Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 14:44:28
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 142 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 245 246 [247] 248 249 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128831 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106989 Dátum: 2017.08.22., 20:30:36 »


Jó estét!

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106988 Dátum: 2017.08.22., 07:10:11 »

Éjjel mindenütt csökken a felhőzet, hajnalban jellemzően derült vagy gyengén felhős égkép várható, csapadékra nem kell számítani. Az északi, északnyugati szél általában gyenge vagy mérsékelt marad. A legtöbb helyen 8 és 14 fok közé hűl a levegő, de néhány szélvédett, derült tájon akár egy-két fokkal hidegebb is lehet.
Kedden napközben változóan felhős, de többé-kevésbé napos időre készülhetünk. Időnként ugyan erősebben is megnövekedhet a felhőzet, de kisebb csapadék - egy-egy zápor - legfeljebb az északkeleti határ közelében lehet a délutáni órákban. Az északnyugati szél időnként megélénkülhet, délutánra többnyire 22 és 26 fok közé emelkedik a léghőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106987 Dátum: 2017.08.22., 06:05:40 »


Az 1255. számban 1998. XI. 3-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106986 Dátum: 2017.08.21., 20:18:39 »

Volt valaki a tűzijátékon?
Én csak tévén néztem.
Viszont tanúja lettem a körmenetnek, melyet életemben először láttam.


A tűzijátékot teljes egészében kihagytam. Nagyjából fél nyolc körül elnyomott az álom és csak hajnali egykor ébredtem fel arra, hogy a szomszéd kutyája erősen kifogásol valamit...  vigyor

A körmeneteket pesti létem alatt többször is láttam, mert anyukám erkélyéről sikeresen meg tudtuk nézni, amikor az Arany János utcán mentek végig.
Gyerekkoromban itt, Irsán vettem részt körmenetben nagymamámmal. Az viszont búcsúkor volt... se Szent Jobb, se Bal f.sz...  H���t  Simán mentünk, énekeltünk és akkor nem sok örömöt leltem benne, mert nagyon elfáradtam és nem kaphattam meg a csattogós szárnyú lepkét, mert drága volt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106985 Dátum: 2017.08.21., 20:13:07 »

A hidegfront csapadékzónája kelet felé elhagyja térségünket, nyugat felől csökken a felhőzet. Reggel a Dunántúlon és a középső országrészben kevés, keleten, északkeleten még több felhő várható. Északkeleten még lehetnek záporok. A jellemzően északnyugati irányú szél mérsékelt erősségűnek ígérkezik, főleg a Dunántúl középső területein, és a Zempléni-hegység előterében élénkülhet meg. Hajnalra többnyire 10 és 15 fok közé hűl le a levegő, a szélcsendes, kevésbé felhős tájakon azonban ennél több fokkal hűvösebb lehet.
A délelőtti napsütést követően rövid idő alatt viszonylag sok gomolyfelhő képződik, így délután felhős és napos időszakok váltják egymást. Helyenként - főleg az Északi-középhegység térségében - nagyobb tömbökbe is összeállhatnak a gomolyfelhők, melyekből egy-egy zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. Az északi, északnyugati szél továbbra is többször megélénkül, helyenként megerősödik. A hőmérséklet csúcsértéke 20 és 25 fok között alakul.

Én ma pihengettem....  vigyor
Ettől függetlenül persze előkészültem a következő két cikkre is, valamint postán és boltban voltunk Vityussal.
Délután bicikliztünk egyet, mert készülni kell az iskolaszezonra, amikor is jobb időkben kerékpárral megyünk majd suliba! Sokan járnak így, nekünk sem fog ártani!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106984 Dátum: 2017.08.21., 20:10:24 »


megnéztem, de ezt azért élőben jobb látni.


