Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 16:40:23
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 136 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129709 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111253 Dátum: 2021.02.09., 11:12:04 »

E heti tippsor :

04843 Tampa Bay Buccaners- Kansas City   Döntetlen (1X2) odds.: 16,00
53863 Triestina – Legnago   Triestina vagy Döntetlen (Kétesély) odds:1,20
38527 Cremonese – Pisa   Döntetlen (1X2) odds: 2,99
53744 Lecco – Como    Döntetlen (1X2)2,78


Az első fogadási esemény amerikai foci, mégpedig a Supetbowl küzdelme.  Tavaly megnyerte a Kansas a Bowl-t, előtte egy évvel a  döntőbe jutásért a New England Patriots-val küzdött és egál után a hosszabbításban a Patriots tudott győzni és tovább lépni. Most a Patriots akkori irányítója, 43 éves Tom Brady már a Buccaners-nél, a kalózoknál tevékenykedik. A Kansasnél az irányító a fiatal Mahoms maradt. Vajon ki kerül ki ebből az összecsapásból. Szerintem egál lesz és jöjjön a hosszabbítás....
A következő esemény európai labdarúgás olasz C liga. Trieszt kikötőváros csap össze a L'Adige folyó partjáról érkező vendégekkel. Jó lesz itt egy laza kétesély is. A Triesztben bőven benne van.
 A harmadik fogadási történet is olasz foci, de eggyel feljebb léptünk a B osztályba. A megdőlt torony városának csapata ellátogat Cremonába, hogy összemérje erejét az ottani hvcs-kel. Nagy küzdelemben a helyiek otthon tartanak egy pontot.
Az utolsó esemény is olasz labdarúgás és C liga, csak az A csoportja. A Lombard Lecco fogadja a Comóból érkező csapatot. Szerintem mind a két csapat kiegyezne egy egálban.

Feldobtam online Lucky15-ös variésönbe és alaptétnek 25 Ft-t tettem meg, így a teljes játék 375 Ft-ba fájt.


 A tippelések sorban a ötjegyű számok a tippesemény kódjai.


Látod, most a Tampa nyert...

Nem vagyok nagy rajongó, csak azért tudom, mert a tv-ben kiemeltek egy focistát, aki negyven felett van kicsivel és rekorder, mert több győzelmet szerzett összesen, mint bármelyik csapat.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111252 Dátum: 2021.02.09., 11:09:47 »

Jó napokat!


Régen írtam. Nem volt igazából érkezésem. Sok minden történt azóta. Lecseréltem az autómat, ami nem volt tervezett, de így alakult. Lejárt, illetve megszüntettem egy régebbi befektetést, mert kiszámoltam, hogy buktam volna rajta pár év múlva. Más terveim voltak avval az összeggel, de egyéb okok miatt így alakult A régi autó 14 évig volt nálam, 228'000 km tettem bele. Szerettem, soha nem hagyott cserben. Most már a karosszériáján is van egy-két javítani való, főleg az alváz területen.  A motor is már kezdte szeretni az olajat, lehet hogy szimering cserékkel, vagy gyűrűzéssel orvosolható, de bontáskor alakul csak ki, hogy mi minden kell még.  Újat vettem, hitel is van benne, de hát ez van. Bízom benne hogy ez is szolgál egy 10 évet engem. Hibrid, „lágy-hibrid”, azaz csak jól hangzik.  Sokáig tanakodtam milyen legyen, átböngésztem teszteket,. leírásokat stb. Aztán egy kockás spirál füzetbe csináltam egy táblázatot, ahol a függőleges oszlopban felsoroltam a típusokat és a vízszintesben a típusokhoz a jellemzőket. Pl. teljesítmény, kerék méret, fogyasztás, gyorsulás stb és persze az ár. ...és milyen véletlen abban a spirálban (füzetben) ahogy tovább lapoztam találtam egy ugyanilyen táblázatot gk-kal és jellemzőkkel. Még néztem is mi a fene ez? Aztán rájöttem ezelőtt 14 évvel, éppen ugyanígy feltérképeztem a gépjárműveket, mielőtt eldöntöttem volna hogy Yarist (akkor) veszek. Ez a füzet meg volt 14 éve már, benn a fiókban. Sok füzetem van, én mindig minden feljegyzek, illetve ha tervezek valamit munkát stb.... akkor leírom, jegyzem nekem így egyszerűbb. Szóval ez a füzet újból a kezembe akadt és teljesen véletlenül ebbe kezdtem el irkálni...és lapozgatva leltem rá a 14 évvel ezelőtti összehasonlításokra és az akkori árakra.

