Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 20:10:32
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális 0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Le Nyomtatás
Szerző Téma: épp aktuális  (Megtekintve 40848 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106 Dátum: 2016.06.08., 21:34:27 »

Az első borsó szüret nálunk is megvolt. De van még bőven, szerencsére!

A mai vacsorám földi eper volt... egy napig nem szedtük, most nem győzzük enni!  shock



Tavaly ősszel át lett ültetve a földieper egy másik kis ágyásba. Lett rajta, de tavaly több volt és tavaly előtt még több. Szerintem jövőre beindul ismét.
Ma megszedtem újból a borsót, de vszeg holnapután már megszüntetek pár ágyást. A földet beforgatom, van egy kis komposztom avval jól megszórom és mehetnek bele a paprika palánták.  
A kihúzkodott zöldborsó szárakat összeaprítom és beszúrom a paprika palánták közé majd mulcsnak. Pepecs munka de megéri, jó ideig elnyomja a gazt.
Mert amúgy egy m-sik tanúlság, hogy a gazzal valamit mindig kell kezdenem. Nálunk a tyukhúr ami igen elterjedt. Állítólag amúgy gyógynövényileg hasznos, de ehhez nem értek.
Aztán van még egy z.borsó parcellám, az majd most kezd el érni talán, de még egyelőre több a virág rajta mint  a termés. Ha az is leérik akkor oda is mehet a paprika. Remélem a palánták addig kibírják az edénykéikben.  DE valószínű még osztogatok el paprika palántákat a környékben. Mindig csak annyi kérésem van, hogy a kis edénykéket, kis műanyag cserepeket juttassák vissza.
Zöld hegyesből, budai csípősből, kecskeszarvból meg cecey édesből marad jó pár darab. Érdekes az idén amit vettem fűszerpaprika magokat és elvetettem, szóval azokból szinte semmi lett. A csípős ki sem kelt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105 Dátum: 2016.06.07., 21:13:43 »


Tegnap még az eső előtt mwgint megszedtem a zöldborsót. Örültem nagyon mert ahogy kikapirgáltam, úgy 5 levesnyire való összejött. Nálam a mértékegység a "levesnyi" az minálunk 2 embernek...kétszeri étkezésre való mennyiség. Aztán van a főzeléknyi...az kicsivel több mint  a levesnyi.
De megint sok tapasztalattal szolgált a borsó....Jövőre jobban és bátrabban kell megkordonoznom és magasabban. Én elég sűrűre vetettem és ha - persze fajtától fűggően - magasabban is tud támaszkodni akkor nem borulnak annyira egymásba a növénytövek.
Még lesz szerintem elég sok, de valószínű hétvégén az egyik, kisebb ágyást már megszüntetem. Megy majd be helyére a paprika.

A paprikánál megragadva...a korábban említett bohócsapka, vagy harangpaprikák, (ki hogy nevezi) amelyeket a megszárított tavalyi termés mahjaiból ültettem szépen fejlődnek, ki kell már ültetni őket. Lehet nem említettem de vetettem Habanero chili magokat is...ki is keltek, ki vannak tüzdelve, de nagyon lassan fejlődnek. Persze lehet ilyen a fajta én nem ismerem, csak megpróbáltam. A havertól kapott thai chili paprikákból kikapirgált magok is szépen kikeltek, ki lettek pikírozva is...és már van egypár kiültetve a szabadba is. A paradicsom, ahogy korábban is írtam, vagy céloztam rá....az idén nem vonul be a sikeres történések közé.... Minden bizonnyal lesz, de vszeg befőzéshez - mivel idén több üveggel kell elrakni - máshonnan még kell beszerezni.

Az első borsó szüret nálunk is megvolt. De van még bőven, szerencsére!

