Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 14:54:40
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 149 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129678 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110693 Dátum: 2020.03.28., 08:59:39 »

Kedves Rovattársak!
Persze, hogy nem ártana részletesen írni különböző eseményekről, élményekről.
Több mint máshol hete annyit mozdultam ki a lakásból, amíg kivittem a szemetet.
Az unokákat videotelefonon láttam, illetve úgy tudtam beszélni velük.
A nagyobbik elsős, ezért az otthoni oktatása a lányom szerint nem túl egyszerű.
Ételt fiam hoz, ő intézi a postai befizetéseket és a gyógyszert is.
Múlt héten még főztem, ám e hét hétfőjétől hozatom az ételt.
Rengeteg jeles nap a családi és baráti körben, ezek értelemszerűen arra korlátozódtak, hogy telefonon köszöntöttem az ünnepelteket.
Persze ház körüli (háztömb körüli) sétákat tehettem volna, azonban ezzel élni fogok azért.
Tulajdonképpen a semmittevésről értekeztem most.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110692 Dátum: 2020.03.28., 08:51:24 »

Délután a változó mennyiségű fátyol- és gomolyfelhőzet mellett mindenhol több órára kisüt a nap. Az időnként erősebben megnövekvő gomolyfelhőzetből legnagyobb eséllyel a főváros tágabb környezetében és az Északi-középhegységben alakulhat ki elszórt jelleggel záporeső, zivatar. Az változó irányú légmozgás gyenge marad, csupán záporok, zivatarok környezetében élénkülhet meg a szél. Délutánra a hőmérséklet 15 és 20 fok közé emelkedik fel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110691 Dátum: 2020.03.27., 06:58:57 »

Péntekre virradó éjszaka északkelet felől lassan csökken a felhőzet. Reggel az ország keleti, északkeleti részén derült vagy kissé felhős ég mellett szikrázó napsütésre ébredhetünk, másutt változóan felhős lesz az ég, de csapadék sehol sem várható. A keleti, északkelet iszél gyenge, időnként mérsékelt lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet -1 és +5 fok között alakul, a derült, szélcsendes tájakon lehet fagyos a reggel. Délelőtt tovább csökken a felhőzet, csak a délnyugati határvidéken lehetnek felhősebb körzetek, másutt derült, illetve kissé fátyolfelhős égre tekinthetünk.
Péntek délután délnyugaton marad a túlnyomóan felhős idő, másutt a kevés felhő mellett sok napsütésre számíthatunk. Csapadék nem várható. A keleties szél a délután első felében még meg-megélénkül, majd gyorsan gyengül a légmozgás. A hőmérséklet 11 és 19 fok közé emelkedik, a tartósan felhős Dráva-menti vidékeken lehet a legalacsonyabb értékekre számítani, míg legenyhébb várhatóan a Tiszántúlon lesz az idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110690 Dátum: 2020.03.26., 07:08:45 »

Csütörtök reggelre északkeleten vékonyodik, illetve valamelyest csökken a felhőzet, az ország délnyugati felén azonban még továbbra is erősen felhős, borult marad az ég. Kisebb hószállingózás, havas eső délnyugaton, illetve az Alpokalján fordulhat elő, máshol már nem várható csapadék. A keleti, északkeleti légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad, de helyenként előfordulhatnak élénk széllökések. A kevésbé felhős, szélcsendes tájakon ködfoltok is képződhetnek. Reggelre többnyire -4 és +3 fok közé csökken a hőmérséklet.
A felhőzet a délután folyamán kelet, északkelet felől vékonyodik, csökken, de a délnyugati országrészben estig erősen felhős, borult idő várható. Ezeken a területeken gyenge csapadék is kialakulhat, az emelkedő hőmérsékletnek köszönhetően egyre inkább csepergő eső formájában. A legmagasabb hőmérséklet általában 8 és 15 fok között alakul, de a délnyugati határmentén ennél egy-két fokkal hidegebb is lehet, míg a Tiszántúlon 15 fok fölé is melegedhet a levegő. A keleti légmozgás általában mérsékelt lesz, de a Tiszántúl északi felén, valamint Baranya megye térségében gyakran meg is élénkül.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110689 Dátum: 2020.03.25., 07:45:47 »

