Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.05., 15:10:35
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 155 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7129685 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111273 Dátum: 2021.02.20., 18:16:09 »

Jó napokat !


Úgy néz ki igen csak körbe lőtt bennünket a koronavírus. Egy hónapja tőlünk északi irányban , kb. 200  méterre egy család lett fertőzött. Tegnap meg tőlünk 150 méterre egy hölgy. Ő  már a hét elején nem érezte jól magát, influenzás tünetek, köhögés, aztán ízvesztés, bár a sós ízt még érezte. Telefonált az illetékes helyre, ahol mondták hogy menjen be egy tesztelő helyre, vagy küldenek tesztelőt. Az utóbbit választotta, de mivel nem értek hozzá ki 4 nap alatt, így végül inkább beautózott a 60 km-re levő tesztelő pontra, aztán vissza. Az 120 km. Azt nem értem, hogy van tőlünk kb. 20 km-es körben két egészségház is, illetve szakrendelő intézet, igaz az egyik a másik vármegyében, miért nincs ilyen helyen kialakítva tesztelőpont. Azzal már nem is foglalkozom, hogy ha nincs autója, akkor esetleg tömeg közlekednie kell, vagy gyalogosan?
Hét közben is már vittünk neki kaját, illetve ma is úgy főzött a nejem, hogy oda is jusson. Természetesen szigorúan betartjuk az érintkezés szabályait.  Ma már jobban van a hölgy, legalábbis úgy érzi.

Időközben sikerült elintézni az új autóra a kötelezőbiztosítás módosítását, Amikor megvettem, akkor még nem volt eladva a régi, így a nem tudtam érvényesíteni az új esetében a bonus malus kedvezményt. Időközben eladták a régi autót így a régi biztosítómmal online sikerült lerendezni a kgfb-t és casco megszüntetését. Azóta már a negyedéves fizetési intervallum  miatti túlfizetést is elszámolták és visszaküldték. Megkaptam a nullás káresemény igazolást is. Azt aláírtam dátummal és lefényképeztem és így számitógépre feltöltve, e-mailban, egy kérelemmel elküldtem  az új biztosítónak, hogy módosítsák az új autó vonatkozásában a szerződést. Nagyon korrektek voltak 2 nap alatt lerendezték és ott is az „anyagiakat” jóváírták. Örülök, hogy nem  kellett sehová mennem.


 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111272 Dátum: 2021.02.20., 08:36:23 »

Szombatra virradóra főként nyugaton, délnyugaton, illetve a Dunántúli-középhegység környezetében sűrű köd, ködfoltok képződhetnek, északkeleten zúzmarás köd is előfordulhat, északnyugaton inkább csak párásság lesz a jellemző, de kizárni ott sem lehet a ködfoltok kialakulását. Az Alföld középső és délkeleti részén erősen felhős lesz az ég és kisebb eső, zápor is kialakulhat, másutt már nem várható csapadék. A változó irányú légmozgás gyenge lesz. A hőmérséklet általában -5 és +5 fok közé csökken.
Szombat délután megszűnik a csapadék, ugyanakkor erősen felhős marad az égbolt, a délután második felétől északkelet felől a magasban szárazabb levegő érkezik így csökkenni kezd a felhőzet. Az északkeleti, keleti szél gyenge marad. A reggeli, sokfelé sűrű ködfelhőzet felszakadozik, de északkeleten egy-két helyen tartósan megrekedhet, itt a nappali maximum is 5 fok alatt maradhat. Másutt 6 és 12 fok közé emelkedik a hőmérséklet, de délnyugaton pár fokkal melegebb is lehet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111271 Dátum: 2021.02.19., 08:55:24 »

Péntekre virradó éjszaka egy érintőleges frontrendszer hatására országszerte megnövekszik, megvastagszik a felhőtakaró. Emellett főként a Nyugat-Dunántúlon és a Dunántúli-középhegység délkeleti előterében, valamint északon, északkeleten több helyen köd képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de szitálás előfordulhat néhol. A délkeleties irányúra forduló szél általában gyenge marad, de a Kisalföldön mérsékelt lesz. Kora reggel általában -4 és +3 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk.
Pénteken továbbra is sok felhő lesz felettünk, némi napsütés főleg a Dunántúlon és a Duna-Tisza köze déli felén lehet. A délutáni, esti órákban északkeleten északon kisebb eső, havas eső is kialakulhat. A déli megyékben mérsékelt, időnként élénk lesz a déli, délnyugati szél, másutt gyenge marad a változó irányú légmozgás. A csúcshőmérséklet többnyire 3 és 13 fok között alakul, északkeleten az alacsonyabb, délnyugaton a magasabb értékekkel.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111270 Dátum: 2021.02.19., 00:11:34 »



Jó estlétet!   

