Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 21:07:18
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 145 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1964 1965 [1966] 1967 1968 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132529 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72613 Dátum: 2012.10.24., 10:26:31 »

Látom megjegyezted a „virtuális memória” szükségességét, ez éppen ok és nem ellenérv arra, hogy particionálhass.  kicsi taps
Én mindenképp azt javasolnám, hogy amíg csak lehet hagyd meg az XP-t, ez egy tanulási folyamat, egy ideig jól jöhet ha van olyan is, amiről már tudod hogyan működik.
A Linux nem Windows, nem is úgy működik.
Az Ubuntu felhasználói szemszögből egyforma a Windows-zal, az adminisztrálás viszont kicsit másképp megy néha.
Ezt időbe telik megérteni, elsajátítani.
De határozottan úgy látom fog ez neked menni.

Békés, szép napot mindenkinek!


A particionálással kapcsolatban csak attól tartok, nehogy belezavarjon nekem a már meglevő rendszerbe, mert akkor rosszabb helyzetben vagyok, mint voltam!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72612 Dátum: 2012.10.24., 09:34:53 »

Lázár János mikró buszja karambolozott az M5-ön. Nem Ő vezette. 1 nő meghalt. Lázár szintén kórházba került. Veszélyes üzem a közlekedés.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72611 Dátum: 2012.10.24., 08:59:57 »

Kinek kell az én élettapasztalatom,bölcsességem?  Én sem tudom hasznát venni.
Unoka meg elhúzott Kaposvárra, bár edig sem sokat láttam belőle. Így legalább még jobban elhidegül. Tudom ez nem a nyafogás helye.  yes_yes
Akela neked két dolog hiányzik az életedből. A pénz és a szeretett. Az egyikkel tudlak vigasztalni  a szeretettel Tudod hogy én még jobban
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72610 Dátum: 2012.10.24., 08:52:01 »

INE kedves. Hogy lehet pozitívan, negatívan szeretni?  mert én csak egyet kettőt tudok. Szeretni vagy nem szeretni.
INE Persze ezt lehet fokozni, mint én az unokáimmal.
Én még jobban, én leges legjobban. De hol van a pozitívan?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72609 Dátum: 2012.10.24., 08:47:44 »

   Az idős kornak is meg van a maga szépsége. Azért, mert eljárt felettünk az idő, attól még értékes emberek vagyunk. felnez  Azokat a ráncokat még szeretni is lehet. Csak pozitívan !!!  Mosolyog
INE kedves. Hogy lehet pozitívan, negatívan szeretni?  mert én csak egyet kettőt tudok. Szeretni vagy nem szeretni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72608 Dátum: 2012.10.24., 08:43:01 »

Jó reggelt.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #72607 Dátum: 2012.10.24., 07:47:56 »

A köd, illetve a belőle képződött felhőzet helyenként, főleg a Dunántúlon, tartósan megmarad, északkeleten is sok lesz a felhő, másutt nagyrészt napos idő várható. Számottevő mennyiségű csapadék nem lesz, legfeljebb jelentéktelen ködszitálás fordulhat elő. Többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet délután 12, 17, késő este 6, 12 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
csuhas
Vendég
« Válasz #72606 Dátum: 2012.10.24., 07:00:00 »

...
Viszont arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy egy adott, és számodra is alkalmas időben elviszem Hozzád a lapost, és egyszerűen átrakjuk.
Ha gondolod, egy kellemes ebéddel megszakítva, nálunk is elvégezhetjük a műveletet, hiszen itt a speciális internet kapcsolat felépítésével is elbíbelődhetünk kedvünkre, és esetleges segítség kérésre még mindig rendelkezésre áll a másik gép. Persze ez csak abban az esetben fog szerepet játszani, ha addig nem sikerül beszélnem az irsai Linuxos sráccal!
...

