Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 11:53:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 185 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2922 2923 [2924] 2925 2926 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7132253 alkalommal)
csuhas
Vendég
« Válasz #53453 Dátum: 2011.09.06., 13:58:10 »

 Nagytaps2

Fényképeket a galériádba is!
 táncika

Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #53452 Dátum: 2011.09.06., 13:48:24 »



             Csuhás!

      Samsung PL 210 !!!!!!!

      Ketrin elégedett, én meg vele!

                buli
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #53451 Dátum: 2011.09.06., 12:48:43 »

Vagy gyorsan futott, vagy pedig mégiscsak eléggé fúj a szél, mert a telefonban alig értettem a zajoktól a mondanivalóját. Közel jár már hozzátok. A meglepetést lehet előkészíteni.

Vidám ebédet kívánok!

Futott, azután berogyott a fotelbe. Már összeszögeltük, és újra használható. Nem Ketrin, hanem a fotel.  Vigyorog
Én csak elképedve néztem a beviharzását.  Mosolyog
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53450 Dátum: 2011.09.06., 10:43:57 »

       Ketrin fogadására remek időt biztosítok.Süt a nap,szélcsend van és mosolygunk!

                 _cupp táncika

Vagy gyorsan futott, vagy pedig mégiscsak eléggé fúj a szél, mert a telefonban alig értettem a zajoktól a mondanivalóját. Közel jár már hozzátok. A meglepetést lehet előkészíteni.

Vidám ebédet kívánok!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53449 Dátum: 2011.09.06., 10:40:36 »

Csuhás!
A gyógypedagógia egységben szemléli a testet és a lelket.
Testközpontú a kórboncnok.  vigyor

Meg a szemész (kivéve mikor a lélek tükrébe néz), meg a fülész (kivéve ha a lelkedre beszél)...
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #53448 Dátum: 2011.09.06., 10:22:35 »


       Ketrin fogadására remek időt biztosítok.Süt a nap,szélcsend van és mosolygunk!

                 _cupp táncika
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #53447 Dátum: 2011.09.06., 06:55:51 »

Biztos infóm csak arról van, hogy a hajnalkát úgy mindenestől teszi arrébb...
Legalábbis az a nagy szél, ami a viharral nálunk járt az éjjel, ilyenfajta.
Most a kiborult oszlop miatt megtanulnak majd a hajnalkáink pompázni horizontálisan is, mert azt az oszlopot felállítani így képtelenség, szívem meg nincs megölni azt a virágtengert, ami van.
Megszokás kérdése, van, aki eleve ilyenre tervezi a kertet...  vigyor

Csalnak a bizti infóid. Az esti szél Hajnalkát nem tette arrébb, mert vigyáztam rá.

                              táncika
Naplózva
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #53446 Dátum: 2011.09.06., 06:25:50 »

Időpont:    tegnap, késő este.
Helyszín:   B.Füred, móló.
Tev. célja:  romantikázás.
Hőmérséklet: 28 fok
Szél:          É-Ény, 40km/h
Falevelek derékmagasságban a Balaton felé.
Nézelődő, sétáló emberek, alig.
Fagyis pultok sötéten, üresen.
Kávézókban, teraszokon csak a felszolgálók, - unottan bambulnak.
Lehet, hogy vége a szezonnak?
Eljött az én időm, végre nyugis a part.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #53445 Dátum: 2011.09.06., 06:20:07 »



         Eső nem volt,a szél nem erős!  Még nem ért ide!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53444 Dátum: 2011.09.06., 05:23:32 »

Azt tudom, hogy a nagy szél kisöpri a szmogot, de mi a helyzet a parlagfűvel, annak a porát is arrébb teszi?
Jó volna, mert az allergiások nagyon kínlódnak.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #53443 Dátum: 2011.09.06., 05:07:46 »

Jó reggelt itt a viharos szél. É-NY felől átvonul felettünk egy erős hidegfront viharos széllel. jelenleg 18° van később 25° lehet.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Zzsolti
Hős tag
*****