Igen, az  árak... engem is jelentősen befolyásoltak mindig.
Nálam vannak tiltólistás autók, amik hiába férnének bele a budgetbe, nem fogom megvenni (francia, orosz és olasz típusok). Nem azért, mert rosszak, hanem mert nem tudok hosszútávon megbízni bennük. Én a távol-keleti típusokat részesítem előnyben, aztán jöhetnek a német modellek. Azok jobbára inkább az áraik miatt esnek ki, mert bár vonzó az ajánlat, de mire benne lesz mindaz, ami egy távol-keletiben széria felszerelés, addigra többe kerül annál.
Így lett a Mitsubishi után a SsangYong. Sanyiban is az összhajtáson és az elektromosan behajtható tükrökön kívül minden benne van, ami az Outlanderben megvolt, sőt, ebbe még ütközésvédelem is jutott (a kis ravasz elveszi a gázt, nem csak jelez, ha valamihez túl közel kerülök előre vagy oldalt).
Érdekes, hogy -bár igazad van, fontos kérdés és akár jelentős költség is-, én mégsem szoktam a gumikkal számolni. Pedig lehet, érdemes lenne. Nálam inkább „szerelem” kérdése az autóválasztás. Megvannak a főbb paraméterek (ár, méret, gyártó), aztán jön a számba jöhető típusok feltérképezése, majd a „nézzük meg”. Amelyikben elér az „Ezt nekem gyártották!” érzés, az lesz a választás. Most is így lett az XLV a Tivoli helyett (bár a Mama azt szeretett volna a nagyobb csomagtér döntött nálam).
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111251 Dátum: 2021.02.09., 10:55:00 »

Szebb napokat!

Ma, ebben a szomorkás, esős időben mit i s lehetne csinálni? Szeretni és dédelgetni a kedvenceket! Ezért is vagyok itt.
 yes_yes

Az utóbbi napok kedvező időjárása jobbára kinti munkákkal telt. Most beszorulok a lakásba. A fákat már behordtam (na jó, nem mindet, de ilyen esőben jobban járok, ha a maradékot ott hagyom a ponyva alatt, ott nem ázik. Sem a fa, sem én...  vigyor ), a kerítést félig lebontottam, az oszlopok egy részét nagyfiam segítségével kiemeltem és a helyükre tettem. Lenne még mit, de azt majd ha megint nem lesz eső sem fagy.

Ma némi műhely tevékenység vár rám: végre be kell fejeznem a kicsi törölközőszárítójának a javítását.  szégyenlem

Ez a24 órázás egyre jobban megvisel, de az én koromban az ember nem nagyon válogathat. Túlkoros vagyok már a munkákhoz, nem lehet minimálbérrel alkalmazni...  Egyelőre bírom, csak többet kell pihennem kissé. Az vigasztal, hogy emberek nálam idősebben is képesek csinálni, tehát nekem is menni fog.  Vigyorog
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111250 Dátum: 2021.02.09., 07:11:33 »

