faház helyén volt még egy rakat bontott tégla is, azt már elvittem, mielőtt Ukrajnába mentünk volna. Most már csak az a néhány sóskúti kő és mintegy 200 db tetőcserép elszállítása van hátra. Remélem sikerül elvinni őket szombat estig, mert vasárnap jön kis sógorom és egy kollégája, hogy lebetonozzák a faház alapját. Van egy garázs alapom, azt fogjuk használni. Mivel az egy sávalap, a belsejében kiveszünk 10 cm-t és oda kerül majd a beton.
Nagy meló lesz, de remélem sikerül elkészülni vele úgy, hogy a 20-al kezdődő héten hozzák és állítják fel a házikót.
Ha ez is megvan, lefújom gyorsan kerítéslazúrral, még maradt vagy 7 liter és van festékszóróm is, gyorsan fogok végezni -reményeim szerint-, aztán lehet lehozni a megmaradt bútorokat és egyéb holmikat. Azért mondom, hogy a megmaradtakat, mert a lányom már elvitt néhány darabot, amit szívesen használna a saját lakásában.
Aztán mehet eladásra, hogy megszabaduljak Ildikótól... azt követően akkor lássam, amikor a hátam közepét!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107392 Dátum: 2017.11.09., 20:32:03 »


Jó estlétet!


Nekem is van....én is szeretek vele dolgozni. Kicsit más technika kell hozzá, de valóban ügyes és jól eltalált "koccintással" szépen hasít. Van egy másik is, amely nem márkás, azt az egyik áruházlánc piacterén vettem. Az sem rossz.

Ma m ég gyújtóst is vágtam vele, mert nem csupán remekül hasít, de még éles is, így tökéletesen alkalmas volt arra is, hogy az ágvágó ollónak már vastag ágakat szépen el lehetett vele vágni.
Azt hiszen jó barátok leszünk, csak erősen vigyázni kell vele lábközelben...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107391 Dátum: 2017.11.09., 20:29:37 »


Jó estlétet!


Nekem is van....én is szeretek vele dolgozni. Kicsit más technika kell hozzá, de valóban ügyes és jól eltalált "koccintással" szépen hasít. Van egy másik is, amely nem márkás, azt az egyik áruházlánc piacterén vettem. Az sem rossz.

Jó estét!
Nekem olyanból van kettő, de az egyiket be kell nyelezni, mert azzal tavaly dolgozott a gyermek...   vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107390 Dátum: 2017.11.09., 07:29:53 »

Csütörtökön a délnyugati területek kivételével mindenhol borultnak ígérkezik a napkelte. A Duna vonalától keletre gyenge eső, záporeső kialakulhat, jelentős mennyiségű csapadék nem valószínű. A hajnal országszerte szélcsendes lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 5 és 10 fok között alakulnak
.Csütörtök délutánra is marad a sok felhő, de csapadék már csak legfeljebb északkeleten lehet szitálás, gyenge eső formájában. Szél továbbra sem várható, a Dunántúlon lehet gyenge északi szél. A legmagasabb hőmérséklet csütörtök kora délután már 9 és 14 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!