Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 09:50:34
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 187 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 3481 3482 [3483] 3484 3485 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132140 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42273 Dátum: 2011.03.02., 11:04:16 »

Beszedem a dili bogyóimat mert megüt a guta.

Csak vigyázz magadra!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42272 Dátum: 2011.03.02., 11:03:41 »

Csuhásom

Nem is tudok úszni.

Akkor a következő VT valahol a Velencei tó partján legyen, hogy megtaníthassunk!  Vigyorog
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42271 Dátum: 2011.03.02., 11:00:39 »

Föl lőtték a pizsomát, mi!  zizi

Ha Neked így tetszik....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42270 Dátum: 2011.03.02., 10:59:59 »

De jó!
Rendszer gizdák csatáznak!  kicsi taps
Csuhás, Aki, Skye.
De, hogyan lett Skye?  shock Lemaradtam, mint az a szegedi gyors!  zizi
Már csak Ket hiányzik a sorból. Talán, ő lesz, az M meghajtó?  zizi
D után, mi jöhet még? Hogy a pendriwe-knek is maradjon valami.  táncika

Csatázásról szó sincs, nem kell elkapkodni az örömöket!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42269 Dátum: 2011.03.02., 10:59:12 »

      A szem, ez igaz!  zizi
Talán, már öregszik a banda, a legtöbben, közel az ötvenhez vannak, de a negyvenet, biztosan elhaladta!  zizi

Ám van, aki (dn. én!) harmincat simán letagadhatna!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42268 Dátum: 2011.03.02., 10:57:46 »

Gondolom gyorsan meg is nézted a megközelíthetőségét!  Vigyorog
Na igen. Szép idő van már májusban. Nyílnak a virágok, süt a nap, meztelen jó csajok rohangászolnak... Vigyorog

Azért narancs és narancs között is van különbség....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42267 Dátum: 2011.03.02., 10:55:49 »

Szép álmokat! Ugye holnap kapunk fényképet a kis vahurról?

Remélem!
A kép már a gépben van, csak ki kell szerelni onnan, és beragasztani ide!
Csak az a fránya idő....!

Hamarosan megyek bevásárló körútra, aztán rendet kell raknom a hálószobában, kicsit kell fát is hasogatnom, mert elfogyott, bekészíteni a kályhát, még van mit rendezni a kert helyén is, lejárt a Bohóc dokik 1788-as kampánya, de van helyette másik, amihez szintén bannert kell készíteni és feltenni. Ezen felül muszáj a viadukt.hu átalakítását is folytatni, mert így nem jó...
Szóval unalomnak nyoma sincs!
De igyekszem, hiszen ez csupán néhány perc...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42266 Dátum: 2011.03.02., 10:48:53 »

AKI!
Erre az írásra nagy szükségem volt! Köszönöm! _cupp

A régmúlton elszoktam kalandozni, nosztalgiázni...hiányzik a régi Cegléd a maga hangulatával együtt.
A mai nem csak az élhetetlensége miatt nem tetszik.
Majd egyszer írok erről is valamit az utókornak.
Az evés kapcsán. Kádártán lakott az egyik nővérem (aki Gyömrőn elhagyta második férjét), és onnan ismerjük a rebarbarát.
Teljesen hasznosítható a növény számunkra,mert a levelét meg eszi Béla a nyúl, a szárát pedig mi. Az íze savanyú, de ha jól van elkészítve, az íze olyan mint a piszke / egres (ki hogy ismeri) szósznak.
Ex anyósomék sokan voltak, az úgy nevezett Oncsa telepen éltek. Ezt Rákosi építette a szegény családoknak.
Na. Ő mesélte, hogy a pitypangot ették, de sűrűn került az asztalra kapor szósz is, és persze a krumpli.
Most, a pitypang ami "megfizethető"...

A kapor egy roppant igénytelen növény, mi mindig vetünk, mert sok ételbe használjuk fűszerként.
A kapor szósz főtt krumplival szintén nem rossz kaja, gyerekkoromban én is sokat ettem ilyet!
De volt uborka szósz is, spenót, (a sóskát nem szerettem, és most sem vágynak rá az érzékelőim  vigyor)....
Szóval minden, ami csak megtermett a kertben!
Vető burgonyáról sosem hallottam, mégis mindig volt krumpli a kertben!

