Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 09:54:03
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 172 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128788 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106929 Dátum: 2017.08.10., 21:22:13 »

A keleti tájakon derült lesz az ég, ugyanakkor a Dunántúlon - annak is elsősorban az északi részén - változó vastagságú és mennyiségű felhők jelenhetnek meg az égen, és ezekből a felhőkből zápor, zivatar is kialakulhat. A délkeleti szél az ország középső északnyugat-délkeleti sávjában időről időre megélénkül, másutt gyenge marad. Kifejezetten enyhe, sőt meleg, trópusi éjszaka valószínű - a hőmérséklet a leghűvösebb tájakon is alig süllyed 20 fok alá, a legtöbb helyen 21, 22 fok körüli értékek lesznek jellemzőek, de a szélnek kitett területeken akár 25 fok körüli, a feletti minimumok is előfordulhatnak, így éjszaka sem frissül fel a levegő.

Csütörtökön tovább fokozódik a gyorsan visszatérő forróság. Alapvetően kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk, de a délutáni órákban a nyugati tájak fölött erősen megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és záporok, zivatarok, helyenként heves zivatarok törhetnek ki. A délkeleti légmozgás általában mérsékelt marad, de a Dél-Alföldön és a Dunántúl északi felén többször megélénkül. Tovább emelkedik a hőmérséklet, a tűző napsütésben immáron 35 és 40 fok közé emelkedik, csupán a hegyvidéki, illetve a zivatarok által lehűtött helyeken lehet hűvösebb valamelyest a levegő.

Délre 36 fokra emelkedett a hőmérséklet, így -a korai kelést is ellensúlyozandó- megint szundítottam egy keveset ebéd után.  vigyor
Aztán mentem a kertbe, este locsolás itt is, ott is, etetés, Marika nénit is módba hagytam (vacsora,  gyógyszerek), s most itt vagyok.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106928 Dátum: 2017.08.10., 21:20:15 »

A keleti tájakon derült lesz az ég, ugyanakkor a Dunántúlon - annak is elsősorban az északi részén - változó vastagságú és mennyiségű felhők jelenhetnek meg az égen, és ezekből a felhőkből zápor, zivatar is kialakulhat. A délkeleti szél az ország középső északnyugat-délkeleti sávjában időről időre megélénkül, másutt gyenge marad. Kifejezetten enyhe, sőt meleg, trópusi éjszaka valószínű - a hőmérséklet a leghűvösebb tájakon is alig süllyed 20 fok alá, a legtöbb helyen 21, 22 fok körüli értékek lesznek jellemzőek, de a szélnek kitett területeken akár 25 fok körüli, a feletti minimumok is előfordulhatnak, így éjszaka sem frissül fel a levegő.

Csütörtökön tovább fokozódik a gyorsan visszatérő forróság. Alapvetően kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk, de a délutáni órákban a nyugati tájak fölött erősen megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és záporok, zivatarok, helyenként heves zivatarok törhetnek ki. A délkeleti légmozgás általában mérsékelt marad, de a Dél-Alföldön és a Dunántúl északi felén többször megélénkül. Tovább emelkedik a hőmérséklet, a tűző napsütésben immáron 35 és 40 fok közé emelkedik, csupán a hegyvidéki, illetve a zivatarok által lehűtött helyeken lehet hűvösebb valamelyest a levegő.

Jó estét!

Reggel fél hétkor a család, én pedig gyorsan nekiláttam a mai melónak, amíg nem volt túl meleg. Sikerült délelőtt végeznem a kerítés külső részének lazúrozásával. Aztán még lehúztam a pinceajtót is. Még van hátra a festékkel festett rész, de azt holnap befejezem.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106927 Dátum: 2017.08.10., 05:28:31 »

A keleti tájakon derült lesz az ég, ugyanakkor a Dunántúlon - annak is elsősorban az északi részén - változó vastagságú és mennyiségű felhők jelenhetnek meg az égen, és ezekből a felhőkből zápor, zivatar is kialakulhat. A délkeleti szél az ország középső északnyugat-délkeleti sávjában időről időre megélénkül, másutt gyenge marad. Kifejezetten enyhe, sőt meleg, trópusi éjszaka valószínű - a hőmérséklet a leghűvösebb tájakon is alig süllyed 20 fok alá, a legtöbb helyen 21, 22 fok körüli értékek lesznek jellemzőek, de a szélnek kitett területeken akár 25 fok körüli, a feletti minimumok is előfordulhatnak, így éjszaka sem frissül fel a levegő.