Elgondolkodtam azon, hogy hogyan is működöm.
Nos nekem egy egész napot rászánni bármire is igen nehéz, viszont pár óra szabadidőm sokszor adódik.
Egy tapasztalatlan felhasználó esetén azért nekidurálja magát az ember és hozzáfog ilyen egy nap alatt legyünk túl mindenen munkameneteknek, de ez rendkívül fárasztó és stresszes dolog tud ám lenni, pláne ha valami nem jön össze és kifutunk az időből.
Viszont te egy gyakorlott adminisztrátor vagy, hétfőn volt szerencsém végigélni veled egy ezzel kapcsolatos napot, és nem csak te szereztél tapasztalatokat a Linuxszal kapcsolatban, hanem én is veled kapcsolatban ezen a téren, ezért bátran mondom jól tudnánk mi távolról is együtt működni.
A feltételek jók, van jól működő Skype kapcsolatunk, amin szükség esetén tudunk értekezni, hiszen a nagy gépen Skype-olhatsz, miközben a kicsin ügyködsz (kivétel ez alól  amikor a kis gépnek is feltétlen szüksége van az internetkapcsolatra, de ilyen csak az Ubi telepítésének elején (4.1-4.3 első pár lépése) lesz, azt a néhány percet pedig megoldjuk telefonról.)
Ha felosztanánk a folyamatot kis lépésekre, akkor az esetek többségében amikor rászánod magad, csak néhány percet kellene töltened a dologgal. A terv szerint végig megmaradna a kisgépen a működő XP-d és szép lassan – szinte észrevétlen kerülne – mellé egy Ubuntu. Ha teszem azt mégsem jutsz végig minden lépésen és mégiscsak összeülünk, ezzel már akkor is nyernénk, mert arra az alkalomra annyival kevesebb feladat jutna, amennyit már elvégeztél.
Még egy kicsit elöljáróban:
Alapvetően két Ubuntu közül választhatnánk: 10.04 és 12.04
– A 10.04 amit lemezen küldtem és már próbálgattad is, talán az eddigi legjobban sikerült Ubuntu, hátránya hogy a támogatottsága áprilisban megszűnik, viszont jó eséllyel fut még régi gépeken is.
– A 12.04, melynek magyar nyelvű képfájlját már letöltötted, a legfrissebb LTS kiadás, öt évig élvez támogatást, tehát 2017 áprilisáig kapnál hozzá frissítéseket, csak az a kérdés elmenne-e még az öreg harcoson. Egy próbát talán megér, ezért én 0. lépésnek ezt veszem.

Akkor tehát a teendők lépésekre bontva (az esetek többségében egy alpontot is elegendő elvégezni, aztán lehet szünetet tartani, ha nem így van, azt jelezni fogom):


0. A 12.04 kipróbálása
0.1 A 12.04 kicsomagolása, lemezre írása
0.2 A 12.04 lemezről bootolás a laposban, Ubuntu kipróbálásának választása, működés kipróbálása, internetkapcsolat létesítése

1. Annak eldöntése, hogy melyik Ubuntu változatot választod.
1.1 Amennyiben a választás a 10.04-re esett, bootolás a telepítőlemezről, Ubuntu kipróbálásának választása, internetkapcsolat létesítése.

2. Windows XP rendszer alatt helyfelszabadítás (esetlegesen szükségtelen dolgok törlése (végén a Lomtárból is!))

3. Szabad merevlemez terület létrehozása az új operációs-rendszer számára
3.1 Mentés az XP-n található fontos adatokról!
3.2 Merevlemez töredezettség-mentesítése Winsows XP alól
3.3 (Csakis közvetlen a 3.2 lépést követően közvetlenül végrehajtható! Ha 3.2 lépést ugyan végrehajtottuk, de időközben azóta már használtuk az XP-t, akkor mielőtt nekifognánk, ismételjük meg a 3.2-t!)
Boot az Ubuntu telepítő lemezről-> Ubuntu kipróbálása-> Gparted
A partíciószerkesztő program segítségével a Windows partíció méretének csökkentése a kívánt mértékben.
3.4 Próba, hogy a Widows XP megfelelően működik-e

4. Ubuntu telepítése (Egyszerre elvégzendő alpontok!)
4.1 Számítógép indítása a telepítőlemezről, a már ismert módon internetkapcsolat létrehozása
4.2 Telepítés indítása, partíciók kézzel történő kialakítása
4.3 Telepítés

