Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.21., 21:45:16
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 528 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1593 1594 [1595] 1596 1597 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7143346 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #80034 Dátum: 2013.05.17., 19:28:02 »



Jó Estlétet!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 777



Profil megtekintése
« Válasz #80033 Dátum: 2013.05.17., 19:25:59 »

Ideköltözésünk óta sikerült a szomszéd vizslájával nagyon jó kapcsolatot felépítenem. Április elején vettem észre, hogy a kutya sántít, és megtudtam, hogy daganat van a jobb lapockáján.
Régóta kísérget, amikor a kertben dolgozom. Olyankor le szokott ülni a kerítés túloldalán, és figyelte a tevékenységemet. Hiába hívtam, közvetlen a kerítés mellé soha nem jött oda.
Hétfőn hozzám bicegett, és gyönyörű, barna szemeivel rám nézett. Elbeszélgettünk egy kicsit, és aznap teljesen odajött a kerítéshez, és felém hajtotta a fejét. Én a kerítésen átnyúlva simogattam egy darabig, majd dolgomra indultam. Azóta nem jött oda hozzám, de nem is igazán láttam a kertben.
Tegnap temették.
Tudtam, éreztem, hogy hétfőn búcsúzni jött...  _juhhh


 Szomor�

Magához hívta
vadat, pillét űzni,
emléke fürkész. 
                                (írva vagyon)                                
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80032 Dátum: 2013.05.17., 18:50:52 »

Részletszabályokat nem néztem át, ám tudomásom szerint a budai lakosokat Farkasrétre temetik.
S ha országos szabályozás lesz, azt a köztemetők is kötelesek elfogadni.

No, a Kormány elfogadta a javaslatot, két hét múlva fogadja el az Országgyűlés (mert, hogy el fogják fogadni, afelől nincs kétségem!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80031 Dátum: 2013.05.17., 18:26:02 »

Vannak, léteznek egyén megoldások is, mint pl. az örökségből való kifizetése a temetésnek, amit az Önkormányzat előlegez meg.
Ezen felül létezik még segély is.
Azt hiszem, igazából a tervezet az a fajta, egyre inkább elharapózó gyakorlatnak kíván gátat vetni, hogy az önkormányzattal fizettetik ki a temetést, holott a család anyagi helyzete nem, csak legális jövedelmi viszonya igazolja a rászorultságot (munkanélküliként, járadékok nélkül új Mercedesszel érkező hozzátartozók, stb.).
Én azért kíváncsi lennék, egy Új köztemetőben hogyan oldanák meg ezt a kérdést. Azért nem írok Farkasrétet, mert ott olyanok a sírhely árak, hogy pénztelen embernek esélye sincs oda temetkezni!

Részletszabályokat nem néztem át, ám tudomásom szerint a budai lakosokat Farkasrétre temetik.
S ha országos szabályozás lesz, azt a köztemetők is kötelesek elfogadni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80030 Dátum: 2013.05.17., 18:17:49 »

Ideköltözésünk óta sikerült a szomszéd vizslájával nagyon jó kapcsolatot felépítenem. Április elején vettem észre, hogy a kutya sántít, és megtudtam, hogy daganat van a jobb lapockáján.
Régóta kísérget, amikor a kertben dolgozom. Olyankor le szokott ülni a kerítés túloldalán, és figyelte a tevékenységemet. Hiába hívtam, közvetlen a kerítés mellé soha nem jött oda.
Hétfőn hozzám bicegett, és gyönyörű, barna szemeivel rám nézett. Elbeszélgettünk egy kicsit, és aznap teljesen odajött a kerítéshez, és felém hajtotta a fejét. Én a kerítésen átnyúlva simogattam egy darabig, majd dolgomra indultam. Azóta nem jött oda hozzám, de nem is igazán láttam a kertben.
Tegnap temették.
Tudtam, éreztem, hogy hétfőn búcsúzni jött...  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80029 Dátum: 2013.05.17., 18:11:02 »

Engem az egész intézkedés megdöbbent, és nem jogi szempontból.
((Úgynevezett gumi-jogszabályként persze felvetődhet az emberi méltósághoz való jog.))