A mai vacsorám földi eper volt... egy napig nem szedtük, most nem győzzük enni!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #104 Dátum: 2016.06.07., 17:56:37 »



Tegnap még az eső előtt mwgint megszedtem a zöldborsót. Örültem nagyon mert ahogy kikapirgáltam, úgy 5 levesnyire való összejött. Nálam a mértékegység a "levesnyi" az minálunk 2 embernek...kétszeri étkezésre való mennyiség. Aztán van a főzeléknyi...az kicsivel több mint  a levesnyi.
De megint sok tapasztalattal szolgált a borsó....Jövőre jobban és bátrabban kell megkordonoznom és magasabban. Én elég sűrűre vetettem és ha - persze fajtától fűggően - magasabban is tud támaszkodni akkor nem borulnak annyira egymásba a növénytövek.
Még lesz szerintem elég sok, de valószínű hétvégén az egyik, kisebb ágyást már megszüntetem. Megy majd be helyére a paprika.

A paprikánál megragadva...a korábban említett bohócsapka, vagy harangpaprikák, (ki hogy nevezi) amelyeket a megszárított tavalyi termés mahjaiból ültettem szépen fejlődnek, ki kell már ültetni őket. Lehet nem említettem de vetettem Habanero chili magokat is...ki is keltek, ki vannak tüzdelve, de nagyon lassan fejlődnek. Persze lehet ilyen a fajta én nem ismerem, csak megpróbáltam. A havertól kapott thai chili paprikákból kikapirgált magok is szépen kikeltek, ki lettek pikírozva is...és már van egypár kiültetve a szabadba is. A paradicsom, ahogy korábban is írtam, vagy céloztam rá....az idén nem vonul be a sikeres történések közé.... Minden bizonnyal lesz, de vszeg befőzéshez - mivel idén több üveggel kell elrakni - máshonnan még kell beszerezni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #103 Dátum: 2016.05.31., 21:12:51 »

Ma megszedtem az első idei zölborsótermést. Egy jó levesnyire való már összejött. A minap néztem az egyik nagyáruházban kilóját adták 699 Ft-ért, mármint hüvelyestül. Láttam ma már a piacon is a faluban, de nem kérdeztem az árát.

Nekem még nincs ehető borsóm, de az eper érik rendesen!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #102 Dátum: 2016.05.31., 20:52:36 »


Ma megszedtem az első idei zölborsótermést. Egy jó levesnyire való már összejött. A minap néztem az egyik nagyáruházban kilóját adták 699 Ft-ért, mármint hüvelyestül. Láttam ma már a piacon is a faluban, de nem kérdeztem az árát.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #101 Dátum: 2016.05.27., 21:05:41 »


Én metszőollóval vágom el, közvetlenül az üreges nádrészeket összekötő bütyök mellett (felett)  Nem vágom, mintha metszenék, hanem ráfogva az ollóval a nád törzsre a jelölt helyen, körkörös mozdulattal óvatosan nyírom el. Amúgy ha egy vágással metszeném el akkor nagy valószínűséggel hosszában repedne a szál. Igaz a vastagabb nádak esetében kicsit nehéz, de azért megy.
Mellékelek egy skiccet, amit csak az láthat aki bejelentkezett.


 

 köszi_2

Köszönöm szépen!

Én már flexelésen gondolkodtam...  H���t  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #100 Dátum: 2016.05.27., 16:47:32 »

Sokat gondolkodtam azon, hogyan oldod meg, hogy a nád, amit a kerítésnek teszel, nem hasad be, mikor elvágod.
Mivel és hogyan vágod?


Én metszőollóval vágom el, közvetlenül az üreges nádrészeket összekötő bütyök mellett (felett)  Nem vágom, mintha metszenék, hanem ráfogva az ollóval a nád törzsre a jelölt helyen, körkörös mozdulattal óvatosan nyírom el. Amúgy ha egy vágással metszeném el akkor nagy valószínűséggel hosszában repedne a szál. Igaz a vastagabb nádak esetében kicsit nehéz, de azért megy.
Mellékelek egy skiccet, amit csak az láthat aki bejelentkezett.