5. Utómunkák
5.1 Skype telepítése
5.2 LXDE telepítése
5.3 Frissítések telepítése
5.4 Gimp telepítése
...

A folyamatot a 2. ponttól kezdve végig tudom kísérni egy virtuális gépre telepített XP-ről kiindulva, vagyis pontosan onnan, ahol most te állsz. Ha jelzed, hogy éppen melyik pontnál tartasz, akkor én is pontosan ott fogok tartani, azt fogom látni a monitoromon, amit te a tiéden, tehát ha kérdésed van, akkor biztos lesz válasz is.
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72605 Dátum: 2012.10.24., 05:40:57 »

      Vigyáztam az álmotokra! Jó reggelt!
 bee

Azt jól tetted.  köszi_2
Neked is jó reggelt meg jó reggelit.  bye bye
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72604 Dátum: 2012.10.24., 05:35:53 »

Mit kukorékolsz te ilyenkor?

 puszi_2

      Vigyáztam az álmotokra! Jó reggelt!
 bee
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72603 Dátum: 2012.10.24., 04:36:43 »

      100/2 !!!!!!!!! vigyor _cupp

Mit kukorékolsz te ilyenkor?

 puszi_2
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72602 Dátum: 2012.10.24., 02:42:55 »

Na mondj egyet-kettőt az öregség szépségeiből!  shock zizi

      100/2 !!!!!!!!! vigyor _cupp
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72601 Dátum: 2012.10.23., 22:00:30 »

Élettapasztalat, bölcsesség, unokák...

Kinek kell az én élettapasztalatom,bölcsességem?  Én sem tudom hasznát venni.
Unoka meg elhúzott Kaposvárra, bár edig sem sokat láttam belőle. Így legalább még jobban elhidegül. Tudom ez nem a nyafogás helye.  yes_yes
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72600 Dátum: 2012.10.23., 20:55:53 »

Na mondj egyet-kettőt az öregség szépségeiből!  shock zizi

Élettapasztalat, bölcsesség, unokák...
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72599 Dátum: 2012.10.23., 20:01:04 »

Mivel egy „virtuális memória” is szükséges, ezért én a particionálásba egyelőre nem mennék bele....
Van még egy okom, ami miatt egyelőre nem szeretném megszüntetni a kis gépen sem az XP-t, de ez az ok nem publikus!

Látom megjegyezted a „virtuális memória” szükségességét, ez éppen ok és nem ellenérv arra, hogy particionálhass.  kicsi taps
Én mindenképp azt javasolnám, hogy amíg csak lehet hagyd meg az XP-t, ez egy tanulási folyamat, egy ideig jól jöhet ha van olyan is, amiről már tudod hogyan működik.
A Linux nem Windows, nem is úgy működik.
Az Ubuntu felhasználói szemszögből egyforma a Windows-zal, az adminisztrálás viszont kicsit másképp megy néha.
Ezt időbe telik megérteni, elsajátítani.
De határozottan úgy látom fog ez neked menni.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72598 Dátum: 2012.10.23., 19:23:36 »

   Az idős kornak is meg van a maga szépsége. Azért, mert eljárt felettünk az idő, attól még értékes emberek vagyunk. felnez  Azokat a ráncokat még szeretni is lehet. Csak pozitívan !!!  Mosolyog

Így igaz!
Én öregnek is szép leszek!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72597 Dátum: 2012.10.23., 19:22:45 »

LIVE, Wubi, Ubi. Ez a szamárlétra.

 A Wubi nem volt ugyan hosszú életű, de a célját elérte, a feladatát betöltötte.
Nem tudtuk volna kihagyni ezt a lépcsőfokot, szükséged volt rá, hogy az általad jól ismert környezetből kiindulva a valóságosnál könnyebben telepíthess és hamar ismerkedhess. Én úgy éreztem, hogy egy partícióméret csökkentés és kézi particionálás még túl nagy falat lett volna, nem jutottunk volna el oda, hogy próbálgathasd az Ubit, és ezt kudarcként élted volna meg.
Ráadásul ugye ott az alaptalan félelmed, hogy a létrehozott Linuxos partícióktól – ha úgy adódik – nem egyszerű megszabadulni, ezért ebbe akkor még véleményem szerint nehezen is mentél volna bele.
Azzal, hogy tegnap próbálgattad az Ubit már számodra szerintem egyáltalán nem hatna ijesztően, ha azt mondanám, tedd be az Ubuntu telepítőlemezt, boot-olj róla, válaszd az Ubuntu kipróbálását, majd a System-> Administration-> Gparted.
És már fut is a partíciókezelő program, melynek segítségével a nem kívánt partíciókat megszüntetheted, vagy le is formázhatod a Windows számára is alapértelmezetten kezelhető FAT32, vagy NTFS fájlrendszerűre.