Átmeneti felhőzetcsökkenést követően az éjszaka második felében nyugat, délnyugat felől ismét megvastagszik a felhőzet és kedden reggel ismét többfelé elered az eső. Az északi területeken havazás vagy havas eső, ónos eső sem kizárt! Északkeleten, keleten kevesebb felhő várható még a reggeli órákban, ahol helyenként ködfoltok is képződhetnek.
A délkeletire forduló szél északkeleten gyenge, másutt többnyire mérsékelt lesz.
A legalacsonyabb hőmérséklet -3 és +4 fok között alakul.
Borult lesz az ég, a délutáni órákban a csapadékzóna a keleti országrészre is átterjed, többfelé várható eső, zápor. Az északi területeken havas eső, havazás is lehet. Az Északi-Középhegység magasabban fekvő területein említésre méltó hó is hullhat.
Az esti órákban északnyugat felől megszűnik a csapadék és megkezdődik a felhőzet felszakadozása.
Keleten mérsékelt déli-, délnyugati légmozgás várható, a Dunántúlon a szél északiasra fordul, de mérsékelt marad.
A hőmérséklet csúcsértéke 1 és 10 fok között alakul, de délkeleten 10-13 fok is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111249 Dátum: 2021.02.08., 08:45:19 »

Hétfőn délután folytatódik a borongós idő. Az északnyugati tájak kivételével többfelé várható eső, zápor, délen akár zivatar is lehet. Az esti órákban a csapadék megszűnése előtt az Alpokalján és a Bakony magasabb részein havazhat is, vékony hórétegek képezve. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső területeken megélénkül. A hőmérséklet általában 4 és 11 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111248 Dátum: 2021.02.07., 07:12:40 »

Vasárnap országszerte többnyire borult éggel indít a reggel. Gyenge csapadék előfordulhat, ami többnyire eső, ónos eső, a határhoz közel havas eső, havazás formájában jelentkezik az Északi-Középhegység környezetében. Az ország délnyugati felében reggelre több helyen képződhetnek ismét ködfoltok, illetve maradhat párás a levegő. A legalacsonyabb hőmérséklet -2 és +7 fok között várható. Hidegebb értékek az Északi-Középhegység területein, enyhébb hőmérsékletek pedig a délnyugati határvidéken. A keleties jellegű légmozgás egyre nagyobb teret hódít az ország területéből, ennek ellenére a légmozgás többnyire gyenge marad, egyedül a Kisalföldön élénkülhet meg kissé a délkeleti szél.
Napközben továbbra is sok lesz felettünk a felhő, legfeljebb a déli és délkeleti területeken szakadozhat fel kissé a felhőzet, számottevő napsütés azonban ott sem valószínű. Egy tőlünk délnyugatra mélyülő mediterrán ciklonnak köszönhetően délután jelentős változás kezdődik. Előbb az északi országrészben, majd nyugat-délnyugat felől egyre többfelé várható csapadék. Általában eső valószínű, ám az éjszaka folyamán északnyugatról megkezdődik a hideg levegő beáramlása a magasban is, így fokozatosan megkezdődhet a csapadék halmazállapotának váltása. A legmagasabb hőmérséklet 3 és 15 fok között alakul. Az utóbbi napokban jól megszokott hőmérsékleti kettősség továbbra is fennáll, az ország északi felében lehetnek így a hidegebb értékek. A többnyire keleties irányú légmozgást délről egyre nagyobb területen váltja fel a déli szél, ami továbbra is gyenge marad, csak a délkeleti területeken élénkülhet meg.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111247 Dátum: 2021.02.06., 07:55:35 »

