Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.16., 07:15:43
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 175 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 1965 1966 [1967] 1968 1969 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7131982 alkalommal)
Ine
Hős tag
*****

Karma: +26/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 841


újonc


Profil megtekintése
« Válasz #72593 Dátum: 2012.10.23., 18:31:46 »

Sajnos öregségünkre mind megcsunyulunk,  siros_2

   Az idős kornak is meg van a maga szépsége. Azért, mert eljárt felettünk az idő, attól még értékes emberek vagyunk. felnez  Azokat a ráncokat még szeretni is lehet. Csak pozitívan !!!  Mosolyog
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72592 Dátum: 2012.10.23., 17:01:07 »

Igazad van!
Ennek ellenére az Ubi sírba szállt, de majd mint Főnix, föltámad hamvaiból, és szebb lesz, jobb lesz, int valaha volt -az én gépemen-!

LIVE, Wubi, Ubi. Ez a szamárlétra.

 A Wubi nem volt ugyan hosszú életű, de a célját elérte, a feladatát betöltötte.
Nem tudtuk volna kihagyni ezt a lépcsőfokot, szükséged volt rá, hogy az általad jól ismert környezetből kiindulva a valóságosnál könnyebben telepíthess és hamar ismerkedhess. Én úgy éreztem, hogy egy partícióméret csökkentés és kézi particionálás még túl nagy falat lett volna, nem jutottunk volna el oda, hogy próbálgathasd az Ubit, és ezt kudarcként élted volna meg.
Ráadásul ugye ott az alaptalan félelmed, hogy a létrehozott Linuxos partícióktól – ha úgy adódik – nem egyszerű megszabadulni, ezért ebbe akkor még véleményem szerint nehezen is mentél volna bele.
Azzal, hogy tegnap próbálgattad az Ubit már számodra szerintem egyáltalán nem hatna ijesztően, ha azt mondanám, tedd be az Ubuntu telepítőlemezt, boot-olj róla, válaszd az Ubuntu kipróbálását, majd a System-> Administration-> Gparted.
És már fut is a partíciókezelő program, melynek segítségével a nem kívánt partíciókat megszüntetheted, vagy le is formázhatod a Windows számára is alapértelmezetten kezelhető FAT32, vagy NTFS fájlrendszerűre.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72591 Dátum: 2012.10.23., 16:39:11 »

Don Quijote, Don Quijote, a raklapos harc mire való....
Vagy valami ilyesmi...

A kép címe: Don Quijote, de tele a mancsa.
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72590 Dátum: 2012.10.23., 16:36:04 »

Meglehetősen egy srófra jár az agyunk!  vigyor

Arra az elhatározásra jutottam, hogy a nem túlságosan távoli jövőben -amikor ismét fogok találni egy napot, amit erre tudok szánni- legyalulom a sallangokat az XP-ről (a nem szerves részét képező programokat törölni fogom), és a maradékon végigviszem az általad most ajánlott lépéseket! Az XP segítségére vélhetően a netkapcsolat okán lesz szükségem.
...

Na ezt most nem értem. Mi köze az XP-nek az Ubuntu netkapcsolatához? Szerintem semmi. Ezzel is kezdődik a leírás amit kinyomtattál:
1. Tedd be az Ubi CD-t, bootolj róla, válaszd az Ubuntu kipróbálását és csináld meg a netkapcsolatot.
Amikor LIVE CD-ről dolgozol az Ubuntu kizárólag a telepítőlemezről és a memóriából dolgozik, a merevlemezt megkerüli, ez akkor is működne, ha nem is lenne merevlemez a gépben. Így tehát ha LIVE módban meg tudod csinálni a netkapcsolatot, akkor teljesen mindegy a továbbiakban, hogy mi van, vagy hogy van-e egyáltalán valami a merevlemezen.
Ha külön partícióra telepíted az Ubuntut, akkor ebből a szempontból amúgy is lényegtelen, hogy van-e egy másik partíción XP vagy nincs, ugyanis az Ubuntu nem lép kapcsolatba vele, mindössze annyival másabb a helyzet, annál mintha csak egy szál Ubuntu lenne a gépen, hogy induláskor kapsz egy választóképernyőt, ami afelől érdeklődik, hogy melyik operációs-rendszert szeretnéd elindítani, de aztán amelyiket választod, az a továbbiakban végzi a dolgát, mintha a másik ott sem lenne.

A gépet nem fogom magára hagyni, hiszen bármikor szükség lehet beavatkozásra, amit ha időben nem teszek meg, az egynapos munka eltarthat akár két napig is! vigyor
Az általad most leírtakat kinyomtatom, és onnan fogom tudni megoldani a feladatot!


Az Ubuntu telepítésénél ugyan nem. Az elején végigkérdez mindent, aztán ha megadtál mindent akkor teszi a dolgát, míg a végére nem ér. Nyugodtan elmehetsz te is a dolgodra, ha végzett akkor arról kiír neked egy értesítést és szép türelmesen várja, hogy kivegyed a telepítőlemezt, jóváhagyd a gép újraindítását célzó parancsot.