Csütörtökön tovább fokozódik a gyorsan visszatérő forróság. Alapvetően kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk, de a délutáni órákban a nyugati tájak fölött erősen megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és záporok, zivatarok, helyenként heves zivatarok törhetnek ki. A délkeleti légmozgás általában mérsékelt marad, de a Dél-Alföldön és a Dunántúl északi felén többször megélénkül. Tovább emelkedik a hőmérséklet, a tűző napsütésben immáron 35 és 40 fok közé emelkedik, csupán a hegyvidéki, illetve a zivatarok által lehűtött helyeken lehet hűvösebb valamelyest a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106926 Dátum: 2017.08.09., 22:22:02 »

Holnaptól szalma leszek vasárnapig. Akkor jön anyukám, én pedig megyek a családért Kárpátaljára.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106925 Dátum: 2017.08.09., 22:21:27 »

Viszont este lenyírtam a füvet az első udvarban!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106924 Dátum: 2017.08.09., 22:21:01 »

Az éjszakai órákban mindenütt csökken a felhőzet, csillagfényes égboltra tekinthetünk fel az ország legnagyobb részén. A keleti, délkeleti szél általában gyenge marad, csak a Viharsarokban kell kissé élénkebb légmozgásra számítani. A délnyugati tájakon kissé párás lehet a reggel. Enyhe lesz az éjszaka, jellemzően 14 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
 Délelőtt a nyugati tájak felé kevés fátyolfelhő sodródhat, de csapadék ebből nem hullik.
Némi fátyolfelhőzeten kívül számottevő felhőzet nem várható, így az ország nagy részén alig lesz felhő az égen, szinte zavartalanul napos időjárás várható. A magasban zajló intenzív felmelegedés a talaj közelében is érezteti hatását, ha csak rövid időre is, de visszatér a kánikulai meleg. Déli tájainkon lesz legerősebb a nappali felmelegedés, itt akár 36, 38 fokos értékek is jellemzőek lehetnek, a középső és északi tájakon ettől pár fokkal elmarad a csúcshőmérséklet, de ezeken a tájakon is 31, 35 fokos értékek várhatóak. Ugyanakkor itt a magasabb légnedvesség miatt fülledtebbnek érezhetjük majd az időt. A délkeleti szél gyenge, a Dunántúl egyes tájain mérsékelt marad. A kora esti órákban az Alpokalján elegendő nedvesség gyűlhet össze egy-egy zápor, zivatar kialakulásához, azaz nem zárható ki nyugat felől egy-egy csapadékgóc besodródása, illetve kialakulása, de ez csak a határhoz közel eső régiókat érinti.


Olyan a föld nálunk, hogy a virágos kertben ma már locsolni kellett!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106923 Dátum: 2017.08.09., 22:20:26 »

Jó estét!

Ma igencsak meleg volt!
Volt egy ferde nyakú csirkénk, amelyiknek időnként a szárnya alá beakadt a feje. Ilyenkor szerencsétlen csak feküdt hanyatt mindaddig valamelyikünk észre nem vette. Szegény kis jószág jóformán csak toll volt...
Ma véget vetettem szenvedésének... egy levesnek jó lesz.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106922 Dátum: 2017.08.09., 06:03:26 »


A 183. számban 1992. I. 27-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106921 Dátum: 2017.08.09., 05:48:12 »