Éjszaka sokfelé párássá válik a levegő, a Dunántúlon – ahol átmenetileg szakadozottabb lesz a felhőzet több helyen köd is képződhet, de ködfoltok az ország más részein is kialakulhatnak. Szombaton az ország nagyobb részén borult időre ébredhetünk, továbbra is csak a déli határvidéken lehet vékonyabb a felhőzet. Borsodban és a Nyírségben az eső is elered, másutt inkább csak szitálás fordulhat elő. Az ország nagy részén gyenge marad a légmozgás, azonban a Kárpátok hágóin keresztül kora reggeltől megkezdődik a hideg levegő beszivárgása, így pl. Sátoraljaújhely környékén megélénkül az északkeleti szél. A napkelte időszakában általában 0 és 7 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk.
A szombati időjárás nagy különbségeket hoz az országon belül: miközben a hideg, kontinentális levegő beszivárog az Északi-középhegység és az Alföld egy részére, a Dráva-melléken továbbra is a mediterrán légtömeg hatása érvényesül. A kettő keveredési zónájában kis területen belül éles hőmérsékleti kontraszt és tartós párásság is lehetséges, sőt az Alpokalján, a Rába völgyében még a köd is makacsul tarthatja magát. Az Északi-középhegységben és az Észak-Alföldön többfelé várható eső, ami Borsod egyes részein akár havas esőbe, a különösen a hegyvidéki területeken havazásba válthat, másutt jelentősebb csapadék nem valószínű, délnyugat felé haladva egyre vékonyabb felhőzet és tavaszias enyheség is tapasztalhatunk. A hőmérséklet csúcsértéke 2 és 16 fok között várható. Dél-Baranyában lesz a legmelegebb, Észak-Borsodban a leghidegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111246 Dátum: 2021.02.05., 20:24:22 »

E heti tippsor :

04843 Tampa Bay Buccaners- Kansas City   Döntetlen (1X2) odds.: 16,00
53863 Triestina – Legnago   Triestina vagy Döntetlen (Kétesély) odds:1,20
38527 Cremonese – Pisa   Döntetlen (1X2) odds: 2,99
53744 Lecco – Como    Döntetlen (1X2)2,78


Az első fogadási esemény amerikai foci, mégpedig a Supetbowl küzdelme.  Tavaly megnyerte a Kansas a Bowl-t, előtte egy évvel a  döntőbe jutásért a New England Patriots-val küzdött és egál után a hosszabbításban a Patriots tudott győzni és tovább lépni. Most a Patriots akkori irányítója, 43 éves Tom Brady már a Buccaners-nél, a kalózoknál tevékenykedik. A Kansasnél az irányító a fiatal Mahoms maradt. Vajon ki kerül ki ebből az összecsapásból. Szerintem egál lesz és jöjjön a hosszabbítás....
A következő esemény európai labdarúgás olasz C liga. Trieszt kikötőváros csap össze a L'Adige folyó partjáról érkező vendégekkel. Jó lesz itt egy laza kétesély is. A Triesztben bőven benne van.
 A harmadik fogadási történet is olasz foci, de eggyel feljebb léptünk a B osztályba. A megdőlt torony városának csapata ellátogat Cremonába, hogy összemérje erejét az ottani hvcs-kel. Nagy küzdelemben a helyiek otthon tartanak egy pontot.
Az utolsó esemény is olasz labdarúgás és C liga, csak az A csoportja. A Lombard Lecco fogadja a Comóból érkező csapatot. Szerintem mind a két csapat kiegyezne egy egálban.

Feldobtam online Lucky15-ös variésönbe és alaptétnek 25 Ft-t tettem meg, így a teljes játék 375 Ft-ba fájt.


 A tippelések sorban a ötjegyű számok a tippesemény kódjai.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111245 Dátum: 2021.02.05., 18:27:48 »

Jó napokat!


 . ...és milyen véletlen abban a spirálban (füzetben) ahogy tovább lapoztam találtam egy ugyanilyen táblázatot gk-kal és jellemzőkkel. Még néztem is mi a fene ez? Aztán rájöttem ezelőtt 14 évvel, éppen ugyanígy feltérképeztem a gépjárműveket, mielőtt eldöntöttem volna hogy Yarist veszek. Ez a füzet meg volt 14 éve már, benn a fiókban. ... 