 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #99 Dátum: 2016.05.27., 15:52:23 »

Sokat gondolkodtam azon, hogyan oldod meg, hogy a nád, amit a kerítésnek teszel, nem hasad be, mikor elvágod.
Mivel és hogyan vágod?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #98 Dátum: 2016.05.26., 19:59:57 »

A szabadföldi retkem is elég gyalázatosra sikeredett. Szedtem le róla, de nem volt szép és a jelentős része a kikelt növényeknek hamar felszökött szárba. Az "vigasztal", hogy a piacon beszélgettem egy általam megbecsült személlyel, akinek adok a szavára, szóval ő is panaszkodott az idei retek termésre. A paradicsomokkal kapcsolatban megrémültem kicsit, mert amiket kiültettem azok között számosnak a levele világosodni kezdett és kis pöttyöket fedeztem fel rajtuk. Olyan szinten megrémültem hogy veszélyben láttam már az idei paradicsomtermés azon részét amit elrakásra (befőzésre) valamint egészben történő lefagyasztásra szánnék. A "tüneteket" nézegetve és mert bizony én nem értek hozzá, csak kontárkodok, úgy tünt/tűnik mintha szeptóriás fertőzés lenne. Igazából csak egy ágyásban látom. Kénytelen-kelletlen meg permeteztem egy szerrel miután utána olvasgattam a dolognak. Ennek már egy ideje és mintha javulna a helyzet, legalábbis a növények növekedni kezdtek és tisztul a dolog.
Viszont az egrest (piszke, köszméte) azt elrontottam. Nem figyeltem rá (három bokrom van) és igen csak meglepte a lisztharmat. Későn kezeltem le, és szerintem az is baj, hogy túl sűrűre engedtem ( nem foglalkoztam vele) a lombját, az ágait. Úgy hogy egresem elvétve lesz. Az eperből (földi szamóca, vagy kitudja hogy nevezik) szóval az már elkezdett érni. Nem lesz annyi mint tavaly, vagy tavaly előtt, mert át lett ültetve ősszel. De azért lesz elegendő. A borsó már tele van virággal és hüvellyel is. Szerencsére a zöldbab vetést sem rendezte le a hideg idő, úgy néz átvészelték. A futóbabot már elvetettem a kerítések mellé, a földet még ősszel jól felújítottam. Jelenleg van még kb. 50 balkon paradicsomom....33 cserépben van már. Pedig hát osztogattam már el elég sokat. Amelyek megmaradtak szépen kezdenek terebélyesedni és van már virágzó példány is. Paprika is van kiültetve, de jelentős része kitűzdelve kis edényekben várja a sorát. Ahogy kijön a zöldborsó megy annak a helyére. Sajnos kevés területem van, ahol gazdálkodhatok.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #97 Dátum: 2016.04.27., 21:29:27 »

Ma délután nekiveselkedtem a "palántakeltetőből" kitűzdeltem külön-külön kis edényekbe, 20 lugasparadicsom-, 70 balkonparadicsom-,  12 kápia paprika, és 24 pepperoni paprikapalántát. 

A balkon paradicsompalánták elég erősnek tűnnek, szerintem  ha nem jön közbe semmi, akkor 50 biztos megmarad belőle.  A baj az, hogy olyan nagyobb cserepem, vagy műanyag edényem amelybe végleg belekerülhetnének, olyan nincs ennyi. Általában 10-15-t szoktam megtartani...a többit elosztogatom.
A lugasparadicsomok már nem olyan erősek. Kicsit megnyurgultak, pedig volt helyük bőven és a fényt is jó irányból kapták. A föld is minőslgi ugyanolyan mint a balkonnál és a többi palántánál. Szerintem ahogy nézegettem a 20-ból talán 10 marad meg. Persze volt már rá példa, hogy  satnya palánta is megindult. Mindegy van még lugasparadicsom mag elvetve, csak az később lesz tűzdelésre érett.
A 12 kápia elég jónak tűnik, persze itt is lesz elhullás. De kápia is van még vetve.
A pepperonik azok szépek.

Holnap ha lesz időm és időjárás is engedi, akkor kosszarvú és valami hibrid paprikát tervezek pikírozni, meg az egyik edény San marzano paradicsomot, mert igen megindultak.