Az éjszakai órákban mindenütt csökken a felhőzet, csillagfényes égboltra tekinthetünk fel az ország legnagyobb részén. A keleti, délkeleti szél általában gyenge marad, csak a Viharsarokban kell kissé élénkebb légmozgásra számítani. A délnyugati tájakon kissé párás lehet a reggel. Enyhe lesz az éjszaka, jellemzően 14 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet.
 Délelőtt a nyugati tájak felé kevés fátyolfelhő sodródhat, de csapadék ebből nem hullik.
Némi fátyolfelhőzeten kívül számottevő felhőzet nem várható, így az ország nagy részén alig lesz felhő az égen, szinte zavartalanul napos időjárás várható. A magasban zajló intenzív felmelegedés a talaj közelében is érezteti hatását, ha csak rövid időre is, de visszatér a kánikulai meleg. Déli tájainkon lesz legerősebb a nappali felmelegedés, itt akár 36, 38 fokos értékek is jellemzőek lehetnek, a középső és északi tájakon ettől pár fokkal elmarad a csúcshőmérséklet, de ezeken a tájakon is 31, 35 fokos értékek várhatóak. Ugyanakkor itt a magasabb légnedvesség miatt fülledtebbnek érezhetjük majd az időt. A délkeleti szél gyenge, a Dunántúl egyes tájain mérsékelt marad. A kora esti órákban az Alpokalján elegendő nedvesség gyűlhet össze egy-egy zápor, zivatar kialakulásához, azaz nem zárható ki nyugat felől egy-egy csapadékgóc besodródása, illetve kialakulása, de ez csak a határhoz közel eső régiókat érinti.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106920 Dátum: 2017.08.08., 20:02:45 »

Reggel viszonylag hűvös időben indultam a Komám BMW-jével a Könyves Kálmán körúti szervizbe, ahova 9-re kellett érkeznem. A munkafelvétel minden várakozásomon felüli volt!  shock Kényelmes karosszékben foglaltam helyet, kaptam egy kávét, miközben elmondtam, mi is a kijelzők állása, s ebből én milyen hibára gyanakszom az autó kezelési útmutatója alapján. Miután mindent átbeszéltünk, kinyomtatta a felvételi lapot és mehettem utamra.
Persze csak anyukámig mentem, vittem neki némi paradicsomot, hogy legyen mivel bíbelődnie.  vigyor
Ebéd után gyorsan megigazítottam a tálalójában az egyik polcot, ami leszakadt és már az egy órás vonattal j9ttem haza, ahol a délután folyamán még lekaszáltam  hátul a gazt, melynek egy részét azonnal a csirkék elé vetettem...  vigyor

Napközben felhívtak a szervizből és biztató híreket kaptam a kocsiról! Van remény arra, hogy nem az osztómű nem hibásodott meg, csak stell motort kell cserélni... de a bizonyosságra még várni kell....  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106919 Dátum: 2017.08.08., 20:00:09 »

Keddre virradó éjszaka az északi megyékben és az Alföld nagy részén csökken a felhőzet, kiderül az égbolt, előtűnnek a csillagok. Ugyanakkor a déli területeken és a Dunántúlon beragadhat, illetve teret is hódíthat az alacsony szintű rétegfelhőzet, gátolva ezzel a szabad kisugárzást, illetve a kora esti részleges holdfogyatkozás megfigyelését. Számottevő csapadék ezekből a felhőkből nem valószínű. A keleties légmozgás általában gyenge marad, inkább csak északkeleten lengedezhet valamivel határozottabban. Friss lesz a reggel, általában 12 és 17 fok közé hűl a levegő.
Napközben a középső és keleti országrészben általában kevés felhő mellett sok napsütésre számíthatunk, ugyanakkor a Dunántúlon van esély arra, hogy a rétegfelhőzet csak lassan szakadozik fel, így ott tartósabban felhős tájak is előfordulhatnak. Csapadék továbbra sem hullik. A szél délkeletire fordul és a Dunántúlon egyre többfelé megélénkül, a Kisalföldön erős lökések is kifuthatnak. Ezzel pedig újra egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medencébe, erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke már 29, 30 fok körül alakul, a tartósabban felhős tájakon azonban akár több fokkal hűvösebb is lehet.