Szerdára virradó éjszaka egy kissé északabbra tolódik az összefüggő, zárt felhőzet határa, és dél felől átmenetileg ismét egyre többfelé alakulhat ki csapadékhullás. Zömmel hószállingózás, illetve gyenge vagy mérséklet havazás lehet, de keleten, délkeleten néhol továbbra is előfordulhat vegyes halmazállapotú csapadék. Az északkeleti szél még mindig sokfelé lesz élénk, de már kevesebb helyen kísérhetik erős széllökések. -5 és +1 fok közé hűl a  levegő.
Szerda délután is borongós idő várható, délen, délnyugaton további gyenge csapadékhullással, melynek halmazállapota hó, havas eső, gyenge intenzitás esetén szitáló eső is lehet. A csapadék estére fokozatosan megszűnik. A szél keletibe fordul és mérsékelt marad, időnként élénk széllökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet mindössze 1 és 8 fok között alakul, a tartósan csapadékos délnyugati területeken maradhat 2 fok környékén.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110688 Dátum: 2020.03.24., 20:11:51 »

Jó napokat!


Ma korán reggel elmentem vásárolni. Két másik háztartásnak is hoztam, de csak kenyeret kértek. Igazából nekünk is az kellett, illetve még kevés tejtermék. Viszont tudtam vásárolni száj-orr maszkot, egy „olcsó üzletben”. Mosható, vettem kettőt, de ne adja a Mindenható Nagy Titok hogy szükség legyen rá.

Alant belinkelek egy honlapot, amely összesítést ad a korona vírus helyzetről a világban, országokra lebontva is. Ha rákattintotok az ország nevére, ( már ha engedi, mert pl. Magyarország nem) akkor átugrik az oldal az adott ország statisztikájára. Egész „jó” ábrák és grafikonok szemléltetik a helyzet alakulását. pl. a fertőzött esetek, elhunytak számának napi alakulását. Értő személy akár prognosztizálhatja kb... szinten hazánkban a betegség várhatóságát.

 https://www.worldometers.info/coronavirus/



Itáliában - a tegnapi csöppet csökkenőnek látszó adatok után -  a helyzet ismét drámai. 24 óra alatt 743-an haltak meg. Az eddigi per nap legmagasabb szám 21-én volt, 793. Utána két napig csökkent: 651 és 601-es adatokkal. Ma viszont ismét felugrottak a számok.

forrás az idézett oldal adatiból, amelyek folyamatosan frissülnek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110687 Dátum: 2020.03.24., 18:13:13 »

Jó napokat!


Ma korán reggel elmentem vásárolni. Két másik háztartásnak is hoztam, de csak kenyeret kértek. Igazából nekünk is az kellett, illetve még kevés tejtermék. Viszont tudtam vásárolni száj-orr maszkot, egy „olcsó üzletben”. Mosható, vettem kettőt, de ne adja a Mindenható Nagy Titok hogy szükség legyen rá.

Alant belinkelek egy honlapot, amely összesítést ad a korona vírus helyzetről a világban, országokra lebontva is. Ha rákattintotok az ország nevére, ( már ha engedi, mert pl. Magyarország nem) akkor átugrik az oldal az adott ország statisztikájára. Egész „jó” ábrák és grafikonok szemléltetik a helyzet alakulását. pl. a fertőzött esetek, elhunytak számának napi alakulását. Értő személy akár prognosztizálhatja kb... szinten hazánkban a betegség várhatóságát.

 https://www.worldometers.info/coronavirus/
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110686 Dátum: 2020.03.24., 09:28:44 »