Hogy Cegléd milyen lehetett 40 évvel ezelőtt, azt nem tudom, akkoriban én nem jártam arra.
45-46 évvel ezelőtt az én látóhatárom ezen a vidéken az irsai vasútállomásig terjedt a III. kerületi Homokrésztől. Mivel az is ugyancsak régen volt, erről is meglehetősen homályos emlékeim vannak, a mik néha nem is teljesen idomulnak az akkori valósághoz. Egy gyermek mindig mindent nagyobbnak, távolabbinak érzékel, és az idő is máshogy telik számára.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42265 Dátum: 2011.03.02., 10:31:15 »

Azt hittem: ... közös futásra, én szoktam elől lenni, mert náluk a baseball-ütő, és még buzdító szavakat is utánam kiáltanak, hogy mi lesz ha utolérnek, úgyhogy általában meg sem állok hazáig. A múltkor elismerő hátba-veregetésnek hittem, amikor a rajtszámot a hátamra ragasztottak, aztán úgy meghajszoltak, hogy a helyi félmaratont is megnyertem. Mindig mondom is, hogy érdemes oktatni, mert olyan eredmények elérésére sarkalja az embert, aminek amúgy soha még a közelébe sem érne.  vigyor

No igen, van egy ilyen előnye is!  vigyor
Az úszókat is úgy edzik, hogy a "lavórba" beengednek egy cápát. Vagy lesz világcsúcs, vagy nem érdemes foglalkozni a tehetségtelen kezdőkkel!  evil
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42264 Dátum: 2011.03.02., 10:28:32 »

Fürdőruha nélkül? Mert az is pénzbe kerül ám! Meg a kaja is amit pluszba elfogyasztasz azért mert mozogtál és ezzel energiát égettél el. Jobb volna mozdulatlannak maradni.
Az olcsóbb.

Igen, mert a tűzoltókat, akik majd kiemelnek az ágyból, hogy kórházba tudjanak vinni, közpénzből fizet(ge)tik!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #42263 Dátum: 2011.03.02., 10:26:49 »

Józsefem ! Mihöz kéne hozzászólni ? Remélem, nem Mikulás mondásaihoz, mert Ő olyan sértődős. Pedig de megkérdezném, hogy mit szól a benzin árakhoz, meg jövőre a nyugdíjak megadóztatásához ?  .....Ugye ilyeneket itt nem mondunkk! Van erre lehetőség más oldalon, de itt nincs!) Gyurcsány ilyenről nem álmodott, a benzin meg május óta legalább 50.- ot emelkedett. Nem szólok, mert nem akarom, hogy megint haragudjon rám.


 _morcos uuuhhh

Akkor ne is tedd!
Mikulást sokkal jobban érinti, mint akár Téged, akár engem!
Biztos vagyok abban, hogy nem tapsikol örömében!
Kérlek ne kezdd újra Mikulással, némi önmérsékletet tanúsíts!
Köszönöm!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42262 Dátum: 2011.03.02., 10:01:18 »

KIKAPCS
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42261 Dátum: 2011.03.02., 10:00:40 »

Mikulásom!
Pedig, ha tudnál járni a vízen!

 bye bye
Csuhásom

Akkor én lennék az isten, de én szárnyakat növesztek és le küzdeném a távolságot repülnék.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #42260 Dátum: 2011.03.02., 09:31:16 »

Mikulásom!
Pedig, ha tudnál járni a vízen!

 bye bye
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42259 Dátum: 2011.03.02., 09:29:19 »

Na és?! Az úgy is csak a szörfvizsga miatt kellett volna, de arra sincs szükséged, nem nagyon jutsz ki Te a víz partjára se, nem hogy bele, vagy rája, mert mindig találnak neked elég tennivalót a ház körül is.  vigyor
Csuhásom

Szörp vizsga nincs, de vizijártsságom sincs
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #42258 Dátum: 2011.03.02., 09:29:17 »

