Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.02., 04:07:22
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 182 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2378 2379 [2380] 2381 2382 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128133 alkalommal)
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #64329 Dátum: 2012.03.01., 11:16:21 »

Albertirsán  hajnali fagy után gyorsan emelkedik a hőmérséklet, és oszlatja a párát.
A madárcsicsergést tegnap délelőttől mér lehet hallani, de a rigók még nem énekelnek nálunk sem. Valószínűleg ennél langyosabb hajnalra van szükségük, hogy ne fagyjon el a hangjuk.
Jelen pillanatban a verebek, és a kerti rozsdafarkú azok, akik ébresztgetik a tavaszt.
A tyúkjaink még nem sejtik, de hétfőtől már csak a baromfiudvar lesz a rezidenciájuk.
Ennek érdekében a héten megemelem a kerítés magasságát, hogy ne tudjanak kirepülni a madarak.
Szombaton, terveim szerint hozok egy háromszintes nyúlketrecet is, és összeengedem a lányokat a fiúval, hadd induljanak szaporodásnak. Már csak egy szűcsöt (d.n. Szűcsöt!  shock ) kell találnom, aki majd a nyúlbőrökből szép bundát készít Okszikámnak!

Mindenkinek nagyon vidám, napsütéses, eredményes napot kívánok!



Akimesterem ! Egyszerübb a csirkéknek a szárnyavégén azt a hosszu tollas részt levágni, akkor nem tud átrepülni a kerítésen.
Én is tartottam Gyömrőn kb. 15 évig nyulat, de az országban nem találtam egyetlen kikészítőt sem. Sőt, most is minden évben veszek a szomszéddal közösen egy fiatal birkát, kénytelenek vagyunk elásni hátul a kertben a bőrét, mert nincs, aki (nem Te) elvállalná a kikészítését. Ha találsz egyet, értesíts légyszi.




 köszi_2 köszi_2
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64328 Dátum: 2012.03.01., 11:09:44 »


             Jó reggelt!

            Tényleg tavasz van?He???

Igen, rügyeznek a tinédzserek...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64327 Dátum: 2012.03.01., 09:58:57 »


Szép napot mindenkinek!

Hét ágra süt a nap itt minálunk.  Mosolyog

A tavasz itt csibecsipogással fog beköszönteni, március 21.-én kelnek a kis csibéink. Tegnap este beüzemeltük a csibekeltetőt 40 db tojással. (Megüzenem majd, hányan fognak csipogni )
 A palántának valók is szépen fejlődnek az ablakban.

Jöhet a tavaszi nagytakarítás!!! _juhhh



A mi keltető gépeink egyelőre még erre-arra csipognak, de biztos vagyok benne, hogy később kicsit keresni fogják a lehetőségét a költésnek!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #64326 Dátum: 2012.03.01., 09:56:30 »

Nézzük meg mit írnak az időről és az időjárásról. Az idő múlik Ezt az öregek érzik a legjobban mert még öregebbek lettek. Meg itt fáj ott sajog. Nyif-nyaf. ha nem volna semmi baj akkor ki kellene találni. De ennél még az idő járás is furcsább. Jelenleg csillagos az ég és nem hallom a rigófütyülését vagy még sincs itt az igazi tavasz vagy kipusztultak a rigók. Nekem hiányzik mert erre szerettem volna ébredni. Sok felhő átvonulás lesz és időnként a nap is sütni fog. Hajnalban -3 +10° de felkúszik a hőmérő hő foka 15°-ig is. A szél gyengül habár a fővárosban időnként megélénkül.
Kevés eső legfeljebb nyugaton lehet . Egész héten -5°-ok lesznek a hajnali fagyok

     Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla

Albertirsán  hajnali fagy után gyorsan emelkedik a hőmérséklet, és oszlatja a párát.
A madárcsicsergést tegnap délelőttől mér lehet hallani, de a rigók még nem énekelnek nálunk sem. Valószínűleg ennél langyosabb hajnalra van szükségük, hogy ne fagyjon el a hangjuk.
Jelen pillanatban a verebek, és a kerti rozsdafarkú azok, akik ébresztgetik a tavaszt.
A tyúkjaink még nem sejtik, de hétfőtől már csak a baromfiudvar lesz a rezidenciájuk.
Ennek érdekében a héten megemelem a kerítés magasságát, hogy ne tudjanak kirepülni a madarak.
Szombaton, terveim szerint hozok egy háromszintes nyúlketrecet is, és összeengedem a lányokat a fiúval, hadd induljanak szaporodásnak. Már csak egy szűcsöt (d.n. Szűcsöt!  shock ) kell találnom, aki majd a nyúlbőrökből szép bundát készít Okszikámnak!

Mindenkinek nagyon vidám, napsütéses, eredményes napot kívánok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #64325 Dátum: 2012.03.01., 09:50:59 »



Szép napot mindenkinek!

Hét ágra süt a nap itt minálunk.  Mosolyog

A tavasz itt csibecsipogással fog beköszönteni, március 21.-én kelnek a kis csibéink. Tegnap este beüzemeltük a csibekeltetőt 40 db tojással. (Megüzenem majd, hányan fognak csipogni )
 A palántának valók is szépen fejlődnek az ablakban.

Jöhet a tavaszi nagytakarítás!!! _juhhh

Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64324 Dátum: 2012.03.01., 09:32:43 »

Azért is gondoltam erre a hétvégére, mert négy napos hétvége, a következő hét szombatja viszont munkanap.
Szóval szerintem tudnánk hozzád alkalmazkodni.

