Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.21., 22:18:54
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 509 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 2277 2278 [2279] 2280 2281 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7143654 alkalommal)
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66354 Dátum: 2012.04.23., 06:19:01 »

        Ez az érdekes,hogy pont Snooker nézés közben történt az eset.
100/2 a snookerben is kikaptál?


Egyébként  szép napos reggelt mindenkinek
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #66353 Dátum: 2012.04.23., 06:00:01 »

Miért nem biliárdozol inkább?
Vagy tedd messzebb az asztalt az ágy végétől!

        Ez az érdekes,hogy pont Snooker nézés közben történt az eset.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66352 Dátum: 2012.04.23., 05:38:12 »

     Jó reggelt!

       Nekem fájdalmas.Megint "szabadrugtam" a kisasztalt!!!!!!!

         robban

Miért nem biliárdozol inkább?
Vagy tedd messzebb az asztalt az ágy végétől!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66351 Dátum: 2012.04.23., 05:33:31 »

Nekem ez nem tiszta.
Az egy dolog, hogy nekem eddig jórészt az alaplaphoz kapott lemezen volt a hangkártya drivere is, és így nem emlékszem rá, nem is figyeltem meg, hogy az alaplapi chipset telepítése, vagy az integrált hangkártya driverének telepítése után tűnt-e el az esetleges sárga kérdőjel a multimédiás audiokeverő, vagy mifene mellől.
Nem tudom, hogy a kékkel jelzett részben milyen eszközre gondolsz.

Nekem egy 3.1-es hangrendszerem van. A laptopon nem cifráztam, de a nagy gépre azt a szoftvert telepítettem, amit a rendszerrel kaptam. Mivel ez a szerkezet nem új szerzemény, a korábbi gépeimre is telepítettem már, mert minőségibb hangélményt ad, mintha csak simán bedugom a hangszórót a helyére. No egyszer jártam úgy magam is, hogy összekeveredett a redszer és addig nem volt kimenő hangom a Skype-on, amíg nem telepítettem újra a multimédiás szoftvert. (nem mintha nem működne nélküle, csak szebben szól vele)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66350 Dátum: 2012.04.23., 05:15:18 »

Kaptál néhány képre szavazatot.  Nagytaps2

Nem is értem rólam miért nem csináltál még olyan képet, amin jól nézek ki?!  felnez

Szép napot, jó reggelt a korán kelőknek!

Mert nem találkozunk ahhoz eleget, hogy legyen ellesett pillanat, hogy kitapasztaljam azt, melyik az előnyösebb oldalad.
Ha vigasztal, rólam sem lehet jó képet csinálni, csak kevésbé rosszat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #66349 Dátum: 2012.04.23., 04:57:41 »


      Jó reggelt!

       Nekem fájdalmas.Megint "szabadrugtam" a kisasztalt!!!!!!!

         robban
Naplózva
Amadeus
/csillagvándor/
Hős tag
*****

Karma: +89/-80
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4 041


Ne feledd, tanulni vagy itt!


Profil megtekintése WWW
« Válasz #66348 Dátum: 2012.04.23., 00:36:05 »

Kedves Amadeus!

Szép dolog a lelkesedésed és a segíteni akarásod, de ne feledd hogy csak addig a pontig tudsz segíteni, amíg el nem éred a tudásod határát, amikor már olyan dolgokban adsz tanácsot, melyekkel igazából magad sem vagy tisztában, akkor már félő hogy szándékod ellenére nem jobbítasz a helyzeten, csak gondot okozol.
Ine ezekben a dolgokban eléggé járatlan, és mivel néhány területen gyakorlottabb vagy nála a számítógéppel kapcsolatban, tudtál is neki sok esetben segíteni. Azonban nagy a te felelősséged, mert Ő most még hajlamos téged ezekből a tapasztalataiból kiindulva olyankor is követni, amikor már igazából te sem vagy tisztában vele mit is javasolsz. Bízik benned, és én értem, hogy jó érzés okosnak lenni, és másoknak segíteni, de eközben nem szabad, hogy az ember elvessze az önkontrollt, meg kell tudni állni, ki kell tudni mondani, hogy ezt én sem tudom.
A számítógép mindennapos használatának területén eléggé járatos vagy, a kialakítás és testreszabás (vagy mondjuk úgy hogy az adminisztrálás) területén viszont magad is rendre elakadsz és segítséget kérsz.
Ezeket a tálcával kapcsolatos dolgokat is kérdezted már korábban, csakhogy a megoldást azóta elfelejtetted. De akkor miért úgy kell próbálgatni, hogy közben Inét távirányítod?!
A helyes eljárás az volna, ha magad gépén próbálkoznál és amikor már tutira megy, akkor lépnél kapcsolatba Inével.
(A megoldás egyébként:
1. Klikk a tálcán JOBB egérgombbal,
2. Ha van a Tálca zárolása előtt pipa, akkor egyet a tálca zárolására kattintani.
3. majd az egérmutatót a tálca teteje felé mozgatni, és amikor az egérmutató átvált egy függőleges- fekete-két irányba (fel-le) mutató nyíllá,
4. akkor a BAL egérgombot lenyomni, nyomva tartani és a tálcát a kívánt irányba húzni.)
5. A végén ajánlatos a tálcát újra zárolni.

