Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 06:00:05
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 137 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128660 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107229 Dátum: 2017.10.13., 07:06:58 »


   Szóltam!



Mondjuk tavaly augusztus 13-án pénteken távozott Pancsikám ...  siros_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107228 Dátum: 2017.10.13., 07:06:12 »


   Szóltam!



Jó reggelt!

Diliház és futkosás indul!
Ma pl. pénz áll a házhoz!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107227 Dátum: 2017.10.13., 06:33:30 »

Péntekre virradóan észak felől egy hidegfront súrolja az országot, így az esti átmeneti csökkenést követően reggelre északnyugat felől ismét megnövekszik a felhőzet. Csapadék azonban nem várható. Az északnyugati, nyugati szél a Dunántúl északi felén és a középső országrészben kissé megélénkül, másutt gyenge marad a légmozgás. A szélcsendesebb és kevésbé felhős délnyugati, illetve északkeleti tájakon helyenként ködfoltok képződhetnek. Éjszaka jellemzően 6 és 13 fok közé hűl le a levegő, a kevésbé szeles északkeleti és délnyugati tájakon lesz a hűvösebb.
Pénteken napközben továbbra is az északi, északnyugati megyékben számíthatunk felhősebb időre, míg másutt néhány órás napsütés is várható. Csapadék nem valószínű. Az északnyugati szél az ország középső sávjában élénk lesz, a magasabban fekvő helyeken viharos széllökések is lehetnek. Délnyugaton és északkeleten viszont továbbra is gyenge légmozgás várható. A hőmérséklet a hidegfront ellenére alig esik vissza, 17 és 22 fok közötti maximumokat mérhetünk majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107226 Dátum: 2017.10.13., 06:32:45 »

Kedves Rovattársak !
Egyéni kérésre sőt mi több némi segítséggel tagnapra egy mini osztálytalálkozót szerveztem.
Most 5-en lettünk volna érdekeltek, végül 4-en votunk, s jól sikerült.

Temészetesen azért is írtam meg, meg újra felvetem egy VT lehetőségét.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107225 Dátum: 2017.10.13., 06:03:54 »


Az 1982. számban 2001. IX. 25-én megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107224 Dátum: 2017.10.13., 04:48:43 »



   Szóltam!

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107223 Dátum: 2017.10.12., 19:21:27 »

Jó estét!

Megint ilyen rohanós időszakom van és nem érek rá semmire!  robban

Ilyenkorra meg úgy elfáradok, hogy alig látok ki a fejemből!  al_vos
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107222 Dátum: 2017.10.12., 19:20:52 »

Jó estét!

Megint ilyen rohanós időszakom van és nem érek rá semmire!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107221 Dátum: 2017.10.12., 05:53:02 »

Csütörtökön az ország nagy részén gyengén felhősnek ígérkezik a napkelte, északkeleten lehetnek közepesen felhős területek. Hajnalban nyugaton és északnyugaton párásság, valamint sűrű köd csökkentheti a látástávolságot. A délnyugati szél gyenge marad, többfelé lesz szélcsendes a hajnal. A minimum hőmérséklet értékei 5 és 10 fok között alakulnak.
Csütörtök délután a ködfelhőzet gyors felszámolódása után ismét marad a kettősség országunkban: keleten, északkeleten - eleinte északnyugaton is - erősen felhős időre számíthatunk, délen, délnyugaton ugyanakkor több órára kisüt a nap. A nyugatias szél gyenge marad, de a Kisalföldön és északkeleten megélénkülhet. A legmagasabb hőmérséklet már 19 és 23 fok között alakul, ami a napsütéssel és gyenge széllel együtt együtt kifejezetten kellemes időt hoz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107220 Dátum: 2017.10.11., 19:29:51 »

Magam is mérlegelni szoktam, amikor valami tönkre megy, hogy az árához képest mennyit használtam...  vigyor

Az én sövényvágóm ingyen van, Jancsi komámtól kaptam. Angliában selejtezték ki. Annyi volt vele a dolgom, hogy át kellett szerelnem a dugvillát, mert az angolok.... szóval ott nagyon más! Nevet