Reggel viszonylag hűvös időben indultam a Komám BMW-jével a Könyves Kálmán körúti szervizbe, ahova 9-re kellett érkeznem. A munkafelvétel minden várakozásomon felüli volt!  shock Kényelmes karosszékben foglaltam helyet, kaptam egy kávét, miközben elmondtam, mi is a kijelzők állása, s ebből én milyen hibára gyanakszom az autó kezelési útmutatója alapján. Miután mindent átbeszéltünk, kinyomtatta a felvételi lapot és mehettem utamra.
Persze csak anyukámig mentem, vittem neki némi paradicsomot, hogy legyen mivel bíbelődnie.  vigyor
Ebéd után gyorsan megigazítottam a tálalójában az egyik polcot, ami leszakadt és már az egy órás vonattal j9ttem haza, ahol a délután folyamán még lekaszáltam  hátul a gazt, melynek egy részét azonnal a csirkék elé vetettem...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106918 Dátum: 2017.08.08., 19:52:13 »

A paródia Aloneról szólt.

Jó estét!

Voltak időszakok, amik kimaradtak az életemből... nem voltam egy nagy VT-re járó sem...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106917 Dátum: 2017.08.08., 06:17:27 »


 szégyenlem

Nem tudom!
A paródia Aloneról szólt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106916 Dátum: 2017.08.08., 06:16:50 »

Keddre virradó éjszaka az északi megyékben és az Alföld nagy részén csökken a felhőzet, kiderül az égbolt, előtűnnek a csillagok. Ugyanakkor a déli területeken és a Dunántúlon beragadhat, illetve teret is hódíthat az alacsony szintű rétegfelhőzet, gátolva ezzel a szabad kisugárzást, illetve a kora esti részleges holdfogyatkozás megfigyelését. Számottevő csapadék ezekből a felhőkből nem valószínű. A keleties légmozgás általában gyenge marad, inkább csak északkeleten lengedezhet valamivel határozottabban. Friss lesz a reggel, általában 12 és 17 fok közé hűl a levegő.
Napközben a középső és keleti országrészben általában kevés felhő mellett sok napsütésre számíthatunk, ugyanakkor a Dunántúlon van esély arra, hogy a rétegfelhőzet csak lassan szakadozik fel, így ott tartósabban felhős tájak is előfordulhatnak. Csapadék továbbra sem hullik. A szél délkeletire fordul és a Dunántúlon egyre többfelé megélénkül, a Kisalföldön erős lökések is kifuthatnak. Ezzel pedig újra egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medencébe, erősödik a nappali felmelegedés, a hőmérséklet csúcsértéke már 29, 30 fok körül alakul, a tartósabban felhős tájakon azonban akár több fokkal hűvösebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106915 Dátum: 2017.08.07., 17:01:24 »

Hétfőre virradó éjszaka mostanában ritka vendég teszi tiszteletét hazánkban: egy várhatóan nagy területre kiterjedő csapadékmező vonul végig hazánkon, és többfelé okoz kiadós mennyiségű csapadékot. Az eső mellett, záporok, zivatarok színesítik a palettát, helyenként felhőszakadás is előfordulhat. Reggelre a csapadéktevékenység mindinkább a keleti országrészre helyeződik át, nyugat felől pedig megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A Dunántúlon az északnyugati, a Tiszántúlon az északkeleti szél élénkül meg, a középső tájakon valószínű valamivel gyengébb légmozgás. Felfrissül a levegő, a Dunántúlon már 15-16 fok köré csökken a hőmérséklet, keleten azonban még 19-20 fok közötti értékeket mérhetünk.
Napközben megtorpan a felhőzet-csökkenés, így a középső és keleti tájakon jobbára erősen felhős marad az ég, és a dunántúli tájakon is lesznek erősebben felhős időszakok. Emellett az ország legnagyobb részén hosszabb-rövidebb időre ki fog sütni a Nap. Délelőtt keleten - egyre csökkenő területi kiterjedéssel és intenzitással - még kialakulhat csapadék, de délután egy-egy záportól, illetve zivatartól eltekintve már száraz időben lesz részünk. Az északkeleti szél a keleti országrészben még meg-megélénkül, másutt gyenge marad a légmozgás. Jelentősen visszaesik a hőmérséklet, a délutáni órákban is mindössze 22 és 28 fok közötti értékeket mérhetünk, illetve a tartósan felhős, esetleg borongós tájakon ennél kissé hűvösebb is lehet.