Persze tudjuk, hogy nincsenek igazából véletlenek....Az életet megalkotó és belénk költözött Mindenható Nagy Titok semmit nem csinál - csinálunk véletlenül
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111244 Dátum: 2021.02.05., 18:22:39 »

Jó napokat!


Régen írtam. Nem volt igazából érkezésem. Sok minden történt azóta. Lecseréltem az autómat, ami nem volt tervezett, de így alakult. Lejárt, illetve megszüntettem egy régebbi befektetést, mert kiszámoltam, hogy buktam volna rajta pár év múlva. Más terveim voltak avval az összeggel, de egyéb okok miatt így alakult A régi autó 14 évig volt nálam, 228'000 km tettem bele. Szerettem, soha nem hagyott cserben. Most már a karosszériáján is van egy-két javítani való, főleg az alváz területen.  A motor is már kezdte szeretni az olajat, lehet hogy szimering cserékkel, vagy gyűrűzéssel orvosolható, de bontáskor alakul csak ki, hogy mi minden kell még.  Újat vettem, hitel is van benne, de hát ez van. Bízom benne hogy ez is szolgál egy 10 évet engem. Hibrid, „lágy-hibrid”, azaz csak jól hangzik.  Sokáig tanakodtam milyen legyen, átböngésztem teszteket,. leírásokat stb. Aztán egy kockás spirál füzetbe csináltam egy táblázatot, ahol a függőleges oszlopban felsoroltam a típusokat és a vízszintesben a típusokhoz a jellemzőket. Pl. teljesítmény, kerék méret, fogyasztás, gyorsulás stb és persze az ár. ...és milyen véletlen abban a spirálban (füzetben) ahogy tovább lapoztam találtam egy ugyanilyen táblázatot gk-kal és jellemzőkkel. Még néztem is mi a fene ez? Aztán rájöttem ezelőtt 14 évvel, éppen ugyanígy feltérképeztem a gépjárműveket, mielőtt eldöntöttem volna hogy Yarist (akkor) veszek. Ez a füzet meg volt 14 éve már, benn a fiókban. Sok füzetem van, én mindig minden feljegyzek, illetve ha tervezek valamit munkát stb.... akkor leírom, jegyzem nekem így egyszerűbb. Szóval ez a füzet újból a kezembe akadt és teljesen véletlenül ebbe kezdtem el irkálni...és lapozgatva leltem rá a 14 évvel ezelőtti összehasonlításokra és az akkori árakra.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111243 Dátum: 2021.02.05., 06:37:41 »

Péntekre virradó éjszaka egy melegfront hatására országszerte megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró. A hajnali, reggeli órákban az ország középső részén szórványosan már kisebb esőre is számíthatunk. A változó irányú szél gyenge lesz. A hőmérséklet általában 0 és 8 fok közé csökken, de főként az Északi-középhegység völgyeiben a felhősödés előtt éjjel gyenge fagy is lehet, illetve a középső megyékben is éjjel állnak be a minimumok.
Pénteken hazánk nagy részén folytatódik a borongós idő, főként nyugaton, délnyugaton vékonyodhat el, szakadozhat fel időnként a felhőzet. Az ország északkeleti harmadán további, gyenge esőre, sztálásra is készülhetünk, másutt nem valószínű csapadék. Északon gyenge keleties irányú szél fog fújni, délnyugaton viszont kissé élénkebb lesz a délnyugati szél. Ez utóbbi területen lesz a legmelegebb, itt ismét elérheti a csúcshőmérséklet a 14-16 fokot, míg másutt általában 6 és 13 fok közé melegszik a levegő, az Északi-középhegység térségében viszont 5 fok alatt marad a maximum.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111242 Dátum: 2021.02.04., 08:06:28 »