Mivel egy „virtuális memória” is szükséges, ezért én a particionálásba egyelőre nem mennék bele....
Van még egy okom, ami miatt egyelőre nem szeretném megszüntetni a kis gépen sem az XP-t, de ez az ok nem publikus!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72596 Dátum: 2012.10.23., 19:18:46 »

A kép címe: Don Quijote, de tele a mancsa.

 vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72595 Dátum: 2012.10.23., 19:18:12 »

Na ezt most nem értem. Mi köze az XP-nek az Ubuntu netkapcsolatához? Szerintem semmi. Ezzel is kezdődik a leírás amit kinyomtattál:
1. Tedd be az Ubi CD-t, bootolj róla, válaszd az Ubuntu kipróbálását és csináld meg a netkapcsolatot.
Amikor LIVE CD-ről dolgozol az Ubuntu kizárólag a telepítőlemezről és a memóriából dolgozik, a merevlemezt megkerüli, ez akkor is működne, ha nem is lenne merevlemez a gépben. Így tehát ha LIVE módban meg tudod csinálni a netkapcsolatot, akkor teljesen mindegy a továbbiakban, hogy mi van, vagy hogy van-e egyáltalán valami a merevlemezen.
Ha külön partícióra telepíted az Ubuntut, akkor ebből a szempontból amúgy is lényegtelen, hogy van-e egy másik partíción XP vagy nincs, ugyanis az Ubuntu nem lép kapcsolatba vele, mindössze annyival másabb a helyzet, annál mintha csak egy szál Ubuntu lenne a gépen, hogy induláskor kapsz egy választóképernyőt, ami afelől érdeklődik, hogy melyik operációs-rendszert szeretnéd elindítani, de aztán amelyiket választod, az a továbbiakban végzi a dolgát, mintha a másik ott sem lenne.

Az Ubuntu telepítésénél ugyan nem. Az elején végigkérdez mindent, aztán ha megadtál mindent akkor teszi a dolgát, míg a végére nem ér. Nyugodtan elmehetsz te is a dolgodra, ha végzett akkor arról kiír neked egy értesítést és szép türelmesen várja, hogy kivegyed a telepítőlemezt, jóváhagyd a gép újraindítását célzó parancsot.

Ha nincs támogatottsága egy videokártyának, akkor az azt jelenti, hogy nincs hozzá illesztőprogram, nem lehet megkeresni, letölteni.

A nagy gépnél először találnunk kell egy rendszert, ami rendesen működik rajta LIVE módban, vagy meg kell találnunk azt a beállítást, ahol egy adott LIVE rendszer normálisan működik, a Localhost és a Webszerkesztő nem probléma.

Nem kapkodunk, nem rohanunk sehova!
1./ A kis gépen nincsenek partíciók....

Tegnap bizony találkoztam olyannal -tudod, hiszen akkor is beszéltünk!-, hogy egyik feladattal végzett, és már talált magának újat, amit kérdezett, hogy teheti-e. Én ilyenre gondoltam.

A PC még maradjon ahogy van, először a kicsi működjön ahogyan kell, és tanuljam ki a dolgok csínját-bínját. Akkor rátérünk a nagy gépre is... ami lehet, hogy nem is ez lesz, ami pillanatnyilag van! Terveim között szerepel egy új (újabb) rendszer beszerzése az egy éve a polcon levő vinyóval felszerelve...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #72594 Dátum: 2012.10.23., 19:13:25 »

   Az idős kornak is meg van a maga szépsége. Azért, mert eljárt felettünk az idő, attól még értékes emberek vagyunk. felnez  Azokat a ráncokat még szeretni is lehet. Csak pozitívan !!!  Mosolyog

Na mondj egyet-kettőt az öregség szépségeiből!  shock zizi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1964 1965 [1966] 1967 1968 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!