Karma: +24/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 930



Profil megtekintése
« Válasz #53442 Dátum: 2011.09.05., 23:03:31 »

köszi_2    köszi_2    köszi_2

Visszakerestem, és nem, nem, nem találtam azt a momentumot, ami erre a lépésre kényszerített Zzsolti. Bár mindegy is, Fukushimának is van kisugárzása, nekem miért ne lehetne  vigyor  vigyor

No, kaptál még kettőt, de azt nem tőlem.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53441 Dátum: 2011.09.05., 22:41:02 »

A gyógypedagógia eléggé testközpontú, ami jó mert az uralkodó nézetek szerint teljes siker esetén a kiváltó ok jelentős részét képes ezzel a módszerrel felszámolni (ha a test rendbe jött nem fog negatív hatást gyakorolni a lélekre, minden baj meg van oldva) azonban vannak esetek amikor a testi bajok felszámolásának különböző méretű korlátai vannak, és ilyenkor (amennyiben azt az értelem megengedi) nagy szükség volna a fokozott lelki gondozásra, ugyanis a tökéletlen test terheit az élet teljes hátralévő részében a léleknek kell majd elviselnie. Ezen a területen azt hiszem még volna mit fejlődnie a módszereknek, sokkal többet el lehetne érni a kiindulási célból: ezeket az embereket (is) képessé tenni arra, hogy boldogan éljenek és másokat boldoggá tegyenek.

(Bizonyos elméletek és vallások szerint minden testi bajok forrása a Lélekben keresendő, a test a lélek kivetülése, a test jelenlegi állapota a korábbi élet(ek)ben és a jelen életben véghezvitt cselekedetek következményeként alakult ki. Találkoztam már olyan felvetéssel is, amely szerint komolyabb testi fogyatékosság csakis valamely előző életben elkövetett komoly hiba eredményeként, annak ledolgozására alakul ki. Ha innen nézed és az életet nem csak egyetlen életciklusnak tekinted amely a születéssel kezdődik és a halállal véget is ér, hanem életek láncolatának, akkor a Lélek gondozásának még fokozottabb jelentőséget fogsz tulajdonítani, hiszen egy rendbe tett léleknek az elkövetkezendő élet(ek)ben tökéletesebb kivetülése(i) teste(i) lesznek majd a mostaninál. Az ilyesfajta elmélet szerint kizárólag a test gondozása még teljes siker esetén sem ad kielégítő eredményt, mert ha a lélek eközben nem változott, akkor újra el fogja követni azt a hibát, aminek eredménye a mostani hibás test lett. Azonos hibának pedig azonos a következménye is. Ami persze nem azt jelenti, hogy ugyanilyen testi hibával fog megint újjászületni az adott egyén, hanem azt hogy a Léleknek ugyanekkora próbatételt jelentő körülmények közé, mindaddig míg meg nem tanulja, miként kell viselkednie, hogy ezt a hibát ne kövesse el újra.)

Ezt csak úgy zárójelben ideírtam, mert ez olyan karmikus dolog és hát mint jelezted:

Haggyááámmmáááá azzal a karmával!  vigyor  vigyor


 vigyor
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53440 Dátum: 2011.09.05., 21:12:08 »

Mindig is voltak barátaim.
Test és Lélek folyamatos kölcsönhatásban van.
Az ép gyerek szüleinek hozzáállásánál sokkal nagyobb szerepe van abban, hogy az embernek sérült testtel is legyenek barátai, ha nem azonosítja magát a sérült testével, hanem ebben a testben is igyekszik a lehető legegészségesebb lélekkel élni. Persze ez a sérült test folyamatos visszahatása folytán talán nem a világ legkönnyebb feladata, de én hiszek abban, hogy megoldható. Néha kicsit többet kell letenni az asztalra, hogy elhiggyék érsz ugyanannyit, vagy ha nem is ugyanannyit, de legalább valamennyit ( a sajnálat felszámolásának legjobb módja egyébként, ha másokon segítesz, mert a legmegveszekedettebb lenéző szempontú ember is nehezen magyarázza el, hogyan is szorulna az segítségre, aki másoknak képes segíteni.)
A dolog inkább ott szokott elromlani, hogy a sérült ember elhiszi, hogy Ő egy sérült ember, megverte őt az Isten, nem érti, hogy miért éppen őt, nem érzi jól magát a többi ember között, mert nem érzi magát egyenrangúnak velük, talán még az is megeshet, hogy szerencsétlen sorsáért a többi emberre neheztel.