Kétségtelen tény!
Nagyon érdekes volt! Rövidesen megszületik a cikk is róla.
Ha időben megkapom az értesítést a következő látogatás időpontjáról, ide is felteszem, ha valakinek van kedve eljönni, szívesen látjuk. Egy főnek, vagy egy párnak tudunk szállást biztosítani szükség esetén!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106983 Dátum: 2017.08.21., 20:07:48 »


Én vettem és amúgy ízlett nekem. Valóban drága a hasonló minőségű anyaországbeli sörökhöz képest. Nekem sem tetszett a felhajtás, amit körötte csaptak főként mert igen álságos és sok mindenben "hazug" is volt. Szóval kevesebb felhajtással jobban fogyna/ fogyott volna.  
Erre mifelénk elég sok (a közelmúltból)  Erdélyből származó emberke él. Sőt pár munkatársam is volt. Magam is jártam többször künn, még 89-ben,90-ben és később is. Voltam úti okmánnyal és anélkül is, oda-vissza is.  
Valamikor örömmel segítettem mindenben kinti barátoknak, kollegáknak, Ma már nem érzek örömet. Részben mert többen már nem élnek azok közül, részben meg lassan kezdem másodrendű polgárnak érezni magam velük szemben. De erről nem az Erdélyiek tehetnek.  Így sajnos egyfajta közöny kezd kialakulni bennem. Főként akkor mikor az itt élő - fentiekben említett a faluba származott erdélyieket - megkérdeztem ugyan már miért nem mentek el szavazni a romániai, legutóbbi országgyűlési választásokon, hogy legalább a magyarlakta területekről több magyar képviselő jusson be.... csak a vállukat vonogatták.  De ez csak egy vélemény a részemről, amihez még jogom van talán.




Ma betévedtem a Coopba, mert elfogyott a házi zsírunk és a Jó szomszédnál lehet kapni sütött és nem sajtolt zsírt. Ott láttam ebből a nedűből 359,- Ft-ért egy üveggel. Ha hozzá teszem, hogy a Soproni, ami nekem nagy kedvencem -vajon miért?  vigyor - csupán 210,-, az a meglátásom, hogy -kóstolás nélkül- a magamfajta árérzékeny ember nem fogja megvenni, hiszen nem lehet annyival jobb! Azt gondolom, hogy a vásárláshoz bizony elhivatott divat-nemzetinek kell lenni....
A többi tétellel bizony egyet kell értenem! Annál is inkább, mert a vitában néhány hónapja feltette a koronát egy munkácsi illetőségű fickó, aki azt találta írni, hogy tőlem kellene megvonni a szavazati jogot!  uuuhhh robban
Mellette vannak olyan érdekes információim is, amik nem biztos, hogy itthon megfelelő publicitást kaptak. Történetesen egy ismerősöm mesélte, hogy Kárpátalján a falujukban az óvodásoknak beiratkozáskor járna 30.000,- Ft (!), de mire leér, a szülő már csak 25 ezret lát belőle.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106982 Dátum: 2017.08.21., 19:38:14 »

Jó Napokat!


Bár itt mifelénk elég esős, éjjel zivatarok és bőven eső. Legalább nem kell locsolni.

Eső csak délelőtt volt, de az nagyon jól esett!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106981 Dátum: 2017.08.21., 19:21:33 »

Nyugat felől kiterjedt csapadékzóna éri el az országot. A Dunántúlon már az éjszaka első felében sokfelé lesz eső, záporeső, néhol zivatarok kialakulása sem kizárt. Helyenként nagy mennyiségű csapadék hullhat. Reggel a csapadékos terület határa a Duna-Tisza közén húzódik, ugyanekkor a Dunántúl nyugati részén már gyengül a csapadéktevékenység - eláll az eső. A Dunántúlon és a Dél-Alföldön gyakran lesz élénk az északnyugati szél, míg északkeleten, valamint a keleti határvidéken északkeleti, keleti lesz a többnyire gyenge légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. A Dunántúlon mérhetjük az alacsonyabb, az Alföldön a magasabb értékeket.
Időjárásunkat az éjszaka érkezett csapadékzóna vonulása határozza meg. A délután folyamán a keleti tájakon is megnövekszik a felhőzet, ugyanakkor a Dunántúlon már megkezdődik a felhőzet felszakadozása, ott több-kevesebb napsütés is várható. A kora délutáni órákban, a vastagabb felhőzet érkezése előtt az északkeleti, keleti határvidéken is lehet még pár órás napsütés. A Duna vonalától keletre sokfelé lesz eső, zápor, keleten beágyazott zivatar, a Dunántúlon ezzel szemben már csak elszórtan fordulhat elő gyenge záporeső. A Dunántúlon az élénk északnyugati szelet gyakran kísérik erős lökések, másutt a nyugati, északnyugati szél csak néha élénkül meg. Jelentős hőmérsékleti kontraszt várható az országon belül. Míg a legtöbb helyen a csúcshőmérsékletek már csak 19 és 24 fok között alakulnak, addig a Tiszántúlon kora délután még 30 fok körüli értékeket mérhetünk - később azonban ott is jelentős lehűlés valószínű.