Egész nap felhős ég alatt voltunk, de déltől már nem esett az eső.
Ez alatt az idő alatt a talaj mintegy 25 - 30 cm-t ázott át.
Szerencsére a paradicsomot Okszikám tegnap leszedte, így nem kellett a vizes tövek között bíbelődnie ma ezzel.
Szerencsére a szél nem volt túl erős, így nálunk károkat nem okozott!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106914 Dátum: 2017.08.07., 16:55:11 »

Ujjé a Ligetben nagyszerű !
A Liget 40-ben jó!
Jöjj hozzám leány te kékszemű!
Indul a hajó!

Ujjé a Ligetben oly mesés !
A Liget 40-ben szép !
Teázz velem lány, te kékszemű,
S tudd az ábécét!

Ujjé a Ligetben nagyszerű !
A Liget 40-ben jó !
Légy enyém leány te kékszemű !
................................................. .
................................................. .
Elment  a  hajó !!!
                                                                 (Kérdés: Kiről szól a dal?)


 szégyenlem

Nem tudom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106913 Dátum: 2017.08.07., 16:21:46 »


Jó napot!

Kedves Pukkandúr, a a nőknek gazdag, hűséges, macsós okos, keményszívű, derék, jóravaló, házias, megbocsátó, magas, széles vállú fickó kell, aki folyton elkíséri őket vásárolni és szereti, ha a nő megveszi ugyanazt a ruhát egy árnyalattal sötétebben, világosabban, beszámol minden lépéséről, de sosem kérdezi, hogy a nő merre járt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106912 Dátum: 2017.08.07., 06:42:33 »

Hétfőre virradó éjszaka mostanában ritka vendég teszi tiszteletét hazánkban: egy várhatóan nagy területre kiterjedő csapadékmező vonul végig hazánkon, és többfelé okoz kiadós mennyiségű csapadékot. Az eső mellett, záporok, zivatarok színesítik a palettát, helyenként felhőszakadás is előfordulhat. Reggelre a csapadéktevékenység mindinkább a keleti országrészre helyeződik át, nyugat felől pedig megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A Dunántúlon az északnyugati, a Tiszántúlon az északkeleti szél élénkül meg, a középső tájakon valószínű valamivel gyengébb légmozgás. Felfrissül a levegő, a Dunántúlon már 15-16 fok köré csökken a hőmérséklet, keleten azonban még 19-20 fok közötti értékeket mérhetünk.
Napközben megtorpan a felhőzet-csökkenés, így a középső és keleti tájakon jobbára erősen felhős marad az ég, és a dunántúli tájakon is lesznek erősebben felhős időszakok. Emellett az ország legnagyobb részén hosszabb-rövidebb időre ki fog sütni a Nap. Délelőtt keleten - egyre csökkenő területi kiterjedéssel és intenzitással - még kialakulhat csapadék, de délután egy-egy záportól, illetve zivatartól eltekintve már száraz időben lesz részünk. Az északkeleti szél a keleti országrészben még meg-megélénkül, másutt gyenge marad a légmozgás. Jelentősen visszaesik a hőmérséklet, a délutáni órákban is mindössze 22 és 28 fok közötti értékeket mérhetünk, illetve a tartósan felhős, esetleg borongós tájakon ennél kissé hűvösebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106911 Dátum: 2017.08.07., 06:41:36 »

Ujjé a Ligetben nagyszerű !
A Liget 40-ben jó!
Jöjj hozzám leány te kékszemű!
Indul a hajó!

Ujjé a Ligetben oly mesés !
A Liget 40-ben szép !
Teázz velem lány, te kékszemű,
S tudd az ábécét!

Ujjé a Ligetben nagyszerű !
A Liget 40-ben jó !
Légy enyém leány te kékszemű !
................................................. .
................................................. .
Elment  a  hajó !!!
                                                                 (Kérdés: Kiről szól a dal?)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106910 Dátum: 2017.08.07., 06:02:23 »


A 182. számban 1992. I. 24-én megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 248 249 [250] 251 252 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!