Mint abszolút pestit  -aki mindössze csak néhány hónapot lakott a fővároson kívül - eléggé megdöbbent a tervezet.
Nyilván vannak helyi szokások, melyek nekem furcsák, hiszen olyasmit sem tartok ízlésesnek, hogy pl. Indiában a hozzátartozók gyújtják meg a közszemlére tett máglyát a halott alatt.
S az is megdöbbent, hogy a kevésbé jó helyzetű hozzátartozók csak ilyen módon tudnák elbucsuztatni az elhunytat.

Vannak, léteznek egyén megoldások is, mint pl. az örökségből való kifizetése a temetésnek, amit az Önkormányzat előlegez meg.
Ezen felül létezik még segély is.
Azt hiszem, igazából a tervezet az a fajta, egyre inkább elharapózó gyakorlatnak kíván gátat vetni, hogy az önkormányzattal fizettetik ki a temetést, holott a család anyagi helyzete nem, csak legális jövedelmi viszonya igazolja a rászorultságot (munkanélküliként, járadékok nélkül új Mercedesszel érkező hozzátartozók, stb.).
Én azért kíváncsi lennék, egy Új köztemetőben hogyan oldanák meg ezt a kérdést. Azért nem írok Farkasrétet, mert ott olyanok a sírhely árak, hogy pénztelen embernek esélye sincs oda temetkezni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80028 Dátum: 2013.05.17., 17:58:18 »

Engem igazából nem a betelefonálók, és még csak nem is Huszár Ágnes, hanem a Te véleményed érdekelt volna...  H���t

Engem az egész intézkedés megdöbbent, és nem jogi szempontból.
((Úgynevezett gumi-jogszabályként persze felvetődhet az emberi méltósághoz való jog.))

Mint abszolút pestit  -aki mindössze csak néhány hónapot lakott a fővároson kívül - eléggé megdöbbent a tervezet.
Nyilván vannak helyi szokások, melyek nekem furcsák, hiszen olyasmit sem tartok ízlésesnek, hogy pl. Indiában a hozzátartozók gyújtják meg a közszemlére tett máglyát a halott alatt.
S az is megdöbbent, hogy a kevésbé jó helyzetű hozzátartozók csak ilyen módon tudnák elbucsuztatni az elhunytat.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80027 Dátum: 2013.05.17., 17:34:23 »

Emberek jelentős része telefonált be az egyik tv. műsorba, és azért voltak felháborodva, hogy nem elég a hozzátartozó halála miatti gyász és bánat, hanem a rokonok rohanjanak sírt ásni is, ha nincs pénz.
Persze nem csináltam statisztikát arról, hogy a betelefonálók hány %-a volt városi, s hány nem.
Pesten sem egyházat, sem temetőt nem tudok elképzelni úgy, hogy bármilyen temetkezési kelléket, vagy szertartást ingyen biztosítanának.

Egyébként apám bátyja még életében befizette a temetését,  melyet többször is hangoztatott nekünk.
Gyerekei nem voltak, s nővéremet jelölte meg a lakás örökösévé.
S felesége már hamarabb meghalt, mellé történő temetést kért.
Ez azzal járt, hogy sírkő szét- és összeszedését meg kellett persze fizetni.
Ez utóbbi  nem panaszként, csupán tényként írtam le, hiszen örökösei lettünk.
Találtam különben egy viszonylag friss írásművet ezzel kapcsolatban a neten, szerzője Huszár Ágnes, a címe: Szociális (ön)temetés.
Akit érdekel az elolvashatja.