...
Nem hiszem, hogy a videokártya illesztő programját nem fogjuk megtalálni valahol, hiszen a windowshoz is úgy kellett megkeresnem, sőt, még a hangkártyát is utólag telepítettem, mert amikor a gépet kaptam, az sem működött benne!
Szóval, sikerült „megfertőznöd”!  kicsi taps
A tegnapi tapasztalatom a sebességről pozitív, hiszen amikor már nem futott egyéb, mint a pdf és a net, érzékelhetően gyorsabb volt, mint a Win alatt futtatott rendszer esetében!
Tehát a választásom a kis gép esetében erre a rendszerre esett!


Ha nincs támogatottsága egy videokártyának, akkor az azt jelenti, hogy nincs hozzá illesztőprogram, nem lehet megkeresni, letölteni.

...
Aztán ki tudja, lehet, hogy ha beválik, megcsinálom ugyanezt a PC esetében is!
Ott persze bonyolítani fogja az életemet a webszerkesztő és a localhost szükségessége! Viszont szerintem ezekre a gondokra is fogok, fogunk tudni megoldást találni!

Mégegyszer köszönöm a tegnapi segítségedet, és -mi tagadás- alig várom, hogy legyen időm ismét végigvinni a telepítést!

A nagy gépnél először találnunk kell egy rendszert, ami rendesen működik rajta LIVE módban, vagy meg kell találnunk azt a beállítást, ahol egy adott LIVE rendszer normálisan működik, a Localhost és a Webszerkesztő nem probléma.
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72589 Dátum: 2012.10.23., 16:12:41 »

Bocsáss meg, de ezt feltétlen ki kell javítsam, mert súlyos tárgyi tévedés, a Windows alá lett felrakva, működő XP alól lett telepítve.
Így az Ubuntu léte függött a Windows lététől, ha az XP-t törölted volna, akkor ezzel a Linux is a sírba szállt volna vele együtt.
Több operációs rendszer egymás mellé telepítése (legyen az akár két win, vagy egy win- egy ubi, vagy akár több linux), esetén a rendszereket egymástól független külön partícióra telepíted és a létük nem függ egymástól. Ha van a gépeden egy win és utána külön partíciókra, vagy másik merevlemezre felteszel egy ubit, akkor a win sérülése, vagy törlése esetén is minden további nélkül használhatod tovább az ubit.



Igazad van!
Ennek ellenére az Ubi sírba szállt, de majd mint Főnix, föltámad hamvaiból, és szebb lesz, jobb lesz, int valaha volt -az én gépemen-!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72588 Dátum: 2012.10.23., 16:10:46 »

Meglepődtem, de örültem is volna egyszerre, hiszen ma amúgy is az udvaron lévő áldatlan állapoton igyekeztünk javítani, az idő jó, remek hangulatú nap lett belőle sok nevetéssel.
Ma lesz a tévében a 300, tudod ez az a film ami kssé túlzó eszközökkel a spártaiak hősies helytállását igyekszik bemutatni.
Volt nekik sisakjuk, pajzsuk és kardjuk.






Blondynak üzenem, hogy a hozzászóláshoz fénykép tartozik, melyet csak akkor tud megtekinteni, ha bejelentkezik.  _cupp


Don Quijote, Don Quijote, a raklapos harc mire való....
Vagy valami ilyesmi...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
csuhas
Vendég
« Válasz #72587 Dátum: 2012.10.23., 16:07:02 »

Szép napot!

Tegnap egy nagyon érdekes kísérletnek lehettem része, s Ti, valamilyen szinten, akarva akaratkanul tanúi.
Tegnap behatóbb ismeretséget kötöttem a Linuxos Ubuntuval.
Csuhás áldozatos munkával segítette első szárnypróbálgatásaimat, köszönet Neki érte!
Sikeresen vettük az akadályokat, és engem meggyőzött, hogy az Ubuntu is megtanulható, könnyen kezelhető operációs rendszer!
Persze nem féltétlen úgy kell használni, mint én tettem, hiszen egy kis teljesítményű, öreg, kevés memóriával rendelkező laptopra lett felrakva Windows mellé, de azt a tapasztalatot szűrtem le, hogy semmi okom arra, hogy továbbra is félelmeim legyenek vele szemben!
...


Bocsáss meg, de ezt feltétlen ki kell javítsam, mert súlyos tárgyi tévedés, a Windows alá lett felrakva, működő XP alól lett telepítve.
Így az Ubuntu léte függött a Windows lététől, ha az XP-t törölted volna, akkor ezzel a Linux is a sírba szállt volna vele együtt.
Több operációs rendszer egymás mellé telepítése (legyen az akár két win, vagy egy win- egy ubi, vagy akár több linux), esetén a rendszereket egymástól független külön partícióra telepíted és a létük nem függ egymástól. Ha van a gépeden egy win és utána külön partíciókra, vagy másik merevlemezre felteszel egy ubit, akkor a win sérülése, vagy törlése esetén is minden további nélkül használhatod tovább az ubit.

Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72586 Dátum: 2012.10.23., 16:04:05 »

Meglepődtem, de örültem is volna egyszerre, hiszen ma amúgy is az udvaron lévő áldatlan állapoton igyekeztünk javítani, az idő jó, remek hangulatú nap lett belőle sok nevetéssel.
Ma lesz a tévében a 300, tudod ez az a film ami kssé túlzó eszközökkel a spártaiak hősies helytállását igyekszik bemutatni.
Volt nekik sisakjuk, pajzsuk és kardjuk.






Blondynak üzenem, hogy a hozzászóláshoz fénykép tartozik, melyet csak akkor tud megtekinteni, ha bejelentkezik.  _cupp


     Igazi harcost látok!!!!!!!!
Naplózva
csuhas
Vendég
« Válasz #72585 Dátum: 2012.10.23., 15:49:45 »

Meglepődnél ha bekopognék!-nánk! táncika

Meglepődtem, de örültem is volna egyszerre, hiszen ma amúgy is az udvaron lévő áldatlan állapoton igyekeztünk javítani, az idő jó, remek hangulatú nap lett belőle sok nevetéssel.
Ma lesz a tévében a 300, tudod ez az a film ami kssé túlzó eszközökkel a spártaiak hősies helytállását igyekszik bemutatni.
Volt nekik sisakjuk, pajzsuk és kardjuk.






Blondynak üzenem, hogy a hozzászóláshoz fénykép tartozik, melyet csak akkor tud megtekinteni, ha bejelentkezik.  _cupp

Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72584 Dátum: 2012.10.23., 15:37:22 »

Egy érdekes cikket találtam Csuhás kedvenc témájáról, az ingyenes wifiről!

Tekintettel arra, hogy a cikk az Index-ről származik, nem igazán merem beidézni, de ezen a linken eljuthatsz hozzá >>
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72583 Dátum: 2012.10.23., 15:10:21 »

´(Egy millióan vannak a minimál bérből élők) akarnak Gordonkára szavazni.

Nem tudom, mennyi a minimálbérből tengődők száma, és azt sem, hogy közülük kinek szimpatikus, vagy kinek nem.
Mint ahogy jelen esetben -bár azóta már biztosan többet ehet tudni- az is bizonytalan, hogy indul-e valamilyen formában majd 2014-ben, ha lesz választás...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 240



Profil megtekintése WWW
« Válasz #72582 Dátum: 2012.10.23., 15:08:15 »

És én kire szavazzak a Gordonka sem szimpi?. Azt már tudom kire nem.
 Ez nem vicc Kossuth Lajosra?

Tudomásom szerint a Kossuth családban nincs Lajos keresztnevű fiú leszármazott.
Ezt a Kossuth család mondta egy tv riportban.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72581 Dátum: 2012.10.23., 14:58:24 »

De jó hogy még nincs itt Gaz-ember


      Nekem hiányzik!

       yes_yes yes_yes
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72580 Dátum: 2012.10.23., 14:57:17 »

´(Egy millióan vannak a minimál bérből élők) akarnak Gordonkára szavazni.

     Azt hittem a kendermagos Juhász a főnök! robban fejbever
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #72579 Dátum: 2012.10.23., 14:21:59 »

Az elnevezés az „Egymillióan a Magyar sajtószabadságért” FB formációból alakult, egy rövidítéssel.
  Ezt tudtam,csak azt nem,hogyan jön ez ki!
Naplózva
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72578 Dátum: 2012.10.23., 13:57:57 »

Két nappal ez előtt vasárnap este ilyen havazás volt az Alpok útjain. Nem győzik a kocsikat tologatni hogy tovább tudjanak haladni.Nekem már elegem is volt a télből és a hóból. Mert nagyon fehér és csúszik.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72577 Dátum: 2012.10.23., 13:13:35 »

De jó hogy még nincs itt Gaz-ember
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72576 Dátum: 2012.10.23., 13:11:11 »

Én és a nagyapám volt a címe.
Ez vagyok én és voltak az unokák.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72575 Dátum: 2012.10.23., 13:07:26 »


           Valaki mondja már meg minek a röviditése,neve a "Milla"He?He??
´(Egy millióan vannak a minimál bérből élők) akarnak Gordonkára szavazni.
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Mikulás
Az időjárást nem én készítem csak néha írok róla
Hős tag
*****

Karma: +75/-22
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16 029


Néhai


Profil megtekintése
« Válasz #72574 Dátum: 2012.10.23., 13:01:37 »

Az elnevezés az „Egymillióan a Magyar sajtószabadságért” FB formációból alakult, egy rövidítéssel.
És én kire szavazzak a Gordonka sem szimpi?. Azt már tudom kire nem.
 Ez nem vicc Kossuth Lajosra?
Naplózva

Az időjárás egy előre látás
Oldalak: 1 ... 1965 1966 [1967] 1968 1969 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!