Ine 100/2-től egy jól működő konfigurációt kapott, az én meglátásom szerint sem volt tehát szükség az újratelepítésére. Elegendő ilyenkor új felhasználói fiókot létrehozni, a régieket törölni, valamint ha van második winchester, vagy partíció, akkor azt leformázni, aztán a gép új gazdájának dokumentumait átköltöztetni, Az új környezethez alkalmazkodva a régi környezet immár szükségtelelenné vált programjait eltávolítani (100/2 nyomtatójának szoftvere...), és az új perifériák szoftvereit (webkamera, nyomtató) feltelepíteni. Esetlegesen az új tulajdonos számára szükséges speciális programokat feltelepíteni.  Ez az eljárás szinte azonos eredményt hoz a gép újratelepítésével, viszont mindössze akár fél  óra alatt is végezni lehet vele, tehát több órányi munka megspórolható.

Arról a gépről hiányzik egy-két driver, ezért nem kell újrarakni! Tudod te miről beszélsz? Ha újrarakják akkor nem kell ezeket a meghajtóprogramokat feltenni? De!
Ha én adminisztrálnám Ine gépét szívességből, akkor eléggé zabos lennék, ha megjelennék két meghajtóprogramot feltenni, Ő meg azzal fogadna, hogy rakjam újra az egész gépet, mert valami nagyonokos azt mondta. Szépen becsuknám magam mögött az ajtót, aztán legyen a terep a nagyonokosé. Én se lopom a szabadidőmet.
Ha pénzért adminisztrálnám Ine gépét, akkor meg már a tisztességem mértéke adná a nívót, mert hát mindegy az, hogy valójában felesleges-e a gépet újrarakni, vagy sem, ha a megrendelőnek ez a kívánsága és kifizeti, akkor anyagilag a melósnak megéri megcsinálni. Csakhogy ekkor meg Ine zsebéből húztad ki a pénzt feleslegesen.

Hidd el nekem, jó érzés segíteni, de szörnyű érzés rossz tanácsot adni.
Szóval picit vegyél vissza a lendületből az észosztással kapcsolatban a számodra is nehézséget okozó területe(ke)n és pláne ne erőszakoskodj!

Szia Csuhás!
A tálcával kapcsolatos dolgok alap lépéseit ismerem, de a valóság összetettebb! Lefele nem és nem akart mozdulni, csak oldalirányba.
Ilyenkor mi van?

Ép abból van a baj Ine gépjén, hogy pár dolog kiigazításával nem oldottak meg a dolgok. Én úgy tudtam, ha teljesen ment akarok lenni az előző tulajdonos adataitól, beállításaitól, nem is beszélve a sok segédprogramról, azok törléseiből vissza maradt maradványoktól, akkor jobb tiszta vizet önteni a pohárba. Tényleg van más megoldás is? És az 100 %-os?

Nem, nem akarom az észt osztani.
Amiről tényleg nem tudom, arra azt  szoktam mondani, fordulj a Csuhához.
Bocs, ha még is nagyzolósnak tűntem volna.  köszi_2
Naplózva

Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #66347 Dátum: 2012.04.22., 22:44:09 »



Már mind aludni mentetek? No akkor én is .Jó éjszakát!   bye bye  al_vos
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66346 Dátum: 2012.04.22., 18:25:39 »

Én általában nem alaplapi kártyákat használok. Ilyen esetben a hangkártya driverének, esetleg a multimédiás eszközzel kapott telepítő CD jelenthet megoldást.
Erre gondolhattam volna, hiszen az én hangrendszerem is külön van telepítve!  uuuhhh

Nekem ez nem tiszta.
Az egy dolog, hogy nekem eddig jórészt az alaplaphoz kapott lemezen volt a hangkártya drivere is, és így nem emlékszem rá, nem is figyeltem meg, hogy az alaplapi chipset telepítése, vagy az integrált hangkártya driverének telepítése után tűnt-e el az esetleges sárga kérdőjel a multimédiás audiokeverő, vagy mifene mellől.
Nem tudom, hogy a kékkel jelzett részben milyen eszközre gondolsz.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66345 Dátum: 2012.04.22., 15:43:25 »

Sziasztok Fórumlakók!

Szép vasárnapot mindenkinek!    puszi_2!