Éjjel az ország nagyobb részén folytatódik az erősen felhős vagy borult idő, hajnalban azonban északkeleten már határozott felhőzetcsökkenés várható, arrafelé reggel már több helyen derült vagy gyengén felhős égboltra tekinthetnek fel az ott élők. Eleinte még többfelé lehet hószállingózás, havazás, majd a csapadék súlypontja fokozatosan délre, délnyugatra helyeződik át, miközben egyre többfelé szűnik meg a csapadékhullás. Az északi, északkeleti szél sokfelé lesz élénk, de időnként egy-egy erős széllökés is kialakulhat. A kora reggeli órákra -6 és +1 fok közé hűl a levegő. A kevésbé felhős északkeleti tájakon lehet a leghidegebb, míg a déli, délkeleti határ közelében a legenyhébb idő.
Napközben az ország északi és északkeleti vidékein szakadozott lesz a felhőzet és több-kevesebb napsütésre is készülhetünk. A legtöbb napsütés északkeleten várható. Ezzel szemben hazánk déli tájain folytatódik a túlnyomóan borult idő és további gyenge vagy mérsékelt havazás, délkeleten havas eső is több helyen lehet. Az északkeleti szél sokfelé megélénkül, főként az Alföldön meg is erősödik, sőt egy-két helyen akár egy-egy viharos széllökés is kialakulhat. A keddi csúcsértékek többnyire 2 és 8 fok között alakulnak, északon mérhetjük a magasabb értékeket, viszont a déli, délnyugati határ közelében több helyen csupán fagypont körül várható a hőmérséklet a legmelegebb órákban.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110685 Dátum: 2020.03.23., 09:34:09 »

Jó napokat!

Pénteken pár embernek itt a környékemen elintéztem a bevásárlást. Nem nagy dolgokra kell gondolni. Nekünk is csak igazából kenyér kellett. Általában egy héten két alkalommal vásárolunk kenyeret, kedden és szombaton. De most áttettem péntekre. Beugrottam a kenyér-és/hentes üzlet mögött levő supermarketbe, amelynek alapvetően piros a színe és a parkolójában igazából ellenkezőleg kell behajtani mint egy hagyományos körforgalomba. Az ajtó önműködően nyílik, ahogy az ember közelít fele – bár ez szinte mindenhol – de nem is ez a lényeg, ez majd később. Gyümölcsöt vettem, újságot és kérésre élesztőt. A porélesztő nem volt, így vettem a sima, hagyományos sörélesztőt 7 db-t. A pénztárnál a hölgy mondta, hogy mivel alapvető élelmiszer az élesztő abból csak 5-t lehet egyszerre vásárolni. Felajánlta, hogy legfeljebb külön számlázza, számolja. Lemondtam róla, így csak 5-t vittem el, nekünk nem biztos hogy kell, mivel nejem megoldja kovásszal ha kell. De visszatérve, a kasszás hölgy mondta, hogy az ajtóra ki van írva a figyelmeztetés, biztos nem figyeltem, ahogy sokan mások se. Ez igaz., feleltem, de az ajtó nyílik ahogy közelítek feléje, hiszen érzékel az ajtó keret felett levő érzékelő, így az ajtóra kiragasztott hirdetmény is elfordul oldalra. Nem látható, nem olvasható, ám ha  megállok az ajtóban, akkor rám is csukódik, hiszen az érzékelő kívül van....így mivel nem lift az ajtó záródik.... így sok értelme nincs a kiírásnak, így. Ezen aztán jót nevettünk. Bár lehet lassan sírnunk kellene. De mi magyarok nevetve sírunk és sírva vigadunk.
Szóval ahogy mondtam a pénztároshölgynek is és mindenkinek, nektek is fórumtagok és vendégek....

Vigyázzatok magatokra és egymásra!

Sziasztok!