Azért lesz hosszú életű, mert egyelőre nincs sövényem, amit vágnom kellene vele...
Tavaly egy szomszédnál dolgoztam vele és elégedett voltam a teljesítményével.
Igaz, korábban, még a Temesvári utcában, ahol jártál, használtam két szezont, de itt, a Nyáregyháziban még nincs sövény. Csak az idén kezdtem elültetni a hozzávalókat.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107219 Dátum: 2017.10.11., 19:27:43 »

Tegnap levágtam délután a sövényt. A felével végeztem, amikor a sövénynyíróm (elektromos) elkezdett füstölni....Ugrottam le a létráról és húztam is ki a zsinórt. De kár volt sietni, le is vágta az "autómatát", mármint a kismegszakítót a villanyóra alatti elosztótáblán.
Úgy hogy folytattam kézi sövényvágó ollóval.
Majd valamikor szétszedem a sövénynyírót, de szerintem vszeg annak annyi. Igazából nem is terheltem. Aztán belegondoltam 10 éve hogy vehettem, nem egy márka...és azért sokat használtam.

 


Magam is mérlegelni szoktam, amikor valami tönkre megy, hogy az árához képest mennyit használtam...  vigyor

Az én sövényvágóm ingyen van, Jancsi komámtól kaptam. Angliában selejtezték ki. Annyi volt vele a dolgom, hogy át kellett szerelnem a dugvillát, mert az angolok.... szóval ott nagyon más! Nevet
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107218 Dátum: 2017.10.11., 19:24:37 »


Jó napokat!


Általában mindegyik panel akár a falra, akár a mennyezetre is szerelhető. Lényegében a tartó konzol kérdése. Bár ezen a típuson nincs lényegében semmi konzol, csak úgy van kialakítva a "hátsó" oldalon a burkolat, hogy akár mennyezetre, akár a falra is felszerelhető legyen.  Több típus van, érdemes körülnézni. És, ami a legfontosabb érdemes kalkulálni, hogy megéri-e. A legtöbb honlap, amely infrapanel terjesztésével foglalkozik, az kínál egy online kalkulációt arra vonatkozólag, hogy mekkora teljesítmény szükséges adott körülmények (szigetelés, belmagasság négyzetméter stb..) "kifűtéséhez. Így már lehet számolgatni, plussz bekerüléséi ár...

De ahol én vettem, inkább személyesen mentem el, ott az eladó ismét elvégezte, ezt a kalkulációt, legalábbis a teljesítményre vonatkozóan.  Ami persze nem kötelező mindenki maga dönti el, hogy jó-e vagy nem.

Köszönöm!

Ki kellene váltanom vele egy gázkonvektort. Ugyanis az a teraszra (gangra) fújja a meleget ( evil nem ám, hanem az elhasznált levegőt) és a teraszt szeretnénk télen zárhatóvá tenni.
Mondhatnád, hogy szereltessünk központi fűtést, de a fürdőszobában nem lenne helye a cirkónak, ha pedig kivinném a majdani mosókonyhába, át kellene terveztetnem és alakíttatnom az egész gáz hálózatot... arra pedig nem szánnék néhány millió forintot...
Persze még beszélek a gáz szerelőnkkel, hátha át tudjuk rendezni a szobát és a kéménybe -persze akkor azt is át kell alakíttatni, de még mindig olcsóbb mint az előző megoldás!- tudjuk vezetni az égésterméket. Ez esetben persze fel kell forgatni a nappalit is, de eb aki a bánja!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107217 Dátum: 2017.10.11., 19:19:16 »