Engem igazából nem a betelefonálók, és még csak nem is Huszár Ágnes, hanem a Te véleményed érdekelt volna...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80026 Dátum: 2013.05.17., 17:33:29 »

Minél többet hallgatom annál kellemesebb ez a szám

http://www.youtube.com/watch?v=65q4sUq6XOk&feature=player_embedded

A számot ismerem, sőt tetszik is.
A fazont még nem láttam, így azon kicsit meghökkentem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #80025 Dátum: 2013.05.17., 16:06:21 »

Minél többet hallgatom annál kellemesebb ez a szám

http://www.youtube.com/watch?v=65q4sUq6XOk&feature=player_embedded
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80024 Dátum: 2013.05.17., 13:56:45 »

Ez azt hiszem alapvetően szokás dolga!

Tudod, nem annyira régen temettük anyósomat. Ebből következőleg volt alkalmam személyesen és nagyon közelről látni az ottani viszonyokat!
A szomszéd fiatal férfiai azonnal, és haladéktalanul akcióba léptek! ŐK(!!!) bementek a plébániára, megkérték az engedélyt a temetéshez, és megkérdezték, hova lehet temetni. A sekrestyés kiment velük, kitűzték a sírhelyet. A srácok ki is fizették (nem örökbe, a temetésre már lerendezte a család mindenkivel az anyagiakat is!). Aztán a másik szomszéd azonnal befogott és elment a koporsóért, elhozták a szemfödelet, a lepedőt és a kispárnát (ez utóbbit az egyház ingyen adta). Két rokon asszony azonnal eljött a munkából, és megmosdatták, felöltöztették az elhunytat. Közben mi, férfiak kiürítettük azt a szobát, amiben a ravatalt elhelyeztük, és előkészítettük  búcsúztatáshoz, és a virrasztáshoz.
Másik három szomszédasszony haladéktalanul nekilátott a főzésnek, hiszen a siratókat nem pénzzel kell kifizetni, hanem étellel és itallal kell kínálni!
Amikor a temetés elérkezett, az egyház által kölcsönadott drapériával előkészített fogat előállt, a halottat kihoztuk a szobából (2 éjszaka után) és az udvaron megkezdődött az egyházi gyászszertartás. Annak egyik állomása volt a halott felrakása a kocsira és a temetőbe szállítása. Az úton ott temetési menet esetén az ismeretlen emberek is megállnak az utcán, keresztet vetnek. A menetet az úton sem gyalog, sem járművel nem előzi meg senki!!!
A temetőben a gyászszertatás befejeztével a rokon-szomszéd férfiak elvégezték az elhantolást.
Ezekért a munkákért pénzt NEM FOGADNAK EL(!!) -azonban fejenként két üveg vodka simán elfogyott-.
Nekünk, vőknek volt feladatunk az elszámolások, a bevásárlás; tehát nekünk kellett a legjobban észnél lenni!
A menynek volt a dolga, hogy koordinálja a főzést, és a felszolgálást.
Így oldják ott meg, hogy tehermentesítik a közvetlen hozzátartozókat.
Ha meny és vő nincs, akkor a keresztkomák, unokatestvérek, legrosszabb esetben a barátok, de mindenképpen a szomszédok segítenek egymásnak. Ilyen esetekben az esetleges háborúskodás is fel van függesztve!!!!

Tehát én úgy gondolom, sem emberileg, sem erkölcsileg nem elítélhető, vagy elítélendő.

Viszont e felett már túlhaladt a társadalmunk, a nagyvárosokban pedig végképp szinte megoldhatatlan feladat elé állítja a rokonokat, barátokat.

Te milyen emberi-erkölcsi dolgokra gondolsz?

Emberek jelentős része telefonált be az egyik tv. műsorba, és azért voltak felháborodva, hogy nem elég a hozzátartozó halála miatti gyász és bánat, hanem a rokonok rohanjanak sírt ásni is, ha nincs pénz.
Persze nem csináltam statisztikát arról, hogy a betelefonálók hány %-a volt városi, s hány nem.
Pesten sem egyházat, sem temetőt nem tudok elképzelni úgy, hogy bármilyen temetkezési kelléket, vagy szertartást ingyen biztosítanának.