Valami, valaki hiányzott ma reggel....


Remélem nincs baj....

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111269 Dátum: 2021.02.17., 12:37:23 »

Szerdára virradó éjszaka rövid időre több helyen elvékonyodhat, de később egy újabb melegfront hatására ismét megvastagszik a felhőtakaró. A reggeli, délelőtti órákban főként északon és a Dunántúlon várható szórványos, gyenge csapadék, ami az Északi-középhegység térségében még hó lesz, másutt viszont a magasban érkező melegedés hatására ónos eső, fagyott eső, a fagymentes helyeken eső lesz jellemző. A déli, délnyugati gyenge marad. Általában -5 és 0 fok közötti minimumokat mérhetünk.
Napközben a csapadékzóna tovább halad kelet felé, így előbb az ország középső, majd délután már inkább a keleti részén számíthatunk csapadékra. Ez kezdetben még sokfelé lehet havas vagy fagyott eső, de a legtöbb helyen egyre inkább az eső válik jellemzővé. Az északkeleti megyékben azonban végig kitarthat a havazás, és a Miskolc-Debrecen vonaltól északkeletre akár több cm friss hó hullhat. Eközben északnyugat felől egy gyenge hidegfront is eléri az országot, ami a késő délelőtti óráktól kora délutánig a Dunántúl és a Duna-Tisza köze déli felén okozhat elszórt záporokat, mögötte viszont északnyugat felől csökken a felhőzet. Keleten és délnyugaton gyenge marad a délnyugati, nyugati szél, a középső és északnyugati országrészben viszont a hidegfront mögött többfelé megélénkülhet az északnyugati irányúra forduló légmozgás. A front lehűlést nem hoz majd, sőt, a szeles helyeken az átkeverő hatás miatt jelentősen megenyhül az idő, a hőmérséklet eléri a 6, 11 fokot. Másutt viszont jellemzően 0 és 5 fok között alakulnak a csúcsértékek, de északkeleten, északon néhol egész nap fagyhat.

El sem hiszem, de ma pozitív hőmérsékletben indultam el reggel a munkahelyemről hazafelé!  yes_yes táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111268 Dátum: 2021.02.17., 08:23:57 »

Szerdára virradó éjszaka rövid időre több helyen elvékonyodhat, de később egy újabb melegfront hatására ismét megvastagszik a felhőtakaró. A reggeli, délelőtti órákban főként északon és a Dunántúlon várható szórványos, gyenge csapadék, ami az Északi-középhegység térségében még hó lesz, másutt viszont a magasban érkező melegedés hatására ónos eső, fagyott eső, a fagymentes helyeken eső lesz jellemző. A déli, délnyugati gyenge marad. Általában -5 és 0 fok közötti minimumokat mérhetünk.
Napközben a csapadékzóna tovább halad kelet felé, így előbb az ország középső, majd délután már inkább a keleti részén számíthatunk csapadékra. Ez kezdetben még sokfelé lehet havas vagy fagyott eső, de a legtöbb helyen egyre inkább az eső válik jellemzővé. Az északkeleti megyékben azonban végig kitarthat a havazás, és a Miskolc-Debrecen vonaltól északkeletre akár több cm friss hó hullhat. Eközben északnyugat felől egy gyenge hidegfront is eléri az országot, ami a késő délelőtti óráktól kora délutánig a Dunántúl és a Duna-Tisza köze déli felén okozhat elszórt záporokat, mögötte viszont északnyugat felől csökken a felhőzet. Keleten és délnyugaton gyenge marad a délnyugati, nyugati szél, a középső és északnyugati országrészben viszont a hidegfront mögött többfelé megélénkülhet az északnyugati irányúra forduló légmozgás. A front lehűlést nem hoz majd, sőt, a szeles helyeken az átkeverő hatás miatt jelentősen megenyhül az idő, a hőmérséklet eléri a 6, 11 fokot. Másutt viszont jellemzően 0 és 5 fok között alakulnak a csúcsértékek, de északkeleten, északon néhol egész nap fagyhat.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111267 Dátum: 2021.02.16., 08:56:25 »