Szépek a paradicsomok és az azóta is már kitűzdelt paprikák is megindultak. Persze volt elhullás. Ez vszeg abból származik, hogy tűzdelés közben megsérül a kis növényke gyökérzete. A minap néztem a szilvafán....a leveleken halvány fehér tetveket fedeztem fel. Kénytelen leszek permetezni. Vetettem el már zöldbabot is...még 11-én, azóta már elő is bújtak..... kár....mert tartok tőle, hogy ez a hideg idő "megrendezi" soraikat. Bár ahogy néztem ma reggel....nem láttam fagyást.... de ez egy dolog.... Jövő héten ahogy lesz időm ki kell ültetnem a szabadba már jó pár paradicsom tövet.  A san marzanok jelentős része már igen erősnek tűnik. Van elvetve még zömök fajta is meg "marmada", vagy mi....azok is szépek....  A lugasból is maradt azért, de hagyom őket még erősödni. Jövő héten....jön haza a "bótos Gizike" jó lenne már ha itt lenne....neki is viszek jópár tövet.... Talán fellelkesíti és értelmet ad neki....a sugár és egyéb kezelések után.... A meleg-hidegházból kifogyott a retek és a zöldhagyma....Az a zöldhagyma ami csokrosan növekedett.  Megpucoltam mindent....jó izű zsenge hagyma...különösen jó volt salátába szelni...vagy a pizzára, vagy tojásránottára..... A retek az gyenge volt a tavalyihoz képest.....Igaz kinn a szabadföldön még van két sor...ami szépen beindult....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #96 Dátum: 2016.04.10., 20:38:14 »

Napi reggeli locsolgatásomnak is -remélem, de ez nem biztos!  vigyor - eredményeképpen szépen kibújt a retek!
Úgy néz ki, hogy sikerült az eper kipalántázása is, a friss palánták közepe szépen zöldell, tehát az ültetés sikeres!
A saláta is szépen növekszik! A biztonság kedvéért tettünk balkon ládába a konyhaablakba is, de jutott a virágoskert szegélyébe (15-ös zsalukövek betöltve földdel) is. Ez utóbbi helyen is szép, de legjobb növekedést a balkonládába mutatja. Ezt nem csodálom, mert a nyugati kitettségű ablakhoz raktuk, így sok fényt kap és végett a széltől; no meg az éjszaka sem annyira hideg, hiszen az ablakon keresztül van hőkiáramlás.

Reggel úgy láttam, hogy helyenként már a borsó is bújik, tehát hamarosan megyek kikordonozni a sorokat.

Szombaton betettem a harmadik beton oszlopot a málnához, aztán kihúztam a kordon drótokat, és ahol kellett kicsit kikötöttem a szárakat, de csak óvatosan!
Egyúttal kikaróztam a fekete ribizli fát, mert eddig nem volt mellette cövek, és nem szeretném, ha a szél kárt tenne benne!
Ahogy elnéztem, levirágzik lassan a szatmári szilvám, és termés kezdeményeket is látok rajta!
Megmetszettem kicsit az öreg körte fát, mert sok száraz ága volt már. Ezen felül volt egy hosszú ág, ami végigfeküdt a melléképület tetejének egy részén. No, ezt is eltávolítottam, nehogy egy szélvihar leseperje nekem a cserepeket!

Viszont az is feltűnt, hogy erősen támadják a levéltetvek a kis fáimat, úgyhogy holnap mennem kell, és kénytelen leszek permetezni őket!

Ezen felül van még egy jó darab terület, hol a tarack még vígan éldegél... azt kénytelen leszek lekezelni Glialkával...

Szóval, ennyi a heti terv... illetve rendbe kell tennem a kiscsirkék helyét, mert 26-án húsz darab új kis jövevény fogja benépesíteni a kisudvart. Ehhez még kell rendeznem egy  új tojóhelyet az öregeknek, és el kell készítenem a kicsiknek egy erősebb, stabilabb kerítést, csirkehálóval.
Aggódom kicsit, mert a szomszéd tekén levő egyik akác fa tetején fészket rakott egy szarka pár...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #95 Dátum: 2016.04.09., 07:49:20 »

Ma délután nekiveselkedtem a "palántakeltetőből" kitűzdeltem külön-külön kis edényekbe, 20 lugasparadicsom-, 70 balkonparadicsom-,  12 kápia paprika, és 24 pepperoni paprikapalántát. 