Valóban embert próbáló időket élünk.
Mi egy hete itthon tanulunk, s első feladat mindannyiunknak (még a tanároknak is!) a classroom-mal való megbarátkozás volt. (Nyilván van véleményem a dologról, mármint arról, hogy miért egy amerikai multinacionális vállalat termékét kell országos szinten vészhelyzetben alkalmazni és miért nincs saját kidolgozott rendszerünk, forgatókönyvünk ilyen esetre, de ezt most nem fogom megosztani...)
Nálunk a cégnél, ahol egyszerre 3-4 fő adja a szolgálatot Budapesten Kiszuglóban, s a kollégák egy része BKV-val, más része egyéb tömegközlekedéssel jár, gyorsan reagáltak a helyzetre. Nem, nem home office-ban dolgozunk, hanem az eddig 12/24 - 12/48-as szolgálati beosztást azonnal 24/48-ra változtatták, a fizetések változatlanul hagyása mellett, s hipp-hopp megkaptuk a tájékoztatást, amiben nyilván közös megegyezéssel tértünk el a korábbi beosztástól, s a Munka törvénykönyve vonatkozó részétől is. (Ez a dokumentum egyelőre várakozik az asztalomon, s alapos megfontolás tárgyát képezi, hogy belejavítsak-e, kihúzván a „közös megegyezés” szavakat és úgy írjam  alá, magamra véve a világháborút, vagy egyszerűen ne írjam alá magamra vonva azt, hogy azonnal szedhetem a sátorfámat. Mert értem én, hogy vírus-helyzet, meg minden, de azt is látom, hogy a cég nem áll rosszul, milliárdos nyereséggel zárta a tavalyi évet, s hatalmas fejlesztések valósultak meg. A védendő objektumok száma nem, vagy nem jelentősen csökkent, így tehát a több munkáért a korábbival azonos bért elvet semmi nem indokolja, csupán az emberi kapzsiság és aljasság, amivel a helyzetet azonnal meglovagolva, szükségtelen sarcnak vetik alá a dolgozókat.) Az nyilván nem jöhet számításba, hogy elmegyek az orvoshoz és bekamuzok egy kis erősebb megfázást, mert annak beláthatatlan következményei lennének, mint ahogy a fiam „szokásos” hányás-hasmenéses sztorijával is óvatosan kellene bánnom...   Mindent összevetve valahogy ki akarok bekkelni nagyjából 30 napot és húzok el ettől a tisztességtelen csirkefogó bandától! (Lehet, hogy mégis aláírom és azonnal be is adom a felmondásomat.
Tehát most „szabad prédává váltam ismét, s munkát keresek, mert ez a cég (Civil Zrt.) nekem nem opció többé!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110684 Dátum: 2020.03.23., 07:29:16 »

Hétfőn kezdetben a középső országrész felett valószínű a több, a Nyugat-Dunántúlon a legkevesebb felhő. Eközben délkelet felől gyors felhőzetnövekedés kezdődik, és beborul az ég. Számottevő csapadék a reggeli órákban még nem várható csupán északkeleten fordulhat elő egy-egy hózápor, de délelőtt folyamán előbb délkeleten, majd délen egyre többfelé kell havazásra számítani. Az északi, északkeleti szél országszerte élénk lesz. Az Alpokalján, és az Észak-Alföldön gyakran meg is erősödik a légmozgás. Reggelre -7 és -1 fok közé hűl le a levegő, de a szélcsendes, fagyzugos helyeken ennél hidegebb is lehet.
Hétfőn délután általában erősen felhős vagy borult lesz az ég hazánk felett, de északnyugaton rövid időszakokra elvékonyodhat a felhőzet és a nap is kisüthet. Délen több helyen lehet havazás, hózápor, emellett délkeleten havas eső is előfordulhat. Az északi, északkeleti szél délen és a középső országrészben gyenge vagy mérséklet, másutt élénk olykor erős lesz, sőt északkeleten egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A hőmérséklet általában 0 és 6 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110683 Dátum: 2020.03.22., 17:31:10 »

Az alant levő linken elérhető egy kicsit tudományos, de érthetően zanzásított tájékoztató a koronavírusról és „működéséről”.