Éjjel nyugat felől eleinte fátyolfelhők, majd idővel egyre vastagabb felhők érkezésére is számítani lehet. A hajnali, reggeli órákban a Dunántúlon - különösen északnyugaton - már hószállingózás, illetve gyenge vagy mérsékelt havazás is előfordulhat. A déli, délkeleti szél gyenge marad. A keddi minimumértékek jellemzően -9 és -2 fok között alakulnak, de a havas, és sokáig gyengén felhős helyeken továbbra is előfordulhatnak -10 fok alatti hőmérsékletek is. Több helyen - főként nyugaton - az éjszaka első felében állhat be a minimum.
Kedden napközben többnyire erősen felhős vagy borult időre készülhetünk. Kevés napsütés a nap első felében inkább csak keleten, északkeleten, míg délután a délnyugati tájakon lehetséges. Az északi tájakon napközben elszórtan számíthatunk hószállingózás, gyenge havazás kialakulására. Délen inkább csak néhol lehet időszakos, gyenge csapadék, ott a hószállingózás mellett gyenge havas eső vagy eső is lehetséges. Összességében sehol sem várható számottevő csapadék, északon azonban átmenetileg lepel-2 cm hótakaró néhol kialakulhat. A délies légmozgás többnyire gyenge marad. A legenyhébb órákra általában -2 és +5 fok közé melegszik a levegő, elsősorban északon, északkeleten maradhat egész nap fagyos a levegő, míg délnyugaton mérhetjük a legenyhébb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111266 Dátum: 2021.02.14., 16:07:52 »

Kedves Rovattársak!

A most ismételt  egyik rádióműsorban Vajdai Vilmos a Táp Színház vezetője nyilatkozott.
S a beszélgetés során szóba hozta a munkatársak között Horváth Kálmán (Ezüst Higany)  nevét
Ez egyébként a Színház honlapján is feltalálható.
Mármint Ezüst Higany, s nem az interjú.

Igen, Higany dolgai kapcsán sokszor gondolkodtam a mai magyar művészet helyzetét és haladási irányán...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111265 Dátum: 2021.02.14., 16:05:57 »


 Na igen...Eléggé elkeserítő volt a Kansas szereplése. Úgy éreztem, hogy a támadók egyszerűen feladták. Az irányító, Mahomes a leglehetetlenebb helyeztben is dobta a labdát és bizony jó irányba is, de mintha az elkapók nem hittek volna sem benne, sem magukban. Ez olyan volt mikor valaki pl egy küzdősportoló úgy megy ki egy korábban már többször legyőzött ellenféllel szemben, hogy ez a meccs is megy majd magától. Aztán a másik fél meglepi és később már leblokkol, képtelen újítani.... ez alapból egy pszichológiai vereség, na persze ehhez kell az ellenfél fizikai és pszichés felkészültsége is. Mindenesetre a Kansas irányítóját (Mahomest) legyalulták rendesen az ellenfél védői...

Én nem néztem a meccset, csak mondták, hogy a Kansas sokkal esélyesebb volt, de csapnivalóan játszottak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111264 Dátum: 2021.02.14., 16:00:53 »



Természetesen sok más szempont, és tulajdonság is lényeges dolog volt, amely segít dönteni egy adott típus mellett. Fontos volt a gk hasmagassága is, a be – és kiszállás nehézsége. Itt mifelénk a gáti úton igen könnyű odaverni az alját egy-egy típusnak. És való igaz az ár is  fontos tényező, lényegében az első szűrő.

Volt francia autóm, úgy 130 ezer km-t mehettem vele. Különösebb gond nem akadt a kocsival. 160 ezer km-el adtam el. Aztán kb. egy fél év múlva összefutottam vele, egy Tatabányai-i kereskedésben, de akkor már csak alig volt benne 100 ezer km.  shock vigyor vigyor _morcos    Kétségkívül a motorja jó állapotban volt nagyon.
Ennél az új autónál kicsit bánom azért, hogy nem ugrottam bele egy fokozattal komolyabb felszereltségbe, ugyanis annak már volt hosszanti tetősín-e is, amire egyszerűbb beszerezni a tetőcsomagtartót. Elég sokat használtam a többi autóimnál a tetőcsomagtartókat.