Egyébként apám bátyja még életében befizette a temetését,  melyet többször is hangoztatott nekünk.
Gyerekei nem voltak, s nővéremet jelölte meg a lakás örökösévé.
S felesége már hamarabb meghalt, mellé történő temetést kért.
Ez azzal járt, hogy sírkő szét- és összeszedését meg kellett persze fizetni.
Ez utóbbi  nem panaszként, csupán tényként írtam le, hiszen örökösei lettünk.
Találtam különben egy viszonylag friss írásművet ezzel kapcsolatban a neten, szerzője Huszár Ágnes, a címe: Szociális (ön)temetés.
Akit érdekel az elolvashatja.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80023 Dátum: 2013.05.17., 10:38:21 »

Állítólag még csak tervezet, bár nem tudom, hogy ma a parlament nem szavazott-e róla.

A részleteket nyilván végrehajtási rendeletben kell szabályozni, ahol még talán megfelelő módon ügyelhetnek a részletekre. (Mint anno Aranypók!)

Inkább a dolog emberi-erkölcsi része kezdi kiverni a biztosítékot.

Ez azt hiszem alapvetően szokás dolga!

Tudod, nem annyira régen temettük anyósomat. Ebből következőleg volt alkalmam személyesen és nagyon közelről látni az ottani viszonyokat!
A szomszéd fiatal férfiai azonnal, és haladéktalanul akcióba léptek! ŐK(!!!) bementek a plébániára, megkérték az engedélyt a temetéshez, és megkérdezték, hova lehet temetni. A sekrestyés kiment velük, kitűzték a sírhelyet. A srácok ki is fizették (nem örökbe, a temetésre már lerendezte a család mindenkivel az anyagiakat is!). Aztán a másik szomszéd azonnal befogott és elment a koporsóért, elhozták a szemfödelet, a lepedőt és a kispárnát (ez utóbbit az egyház ingyen adta). Két rokon asszony azonnal eljött a munkából, és megmosdatták, felöltöztették az elhunytat. Közben mi, férfiak kiürítettük azt a szobát, amiben a ravatalt elhelyeztük, és előkészítettük  búcsúztatáshoz, és a virrasztáshoz.
Másik három szomszédasszony haladéktalanul nekilátott a főzésnek, hiszen a siratókat nem pénzzel kell kifizetni, hanem étellel és itallal kell kínálni!
Amikor a temetés elérkezett, az egyház által kölcsönadott drapériával előkészített fogat előállt, a halottat kihoztuk a szobából (2 éjszaka után) és az udvaron megkezdődött az egyházi gyászszertartás. Annak egyik állomása volt a halott felrakása a kocsira és a temetőbe szállítása. Az úton ott temetési menet esetén az ismeretlen emberek is megállnak az utcán, keresztet vetnek. A menetet az úton sem gyalog, sem járművel nem előzi meg senki!!!
A temetőben a gyászszertatás befejeztével a rokon-szomszéd férfiak elvégezték az elhantolást.
Ezekért a munkákért pénzt NEM FOGADNAK EL(!!) -azonban fejenként két üveg vodka simán elfogyott-.
Nekünk, vőknek volt feladatunk az elszámolások, a bevásárlás; tehát nekünk kellett a legjobban észnél lenni!
A menynek volt a dolga, hogy koordinálja a főzést, és a felszolgálást.
Így oldják ott meg, hogy tehermentesítik a közvetlen hozzátartozókat.
Ha meny és vő nincs, akkor a keresztkomák, unokatestvérek, legrosszabb esetben a barátok, de mindenképpen a szomszédok segítenek egymásnak. Ilyen esetekben az esetleges háborúskodás is fel van függesztve!!!!

Tehát én úgy gondolom, sem emberileg, sem erkölcsileg nem elítélhető, vagy elítélendő.

Viszont e felett már túlhaladt a társadalmunk, a nagyvárosokban pedig végképp szinte megoldhatatlan feladat elé állítja a rokonokat, barátokat.