Régen, nekem volt alkalmam szénapajtában aludni és ott tényleg láttuk a csillagos eget. Felejthetetlen élmény.
Mostanában, minden évben 10 napos bicóstáborba megyünk, sátorban alszunk, ismét van alkalmam a természet közelségét érezni, a csillagokat nézni éjszakánkét.  A Tisza tó lesz az uticél az idén.
 http://www.youtube.com/watch?v=nHut6sFD2C0

 bye bye


Profi anyag  kicsi taps
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #66344 Dátum: 2012.04.22., 10:21:38 »

Kaptál néhány képre szavazatot.  Nagytaps2

Nem is értem rólam miért nem csináltál még olyan képet, amin jól nézek ki?!  felnez
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66343 Dátum: 2012.04.22., 09:51:51 »

Sziasztok Fórumlakók!

Szép vasárnapot mindenkinek!    puszi_2!

Régen, nekem volt alkalmam szénapajtában aludni és ott tényleg láttuk a csillagos eget. Felejthetetlen élmény.
Mostanában, minden évben 10 napos bicóstáborba megyünk, sátorban alszunk, ismét van alkalmam a természet közelségét érezni, a csillagokat nézni éjszakánkét.  A Tisza tó lesz az uticél az idén.
 http://www.youtube.com/watch?v=nHut6sFD2C0

 bye bye


Az is szép hely!
De valljuk meg őszintén, ez sem csúnya!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #66342 Dátum: 2012.04.22., 09:47:28 »

Ágyban vagy. Képzeld, ha látnád közben az égboltot!
                                                                                                  vigyor

Sziasztok Fórumlakók!

Szép vasárnapot mindenkinek!    puszi_2!

Régen, nekem volt alkalmam szénapajtában aludni és ott tényleg láttuk a csillagos eget. Felejthetetlen élmény.
Mostanában, minden évben 10 napos bicóstáborba megyünk, sátorban alszunk, ismét van alkalmam a természet közelségét érezni, a csillagokat nézni éjszakánkét.  A Tisza tó lesz az uticél az idén.
 http://www.youtube.com/watch?v=nHut6sFD2C0

 bye bye
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66341 Dátum: 2012.04.22., 08:25:08 »

Me' mé' ne ?

Ámde mondhatnám...anno Bakonyban jártamban - keltemben, nap mint nap léptem kaszába, ha nem néztem előre....főképp ha az ravasz  "...erdei " patkolókovácsnál megaludtam annak borától...

Ámde nem soká mék Kirgízországba, onnan ha kérnél sem hozhatnék kaszát, mert ottan nem igazán szeretik az effajta szerszámokat....de ostor, vagy pálca lónak való, vagy tőr férfihoz illő aztat van.
 

Ha jársz arrafele, lószerszámot ne feledj hozni!
Meg jóféle nyerget, ami alatt lehet húst puhítani! Hús az lesz hozzá, van 16 kisnyulam. Két koromfekete, öt fehér, piros szemmel, a többi meg tarka.
Lassan fotográfiát is veszek le rólluk!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66340 Dátum: 2012.04.22., 08:20:32 »


J'estlét-et!


Kedves Amadeus !

Ma má' szinte minden kinai....vagy kínai... uuuhhh

Nézzé körül ott a lakókörnyezetben...és hidd el     yes_yes lelhetsz még használható kaszapengéket.   Mondom én eztet úgy, hogy bizony én sem tudok kaszálni...

Én kaszáni, én?He?
Mi vagyok én? Simicska?  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66339 Dátum: 2012.04.22., 08:19:01 »

Segíts magadon, mert Isten már megöregedett.  Bib��

Az én hitem töretlen!
Esett is rendesen, többször is a tegnapi nap folyamán!  bee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66338 Dátum: 2012.04.22., 08:17:24 »

Hogy is van az a régi közmondás?
Türelem nyomatot terem?
Remélem valaki csak kisegít a helyes válasszal!

Én valami virágra emlékszem... tán búzavirág.... vagy valami ilyesmi.... esteleg Szaturnusz....  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #66337 Dátum: 2012.04.22., 08:15:02 »

Kedves Ine!

Milyen feliratú lemezeket kaptál a géphez 100/2-től?
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #66336 Dátum: 2012.04.22., 08:01:43 »

Jó reggelt ifjuság
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #66335 Dátum: 2012.04.22., 07:34:24 »

De hát én nem tudtam, hogy ehhez nem értesz!  _juhhh
Fel sem tételeztem.
Nem, mintha én annyira vágnám a témát, de még is.
Meg abból indultam ki, hogy ott nincs kínais, csak jó lehet. Szóval, ezért kértelek volna meg.

De semmi gond. Értjük mi egymást!  bye bye

Sajnos ott is van kínais!
Ha nagy fazekat kértél volna, akkor OK. Azt vettünk magunknak is. Kevesebb, mint fele áron! Végre van normális kocsonya főző edény! 5 kg hrecska belefér, és még a víznek is marad hely! Nem mondom, volt ott csiri-viri lábos 220 Hrivenyért is, de nekünk tökéletesen megfelelt a 90-es (1 Uhr = 28 Ft)!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 2277 2278 [2279] 2280 2281 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!