Igen, a hasmagasság az ukrán utak miatt feltétlen kardinális kérdés! ( https://photos.google.com/share/AF1QipMPbAXSIBxG19Yt3FjywALZ4nRU9sDx2u-khrsUi77wbhHb9IKed0OaDy2qsDeUgA/photo/AF1QipOPWBiKzmrv1XQijyXMtRsvzhwCCYK9oOEdPNfs?key=TXdoLWpna21zU2VWS19BV1paOHhrU3N2cV9BWXhn ) Aztán tény, hogy 60 évesen már nem szívesen ülnék bele egy alacsony építésű sport kocsiba...  A tetősín nem igazán volt opció. Jó lett volna, jobbára dekoratívabb megjelenés miatt, de ugyanakkor gyorsan akartam szabadulni az Outlandertől, tetősínnel ez a szín nem volt raktáron, ráadásul majd' 300 ezerrel lett volna több...... Szóval igen, ezek vezérlő elvek voltak.
Ezért lett ő. Sanyika.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111263 Dátum: 2021.02.14., 14:02:58 »

Kedves Rovattársak!

A most ismételt  egyik rádióműsorban Vajdai Vilmos a Táp Színház vezetője nyilatkozott.
S a beszélgetés során szóba hozta a munkatársak között Horváth Kálmán (Ezüst Higany)  nevét
Ez egyébként a Színház honlapján is feltalálható.
Mármint Ezüst Higany, s nem az interjú.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111262 Dátum: 2021.02.14., 08:58:30 »

Éjjel a Dunántúlon, és Északkelet-Magyarországon lesznek felhősebb körzetek, errefelé futó, gyenge hózápor néhol előfordulhat, de számottevő csapadékra biztosan nem számíthatunk. Vasárnap reggel már kevesebb lesz a felhő, Az Alpokalján és a Nyírségben átmenetileg élénk lehet a légmozgás, másutt mérsékelt, a Duna-Tisza közén gyenge marad. A szélvédett helyeken párás lehet a levegő, egy-egy északi völgyben zúzmarás ködfolt is képződhet. A hőmérséklet általában -5 és -13 fok közé csökken, viszont az Alföld hóborította, derült körzeteiben -15, az Északi-középhegység egyes, szélcsendes völgyeiben -20 fok körülire csökkenhet.
Általában többórás napsütésre számíthatunk, de átmenetileg felhősebb körzetek a Tiszántúlon, és a nyugati megyékben lehetnek, errefelé egy-egy gyenge hózápor előfordulhat. Napközben az északi, északkeleti szél (főként nyugaton) nagyobb területen is megélénkül, így hiába emelkedik pár fokot a nappali hőmérséklet, a légmozgás a hőérzetünket ismét rontja. A tényleges, délutáni maximum -3, +3 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111261 Dátum: 2021.02.13., 08:25:57 »

Szombat reggel az ország nagy részén derült, fagyos, hideg idő várható, egyedül a délnyugati területeket súrolhatja a Földközi-tenger nyugati medencéjében örvénylő mediterrán ciklonhoz tartozó vékony fátyolfelhőzet, de az égképnek itt sem lesz borult jellege. Csapadék nem várható. Az északi, északnyugati szél tovább veszít erejéből. A hőmérséklet az ország legnagyobb részén -17 és -8 fok közé csökken (főként a hóval borított területeken és a mély völgyekben lehet a hidegebb), de az Északi-középhegység vastag hóval borított területein -20 fokos, a fagyzugos északi völgyekben pedig pár fokkal ez alatti minimum hőmérsékletek is előfordulhatnak.
Országszerte napos, hideg idő várható szombat délután is, gyenge-mérsékelt északias széllel. Délután északkeleten és északnyugaton kissé megnövekszik a felhőzet, de kisebb csapadék maximum késő este északkeleten lehet. Az északias szél továbbra is gyenge, helyenként mérsékelt marad. A legmagasabb hőmérséklet 0 és -7 fok között alakul, északkeleten várhatóak az alacsonyabb maximumok.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111260 Dátum: 2021.02.12., 15:05:31 »

Látod, most a Tampa nyert...