Te milyen emberi-erkölcsi dolgokra gondolsz?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80022 Dátum: 2013.05.17., 10:00:34 »

   AKI  !

 Hát az úgy volt, hogy kerestem magamnak elfoglaltságot.  kicsi taps
Úgy alakult, hogy az egész éjszakámat kitölti. Annyira tettszik ráadásul, hogy első hétvégém is ott töltöm éjszaka.  Meglep�d�tt
  Lesz pár nap, hogy jól kipihenjem magamat. Most is gyorsan megyek aludni, hogy estére üde és friss legyek!  Vigyorog
     _cupp  bye bye

Friss és ropogós?  H���t

Nem félsz, hogy Bundás qtya letargiába fog esni?
I egész évben a hegyen, éjszakánként Ine nincs otthon (mint valami kikapós menyecske  vigyor ), szegény qtya meg azt se tudja, ki is a gazdája!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80021 Dátum: 2013.05.17., 09:54:13 »

Az ezzel kapcsolatos törvényt, ismereteim szerint, már sebtében el is fogadták.

Nem tudom, mert nem olvastam, hogy hogyan van összhangban a temetkezésre vonatkozó nagyon erős közegészségügyi szabályokkal. Élek a gyanúperrel, hogy ez is egy hamarjában összeötletelt törvény, aminek gyakorlatilag semmiféle jogharmonizációja nem történt meg, tehát a jogszabályok együtteséből éppoly könnyen eltávolítható, mint ahogy belepottyantották, és a környezetében nem fog kárt okozni, nem úgy, mint megléte, ami, hasonlatosan sok egyéb ilyen ötlet-jogszabállyal egyetemben csak bonyolítja, és nehezíti nem csupán az állampolgárok, de még a jogalkalmazók életét is!

De ezt csak én jogérzékem súgja, aminek semmi köze nincs a jog tudásához!

Személyes véleményem, hogy igazából semmi Istentől elrugaszkodott dolog nincs benne, csak közegészségügyi szempontból aggályos, és amúgy kissé túlhaladott dolog.
Ukrajnában -és újabb információim szerint hazánkban is, kisesebb falvakban- ezidáig is csináltak ilyet.
Azt gondolom, hogy ha a törvényben lehetővé teszik a személyes közreműködést a költségcsökkentés érdekében, egész más érzetet kelt, mint ha kötelezik!
A kötelezéssel igazából csak megalázzák a szegényeket.
Szerintem

Te hogy látod, mint jogban járatos ember?

Állítólag még csak tervezet, bár nem tudom, hogy ma a parlament nem szavazott-e róla.

A részleteket nyilván végrehajtási rendeletben kell szabályozni, ahol még talán megfelelő módon ügyelhetnek a részletekre. (Mint anno Aranypók!)

Inkább a dolog emberi-erkölcsi része kezdi kiverni a biztosítékot.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80020 Dátum: 2013.05.17., 09:41:32 »

Útlevél, vízum He?

Irsa szabad köztársaság, ide még mindig nem kell, csakúgy, mint ahogyan 2010-ben sem kellett!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #80019 Dátum: 2013.05.17., 09:40:13 »

Újfajta szociális temetési tervezetről nyilván hallottatok már He?

Az ezzel kapcsolatos törvényt, ismereteim szerint, már sebtében el is fogadták.

Nem tudom, mert nem olvastam, hogy hogyan van összhangban a temetkezésre vonatkozó nagyon erős közegészségügyi szabályokkal. Élek a gyanúperrel, hogy ez is egy hamarjában összeötletelt törvény, aminek gyakorlatilag semmiféle jogharmonizációja nem történt meg, tehát a jogszabályok együtteséből éppoly könnyen eltávolítható, mint ahogy belepottyantották, és a környezetében nem fog kárt okozni, nem úgy, mint megléte, ami, hasonlatosan sok egyéb ilyen ötlet-jogszabállyal egyetemben csak bonyolítja, és nehezíti nem csupán az állampolgárok, de még a jogalkalmazók életét is!

