Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.05.03., 11:19:36
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 164 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 280 281 [282] 283 284 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7128816 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106289 Dátum: 2017.04.10., 06:57:19 »

A napközben képződött gomolyfelhők estére feloszlanak, majd csillag és holdfényes éjszaka következik. Többnyire gyenge lesz a délies légmozgás, északkeleten pedig teljesen le is állhat a szél. A hőmérséklet többnyire 4 és 7 fok közé süllyed. Északkeleten, keleten a mélyebben fekvő, fagyzugos területeken azonban ennél néhány fokkal hidegebb is lehet.
Időnként megnövekvő fátyolfelhőzet mellett nappali gomolyfelhő-képződés várható. Legfeljebb a nyugati határvidéken fordulhat elő egy-egy zápor, zivatar. A délnyugati, déli szél Észak-Dunántúlon és északkeleten többfelé megélénkül, másutt többnyire gyenge marad. Erősödik a nappali felmelegedés: a hőmérséklet csúcsértéke 17 és 22 fok közé várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106288 Dátum: 2017.04.10., 06:03:57 »


A 2. évfolyam 131. számában 1991. X. 1-jén megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106287 Dátum: 2017.04.08., 22:08:42 »

Jó estét Kárpátaljáról!

Annak csak örülni lehet!

Holnap korán reggel nekiindulunk Lviv felé. Az okosom azt írja, hogy 5 órás út. Három gyerekkel lesz az 6 óra is...
Nem tudom, hogy onnan be tudok-e jelentkezni.

Ma jó időben autóztunk és a határon is gyorsan átengedtek.
Remélem a holnapi út is könnyű lesz!
Majd fotózok!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106286 Dátum: 2017.04.08., 19:48:21 »

       
     Nálam meg 100/2/2-vel gyarapodik. _morcos
 

Jó estét Kárpátaljáról!

Annak csak örülni lehet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106285 Dátum: 2017.04.08., 07:55:32 »

Kedves Rovattársak!
Ma ünnepség-sorozat kezdődik, mivel Éva néni fia ma született,  és össze lesz kapcsova az én tegnapelőtti világra-jövetelemmel.
Holnap pedig gyerekeim kétharmada + tartozékaik engem fognak köszönteni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106284 Dátum: 2017.04.08., 07:52:47 »

Az éjszakai órákban továbbra is erősen felhős, borult idő várható, a Dunántúl nyugati felén további gyenge esővel, záporral, északkeleten is újra megvastagszik a felhőzet és fordulhat elő gyenge intenzitású csapadék. Az északnyugati szelet az ország középső harmadán és északnyugaton továbbra is élénk lökések kísérhetik. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke jellemzően 3 és 8 fok között alakul, a szelesebb Kisalföld térségében lesznek a magasabb minimum-értékek.
Napközben megsokasodnak a gomolyfelhők, melyből főleg a Dunántúlon és az Alföld nagy részén alakulhat ki csapadék záporeső formájában. A Dunántúlon és az északkeleti határvidéken megélénkül, időnként még meg is erősödik az északnyugati szél, a Dunától keletre nagyrészt gyenge marad a légmozgás. Az előző napokban mért értékekhez képest melegedik az idő, a hőmérséklet csúcsértéke 13 és 18 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106283 Dátum: 2017.04.08., 05:19:14 »

Kedves 100/2!
Fizetséget a munkádért sosem ajánlottam. Most is csak egy kis aprósággal szolgálhatok:

Engelbert Humperdinck – Eternally
I'll be loving you eternally (eternally)
With a love that's true, eternally (eternally)
From the start, within my heart
It seems I've always known
The sun would shine (shine)
When you were mine (mine)
And mine alone. (mine alone.)

I'll be loving you eternally (eternally)
There'll be no one new, my dear, for me (eternally)
Though the sky should fall
Remember I shall always be
Forever true (true)
And loving you (you)
Eternally...