Az éjszakai és a hajnali órákban sokfelé lesz erősen felhős, borult az ég, a déli határ mentén lehetnek kevésbé felhős területek. A Tiszántúlon és északnyugaton gyenge eső, záporeső okozhat csapadékot. Az Északi-középhegység területén néhol, a kevésbé felhős délnyugati tájakon többfelé erősen párássá válhat a levegő, sűrű köd(foltok) képződhet, amely még a délelőtt folyamán feloszlik. A délnyugati szelet északkeleten és a Tiszántúlon élénk lökések kísérhetik, másutt mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 5 és 11 fok között alakulnak, a déli határ menti területeken lesz a leghidegebb a hajnal.
Napközben a Dunántúli területeken várható a legtöbb napsütés, itt sokfelé lesz gyengén felhős az égbolt; a Duna vonalától keletre az erősen felhős, borult időszakok lesznek túlsúlyban. Gyenge eső, záporeső csak néhol - főként az északkeleti megyékben alakulhat ki. Északkeleten, a főváros térségében és a Tiszántúlon erős lökések kísérhetik az élénk nyugati, délnyugati szelet, másutt mérsékelt vagy gyenge lesz a légmozgás. A délutáni csúcshőmérséklet 17 és 21 fok között alakul.

Jó estét!

Remek időben irodai munkára voltam kárhoztatva!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107216 Dátum: 2017.10.11., 17:11:05 »

Tegnap levágtam délután a sövényt. A felével végeztem, amikor a sövénynyíróm (elektromos) elkezdett füstölni....Ugrottam le a létráról és húztam is ki a zsinórt. De kár volt sietni, le is vágta az "autómatát", mármint a kismegszakítót a villanyóra alatti elosztótáblán.
Úgy hogy folytattam kézi sövényvágó ollóval.
Majd valamikor szétszedem a sövénynyírót, de szerintem vszeg annak annyi. Igazából nem is terheltem. Aztán belegondoltam 10 éve hogy vehettem, nem egy márka...és azért sokat használtam.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107215 Dátum: 2017.10.11., 17:06:20 »

Jó napot!

Igen, olyan, de nem hűt, csak fűt. Ezen felül persze alkalmas ventilátor funkcióra, de hideget nem fúj, maximum keveri a levegőt!

Engem inkább a falra szerelhető verzió érdekelne, mert ez az egység nem lenne szép egy parasztgerendás mennyezeten...  H���t


Jó napokat!


Általában mindegyik panel akár a falra, akár a mennyezetre is szerelhető. Lényegében a tartó konzol kérdése. Bár ezen a típuson nincs lényegében semmi konzol, csak úgy van kialakítva a "hátsó" oldalon a burkolat, hogy akár mennyezetre, akár a falra is felszerelhető legyen.  Több típus van, érdemes körülnézni. És, ami a legfontosabb érdemes kalkulálni, hogy megéri-e. A legtöbb honlap, amely infrapanel terjesztésével foglalkozik, az kínál egy online kalkulációt arra vonatkozólag, hogy mekkora teljesítmény szükséges adott körülmények (szigetelés, belmagasság négyzetméter stb..) "kifűtéséhez. Így már lehet számolgatni, plussz bekerüléséi ár...

De ahol én vettem, inkább személyesen mentem el, ott az eladó ismét elvégezte, ezt a kalkulációt, legalábbis a teljesítményre vonatkozóan.  Ami persze nem kötelező mindenki maga dönti el, hogy jó-e vagy nem.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107214 Dátum: 2017.10.11., 05:05:23 »

Az éjszakai és a hajnali órákban sokfelé lesz erősen felhős, borult az ég, a déli határ mentén lehetnek kevésbé felhős területek. A Tiszántúlon és északnyugaton gyenge eső, záporeső okozhat csapadékot. Az Északi-középhegység területén néhol, a kevésbé felhős délnyugati tájakon többfelé erősen párássá válhat a levegő, sűrű köd(foltok) képződhet, amely még a délelőtt folyamán feloszlik. A délnyugati szelet északkeleten és a Tiszántúlon élénk lökések kísérhetik, másutt mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet értékei 5 és 11 fok között alakulnak, a déli határ menti területeken lesz a leghidegebb a hajnal.
Napközben a Dunántúli területeken várható a legtöbb napsütés, itt sokfelé lesz gyengén felhős az égbolt; a Duna vonalától keletre az erősen felhős, borult időszakok lesznek túlsúlyban. Gyenge eső, záporeső csak néhol - főként az északkeleti megyékben alakulhat ki. Északkeleten, a főváros térségében és a Tiszántúlon erős lökések kísérhetik az élénk nyugati, délnyugati szelet, másutt mérsékelt vagy gyenge lesz a légmozgás. A délutáni csúcshőmérséklet 17 és 21 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107213 Dátum: 2017.10.10., 18:56:16 »