Nem vagyok nagy rajongó, csak azért tudom, mert a tv-ben kiemeltek egy focistát, aki negyven felett van kicsivel és rekorder, mert több győzelmet szerzett összesen, mint bármelyik csapat.  vigyor


 Na igen...Eléggé elkeserítő volt a Kansas szereplése. Úgy éreztem, hogy a támadók egyszerűen feladták. Az irányító, Mahomes a leglehetetlenebb helyeztben is dobta a labdát és bizony jó irányba is, de mintha az elkapók nem hittek volna sem benne, sem magukban. Ez olyan volt mikor valaki pl egy küzdősportoló úgy megy ki egy korábban már többször legyőzött ellenféllel szemben, hogy ez a meccs is megy majd magától. Aztán a másik fél meglepi és később már leblokkol, képtelen újítani.... ez alapból egy pszichológiai vereség, na persze ehhez kell az ellenfél fizikai és pszichés felkészültsége is. Mindenesetre a Kansas irányítóját (Mahomest) legyalulták rendesen az ellenfél védői...
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 776



Profil megtekintése
« Válasz #111259 Dátum: 2021.02.12., 14:57:31 »

Igen, az  árak... engem is jelentősen befolyásoltak mindig.
Nálam vannak tiltólistás autók, amik hiába férnének bele a budgetbe, nem fogom megvenni (francia, orosz és olasz típusok). Nem azért, mert rosszak, hanem mert nem tudok hosszútávon megbízni bennük. Én a távol-keleti típusokat részesítem előnyben, aztán jöhetnek a német modellek. Azok jobbára inkább az áraik miatt esnek ki, mert bár vonzó az ajánlat, de mire benne lesz mindaz, ami egy távol-keletiben széria felszerelés, addigra többe kerül annál.
Így lett a Mitsubishi után a SsangYong. Sanyiban is az összhajtáson és az elektromosan behajtható tükrökön kívül minden benne van, ami az Outlanderben megvolt, sőt, ebbe még ütközésvédelem is jutott (a kis ravasz elveszi a gázt, nem csak jelez, ha valamihez túl közel kerülök előre vagy oldalt).
Érdekes, hogy -bár igazad van, fontos kérdés és akár jelentős költség is-, én mégsem szoktam a gumikkal számolni. Pedig lehet, érdemes lenne. Nálam inkább „szerelem” kérdése az autóválasztás. Megvannak a főbb paraméterek (ár, méret, gyártó), aztán jön a számba jöhető típusok feltérképezése, majd a „nézzük meg”. Amelyikben elér az „Ezt nekem gyártották!” érzés, az lesz a választás. Most is így lett az XLV a Tivoli helyett (bár a Mama azt szeretett volna a nagyobb csomagtér döntött nálam).



Természetesen sok más szempont, és tulajdonság is lényeges dolog volt, amely segít dönteni egy adott típus mellett. Fontos volt a gk hasmagassága is, a be – és kiszállás nehézsége. Itt mifelénk a gáti úton igen könnyű odaverni az alját egy-egy típusnak. És való igaz az ár is  fontos tényező, lényegében az első szűrő.

Volt francia autóm, úgy 130 ezer km-t mehettem vele. Különösebb gond nem akadt a kocsival. 160 ezer km-el adtam el. Aztán kb. egy fél év múlva összefutottam vele, egy Tatabányai-i kereskedésben, de akkor már csak alig volt benne 100 ezer km.  shock vigyor vigyor _morcos    Kétségkívül a motorja jó állapotban volt nagyon.
Ennél az új autónál kicsit bánom azért, hogy nem ugrottam bele egy fokozattal komolyabb felszereltségbe, ugyanis annak már volt hosszanti tetősín-e is, amire egyszerűbb beszerezni a tetőcsomagtartót. Elég sokat használtam a többi autóimnál a tetőcsomagtartókat.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111258 Dátum: 2021.02.12., 10:28:11 »

Péntek reggelre az ország nagy részén már jelentősen csökken a felhőzet, a Tisza-menti összeáramlási sávban azonban folytatódik az erősen felhős idő. Ott még hózápor, havazás is előfordulhat, másutt nem lesz csapadék. Az északi, északnyugati szél veszít erejéből, de a Dunántúlon és északkeleten időnként még megélénkül. A hőmérséklet az ország legnagyobb részén -13 és -7 fok közé csökken, de az Északi-középhegység szélvédett és kevésbé felhős, hóval borított völgyeiben -20 fok köré is lehűlhet a levegő.
Pénteken napközben északon és keleten időnként erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és ezeken a tájakon egy-egy gyenge hózápor is kialakulhat. Másutt a napsütés lesz túlsúlyban, és nem várható csapadék. Az északnyugati, északi szél mérsékelt vagy élénk lesz, az északi, északkeleti országrészben időnként erős lökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet -7 és -1 fok között alakul.