De ezt csak én jogérzékem súgja, aminek semmi köze nincs a jog tudásához!

Személyes véleményem, hogy igazából semmi Istentől elrugaszkodott dolog nincs benne, csak közegészségügyi szempontból aggályos, és amúgy kissé túlhaladott dolog.
Ukrajnában -és újabb információim szerint hazánkban is, kisesebb falvakban- ezidáig is csináltak ilyet.
Azt gondolom, hogy ha a törvényben lehetővé teszik a személyes közreműködést a költségcsökkentés érdekében, egész más érzetet kelt, mint ha kötelezik!
A kötelezéssel igazából csak megalázzák a szegényeket.
Szerintem

Te hogy látod, mint jogban járatos ember?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80018 Dátum: 2013.05.17., 07:56:30 »

Valahol gondoltam, hogy Te lehettél, de még volt öt-hatletem...  H���t
 hahota

Legközelebb minket is látogass meg, itt még a nyúlnak is felismerheted a föld feletti részét...  vigyor
Gazember kínálgatott a borából is?  shock
(Ááááá, ez most nem az igazi, mert Gyömrőn nem fórumozik, így hát nem tud visszavágni a boros piszkálásért.  szégyenlem )

Találkozásotok mini VT-nek betudva!  vigyor

Útlevél, vízum He?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80017 Dátum: 2013.05.17., 07:55:11 »

   AKI  !

 Hát az úgy volt, hogy kerestem magamnak elfoglaltságot.  kicsi taps
Úgy alakult, hogy az egész éjszakámat kitölti. Annyira tettszik ráadásul, hogy első hétvégém is ott töltöm éjszaka.  Meglep�d�tt
  Lesz pár nap, hogy jól kipihenjem magamat. Most is gyorsan megyek aludni, hogy estére üde és friss legyek!  Vigyorog
     _cupp  bye bye

Kezdesz rejtélyes lenni.
Ami előny a nőknél az ő szempontjukból.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #80016 Dátum: 2013.05.17., 06:59:40 »

Hát hogy?  shock
Aki éjjel leány, az legyen nappal is!  vigyor

   AKI  !

 Hát az úgy volt, hogy kerestem magamnak elfoglaltságot.  kicsi taps
Úgy alakult, hogy az egész éjszakámat kitölti. Annyira tettszik ráadásul, hogy első hétvégém is ott töltöm éjszaka.  Meglep�d�tt
  Lesz pár nap, hogy jól kipihenjem magamat. Most is gyorsan megyek aludni, hogy estére üde és friss legyek!  Vigyorog
     _cupp  bye bye
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #80015 Dátum: 2013.05.17., 06:04:43 »

Éjszaka tovább növekszik a felhőzet, így reggel többnyire erősen felhős vagy borult égboltra tekinthetünk fel. Az éjszaka első felében főként nyugaton, a hajnali, reggeli órákban pedig egyre inkább a középső országrészben, illetve az Alföldön számíthatunk szórványosan eső, záporeső kialakulására. Az Alföldön akár erős széllel kísért zivatar is előfordulhat. A déli, délkeleti szél a középső országrészben mérsékelt, másutt gyenge marad. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 13 és 17 fok között alakul, esetleg az eleinte kevésbé felhős északkeleti tájakon lehet ennél hűvösebb.
A többször erősen megnövekvő felhőzet mellett hosszabb-rövidebb időre a Nap is kisüt. Napközben szórványosan várható zápor, zivatar, a késő délutáni-esti órákban délnyugat felől egy kiterjedt csapadékrendszer éri el országunkat, melynek útját helyenként heves zivatarok kísérhetik viharos széllökésekkel, jégesővel, kiadós mennyiségű csapadékkal. A keleti, délkeleti szél az ország középső tájain többször megélénkül, zivatarok környezetében akár viharossá is fokozódhat. A hőmérséklet csúcsértéke 22 és 28 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 1593 1594 [1595] 1596 1597 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!