Hogy fel ne robbanjak!  robban robban

Fényes nappal, délután jelent meg valamiféle vadállat (vélhetően görény) és lefejezett egy tyúkomat!  shock  fejbever  fejbever

Valamiféle védekezést be kell vezetnem!
Arra lettünk figyelmesek, hogy a kacsák nagyon jeleznek és a tyúkok is erősen kiabálnak, de mire odaért Okszikám -én nem voltam itthon-, addigra csak elsuhanni látott egy árnyat, de a tojóládában már ott volt a tetem!  siros_2

Azt hiszem veszek egy légpuskát...  evil
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107212 Dátum: 2017.10.10., 18:55:48 »

Hogy fel ne robbanjak!  robban robban

Fényes nappal, délután jelent meg valamiféle vadállat (vélhetően görény) és lefejezett egy tyúkomat!  shock  fejbever  fejbever

Valamiféle védekezést be kell vezetnem!
Arra lettünk figyelmesek, hogy a kacsák nagyon jeleznek és a tyúkok is erősen kiabálnak, de mire odaért Okszikám -én nem voltam itthon-, addigra csak elsuhanni látott egy árnyat, de a tojóládában már ott volt a tetem!  siros_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107211 Dátum: 2017.10.10., 12:21:30 »

Elég hűvös volt a reggel!  shock
Na persze ősz van...

A konyhába reggel gyújtunk be, a szobákban este....

Ám nálunk a konyha külön épületrészben van  vigyor

Éppen  most gondolkodtunk rajta Mamával, hogy jövőre egy szép üveges résszel lezárjuk a teraszt. Persze olyan tolóajtóssal, hogy nyáron se pusztuljunk el a hőségben!

Reggel voltam bent a főépítész néninél, hogy megtudakoljam a kerítések felénk hogyan is alakulnak. A főszabály ugyan az, hogy a kapuddal az utcán szemben állva a jobb oldali a Te kerítésed, de ez nálunk a temető miatt éppen fordítva van: a baloldali a miénk.
Aztán azt is megkérdeztem, hogy a melléképület építésével mi a helyzet. Jól tettem, mert kiderült, hogy ha a gerincmagasság nem több mint 4,5 m és a nettó térfogat (padlástérrel együtt) nem haladja meg a 100 légm3-t, semmi nem kell az építéséhez. Jó hír!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107210 Dátum: 2017.10.10., 12:18:17 »

Napközben változóan, délről észak felé haladva egyre több felhő valószínű, így a napsütéses órák száma is a déli megyékben lesz a legtöbb. Gyenge eső, egy-egy futó zápor csak az északkeleti megyékben alakulhat ki, nagy területet érintő csapadék nem várható. Többfelé megélénkül a nyugati, délnyugati szél. A legmagasabb hőmérséklet általában 14 és 19 fok között alakul.
Az éjszakai órákban is sok lesz felettünk a felhő, hosszabb időre inkább csak a délnyugati tájakon szakadozhat fel a felhőzet. Elszórtan kisebb eső is előfordulhat. A kevésbé felhős délnyugati megyékben erősen párássá, helyenként ködössé válhat a levegő. A délnyugati szél a Nyírség és a Hajdúság térségében élénk maradhat, másutt mérséklődik a légmozgás. Többnyire 6 és 11 fok közötti minimum-értékekre számíthatunk.

Elég hűvös volt a reggel!  shock
Na persze ősz van...

A konyhába reggel gyújtunk be, a szobákban este....

Ám nálunk a konyha külön épületrészben van  vigyor

Éppen  most gondolkodtunk rajta Mamával, hogy jövőre egy szép üveges résszel lezárjuk a teraszt. Persze olyan tolóajtóssal, hogy nyáron se pusztuljunk el a hőségben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 233 234 [235] 236 237 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!