A balkon paradicsompalánták elég erősnek tűnnek, szerintem  ha nem jön közbe semmi, akkor 50 biztos megmarad belőle.  A baj az, hogy olyan nagyobb cserepem, vagy műanyag edényem amelybe végleg belekerülhetnének, olyan nincs ennyi. Általában 10-15-t szoktam megtartani...a többit elosztogatom.
A lugasparadicsomok már nem olyan erősek. Kicsit megnyurgultak, pedig volt helyük bőven és a fényt is jó irányból kapták. A föld is minőslgi ugyanolyan mint a balkonnál és a többi palántánál. Szerintem ahogy nézegettem a 20-ból talán 10 marad meg. Persze volt már rá példa, hogy  satnya palánta is megindult. Mindegy van még lugasparadicsom mag elvetve, csak az később lesz tűzdelésre érett.
A 12 kápia elég jónak tűnik, persze itt is lesz elhullás. De kápia is van még vetve.
A pepperonik azok szépek.

Holnap ha lesz időm és időjárás is engedi, akkor kosszarvú és valami hibrid paprikát tervezek pikírozni, meg az egyik edény San marzano paradicsomot, mert igen megindultak.

Azt hiszem ez egy külön tudomány. Tőlem jelenleg kicsit messze van, de szeretném megtanulni.
Azonban most inkább a famunkákba és az építésbe vetem bele magam.
A konyha és a spájz között jelentős szintkülönbség van. Pillanatnyilag két törött kőlap egymáson biztosítja a feljutást. Oda terveztem egy két fokos falépcsőt, annak fogok hamarosan nekilátni.
Másik fő cél a kinti egyik kamrának befejezése, mert az egyik válaszfalat az eredeti tulaj nem rakta fel csak félig. Így most a baromfiòl féltetős része felé nyitott. Mivel tavaly ajtót raktunk a helyiségre, szeretném, ha valóban zárt lenne. Egyelőre legalább nagyjából, mert a födémet is meg kell csinálni, ugyanis azon a részen az sincs.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #94 Dátum: 2016.04.07., 20:23:02 »


Ma délután nekiveselkedtem a "palántakeltetőből" kitűzdeltem külön-külön kis edényekbe, 20 lugasparadicsom-, 70 balkonparadicsom-,  12 kápia paprika, és 24 pepperoni paprikapalántát. 

A balkon paradicsompalánták elég erősnek tűnnek, szerintem  ha nem jön közbe semmi, akkor 50 biztos megmarad belőle.  A baj az, hogy olyan nagyobb cserepem, vagy műanyag edényem amelybe végleg belekerülhetnének, olyan nincs ennyi. Általában 10-15-t szoktam megtartani...a többit elosztogatom.
A lugasparadicsomok már nem olyan erősek. Kicsit megnyurgultak, pedig volt helyük bőven és a fényt is jó irányból kapták. A föld is minőslgi ugyanolyan mint a balkonnál és a többi palántánál. Szerintem ahogy nézegettem a 20-ból talán 10 marad meg. Persze volt már rá példa, hogy  satnya palánta is megindult. Mindegy van még lugasparadicsom mag elvetve, csak az később lesz tűzdelésre érett.
A 12 kápia elég jónak tűnik, persze itt is lesz elhullás. De kápia is van még vetve.
A pepperonik azok szépek.

Holnap ha lesz időm és időjárás is engedi, akkor kosszarvú és valami hibrid paprikát tervezek pikírozni, meg az egyik edény San marzano paradicsomot, mert igen megindultak.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #93 Dátum: 2016.04.06., 06:45:40 »

Jó reggelt!
Nagyot kuncogtam magamban, hogy Szürketestvérrel szinte egy napon érkeznek a kertes dolgaink. De ez ilyen időszak.
Magam is arról akartam értekezni, hogy a pénteken elvetett retket nem győzöm locsolni a szeles isdő miatt, de tegnapra már ki is duvta a fejét!
Palánta termesztésre nem tudtam rászedni a Mamit... Azt mondta, ha ilyet akarok, csináljak neki melegágyat. Ahhoz meg deszkát kellene szereznem, de olcsón!
Majd meglátom mit sikerül intéznem a faüzemben. Akarok venni ismét széldeszkát. Hátha abból fogok tudni kivenni alkalmas anyagot. Az sem baj, ha félgömbös. A kérget és a háncsot majd lefejtem róla, akkor nehezebben megy tönkre.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #92 Dátum: 2016.04.05., 20:37:49 »

Jó estlétet!