Csütörtök reggel északnyugat felől csökkenni kezd a felhőzet, a déli és keleti tájakon viszont még sok lehet a felhő. Itt a hajnali, reggeli órákban még kisebb eső, záporeső előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 4 és 11 fok között várható, az alacsonyabb értékek északnyugaton és az Északi-Középhegység területein várhatóak, ahol már éjszaka megkezdődik a felhőzet felszakadozása. A nyugati, délnyugati szél az ország nyugati részein többnyire gyenge marad, másutt viszont a többnyire mérsékelt alapszél mellett élénk lökések is előfordulhatnak.
Délutánra a Dunától nyugatra sokfelé, valamint a Duna-Tisza közén többfelé megnövekszik a fátyolfelhőzet, míg másutt általában kissé felhős, vagy derült idő várható. Csapadék nem várható. A nyugatias irányú légmozgás az északi tájakon, valamint az Alföldön a délnyugati részek kivételével sokfelé élénk, néhol erős lesz, másutt mérsékelt, gyenge légmozgás várható. A szél a délután folyamán fokozatosan veszít majd erejéből, estére mérsékelt, gyenge légmozgás várható. A hőmérséklet általában 10 és 16 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111241 Dátum: 2021.02.03., 08:01:12 »

Szerdára virradó éjszaka folytatódik a sokfelé erősen felhős vagy borult idő. Egy melegfront hatására az esti óráktól nyugat felől kisebb csapadékra is számíthatunk, mely elsősorban az ország északi felét érinti majd. Általában esőre kell készülni, de az Északi-középhegység térségében ónos eső, fagyott eső is valószínű. Hajnalban, reggel viszont nyugat felől egyre több helyen megszűnik a csapadék, és elvékonyodik, felszakadozik a felhőzet. A délnyugati, déli szél egyre több helyen mérsékelt lesz, élénk lökésekkel. Ennek és a sok felhőnek köszönhetően az ország nagy részén már fagymentes lesz az éjszaka, gyenge fagy elsősorban északon, északkeleten fordul még elő. Emellett több helyen az éjszaka első felében mérhetjük majd a minimumot, és reggelre már egy-két fokkal enyhül az idő.
Szerdán is gyakran lesz erősen felhős az ég, de főként délen, délnyugaton vékonyabb, szakadozottabb lesz a felhőzet, így ott néhány órára kisüthet a nap. Rövidebb napos időszakok azonban másutt is valószínűek - legkevésbé északkeleten. Délelőtt átmenetileg mindenütt megszűnik a csapadék, de délután északon, északkeleten ismét kialakulhat kisebb eső, zápor. A délnyugati szél többfelé megélénkül, főleg a Dunántúlon erős lökésekre is számíthatunk. Ezzel tovább enyhül az idő, délután általában már 5 és 13 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111240 Dátum: 2021.02.02., 19:51:00 »

Sosem gondoltam volna, hogy valaha is eljutok oda, hogy szinte semmi időm nincs arra, amit a legszívesebben csinálok...  siros_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111239 Dátum: 2021.02.02., 08:12:47 »

Éjjel eleinte változóan felhős idő valószínű, majd az egyre párásabb levegő hatására több helyen kialakulhat köd, melyet néhol zúzmaraképződés is kísérhet. Másutt pedig zárt, alacsony szintű rétegfelhőzet megjelenésére számíthatunk mind nagyobb területen. Elsősorban nyugaton, északnyugaton azonban maradhatnak kevésbé felhős tájak a hajnali, reggeli órákban is. A ködös, rétegfelhős helyeken néhol szitálás, ónos szitálás, hószállingózás előfordulhat jelentéktelen mennyiségben. A változó irányú légmozgás gyenge marad. Többnyire -4 és +1 fok közé hűl a levegő, de néhány hóval borított és tartósabban kevéssé felhős helyen ennél kicsivel hidegebb is lehet.
Kedden napközben eleinte túlnyomóan erősen felhős vagy borult időre készülhetünk, majd nyugat felől egyre többfelé felszakadozik az alacsony szintű rétegfelhőzet és főként a Dunántúlon, később a Duna-Tisza-közén is több-kevesebb napsütés lehetséges. Ezzel szemben a Tiszántúlon, valamint északkeleten lehetnek egész nap borongós, rétegfelhős tájak is, egy-két helyen azonban ott is felszakadhat délután a rétegfelhő. Csupán néhol fordulhat elő jelentéktelen szitálás. A déli, délnyugati szél többnyire gyenge marad, néhol azonban előfordulhat élénkebb légmozgás. A keddi csúcsértékek többnyire 2 és 7 fok között alakulnak, a Kisalföldön, valamint Sopron környékén kicsivel melegebb, a tartósan borult párás helyeken egy-két fokkal hidegebb maradhat a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111238 Dátum: 2021.02.01., 07:30:38 »