Emlékszem rá amikor először bevezették hozzánk az internetet.
Mondták, hogy fog kelleni valamilyen kártya, amit én még addig sose láttam, nem lehetett vele se zsírozni, se römizni, de ha köll, hát köll, vettem egyet. (Addigra már nagyon jól állt a gépem volt rajta kismillió szín, meg hang is, a fene tudta másfél évig, hogy azzal az egyik lemezzel kellene valamit csinálni, szépen ment nyolc színnel a pasziánsz és a gyerekkel tudtunk paintben cseresznyét rajzolni, szép színesben kinyomtatni, sőt még cd-t is hallgatni, ha a cd rom alatt lévő dugóba dugtam a hangfalat, így hát nem is hiányzott senkinek semmi. Egy játék demóját nem engedte fel, akkor kiabált először, hogy hiánya van. Két hétbe telt kinyomozni, hogy mit is kell csinálni. Aztán még egy kábellel a mobilt is hozzá tudtam rakni a géphez!)
Szóval jött a muksó, tíz perc alatt behúzta a kábelt mondta:
- Kész. - mire én:
- Mi?
- Az internet.
- Hol van? Hisz a kártya még az asztalon van, azt mondták az is kell. Most mégse?
- De. Bele kell tenni a gépbe.
- Ha oda, hát oda, de nem nekem.
- Neki az nem dolga.
- De meg tudja csinálni?
- Meg, de az már nem hivatalos.
- Oké, mert így nem érek vele semmit és én már ma internetezni akarok. Beletette, de a gép nem tudott vele mit kezdeni, túl jó volt a kártya. Elment hozott egy ötöd olyan árut, beletette, kérdezete, hogy hol a gépről a totálkommander, de mondtam neki hogy ez egy jó gép aszonták, hát azt lehet olyat mégse adtak hozzá, de azért ugye csak lesz valahogy internet. Aztán megcsinálta az internetkapcsolatot is, és kitett az asztalra valami izét, amire azt mondta parancsikon, és rá kell nyomni kétszer, utána meg a kapcsolódásra.
És tényleg tök hamar, tíz másodperc alatt, bejöttek az oldalak, nem úgy mint amikor a mobiltelefon volt hozzádugva a géphez és egy oldalra tíz percet kellett várni.

Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42257 Dátum: 2011.03.02., 09:16:59 »

 Délegyháza szónál mindenkinek a sex jut az eszébe. Pedig mennyi minden mást lehet csinálni?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42256 Dátum: 2011.03.02., 09:14:49 »

         Ott van ismerős!
         Az egyik tóparton van nyaralójuk!
         Nem is figyeltem eddig az öltözködésre!

                 vigyor
       
100/2

Te is csak a vetkőzésre vártál.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #42255 Dátum: 2011.03.02., 09:08:48 »

Én meg benyaltam?! Nem hiszem el!  uuuhhh
Áááááááá!

 hahota
Csuhásom

Lehet hogy repülni hamarabb megtanulok mint úszni. Nagyon röstellem. Én nem hazudok legfeljebb elhalgatom az igazságot.
Ez nem hazugság hanem titok. De egyszer annak is vége mert kitudódik.
Valóba nem tudok úszni. És mentőmellényt sem használok.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #42254 Dátum: 2011.03.02., 08:38:22 »

Kedves Csuhás!
Van egy film, aminek talán ez a címe: légy szép és tartsd a szádat. Szép nem vagyok, így rám nem vonatkozik.
Már sokszor leírtam, hogy nekem mindig bizonyítanom kell, hol ezt, hol meg amazt...
Azt is írtam, hogy az informatika világában, csak mert nő vagyok, esélyem sincs.
Már megkaptam azt is (nem olyan régen), hogy ezzel a szakmával mit akarok, semmire sem jó, kevés a tudásom, pedig csak a szakma nevét mondtam, és mit takar ez bővebben kifejtve...
Minden nap próbálom bebizonyítani, hogy ebben a még mindig erősen férfi központú világban egy nő is ér annyit mint ti, de nem sok sikerrel.
Ha egy férfi beszél informatikáról, el vannak ájulva, ha egy nő akkor az nagyképű meg minden...akkor mondjad meg, hogyan bizonyítsam be a tudásom?
Hogyan érvényesüljek?
Eleve "halálra" vagyok ítélve, csak álmodozom arról hogy lesz még valaha is munkahelyem. Elmúltam 40, ami már főben járó bűn, hát még az, hogy nem vagyok szexbomba...na de ez van.  
...és csodálkozol, ha tüskés vagyok?