Én nem tudom ki hogy van az idén vele, de valahogyan a lugas paradicsom magok nem igazán akarnak kikelni. Kelt ki de nem tetszenek. Evvel szemben a San Marzano fajta az hozza magát. Én különösebben nem szeretem ezt a fajtát, de az asszony igen. A paprikák is szépen kibújtak. A havertól kapott thai chilik is kikeltek. A borsó sorait kikaróztam és húztam közéjük zsineget, két magasságban. AKI is írta már korábban, hogy érdemes támasztékot csinálni a zöldborsónak, de a neten is olvastam, hogy valóban célszerű. Anyu soha nem csinált. Én most fogok.
A melegházban, ami a naptól meleg csak...a retek szépen fejlődik, már lehetne szedni belőle. A melegházban van még dughagyma is, tavaly tettem el, ami hiba volt. Igazából zöldhagymának nyomtam le, hogy tavasszal milyen jó lesz. Úgy kaptam a dughagymácskákat, és mondta is a tulaj, hogy csokrosan nő majd. Így is van. Nem ez  a baj. Hanem az, hogy még nem elég fejlett a betakarításhoz - még vagy két-három hét kell neki - azonban a helyére, arra a 2,5 négyzetméterre igen szükségem lesz lassan. Ide tenném le a kipikírozott kis palántákat első turnusát. Szóval hülyeség volt ide vetnem a dughagymákat, kint is elfért volna.  A telken túl, a kerítés mellé és a mellette húzódó sövény közé egy sávban elvetettem a maradék zöldborsót. Úgy sem jár arra senki.... Csak az Igor.  Igor egy Moszkvai őrkutya és fiatal még, de már nagyon nagy. Amikor kiszökik, vagy hozzák- viszik sétálni akkor mindig ellátogat és a kerítéshez jön, neki dől a drótnak, hogy simogassam meg...közben tömöríti a földet a nagy talpával. Mindegy...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #91 Dátum: 2016.03.22., 21:36:20 »



Egy hetet csúsztam a tervezettekkel. Ám ma megcsináltam a lemosópermetezést. Átmentem a szomszédhoz is...ő messzi északon él amúgy, a fjordok világában. Amikor nincs itt, akkor gondozgatom a telkét és elintézem az elintézni valót. Szóval ott tartottam, hogy átmentem a szomszédhoz is a maradék permetlével az oldalamon és a kis szőlőlugasát megfújtam. Nemrég írt, "mélben", hogy csak a Szelek havában (Szentgyörgy hava) érkezik meg, így valószínűleg a szőlőt meg kell metszenem. De mihamarébb, mert pár nap és könnyezni fog, ha bejön a meleg idő... Az a baj, hogy bár volt nekünk szőlőnk, apai ágon nem kevés, és anyai ágon is, ám reám nem sok ragadt annak műveléséből. Csupán a hordómosás, no és a kóstolás....  Persze megmetszem én, ahogy metszettem is már... no meg valamennyire emlékezek, hogy mit merre hogyan hagyjak meg, de nem értek én ehhez. Igaz a szomszéd se, és tulajdonképpen nem is a gyümölcs miatt tartja a kis lugast, hanem a nagy teraszát szépen beárnyékolja. Ha meg van rajta fürt annak örül. Na mindegy a héten meg kell csinálni.
Aztán ma elvetettem még két ágyásnyi zöldborsót. Amit korábban vetettem el, 02.28-án...azok már bújnak ki a földből. No meg palántának valót is vetegettem, California paprikát, Budai (aki nem Gazmeber) csipőst, meg lugas paradicsomot.