Jó estét!

Tegnap kimaradtam, tudjátok be a fáradtságnak.  vigyor


Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106980 Dátum: 2017.08.21., 07:38:42 »

Volt valaki a tüzijátékon?
Én csak tévén néztem.
Viszont tanuja lettem körmenetbek, melyet életemben először láttam.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106979 Dátum: 2017.08.21., 07:36:37 »

A hidegfront csapadékzónája kelet felé elhagyja térségünket, nyugat felől csökken a felhőzet. Reggel a Dunántúlon és a középső országrészben kevés, keleten, északkeleten még több felhő várható. Északkeleten még lehetnek záporok. A jellemzően északnyugati irányú szél mérsékelt erősségűnek ígérkezik, főleg a Dunántúl középső területein, és a Zempléni-hegység előterében élénkülhet meg. Hajnalra többnyire 10 és 15 fok közé hűl le a levegő, a szélcsendes, kevésbé felhős tájakon azonban ennél több fokkal hűvösebb lehet.
A délelőtti napsütést követően rövid idő alatt viszonylag sok gomolyfelhő képződik, így délután felhős és napos időszakok váltják egymást. Helyenként - főleg az Északi-középhegység térségében - nagyobb tömbökbe is összeállhatnak a gomolyfelhők, melyekből egy-egy zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. Az északi, északnyugati szél továbbra is többször megélénkül, helyenként megerősödik. A hőmérséklet csúcsértéke 20 és 25 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106978 Dátum: 2017.08.20., 10:33:54 »

Sikerült megnéznetek? Érdekelt egyáltalán valakit?


megnéztem, de ezt azért élőben jobb látni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106977 Dátum: 2017.08.20., 10:30:38 »


             Nem veszik a boltokban a Csíki sört. A tulajdonos leállt az eladással!  robban


Én vettem és amúgy ízlett nekem. Valóban drága a hasonló minőségű anyaországbeli sörökhöz képest. Nekem sem tetszett a felhajtás, amit körötte csaptak főként mert igen álságos és sok mindenben "hazug" is volt. Szóval kevesebb felhajtással jobban fogyna/ fogyott volna.  
Erre mifelénk elég sok (a közelmúltból)  Erdélyből származó emberke él. Sőt pár munkatársam is volt. Magam is jártam többször künn, még 89-ben,90-ben és később is. Voltam úti okmánnyal és anélkül is, oda-vissza is.  
Valamikor örömmel segítettem mindenben kinti barátoknak, kollegáknak, Ma már nem érzek örömet. Részben mert többen már nem élnek azok közül, részben meg lassan kezdem másodrendű polgárnak érezni magam velük szemben. De erről nem az Erdélyiek tehetnek.  Így sajnos egyfajta közöny kezd kialakulni bennem. Főként akkor mikor az itt élő - fentiekben említett a faluba származott erdélyieket - megkérdeztem ugyan már miért nem mentek el szavazni a romániai, legutóbbi országgyűlési választásokon, hogy legalább a magyarlakta területekről több magyar képviselő jusson be.... csak a vállukat vonogatták.  De ez csak egy vélemény a részemről, amihez még jogom van talán.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106976 Dátum: 2017.08.20., 10:05:39 »

Kedves Rovattársak !