Meglehet nem kis feladat ez, de egy erős ember, egy erős lélek, egy nagy lélek, képes még a nagy feladatokkal is megbirkózni, nemhogy ezzel.

Tulajdonképp egyszerű a képlet: Sérült vagy akár ép testtel szeresd az embereket, a környezeted és ők is viszont fognak szeretni téged.

De mindegy is miket irkálok én itt össze, ha igazam van, azt meg fogod tudni fenti írásomat olvasó harminckettes barátaim reakciójának létéből, vagy nem létéből.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #53439 Dátum: 2011.09.05., 20:11:53 »

Nekem ez nagyon tetszik.
Azt gondolom, hogy az emberek nem csak a politikamentességtől jobbak Tetem. Biztos fontos tényező ez is.
Tapasztalatom szerint a tolerancia ott virágzik legjobban, ahol az embereknek nem kell a kicsinyes, hétköznapi gondjaikba belefulladni.
Meg hát toleránsnak születni is kell...

A toleranciának valóban fontos feltétele, hogy az emberek a saját maguk által állított megélhetési, vagy jóléti küszöböt elérjék. (Azért mert valakinek mercije van még lehet kevésbé toleráns, mint az akinek egy bringája van, feltéve, hogy az előbbi porsche nélkül semminek érzi magát, utóbbi meg nagyon elégedett a szép drótszamarával.)
A másik tényező viszont a környezet. Könnyebb toleránsnak lenni egy toleráns környezetben, mint egy agresszívban, ahol az ilyen viselkedés viszonzatlan marad, rövid távon nézve hátrányt szül.

A kölcsönös tolerancia egy építő jellegű folyamat, ezért azzal hosszabb távon messzebbre lehet jutni, mint az agresszióval, amely a külső ellenség elfogytával mindig is az azt alkalmazó közösséget (, vagy az egyén környezetét) emészti fel.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53438 Dátum: 2011.09.05., 18:33:16 »

Jó reggelt.  Én meg most néztem meg 1 filmet  és mikor majdnem vége lett jutott eszembe hogy ezt már láttam.

Még éppen időben!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53437 Dátum: 2011.09.05., 18:32:47 »

         Én már tanulmányozom a kora reggelt 1 órája!

         Vasárnap van,aludjatok még!

            al_vos al_vos al_vos

Megfogadtam a tanácsodat!
Egészen 6 óráig aludtam....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53436 Dátum: 2011.09.05., 18:31:12 »

A házasságokból sem a jó vagy rossz anyagi körülmények okán lépnek ki az emberek, hanem azért mert hiányzik a kölcsönös szeretet.
Nem elég a hazát szeretni, a hazának is szeretnie kell a polgárt, mert ha nem így történik, akkor keresni fog magának másik hazát, amelyik egyenrangúnak kezeli, nem nézi le, nem használja ki, pont úgy ahogy az egy ponton az ember képes akár a javakat hátrahagyva albérletbe is költözni.

Te most velem példálózol?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53435 Dátum: 2011.09.05., 18:30:24 »

      ZZsolti Kedves! (ez kijár!)

  Idézet (nem Magyar):
  Vergiss nie die Heimat
  Wo Deine Wiege stand,
  Du findest in der Fremde
  Kein zweites Heimatland!
  27 év tapasztalata alapján

  a bocskoros

Szülőföld nincs is, csak egy!  yes_yes
Ám attól még élni és dolgozni lehet menni egy olyan helyre, ahol megfizetik az embert!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #53434 Dátum: 2011.09.05., 18:27:25 »

Termeszetesen nem politizalasnak szantam, egyszeruen csak helyzetjelentettem Mosolyog
...torzulaaass...

Tudom, nem is annak vettem!
Éppen az általad leírtak igazolását igyekeztem kihangsúlyozni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2922 2923 [2924] 2925 2926 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!