Hétfőre virradó éjszaka a déli és keleti országrészben borult lesz az ég, és továbbra is számítani lehet hószállingózásra, havazásra, a délkeleti határmentén fagyott eső, ónos eső is hullhat.
Az északi és nyugati megyékben ugyanakkor elvékonyodik a felhőzet, és csapadék nem várható. A kevésbé felhős tájakon zúzmarás ködfoltok képződhetnek.
Az északi, északkeleti szél a keleti és déli részeken eleinte még többfelé meg-megélénkül, így kisebb hófúvásokat sem lehet kizárni, reggelre azonban ezeken a tájakon is mérséklődik a légmozgás.
A hőmérséklet legalacsonyabb értéke általában -6 és 0 fok között alakul, de a kevésbé felhős tájakon könnyen -10 fok környékére zuhanhat a hőmérő higanyszála. 0 fok körüli, gyengén pozitív értékeket a délkeleti határszélen mérhetünk.
Napközben délen és keleten továbbra is erősen felhős vagy borult lesz az ég, de a csapadéktevékenység területi kiterjedése fokozatosan csökken, délután már inkább csak a keleti határvidéken fordulhat elő hószállingózás, kisebb mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék.
Másutt többnyire kevés lesz a felhő és több órára kisüthet a nap is. A déli, délkeleti szél a Kisalföldön mérsékelt lesz, másutt gyenge, változó irányú légmozgásra számíthatunk.
A levegő általában 0 és +5 fok közé melegszik, keleten, északkeleten lehetnek egész nap gyengén fagyos területek.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111237 Dátum: 2021.01.31., 09:03:16 »

Vasárnapra virradó éjszaka fokozatosan mindenütt beborul az ég, és nyugat felől egyre többfelé kezdődik csapadékhullás: északon hószállingózás, gyenge havazás, délen jellemzően eső, havas eső, esetleg ónos eső. A nyugat-keleti tengelyű középső területeken intenzív havazás is kialakulhat, és rövid idő alatt akár jelentősebb hótakaró is kialakulhat.
Északon, északkeleten csak kisebb mennyiségű csapadékra van kilátás.
Az északkeleti szél többfelé megélénkül, a középső területeken meg is erősödhet, kisebb hófúvások is kialakulhatnak.
A hőmérséklet -4 és +2 fok közé csökken, a déli területeken mérhetjük a pozitív értékeket.
Vasárnap délután főként ország északi harmadában felszakadozik, csökken a felhőzet, máshol túlnyomóan borult marad az ég. A csapadéktevékenység egyre inkább a déli határ mentére szorul vissza, itt készülhetünk még további havazásra, havas esőre, délkeleten néhol esőre. A lehullott hó vastagsága estig délnyugaton elérheti a 10 centimétert. A mérsékelt északkeleti szél nagy területen megélénkül. A hőmérséklet délután -1 és +3 fok között valószínű.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111236 Dátum: 2021.01.30., 07:24:50 »