Nálunk csak holnapután lesz felszántva. Veteményezés csak utána.
Igaz, Okszikám a salátából már tett balkonládába és rakott a virágok közé is...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #90 Dátum: 2016.03.22., 21:35:09 »



Egy hetet csúsztam a tervezettekkel. Ám ma megcsináltam a lemosópermetezést. Átmentem a szomszédhoz is...ő messzi északon él amúgy, a fjordok világában. Amikor nincs itt, akkor gondozgatom a telkét és elintézem az elintézni valót. Szóval ott tartottam, hogy átmentem a szomszédhoz is a maradék permetlével az oldalamon és a kis szőlőlugasát megfújtam. Nemrég írt, "mélben", hogy csak a Szelek havában (Szentgyörgy hava) érkezik meg, így valószínűleg a szőlőt meg kell metszenem. De mihamarébb, mert pár nap és könnyezni fog, ha bejön a meleg idő... Az a baj, hogy bár volt nekünk szőlőnk, apai ágon nem kevés, és anyai ágon is, ám reám nem sok ragadt annak műveléséből. Csupán a hordómosás, no és a kóstolás....  Persze megmetszem én, ahogy metszettem is már... no meg valamennyire emlékezek, hogy mit merre hogyan hagyjak meg, de nem értek én ehhez. Igaz a szomszéd se, és tulajdonképpen nem is a gyümölcs miatt tartja a kis lugast, hanem a nagy teraszát szépen beárnyékolja. Ha meg van rajta fürt annak örül. Na mindegy a héten meg kell csinálni.
Aztán ma elvetettem még két ágyásnyi zöldborsót. Amit korábban vetettem el, 02.28-án...azok már bújnak ki a földből. No meg palántának valót is vetegettem, California paprikát, Budai (aki nem Gazmeber) csipőst, meg lugas paradicsomot.

Jó estét!

Két pálcát hagyjál, az egyiken (az erősebben) három szem, a másikon (tartalék) kettőt hagyjál meg. Én legalábbis így szoktam. A termés is biztosabb!
Aztán majd persze a nyáron kell kacsozni is...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #89 Dátum: 2016.03.20., 20:56:18 »

Jó Napokat!



Ma délelőtt elég változó idő volt, de a "melegházba" ami azért nem meleg, csak védett és kevésbé hideg mint a kinti levegő. Szóval elvetettem palántának, egy kis tavalyról maradt cseresznyepaprika magot. No meg Lugas és San Marzano paradicsom magokat is. Nemrég egy áruházban az asszony rábeszélt - miután felfedezte a polcon - hogy vegyek fekete paradicsom magokat. No azt is elvetettem egy cserépbe. Egy nagyobb edénybe meg gumós zeller mag került.
Jövő hétre betervezem még két borsó ágyást. Mivel pár napja megmetszettem a meggyfákat és a barackfa csemetéket meg amit kellett valószínű megcsinálom a lemosó permetezést is. A meggyfákat azt mondják nem kell metszeni, lehet de mindenképpen meg kell ritkítani, Vágtam le egy nagyobb ágat is és bizony jól tettem mert a mellékágain mézgásodást láttam. A diófáról is le kellett vágnom két ágat, nagyon ránőttek a kertre. Van két szilvafa növekményem. Az egyik az szépen hozott szilvát tavaly, legalábbis ahhoz képest hogy nagyon fiatal még. A másik az még virágot sem. Azt most igen visszavágtam, ha nem segít rajta akkor kiveszem. Ezt a két kis csemetét akkoriban kb. 4 éve....egy kert irtásból kaptam, vadon nőttek, vagy sarjról... nem tudom milyen fajta. De amelyik hozott gyümölcsöt az szép kék szilva.  





Egy hetet csúsztam a tervezettekkel. Ám ma megcsináltam a lemosópermetezést. Átmentem a szomszédhoz is...ő messzi északon él amúgy, a fjordok világában. Amikor nincs itt, akkor gondozgatom a telkét és elintézem az elintézni valót. Szóval ott tartottam, hogy átmentem a szomszédhoz is a maradék permetlével az oldalamon és a kis szőlőlugasát megfújtam. Nemrég írt, "mélben", hogy csak a Szelek havában (Szentgyörgy hava) érkezik meg, így valószínűleg a szőlőt meg kell metszenem. De mihamarébb, mert pár nap és könnyezni fog, ha bejön a meleg idő... Az a baj, hogy bár volt nekünk szőlőnk, apai ágon nem kevés, és anyai ágon is, ám reám nem sok ragadt annak műveléséből. Csupán a hordómosás, no és a kóstolás....  Persze megmetszem én, ahogy metszettem is már... no meg valamennyire emlékezek, hogy mit merre hogyan hagyjak meg, de nem értek én ehhez. Igaz a szomszéd se, és tulajdonképpen nem is a gyümölcs miatt tartja a kis lugast, hanem a nagy teraszát szépen beárnyékolja. Ha meg van rajta fürt annak örül. Na mindegy a héten meg kell csinálni.
Aztán ma elvetettem még két ágyásnyi zöldborsót. Amit korábban vetettem el, 02.28-án...azok már bújnak ki a földből. No meg palántának valót is vetegettem, California paprikát, Budai (aki nem Gazmeber) csipőst, meg lugas paradicsomot.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #88 Dátum: 2016.03.07., 18:02:19 »