Egy hevenyészett, nyilván nem tökéletes fordítás neked Csuhás cimborád tollából:

Örökké

Szeretni foglak téged örökké (örökké)
Igaz szerelemmel örökké (örökké)
A szívemben a kezdettől,
(olybá tűnik), mindig is tudtam,
A Nap ragyogni fog (ragyogni)
Amikor az enyém leszel (az enyém)
Egyedül az enyém (csak az enyém)

Szeretni foglak téged örökké (örökké)
Te leszel az egyetlen kedvesem (örökké) *
Bár az ég le fog szakadni
Ne feledd, én mindig igazán (igazán)
Szeretlek téged (téged)
Örökké...

* Az eredeti szövegben ez a sor, ha szó szerint akarjuk venni, akkor valahogy úgy hangzik, hogy „Nem lesz új kedves számomra (örökké)”, vagyis, hogy mindig úgy lesz, hogy nem lesz már új kedves, de ez így nagyon magyartalan volna.

https://www.youtube.com/watch?v=6kbREZODgP0

Jó szerencsét!

               Köszönjük szépen!

             Jó szerencsét!
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #106282 Dátum: 2017.04.07., 17:37:40 »


Kedves 100/2!
Fizetséget a munkádért sosem ajánlottam. Most is csak egy kis aprósággal szolgálhatok:

Engelbert Humperdinck – Eternally
I'll be loving you eternally (eternally)
With a love that's true, eternally (eternally)
From the start, within my heart
It seems I've always known
The sun would shine (shine)
When you were mine (mine)
And mine alone. (mine alone.)

I'll be loving you eternally (eternally)
There'll be no one new, my dear, for me (eternally)
Though the sky should fall
Remember I shall always be
Forever true (true)
And loving you (you)
Eternally...

Egy hevenyészett, nyilván nem tökéletes fordítás neked Csuhás cimborád tollából:

Örökké

Szeretni foglak téged örökké (örökké)
Igaz szerelemmel örökké (örökké)
A szívemben a kezdettől,
(olybá tűnik), mindig is tudtam,
A Nap ragyogni fog (ragyogni)
Amikor az enyém leszel (az enyém)
Egyedül az enyém (csak az enyém)

Szeretni foglak téged örökké (örökké)
Te leszel az egyetlen kedvesem (örökké) *
Bár az ég le fog szakadni
Ne feledd, én mindig igazán (igazán)
Szeretlek téged (téged)
Örökké...

* Az eredeti szövegben ez a sor, ha szó szerint akarjuk venni, akkor valahogy úgy hangzik, hogy „Nem lesz új kedves számomra (örökké)”, vagyis, hogy mindig úgy lesz, hogy nem lesz már új kedves, de ez így nagyon magyartalan volna.

https://www.youtube.com/watch?v=6kbREZODgP0

Jó szerencsét!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106281 Dátum: 2017.04.07., 12:42:48 »

Szép napot!

Ez velem először 6 éve fordult elő.
Azt mondják a rosszakaróim, hogy ilyen többet nem is lesz...  shock
 hahota
       
     Nálam meg 100/2/2-vel gyarapodik. _morcos
 
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106280 Dátum: 2017.04.07., 12:38:46 »


         Köszönöm!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106279 Dátum: 2017.04.07., 12:00:19 »

Nagyon köszönöm.
Eszembe jutott most, hogy volt olyan év, amikor korban én léptem át a 100/2-t.

Szép napot!

Ez velem először 6 éve fordult elő.
Azt mondják a rosszakaróim, hogy ilyen többet nem is lesz...  shock
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106278 Dátum: 2017.04.07., 06:18:32 »


A 2. évfolyam 130. számában 1991. IX. 27-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106277 Dátum: 2017.04.07., 06:16:38 »