Jó reggelt!

Mi megúsztuk a reggelt -10 fokkal.
 Vityus iskolába, Okszikám dolgozni ment.
Nekem ma itthoni feladataim vannak.

Az este a nagy hideg elől betettem a faházba a virágládában levő kis fügefácskánkat. A faházban nincs fűtés, tehát a minuszok ott is jelen vannak, de valamelyest csökkentett mértékben, de leginkább nem fúj benn a szél... Nevet
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111257 Dátum: 2021.02.12., 08:07:13 »

Péntek reggelre az ország nagy részén már jelentősen csökken a felhőzet, a Tisza-menti összeáramlási sávban azonban folytatódik az erősen felhős idő. Ott még hózápor, havazás is előfordulhat, másutt nem lesz csapadék. Az északi, északnyugati szél veszít erejéből, de a Dunántúlon és északkeleten időnként még megélénkül. A hőmérséklet az ország legnagyobb részén -13 és -7 fok közé csökken, de az Északi-középhegység szélvédett és kevésbé felhős, hóval borított völgyeiben -20 fok köré is lehűlhet a levegő.
Pénteken napközben északon és keleten időnként erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet, és ezeken a tájakon egy-egy gyenge hózápor is kialakulhat. Másutt a napsütés lesz túlsúlyban, és nem várható csapadék. Az északnyugati, északi szél mérsékelt vagy élénk lesz, az északi, északkeleti országrészben időnként erős lökésekkel. A legmagasabb hőmérséklet -7 és -1 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111256 Dátum: 2021.02.11., 13:32:41 »

Csütörtökre virradó éjszaka átvonul felettünk a mediterrán ciklon hidegfrontja. Hozzá kapcsolódóan eleinte sokfelé várható csapadék, ami egyre több helyen havazás lesz, de mivel az alacsonyabb légrétegekben kissé gyorsabban haladhat a hideg, mint a magasban, kezdetben ónos eső, fagyott eső is hullhat. Északkeleten a havazás előtt nagyobb az esélye kiterjedtebb és jelentősebb (több mm) ónos esőnek is! Reggelre a csapadéktömb keletebbre helyeződik, így a Dunántúlon egyre többfelé megszűnik a hóesés, és szakadozni, csökkenni kezd a felhőzet.. A front mögött éjjel országszerte feltámad az északnyugati, északi szél, a Dunántúl középső sávjában és északkeleten gyakoriak lesznek a viharos lökések is. Ennek köszönhetően azokon a tájakon, ahol kialakul legalább néhány cm-es hótakaró, hófúvásra is számítani kell. A Mátra-Szolnok vonal mentén azonban egy összeáramlás zóna hatására gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, ám emiatt itt a lehűlés is lassabb lehet, hosszabban kitartó havas esővel. A hőmérséklet reggelre az ország nyugati kétharmadán és északon, északkeleten már -7 és -2 fok közé csökken, míg délkeleten és az összeáramlás mentén ekkor még 0 fok körül vagy kevéssel a felett alakul, de délelőttől ezeken a tájakon is fagyni fog.
Csütörtökön a Dunántúlon száraz idő várható, és a változó felhőzet mellett néhány órára már a nap is kisüt. Keleten eleinte még folytatódik a csapadékos idő, délelőttől már mindenütt havazással, hózáporral, majd nyugat felől ott is egyre többfelé megszűnik a hóesés. A már említett, hozzávetőlegesen a Mátra-Szolnok-Orosháza vonal térségében hullámzó összeáramlási zóna mentén egy néhány 10 km széles sávban azonban tartós havazás várható, illetve északkeleten is kitarthat még a csapadék a délután nagyobb részében. Az északnyugati, északi szél az összeáramlási vonalat leszámítva továbbra is sokfelé élénk vagy erős lesz, a Dunántúlon és északkeleten gyakran viharos lökésekkel. Ez jelentősen rontja a hőérzetet, ráadásul amúgy sem lesz melegünk, -6 és -1 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk délután.