Ha a fordítás, a speaker mellé/alá írott szöveg nem „hazai”, akkor a jobb alsó részen levő kis ikonra, amely a beállításokat (kis fogaskerék )hivatott jelölni, arra kattintva előugrik egy ablak, ahol többek között a nyelven (feliratok) is lehet változtatni. No persze az esetleg előugró reklám után.

https://www.youtube.com/watch?v=BtN-goy9VOY&t=330s
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110682 Dátum: 2020.03.22., 17:25:51 »

Jó napokat!

Pénteken pár embernek itt a környékemen elintéztem a bevásárlást. Nem nagy dolgokra kell gondolni. Nekünk is csak igazából kenyér kellett. Általában egy héten két alkalommal vásárolunk kenyeret, kedden és szombaton. De most áttettem péntekre. Beugrottam a kenyér-és/hentes üzlet mögött levő supermarketbe, amelynek alapvetően piros a színe és a parkolójában igazából ellenkezőleg kell behajtani mint egy hagyományos körforgalomba. Az ajtó önműködően nyílik, ahogy az ember közelít fele – bár ez szinte mindenhol – de nem is ez a lényeg, ez majd később. Gyümölcsöt vettem, újságot és kérésre élesztőt. A porélesztő nem volt, így vettem a sima, hagyományos sörélesztőt 7 db-t. A pénztárnál a hölgy mondta, hogy mivel alapvető élelmiszer az élesztő abból csak 5-t lehet egyszerre vásárolni. Felajánlta, hogy legfeljebb külön számlázza, számolja. Lemondtam róla, így csak 5-t vittem el, nekünk nem biztos hogy kell, mivel nejem megoldja kovásszal ha kell. De visszatérve, a kasszás hölgy mondta, hogy az ajtóra ki van írva a figyelmeztetés, biztos nem figyeltem, ahogy sokan mások se. Ez igaz., feleltem, de az ajtó nyílik ahogy közelítek feléje, hiszen érzékel az ajtó keret felett levő érzékelő, így az ajtóra kiragasztott hirdetmény is elfordul oldalra. Nem látható, nem olvasható, ám ha  megállok az ajtóban, akkor rám is csukódik, hiszen az érzékelő kívül van....így mivel nem lift az ajtó záródik.... így sok értelme nincs a kiírásnak, így. Ezen aztán jót nevettünk. Bár lehet lassan sírnunk kellene. De mi magyarok nevetve sírunk és sírva vigadunk.
Szóval ahogy mondtam a pénztároshölgynek is és mindenkinek, nektek is fórumtagok és vendégek....

Vigyázzatok magatokra és egymásra!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110681 Dátum: 2020.03.22., 06:58:53 »

Az éjszakai órákban a Dunántúl keleti és déli megyéiben, valamint Pest megyében egész éjjel sok marad a felhő, kisebb eső, záporeső továbbra is előfordulhat elszórt jelleggel, itt ugyanis egy összeáramlási vonal lesz tartósan jelen az éjszakai órákban. Másutt azonban észak felől határozott felhőzetcsökkenés kezdődik, így keleten és nyugaton a kristálytiszta sarkvidéki levegőben szikrázóan napos, ám didergős reggelre ébredhetünk, ugyanis ezeken a tájakon továbbra is gyakran erős, időnként viharos északias szél lesz jellemző, viszont a levegő már fagypont köré hűl, így akár -5; -8 fok körüli hőérzetünk is lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +4 fok között alakul.
A reggel kevésbé felhős, derült területeken a délelőtt folyamán általában megnövekszik a felhőzet, délután változóan felhős időre készülhetünk. Csapadék elvétve alakulhat ki a Dunántúlon. Az északi, északkeleti szél a nyugati, illetve az északkeleti országrészben, valamint az Észak-Alföldön élénk, másutt többnyire mérsékelt lesz. A legmagasabb hőmérsékletek 4 és 7 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110680 Dátum: 2020.03.21., 07:28:29 »