Ki hol nyaralt, nyaral, illetve fog nyaralni?
Én ebben a hőségben a még a régebben szokásos egynapos utakat sem tette meg.

Kétszer voltam fiaméknál Balatonarácson egyszer egy napot, egyszer meg kettőt.
Biztos utazás szeptemberben lesz, amikor a nagyobbik lányomhoz fogok menni Londonba.



Az idei nyári idényben a nyaralás egyéb okok miatt elmaradt és vszeg az évszakból még hátralevő időben sem lesz.
Bár mindig azt mondom a nejemnek, hogy "mivel gyakorlatilag üdülőterületen lakunk, így mi egész évben nyaralunk, vagy épp telelünk"  vigyor
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106975 Dátum: 2017.08.20., 10:01:50 »

Jó Napokat!


Bár itt mifelénk elég esős, éjjel zivatarok és bőven eső. Legalább nem kell locsolni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106974 Dátum: 2017.08.20., 06:24:16 »

Nyugat felől kiterjedt csapadékzóna éri el az országot. A Dunántúlon már az éjszaka első felében sokfelé lesz eső, záporeső, néhol zivatarok kialakulása sem kizárt. Helyenként nagy mennyiségű csapadék hullhat. Reggel a csapadékos terület határa a Duna-Tisza közén húzódik, ugyanekkor a Dunántúl nyugati részén már gyengül a csapadéktevékenység - eláll az eső. A Dunántúlon és a Dél-Alföldön gyakran lesz élénk az északnyugati szél, míg északkeleten, valamint a keleti határvidéken északkeleti, keleti lesz a többnyire gyenge légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. A Dunántúlon mérhetjük az alacsonyabb, az Alföldön a magasabb értékeket.
Időjárásunkat az éjszaka érkezett csapadékzóna vonulása határozza meg. A délután folyamán a keleti tájakon is megnövekszik a felhőzet, ugyanakkor a Dunántúlon már megkezdődik a felhőzet felszakadozása, ott több-kevesebb napsütés is várható. A kora délutáni órákban, a vastagabb felhőzet érkezése előtt az északkeleti, keleti határvidéken is lehet még pár órás napsütés. A Duna vonalától keletre sokfelé lesz eső, zápor, keleten beágyazott zivatar, a Dunántúlon ezzel szemben már csak elszórtan fordulhat elő gyenge záporeső. A Dunántúlon az élénk északnyugati szelet gyakran kísérik erős lökések, másutt a nyugati, északnyugati szél csak néha élénkül meg. Jelentős hőmérsékleti kontraszt várható az országon belül. Míg a legtöbb helyen a csúcshőmérsékletek már csak 19 és 24 fok között alakulnak, addig a Tiszántúlon kora délután még 30 fok körüli értékeket mérhetünk - később azonban ott is jelentős lehűlés valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106973 Dátum: 2017.08.19., 21:21:48 »

            Az Orosz-Szovjet himnuszt játszották a FINA világbajnokságon Budapesten. Ez nem zavarta azokat, kik a Heineken vörös csillagjára annyira beindultak!!!!!!!! fejbever


Az orosz himnusz zenéje megmaradt a régi szovjetből, csak a szöveget írták át. Tudod, amikor a pirost kiszívja a nap, olyan narancsos színű lesz...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106972 Dátum: 2017.08.19., 21:20:35 »


             Nem veszik a boltokban a Csíki sört. A tulajdonos leállt az eladással!  robban

Túl sok volt körülötte a huza-vona, a hipermarketek állítólag túl drágán adják.... most házhoz szállítással akar próbálkozni...
Mondjuk én eddig sem vettem, ez után is el leszek nélküle...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106971 Dátum: 2017.08.19., 21:18:29 »

Ma nagy nap volt: itt voltam karácsony óta először a lányomék!  táncika
A kis unokám már nem is olyan kicsi!  vigyor

Valahogy így:

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106970 Dátum: 2017.08.19., 20:24:05 »

Ma nagy nap volt: itt voltam karácsony óta először a lányomék!  táncika
A kis unokám már nem is olyan kicsi!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 245 246 [247] 248 249 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!