Szombatra virradóan nyugat felől megszűnik a csapadékhullás, és felszakadozik, csökken a felhőzet. A nyugatias szél ezúttal már az ország északi harmadán lesz időnként élénk, másutt gyengül. Ennek köszönhetően főként a Dunántúl és a Duna-Tisza köze déli, délnyugati felén többfelé párássá válhat a levegő, helyenként sűrű ködfoltok is képződhetnek. A hőmérséklet többnyire 0 és 5 fok közé csökken, de délnyugaton és az Északi-középhegység szélvédett és kevésbé felhős völgyeiben kevéssel fagypont alá hűlhet a levegő.
Szombaton napközben a kezdeti napsütést nyugat felől ismét erős felhősödés követi, így legtovább a keleti, délkeleti megyékben élők élvezhetik a napfényt. A késő délutáni órákban északon már előfordulhat kisebb eső, zápor. Északon, északkeleten sokfelé megélénkül a nyugatias szél, erős, főként a hegyekben viharos lökésekre is számítani kell. Délnyugaton viszont gyenge marad a légmozgás, és ennek köszönhetően ott helyenként csak lassan oszlanak fel a ködfoltok. A hőmérséklet jellemzően 6 és 12 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111235 Dátum: 2021.01.29., 08:52:21 »

Péntekre virradó éjszaka mindenütt borultságig növekszik a felhőzet és összességében sok helyen valószínű csapadék: a Dunántúlon a kezdeti vegyes halmazállapotot egyre inkább eső váltja fel mindenhol, a középső tájakon átmenetileg havazhat, de reggelre ott is már inkább a havas eső, eső lesz a jellemző csapadékforma, miközben az ország északkeleti harmadán kitartóan havazhat, és akár több centiméternyi friss hóréteg is kialakulhat.
Reggel már inkább csak keleten, északkeleten eshet, a Dunántúlon már csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső, délnyugaton pedig a felhőzet is felszakadozhat és ködfoltok képződhetnek.
A jellemzően mérsékelt nyugati, délnyugati alapszél a középső és déli megyékben gyakran megélénkül, időnként akár meg is erősödhet. Gyenge légmozgásra az északi vidékeken van kilátás.
A minimum-hőmérséklet általában -4 és +3 fok között alakul, ám több helyen az éjszaka első felében állhat be a legalacsonyabb érték, reggel általában már -2 és +5 fok közötti értékeket mérhetünk.
Délelőtt keleten is fokozatosan megszűnik a havas eső, havazás, ugyanakkor északnyugat felől újabb csapadékrendszer érkezik, melynek hatására egyre többfelé ered el az eső, északkeleten azonban havas eső, fagyott eső, ónos eső, a magasabb hegyeken pedig hó is hullhat.
A délnyugati szél a Dunántúlon többfelé megélénkül, időnként meg is erősödhet, másutt általában gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás.
A hőmérséklet csúcsértéke általában 0 és 10 fok között alakul, a déli országrészben lesz a legmelegebb, északkeleten viszont csupán fagypont közelébe enyhül a hideg.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111234 Dátum: 2021.01.28., 07:55:14 »

Csütörtök reggel nyugaton erősen felhős vagy borult, másutt változóan felhős lesz az ég. Északnyugaton reggelre kisebb hószállingózás kialakulhat. A változó irányú légmozgás gyenge lesz. A hőmérséklet általában -10 és 0 fok közé csökken, de a hóval fedett északkeleti völgyekben néhol -10 foknál hidegebb is elképzelhető.
Csütörtök délutánra nyugat-északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és többnyire erősen felhős idő várható. A Dunántúl északi felén, valamint az Északi-középhegység térségében - a hőmérséklet függvényében gyenge vegyes halmazállapotú csapadék, vagy gyenge havazás, hószállingózás kialakulhat. A déli-délnyugati irányú légmozgás a Dunántúl nyugati felén, valamint az ország keleti harmadán többfelé mérsékelt, másutt jellemzően gyenge lesz. A hőmérséklet általában +1 és 6 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!