Péntekre virradóan eleinte országszerte csökken, majd az éjszaka második felében egy melegfront hatására északnyugatról újra növekedni kezd a felhőzet. Az északnyugati országrészben reggel már gyenge eső is előfordulhat. Az északnyugati szél országszerte mérséklődik, már csak a Kisalföldön lehetnek erős széllökések. Északkeleten néhol párásság, köd is előfordulhat a kora reggeli órákban. Hajnalra általában 2 és 7 fok közé hűl a levegő, de északkeleten 0 fok körüli értékek sem zárhatók ki.
Pénteken az ország legnagyobb része felett erősen felhős vagy borult lesz az ég, az északkeleti és délnyugati határvidék környékén van esély időszakos felhőzet-csökkenésre. Ezt a két régiót leszámítva több helyütt számíthatunk gyenge vagy mérsékelt intenzitású esőre, illetve záporesőre. Az északnyugati szél az ország középső sávjában élénk lesz olykor akár viharos lökésekkel, másutt viszont gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet a sok felhő és a csapadék hatására csupán 9 és 14 fok közé emelkedik, a délnyugati határszélen várható a legenyhébb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106276 Dátum: 2017.04.07., 06:15:13 »

Jó estét!

Csatlakozom!

Nagyon köszönöm.
Eszembe jutott most, hogy volt olyan év, amikor korban én léptem át a 100/2-t.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106275 Dátum: 2017.04.06., 20:53:43 »


El nem felejtem....

Boldog szülinapot kívánok Molo Kolónak!!!

Jó estét!

Csatlakozom!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106274 Dátum: 2017.04.06., 18:36:59 »


El nem felejtem....

Boldog szülinapot kívánok Molo Kolónak!!!

Köszönöm szépen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106273 Dátum: 2017.04.06., 17:56:14 »



El nem felejtem....

Boldog szülinapot kívánok Molo Kolónak!!!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #106272 Dátum: 2017.04.06., 16:55:40 »

Jó napokat!


Ma a fővárosban volt dolgom. Drága mulatság lett. Az asszonyt vittem kórházba, fix időpontra vizsgálatokra és további egyeztetésekre a későbbi beavatkozások miatt. Időben indultunk le, de valahogy elszoktunk a reggeli csúcstól. Necces volt de a megadott időre odaértünk, úgy hogy kiraktam a kórház előtt és utána mentem parkolót keresni. A megszokott helyem (fizetős, őrzött, beállós) full tele volt, így odébb húzódtam és egy lakótelep szélén álltam meg. Korábban is parkolgattam ott, igaz vagy két éve. Szóval nem vettem észre hogy időközben fizetőssé vált. Bár, ha nem is mentségemre, de  utólag is mikor a dolgok intézését követően visszamentem az autóhoz és megláttam a kis csomagot a szélvédőn, szóval körülnéztem és bizony igen nehezen fedeztem fel azt, hogy ez a terület fizetős parkolóvá vált. Mérges voltam, de inkább magamra, hogy megszokásból "vezettem" parkoltam le.
Na de hagyjuk...miután végeztünk, átugrottunk Budára a nejem nővéréhez, aki segítségre szorult, mivel eltörte a lábát. Nem messze tőle megálltam egy élelmiszerüzlet hátsó portáljánál, szintén egy lakótelep tövében és gyorsan bevásároltunk neki. Visszamegyek és látom, hogy a közterületes buzgón fényképezi az autót, mivel fizető a parkolás és én nem váltottam rá "jegyet" Mondtam neki, hogy az odáig tiszta, hogy innen 150 méterre a lakótelep az fizetőssé vált, van is kinn tábla, de itt egy a telepre bevezető kis utcából nyíló kis öbölben se előtte, se utána semmi nem jelzi. Nincs nekem gondom avval, ha fizetni kell a parkolásért, megértem, de legalább egyértelműen jelezzék a határokat, ja és legyen elég automata, vagy legalább jól látható helyen.  Kérdeztem, hogy hol az autómata és visszaérek-e onnan a szintidőn belül (5 perc) Vigyorgott azt mondta van rá esélyem, elég sportosnak látszom és ha szerencsém van senki nem áll előttem a gépnél... persze ha azt is megmondja hogy kb. merre van a közelebbi parkolójegykiadó gépezet...
a továbbiakat mindenki képzelje el...saját maga...  de úgy jártam, valahogy úgy, mint a mondókában, " ...kárikkittyom édes tyúkom, mégis van egy félpénzem..."
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106271 Dátum: 2017.04.06., 06:09:29 »