Szombat reggelre az északi országrészben erősen megnövekszik a felhőzet, ott a késő délelőtti órákban kisebb eső, zápor kialakulása sem kizárt. Ezzel szemben az ország déli felén még szakadozottabb lesz a felhőzet, kisüt majd a nap. A légmozgás az ország nagy részén gyenge lesz, de az érkező front hatására az Alpokalján, és a Zemplén térségében megerősödhet a szél a késő délelőtti órákban. Enyhe lesz a reggel, 3 és 8 fok közé csökken a hőmérséklet.
A délutáni órákban markáns hidegfront érkezik. A déli és a kora délutáni óráktól ennek hatására az ország középső és déli területein is megnövekszik a felhőzet és elszórtan eső, záporeső, a Duna-Tisza közén, a Dunántúl keleti megyéiben, valamint a délkeleti megyékben zivatarok is kialakulhatnak. Az északi megyékben pedig esőre kell készülnünk, ami a lehűlés előrehaladtával késő délután Borsod és Nógrád megye északi területein havasesőbe, a Mátrában és a Bükkben havazásba vált. A front érkezésekor északira, északkeletire fordul a szél és nagy területen megerősödik, sőt, viharos széllökések is előfordulnak. A legerősebb széllökésekre a Mátrában, a Bükkben és ezek déli előterében számíthatunk, 70-80 km/h körüli szélsebességgel. A betörő északkeleti széllel gyors hőmérsékletcsökkenés kezdődik, ám a front érkezése előtt a Budapest-Balaton-Debrecen vonaltól délre még 17 és 20 fok közé melegszik a levegő kora délután. Mozgalmas időjárásban lesz részünk tehát.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110679 Dátum: 2020.03.20., 08:05:27 »

Péntekre virradó éjszaka folytatódik a gyengén felhős vagy derült, csapadékmentes időjárás. A változó irányú légmozgás gyenge marad. A szélcsendes helyeken néhol pára- és ködfoltok is képződhetnek. Hajnalra jellemzően 1 és 8 fok közé hűl le a levegő (a dombokon és a városokban mérhetjük a magasabb értékeket), de a mélyebben fekvő helyeken továbbra is lehet gyenge fagy.
Pénteken újfent sok napsütésre számíthatunk, az ország nagyobb részén csak kevés felhő lesz az égen. Az északi hegyvidék térségében azonban erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés, és itt a délutáni órákban egy-egy zápor sem zárható ki. Másutt nem lesz csapadék. A déli, délnyugati szél gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 20-21 fok körül alakul, csak a felhősebb északi tájakon lehet egy-két fokkal hűvösebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110678 Dátum: 2020.03.20., 08:04:43 »

Csatlakozom minden jót kívánva én is.

Jó estlétet!

Ohóóó, bizony....



Szóval 100/2 rovat-és forumtársunknak boldog nevenapot kívánunk!



ui. há'istennek most nem kavarodok bele a szőkőnapok problémájába....
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110677 Dátum: 2020.03.20., 06:06:31 »

Jó estlétet!

Ohóóó, bizony....



Szóval 100/2 rovat-és forumtársunknak boldog nevenapot kívánunk!



ui. há'istennek most nem kavarodok bele a szőkőnapok problémájába....

                 Köszönöm szépen!   Jó szerencsét!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #110676 Dátum: 2020.03.19., 20:29:16 »

Jó estlétet!

Ohóóó, bizony....



Szóval 100/2 rovat-és forumtársunknak boldog nevenapot kívánunk!



ui. há'istennek most nem kavarodok bele a szőkőnapok problémájába....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110675 Dátum: 2020.03.19., 17:47:10 »

Jó szerencsét névnapod alkalmából cimborám!

https://youtu.be/VJMOICqeC6E

                   Köszönöm  szépen!
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #110674 Dátum: 2020.03.19., 14:55:40 »

Jó szerencsét névnapod alkalmából cimborám!

https://youtu.be/VJMOICqeC6E
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!