Jó Napokat!



Ma délelőtt elég változó idő volt, de a "melegházba" ami azért nem meleg, csak védett és kevésbé hideg mint a kinti levegő. Szóval elvetettem palántának, egy kis tavalyról maradt cseresznyepaprika magot. No meg Lugas és San Marzano paradicsom magokat is. Nemrég egy áruházban az asszony rábeszélt - miután felfedezte a polcon - hogy vegyek fekete paradicsom magokat. No azt is elvetettem egy cserépbe. Egy nagyobb edénybe meg gumós zeller mag került.
Jövő hétre betervezem még két borsó ágyást. Mivel pár napja megmetszettem a meggyfákat és a barackfa csemetéket meg amit kellett valószínű megcsinálom a lemosó permetezést is. A meggyfákat azt mondják nem kell metszeni, lehet de mindenképpen meg kell ritkítani, Vágtam le egy nagyobb ágat is és bizony jól tettem mert a mellékágain mézgásodást láttam. A diófáról is le kellett vágnom két ágat, nagyon ránőttek a kertre. Van két szilvafa növekményem. Az egyik az szépen hozott szilvát tavaly, legalábbis ahhoz képest hogy nagyon fiatal még. A másik az még virágot sem. Azt most igen visszavágtam, ha nem segít rajta akkor kiveszem. Ezt a két kis csemetét akkoriban kb. 4 éve....egy kert irtásból kaptam, vadon nőttek, vagy sarjról... nem tudom milyen fajta. De amelyik hozott gyümölcsöt az szép kék szilva. 



Jó napot!

Megnéztem, a nagy cseresznye fán és a körtén is vannak levágni való száraz ágak.
A körte ráadásul a melléképület tetejére nyúlik, el is éri a cserepeket. Azt az ágaz mindképpen el kell távolítanom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #87 Dátum: 2016.03.06., 20:05:32 »

Jó Napokat!



Ma délelőtt elég változó idő volt, de a "melegházba" ami azért nem meleg, csak védett és kevésbé hideg mint a kinti levegő. Szóval elvetettem palántának, egy kis tavalyról maradt cseresznyepaprika magot. No meg Lugas és San Marzano paradicsom magokat is. Nemrég egy áruházban az asszony rábeszélt - miután felfedezte a polcon - hogy vegyek fekete paradicsom magokat. No azt is elvetettem egy cserépbe. Egy nagyobb edénybe meg gumós zeller mag került.
Jövő hétre betervezem még két borsó ágyást. Mivel pár napja megmetszettem a meggyfákat és a barackfa csemetéket meg amit kellett valószínű megcsinálom a lemosó permetezést is. A meggyfákat azt mondják nem kell metszeni, lehet de mindenképpen meg kell ritkítani, Vágtam le egy nagyobb ágat is és bizony jól tettem mert a mellékágain mézgásodást láttam. A diófáról is le kellett vágnom két ágat, nagyon ránőttek a kertre. Van két szilvafa növekményem. Az egyik az szépen hozott szilvát tavaly, legalábbis ahhoz képest hogy nagyon fiatal még. A másik az még virágot sem. Azt most igen visszavágtam, ha nem segít rajta akkor kiveszem. Ezt a két kis csemetét akkoriban kb. 4 éve....egy kert irtásból kaptam, vadon nőttek, vagy sarjról... nem tudom milyen fajta. De amelyik hozott gyümölcsöt az szép kék szilva. 

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 17 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  Kertészkedés  |  Haszonnövények (Moderátor: Misimókus)  |  Téma: épp aktuális
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!