Kedves Rovattársak!

Időpont tekintetében mit szólnátok március 16-a péntekhez, mely a négynapos hétvége második napja? Előtte van egy szünnap, utána meg még kettő. Mindenkinek megfelel?
Sajnálom nem felel meg.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64323 Dátum: 2012.03.01., 09:30:25 »

Mind a 4-re nem lehet szavazni? Mert ez is egy szavazat.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64322 Dátum: 2012.03.01., 09:27:10 »

Csuhásom vedd figyelembe többen 4 napoznának. Meg én is. Menni kell tanyára.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64321 Dátum: 2012.03.01., 09:22:46 »

Március 24-én szombaton dolgozzuk le március 16-át pénteket, tehát munkanap, azért gondoltam azt, hogy ez többeknek nem felelne meg.
Délutánig estig nem sokan dolgoznak. Ön dönt iszik vagy vezet?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64320 Dátum: 2012.03.01., 09:19:19 »


    Nálam az időpont ütközik egy eseménnyel.

100/2 a te javallatodat figyelembe vettem és más idő pont is lehetséges. Nekem is kedvezőbb a 24.-e. 18.-a meg azért nem oké mert ki kell pihenni a 4 napos ünnepet. Nálam marad a Gaz-ember napja. Gondolkodjatok el ezen.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #64319 Dátum: 2012.03.01., 09:11:39 »

Március 24-én szombaton dolgozzuk le március 16-át pénteket, tehát munkanap, azért gondoltam azt, hogy ez többeknek nem felelne meg.
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #64318 Dátum: 2012.03.01., 09:06:57 »

Az időpont tekintetében senki sem emelt kifogást, csak azt nem tudom, hogy ez azért van-e, mert mindenkinek megfelel a március 17-e, vagy azért mert elakadtunk a helyszínnél.

Minden esetre a helyszínt el kell döntenünk, úgyhogy kiírok egy új szavazást ezzel kapcsolatban.
Csuhásom Mi lenne ha 1 héttel később lenne MÁRCIUS 24.-én mert akkor van Gaz-ember napja és a többieket kiket nem érdekel  4 napos hétvége lesz tüntetés utazás kapálás nyaralás vagy tavaszodás. Ez csak még egy kedvező lehetőség. Akkor mi lesz Józsefekkel? József nap meg hétfőre esik.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
csuhas
Vendég
« Válasz #64317 Dátum: 2012.03.01., 08:59:34 »

Akikám!

Ma reggelre csak 2 próbálkozó jutott, de azt se takarítottam el, elvétéztem az időt.

Beugrottam, most már tárgytalan.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64316 Dátum: 2012.03.01., 08:10:31 »

 bye bye
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64315 Dátum: 2012.03.01., 08:10:17 »

Akikám!

Ma reggelre csak 2 próbálkozó jutott, de azt se takarítottam el, elvétéztem az időt.
Naplózva
csuhas
Vendég
VT
« Válasz #64314 Dátum: 2012.03.01., 07:51:37 »

Csak a 17.-e! ***(Nem jó)

Azért is gondoltam erre a hétvégére, mert négy napos hétvége, a következő hét szombatja viszont munkanap.
Szóval szerintem tudnánk hozzád alkalmazkodni.

Kedves Rovattársak!

Időpont tekintetében mit szólnátok március 16-a péntekhez, mely a négynapos hétvége második napja? Előtte van egy szünnap, utána meg még kettő. Mindenkinek megfelel?

Mikulásnak márcus 16-a nem jó, kérdezném ezért egyúttal azt is, hogy március 24-e szombat, Gábor napja, ami amúgy munkanap kinek felel meg?
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64313 Dátum: 2012.03.01., 07:18:35 »

No, akkor mára kibeszélgettem magam.

Jó éjszakát, jó gondolkodást!

(Gonoszságom határtalan: IX. Outdor Corner a Tűzoltó utca és a Bokréta sarkán? A hely jó, az árak elviselhetőek, csak időben le kell foglalni, mert kicsi a hely, és általában nagyon sokan vannak. Ha jól emlékszem a Trafóval van szemben, de erre nem merek megesküdni, csak tudom, hogy valami kulturális dolog van szemben vele.)

Bár a Fanyűvőre nyomtam, de azt az ötletet is igencsak jónak találom, még közel van Gazember rezidenciájához is, nem kellene vinnyognia, ha valamelyikünk hazadobja, hogy ezt a hatalmas áldozatot nem fogadhatja el.  Mosolyog

Kicsit zavar, hogy egyenlőre a neten nem lelem. Találtam egy Time Out Corner-t a Tűzoltó utca 11-ben, valószínűsítem, hogy arra gondoltál. A hely neve is stimmel egy kicsit, az utcának is amolyan virágos neve van, ugyan nem Bokréta, hanem Liliom, de hát erdész vagy te, nem botanikus.

Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64312 Dátum: 2012.03.01., 07:14:29 »

Csak a 17-e szombat nem jó és mondjuk 16-a péntek esetleg 18-a vasárnap igen, vagy pedig az egész hétvégéd foglalt?

 Csak a 17.-e!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #64311 Dátum: 2012.03.01., 06:57:45 »


    Nálam az időpont ütközik egy eseménnyel.


Csak a 17-e szombat nem jó és mondjuk 16-a péntek esetleg 18-a vasárnap igen, vagy pedig az egész hétvégéd foglalt?
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #64310 Dátum: 2012.03.01., 06:55:58 »



    Nálam az időpont ütközik egy eseménnyel.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 2378 2379 [2380] 2381 2382 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!