Na, eltelt egy újabb nap. Majdnem mondtam, hogy a pokolban, de azért annyira nem volt rossz. Viszont ez a hirtelen jött havazás és hideg betett rendesen a rendszereknek; rengeteg fals jelzés érkezett, az elektromos rendszer több településen is feladta a harcot... szóval mozgalmas éjszaka áll mögöttem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111255 Dátum: 2021.02.11., 07:46:28 »

Csütörtökre virradó éjszaka átvonul felettünk a mediterrán ciklon hidegfrontja. Hozzá kapcsolódóan eleinte sokfelé várható csapadék, ami egyre több helyen havazás lesz, de mivel az alacsonyabb légrétegekben kissé gyorsabban haladhat a hideg, mint a magasban, kezdetben ónos eső, fagyott eső is hullhat. Északkeleten a havazás előtt nagyobb az esélye kiterjedtebb és jelentősebb (több mm) ónos esőnek is! Reggelre a csapadéktömb keletebbre helyeződik, így a Dunántúlon egyre többfelé megszűnik a hóesés, és szakadozni, csökkenni kezd a felhőzet.. A front mögött éjjel országszerte feltámad az északnyugati, északi szél, a Dunántúl középső sávjában és északkeleten gyakoriak lesznek a viharos lökések is. Ennek köszönhetően azokon a tájakon, ahol kialakul legalább néhány cm-es hótakaró, hófúvásra is számítani kell. A Mátra-Szolnok vonal mentén azonban egy összeáramlás zóna hatására gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, ám emiatt itt a lehűlés is lassabb lehet, hosszabban kitartó havas esővel. A hőmérséklet reggelre az ország nyugati kétharmadán és északon, északkeleten már -7 és -2 fok közé csökken, míg délkeleten és az összeáramlás mentén ekkor még 0 fok körül vagy kevéssel a felett alakul, de délelőttől ezeken a tájakon is fagyni fog.
Csütörtökön a Dunántúlon száraz idő várható, és a változó felhőzet mellett néhány órára már a nap is kisüt. Keleten eleinte még folytatódik a csapadékos idő, délelőttől már mindenütt havazással, hózáporral, majd nyugat felől ott is egyre többfelé megszűnik a hóesés. A már említett, hozzávetőlegesen a Mátra-Szolnok-Orosháza vonal térségében hullámzó összeáramlási zóna mentén egy néhány 10 km széles sávban azonban tartós havazás várható, illetve északkeleten is kitarthat még a csapadék a délután nagyobb részében. Az északnyugati, északi szél az összeáramlási vonalat leszámítva továbbra is sokfelé élénk vagy erős lesz, a Dunántúlon és északkeleten gyakran viharos lökésekkel. Ez jelentősen rontja a hőérzetet, ráadásul amúgy sem lesz melegünk, -6 és -1 fok közötti hőmérsékleti értékeket mérhetünk délután.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111254 Dátum: 2021.02.10., 09:15:03 »

Éjszaka csökken a csapadékhajlam, kezdetben felszakadozik, elvékonyodik a felhőzet, aztán reggelre délnyugat felől ismét megvastagszik a felhőtakaró és a Dunántúlon már kisebb eső, a Bakony térségében havas eső várható elszórtan.
Az átmenetileg derültebb területeken köd képződik, a hótakarós északi határvidéken akár zúzmarás formában.
A napszak első felében még északias irányú légmozgásra számíthatunk, aztán déli, délkeletire fordul a gyenge vagy mérsékelt szél.
A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire -3 és +3 fok között alakul, az északi havas tájakon -5 fok köré hűl a levegő.
Szerdán a délelőtti óráktól kezd töltődni igazán a Kárpát-medencét elérő mediterrán ciklon csapadékzónája. Ismét többfelé várható kiadós eső, északon a kora délutáni órákig havazás, havas eső is.
A déli megyék fölé kissé labilis légtömeg érkezik, így arrafelé inkább záporos formában hull a csapadék, sőt, a Dél-Dunántúlon zivatarok is képződhetnek.
A ciklon hidegszektora a késő délutáni, kora esti órákban éri el az északnyugati tájakat, így akkortól ott gyorsan havazás váltja fel a korábbi esőt.
A napszak nagy részében gyenge vagy mérsékelt déli, délkeleti, északon keleti szél lesz jellemző, este északnyugaton északiasra fordul és feltámad a légmozgás.
A maximum-hőmérséklet általában 3 és 10 fok között szóródik, északon kissé hűvösebb időre van kilátás.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!