Nem a vitát akarom folytatni, így az informatikai "távoktatást" be is fejeztem.
Jöhet a második kávé...most tudnék aludni, de nem lehet, ébren kel maradnom, mert dolgom van.


Kedves Skye!

Eddigi írásaid alapján nekem az a kép alakult ki, hogy ismereteid régről indulnak win 95 és 98, és bizonyos informatikai alapokban eléggé mélyek is, ám az XP-nél elakadtál pedig ma már az is egy lassan kifutó, elavuló operációs rendszer. Az vista-val és a win 7-tel kapcsolatban már nincsenek tapasztalataid és sok laptop sem fordult meg mostanság a kezed alatt.

Pedig egyre több helyen szeretik cégeknél is használni a laptopot, meg ezeket wifi hálózatba kötni. Csakhogy a laptop úgy olcsóbb, ha nem adnak hozzá win-t, tök üres, vagy van rajta FREE DOS, valami használhatatlan kínai linux.
És akkor itt jön az informatikus. Ha win7 van rajta, állítsa be nekem profin, vagy mert az a fő kívánságom, kímélje a pénzem, és tegyen fel nekem rá egy internetezésre, levelezésre ugyanúgy használható magyar-nyelvű ablakos linuxot és esetleg passzintsa hozzá a windows-os számlázó programot, mert én azt tudom használni. Ja és a netet ossza már szét a két laptop között, úgy hogy ne legyen az a kábelerdő, mert a sógornál is valahogy úgy van (wifis router)  és intézze el, hogy minden gépről lehessen nyomtatni az egyetlen ilyen eszközön. És persze szeretnék a vállalkozásnak egy wwwpontvalalkozasomponthu-t mert az olyan mai dolog és mindenkinek van és kellenek nekem olyan emailcímek mint másoknak, és tegyen fel a FB-ra is, hogy lájkoljanak minket, mert az is olyan menő vagy mi. Ha ezeket tudod, akkor alkalmaználak, persze csak akkor ha eléggé készséges vagy és még nem is dolgozol drágán, és nem érdekelne az ivarod, de bármikor is aszondani a megbízóra, hogy butaságokat beszél, vagy nem jól tudja nem szabad ám, mert olyat szeret alkalmazni, aki mellett okosnak érzi magát, mivel az is, be tudja kapcsolni a gépet és tudja melyik ikonra kell kattintani, hogy „beugorjon” az internet (vagyis elinduljon a firefox) a többi meg úgy is az ostoba titkárnő és a gyagyás informatikus dolga.

És persze ahogy használom a gépet lesznek kérdéseim, hogy hogyan kell képet feltenni a wiwire, de ezt úgy kell, hogy nekem elmagyarázd, hogy érezzem eddig is milyen jól elboldogultam a géppel és most milyen ügyesen és gyorsan megtanulom ezt a bonyolult műveletet, és egyáltalán nem baj, ha délután még kétszer is felhívlak, hogy nem akar felmenni az kép, pedig én a Tallózásra rendesen rákattintottam, és mégse! Olyan jó, amikor a telefonba megnyugtatsz, hogy semmi baj, másnak se megy ez elsőre, sőt, ja igen, mondtad is, hogy még a Megnyitás, meg a Feltöltés, de az még délelőtt volt és az már kiesett, de most hogy emlékeztetsz sikerült is. Mondjuk nem elsőre, harmadikra, de ez akkor is megvolt öt perc alatt. Jaj  nekem is kell messenger, meg hogy gyorsan leírtsd a vírust, ami azért jött mert rosszul véded a gépet, (és nem azért mert én rákattintottam). Sürgős lenne, reggel tudnál nálunk kezdeni?

Hát így megy ez valahogy.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3481 3482 [3483] 3484 3485 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!