Csütörtökre virradóan északnyugat felől egy hidegfront éri el az országot. Ennek köszönhetően nagyrészt erősen felhős marad az ég, de csapadék inkább csak az ország keleti területein várható, eső, zápor formájában. A front mögött ugyanakkor északnyugaton sem kizárt egy-egy gyenge zápor. A Dunántúlon és a középső országrészben az éjszakai átmeneti gyengülést követően reggelre egyre többfelé megélénkül, majd délelőtt megerősödik az északnyugati szél, másutt ugyanakkor még gyenge marad a légmozgás. A felhős időnek köszönhetően még enyhe lesz a hajnal, jellemzően 8 és 12 fok közé hűl le a levegő.

Csütörtök délután átvonul felettünk a hidegfront. Az északnyugati szél tovább erősödik, a nyugati országrészben viharossá is fokozódhat. Egy-egy zápor már csak keleten, északkeleten alakulhat ki. A legmagasabb hőmérséklet igen alacsonyan marad, mindössze 9 és 14 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106270 Dátum: 2017.04.05., 19:47:00 »

Jó reggelt!

Négyen voltunk. RH, Alone, Talán és jómagam.

Egyszerű, polgári temetés volt. Szomorúan állapítottuk meg, hogy újabban már csak temetéseken találkozunk.  S�r
Talán egyáltalán nem viccesen a következő ilyen alkalmat saját temetésére vizionálta. Természetesen azonnal leteremtettük! Sietett, mert előadása volt, Alone pedig szintén igyekezett haza.
RH-val kicsit tovább tartott a beszélgetésünk, megvitattuk a világ folyását is...
Abban viszont egyetértettünk, hogy próbáljuk meg a következő találkozót május végére összehozni. Elfogadhatónak érzi a párkányi ötletet, bár tény, hogy kicsit költségesebb, mint egy hazai kiskocsma vagy étterem. A személyszállításba Ő is benevez, tehát akinek nincs autója és szeretne ott lenni, azt Ő is szívesen viszi-hozza.
Úgy gondoltuk, hogy egy szombati nap lenne a jó. Az étteremben foglalnánk asztalt. A kaja árát akár össze is dobhatjuk, hiszen egy kétszemélyes tál, amiből négyen bőven jóllaknak és még az ötödiknek is jut, 70 Euró (gyenge 22 000,- Ft). Aki akar persze rendelhet magának külön kaját is, de van menü is. Természetesen nem muszáj enni! Pénzt sem kell feltétlen váltani, lehet Forinttal is fizetni, de ha mindenképpen Eurót akarsz, ott érdemesebb váltani. Egyrészt jobb vagy azonos az árfolyam, ám nincs kezelési költség! Pénzváltó pedig szinte minden sarkon működik.
Ha rátervezünk érdemes kis kirándulással is összekötni a dolgot, hiszen a Duna partjáról csodás kilátás nyílik Esztergomra, és Párkány főutcája is igencsak szépen van elkészítve! Olcsó a sör, kedvesek az emberek. Vannak nagyon jó kis cukrászdák, éttermek. Aki vásárolni is akar -mindig vannak akciók csakúgy mint nálunk- az biztosan talál 1,5 literes sört 1 Euróért, de érdemes egyéb dolgokért is körülnézni. Vásárlási lehetőségnek egy Lidl és néhány Billa adja a kínálatot, de van jól felszerelt Kik is, amiben érdekes módon jobb a választék mint a hazai ilyen boltokban!
Szóval érdemes lenne átfontolni és gyorsan jelezni, hogy hány főre számíthatunk.
Nálam elfér 4, kényelmesebben 3 fő, RH-nál ugyanennyi.
Tehát hajrá!

A kétszemélyes tál az előtérben:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 280 281 [282] 283 284 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!